Palestina-inspectie vanuit een pantserwagen Een nieuwe organisatie voor werkverschaffing Regeering bevordert Zondagsrust Motorschoener in nood Hembrug werkt samen met particuliere bedrijven Onze veryaagende kruiser Dr» Colijn en het Staatspensioen Geen versnippering van het luchtverkeer Vredesorganisaties gingen zich te buiten Uit onze Omgeving Het werk van vijf commissies bleei zonder resultaat. PRIKKELDRAAD EN BLOEDHONDEN VERMOGEN HET VERZET DER ARABIEREN NIET TE BREKEN. Wanneer men aan de comfortabele zitbanken van groote automobielen gewend is, rijdt men niet gaarne in een pantserwagen en dit vooral niet in Palestina, waar een temperatuur van 40 graden Calsius in den scha duw geen uitzondering is. Maar wat konden de leden van de Britsche commissies, die naar Palestina wa ren gestuurd om de situatie daar te lande te bestudeeren, anders doen, indien zij niet als doelwit van de Arabische schutters wilden dienen? Nu is het echter uiterst moeilijk zich een beeld van de werkelijke toestanden te ma ken, wanneer men bij iederen stap omgeven is door een tot aan de tanden bewapende lijfwacht en dus nauwelijks met de ver schillende lagen der bevolking in gesprek kan komen. Arabieren willen niet onderhan delen. Vijf van dergelijke commissies hebben de Engelschen in de laatste tien jaren naar Palestina gezonden. Allen waren min of meer gedwongen volgens dezelfde methoden te werken, alle zagen de Arabische wereld Slechts tusschen stalen helmen en bajonetten door, alle brachten niets anders mede naar huis dan de mededeeling, dat de situatie nog verder verscherpt was. De laatste der vijf commissies, die zoojuist in Londen een omvangrijk rapport heeft uitgewerkt, kwam evenals haar voorgangsters op den inval, zich toch nog eens met de leiders der Ara bieren aan de conferentietafel te zetten. Maar de meeste Arabische leiders waren na de vermoording van den Britschen districts commissaris van Galilea, Andrew, naar de Seychellen verbannen of naar het buiten land gevlucht. Dus was men verplicht aan minder aanzienlijke leiders een hoffelijke uitnoodiging voor een conferentie te sturen. Op het vastgestelde uur zaten de leden van de Britsche commissie in het Engelsche regeeringsgebouw in de oude wijk van Jeruzalem, wachtten en transpireerden maar geen enkele uitgenoodigde Arabische leider liet zich zien, laat staan dan een zoo gevaarlijk man als b.v. Fawzi, die anders overal daar was, waar men hem niet ge bruiken kon. De Britsche commissie ver baasde zich en werd tenslotte ongerust. En dat ten rechte, want tevergeefs bleef de commissie wachten op het oogenblik, dat bij de deur het „Sallam Aleikum", de Ara bische groet, zou weerklinken het „Vre de zij met U". Prikkeldraad en bloedhonden. Op het oogenblik is de toestand zelfs zoo, dat geen Arabier een Brit meer met den vredesgroet tegemoet wil treden. „Haqumet el Kelab", hondenregeering, noemen de Ara bieren het Britsche mandaatsbestuur, sinds de patrouilles van de Palestine Police For- ce zich laten vergezellen door machtige bloedhonden, die men in Zuid-Afrika heeft aangekocht. De Engelschen weten overigens wel, waarom zij dit gedaan hebben. De hond is voor de Muzelmannen een ohrein dier en wordt door hen zeer gevreesd. Maar zelfs deze bloedhonden hebben het Pales- tijnsche probleem niet kunnen oplossen. Zij waren n.1. heel wat gemakkelijker te tref fen dan de in den Palestijnschen strijd ge schoolde Tommies. Politiestations als forten. Daarna kwam de „deskundige in terroris tische aangelegenheden Tegart en liet langs de Palestijnsche grens een enorme naar hem genoemde prikkeldraadversperring aanleg gen. Het zijn twee hindernissen van 2 me ter hoogte elk met een tusschenruimte van 0.75 meter, die onderling weer verbonden zijn door prikkeldraad. Het geheel is mot clectrische stroom geladen en kostte de kleinigheid van 90 milloen pond, niet mede- gerekend de zeven groote politiestations, die veel op forten gelijken en enkel en alleen ter bescherming en bewaking van deze enor me versperring werden gebouwd. Maar Fawzi's lieden leerden het ding al even snel kennen en behandelen als de kostbare Mossoel-olieleiding. Wat nut den Engelschen de met den doodelijken electrischen stroom geladen vresperring, wanneer deze nu eens hier dan eens daar met behulp van dyna miet over een lengte van tien tot vijftien meter wordt opgeblazen? De geheele con structie is dan plotseling zonder stroom en voordat de technische troepen aanwezig zijn om de geleden schade te herstellen, is het nieuwe transport van munitie en an dere strijdmiddelen voor de Arabische op standelingen de bres in de versperring reeds lang gepasseerd. Het einde nog niet in zicht. „Sallam Aleikum" deze groet geldt nog slechts tusschen Arabieren. Zij hebben hun onderlinge geschillen begraven. eD pan-Arabische Palestina-conferentie, die in het begin van deze maand gehouden werd, heeft daartoe het hare bijgedragen. De strijd der Arabieren vlamt op en ebt af maar hij eindigt niet. Samenwerking tusschen Rijk, Ge meenten en particulieren. Een geheel nieuwe organisatie. On derwijzers ingeschakeld bij scho ling van jeugdige werkloozen? Bij de beoordêeling van het be langrijke probleem der werkloosheid zal men niet uit het oog mogen ver liezen, dat er tal van omstandighe den zijn, die de Regeering nauwelijks vermag te beïnvloeden. De vele handen van het economisch leven van Nederland met de wereldhuishouding zijn evenveel argumenten voor het feit, dat de verhoudingen van de wereldeconomie van beslissende beteekenis voor ons land zijn, aldus lezen wij in de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer, inzake de Rijksbegrooting 1939. Wat de voorgenomen uitbreiding der open bare werkverschaffing betreft, moet een ge heel nieuwe organisatie worden opgetrokken om tot de volledige practische verwezenlij king te kunnen komen. Een en ander ver keert in het stadium der noodzakelijke voor bereiding. Voorts ligt het in de bedoeling om de te werkstelling te bevrijden uit de sfeer van werkloozenzorg. Deze wijziging, welke zich geleidelijk zal voltrekken, zal als het ware haar bekroning vinden in de totstandkoming der nieuwe organisatie, welke met den da- gelijkschen gang van zaken zal worden be last en waarvoor de directe verantwoorde lijkheid zal berusten bij den minister van sociale zaken. De financiering. Aangaande de financiering kan voorloopig worden medegedeeld, dat het ten laste van het Rijk komende gedeelte is begroot r>p een jaarlijksch bedrag van f 75.000.000. waarvan het verantwoord is geacht f 20.000.000.te brengen ten laste van den kapitaaldienst. Tegenover een vermeerdering van uitga ven voor den gewonen dienst van f 55 mil- lioen staat een verlaging van uitgaven voor steun en werkverschaffing tot gelijk be drag. Gelijk voor de hand ligt. zullen voorts ook de gemeenten, waterschappen, particu lieren en anderen, wier medewerking voor de totstandkoming van het door de regee ring beoogde resultaat onmisbaar is. ook fi nancieel erbij betrokken zijn. Hoe daarbij precies de verhouding tusschen het Rijk en in het bijzonder de gemeenten zal zijn, kan nog niet worden gezegd. De jeugdwerkloosheid. Het ligt, zooals reeds eerder door ons ge publiceerd. in het voornemen der regee ring om van den wetgever een tijdelijke machtiging te vragen, teneinde onderne- mingsarbeid voor 14-jarige jongens (buiten den landbouw, waarvoor een afzonderlijke regeling in voorbereiding is) te kunnen ver bieden. In verband daarmee heeft zij het bedrijfsleven uitgenoodigd. de scholing dezer 14-jarigen ter hand te nemen, waarbij zoo wel op onderwijsvoorzieningen als op de mo gelijkheid van het twee-op-een stelsel is gewezen, terwijl daarbij de bevordering van de beschikbaarstelling der noodige geldmid delen ter verwezenlijking van dergelijke plannen in uitzicht is gesteld. Verder heeft de regeering in voorberei ding een wijziging der arbeidswet tot wering behoudens in geval van voldoe ning aan eventueel noodzakelijke eischen van het bedrijfsleven van het meisje uit 't ondernemingsmilieu tot de voleindiging van haar zestiende levensjaar, terwijl de regeering daarbij meent, dat voortgezet moet worden het verleenen van financi- eelen steun aan die uit het maatschappe lijk initiatief voortkomende plannen, wel ke beoogen te bevorderen, dat de ontwik keling dezer meisjes erop wordt gericht, dat zij ook later voor den gezinsarbeid behouden blijven. Dat bij een tot stand gekomen regeling ook een aantal onderwijskrachten een taak zal vinden moet waarschijnlijk worden ge acht. Het vaartuig drijft met gebroken roer rond bij Terschelling, Op het eiland Terschelling werden gister avond noodsignalen waargenomen, afkom stig van een klein schip, dat in den z.g. En gelschen hoek in moeilijkheden verkeerde. Onmiddellijk zijn de reddingboot Brandaris en de sleepboot Holland van de firma Doek- sen ter assistentie uitgevaren. Het bleek dat men te doen had met den motorschoener Deo Gloria uit Winsum (Groningen). Het vaartuig dreef rond met een gebroken roer, Daar er geen direct gevaar bestond, wensch- te de bemanning het schip nog niet te ver laten, doch de sleepboothulp werd aan vaard. De Brandaris bleef voor de veiligheid in de buurt. Er stond een ruwe zee, doch het weer was betrekkelijk kalm en er was hel der zicht Oorlogsmaterieel zooveel mogelijk Nederlandsch fabrikaat. In antwoord op een betreffende vraag in het Voorloopig Tweede Kamerverslag over de Rijksbegrooting 1939, antwoordt de Regee ring, dat er in ons land buiten het Staats bedrijf der Artillerie-inrichtingen geen wa penindustrie in den eigenlijken zin des woords bestaat. De regeering heeft geen plannen betreffen de nieuwe fabrieken, die uitsluitend wapen tuig vervaardigen. Wel is een toenemende samenwerking tus schen genoemd staatsbedrijf en verschillen de particuliere bedrijven ontstaan, ten ein de allerlei oorlogsmaterieel, dat voorheen uit het buitenland werd betrokken, thans hier te lande te fabriceeren. Deze samenwerking wordt steeds verder ontwikkeld en gesteund door plaatsing van educatie-orders, bijdragen in de aanschaffing van speciale werktuigen, aankoop van li centies, enz. Voor deze doeleinden is fl.000.000 op de begrooting van 1939 uitgetrokken. Het ligt in het voornemen ook in volgende ja ren bedragen daarvoor uit te trekken. Kr. Ms. „Java" te oud. Wat den thans aangevraagden vervangenden kruiser betreft, merkt de Memorie van Antwoord betreffen de de algemeene beschouwingen der tweede Kamer over de Rijksbegroo ting voor 1938 het volgende op: In verband met de ontwikkeling van de internationaal-politieke om standigheden acht de regeering het gewenscht, dat zoo spoedig mogelijk worde beschikt over een drietal vol waardige moderne schepen van het genoemde type. Weliswaar werd de vuurleidingsinstalla tie van Hr. Ms. „Java" te vorigen jare gemo derniseerd. doch hiermede werd Hr. Ms. Java is ruim 20 jaren geleden ontworpen uiteraard geen schip verkregen met dezelfde gevechtswaarde als een nieuw te bouwen kruiser. Het door de regeering opgesteld schema van onze maritieme macht, zooals dat ten vorigen jare werd medegedeeld, blijft ge handhaafd, behoudens de thans aangevraag de aanvullingen van klein materieel. Of en in hoever, na het gereedkomen van den vervangenden kruiser, nog van Hr. Ms. „Java" gebruik zal kunnen worden ge maakt ,zal afhankelijk zijn van de dan aan wezige omstandigheden. De minister van Defensie heeft er de ver schillende militaire autoriteiten nadrukke lijk op gewezen, dat steeds de grootste mo gelijke soberheid moet worden betracht en dat in geen geval de gedachte mag postvat ten, dat het thans de tijd is om alle wen- schen in vervulling te doen gaan. Invloed op de gemeenten. Echter weinig klachten van gekrenkte burgers. De Regeering streeft er naar, uitwassen op het gebied van de Zondagsrust zooveel mogelijk af te snijden en de plaatselijke overheid bij de toepassing der wet leiding te geven, zoo deelt zij in een nota aan de Tweede Kamer mede. Voorzichtigheid is te dezen echter gebo den, mede in verband met de zoozeer uit- eenloopende opvattingen en wenschen der bevolking. Slechts stap voor stap dient de regeering voorwaarts te gaan. Daar waar het inmiddels mogelijk is om door een met beleid gerichte actie te doen herleven het geen slechts schijnbaar dood was, grijpt de regeering in. Voor een invloed uitoefenen op de ge meentebesturen is onder de bestaande om standigheden aanleiding indien blijkt, dat een belangrijke groep van ingezetenen zich door de toepassing der Zondagswet gekrenkt voelt. Doch over het algemeen zijn de klach ten, welke de regeering ter zake bereiken, slechts gering in aantal. Dat het regeeringsjubileum hier en daar op Zondag is gevierd, betreurt ook de Re geering. De minister-president heeft niets toegezegd! Volgens de Memorie van Antwoord met be trekking tot de Millioenennota, noemt de re geering onjuist de opmerking van enkele le den der Tweede Kamer, dat dr. Colijn tij dens de verkiezingen uitbreiding der ouder domsvoorziening zou hebben toegezegd. Waar moet worden aangenomen, dat met de vervulling van de geuite wenschen een niet onaanzienlijke verhooging der uitgaven gepaard zal gaan, zal men goed doen zijn verwachtingen niet te hoog te spannen. De regeering is het eens met de in het voorloopig verslag tot uiting gebrachte mee ning, dat de Staatscommissie bij haar on-, derzoek ervan uit moet gaan,, dat de ver kregen rechten der verzekerden niet worden aangetast. Spoedige beslissing der regeering over de vliegveldkwestie te ver wachten. Ten aanzien van de kwestie van het cen trale vliegveld blijft de regeering, naar zij in de Tweede Kamer in een antwoordnota mededeelt, onveranderd van zienswijze, dat het voor het behoud der positie van Neder land in het internationale luchtverkeer nood zakelijk is versnippering van het verkeer over verschillende vliegvelden zooveel moge lijk te vermijden en onderlinge concurrentie dier velden uit te schakelen. Op welke wijze dat doel ware te bereiken, hangt af van een complex van zich wijzigen de factoren. De regeering stelt zich voor, omtrent de in de gegeven omstandigheden meest aange wezen oplossing spoedig haar standpunt te bepalen. Vandaar de Defensieverboden. Geen persoonlijke toetsing. Met betrekking tot de in het voorloopig verslag der Tweede Kamer genoemde on der het ambtenarenverbod vallende vereeni- gingen, n.1. de Internationale Vrouwenhond voor Vrede en Vrijheid, de Katholieke Jon geren Vredes Actie en „Kerk en Vrede", con ,>i'y .4^y..', Lhz..ZiZ V2Kr>* stateert de Regeering in haar antwoordnota dat zij ter bereiking van hare, op zichzelf veelal toelaatbare pacifistische doelstellin gen, niet schromen middelen te bezigen, zoo als het samenwerken met, dan wel het zich aansluiten bij organisaties die als extremis tisch bekend staan, waardoor het volstrekt ontoelaatbaar is, dat ambtenaren zich op eenigerlei wijze met de werkzaamheden dier vereenigingen inlaten. Het is duidelijk, dat onder deze omstan digheden niet met een persoonlijke toetsing van de betrouwbaarheid der betrokkenen kan worden volstaan. De regeering wenscht voorts, gezien haar streven naar objectiviteit in dezen, niet over te gaan tot een stelsel, waarbij het systeem van zg. „verboden vereenigingen" geheel moet plaats maken voor dat van persoon lijke toetsing. JULIANADORP. Diploma's behaald. Door D. Marees Jz. alhier is na afgelegd examen gehouden te Alkmaar, het Diplo ma Vakbekwaamheid en het dito Handels kennis behaald, hetwelk vereischt wordt door den Ned. Kruideniersbond, de Ver. v. Grootwinkelbedrijven in levensmiddelen, de Federatieve Bond van Winkeliers in Kolo niale Waren „Febowika" en de Ned. R.K. Kruideniersbond. Ook zijn deze diploma's noodig volgens de Vestigingswet. Een nieuwe brug. De bouw van een nieuwe betonnen brug bij de boerderij, bewoond door den heer P. Hoogschagen alhier, is opgedragen aan den aannemer E. Zon, alhier. Een walbetrekkinq. Onze plaatsgenoot C. Kant Cz., machinist ter Koopvaardij, heeft een plaatsing gekre gen te Singapore bij de Asiatic Petroleum Maatschappij te Helenscourt. ANNA PAULOWNA Gemeente-avond. Blijkens advertentie in dit nummer zal ds. G. Westmijse a.s. Vrijdag spreken op den gemeente-avond van de Ned. Herv. Ge meente. Enkele weken geleden was deze redenaar in Rotterdam genoodzaakt een godsdienstige samenkomst te leiden in een bioscooptheater. Het was met z'n 2200 plaat sen geheel gevuld! In Anna Paulowna heeft men het voorrecht, niet naar een of andere zaal te moeten gaan, doch in de kerk te kunnen samenkomen. Ongetwijfeld zullen ook hier velen den bekenden spreker willen hooren. De Jantjes komen. Het tooneelstuk: „De Jantjes", in 5 bedrij ven, wordt a.s. Zaterdagavond 5 Nov. in de zaal van Slikker te Kleine Sluis opgevoerd. De pers is enthousiast en eenstemmig in haar lof. Wij zelf konden met Schager ker mis zeer loffelijk over dit volksstuk der volksstukken schrijven. In de Telegraaf le zen wij juist: Herman Bouber, de schrijver van al min stens een dozijn volksstukken is een pheno- meen. Het is een tweede Justus van Maurik. „De Jantjes" stelt elk vorig stuk in de scha duw! Het geeft een genoegelijke afwisseling van den zilten traan en den gullen lach. En de Maasbode (R.K.) zegt: De Plantage Schouwburg heeft wel zel den een duurzamer succes aanschouwd, en dat „De Jantjes" nog geregeld volle zalen trekt, bewijst dat „De Jantjes" iedereen kan gaan zien, het is humor en sentiment! Inderdaad, iedereen kan en iedereen moet „De Jantjes" zien. Bovendien het tooneel stuk is en blijft veel beter dan de film! W1EBINGEN JAARVERGADERING KLEUTERSCHOOL. Gisteravond hield de Kleuterschool Ilippolytushoef haar jaarvergadering in café Centrum van den heer H. Veerdig. Te acht uur heette de presidente mevr. De HaanBosker de aanwezigen welkom en memoreerde dat in 't afgeloopen jaar de onderwijzeres mej. Annie Smit in het huwe lijk is getreden. Aan haar, zegt spr., zijn we veel dank verschuldigd. Daarnaast worden woorden van waardee ring gericht aan mevr. R'uitenburg, het hoofd der school. Na goedkeuring der notulen brengt de penningmeester, de heer C. Duijnker finan cieel verslag uit. Er is een nadeelig saldo van f 15.57, dat ondertussehen echter alweer gedekt is. Den heer Duijnker wordt een klein blijk van waardeering aangeboden voor zijn ac curaat beheer. Tot commissieleden voor het nazien der boeken '37'38 werden benoemd de heeren J. Th. Brost, A. Wanmaker, H. Stubbe, voor het boekjaar '38'39 mevr. De Jong, de heeren J. Th. Borst en H. Stubbe. BLOEMBOLLEN IN DE WIERINGER. MEER. Tal van kweekers uit Kennemerland komen met groote vrachtauto's bloembollen na» de Wieringermeer, om de bollen in deil vruchtbaren bodem van het nieuwe land uit te zetten. Op ons plaatje ziet men eeni. ge arbeiders van een kweeker te Ltmmen bezig, tulpenbollen uit te planten; op den achtergrond één der moderne Wieringer. meerbedrijven. Bestuursverkiezing. De aftredende Üe, stuursleden mevr. de HaanBosker, de heeren L. Noordon, J. Visser en Th. Kort werden allen herkozen. Door mevr. Ruitenburgde Jong werf hierna het verslag der kleuterschool in het afgeloopen jaar uitgebracht. Na 1 April '37 bezochten 70 leerlingen onze kleuterschool in den zomer en herfst nam dit aantal toe tot 85. 1 April 1938 gingen 22 kinderen over naar de lagere school. Dezen zomer bezoclb ten ruim 00 leerlingen de school, doch thans in den herfst zijn we reeds opge klommen tot 77. Sinds April 1934 was ds kleuterschool ondergebracht in twee loka len van de nieuwe lagere school, door het toetreden van een 6e leerkracht bleet er maar één lokaal ter beschikking der kleu ters, dit was te kort, maar dank zij den ijver van het bestuur en de medewerking van het gemeentebestuur kon de fröbel school ondergebracht worden in drie loka len van de vroegere lagere school in het centrum van het dorp. In de plaats van mej. Smit is door het bestuur benoemd mei. Marie Lont, Daar mej. Smit in de afgeloopen vier jaar heel wat ervaring had opgedaan en mej. Lont pas 14 jaar is leek ons werk deze winter, wel moeilijkheden te zullen brengen maat dat valt mee. Ondanks haar zeer jeugdige leeftijd mag ik meer dan tevreden zijn over haar medewerking en behulpzaamheid. Irt deze herfst is mej. Ru.sselman eenige weken in de fröbelschool werkzaam geweest om' voor reservekracht opgeleid te_ worden. Het publiek heeft groote waardeering voor het kleuterschoolwerk. Een applaus beloonde mevr. Ruitenburg voor haar keurig verslag. In de rondvraag werden nog eenige huis houdelijke besprekingen gevoerd waarna! mevr. De Haan dankend voor de aangenamj besprekingen de vergadering sloot. Rijkspostspaarbank, Op het kantoor Hippolytushoef werd over de maand October 1938 op spaarbankboek jes ingelegd f 4.562.10 en terugbetaal" f 1.577.60, derhalve meer ingelegd dan te4 rugbetaald f 2984.50. PURMEREND, 1 November 1938. Gemeentel, kaasbeurs. Verhandeld 16 P®'" tijen, wêgende 36000 kg. handel matB Hoogste prijs f 23.50. «i, Aanvoer: 1 stapel kleine Boerenkaas t 484 kilo boter 148154; totaal 661 runde i 300 vette koeien 64—69 stug; 250 gelde Koe> en 115175, stug; 83 melkkoeien 1M stug; 28 stieren 44—52, stug; 13 paarden 155, stug; 144 vette kalveren 28—18, m< 245 nuchtere kalveren voor de slacht stug; nuchtere kalveren voor de fok J stug; 196 vette varkens voor de slacb o4, matig; 42 magere varken?; 18—«w, 221 biggen 1420, matig; 1234 schapen 26, matig; 65 bokken 2—14, matig: kip^ pn 575625; eendeieren 290; oude kiope'Lgg hanen 30—421*; N. Holl. Blauwen ü-?Tv0, per. kg. jonge hanen 0.40—0.50 per Kg nijnen 30170; eenden 2060; duiven p. paar; 419 ganzen 270—340. 'Aanvoel Coöp. Centrale cierveiling. A „pnit 90.000 eendeneieren 33.10; kleine 6.2(1 eieren 2.75; 46.000 Kippeneieren; 65-66 k, —6.25: 63—64 kg. 6.15—6.20; 60-62 kg^j 6.15; 5859 kg. 5,50—5,90; 5657 kg. 53—55 kg. 4.60—5; 50—52 kg. 4.05—4.W> 49 kg. 3.40—4 BROEK OP LANGENDIJK, 2 NoV. Aanvoer: 15.100 Kg. uien 3.60—3.86. 2,40—2.60, grove 3.40—3.60. gele nep stok 0.60—1.70, 2800 Kg. peen 1.50-f'3* yj 14600 kg. roode kool 12.60; 600 kg- kool 2.70; 22 duizend kg. witte koo - 14600 mol 2.iu; zz auizena Kg. wiuc Kg 0.94; 8400 kg. gele kool 1.101.80: j 2(j d. witte kool 1.10—1.40 12000 kg andijvi -1,30 NOORDSCIIARWOUDE, 2 Nov. bei- Aanvoer: 500 Kg. aardappelen: h mers 2.30, 2500 Kg. peen 1.70—iu' peen 0.50. nonnO W' 14000 kg. roode kool 1-502.60: „jjjOJ witte kool 90; 4-500 kg. gele koo d. -witte kool 11,10; groene kool

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8