japanners !e Kanton in liet nauw Van Klaveren verliest zijn Europeeschen titel Diepe verontwaardiging over de Jodenvervolging Belgisch kamp voor gevluchte Joden Oud gepensionneerden van dc weermacht Felle taal in Amerika Hef Vaticaan protesteert Droeve plechtigheid Hongaarschè knevelarijen Dienstweigeraars naar Drentsch kamp Een droevige familiegeschiedenis Vaet&aZ De amateursbepalingen overtreden 13-oJiien A. J. C. helpt jeugdige Duitsche Joden Enorme haringaanvoer te IJmuiden Nederland en de Duitsche Joden Onze Oost onze omgeving Toestand in de provincie Hoenan zou verschrikkelijk zijn. VRIJE SCHEEPVAART OP DE JANGTSE GEWEIGERD. De toestand voor de Japanners in Kanton wordt gevaarlijk, daar het Chineesche leger, dat oprukt naar de stad, nog slechts op 8 kilometer van Fa Sien verwijderd is. Volgens Chi neesche berichten hebben de Chinee sche troepen verschillende posities van de Japanners aan de Parel-ri vier en aan de Bias-baai heroverd. Met het oog hierop hebben, volgens U.P., de Japanners behalve de versterkingen, die van Formosa naar Kanton onderweg zijn, ook het garnizoen uit Amoy, alsmede een aantal oorlogsschepen naar Kanton gezon den, om tegen een eventueel offensief der Chineezen tegen Kanton uitgerust te zijn. Sedert eenigen tijd worden rond Kanton voortdurend gevechten gesignaleerd. De strijd in Hoenan. De Chineesche troepen hebben Jotsjau, de toegangspoort tot Hoenan aan den spoorweg KantonHankau ontruimd en zich terugge trokken op een nieuwe verdedigingslinie in de nabijheid van Matang, dat 15 km. zuide lijker ligt. In het noorden van Hoepeh is de toe stand niet veranderd. Tsjeho werd dezer dagen door de Japanneezen bezet, doch het is door de Chineezen heroverd. Meer naar het zuiden, bij Tsausjih, zijn de Japansche troepen op de vlucht gedreven. Volgens Japansche frontberichten is de toestand in Tsjangsja, de hoofdstad der pro vincie Hoenan verschrikkelijk. Duizenden gewonde Chineesche soldaten zijn naar Tsjangsja van het front terugge zonden en worden daar onverzorgd achter gelaten. De militaire en burgerlijke autori teiten zijn de stad ontvlucht. Op verschillen de plaatsen is brand uitgebroken, en vele groote gebouwen staan in lichterlaaie. De regeering - van de provincie Hoenan heeft haar bureaux Zondagmorgen naar het ach terland verplaatst. Uit de stad vindt een ware uittocht plaats. Geen vrije scheepvaart op de Jangtse. Naar R.O. meldt is gisteren het Japansche antwoord overhandigd op de nota's van Engeland. Frankrijk en de Vereenigde Staten, waarin vrije scheepvaart op de Jangtse wordt ge vraagd. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat de Japanners verkla ren, dat de omstandigheden op het oogenblik niet toestaan, dat het ver zoek wordt ingewilligd. Als reden, waarom het verzoek niet wordt ingewilligd, wordt, naar de „United Press" meldt, opgegeven: 1) dat de Ja pansche militairen alleen in staat zijn, om thans veilig op de .Tang Tse te varen, 2) dat de militaire operaties op groote schaal tusschen Shanghai en Hankau de scheep vaart verhinderen, 3) dat de Chineesche guerilla benden daar nog steeds actief zijn en nog vaak de Japansche militaire schepen aanvallen, 4) dat de Chineezen dikwijls mijnen leggen, waardoor onlangs een Japansch schip is gezonken, 5) dat het tijd vereischt om de normale scheepvaart weer mogelijk te maken. De anti-semitische maatregelen in Duitschland hebben overal in de we reld in breede kringen verontwaardi ging en afkeuring veroorzaakt. Felle taal in Amerika. Zoo bestudeert men in sommige Ameri- kaansche kringen de mogelijkheid tot ver scherping van den boycot van Duitsche goe deren, die thans reeds op krachtdadige wijze wordt toegepast. John Lewis, heeft in zijn openingsrede van de eerste conventie van het comité voor in- dustrieele organisatie te Pittsburgh, Hitier een woedenden en bloeddorstigen wolf ge noemd en verklaard dat de leden van het C.I.O. de regeering zullen -teunen, indien deze tegen de jongste wreedheden» protes teert. Michael Curley, aartsbisschop van Balti- more, heeft in een preek te Washington ver klaard: In Duitschland wordt de menigte be- heerscht door een waanzinnige, die niet al leen God verwerpt, doch zichzelf goddelijk zou willen maken. Curley voegde hieraan toe: Ik veroordeel den minister van propaganda Goebbels, wiens gebrekkige geest de aartsbisschoppen van Munchen en Weenen niet tot zwijgen zal kunnen brengen. Hoever, oud-president der V. S. heeft een waarschuwing laten hooren aan het adres van Duitschland, dat indien de aanvallen op de Joden aanhielden, het menschdom zijn veroordeeling over Duitschland voor eeuwen in de toekomst zou uitspreken. Tegen Neurenberg er-huwelijks- wetgeving. Het Vaticaan heeft bij de Italiaansche re geering een protest ingediend tegen artikel 1 van de nieuwe rassenwet, waarbij huwe lijken tusschen Italianen en niet-Arische personen verboden worden. De vluchtelingen naar groote landlooperskolonie te Merx'plas. De Belgische regeering heeft besloten de Joodsche vluchtelingen te interneeren en reeds is met de uitvoering van dit besluit een begin gemaakt. In den loop van de vo rige week zijn, naar het Hdbld. meldt, en kele honderden Joden ondergebracht in een leegstaand gebouw van de groote landloo perskolonie te Merxplas onder het dicht bij de Nederlandsche grens gelegen Hoogstraten. Voor den oorlog huisden in de kolonie pl.m. 6000 landloopers. maar de moderne sociale wetgeving der na-oorlogsche jaren heeft dit aantal snel doen verminderen en thans zijn er nog slechts een kl.eine 2000, zoodat een groot gedeelte van de woonruimte is komen leeg te staan. Terwijl hier ook thans nog een gering aantal Joden is ondergebracht, is het vermoeden gerechtvaardigd, dat binnen kort veel meer vluchtelingen in de leeg staande gebouwen een onderkomen zullen vinden. De vluchtelingen worden streng geschei den gehouden van de overige bewoners. Plannen zouden bestaan om ook een derge lijke vluchtelingenkolonie in de buurt van Namen te vestigen. De slachtoffers van den brand te Marseille ter aarde besteld. Gisterochtend zijn te Marseillè de slacht offers van den brand in de Nouvellesgaleries ter aarde besteld. Alle winkels, banken, ca- fé's scholen enz. waren gesloten en in de binnenstad was het göheele verkeer stopt- gezet. De 48 kisten waren op twaalf militaire wagens geplaatst. Op een anderen wagen was een urn geplaatst, welke aarde bevatte met asch, welke van de plaats van de ramp afkomstig was, en die symbolisch het stof felijk overschot voorstelde van de verdwe nen slachtoffers. Zeven wagens met kransen volgden. De plechtigheid nam een aanvang om half tien, in tegenwoordigheid van den mi nister van binnenlandsche zaken Sarraut en andere burgerlijke en kerkelijke autoriteiten alsmede ontelbare delegaties. Nadat de bis schop van Marseille de mis opgedragen en de absoute gegeven had en treurliederen ton gehoore waren gebracht, hield minister Sar raut een roerende toespraak. In het bezette gebied van Tsjecho- slowakije. De ministér van buitenlandsche zaken van Tsjechoslowakije, heeft gisteravond den Hon- gaarschen gezant te Praag een nota gezon den om te protesteeren tegen het brutale op treden van I-Iongaarsche soldaten en de Hon gaarschè bevolking in de door Hongarije be zette gebieden. Op het oogenblik bevinden Zich ongeveer 3000 vluchtelingen uit dit ge bied te Bratislava. Zij. hebben medegedeeld, dat zij binnen 24 uur hun bezittingen moesten verlaten, dat hun goederen in be slag werden genomen, terwijl op sommigen is geschoten om hen te dwingen het land te verlaten. Leiding in handen van minister Romme. Het kamp voor dienstweigeraars is niet op het eiland Rozenburg gevestigd, maar in de provincie Drente (boschwachterijen Gie tenBorger). De leiding van dat kamp komt in handen van den minister van So ciale Zaken. Het overleg tusschen de ministers van Sociale Zaken en van Defensie deswege ge pleegd, heeft bereids tot overeenstemming geleid. De kosten aan de inrichting van dit kamp verbonden worden geraamd op f29.000, ter wijl de exploitatiekosten per man en per jaar zullen bedragen f625. Zoon dood, dochter in de gevan genis... Midden October verliet de 35-jarige H. D. na een heftige woordenwisseling de woning van zijn ouders te Eenrum. Het gelukte de politie niet hem op te sporen. In verband hiermede ontstond eenige dagen later een hevige ruzie in het gezin B., waarbij de 28- jarige dochter haar vader met een scheer mes^ aanviel en ernstig verwondde. Gisteren is hot lijk van den 35-jarigen zoon uit een kolk onder Hornhuizen. gemeen te Kloosterburen, opgehaald. Vijf bestuursleden van B.V.V. (Den Bosch) geschorst. In een gisteravond gehouden spoedeischen- de algemeene vergadering van B.V.V. heeft de vice-voorzitter medegedeeld, dat met in gang van 9 November j.1. vijf bestuursleden van de vereoniging. t.w. de voorzitter, de secretaris, de penningmeester, twee commis sarissen en voorts twee oud-bestuursleden, voor den tijd van een jaar geschorst zijn, en dat tevens de doelverdedieer van het eerste elftal van B.V.V., van der Voort, voor den tijd van een half jaar gesehorst is. Deze maatregelen zijn getroffen in ver band met overtreding van de amateursbe palingen en van de reglementen van den K.N.V.B op vijf verschillende punten. Door den Griek Christoforidis op punten geslagen. HOLLANDER ERNSTIG AAN HET GEZICHT VERWOND. Gisteravond is in de Doelenzaal te Rotterdam de wedstrijd om het Euro- peesch kampioenschap middenge wicht tusschen Bep van Klaveren en den Griek Christoforidis gebokst over vijftien ronden. De Zwitsersche kamprechter verklaarde Christofo ridis tot overwinnaar op punten. Van Klaveren heeft dus zijn titel verloren. CHRISTOFORIDIS. Onder geweldige belangstelling nam het gevecht een aanvang. In de eerste twee ronden ging het vrijwel gelijk op.- In de derde ronde kreeg de Griek een klei ne wonde aan het linker oog. Beide boksers kwamen nu pas goed in hun tempo. Bep van Klaveren stootte eenige malen goed door, maar gleed toen uit. Hij herstelde zich da delijk, maar de Griek zag toen nog kans een kleine serie te plaatsen. Even later echter behaalde van Klaveren eenige punten door een bliksemsnellen tegenaanval. De vierde en vijfde ronden leverden den Griek voordeel, de zesde en zevende waren echter weer voor van Klaveren. De achtste ronde kenmerkte zich door een paar felle series in het gevecht op korten afstand. In de negende ronde toonde de Griek eenige inzinking, maar in het tweede gedeelte, toen van Klaveren blijkbaar interventie van den scheidsrechter verwachtte en niet op zijn hoede was, greep Christoforidis deze kans, met het gevolg, dat de Hollander 'n bloedende wonde aan het rechteroog opliep. Fel viel de Griek nu aan, maar van Klaveren wist de ronde door te komen. In de tiende ronde had van Klaveren last van zijn oog, maar hij weerstond de wilde aanvallen van zijn tegenstander voor treffelijk en wist zelfs weer verschillende stooten te plaatsen. Het hooge tempo dat tot nu toe volgehouden was, zakte in de elfde ronde wat af. In de volgende ronde weerde van Klave ren zich weer heftig, maar hij werd zeer gehinderd door de wonde onder het oog. Er werd hard gevochten, maar de^ zuiver heid der stooten had geleden.. De strijd ging nu vrijwel gelijk op. De veertiende ronde vertoonde veel lijf aan lijf werk, onderbroken door een aantal zware aanvallen waarvan van Klaveren in den aanvang succes had. Hij had toen hét ongeluk ook zijn andere oog wat te verwon den, waardoor zijn gezichtsvermogen belem merd werd. Onder groote spanning begon de laatste ronde, die de scheidsrechter echter weldra onderbrak om het oordeel van den dokter in te roepen over de verwondingen van v. Klaveren. De dokter gaf echter toestem ming door te strijden. Beide boksers zetten nu alles op alles. Christoforidis drong v. Klaveren in de touwen en deze kon zich niet van hem losmaken. Een enkele keer brak hij nog los, maar steeds was de Griek weer bij hem. Tenslotte kwam het einde en de Zwitsersche scheidsrechter wees den Griek als winnaar aan, waardoor van Klaveren zijn titel verloor. De Paaschheuvel ter beschikking gesteld. Het hoofdbestuur van de A.J.C. heeft, naar het Volk meldt, het volgende telegram ge zonden aan het Nederlandsche Jeugdleiders Instituut: Hoofdbestuur A.J.C. Verzoektleiding Ne- 'ïfêffan?iS(#i =''Hu®aièralrs InSftfTOÏ^è Neder landsche jeugdorganisaties aan te sporen tot moreeien éri materieelen St'eun aan de jeugdige slachtoffers der Jodenvervolging in DuitscMand. De A.J.C. stelde de Paasch heuvel ter beschikking. Pensioenen van militaire we duwen en oud-marinewerkli®den Laatstelijk bij de behandeling van de de- fensiebegrooting voor 1938 heeft de mi nister de Staten-Generaal nogmaals volle dig ingelicht nopens het standpunt, hetwelk door hem ook voor wat betreft de ge vraagde gelijkstelling van de gepension neerden van land- en zeemacht van voor 1918 met de later gepensionneerden wordt ingenomen ten aanzien van de steeds weer opnieuw aan de orde gesteld wordende positieregeling der oud-gepensi- onneerden. De minister blijft, naar hij thans in de antwoord-m'emorie inzake de Defensiebe- grooting mededêe.lt, van meening, dat geen verandering dient te worden gebracht in het beginsel, hetwelk aan de bestaande, aan redelijke wenschen- tegemoetkomende, regeling ten grondslag ligt, namelijk dat alleen dan een bijslag op pensioen zal wor den verleend voor zoover aan een uitkee- ring boven het verleend pensioen bepaal delijk behoefte bestaat. Grootendeels voor export bestemd. In de laatste twee dagen werden niet min der dan 23.000 kisten versche haring door de Katwijksche en Scheveningsche loggers te IJmuiden aangevoerd. Het grootste deel van dezen aanvoer werd aangekocht voor den export naar Duitsch land en Cechoslovakije, welk laatste land als afzetgebied teruggewonnen is voor onze handelaren. De naar het buitenland bestemde haring moest, aldus de Tel., met tientallen wagons worden verzonden, zoodat ook op het stati onsemplacement groote bedrijvigheid heersch te. De aanvoer door- de- loggers is zoo groot, dat die van de Britsche drifters voor onzen handel niet noodig geacht wordt. Van Maandag af werden in dezen week 36.000 kisten versche haring geveild. De aanvoer is dan ook van ongekenden omvang Heden mededeeling van Dr. Colijn. Naar het Hdbld. mededeelt, zal minister president dr. H. Colijn heden, Dinsdag, bij de replieken van de Algemeene Beschouwin gen over de Rijkshegrooting voor 1939 in de Tweede Kamer, een mededeeling over het standpunt der Regeering in zake het Duitsch- Joodsche probleem zal doen. ONS COMMANDO LUCHTVERDEDIGING. Het op 1 Nov. opgerichte commando lucht verdediging omvat: den staf van het commando luchtverde diging, de luchtvaartbrigade, de brigade luchtdoelartillerie, het derde regiment genietroepen, het vrijwillig landstormkorps luchtwacht dienst, ri .V-, Jjjjy terwijl voort de commandanten van de luchtvérdedigingskringen eveneens onder de bevelen van den commandant van de lucht verdediging zijn gesteld. Deze opperofficier heeft o.m. tot taak de samenwerking van de onder zijn bevelen gestelde staven en troe pen te regelen. AARDSCHOKKEN. Bruggehoofd te Noilmina wegge slagen. Zaterdagmiddag is een aardschok gevoeld te Noilmina, gelegen op een afstand van 77 K.M. van Koepang. Een bruggehoofd, dat hier in aanbouw was, werd licht beschadigd. Gistermorgen te 07.07 uur, is een lichte aardbeving gevoeld te Tjilatjap. De beving te Noilmina geconstateerd, is door 't Meteorologisch Observatorium te Ba tavia op 12 November te circa 13.41 uur als zwak geregistreerd. De richting was Oost- Zuidoost tot Oost en de afstand bedroeg 2000 K.M. De beving te Tjilatjap gevoeld, is niet ge registreerd. VRAGEN OVER HET DEFENSIE VERBOD. Het volksraadslid Boelen (Vad. Club) heeft, aldus de N.R.Crt., een schriftelijke vraag ingediend of de opheffing van het ver bod tot lidmaatschap van de S.D.A.P. en het N.V.V. voor de Nederlandsche weer macht, ook van kracht is voor de marine, zoolang deze in Ned.-Indië is gestationeerd. Voorts vroeg de heer Boelen of de Neder landsche regeering omtrent die opheffing te voren overleg heeft gepleegd met de In dische regeering en zoo neen, waarom dit niet is geschied. Uit JULIANADORP. Dc J.V.C. fancy-fair. Van de J.V.C. fancy-fair willen we nog deze uitslagen vermelden: Popraden. De naam Ma is door niemand geraden. Het aantal booncn in de flesch was 7689. Hot dichtst hierbij was C. Boot. Hot krentenbrood woog 46 ons. I. van Eeten schatte 45 ons en was er het dichtst bij. Dc prijs voor het hoogst aantal punten en de meeste keeren in de schiettent, won C. Rol. Bij sjoelbak no. 1 won A. Ileijblok den eer sten prijs met 38 punten: J. Weidema den 3en prijs, nadat hij met W. van der Woude hierom gekampt had en W. van der Woude den 2en prijs toekwam. Bij do andere sjoel- hak won T. Weidema den eersten prijs; K. Zon den 2en prijs en C. Smit den 3en prijs. De verloting aan de fancy-fair verbonden is uitgesteld. WIER1NGRR Fancy.lair Naar wij vernemen zal in verband rhet het a.s. 20-jarig bestaan van de harmonie „Apollo" ten bate van deze vereen, een fan- cy-fair worden gehouden, met de a.s. Paaseh dagen. Kerkdienst Hedenavond zeven uur zal in de kapel te Den Oever een kerkdienst worden gehouden door Ds. Kampman, predikant bij de Chr Geref. Gem. te Opperdoes. EEN VEEG TEEKEN. Visscherij biedt geen voldoende bestaansmogelijkheid meer. Zooals wij reeds eerder op deze plaats meldden, zijn de toekomstmogelijkheden voor de visscherij aanzienlijk gedaald. in dit verband is door de Generale Commissie ingevolge de Zuiderzeesteunwet aan diverse jonge visschers de gelegenheid geboden hij het Rijk in dienst te komen als korveeër Van dit aanbod is door diverse visschers ge bruik gemaakt en met succes. Bij eventueele goedkeuring zullen binnenkort verschillen de visschers Wieringen gaan verlaten. Als standplaatsen zijn reeds aangewezen Gorin- chem, Soesterberg, Waalwijk en Bergen op Zoom. Alhoewel het valt toe te juichen dat er naar een bestaansmogelijkheid van deze bevolkingsgroep wordt uitgezien is het voor Den Oever met haar schitterende visschers- vloot een veeg teeken dat de visscherij geen voldoende bestaansmogelijkheid meer biedt. DEN OEVER UITVOERING MUZIEKVEREENIGING „APOLLO" Zondagavond gaf bovengenoemde müzielc- vereeniging haar eerste najaarsuitvoering in de concertzaal van den heer Lont voor een uitstekend bezette zaal. Om precies acht uur open't de voorzitter met een woord van welkom. Spreker me moreert het feit dat dit de eerste uitvoe ring is in 't nieuwe vereenigingsjaar Hoe wel dit op zich zelf niets bijzonders is, is het deze keer toch wel vermeldenswaard daar „Apollo" thans, haar twintigste ver eenigingsjaar ingaat welk feit volgend jaar feestelijk herdacht zal worden. Hierna volgt het muzikale gedeelte be staande uit een vijftal muzieknummers. Het blijkt dat er voor dit programma flink ge studeerd is onder leiding van den heer Joh, v. Glabbeek, want keurig verliep dit ge deelte van het programma. Vervolgens wordt voor het voetlicht ge bracht het bekende tooneelspel in dris bedijven van Jb. v. d. Pol, getiteld „Levens avond". Het daverend applaus na elk be drijf bewees dat dit stuk bijzonder in den smaak viel. We kunnen niet anders zeggen dat dit stuk, waarin we afwisselend ernst en luim te hooren kregen, bijzonder goed werd opgevoerd. Een bijzonder woord van lof komt zeer zeker toe aan Mevr. Daathijn- Duijnker voor de bijzonder mooie wijze waarop zij de moeilijke hoofdrol vertolkte, Ook de bijrollen bleken in uitstekende han den te zijn. Alles bijelkaar een feestavond waarop „Apollo" met genoegen kan terug zien. AMSTERDAM, 14 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 485 vette koeien, Ie kw. 6874 ct., 2e kw. 58—64 ct., 3e kw. 4656 ct. per Kg. slachtgewicht; 89 melk- en kalikoeten f 180260 per stuk, 34 vette kalveren: 2e kw. 6874 ct., 3e kw, 6066 ct. per Kg. levend gewicht; 75' nuchtere kalveren f 5.509 per stuk, 67 schapen f 1418 per, stuk, 446 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg, 6263 ct., zware varkens 6061 ct., vette varkens 59—60 ct. per Kg. slachtgwicht; 7 paarden f 80120 per stuk. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken, Overzicht: Runderen ruime aanvoer, han del sleepend, eerste kwaliteit prijshoudend, andere soorten iets lager. Door de Vee houderij-centrale worden 3e en 4e soort runderen gekocht. Vette kalveren weinig aanvoer, handel stug en prijzen vast. Nuch tere kalveren gewone aanvoer, sleepende handel, prijzen lager. Schapen gewone aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Var kens behoorlijke aanvoer, handel kalm, Vleeschvarkens iets hooger en andere nau welijks prijshoudend. AMSTERDAM, 14 Nov. (Boe-rennoteering)Rogge 77.23, Chev. gerst 7.257.65, wintergerst 7.107.30, haver 5.806.20, duiveboonen 9.7510.25, paarde- boonen 8.609.10, groene erwten 9—9-50, va le erwten 11—14, alles per 100 Kg., karwy* zaad f 10, blauwmaanzaad 1212.50, beide laatste per 50 Kg. ALKMAAR, 14 Nov. Aardappelen 1.80—3.30, andijvie 1.20—-w appelen 612, Bloemendaler kool 1~".' bloemkool 46, idem II 1.50—3, boerenkool 1.50—3.80, bieten 0.60—1.80, druiven 12—"F gele kool 1.20—2, groene kool 12.60, krop* sla 0.200.50, knolsolderie 1-2.40, 7—12.50 prei 1.50—2.80, peterselie 2—?;,' roode kool 1—2.80, selderie 1—2.40, spruiten 26, snijboonen 14.tomaten 310W' uien 1.80-3, wortelen 1.80-2.60, bosworte len 25, witlof l 7—8. idem II 5—6. PURMEREND, 15 Nov. Koeien, totaal 600 stuks: 300 vette koeien 64—70 ct., geldekoeien 115175, melkkoe en 180—260. 16 paarden 90—160, 90 vette kalveren 3048 ot. per Kg. 220 nuchtere kalveren 7—17; 280 vette var kens 0.48—0.50: 60 magere 22-02; 400 WP gen 13—19; 1000 schapen 20—26; 50 bokken 2—14 BROEK OP LANGENDIJK, 15 Nov. Uien 3—3.30. drielingen 2.602.70, ?ro 2.50-2.80, gele nep 5.80, stek 0.80-1.30, P«en 2.402.80, kleine peen 0.50—1.20. Kroten 90-1.30; roode kool 170—260 gr°e ne kool 2.10-3; witte kool 90-120; gele k0?nL 1—150; d. witte kool 1—170, tomaten A C 8.10; CC 4-4.10; alicant 30.50-33.10; 2.00U andijvie 40—150: 1960 knolselderie 1—2 NOORDSCHARWOUDE, 15 Nov. Aanvoer: 1100 Kg. aardappelen: Bevem ders 2.10, hl. eigenheimers 3.5700 uien 2.80-3 drielingen 2.80-2.90. grove -2.70, 1900 Kg.p een 2—2.10, kleine P«e 70 cent. 1500 kg. kroten 80—130; 61000 kg. ro°n! kool 130—190; 14500 kg witte kool 90-W"' 2600 kg. gele kool 130—140; 12000 kg. d. w» te kool 110—140; 14300 kg. andijvie 140.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 12