Agenda De oud-gepensionneerden der Zeemacht i !tiadlni&uw*d Verzoek om een billijk staatspensioen WLaïintfeAicMen £&^ikeAicMm Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid Vrijdag 4 November 1938 Tweede Blad Met Hr. Ms. Sumatra naar Lissabon TWEE REUZENTUBES Terugblik op den wereldspaardag GEEFT DIEP-ZWARTE LAKGLANS Scheepvaartberichten i 'ii bij JUWELIER Materialistische politiek De Bond voor „Pensioenactie Zeemacht" heeft aan den Minister van Defensie een adres gericht, waarin opnieuw duidelijk tot uiting komt, de groote onbillijkheid ten opzichte van de „oud"-gepensionneeraen der zeemacht, ge- pensionneerd met een luttel standpensioen, dat dateert van het jaar 1877. Wij ontleenen daaraan het volgende: Dat de marinemannen, iie onder de oude •wetten en bepalingen dienden, ondanks het feit, dat zij onder zeer moeilijke omstandig heden den Staat zeer belangrijke diensten be wezen, steeds de stiefkinderen der Natie waren, is van algemeene bekendheid. In de tropen leden de mannen op de oorlogsbodems een arme bestaan, terwijl hun in Nederland achtergebleven vrouwen niet in staat waren het allernoodigste voor het gezin te koopen. Verzoeken van de Staten-Generaal aan de Regeering om salarisverhooging en sociale verbetering in het algemeen voor het marine personeel, leden steeds schipbreuk op grond van het later te ontvangen pensioen, dat voor ieder oud-marineman van dien tijd, bij zijn intrede in de burgermaatschappij, een desillu sie bleek. In het jaar 1922 kwam een nieuwe marine pensioenwet, omdat de standspënsioenen, toe gekend volgen de oude wetten, veel te laag waren om in het levensonderhoud te kunnen voorzien. Desniettemin sloot een willekeurige scheidingslijn 1 Januari 1918", alle oud-mari nemannen, die vóór 1 Januari 1918 werden gepensionneerd, van dt nieuwe verzorgings- wet uit en bleven op de luttele standspen sioenen aangewezen. Zij worden nu genoemd: oud-gepensionneerden der Zeemacht. Reeds 12 jaar geleden word voor deze „oud" gepensionneerden der zeemacht een pensioen- bijslagregeling getroffen, die als gevolg heeft, dat het meerendeel van hen f 1271.per jaar aan pensioen en pensioenbijslag ontvangt. Van het overblijvende deel zijn er, die zeer weinig pensioenbijslag ontvangen, terwijl een restee- rende zeer kleine groep, geen pensioenbijslag ontvangt. De volgende getallen kunnen dienen om Uwe Excellentie aan te toonen, dat de afwijkingen in de belooningen voor betoonde diensten aan den landen, buitensporig zijn. 4.68.— 1664.— 899.— 2912.— Wat betreft het pensioen. Matroos, gepensionneerd volgens de wet 1902, pensioen per jaar (met inbegrip 40 verhooging 1920) Matroos, gepensionneerd in het jaar 1922, pensioen per jaar Adjudant-onderofficier, gepension neerd volgens de wet 1902, pensioen per jaar (met inbegrip 40 verhooging 1920) Adjudant-onderofficier, gepension neerd in het jaar 1922, pensioen per jaar Wat aangaat den pensloenb(jsJag. Een gepensionneerd matroos met een twee persoons-gezin, die 40 dienstjaren heeft, ont vangt aan pensioenbijslag per jaar f 803. Een gepensionneerd adjudant-onderofficier met een tweepersoons-gezin, die 40 dienst jaren heeft, ontvangt aan pensioenbijslag per jaar f 372.—. Beiden ontvangen aan pensioen en pen sioenbijslag f 1271.-per jaar, zoodat het rangverschil geheel is terzijde gesteld. Aan een gepensionneerd matroos met een twee-persoons-gezin die 40 dienstjaren heeft en pensioenbijslag ontvangt, wordt voor be toonde diensten aan den lande, uit 's Rijks kas jaarlijks f 1271.uitbetaald. Aan een gepensionneerd adjudant-onderoffi cier met een twee-persoonsgezin, die 40 dienst jaren heeft en geen pensioenbijslag ontvangt, wordt voor betoonde diensten aan den lande, uit 's Rijks kas, jaarlijks f 899.uitbetaald, dat is f 372.minder dan een matroos, die wel pensioenbijslag ontvangt. Een gepensionneerd matroos, bovengenoemd, die in de termen valt voor den pensioenbijslag, ontvangt voor befoonde diensten aan de lande, 320 °/0 van zijn oorspronkelijk pensioen en is, hoewel niet moreel, financieel reeds jaren aan de pensioengelijkstelling toe. Een gepensionneerd adjudant-onderofficier, bovengenoemd, die niet in de termen valt voor den pensioenbijslag, ontvangt voor betoonde diensten aan den lande, 140 van zijn oor spronkelijk pensioen. Een gepensionneerd matroos, bovengenoemd, die niet in de termen valt voor den pensioen bijslag, ontvangt voor betoonde diensten aan den lande, uit 's Rijks kas, jaarlijks f 468. dat is f 803minder dan zijn bjjslagtrekken- de standgenoot, waar hij op H.M. oorlogsvloot mee samenwerkte. Een gepensionneerd korporaal, die niet in de termen valt voor den pensioenbijslag, ont vangt voor betoonde diensten aan den lande, uit 's Rijks kas, jaarlijks f 573.dat is f 698 minder dan een matroos, die in de termen valt voor den pensioenbijslag. De luttele, jaarlijksche marine-standpensioenen Matroos f 200. Korporaal f 250. Sergeant f 360. Sergeant-majoor f 400. Adjudant-onderofficier f 440. Op de marinepensioenwet 1877 volgde de wet 1902. De standpensioenen werden in laatstgenoemde wet niet verhoogd. Slechts het emolument voor elk jaar binnen de keer kringen gediend, werd voor de onderofficie ren met den rang van sergeant en hooger van 15.op 21.gebracht. Voor de korporaals: van 7.50 op 15. Voor de matrozen: van 7.50 op 12.50. Het kwam zoo goed als niet voör, dat een adjudant-onderofficier en een sergeant-ma joor in zijn verkregen rang werd gepension neerd. Als gevolg van de eigenaardige oude wetsbepalingen, werden zij gepensionneerd in den rang van sergeant omdat zij in hun hoogeren rang gepensionneerd zijnde, minder pensioen verkregen zouden hebben. Onderverdeeling lan het jaarlijksch pen sioen van de adjudanten-onderofficier, de ser geanten-majoor en de sergeanten, die 10 jaar binnen de keerkingen dienden en minstens 12 jaar gediend hadden in den rang van sergeant en hooger. Standpensioen 360. Emolumenten i/5 verhooging voor 12 of meer jaren dienst in den rang van sergeant of hooger 72. 10 X 21.verhooging voor 10 jaar dienst binnen de keerkringen 210. Behandeling gemeentebegrooting 1939 Naar w\j vernemen zal de gemeente begrooting 1939 op Dinsdag 13 Decem ber door den Gemeenteraad in behan deling worden genomen. anders 10ct. p. stuk, TIJDELIJK SAMEN VOOR Majoor Schimmel vervolgt in „Stella Maris" zijn reisverslag. Wij ontleenen er net volgende aan: Er wordt een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om aan wal te gaan. We hebben intusschen afgesproken om de pastoor van de kerk dos Martyres te ver zoeken, ons de gelegenheid te geven, in zijn kerk onze verplichtingen te vervullen. Ook voor de niet-katholieke bemanning hebben we gelegenheid gevonden een oefening bij te wonen in de Duitsche kerk. Zondag 18 October: Om half 9 was mijnheer Schols aan boord, om ons te begeleiden naar de kerk dos Mar tyres. Kwart vóór 9 was de katholieke be manning aangetreden, om met een extra-tram naar de kerk te gaan. Heel wat bekijks verwekte zoo'n aantal marinemannen bij het Portugeesche publiek. Na de H. Mis gingen de mannen een beetje de stad bekijken en ondergeteekende vertrok met mijnheer Schols per trein naar Cintra om ons daar te voegen bij de heeren officie ren, aan wie een autotocht was aangeboden. De treinreis was interessant, ofschoon me tegenviel, dat er zoo weinig bosch te bekennen was. Dit werd echter geheel anders, toen we na de lunch de autotocht gingen maken. Dat was schitterend. Geweldig gebergte, prachtige ver gezichten op de Taag en het land rondom. Ontzettende hoeveelheden rotsblokken, diepe ravijnen, enz. Het eenig jammere was, dat op enkele wegen stofwolken werden opge jaagd, zóó dik, dat onze chaffeur genood zaakt was, heel langzaam te gaan rijden, waardoor we tenslotte de rij auto's kwijtraak ten en een verkeerde weg insloegen. Erg was dit niet, want we hadden een fijnen chauffeur, die alle wegen kent en die ons nu reed langs prachtige landschappen, zoodat we niets te kort zijn gekomen door ons afdwalen. Het mooie Estoril en Cascaes werd gepas seerd, tot we kwamen aan het buiten van den Consul-Generaal, den heer Zeegers, waar we gastvrij werden ontvangen op een tea. Om 7 uur ongeveer waren we weer aan boord. Maandag 17 October: Vandaag staat op het programma een auto tocht met de bemanning. Om half 9 vertrok ken 3 autobussen en een luxe-wagen om een rondrit te maken door de stad Lissabon. Oorspronkelijk pensioen totaal 642. In het jaar 1920 werden de pensioe nen van alle gepensionneerden van staat en gemeenten met 40 ver hoogd 257. Nu totaal 899.— Men schrijft ons: Bij de Nutsspaarbank alhier werd wederom de jaarlijksche Wereldspaardag in de alge meene aandacht der burgerij geplaatst. 468 personen legden dien dag een bedrag op hun spaarbankboekje in. Dit overtreft weer het hoogste aantal (338 personen) in vorige jaren bereikt. De inlagen op dezen dag vorm den tezamen de niet geringe som van f 25.839 Het aantal nieuw toegetreden spaarders bedroeg 80i een cijfer wat het hoogste cijfer (47) in jaren bereikt, verre te boven gaat. Ter verhooging van het inzicht omtrent de grootte van de ingelegde bedragen, volgt hieronder een gespecificeerde opgave dezer posten 185 inlagen beneden f 10. 213 inlagen van f 10 tot f 100. 61 inlagen van f 100 tot f 500. 9 inlagen boven f 500. Ten aanzien van den gang van zaken op den wereldspaardag is het een verheugend verschijnsel te mogen opmerken, hoe een kern van spaarders is gevormd, die telken jare op dezen algemeene spaardag den weg naar de spaarbank weet te vinden. Dat zich dit jaar ook zoovele anderen naar de spaarbank heb ben opgemaakt, was een verrassing, Met ingang van 1 Januari 1937 werden de pensioenen van de vóór 1920 gepensionneer den van het Indische leger geheel gelijkge steld met die van na 1920. Voor hen behoort de achterstelling tot het verleden. Wat toch is de reden, zoo vraagt de bond, van onze enorme, jarenlange achterstelling bij ieder ander gepensionneerd staatsambte naar en bij de ,.oud"-gepensionneerden der zeemacht, die reeds jaren 320 van hun oor spronkelijk pensioen ontvangen en wat toch is de reden, dat die achterstelling 1 Januari 1937 wel geheel werd opgeheven voor de „oud"-gepensionneerden van het Indische leger en ni e t voor ons, terwijl wij toch ook oud-Indische militairen zijn. Immers, ver scheiden „oud"-gepensionneerden der zee macht hebben meer jaren in Indië gediend dan de gepensioneerden van het Indische leger, terwijl zij bovendien een belangrijk aantal jaren zeezwalkten. Deze vragen drin gen zich te meer aan hen op, daal een van de geachte Leden van v 3 Tweede Kamer der Staten-Generaal hun enkele jaren geleden zeide, dat hij wist, dat een billijke regeling ook voor hen, die tot de achtergestelde groep behooren, niet veel behoeft te kosten en dat het geld ook geen bezwaar is. Ook het feit, dat bij de behandeling van de Defensie-be grooting dienstjaar 1938 circa 80 van de Tweede Kamerleden zich hadden uitgespro ken voor gelijkstelling der oude pensioenen, wettigt onze beide zelfvragen. 232 'n Erdalproduct, DUS gotdl SLUITING POLIKLINIEK. Wegens afwezigheid van den tandarts J. J. van Trotsenbrug is de tandheelkundige poli kliniek van het Marine-Hospitaal, alhier, tot en met 6 November a.s. gesloten. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ariadne, 2 Nov. v. Tunis. Baarn, 2 Nov. v. Amsterdam. Berenice, 1 Nov. te La Guaira. Fauna, 2 Nov. v. Thessaloniki. Juno, 2 Nov. v. Hamburg. Odysseus, 2 Nov. n. Kopenhagen. Orestes, 2 Nov. te Neuvitas. Rhea, 2 Nov. v. Civitavecchia. Achilles 3 Nov. van Bourgas. Astrea 1 Nov. te New York. Bacchus 1 Nov. van New York. Douro 31 Oct. van Kingston. Ganymedes 2 Nov. van Catacolo. Irene 3 Nov. te Genua. Meroype 2 Nov. van Palermo. Oranje Nassau, t., 2 Nov. van Madeira. Orpheus pass. 3 Nov. Ouessant. Pericles, u., 3 Nov. van Madeira. Titus 2 Nov. van Palermo. Vesta pass. 3 Nov. Lydd. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt 3 Nov. te Batavia. Moena, t., 3 Nov. van Gibraltar. Poelau Bras, t., 1 Nov. van Padang. Poelau Tello, u., 2 Nov. van Padang. Tjikandi (charter thuisr.). 2 Nov. v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Baloeran, t., 3 Nov. van Gibraltar. Indrapoera, u., 3 Nov. te Southampton. Tapanoeli, t., 2 Nov. van Aden. Kota Baroe, 3 Nov. v. Suez. Kota Nopan, 3 Nov. v. Hamburg. Soekaboemi, 3 Nov. v. Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bellerophon 3 Nov. te Singapore. Memnon 1 Nov. te Hongkong. Polydorus pass. 3 Nov. Dungeness. Stentor pass. 3 Nov. Gibr. Antilochus, pass. 2 Nov. Gibraltar. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe 1 Nov. van Port Natal. Nieuw Zeeland 2 Nov. te Brisbane. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, t., 1 Nov. te Santos. Amstelland, 2 Nov. te Buenos Aires. Westland, 2 Nov. v. Amsterdam, JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 30 Oct. te Shanghai. Tjisadane 2 Nov. van Makasser. Tjisalak 1 Nov. van Hongkong. ni ii Miiiiiiiiiiiiiiir fr _ii .j "li jiii 11 ir 11 \i n 11 tl jisi i I in ii li leiiimiiniHiiii ii-ii ii ii in li ii iiiti ii ii n u ii u «lui iiiii j i VI ilii in lii ii ii iiiii <ii >ii t iiiii r—ii ii n -Ji ii n .jhi i k ii ii n n ik. <iii iiiii i T 1 ii ih! lil iii i! ii liw ;ii :3 iiiii u n iim n i m iiiu.i I M II 'Hl lil H II IIIII '11 'Tl li IIIII. 11. .11 'II II "1111 III 1' h II ii Cl lltJI I -"-"igiillliiiiigillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHilllllllUillllll HM ji lil ir UHUHIIIIIillllllil n 1M HL. Jl Vischafslag Den Helder Den Helder, 3 November 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.070.98 Slips 0.800.70 Schol le soort per kist 6.505.90 Schol 2e soort 3.702.65 Schar 2.00 Wijting 2.751.20 Aangebracht door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.601.35 Gekookte per kg 0.15 Burgerlijke Stand GETROUWD: K. P. Leijs en L. T. Toes; J. Hoek en J. van Djjk; P. J. van Mullem en A. Erkamps; H. Riedeman en L. C. Koning stem. ONDERTROUWD: L. Smit en L. Beek. BEVALLEN: A. Heijkoop—van der Vel den, d.; C. Middelinkvan der Vlis, d. OVERLEDEN: J. Steeman, (m.), 70 jaar. Oefeningen van de Luchtdoel te Den Helder. Het le Regiment Luchtdoel-Artillerie uit Utrecht, dat voor het houden van schietoefe ningen te Den Helder verbluf houdt, keert op 5 Nov. a.s. naar zijn garnizoen terug. Op 7 Nov. d.a.v. komt het 2e Regiment Luchtdoel-Artillerie uit Amsterdam naar Den Helder voor het houden van schietoefeningen. AANGEHOUDEN. Iemand, waarvan de officier van Justitie bevel tot aanhouding had uitgevaardigd, werd aangehouden en voor het ondergaan van een hechtenisstraf naar Alkmaar overgebracht. VERKEERSZONDEN. Verschillende verkeersovertreders werden gisteren bekeurd. Velen van hen maakten zich schuldig aan het niet uitsteken van de hand bij het veranderen van richting. Bij beschikking van den minister van defen sie is de officiervlieger der 3e klasse H. J. Stoutjesdijk, dienende brj het vliegkamp „De Mok", den 3den November 1938 ter beschikking gesteld. Bij K.B. van 1 November 1938: is met ingang van 1 November 1938 bevor derd: tot kapitein ter zee, de kapitein-luitenant ter zee P. Koemaad; is aan den kapitein ter zee B. Kruijs vergun ning verleend tot het aannemen van het orde- teeken van commandeur der orde van de kroon van Italië, hem geschonken door Zijne Majesteit den Koning van Italië. Met ontslag uit den zeedienst. Marinier 3e kl. H. J. Lobbe, 23 Oct. 1938. Konstabelsmaat J. van Dongen, 26 Oct. '38. Opperschipper W. H. F. Martius, 1 Nov. '38. Met ontslag in Oost-Indië. Matroos 2e kl. C. J. Fossen, 29 Aug. 1938. Aangenomen in den zeedienst. L.l. o.o.-vlieger H. W. de Lijn, 17 Oct. '38. Stokers 3e kl. G. v. der Hulst, A Feij, J. A. Wrjma, 24 October 1938. Bevordering. Matroos 2e kl. R. Oudheusden, 1-11-38 tot matroos le kl. Stoker 2e kl. F. R. W. Osephius, 1-10-38 tot stoker le kl. Stokers 2e kl. P. L. F. Sanders, C. H. Trommelen, 1-11-38 tot stoker le kl. Stokers 3e kl. C. F, L. Meijer, J. J. Duran, 1-11-38 tot stoker 2e kl. Matroos 2e kl. K. G. Kwekkeboom, 1-11-38 tot matroos le kl. Thuisgevaren. Mariniers le kl. R. van der Meer, L. Kruis- dijk, -W. A. van Kooten, A. v. der Heijden, mariniers 3e kl. A. Gunneman, H. J. Lobbe, 23-10-38 per m.s. „Costa-Rica" uit W.-I. in Nederland teruggekeerd. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken. Korpl.-torpedomkr. A. J. Jacobs, 26-9-38 per v.s. „Tosari". Bevordering in Nederlandsch-Indië. Mariniers 2e kl. A. J. Pfennings, C. J. Schets, W. van de Hoef, 1 Juli tot marinier le kl. Mariniers 3e kl. J. Stienstra, R. G. Stotte- laar, N. Schouten, M. Burghout, P. van Ha- mersveld, J. Molenaar, 1 Juli tot marinier 2e kl. Korpl.-vlieger H. JP. Poestkoke, 1 Juli tot sergt.-vlieger. Bootsman H. Jobse, 20 Aug, tot schipper. Korp.-kok J. P. C. van Hout, 23 Aug. tot sergt.-kok. Stoker 2e kl. G. de Breejen, 1 Juni 1938 tot stoker le kl. Matrozen 2e kl. P. van Heiningen, W. Hel- lema, 1 Juni tot matroos le kl. 1 Juli: Matr. 3e kl. H. J. Bresser tot matr. 2e kl. Moker 3e kl. J. W. Schaap tot stoker 2e kl. 1 Juli: Matrozen 2e kl. W. F. Keur, G. J. Delorme, J. Eieveld, D ,H. J. Bom tot matroos le kl. Stokers le kl. J. M. A. Kreekels, M. Hogen- birk uw J. G. Visser tot stokers-olieman. Stoker 2e kl. H. A. G. van Dorland, A. J. H. G. Bejjleveld, E P. M. Wentink en G. Zabel tot stoker le kl. Het was te voorzien, dat er bij de behande ling van de buitenlandsche politiek in het Engelsche Lagerhuis, van verschillende zijden critiek zou komen. Deze critiek is geleverd van het oogenblik van de overeenkomst af. Ze is dikwijls onbarmhartig en onrechtvaar dig geweest, omdat ze te weinig rekening hield met de realiteit en teveel zich bezighield met theoretische beschouwingen. Maar lang niet alle critiek is onjuist geweest. Er waren ernstige stemmen, die de consequenties van Chamberlains handelwijze vreesden, die be angst waren voor een steeds brutaler optre den van de autoritaire staten. En die vrees was niet ongegrond. Nu is dan dezer dagen weer een aanval op het accoord van München gedaan en de wijze waarop Chamberlain zich nu heeft verdedigd, is wel zeer ongelukkig geweest. Chamberlain beschouwde zoowel de Duitsche als Japansche expansie als een weinig gecompliceerd vraag stuk van handelseconomie en vertrouwt er op, dat de behoeften van territoriale objecten van Duitschland en Japan in de toekomst zoo groot zullen blijken, dat er ook voor Engeland nog ruimschoots plaats zal overblijven om zijn handelsbelangen te behartigen. Bovendien, dat de kapitaalsobjecten ook zoo groot zul len blijken, dat kapitaal arme staten als Duitschland en Japan in gebreken zu'len moe ten blijven daarin te voorzien en Engeland als bezitter van geweldige bankkapitalen als red der in den nood zal bijspringen. Het Hbl. schrijft zeer terecht in een be schouwing: Is Chamberlain slechts koopman, en geen politicus? Meent hij, dat de wereldproble men slechts behoeven te worden herleid tot bevrediging van de materieele behoeften der volken, dat wil hier dan zeggen der groote volken, die in staat zijn zich met wapengeweld te doen gelden, om de grondslagen te leggen voor een tevreden en vredelievende wereld? Of veinst Chamberlain slechts naïviteit en gaan achter deze naieveteit politieke berekeningen schuil, die hij ten behoeve van de toekomstige veiligheid van het Brtische Rijk heeft ontwor pen? Of zelfs, datgene, wat hij reeds in groote lijnen met Hitier en Mussolini, evenals met Da- ladier, den Franschen premier, heeft besproken en vastgesteld als grondslag voor een zoo danige verdeeling der wereld, dat elk der vier groote mogendheden voor een menschenleef- tijd ten volle bevredigd is? Het zou niet voor het eerst in de geschiedenis van Europa zijn, indien achter de schermen geheime afspraken waren gemaakt, en tot dusverre is er nog altijd reden voor twijfel, of wel ten volle bekend is geworden wat precies te Berchtesgaden en te Godesberg tusschen Chamberlain en Hitier is besproken, ook of de overeenkomst van München niet verbonden is met bepaalde principieele afspraken, waarvoor misschien al vóór de conferenties van Berchtesgaden en Godesberg te Rome en te Berlijn in diploma tieke besprekingen het terrein is geëffend. Overplaatsing. De sergeant der le klasse J. Groote, van het le Bataljon van het Regt. Kust-Artillerie te Den Helder, is overgeplaatst bij het 2e Bataljon van het korps, in garnizoen te Vlis- singen. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Zijn grooten kameraad" en „Een step wordt geboren". Rialto, Spoorstraat half 8: „Blauwbaard's achtste vrouw" en „Holly wood Hotel". iVitte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Cassidy's offer en „Het Schildersmodel". Heden: Zeevaartschool, 8 u.: Weer- en sterrek.Kring: P. M. v. Riel over: „Diepzee-onderzoek in den O.-I. Archipel a/b van Hr. Ms. „Snellius". Casino, 8.30 uur: Tooneelavond van TAVENU met „De Ebbenhouten Olifant". Zaterdag 5 November. Casino, 8.15 uur: Uitvoering van het M.S.F. Dennenheuvel, 8 u.: Tooneelavond „Noorder licht". Zondag 6 November. Casino, 8.15 uur: „Boefje". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 753.7 Temperatuur lucht 16.9 Wind: richting: Z.W.; kracht: 7. Licht op 4.59 u. W onderlijk zooals dót helpt zoowel bij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5