Middenstandsvei zekering en Staatspensioen „Volksonderwijs" verwacitt niets van dezen minister. I Britsche ministers naar Parijs koopt weer vee op De kampen voor jonge werkloozen Postvluchten op Indië ig wapeoings- pian van Roosevelt Franco-froepen rukken verder op Moeder wurgt haar kind SSSw lAlhe™6 N«- Twee extra KX.M,- vliegtuigen naar Bombay SPANJE EEN LUCHTVLOOT VAN TUSSCHEN DE 7.000 EN 10.000 TOESTELLEN. STAAND LEGER VAN MINSTENS - 400.000 MAN. Men verneemt in regeeringskringen te Washington, dat president Roose- velt het vaste voornemen heeft het congres machtiging te vragen voor een luchtvloot van tusschen de 7.000 en 10.000 toestellen. Uit gezaghebbende bron verluidt verder, dat de President in zijn ver strekkende plannen voor de verster king der wapening ook volledige en snelle uitrusting voor een kernleger van minstens 400.000 man vraagt. De credieten, die het programma voor 1939 vraagt, overtreffen de totale militaire be grooting (met inbegrip van de vlootbegroo- ting) van dit jaar met naar schatting 300 millioen dollar. Men zegt, dat Roosevelt over weegt een afzonderlijke buitengewone be grooting voor "het wa pen i n gs prog ra mma op te stellen. Ofschoon de bijzonderheden van dit pro gramma nog vertrouwelijk zijn, meent men in welingelichte kringen, dat de aanbevelin gen, die de President het congres in het be gin van 1939 zal doen toekomen, op de vol gends vier punten berusten: 1. Verdriedubbeling van het tegenwoordige luchtvlootmaximum van '2320 gevechts vliegtuigen in eerste linie door middel van massaproductie gedurende verschei dene jaren. 2. Onmiddellijke uitrusting van een leger macht met erti aanvangssterkte van on geveer 400.000 man met half-automatische geweren, luchtdoelgeschut, bommen, tanks en gasmaskers. 3. Versnelde aanwerving van reserves voor een legermacht van een millioen man, die in enkele maanden te velde zou staan, indien de Vereenigde Staten in een nieu wen wereldoorlog betrokken zouden wor den. 4. Voorbereidende maatregelen, die het mo gelijk maken, dat de industrie in geval van nood snel bruikbaar wordt gemaakt voor de massaproductie van vliegtuigen en munitie. Eind Juni van dit jaar was het Amerikaan- sche leger 178.001} man sterk. De militaire in stallatie is op het oogenblik beréKëncl tip de" mobilisatie leger van 474.000 man, waarin een veldleger van 351.000 man begre- „Wij wapenen ten behoeve van het geheele westelijk halfrond". In een radiorede, gericht tot de staten van Zuid-Amerika, heeft onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Welles, gisteren gezegd, dat de Vereenigde Staten niet alleen herbewapenen teneinde zichzelf te verdedi gen, doch ook om het geheele westelijk half rond te bewaren voor eiken aanval. Verder deelde hij mede, dat de Pan-Ameri- kaansche conferentie, welke 9 December a.s. te Lima bijeen zal komen, van groot belang zal zijn, nu de leer van den haat de bescha ving bedreigt. De vrijheid,..onafhankelijkheid en welvaart van allen kan afhangen van de solidariteit. De Vereenigde Staten zijn over tuigd, dat zij iederen-aanval. van waar deze ook mag komen, zal kunnen weerstaan en zij zijn bereid tezamen met de democratiën van de nieuwe wereld het westelijk half rond te beveiligen tegen iederen aanval. GOED NIEUWS, ZEGGEN DE BLADEN. Goed nieuws, noemt de Fransche pers het bericht, dat Chamberlain en Haiifax, de Britsche ministers, naar Parijs zullen komen. Zij ko men, aldus schrijft men, op een tijd stip, waarop een nieuw internatio naal hoofdstuk gaat beginnen, waarvan de invloed zich ver buiten het kader van Europa zal uitstrek ken. Over dè fe houden besprekingen doen ver schillende geruchten de ronde. Volgens het Engelsche blad. de Sundey Dispatch over weegt Engeland om opnieuw met Duitsch- land de kwestie der economische belangen in Z.O.-Europa aan te snijden. Dat is de werkelijkheid achter de geruchten omtrent een spoedig bezoek van Goering aan Lon den. Na 't accoord van München heeft Duitsch- land practisch 'n monopolie gekregen in de Balkanhandel en zonder twijfel streeft het er naar te zijnen voordeele een soort Ot- tawasysteem in Midden Europa in het le ven te roepen. Chamberlain wil alle ele menten van een eventueel viermogendheden pact zich zien groepeeren. Voor alles hecht hij aan de volledige handhaving van de solidariteit tusschen Londen en Parijs. Tij dens het aanstaande bezoek van den Roe- meenschen koning aan Londen zal zich een nieuwe gelegenheid voordoen middelen te zoeken tot vestiging van nauwere relaties tusschen Engeland en Roemenië en de an dere Balkanmogendheden. pen is. CBlaffen.de konden bijten niet. 'Pas aLs ze weer stil zijn kan ket (jeuaarlljk worden. <2.oo komen oaak pok onmerkbaar stil de qeoaren uoor onze ge zondheid.. ^e weerstand tegen deze stille aanslagen op ons lichamelijk welzijn kan door ket geregeld gebruik uan cDraisma uan Valkenburg's leuertraan worden uerkoogd. De strijd aan het Ebro-front. Regeeringsschip op de Noord zee genomen. Havas meldt uit Burgos, dat de rechtsche troepen gisteren hun opmarsch den gehee- len dag aan het Ebrofront hebben voortge zet, niettegenstaande den tegenstand van den vijand. Alvorens het dorp Benisanet te verlaten, hebben de regeeringstroepen dit im brand'gestoken. i- In het legetbèricht van de regeering' wordt gemeld, dat de rechtsche troepen, voorafgegaan door een honderdtal vecht- wagen,s bij Benisanet aan den Ebro zijn opgerukt. De gevechten duren nog voort. De troepen van Franco leden aanzienlijke verliezen. Weer Britsche schepen getroffen. Gisternacht hebben de vliegtuigen van Franco de plaatsen langs de Catalaansche kust, o.a. Almeria, Carthagena, Tarragon en Barcelona gebombardeerd. In de haven van Almeria werden twee Britsche koop- vaardijschapen „Margaret Rose" en „York- brook" getroffen. Spaansche vrachtboot op de Noordzee geënterd. De rechtsche Spaansche hulpkruiser „Ciu- dad de Alicante" heeft op de Noordzee bet onder republikeinsche vlag varende Spaan sche vrachtschip „Riomira" geënterd en de bemanning gevangen gezet. Een andere bemanning werd hiervoor in de plaats ge zet. Het schip is de haven van Emden bin nen geloopen om te bunkeren. De vracht boot kwam van een Engelsche haven, en was ongeladen. Erkenning van Franco. Nu ook Finland besloten heeft een verte genwoordiger naar Burgos te zenden, .heb ben negentien Europeesche landen er in toegestemd, officieele betrekkingen met Franco te onderhouden. Er Is geen scheidingslijn meer tusschen middenstand en arbei dersklasse. STAATSPENSIOEN BLIJFT DRINGENDE EISCH. De heer Dr. J. van den Tempel, heeft tijdens het congres sociale verzekering S.D.A.P. en N.V.V. gesproken over mid denstandsverzekering en staatspensioen. Spr. was van oordeel, dat de scheidings lijn tusschen middenstand en arbeiders klasse bijna was üitgewischt en dat het dringend noodzakelijk is, dat de midden standers dezelfde sociale bescherming zul len genieten als de arbeiders. De vrijwillige ouderdomsverzekering be antwoordt niet aan de verwachtingen. Wat de zorg voor ouden van dagen betreft, be- tooede de heer van den Tempel, dat de ar beidersklasse ook in de benarde financieele en economische omstandigheden van dit oogenblik geen afstand kan doen van het verlangen en van den eisch: uitbreiding en verbetering van de sociale verzekering en redelijke verzorging van ouden van da gen. De financiering der sociale ver zekering. De heer J. van der Kieft, zeide dat ten fianzien van de financiering der sociale verzekering de eindstrijd in zicht komt. Spr. behandelde de geschiedenis van de modaliditeitswet 1919 en van de ouderdoms wet 1919, welke fondsen in 1935 werden vereenigd. Deze manipulatie zoo ging ni.1 voort stelt ons in 1940 voor de vraag: wat moet er nu gebeuren? Geleidelijk herstel van de fondsvorming of het omslagstelsel aanvaar den? Allen, die in het kapitalistische kamp hun hart aan de sociale verzekering heb ben verpand, zijn eenstemmig -in hun ad vies: „Laat de zaak, zooals ze is, begin maar niet aan terugbetaling van de schuld, die door samensmelting is weggesmolten en laat de staat jaarlijks uit de begrootings- gelden bijpassen, was het fonds aan inkom sten tekort Romt om aan zijn verplichtin gen te voldoen.' Spr. waarschuwde hiertegen met grooten nadruk. Het premievrij pensioen, dat aan allen, die op 3 December 1919 den 65-jarigen leef tijd hadden bereikt, werd toegekend, kan niet langer uit het eenheidsfront worden betaald. Die aanspraken zullen afzonder lijk moeten worden geadministreerd en be dragen daarvoor zullen op de gewone be grooting worden uitgetrokken. De genera tie van 1919 sterft langzamerhand uit. De bedragen nemen telkenjare af. Het overblijfende fonds, dat dus uitslui tend de aanspraken administreert, die uit premiebetaling ingevolge de invaliditeits wet ontstaan, behoudt zijn karakter als verzekeringsinstituut. Het tekort in de belegging der premiere serve, ontstaan doordat de schatkist het fonds volkomen ten onrechte voor finan cieringsdoeleinden heeft misbruikt, moet door de staat worden aangezuiverd, totaal geraamd op 350 millioen gulden. En verstopt het in een lade. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de politie te Drumpt gewaarschuwd, dat de 25-jarige ongehuwde mej. B. aldaar haar pasgeboren kindje zou hebben ver moord. Bij een gistermorgen in tegenwoordigheid van den substituut-officier van justitie door dr. Hulst uit Leiden, verrichtte sectie, is ko men vast te staan, dat het kindje slechts enkele uren heeft geleefd en dat de vrouw het om het leven heeft gebracht door een boordje om den hals te binden en een prop in het mondje te stoppen, waarna zij het kind in een lade heeft verstopt. Daar de vrouw in overspannen toestand verkeerde en gevreesd werd dat zij de hand aan zichzelf zou slaan, heeft men haar naar de Rijksklinieken te Utrecht doen ver voeren. Het lijkje, dat aanvankelijk in beslag was genomen, is later vrijgegeven. In het geheim Naar het Hdbld. verneemt, is de Vee houderijcentrale er sinds kort, echter zonder daaraan in éénigerlei vorm bekendheid te geven, toe overgegaan, om op de veemarkten rundvee te koopen. De reden, waarom dit in het geheim ge schiedt, is ons niet bekend, aldus het Hdbld., wil men de tegenwoordige veeprijzen die door een ti'teelijk overvoerde markt als ge volg van het mond- en klauwzeer zijn ge daald wat optrekken, dan zou openbaar heid n o o d z a k e 1 ij k zijn, want bij vorige gelegenheden is gebleken, dat de aankondi ging reeds genoeg was, om de prijzen direct te doen stijgen. Is het daartegen de bedoeling van de over- heid-k oopman, om zoo goedkoop mogelijk vee voor blikvleesch aan te schaffen, dan zou de geheimhouding althans verklaar baar zijn, doch niet excusabel. Wij weten echter niet, of de Centrale hier steun aan de markt, dan wel louter koopmanschap be oogt. Het doet intusschen vreemd aan, dat Woensdag een week geleden een vergade ring is gehouden van het alg. bestuur der Veehouderijcentrale, zonder dat daar ech ter ook maar met één woord door den re- geeringscommisêaris gerept is van de bedoelingen en plannen i.z. overneming van rundvee. Dit is des te vreemder, omdat toen reeds een, zij het bescheiden, begin niet de aankoopen was gemaakt, want op den voor- afgaanden Vrijdag had de Centrale, naar wij vernemen, op de Leidsche markt, vijf tien koeien laten verkoopen. Men vraagt zich af, waarvoor, zoo besluit het blad, als de zaken zóó behandeld worden het alg. bestuur nog moet dienen? Van overleg met h'et bedrijfsleven komt op deze wijze al héél weinig terecht! Grooter aandeel der regeering in de leiding. Arbeid voor de gemeenschap. Een der voornaamste veranderingen, welke overwogen worden bij de toe komstige inrichting der kampen voor jeugdige werkloozen, is naar de Tel. verneemt, dat de regeering een groo ter aandeel daii tot dusverre krijgt in 3e" benoeming van 3e leiders. Tot nu toe berustte dit kampwerk geheel op vrijwilligheid wat de deelneming betreft en berustte de leiding geheel bij de zg. vier zuilen, Roomsch Katholiek, Protestant, S.D. A.P. en neutraal, welke groepen de kampen inrichten en voor ontspanning zorgden. De ze richtingen organiseerden uiteraard deze ontwikkeling en ontspanning in den geest van haar eigen opvattingen, in de kampen der A.J.C. bij voorbeeld werden de cursus sen voor een deel door het N.V.V.verzorgd. Ofschoon men wil voortbouwen op deze vier „zuilen" en dus een groote mate van initiatief en vrijheid zal laten aan de voor naamste stroomingen in ons land, overweegt men anderzijds een grootere mate van zeg genschap der regeering in de leiding der kampen, zoowel wat ontwikkeling en ont spanning betreft, als wat den arbeid dei- jongere werkloozen aangaat. Aan de kampen voor jonge werkloozen zal waarschijnlijk cenigszins het karakter van werkverschaffing, juister gezegd van bezig houden, worden ontnomen. Men wil de jon- gemenschen laten werken aan objecten, waarin zij zelf plezier hebben, omdat zij het besef hebben of via de ontwikkelingscur sussen krijgen dat zij arbeiden in het al gemeen belang. Daardoor zal ook de toe stand verdwijnen, dat de zesweekschc kam pen, zooals nu wel eens het geval was, hoofd zakelijk wérkten voor eigen parochie. Zooals de armste gemeenten via het werkfonds vaak de mooiste gebouwen kregen, zoo heb ben enkele bewegingen met behulp van re- geeringssubsidie de best-ingerichte tehuizen verworven, hetgeen overigens met volkomen instemming der autoriteiten geschiedde. De arbeid van de kamp-deelnemers moet dus, zoo overweegt men, een meer nationaal karakter krijgen, meer ten bate van de ge meenschap in haar geheel komen. Tertrek van Aauk»®- u Wielewaal L. (heenreis) |Ranf?' 6 Nov' '^Kap. 6 k0V) TIiu7ori1 I A'dam 6 N0V( Basra 6 Nov. Jodhp. 6 Nov. Napels 6 Nov. <t™r"lM,d,n 6 N°v- 6 Nov i Gier (heenreis) Ibis (terugreis) Emoe (heenreis) J°dhp. 6 Nov. Bagdad 6 No,. Een positie! standpunt noi-j zakelijk. Voor de landelijke vereeniging „VolW denvijs", die in het afgeloopen weekend' Utrecht vergaderd heeft, hield de voorzit^ dr. M. W. Marsman, een rede, waarin v' zeide, dat, met liet oog op het negatief staan punt der regeering, t.o.v. het ondetwii.' „Volksondenvijs" een positief standnu-u moest innemen en haar organisatie dient?! versterken. Het beginsel der gelijkstelling in de Lto. Onderwijswet 1920 neergelegd besprekend deelde spreker mede, dat de toepassing de«r wet en van genoemd beginsel zoo is den, dat er in de kringen van „Volksonder' wijs" vele stemmen opgaan die zich atvra.' gen: „Waarheen zijn wij gegaan en waar. heen gaan we?" Het zal nooit deze miniser zijn van wien wij iets te verwachten hej. ben, zoo besloot spreker zijn rede. Het en moet evenwel wel de taak zijn vaj „Volksondenvijs" onze wenschen te brefc in die kringen, waarin het mogelijk zijn tot een gemeenschappelijke oplossir,? te komen en daardoor tot een .versterkte actie. Tevens werd mr, W. C. Wendelaar, lid van de Tweede Kamer (Den Haag, in het hoofdbestuur gekozen. Geneeskundig ondersoek, In het vervolg der vergadering werden de volgende voorstellen aangenomen: Het hoofdbestuur ijvere voor een herhaald geneeskundig onderzoek van de leerkrach ten op tuberculose, op gezette tijden, tot aan den 30-jarigen leeftijd, werd aangeno men. Volksondenvijs verleene zijn steun aan de pogingen, te ondernemen door het „Espe- ranto-bureau", om te komen tot het oprictr ten en instandhouden van Esperanto-cur- sussen voor schoolgaande kinderen. Volksondenvijs steune de actie der ver schillende "organisaties, aangesloten bij bo vengenoemd bureau, in zoo verre, dat het ijveren wil voor het brengen van Esperanto onder de facultatieve vakken op de lagere school in de leerjaren, na het zesde. Aangenomen werd het voorstel van hot hoofdbestuur om een commissie te benoe men, die, zal onderzoeken of verandering van organisatie noouig, mogelijk en ge- wenscht is. De Maharadja van Baroda ent- stig ziek. Zaterdag vertrokken twee extra Douglas vliegtuigen van Londen naar Be®' bay. Beide vluchten houden verband - het feit, dat sinds eenige dagen de Ma»' radja van Baroda zeer ernstig ziek is. De naaste familie van dezen Indiscl» vorst bevond zich juist in Londen. Met ew speciaal daartoe gecharterde D.C.—3 z» onder commando van gezagvoerder Brl" huis, Vrijdagochtend de Maharanee van roda, de Maharanee van Cooch Behar eenige Indische Prinsen en Prinsessen w hun gevolg naar Bombay vertrokken. Eenige uren later bereikte de K.L.M. verzoek een tweede extra vliegtuig ter schikking te stellen van dr. Evans, een bekendste specialisten van Londen, die het ziekbed van den Maharadja was pen. Onder commando van gezagvoci Brugman vertrok daartoe Zaterdagocn een DC—2 van Croydon met Dr. Evans eenige passagier aan boord naar Bomn FEUILLETON MAURICE WALSH 32. „Het was een reuze-vechtpartij, edelacht bare, van de bovenste plank. Sedert mijn jonge dagen heb ik nooit iets mooiers mee gemaakt. U was toevallig niet in de buurt, edelachtbare? Neen? Reuze jammer! Daar waren een paar dingen, die mochten gezien worden. En wie weet, misschien had ik een handvol geld- van u kunnen winnen, want u zou vast op den verkeerde gewed hebben. Dat zou iedereen gedaan hebben bjj de eerste ronde, maar dat was nog maar het begin. Zoo is het gegaan, edelachtbare! Rogue McCoy was bezig, een dame dat paard te verkoopen een heele nette dame, zoo in haar soort. Hij mag dan een donders klein beetje van paarden afweten, maar dit paard was een best paard en hjj had tuk... en wie komt daar aanzetten? De Zwarte Hoofdman kapitein Butler. U moet weten, dat paard had netjes voorgedraafd, op alle manieren dik in orde en daar komt me de kapitein op hooge beenen aangestapt. ,,He, Zigeuner!" zegt hij, „laat dat paard nog eens voordraven!" Met wat recht komt hij zijn neus in een andermans zaken steken, als die ander zijn best doet om een broodje te ver dienen Rogue McCo blijft doodkalm en hij zegt alleen maar: „Wil de dame het ook?" ,,Ik wil het!" zegt de kapitein en hij legt er een dikken knoop op. „Als de dame wenscht!" zegt Rogue weer, net zoo kalm en netjes, als ik het nu zeg. En zonder verder een kik te geven, zonder alsjeblieft of met je verlof, slaat die groote kerel den jongen zijn vuist in het gezicht en ik heb zelf gezien, dat er bloed kwam. hier langs zgn kin. Dat is zoo de manier van den Zwarten Hoofdman; dat weet de wereld: dat weet u zelf ook wel, edel achtbare. Dat heeft hij al o zoo vaak gedaan en, wie weet maar ik betwijfel het zal hij het nog wel eens weer willen probeeren. Maar Logue McCoy levert hij het hem niet weer! „Nou vraag ik ronduit aan alle menschen hier in de zaal en ik vraag het u zelf, edel achtbare, wat zou u doen, wanneer Iemand u zoo maar, zonder boe of ba een klap op uw facie geeft? Zegt u nu zelf eens!" „Liever niet, Jamesy," zei de Rechter, met een plotselinge flikkering in zijn oogen. „Ik weet best, wat u zou doen. allemachtig best weet ik dat. En wat u zoudt willen doen. jdat is nou net, wat Rogue McCoy deed. Kijk hem nou eens goed aan, zooals hij daar zit: h'j is '.lein van stuk, en het zal hem gerust wel overkomen, dat hij met honger te bed gaat en dat is dan ook niet meer dan hem toekomt maar hoe dan ook, hij liet het affront niet op zich zitten; en zoo vlogen ze elkaar naar de keel, als een terrier en een buldog. „Maar nu moet u goed hooren, edelacht bare. Ze hebben elkaar nog niet goed te pak ken, of daar komt zoo'n groote... ik vraag we) excuus zoo'n groote klabak, mijn hoofd er af als hij niet uit Cavan komt! Als een duivel komt hij er tusschen gevaren, en hij grijpt Rogue bij de keel en op datzelfde oogenblik geeft de Zwarte Hoofdman hem dign oplawaaier juist boven zijn rechteroog dat was een gemeene streek. En al wat Shamus Og gedaan heeft, was hem dien klabak in de lurven pakken en hem een klein eindje achteruit te duwen als hg toen is komen vallen midden tusschen de menschen en daarbij drie ribben heeft gebroken dan is dat heelemaal zijn eigen schuld. „Ik heb hier vandaag hooren beweren, edel achtbare, dat er ruw en gemeen gevochten is. maar nou vraag ik ieder die hier zit, wat iemands kansen zijn met den Zwarten Hoofd man, sis hij er juffersmanieren op na wil houden? Neen, edelachtbare, het waren twee sterke kerels, overbruisend van woede, man tegenover man, niets was verboden. Op en neer, van elkaar, op den grond en weer over eind, van boven of van onderen, nek of elle boog, alle gepermiteerde en ongepermiteerde grepen kwamen er aan te pas. en dat was noodig ook. „En kwam de kleinste er be kaaid af? Misschien leek dat zoo in den beginne. Hg was licht, dat is zoo. en de grootere man deed met hem, wat hij wou. Maar als u goed opgelet heeft, dan heeft u gezien, dat hij telkens als een kat zoo licht op zijn voeten terecht kwam, om dan als een tijger aan te vallen, en toen hebt u wel begre pen, dat hij de baas was. Als ze tegen den grond gingen, dan kwam hg onder; maar bleef hij onder, of wist hij zich zoo te draaien, dat hij boven was, voordat ze den grond nog hadden geraakt? O, zoo! En als hij sloeg, dan kwam dat aan als een voor hamer; en de slagen, die op hem neerregen den sprongen van hem af als die van een lichten hamer van een aambeeld. „De Zwarte Hoofdman deed, wat hij kon en smerige practgken hield hij er op na maar hij raakte hoe langer meer uitgeput en dat wist hij. En steeds maar die grijns op zijn gezicht. Tot op den laatsten draad versleten was hij, en Rogue McCoy schudde hem, zoo als een terrier een rat te grazen neemt en h. klopte hem van alle kanten af, alsof hij een karpet geweest was. En op dat moment, edel achtbare, geeft een dame op de warande van het hotel een gil. „Hou op o, hou op!" riep ze. En toen hjj dat hoorde, liet Rogue hem vallen, waar hij stond, op zjjn facie en Rogue doet zoo kalm als een lammetje een paar passen achteruit en met een ijs koud gezicht! „Ja, edelachtbare! Toen hebben ze den Zwarten Hoofdman wat er dan nog van hem over was op een deur naar het zieken huis gebracht. En Rogue McCoy bleef staan w-aar hij stond, zoo stijf als een paal, met een kerel aan weerskanten, en geen hand, die hem aanraakte. Hij was doodbedaard, alles voorbij was. Jammer, dat u het nie zien hebt, edelachtbare. ffe! „Uit de tweede hand was het ook nog de moeite waard,' 'mompelde de Rechte wijl hg zich over zijn paparassen heen opdat niemand de vechtlust uit zgn °og zien stralen. Hij zocht een poosje in ZQ cumenten, nam er een uit en keek de tuige eens aan. yn „Dank je wel Jamesy!" Hij wierp een op den verdediger, die overeind kwam- „Ik heb aan de verdediging niets me te voegen, edelachtbare." ,v De Rechter weifelde een oogenblik sloot geen kruisverhoor te laten volg zei haastig: „Genoeg!" _.emak Jamesy Coffey ging op zijn dooie s t weer zitten en, wonderlijk genoeg, de richtte tot hem het woord. ram^ „Ik heb je getuigenis aanvaard, J Coffey tenminste het grootste gedeel wordt voldoende gestaafd, door wat de vJ!1 getuige gezegd heeft. Ik was al plan, de geheele zaak naar het hanton„^^jn te verwijzen, gezien den toestand. x v kapitein Butler verkeert, maar onder geven omstandigheden, ben ik beslote uitspraak te doen en als de verdei V"ueninf nog wenscht te appeleeren, zal ik re houden met zijn argumenten. e^l- „Wjj zgn niet van plan te appeleere achtbare!" zei de verdediger haastig- (VJordt veno igd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2