Nederland boude zijn traditie hoog Het lot van Ir. de Wit Nederlandsche volksgasmaskers Radioprogramma De uitvaart van von Rath Gebeden voor de vervolgden De Chineezen blijven opdringen Wat de Duitschers zelf zeggen Joodsche vluchtelingenkampen in ons land? uit duitschland, dat voor hen een hel geworden is. Brand bij Misset Groote fabrieksbrand belangrijke nederlandsche order voor de engelsche motorrij wielindustrie. Scheepvaartberichten KeqeJben julianadorp. ijsclub „westerland". De Voelkischer Beobachter zegt o.m.: Ie dere beleediging van een Duitscher treft een volk van tachtig niillioen, dat juist zoo op treedt voor elk van zijn volksgenooten als bij dergelijke gelegenheden in het Britsche rijk van oudsher iets natuurlijks was. De moord van Parijs heeft tot gevolg ge had, dat thans aan den Joodschen invloed in het Duitsche economische leven zonder reserves een einde is gemaakt „Zachtzinnig" De Berliner Lokalanzeiger schrijft, dat de maat overloopt. Wanneer ergens nog eens een Duitscher door een Jood ook maar een haar gekrenkt wordt, zal men niet meer zoo zachtzinnig optreden als in dit geval voor de eerste maal is geschied. De Nederlandsche pers, is nog vrij gereserveerd, al treffen wij ook in andere bladen dan sociaal-democratische en communistische, vrij scherpe uitlatingen aan. Zoo zegt de N.R.C.: Maar dit alles was den Duitschen machthebbers nog niet genoeg. De Jood, let terlijk en figuurlijk door het slijk gehaald, gemarteld en hulpeloos ter neer liggend, moet nog verder getrapt worden. Zijn be staan is hem grootendeels ontnomen, ook zijn vermogen zal nog volgen. De Duitsche staat zal zich koesteren in de baten van een massale roof, gelijk een deel van het gepeu pel zich dezer dagen heeft kunnen verrijken met datgene van waarde, dat overbleef tus- schen de scherven. De nationaal-socialistische pers keurde de relletjes, zij het op zacht vermanende wijze, af; met belangstelling kan men tegemoet zien, hoe zij op- de „officieele" maatregelen zal reageeren. Vóór alles moeten de joden weg In een rustig, maar daardoor juist vlijmr scherp artikel, veroordeelt de overzicht schrijver van de N. R. Crt, de houding der Duitsche regeering tegenover de Joden, om te eindigen met een slotopmerking, welke het overdenken zeker waard is. Wij zijn er, zegt de schrijver, niet van af met te spreken van de ontzetting, welke ons vervult, te vertellen van den weerzin, wel ke dit alles bij ons wekt. Wie slechts zoo zou handelen, komt zijn menschenplichten slecht na. Hier dient anders gehandeld te worden, hier dient wraak met den mantel der liefde te worden bedekt. Zij, die aldus worden besmeurd en terneer geslagen, dienen bij ons en alle beschaafde volken een liefde vol tehuis te vinden. Wij allen, niet-Joden in de eerste plaats, wij dienen deze slachtoffers met liefde te vergelden voor wat onze rasge- nooten elders aan hen hebben mis dreven. Do Nederlandsche regeering heeft straffe maatregelen genomen om de immigratie van Joden te verhinderen; zij past boven dien de genomen maatregelen met uiterste gestrengheid toe. In het licht van deze fei ten kan dat niet zoo blijven. Hier dienen nieuwe maatregelen te worden genomen. Maatregelen welke ons worden opgelegd door onze plichten jegens den medemensch. De straffe toepassing, welke de weinige uit zonderingen v. ouders en kinderen, tot dus verre vond, dient te worden verzacht. Maar daarmede zijn wij er niet, dat kan nog slechts een eerste stap zijn. Wij zullen het op dit uur niet hebben over de motieven welke hebben geleid tot het be sluit om de immigratie aan nauwe banden te leggen. Wij kunnen deze motieven respec teeren en nochtans een menschendaad doen. Als wij dan die Joden niet op kunnen nemen in ons oeconomische leven, dan kunnen wij ten minste vluchtelingenkampen voor hen oprichten, waar zij zullen kunnen verblijven tot een nieuw vaderland zich voor hen opent. Wij weten, dat de Nederlandsche Joden be reid zijn daarvoor de lasten te dragen. Maar zelfs als dat het geval was, zou deze maat regel gerechtvaardigd zijn en zou geheel Ne derland bereid gevonden worden mede te offeren voor het lot van een zoo geslagen medemensch. Spoedig zullen wij moeten be ramen, wat ons allen te doen staat. En daar bij zullen wij één gedachte voor oogen hou den: de Duitsche Joden moeten weg uit hun vaderland, hun vaderland dat voor hen een hel geworden is. Deze meening van het invloedrijke Rotter- damsche orgaan zal zeker alom in Neder land weerklank vinden. Ons dichtbevolkte land kan moeilijk de tienduizenden vluchtelingen opnemen. Maar heeft Nederland, dat als koloniale mogend heid op de tweede plaats komt, geen hoek je in onze koloniën, waar Joodsch koopman schap en Joodsche ijver een nationaal tehuis kunnen opbouwen onder bescherming van de Nederlandsche driekleur? Nederland brenge de geestelijke herbewa pening in de practijk! Het bedrijf vindt voortgang. Gistermorgen is brand uitgebroken in de gebouwen van de uitgeversmaatschappij C. Misset te Doetinchcni, het bedrijf waar o.a. ,,De Boerderij" en „de Tuinderij" wordt ge drukt. Dank zij het actieve optreden der brand weer slaagde men erin, de hevige vuurzee te beperken tot de magazijnafdeeling en het teekenleslokaal. De administraticafdeeling kreeg groote waterschade. Na ongeveer twee uur was men den brand welke vermoedelijk is ontstaan door kort sluiting, volledig meester. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. Het bedrijf zal normalen voortgang kun nen vinden. Nederland kon niet in contact blijven met den naar Siberië verbannen ingenieur. Voor ongerustheid met betrekking tot de vraag of de minister wel steeds voldoende opkomt voor de belangen van Nederlanders in den vreemde, bestaat naar zijn overtui ging geenerlei aanleiding, zoo wordt in de memorie van antwoord met betrekking tot de begrooting van Buitenlandsche Zaken medegedeeld. De gevallen in het voorloopig verslag ge noemd, kunnen daarvoor geen grond ople veren. In bet geval van ir. de Wit is zoo wel door de welwillende bemiddeling van een bevriende regeering als door het in ternationale Roode Kruis en langs niet offi- cieclen weg getracht debetrokkenen te hulp te komen en inlichtingen nopens hem in te winnen. Door de eigenaardige toestanden in Sovjet-Rusland is het, nadat ir, de Wit met verbanning naar Siberië was gestraft, niet mogelijk gebleken, daar contact met hem te behouden. Pogingen om zekerheid nopens zijn lot te verkrijgen, worden nog voort gezet. Een nieuwe fabriek. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat schrijft ons: Bij de Nederlandsche fabrieken, welke zich bezig houden met de vervaardiging van volksgasmaskers, heeft zich een nieuw be drijf gevoegd, nl. de Veritex Fabrieken te Millingen. Op dit gasmasker in kapvorm werd de ministerieele goedkeuring reeds verkregen onder nummer 010. Het bestaat uit een naad- looze rubberkap, die het gcheele hoofd om sluit, waardoor het gecompliceerde banden stelsel geheel is komen te vervallen. Het mondstuk is voorzien van een in- en uitlaatventiel en verder zoodanig gecon strueerd dat 't condenswater kan afvloeien via een kanaal of door het uitlaatventiel. De filterbus is volgens het type artillerie inrichtingen, Hembrug. Het ligt in de bedoeling, de vervaardiging op groote schaal ter hand te nemen. Veertig arbeiders werkloos. Zaterdagavond is de groote verffabriek van de N.V. Leon Wagenaar te Roggel (N. Br.) afgebrand. Met groote moeite wist de plaatselijke brandweer, geholpen door die van Venlo. een ramp te voorkomen, daar het vuur reeds de belendende perceelen aantaste. De schade loopt in de duizenden. Veertig arbeiders waren op de fabriek werkzaam. De N.V. Handel Mij. R. S. Stokvis en Zo nen te Rotterdam heeft aan de Engelsche motorrijwielindustrie een order verstrekt voor een bedrag van circa een half millioen gulden. Deze order is alleen reeds ongeveer anderhalf maal zoo groot als de totale ex port naar Nederland van Engelsche motor rijwielen in de laatste jaren heeft bedragen. DINSDAG 15 NOVEMBER 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Redgieuse causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 Vervolg concert. 2.003.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.00 Berichten, gramofoonmuziek. 4.05 Causerie: „Wereldbroederschap door broe derschap der godsdiensten". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „Oorlog of vrede". 5.10 KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg concert. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „De ontwikkeling der Katho lieke arbeidersbeweging in Nederland", 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP; mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en solist. (9.00 9.20 Interview). 10.05 Gramofoonmuziek. 10.10 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys, solist en gramofoonmuziek. Hilversum II, 301,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. II.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Berichten, hierna: De Twillight Sere- naders. I.00 Omroeporkest. 2.00 AVRO-Amusementsorkest (opn.). 2.45 Knipcursus. 3.45 Disco-Variété. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Vioolvoordracht met pianobegeleiding 7.30 Englsche les. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal. Mede deelingen. 8.30 De Bon.te Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Bridge-ies. II.00 Berichten ANP, schaaknieuws. 11.2012.00 Causerie „Twintig jaar dans muziek en nog wat" met gram.pl.) Begrafenis Donderdag aanstaande Donderdag a.s. zal fe Dusseldorf het stof felijk overschot van het slachtoffer van den aanslag in de ambassade te Parijs vom Rath ter aarde worden besteld. Woensdagochtend vroeg zal de kist met het stoffelijk overschot te Aken aankomen en dan met een specialen trein naar Dus seldorf worden vervoerd. Langs den weg, welke de trein zal volgen, zullen de partij formaties staan opgesteld om vom Rath een laatsten groet te brengen. Uitvaartdienst te Parijs. In de Duitsche Luthersche kerk te Parijs is Zaterdagmorgen een uitvaartdienst ge houden voor vom Rath. De Fransche regee ring was door Georges Bonnet en Chataig- neau de laatste als persoonlijke afgezant van Daladier vertegenwoordigd. Een Duitsche delegatie was voor deze gebeurte nis uit Berlijn overgekomen. Joodsche hoop niet vervlogen on danks den stroom van Joodsch bloed. In een ingezonden stuk aan de „Times" schrijft de aartsbisschop van Canterbury: „Ik geloof dat ik spreek namens het Chris tenvolk van Engeland, wanneer ik uiting geef aan mijn-verontwaardiging over de da den van wreedheid en vernieling op Don dertlag j.1. in Duitschland en Oostenrijk." Voorts zegt de aartsbisschop, dat hoezeer de moordaanslag te Parijs ook te betreuren valt, zulke wilde en wreede repressailles niet te verontschuldigen zijn. De voorvallen zijn des te onaangenamer, omdat er in Engeland een verlangen bestaat met Duitschland op voet van vriendschap te leven. Dergelijke excessen van haat en boosaardigheid zijn hiervoor echter niet bevorderlijk, tenslotte verzoekt de aartsbisschop om in de kerken voor de vervolgden te bidden. Te Berlijn zijn gisteren in alle kerken van de belijdende kerk gebeden gezegd „voor allen, die lijden". In een politieke vergadering van den z!p- nistischen generalen bondsraad beeft Weiz- mann, de voorzitter van de Zionistische we reldorganisatie, o.a. gezegd: „De stroom van Joodsch bloed, welke thans in donker Europa vloeit, kan nooit onze hoop uitwis- schen, noch onzen vasten wil ons huis we der op te bouwen in ons oude vaderland". Hij voegde hieraan toe, dat de grootste hoop van de Joden Palestina blijft. Twee dingen moeten blijven bestaan, de Jood sche immigratie en de macht om in Pa lestina te bouwen. Kanton van vier zijden bedreigd. Waitsjau weer in Chineesche handen? Het Chineesche persbureau zegt dat ver schillende berichten bevestigen, dat de Chi neezen geleidelijk vorderingen maken met hun tegenaanvallen in Kwangtoeng, en dat hun troepen thans uit vier richtingen op Kanton aandringen. Op verschillende pun ten, ongeveer 60 km. ten noordoosten van Kanton wordt hevig gestreden. De Chinee zen hebben verschillende plaatsen heroverd en de Japansche bezetting is afgetrokken. Een nog onbevestigd bericht meldt zelfs, dat de Chineezen Waitsjau zouden hebben heroverd. Dit wordt echter in Japansche kringen ontkent. Echter erkent men, dat het initiatief in Zuid China geheel in handen der Chineezen is overgegaan. Er wordt fel gevochten en slechts met moeite kunnen de Japanners hun voornaam ste stellingen behouden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (th.), 11 Nov. van Port Said. Salabangka (th.), 11 Nov. van Port Said. Soemba (th.), 11 Nov. van Sabang. Tajandoen (u.), 10 Nov. van Belawan. RON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Agamemnon, 12 Nov. van Rotterdam. Ajax, 12 Nov. te Aarhus. Breda (u.), 11 Nov. te Callao. Costa Rica, 11 Nov. van Amsterdam. Deucalion, 11 Nov. van Lissabon. Ganymedes, 12 Nov. te Antwerpen. Hercules, pass. 12 Nov. 7 u. 50 min. Lydd. Hermes, 11 Nov. van Gibraltar (bunkeren). Iris, 12 Nov. van Amsterdam. Irene, 11 Nov. te Catania. Juno, 12 Nov. van'Amsterdam. Luna, pass. 11 Nov. 5 u. n.m. Lydd. (Verb.). Königsau (charter), 11 Nov. van Amsterdam. Luna, pass. 5 u. n.m. Lydd. Oberon, 12 Nov. van Amsterdam. Pluto, 12 Nov. van Amsterdam. Poseidon, 12 Nov. te Amsterdam. Rhea, 11 Nov. te Cadiz. Socrates, 12 Nov. te Amsterdam. Saturnus, 12 Nov. te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 11 Nov. te Puerto Mexico. Breedijk, 10 Nov. 12 u. 1185 m. W. v. Valentia Dinteldijk, 12 Nov. van Rotterdam. Lochgoil, 9 Nov. van Cristobal. Nieuw Amsterdam, 14 Nov. v.m. te Plymouth verwacht. Noordam, 11 Nov. te New York. Spaarndam, 11 Nov. 9 u. 37 m. v.m. 120 m. Z.O. van Land's End. Veendam, 12 Nov. van Rotterdam. JAVA—NEW-TORK-LIJN. Brastagi. 11 Nov. van Kaapstad. Prometheus, 11 Nov. van New York. Singkep, 10 Nov. te Mobile. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 12 Nov. van Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus, 10 Nov. van Port Said. Deucalion, 11 Nov. te Londen. Perseus, 11 Nov. te Rotterdam. Stentor, 12 Nov. van Amsterdam. VEREEN1GDE NED. SCHEEPVAART MIJ (Holland—Afrika Ljjn). Jagersfontein (th.), 11 Nov. te Kaapstad. (HollandBr.-lndië L(jn). Hoogkerk (u.), pass. 11 Nov. Gibraltar. Streefkerk (th.), pass. 11 Nov. Vlissingen. (HollandAustralië Lijn). Aagtekerk, 12 Nov. van Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (th.), 10 Nov. van Buenos Aires. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 11 Nov. te Port Natal. Nieuw Zeeland, 10 Nov. van Adelaide. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Djambi, 10 Nov. van Bombay. Silverwillow, 9 Nov. van New Orleans. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (u.), 11 Nov. 2 u. n.m. van Mar- seille. Kedoe, 12 Nov. te Rotterdam. Nota Nopan (u.), pass. 12 Nov. Dover. Tapanoeli (th.), pass. 11 Nov. Kaap del Armi. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 13 November. Aagekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Mavis". Zondagavond van 611 uur werd de laatste strijd op de kegelbanen van „De Pool" ge streden en behoort het napaarsconcours weer tot het verleden. De uitslagen van de vrije baan-wedstrijd op Zondag waren: Seniores: 1. J. Boerdijk 44 hout 2. M. Rosa 43 2 X 3. J. Helder 4341 4. J. Lammers 41 2 X 5. F. Kroon 41—40 6. C. Goes 4139 7. D. Heykoop 38 Juniores: 1. J. Dekker 39 hout 2. P. Grootveld 37 3. F. Boersema 3534 4. D. Groot 35 5. H. Posthuma 34 2 X 6. C. Govers 3431 7. A. v. Weerdenburg 33 Dames: 1. Mevr. v. d. Berg 40 hout 2. Mevr. Helder 39 3. Mevr. Bos 3633 4. Mevr. de Jong 3632 5. Mevr. Beneker 3433 6. Mevr. Siegers 33 De hoogste serie gedurende het geheele concours: J. Boerdijk 44 hout. De daaropvolgende klas A: F. Kroon 43 hout 2 X De daaropvolgende klas B: B. J. Dekker 3938 De daaropvolgende klas C: Mevr. Bijl 42 De einduitslag van den verrassingswedstrijd was: le prijs: M. Rosa, 774. 2e prijs: J. de Jongh, 666. 3e prijs: Jac. de Boer, 648. KOEGRAS De Fancy-fair van J.V.C. Zaterdagmiddag 0111 3 uur had de officieele opening plaats van de fancy-fair, die gehou den zou worden in de zaal van het café -Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Op dat uur had zich in de keurig aange richte voorzaal een aantal genoodigden ver zameld, terwijl de jongedames die de ver schillende stands zouden bedienen, ook reeds aanwezig waren. De eere-voorzitter van J.V.C., de heer J. de Vries, heette allen welkom en gaf op de hem eigene wijze een overzicht waarom er een fancy-fair gehouden wordt. Hij gaf voorts een bespiegeling ten beste over liet bestuur, het beheer en spelers van J.V.C. en hoe 11a ncnige weken van intensicven arbeid, deze fancy-fair weer voor elkander is gekomen. Daarbij werd niet vergeten te zeggen, dat met uit geheel onze omgeving en ver daar buiten had medegewerkt om een behoorlijke voorraad voor „elck wat wils" bijeen te bren gen. Met den wonsch dat deze twee dagen een gunstig resultaat zullen opleveren, wordt de fancy-fair voor geopend verklaard. Vervolgens werd de thee geserveerd, en sprak daarna de Voorzitter van J.V.C. de lieer N. Hoornsman zijn dank uit voor de door den eere-voorzitter gesproken woorden, 011 bevestigde vooral ook het laatstgenoem de, want dat is het waar het om gaat. Daarna werden de diverse stands en at tracties, die men op elke fancy-fair aantreft geprobeerd, enz. Zaterdagavond verleende de Harmonie „Kunstzin" hare medewerking door het ten beste geven van eenige muzieknummers. Zondag werd de zaak voortgezet, maar toen was er ook gelegenheid voor den dans. Ken en ander trok heel wat bezoekers, zoo- dat een behoorlijk finanticel resultaat is be reikt. Heden (Maandag) avond vindt de verloting plaats 111 dezelfde lokaliteit, zoodat 11a af loop daarvan de geheele balans kan worden opgemaakt. Schilderwerk opgedragen. Aan don heer T. Speur, schilder enz., al hier, is het schilderwerk opgedragen van bet te bouwen complex van 74 woningen door de liecren Egner c.s. te Den Helder. Ken mooie opdracht. Geref. Kerk. De alhier door de Gereformeerde gemeente beroepen predikant, candidaat J. van Nieuw koop te Rijnsburg, is na peremptoir examen door de classis Alkmaar der Gereformeerde Kerken fot den dienst des Woords en der sacramenten toegelaten. WIER1NGEN Zaterdagavond j.1. vergaderde de IJsclub' IVesterland in bet café van den heer r Breet, aan de Laan, alhier. In zijn openingswoord zegt de voorzitter de heer N. Takes: we hebben nu in twee jaar geen ijs gehad, laat ons dit echter niet ontmoedigen en lid blijven van onze IJS. club, haar steunen zoowel financieel als mo reel. De notulen door den heer .T. Kooij Mz. voor gelezen, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Tot Jeden der Commissie tot nazien der boeken werden vervolgens benoemd de hee- ren L. Wigbout en N. Omis. Nadat deze de boeken hadden gecontro leerd, werd bij monde van den heer Wig! bout het verslag uitgebracht. Alles was in keurige orde bevonden en hiervoor werd den penningmeester den heer Hakvoort dan ook een compliment gemaakt. De ontvangsten bedroegen f439.66, uitgaven f290.12, alzoo een batig saldo van f 149.54. Dan volgt de bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heeren C. Doesburg, p. r0j ves, K. Hakvoort, allen herkiesbaar. Op voorstel van den beer S. Russelman worden de heeren bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag vraagt de heer P. Mul der Cz. of er als het niet regent, een pomp bij de haan is 0111 deze dan bij watergebrek eventueel vol te pompen. Hier zal de noodige aandacht aan besteed worden. De heer J. Russelman vraagt of de prijzen voor eventueele rijderijen nog op vergade ringen als deze worden vastgesteld of dat dit door het bestuur wordt geregeld. Het blijkt dat dit een bestuurs zaak is. De heer L. Wigbout vraagt wat het standpunt van het bestuur is als er vele kwitanties worden geretourneerd. De lieer Hakvoort zegt dat de kwitanties voor 1 December betaald moeten zijn. Is dit niet het geval dan is het lidmaatschap voor dit seizoen niet meer mogelijk. De heer Wigbout zegt er voor te zijn oip met de kwitanties te komen als het win ter is, want komt men nu met de kwitanties dan zijn er vele die maar niet zoo ineens de contributie bij elkaar hebben, temeer daar er wel niet eens winter komen kan. Hiertegen gaan vele stemmen op en blijkt wel dat het meerendeel er voor is om hét te houden zooals het is. Dus voorl De cember betalen en na dien tijd geen leden meer toelaten. De heer Wigbout maakte van zijn vraag een voorstel, terwijl de heer C. Doesburg een tegenvoorstel doet om het te houden, zooals het is, dan opens gaat een der aan wezigen een licht op n.m.1. dat in de statu ten is vastgesteld dat er voor 1 Dec. betaald moet zijn. Nadat dit gebleken was waarheid te zijn werd de stemming overbodig. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering, „de aanwezigen dankend voor de aangename besprekingen en discussiecn". Kon Muziekvereen. Harmonie. Zondagavond j.1. gaf onze Kon. Muziek' vereen. Harmonie in de concertzaal van Con- cordia van den heer S. Halfweeg haar een ste ledenuitvoering in dit seizoen. Een uit voering die zeer zeker als zeer goed mag worden beschouwt. Het was de voorzitter die een kort openingswoord sprak en met de wensch dat de Kon. Muziekver. Harmonie moge groeien en bloeien, den avond opende. Het zijn eerst een vijftal muzieknummers die we hooren, welke nummers met een dankbaar applaus werden beloond. Hierna kregen we iets nieuws voor onze Harmonieuitvooringen, nl. Xylophoon solo door den heer S. A. Duijnker Cz., met bege leiding van den heer H. Zon. Deze hadden zeer veel succes. Dit was de eerste keer dat de heer Duijn- ker alhier in het openbaar optrad als xylo- phonist (reeds eerder heeft hij dit gedaan)' te Texel ook met zeer veel succes), en we gelooven zeker dat hij met deze eerste keer een buitengewoon groot succes geboekt heeft Na een korte pauze werd met het tooneel- stuk begonnen, hetwelk tot titel droeg: Iii Pyama, blijspel en drie bedrijven van F. Ar- nold en Ernst Bach. Van het tooneelstuk kunnen we volstaan met te zeggen: het pu bliek heeft genoten. Aan het einde sprak de voorzitter nog een kort woord, waarna het bal begon, waar bij de Concordiaband onder leiding van den heer Zon de dansmuziek verzorgde. ALKMAAR, 12 Nov. 1938. Op de heden gehouden botermarkt werd. per A kg., betaald: groothandel 72'ATi'1 en kleinhandel 77A80 cent. Aanvoer 1100 kop. Handel niet genoteerd. 8425 kippeneieren (groothandel) f 3.75 f 5.25. 50 Ëeneieren f 3 Per 100 stuks. Han del stug. ALKMAAR, 12 Nov. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren 4.40 5.50, kleine eieren 3.254.40, eendeiereu 2-903 per 100 stuks. WARMENIIUIZEN, 12 Nov. Roode kool 1.20—2.10, gele kool 1.30—1.70, witte kool 90 ct., nep 5.70—5.80, drielingen, uien 2.70—2.90, uien 2.90—3.30. peen 2.20, Aanvoer: 28.500 Kg. roode kool, 3100 Kg- gele kool, 38.100 Kg. witte kool, 400 Kg- nep, 3000 Kg. uien, 1100 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Nov. Aanvoer: 10400 Kg. uien 2.70—3.20, driehn' gen 2.80—2.90, grove 2.50—2.90, gele nep 6.50, stek 6070 ct., 5700 Kg. peen 2.50—2.60, kleine peen 0.80—1.20 S75 Kg. kroten 80— 90 ct., 5900 Kg. roode kool 1.30—1.90, 1190 Kg. Savoyekool 1—1.20, 3400 Kg. witte 1.10, 3200 Kg. D. witte kool i1.20, KW st. andijvie 1.30. NOORDSCHARWOUDE, 14 Nov. 500 Kg. drielingen uien f 3, 35000 Kg. wit- te kool f 0.96, 11800 Kg. D. witte kool f -1.30, 5000 st. andijvie f 1.30. ALKMAAR, 14 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 128 vette koeien 140—270, 30 graskalverett 3555, 41 nuchtere kalveren 6—18. 35_vette schapen 20—26; 235 vette varkens 50—53 ct.; Handel goed.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8