HRC's eerste overwinning een feit BKC klopt Atlas met 4-0 DTS weerstaat Schagen Voetbalmenu Water vogels- Texel 1-4 Kostbare fouten van keeper Duyveman Alcmaria met 4-1 geslagen Succes ontgaat in de laatste minuten de zege voor a.s. Zondag Schoorl I JVC I 1-1 Zuid-Nederland' Luxemburg 2-2 Het was na pl.m. een half uur spelen, dat keeper Duyveman kort achter elkaar een tweetal kostbare fouten beging, waar van Pirard en Dissel zonder aarzeling pro fiteerden. 31 werd het en deze tegenslag bleek van het moreel der wit-zwarten te veel gevergd. Zienderoogen zakte het spel peil der Alcmarianen toen en tot de rust hadden de Racers het spel geheel in han den. Wie nu gedacht had, dat het na de rust nog wel zou schikken, kwam bedrogen uit. Het was wel aardig, maar de vaart, de spanning, die de eerste 30 minuten het spel tot zulk een hoog peil opgevoerd hadden, kwamen niet meer terug. Dat eerste half uur, ja, daar zouden eigenlijk wel boekdeelen over te vullen zijn geweest. Veelbelovend eerste half uur. Het begon al met een tweetal sensaties, die zich voor het H.R.C.-doel afspeelden. De eerste was voor de Racers een prettige, toen Selder beek een prachtige kopbal van Van Wieringen even mooi uit het doel werkte, maar de tweede had een averechtsche uitwerking. Leavy toch schoot een voorzet van links onhoudbaar voor den uitgeloopen Dijkshoorn in het net. Zoo had Alcmaria reeds na 2 minuten spelen de leiding genomen. En nu begon een periode, waarin de 5 aan vallers der Racers zich opwerkten tot een hoog te, die ze dit seizoen nog niet bereikt hadden. Doch de Alcmaria-achterhoede, met Koning aan het hoofd, gaf voorloopig geen krimp, temeer daar ook spil Rootring zijn verdedigen de rol volkomen onder de knie had. 1—1. Voortdurend echter bleven die aanvallen aan rollen. Dissel, Pirard, Sanders, ze zaten er als duivels op en toen pl.m. 10 minuten na het be gin Duyveman zijn eerste fout van den middag maakte, kon Dissel met een hoog vleugelschot over den verkeerd opgestelden A.V.-keeper de gelijkmaker scoren. Dit doelpunt zette een kleine domper op het zeer hooge tempo, waarin gespeeld werd. Alc maria kon zich loswerken en zelfs eenige kan sen scheppen, die door de totale improductivi teit der voorhoede onbenut bleven. Daar stond een Keppel, die reeds na 5 minuten geblesseerd raakte en een Hamstra, die als vanouds zig zagde, maar met deze goocheltoeren zoo goed als geen effect sorteerde tegen den stug wer kenden Leavy. Het wordt 31. Zoo bleef de strijd volkomen open, wel waren de Racers nog gevaarlijk, maar daartegen over stond, dat de wit-zwarten af en toe goede staaltjes voetbal lieten zien, die den strijd aan trekkelijk maakten. Toen kwam de kentering. Een vrije schop van Leavy werd tot een schot, dat keeper Duyveman verkeerd beoordeelde en de haastig toegeschoten Pirard had geen moeite den terugspringenden bal in het net te kogelen. En nog geen 2 minuten later zette Dissel de kroon op zijn waarlijk goede come-back, door bij een schermutseling een verdwaalde bal zonder aarzelen via de paal in te schieten. Deze totaal onverwachte H.R.C.-voorsprong, maakte een einde aan de spanning. De tweede helft. Wel was er in het begin der tweede 45 minu ten een opleving in de Alcmaria-gelederen te bespeuren, maar reeds na ongeveer een kwar tier nam H.R.C. het spel in handen, zonder nochtans die hoogte te bereiken van het eerste half uur en van de vorige week tegen De Ken- nemers. Twintig minuten waren er gespeeld, toen Pirard aan de nog bestaande onzekerheid defi nitief een einde maakte, door een trekbal van links op prachtige wijze te benutten. Nu kwam er voorgoed een einde aan de spanning. H.R.C. vond het blijkbaar welletjes en Alcmaria berustte in de reeds geworden on vermijdelijke nederlaag, want al was er even een opleving in de Alcmaria-gelederen te be speuren, het spel der voorhoede bleef dermate mat, doordat zelfs ook Poll en Schaper in de malaise gingen deelen, dat er totaal geen enkele perspectief voor een eventueel tweede doelpunt inzat. We zagen Jo Bos, Keppel vervangen, doch ook deze veteraan bracht de vaart niet meer terug. Er was nog een mooi doorzetten van Firard. dat keeper Duyveman de gelegenheid gaf zich eenigszins te rehabiliteeren en dat deed hij dan ook. Een kogel van Hamstra, die Dijkshoorn via de lat tot corner verwerkte, was het laatste, wat te vermelden was van dezen H.R. Alcmaria-wedstrgd, waarvan vooral het eerste half uur bevrediging kon schenken. Geiyk spel tegen Furmerste\jn. Het is Purmerstegn gelukt tegen Succes nog een gelijk spel te bewerkstelligen. Nog 5 minuten voor het einde stond een sterk aanvallend Succes met 2 1 voor, in een strijd van „gemiste kansen". Iedere andere uitslag was mogelijk geweest! Purmerstegn schijnt te hebben gebroken met haar oude speltype, het beruchte afbraak systeem. Ook zij zoekt haar heil in d val en met zulk een eminenten spil a over zij thans beschikt, die zoowel verdedi gend als aanvallend bijzonder goed is, ook zeer zeker verantwoord. Het was een j aantrekkelijke wedstrijd waarin «"3 eene dan weer de andere partg domineerd KOORN De wedstrijd. S. won den toss en P. dat aftrapte, kwam direct gevaarlijk opzetten. Reeds de eerste aanval werd met een keurig schot van den rechtsbinnen, dat Posthumus met moeite tot corner, werkte, afgewerkt. De corner werd evenwel slecht genomen en belandde achter. Verder dan een goed door Kuiper genomen corner bracht S. het voorloopig niet. Het was P. dat een licht overwicht kon uitoefenen, hetgeen het eerste kwartier aanhield. De P.- middenlinie stuwde prachtig en Posthumus kreeg wel veel, doch geen moeilijk werk te verrichten. Het waren vooral Koorn en Iedema die in deze periode uit blonken. Door hun prachtig ingrijpen werd den P.-aanval alle wind uit de zei len genomen. In deze backs bezit S. trouwens een paar schitterende verde digers. Na het eerste overwicht van P., dat Succes prachtig doorstond, kwamen ook voor Succes de tegenkansen. Voor al Kuiper, die den laatsten tijd nog al zwak was, kreeg telkens gelegenheid schitterende voorzetten te plaat sen, waaruit dan ook spoedig een doelpunt ontstond. Toen bij een scrimmage voor het P.-doel, Doves, die thans rechtsbinnen stond, den bal plotseling kreeg toegespeeld, was een zacht schot van dichtbij voldoende om den keeper te passeeren. S. had de leiding 10. Tot vlak voor de rust bleef deze voorsprong in S. handen. Toen bracht een schitterend schot van den P.-middenvoor den gelijkmaker (1—1). Was P. in de eerste helft de iets sterkere ploeg geweest, in de tweede helft was S. sterker, bij wijlen zelfs veel sterker. Venema schoot naast, Schmitt tipte den bal juist over de lat, etc. Het'verband was er bij P. plotse ling geheel uit en op goedkoope wijze kwam S. aan een doelpunt. Rijkers plaatste een boogballetje over de backs heen, Venema en Doves schoten toe en kwamen voor open doel te staan. Om onbegrijpelijke redenen bleven de backs kalm toezien, zoodat Doves weinig moeite had om andermaal den keeper te pas seeren (21). In de nu volgende tien minuten kwam P. geweldig opzetten. Alles concentreerde zich op den aanval, zoodat het S.-doel eenige benauw de oogenblikken moest doorstaan. Elk moment dacht men den gelijkmaker te zien scoren, maar S. hield stand, om daarna zelf weer het initiatief te nemen. Schmitt kopte den bal keurig in het net, maar het fluitsignaal voor vermeend buitenspel had reeds geklonken. Kuiper drukte bij een volgenden aanval keeper met bal en al, zeer correct, een streepje over de lijn, hetgeen de scheidsrechter evenmin kon goedkeuren. Kuiper haalde daarna een dikke streep door al het goede werk, dat hij dezen middag had gedaan, door tot tweemaal toe van betrekkelijk dichtbij, vrij, voor open doel staande, te missen! Vijf minuten voor het einde gelukte het P. echter wederom gelijk te maken. Een kleine aarzeling, nonchelant af houden, en terwijl wij den bal reeds in de veilige handen van den uitloopenden Posthu mus waanden, wist de P.-middenyoor het leer nog te raken, waardoor de bal in de touwen vloog. In de nog resteerende minuten kregen beide partijen nog goede kansen om het win nende doelpunt te scoren, doch met 22 kwam het einde. Drie goals in de laatste minuten, na een vol wachten op het eerste doelpunt. Ofschoon BKC zichtbaar beter voet balde dan Atlas en doordien ook geregeld in de meerderheid was, heeft het de thuis club zeer veel tgd gekost om de score te openen. Na tallooze pogingen gelukte het eerst na 16 minuten in de tweede helft om de cijfers aan het spreken te krijgen. En toen had het er nog niets yan, dat het tenslotte 40 zou worden. Pas toen Jan van Wees er 7 min. voor tijd 20 van maakte was het hek van den dam en de wedstrijd eindigde met een waar snelvuur op het Atlas-doel. De uitstekende wgze, waarop Peters de eenige invaller van Atlas dit doel verdedig de, was er de voornaamste oorzaak van, dat BKC een vol uur voor het eerste doelpunt heeft moeten zwoegen. Peters heeft er een serie schoten uitgehouden op een manier, die niemand hem had kunnen verbeteren. Hij werd op solide wijze bijgestaan door zijn backs, die door hun trapvastheid en robuste figuur wel heel lastig te passeeren zijn, doch weinig fijne trekjes vertoonen. Hun wegwer ken en onderbreken was dermate onverzorgd, dat een regen van corners op het Atlas-doel is genomen. Zooals te verwachten was, zocht Atlas het in geestdrift, haar eenige kansbiedende wapen ongetwijfeld, zoolang de technische scholing niet tot volledig vierde klassepeil is opge voerd. Maar hierbij trad een voor Atlas zeer lastig euvel aan het licht. Er wordt n.1. waarschijnlijk onbewust veel te veel free- kick gemaakt als de Atlas-motor op toeren begint te komen. Wanneer men dan een strenge scheidsrechter heeft, als vanmiddag de Haar lemmer Smink, komt er van alle goede voor nemens nog niets terecht, daar het vele af fluiten niet alleen remmend werkt, maar ook het zelfvertrouwen geen goed doet. We kun nen dan ook heel slecht een juist oordeel weergeven over het aanvalsspel van de Hel- derschen. Om de eenvoudige reden, dat de heeren daar nauwelijks aan toe kwamen. De handige midvoor Snijders bewees evenwel, dat hij weet, hoe het moet als zwakkere tegen standers als BKC de gelegenheid geven om het offensief te openen. BKC was weer een prima geheel. De verde diging en halflinie waar Van der Goes op nieuw bewees beter dan Muntjewerf te zijn deden hun werk zonder fouten. De voorhoede bleef echter langer dan wenschelijk was in gebreke om haar voornaamste plicht te ver vullen: doelpunten maken. Het was De Schipper, die na ettelijke keeren op het beslissende oogenblik van den bal afgezet te zijn 16 min. na rust einde lijk weer geloof bracht in zijn schutterscapa- piteiten. Met een ware kogel sloeg hij Peters kansloos en hoezeer de aanhang zich, reeds aan het verzoenen was met een dreigend puntloos gelijk spel bleek uit het gejubel, waarmee dit doelnunt werd begroet. Het bracht de gang er bij BKC méteen weer in ook. BKC werd weer veel sterker. Jan van Wees kogelde tegen de paal. Blok ging midvoor spelen, doch bij een poging om een moeilijke kans te benutten viel hij wegens kramp uit. Keijzer nam als invaller zijn plaats in. Zeven min. voor tijd kreeg Paardekooper een vrije schop te nemen. Hij schoot op den hoek van het doel, de keeper dook, maar Jan van Wees veranderde den bal van richting, zoodat het leder onbereikbaar voor Peters in het net vloog (20). Weer komt BKC terug. Nu raakt geen Atlas-man den bal aan. Via Jac. van Wees, Keijzer en Steenvoorde, komt de bal bij De Schipper, die met een vliegend schot ineens scoort (30). Vlak er op leidt Jan van Wees een schitterende aanval in. Weer kriigt Tf SchipDer het leer en met een welgericht schot is het 40. Bijna wordt het zelfs 50, dan fluit de scheidsrechter voor het laatst Verdedigingen overheersehen (00). In negentig minuten voetbal Is noch DTS, noch Schagen er in geslaagd, om ook maar éénmaal te scoren. Had echter één party moeten winnen, dan had dit DTS moeten zün, want de Oud' arspelaren zijn het grootste gedeelte van den wedstryd in de meerderheid geweest, terwyi hun aan vallen een iets gevaarlijker karakter droegen dan die van Schagen. Toch hebben de D-tjes niet veel kansen ge had om te doelpunten; daarvoor was de geel zwarte achterhoede te sterk en speelde zij te vinnig. Vooral stopperspil Grootes was gewei- lig in vorm en beteekende voor de thiusclub -en onoverkomenlijk struikelblok. Steeds weer .uiverde hij met forsche knallen het terrein cp kopte hoog opspringend den bal uit het 3chager doelgebied. Op geniale wijze zag men hem de lastigste problemen oplossen en we aarzelen dan ook niet om hem den besten man uit de sterke Schager-verdediging te noemen. Over de voorhoede kunnen we echter minder tevreden zyn. Midvoor Peetoom had zijn dag niet en faalde op alle beslissende momenten. Voegen wy hieraan toe, dat Boontjes een min der gelukkigen dag had en De Wit, die als „zwerver" meestentijds op het middenveld opereert, soms niet al te zuiver plaatste, dan zal men begrijpen, dat er van dit binnentrio weinig kracht uitging. De Moor op den lin kervleugel was als steeds de gevaarlijke man en de ballen dien doelman A. Kroon de meeste moeite bezorgden, kwamen dan ook van zyn voet. D. Schoorl op de rechtsbuiten plaats tenslotte wisselde goede met slechte momenten af. Meer enthousiasme zou zijn spel ten goede komen. D.T.S. By DTS was eveneens de achterhoede het sterkste deel van de pleeg. Kuiper en Kroon, resoluut ingrypend en trapvast. Doelman Kroon heeft weinig werk gehad; hij deed dat naar behooren, maar leek ons iets los. De halflinie speelde een stugge party, vooral Lan- gedijk bleek een nuttige kracht. Kooy op de spilplaats voldeed ook goed, zijn plaatsen was evenwel tameiyk slecht verzorgd. Hooves viel geenszins uit den toon. In de voorhoede viel midvoor Tromp op. Hij was bewegelijk, ver deelde het spel goed en schoot veed en hard. Direct na hem willen we linksbuiten De Waard noemen, een handigen, snellen speler, die over een goed schot beschikt, waarvan hij ook veel gebruik maakte. Carnas, naast hem, zagen wy wel eens beter. De rechtervleugel bestond uit Groen (binnen) en Bakhuys (buiten). Al met al heeft DTS een goede ploeg, welke het menig tegenstander nog lastig zal maken. Over den wedstrijd waarvan niet zoo heel veel is te vertellen nog het volgende. DTS zit er dadelijk goed op en reeds in de eerste minuut ontstaat een gevaarlijk miment voor het Schager-doel. De thuisclub blijft sterker en we zien hoe P. Schoorl slechts vallende een schot van Tromp weet te keeren. De Schagen- machine wil maar niet op volle toeren loopen. De spelers doen genoeg hun best maar het lukt niet. Even vreezen we een doelpunt, als De Waard een vleugelschot lost en Schoorl verkeerd staat opgesteld; via de bovenlat ketst de bal echter het veld weer in. De DTS- aanvallen volgen elkaar nu snel op en vooral van links dreigt gevaar. Dan gaat De Waard weer langs het lijntje, zijn ren wordt besloten met een gloeienden kogel, die Schoorl noch tans weinig moeilijkheden oplevert. In het laatste kwartier voor rust komen de gasten er iets beter in, eenige goede aanvallen worden ondernomen, De Moor en Schoorl krijgen cor ners te nemen. De tweede helft geeft een ongewijzigd spel- beeld te zien, DTS iets sterker, maar niet b:; machte om te scoren. P. Schoorl moet er zoo nu en dan aan te pas komen, wat hem steeds gemakkelijk afgaat. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Schagen-doel, als de bal uit een door De Haas veroorzaakte vrijen trap wordt voorgezet, maar Bremer redt dan schit terend. Het duurt nog eenigen tyd, voor we den eersten werkelijk verrassenden aanval van Schagen zien. Na een vlotte combinatie lost De Moor een ontzettend harden kogel; Kroon redt stompende. Aan den anderen kant zien we De Haas in uitersten nood een corner veroorzaken. In de laatste vgf minuten doet Schagen nog al het mogelijke den strijd in haar voordeel te beslechten. Peetoom wordt actief en dan is hy ook direct gevaariyk. Ter nauwernood weet keeper Kroon een onver wacht schot van den geelzwarten midvoor te stoppen en even later bezorgt hem een listige kopbal van denzelfden speler moeilijkheden. Prachtig stuwen de Schagen-vleugelhalfs, maar het mag niet baten. Daar fluit de goed leidende scheidsrechter Kron het einde én Schagen heeft op de Oudkarspelsche klei een punt moeten achterlaten. H. RAN K.N.V.B. H.R.C.WXC.; AlcmariaE.D.O.; O.S.V.Alkmaarsche Boys. Purmerste ynHelderSucces—Zaan dijk. TexelAtlas; SchagenB.K.C.; Strand vogels— D.T.S.Wieringerwaard—M.F.C.; WatervogelsNieuwe Niedorp. W.F.C. 2—H.R.C. 2. Helder 2K.V.V. 2; Alkmaarsche Boys 2H.R.C. 3. N.H.V.B. H.R.C. 4Oudesluis 1; Koedyk 1 Succes 2; Petten 1Helder 8. Oudendijk 1Hem; Sporters 2 Strandvogels 2; V.C.L.Hollandia 4. B.K.C. 2Tex. Boys 1; H.R.C. 6 1 Texel 2; Helder 4—H.R.C. 5. Een goed spelend Texel wint ver diend. De thuisclub heeft pech. De eerste 10 minuten van dezen wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter W. Prins, gaven ons een sterk aanvallend Watervogels te zien, wier voorhoede reeds onmiddellijk keeper Beumkes aan het werk zette. Een paar goede voorzetten van Tackema stichtten wel de noodige verwarring, doch tenslote bleek T.'s achterhoede van te solide kwaliteit om zich te laten verrassen. Het duo Neijens Witvliet, vooral de laatste, wisten door hun beslist en oordeelkundig werk het spel steeds te verplaatsen, en na precies 13 min. spelen was het De Graaf, die, na handig keeper Kubbe ontweken te hebben, den bal in het verlaten doel werkte. W. liet zich echter niet ontmoedigen en dwong weer onstuimig naar voren. Spannen deed het zeker een paar maal voor den T.-doelmond; Witvliet speelde voor twee, diens afnemen is perfect maar tóch had met een klein beetje geluk W. in die periode stellig gelijk kunnen maken. De vete raan H. Ran is in het Texel-milieu een nuttige verbindingsspeler, zijn dubbele taak verrichtte hij lofwaardig. Toen alle pogingen van de gast- heeren faalden, de gelijk maker niet wilde komen we teekenen hierbij tevens aan, dat het bin nentrio wel eens te peu terig speelde ver slapte het spel een poos. Er' was precies een half uur gespeeld, toen na een tammen aanval, juist weer na een kort overwicht van de thuisclub, rechtsbuiten Lap een vrijen bal kreeg en, onhoudbaar voor Kubbe, inschoot. Toen was het 20 voor de partij, die verreweg het minst in den aanval was geweest! We noteeren dan weer eenige felle attaques van de W.-voorhoede. Bontes kogelde in het zijnet; Gerritsen richtte van af den cirkel hoog op het doel van Beumkes. Deze keeper het gemis van Dukers is geen verlies sprong echter hoog op en stompte den bal over de lat. Vier hoekschoppen in successie waren hiervan het gevolg; viermaal waren we getuige van heftige spanningen voor de T.- veste, maarhet verwachte doelpunt bleef uitEen paar minuten later floot Prins rusten. De tweede helft begon, evenals de eerste, weer met een kort maar krachtig offensief van de W.-voorhoede. Eenige corners waren hiervan het gevolg, doch Hoogvorst c.s. had den ook nu tegen T.'s hechte backstel weinig succes, terwijl ook nu pech het zijne daartoe bijdroeg. Éeumkes wist de moeilijkste ballen meester te blijven. Dit offensief werd onder broken door een snellen T.-uitval. Van Til en F. Been stonden veel te ver naar voren een fout die zy later nog eens herhaalden en bijna zonder moeite kon Vlaming de derde goal scoren. Er was nauweiyks 8 min. ge speeld! De gasten speelden toen als een over winnend team verder; zelfbewust, zonder zich evenwel te laten overrompelen. Watervogels bleef domineeren en had einde lijk succes uit een corner. Geen minuut later had ook Vlaming nog eens gescoord, zoodat Texel op zeer verdiende wgze met 41 won. Hoewel Schoorl meer dan de helft van den wedstrijd in de meerderheid is geweest, is het haar niet gelukt te winnen. Schoorl speelt zonder Selhorst op de mid denvoorplaats, hetgeen voor de voorhoede al rpoedig een verzwakking blijkt te zijn. Helaas zal S. het de eerste zes weken nog buiten Sel horst moeten stellen. Als na 5 min. spelen een bal voor het S. doel komt, kopt Beeldman dezen zeer onvol doende weg, zoodat J. al dadeiyk de kans krijgt, welke dan ook flink benut wordt. Deze voorsprong blijft echter niet lang voor J. behouden, daar Korver even later een mooi schot inzendt, dat voor den J.-keeper te mach tig is. Tot de rust gaat het spel vrywel gelijk op. Schoorl speelt technisch beter dan JVC, ter wijl laatstgenoemde er geweldig op zit en nogal het trap-maar-raak-systeem toepast. Doelpunten biyven echter aan beide kanten uit. Na de rust is Schorl, gesteun door den wind, beslist in de meerderheid, er wordt dan ook in hoofdzaak op de JVC-helft gespeeld. TVC verdedigt met hand en tand, de backs zitten er geweldig op en maken, dat Schoorl met schieten steeds te laat is. Schoorl had in deze periode het winnende doelpunt dubbel en dwars verdiend, doch het ging niet, zoodat deze ietwat forsche wedstryd eindigde in gelgk spel. 11, waar JVC zeker mee in haar schik is geweest. Henneman speelde weer een beste party. Noord Nederland wint met 4-2 van Noord Duitschland Lenstra scoort de vier Noord-Xeder- landsche doelpunten. Een vrij matig gespeelde eerste helft heeft het Noord-Nederlandsche elftal laten volgen door een uitstekend gespeelde tweede drie kwartier, waarin een bij de rust verkregen (I—1-achterstand geleidelijk en zeer regelmatig in een 42-voorsprong werd omgezet. Inderdaad: het Noord-Nederlandsche elf tal en dan speciaal de verdediging, had al een zeer zwakken inzet. Zoowel Pots als Top maakten vele en grove fouten en ware het niet dat Pienter als stopperspil een eminente party had gespeeld, de Noord-Duitschers hadden ongetwijfeld een grooteren voorsprong, dan thans het geval was, genomen. Kort voor de rust namen de Duitschers da leiding, toen Top te lang aarzelde met weg werken en midvoor Mahlstedt den Groninger het leer ontnam en een korte ren met een har den schuiver besloot, die Kolthof te machtig bleek (01). De tweede helft begon direct met enkele Noord-Nederlandsche aanvallen en al spoedig Dleek, dat de raadgevingen, door de sub T. C. In de rust gegeven, een goede uitwerking had den. Er werd met veel meer systeem dan in de eerste helft gespeeld en hoewel het backspel zijn gewonen vorm niet kon vinden, pasten de kanthalfs zich beter aan het stopperspil- systeem aan, waardoor de aanvallen der gast- heeren niet alleen talrijker werden, maar ook veel gevaarlijker waren dan voor half-time. Bonsema nam een vrijen schop op zeer oor deelkundige wijze, plaatste hoog naar Lenstra, die op zeer fraaie wijze inkopte (11). Steeds kwamen de Noord-Nederlanders terug en meer en meer bleek, dat een uiteindelijke zege allerminst tot de onmogelijkheden zou be hooren. Een voorsprong werd spoedig verkre gen. Een verre voorzet van Meulema kwam bij Van Staveren terecht, die het leer op zijn beurt in het Noord-Duitsche doelgebied zette en Len stra schoot prachtig scherp langs de paal, 2—1. Deze verdiende voorsprong duurde echter niet lang. De Duitschers gaven den moed al lerminst op en het was Ziolkewitz, die een slechten uittrap van Kolthof bemachtigde, zijn midvoor Mahlstedt een afgemeten pass gaf en de Duitsche aanvalsleider faalde niet, 22. Dit doelpunt inspireerde het Noordeiyk elf tal echter tot nog grootere krachtsinspanning en hoewel Noord-Duitschland nog enkele felle aanvallen ondernam, legde de goede tactiek van Bonsema toch den grondslag voor een Noorde lijke zege. Hij stelde zijn clubgenoot Hazeveld tot een goed schot in staat, doch van den bovenlat ketste het leer naar beneden, waar Lenstra snel op reageerde en het leder langs den verbluften Ehlers schoot, 32. Daarna namen de Noord-Nederlanders het spel geheel in handen en terwijl de Noord-Duit sche verdediging, o.i. niet geheel ten onrechte, voor buitenspel appeleerde, liep Lenstra door en voor den vierden keer scoorde hij. Dit is een aantrekkelijke wedstrijd geweest met vrij veel spannende momenten. De 22- uitslag geeft niet geheel de juiste spelverhou- ding weer, want de aanvallen op het Luxem- burgsche doel zijn veel talrijker geweest dan die op het Zuid-Nederlandsche doel en het is wel voornamelijk te danken aan de sterke Luxèm- burgsche verdediging en in de eerste plaats aan doelman Hoscheid, dat de score niet hooger in het voordeel van Zuid-Nederland is uitgevallen. In het Zuid-Nederlandsche elftal waren Von- denhof, Van Beek en Wagenmakers de uit blinkers. De middenlinie was bepaald zwak. Pellikaan en Wallaert konden niet op dreef komen. Keeper Van Wijmeren deed zijn werk be hoorlijk, maar de verwachting, dat de verdedi ging safe zou zijn door de heele N.A.C.-verdedi ging op te stellen, is niet vervuld. De beide doelpunten tegen Zuid-Nederland gescoord, wer den veroorzaakt door niet tijdig ingrijpen van de achterhoede. Na de rust is Zuid-Nederland in den aan val, maar resultaat blijft uit. Hoscheid wordt dan flink aan het werk gehouden en in deze minuten heeft hij den wedstrijd voor Luxem burg gered door zijn voortreffelijk werk. Hij is niet te passeeren en het is uit een misverstand in de Luxemburgsche verdediging dat Van Beek gelegenheid krijgt met een zachten schui ver Zuid-Nederland de leiding te geven. Lang heeft de vreugde niet geduurd, want na eenig heen en weer getrap heeft de Luxem burgsche linkervleugel, den bal en zonder dat Van den Linden ingrijpt plaatst Kemps achter den keeper, 11. Dan volgt een sensationeel moment. Direct na den aftrap is de bal bij den Luxemburgschen rechtervleugel èn voor de backs kans krijgen in te grijpen, schiet Geimer onhoudbaar langs Van Wijmeren, 12. Nu volgen over en weer eenige snelle aan vallen en we beleven bijzonder spannende minu ten, twee minuten voor het einde brengt Von- denhof uit een voorzet van Van Beek den bal keurig op, hij zet goed voor en het is Pijpers, die met een prachtig schot den gelijkmaker scoort. Nog eenmaal krijgt Vondenhof een kans, maar hg schiet tegen de lat. Met gelijken stand (22) komt het einde van den wedstrgd. Goede dag voor JVC de noodige verwarring, doch tenslotte bleek rein tegen Petten 2. JVC speelde eerst voor den wind en was daardoor vaak in de meer derheid. De doelpunten waren echter duur. Toch wist JVC 2 voor de rust een 20 voor sprong te nemen. Na de rust wist JVC uit een penalty den stand op 30 te brengen. Het einde kwam met 40 voor JVC. JVC 2 heeft zich door deze voerwinning wat vaster op de bovenste plaats genesteld. JVC 1 trok naar Schoorl met een invaller voor haar middenvoor, die het elftal in den steek liet, maar de club wist niettemin een gelgk spel te behalen. Eindstand 11. JVC a trok met 10 spelers naar Den Helder, om HRC d partg te geven en wist een 31 overwinning in de wacht te sleepen. Al met al een goede dag voor JVC.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7