Agenda Xn 11 000IDSÏÏ@00(D00 Abonneert U op dit blad Lente-nachtegaal Woensdag 16 Novemhor 1935 Tweede Blad In memoriam G, v. Praag Adelborsten en Kon* Marinekapel naar *Texel Bal Masqué Helders Mannenkoor Deze dag voor den Bond van Barmhartigheid ii ir. w u m bij JUWELIER Tweede Abonnements voorstelling brengt Ibsen's JNora' Burgerlijke stand van Den Helder „Filmmaniakken" Kranslegging bij het monument „Voor hen die vielen" Verantwoordelijkheid Minister de Geer spreekt &tad4nieuu*4 In hem verliest Den Helder een rechtschapen burger. Op hoogen leeftijd, vijf en tachtig jaren heeft het leven hem geschonken, is Maandag heen gegaan een der bekendste Heldersche ingeze tenen: de heer Gerrit van Praag. Het bencht van dit heengaan, gisteren reeds fTf 241 «"getwijfeld velen getroffen hebben. Deze oude heer, die echter in zijn gedragingen binnen- en buitenshuis wel zeer weinig den indruk van „oud" maakte, hoorde bij Den Helder, en dat is geen wonder als men weet, dat hij vijf en zeventig jaar lane hier leefde en werkte. Het is de gewoonte dat men bij een in memoriam de goede daden en karakter eigenschappen van den heengegane ver meldt, maar het zou een lange lijst worden indien wij dit van den heer van Praag deden. Het is trouwens ook niet noodig- vrijwel geheel deze stad weet, dat met dezen man is heengegaan een goed Jood, een man waarvan men eerlijk kan zeggen dat hij rechtschapen was. Een innemende persoonlijkheid, die practisch geen vijan den bezat, doch wel zeer vele vrienden De heel ouden onder onze lezers zullen nog wel weten hoe hij daar begonnen is op den Kanaalweg, ter plaats waar thans de Christ U.L.O. staat. Het was daar, dat hij zich associeerde met wijlen den heer B. Oudekerk onder den naam die later gemeengoed in Den Helder zou worden: Oudekerk van Praag. Na ge- ruimen tijd aldaar gewerkt te hebben ging het bedrijf over naar de Spoorgracht en wederom werd het Oudkerk van Praag. Het was hier, dat de heer van Praag langer dan een halve eeuw gewoond en gewerkt heeft. Hij was een zeer geziene Jood, niet in het minst ook bij de Christenen. Zijn werkzaam heid, zijn kijk op de dingen en zijn gulheid waren van algemeene bekwaamheid. Hij was 45 jaar lang penningmeester van 't Joodsche Doodgravers College en werd voor kort nog (bij het bereiken van zijn 85-ste jaar) door de Israëlitische gemeente geëerd. De familie van Praag en zijn ontelbare vrienden zullen dit heengaan betreuren, ook al is hem een ouderdom geschonken, die alleen de sterksten onder ons bereiken. Zijn goede werken en zijn algemeene be mindheid zullen hen echter in dit verlies troosten. De ter-aarde-bestelling heeft hedenmorgen plaatsgehad op den Joodschen dooden- akker. Waarschijnlijk voor het eerst in de ge schiedenis, zuHen de adelborsten Zater dag een bezoek brengen aan den overkant, waarbij zij vergezeld zullen zijn van de Kon. Marinekapel. Als de weersomstandigheden het toelaten, zullen de adelborsten, met eenige marine-vaar tuigen, Zaterdagmorgen om 7 uur naar ,,de Mok" varen en vandaar marcheeren zij, via Den Hoorn, naar Den Burg, waar zij worden opgewacht door de Kon. Marinekapel, met de tamboers en pijpers, onder leiding van den directeur, den heer L. H. F. Leistikow. De Kon. Marinekapel zal de reis naar Texel om 10 uur per T.E.S.O. maken en met autobussen van Oudeschild naar Den Burg rijden. Nadat zij de adelborsten heb ben ingehaald, zullen ze daar van 12 u. tot 12.45 een concert geven. Voorafgegaan door de Kon. Marinekapel, marcheeren de adelborsten daarna naar Oudeschild, van waar ze met de boot van 14.35 weer naar Den Helder vertrekken. De Texelaars zullen dit bezoek zeker weten te waardeeren. Voor zoover ons bekend is dit voor het eerst in de geschiedenis, dat adel borsten en Kon. Marinekapel een bezoek aan onze overburen brengen. Het zal voor vele Texelaars een ongekend en boeiend schouw spel zijn, de adelborsten in hun onberispelijke uniformen, marcheerend, zooals men dat op het eiland nog nimmer zag en voorafgegaan door de Kapel, die een uitnemende reputatie heeft in heel ons land. Per advertentie maakt de Propaganda- Commissie van bovengenoemde Vereemging de adressen bekend, bij welke men zich voor deelname kan opgeven. Reeds verschillende personen, van buiten de gemeente gaven zich op, terwijl nog velen waarvan veronder steld wordt, dat zij hun costuum van de j.i. Jubileumfeesten nog bezitten verwacht worden voor opgave tot deelname. Daartoe in staat gesteld door de Helder sche zakenmenschen, welke mooie artikelen beschikbaar stelden, worden zoowel v0°r groepen, paren als individueelen, prijzen uit geloofd. O.a. is voor het meest origineele costuum (Heer of Dame) als le prijs een tweedaag- scha excursie in den zomer van 1939 door de Directie der Heldersche Courant in het voor uitzicht gesteld. In den loop dezer week worden de prijzen tentoongesteld in de étalage van den heer E. W. Vet, Spoorstraat. Een bijzondere attractie wacht den bezoe kers van het kijkspel, hetwelk na het masqué plaats vindt. De voorverkoop van kaarten is reeds in vollen gang ;op vertoon van deze plaatskaarten geeft de heer C. Krigée. Van Galenstraat, gedurende Novem ber 10 korting op alle artikelen, Hebt ge Uw gave reeds geschonken? Deze dag is voor den Bond van Barmhartig heid. Vandaag toch gaat men op stap met auto's, teneinde huis aan huis een beroep te doen op de goedgeefsheid van de Heldersche ingezetenen. blitfï toü6n menfchen z9n> die zeggen: „Men h A 00 maar aan 't geven. Het houdt niet op!", en ongetwijfeld schuilt er in deze verzuchting veel waars. Maar aan den anderen kant mag niet ver geten worden, dat hier op een deel der stad- genooten den plicht rust op te komen voor de belangen van die andere groep, die niet in staat is den winter door te komen zonder kou en ontbering te lijden. En dat is het schoone doel, dat de Bond van Barmhartigheid na streeft. Deze Bond deed en doet prachtig werk. De eiders weten precies waar de nood het hoogst is en op welke wijze de geschonken goederen het doeltreffendst aangewend kunnen worden. Een rijke ervaring staat hier borg voor. Maar vóór alles is het noodig, dat men vandaag geeft: geeft met gulle hand en..< véél! In iedere linnenkast, in iedere „ophang- kast" bevinden zich wel kleeren en stukjes huisraad, die voor den bezitter van niet zooveel waarde meer zijn. Ieder huisgezin heeft wel iets waar het afstand van kan doen. Het is juist het deel, waarop de Bond van Barmhartigheid prijs stelt. Wat bij U wellicht vergeten zou blijven liggen doet thans zrjn nut. Men helpt er een mede- mensch mee uit de misère. Wjj vertrouwen, dat wy in staat zjjn over enkele dagen het resultaat van deze actie te kunnen publiceeren en wy hopen, dat het een record-ontvangst moge zijn. Tot vreugde van den Bond en... tot die van den minder en minst bedeelden Hel dersche ingezetene! I H 11 II I V U M I i S 8 SKa Uetfyijdicj. PAactiicfi Ylaait pAg^ig. De belangen der cliënten gaan vóór alles bij E S O N A (auto- en bootdiensten) Annie van Ees in den titelrol. Naar wij vernemen, zal de tweede abonne mentsvoorstelling gegeven worden op Woens dag, 23 November a.s. en wel met een van Ibsen's bekendste werken: „Nora". Het gezelschap, dat dit prachtige stuk op het tooneel brengt, is de N.V. „Het Neder- landsch Tooneel", onder artistieke leiding van Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum en A. Defresne. Annie van Ees vertolkt de hoofdrol. Reeds thans vestigen wjj er de aan dacht op, onder verwyzing naar de ko mende advertenties, dat de plaatsbespre king zal geschieden niet op den avond vóór de voorstelling, doch op Maandag a.s. (21 November) van 79 uur. In een volgend nummer zullen wij eenige persbeschouwingen over dit stuk van Ibsen opnemen. van 15 Nov. 1938. BEVALLEN: C. J. Koch—van Doorn, z. R. EdensAnnijas, z, G. M. BrinkmanBunck, z. OVERLEDEN: Wed. J. Kater, geb. Pronker, 64 jaar. Wed. J. Slijkerman, geb. J. Bruin, 70 jaar. Vroolyk spel, opgevoerd door „Herman Heyermans". Gisteravond heeft in Casino het eerste optreden in dit seizoen plaatsgevonden van de Arbeiders Tooneelvereeniging „Herman Heyermans" en wel met het bekende blijspel van Henk Bakker „Film maniakken". Zoo er één tooneelschrijver in Nederland is, die men vruchtbaar kan noemen, dan is het wel deze Henk Bakker. Hij schudt de blij spelen inderdaad uit de mouw en het merk waardigste daarbij is wel het feit, dat tal van deze stukken inderdaad h t stempel der ori ginaliteit dragen. Voorts kenmerken ze zich doorgaans door een groote mate van vlotheid, terwijl de intrique veelal met een behoorlijke dosis intelligentie aangebracht is. Dat alles geldt voor het stuk „Filmmaniak ken", dat onder leiding van den heer L. H. de Snayer een opvoering beleefde voor een uit stekend bezette Casino-zaal. Over den inhoud van dit spel van „gijn en nonsens" kunnen wij kort zijn. Op een buiten verblijf komt ee gezelschap personen bijeen, bestaande uit de meest uiteenloopende soort. Een aantal oplichters van professie, adspirant- filmmenschen, een verliefd paar dat weldra het goede voorbeeld aan de overigen geeft, een excentrieke negerin en een achttien karaat schurk. De oplichters spelen de rol van de be kende Zweedsche komieken Watt en Half Watt en maken van de gelegnheid gebruik een aan tal gasten de zakken wat lichter te maken. In een viertal bedrijven geschiedt echter zóó enorm veel nonsens en zooveel vroolijkheid, dat men het feit, daPt alles er metersdik bovenop ligt, gaarne op den koop toeneemt. De vertolking was bevredigend en vrijwel constant heeft het auditorium zijn goedlachs heid kunnen uitvieren. Keer op keer daverden lachsalvo's door het gebouw, die met het af wikkelen van de vier bedrijven in omvang toenamen. In zooverre mag men de voorstel ling zelfs als volkomen geslaagd beschouwen. De heeren de Snayer en van Waardenburg voerden het Zweedsche komieken paar ten tooneele en ze hebben het goed gedaan. Met name de eerste, een oude en ervaren rot voor het voetlicht, had weinig moeite de lachers op de hand te krijgen. Daarbij was hij zeer rolvast en wist en passant nog leiding te geven aan de overige spelers. Ook zijn partner de- monsteerde doorgaans goed spel. De heer Bulten als de flesschentrekker voldeed even eens uitstekend. De rol lag hem goed en gaarne zien we hem een volgend maal weder om bij „Herman Heyermans" in de eerste ge lederen. Hij behoort tot de besten van de be zetting. Mevrouw de Nijs bracht de negerin Bella Blackhead. Als een ietwat minder slanke Josephine Baker had zij een groot succes. Het was dan ook een van de dankbaarste rollen die dit blijspel bezit. Mej. Kldin en F. van Anraat vormden het minnend paar en zij heb ben hun werk naar behooren verricht, evenals de heer Bakker als de vader van de eerste. Een aantal jongedames hadden voorts ieder een min of meer belangrijk aandeel in de opvoering Enkelen debuteerden blijkbaar en leden aan de noodige tooneelvreemdheid. Ook de uitspraak en de houding van enkelen liet nogal wat te wenschen over. Doch daar het secundaire rollen waren kan dit met den mantel der liefdé bedekt worden. Over het algemeen waren de rollen goed geleerd. Een enkele maal haperde het nog wel eens wat, terwijl eveneens eenige keeren het tooneel beklemmend leeg bleef. Dat zijn tekort komingen die echter een volgend maal voor het grootste deel achterwege zullen blijven, gezien het groote enthousiasme, waarmede leider de Snayer zich aan dit werk geeft. Rest nog de vermelding dat het kapwerk verzorgd was door den heer H. v. d. Made. Als gewoonlijk was dit prima in orde. Trouwe politie-dienaar. Belangwekkende dressuur van politiehonden werd op den politiedag in Philadelphia getoond. Door den Nationalen Bond „Het Mobilisatie Kruis" afdeeling Den Helder. W(j hebben in ons blad van 5 dezer reeds in het kort medegedeeld, dat op Zaterdag 19 November a.s. door de afdeeling Den Helder van den Nat. Bond Het Mobilisatie Kruis de3 namiddags te 15.30 u. een krans zal worden gelegd bij het monument „Voor hen, die vielen". Déze plechtigheid geschiedt ter herinnering aan de demobilisatie op 18 November 1918 en tot het brengen van een stille hulde aan hen die gedurende de mobilisatie in de uit oefening van „un plicht zijn gevallen. Thans zijn wij in staat meerdere bijzonder heden omtrent deze plechtigheid mede te dee- len. De Schout bg Nacht, commandant der Marine, de Garnizoenscommandant, vergezeld van hun adjudanten, zoomede de Burgemees ter van Den Helder, zullen deze plechtigheid bijwonen. Voorts heeft het bestuur bericht van den Commandant der Marine ontvangen dat de stafmuziek van de Koninklijke Marine, onder leiding van den kapelmeester L. H. F. Leisti kow, met toepasselijke muziek de plechtigheid zal opluisteren. De stafmuziek zal daarbij de volgende nummers ten gehoore brengen: ,,Ik had een wr.penbroeaer", „Het Wilhelmus" om vervolgens te besluiten met een koraal. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat wij deze daad van het bestuur van het Mobili satie Kruis buitengewoon sympathiek vinden, om de nagedachtenis van de in de mobilisatie jaren gevallen marinen enschen levendig te houden. Wij twijfelen er niet aan, of zeer vele inge zetenen zullen deze plechtigheid bijwonen om daardoor tevens getuigenis af te leggen, dat ook zij niet zijn vergeten, dat deze gevalle nen in het uitoefenen van hun plicht, hun leven voor ons land hebben gelaten. Het opstellen van den stoet zal plaats heb ben by de Westpoort van de Rijkswerf te 15.00 uur, waarna om 15.15 uur zal worden afge marcheerd naar het Havenplein voor het bij wonen van de plechtigheid. De leden van den Bond worden rond het monument opgesteld. Na afloop van de plechtigheid marcheeren de leden van het Mobilisatie Kruis weer terug naar het Werfplein, waar de Stoet ontbonden zal worden. 'n Herinnering. Het is avond. Buiten woedt de win terstorm, rammelt aan de luiken, giert in den schoorsteen en doet de gordgnen bij de ramen langzaam be wegen. Nat glimmen de straten in de lichtkringen onder de lantaarns. Voor me ligt een boek, maar steeds zwerven m'n gedachten weg. Herinneringen komen op me aan, herinneringen aan fijne belevenissen, aan gebeurtenissen, aan -onturen. beleeft het heele bonte ja er door, in blonde duinen, op zonbeschenen hei den, of doodstille zandverstuivingen, zilveren slikken en donkere hersft- kleurige bosschen, b(j storm, by re gen, onder bolle voorjaarswolken en dreigende onweersluchten, bij felle zon en sneeuwjacht... De klokt tikt den tyd weg... Dan laat ik m'n gedachten den vrgen loop. Doodstil en pekzwart is de nacht. Roerloos staan de boomen, waaraan het jonge groen zwelt en zwelt. Ergens ritselt soms iets. Een Uk valt, of een vogel beweegt even. Soms vlindert er een windzucht dcor het geurende hout, maar dan is 't weer stil, de stilte van den beloftevollen, door .entegeuren gebalsem- den lentenacht. Nu en dan gaat door den nacht den roep van trekkende vogels, die onder den klaren, sterbeflonkerden hemel het Noorden ingaan. Ik loop door 'n laantje. Het mag één van die heerlijke laantjes b(i Bergen zyn. maar net zoo goed mag het zyn een laantje in een berkenbosch aan den duinrand by Bakkum, of ergens bij Egmond of in de buurt van Aer- denhout, in 't hart van het onvolprezen Ken- nemerland. Ik loop door 'n donker nacht-laantje. Hoog boven me en boven de bottende boomen tin telt het machtige sterrenbeel van de Groote Beer. Dan, ineens, sta ik stil. Hoog en helder was daar héél even een ge luid. Doodstil is het dan weer. Tot daar' op eens uit het fluweelzwart van den nacht de klank van een nachtegaal losbreekt. Een diep geluid, sonoor als een oude altviool. De nachtegaal zingt. Hy zingt in opperste blijdschap. 't Gaat air een rilling door 't donkere groen. Soms is 't een teer fluisteren van heel fijne geluidjes, dan weer is de klank heel diep en donker, een later rijst het weer stralend en na lange zachte fluittonen klinkt 't als 'n lokkend gekweel, 'n Wonderiyk gezang is het, van oneindige bekoring. Even zwijgt de zingende vogel. Doodstil is weer de nacht, zwaar van geuren, doorfon- keld van milliarden sterren. Ik ga verder. Een donker bosch in. Onder m'n schoenen kraken de takken, die eens vielen, in donkere, lange voorbije herfst nachten, doorkreund van stormgebruisch. Vogels trekken over onder de sterren. Ik hoor de zangerige geluidjes van tureluurtjes, het zuiver pijpen van oeverloopers. Zijn ze er bij, de wijfjes-nachtegalen, die het eigenlijke doel vormen van den zang der mannetjes? Immers, de mannetjes volbrengen de reis naar deze contreien 't eerst. Met hun iang palen ze hun domein, hun gebied, nauwkeurig af en beschermen dit gebied zorgvuldig ook alweer met dien zang. Maar tevens is de zang va den nachtegaal evenals van alle an dere zangvogels een huweüjksadvertentie aan de wyfjes, die een paar dagen na aan komst der mannetjes, in donkere nachten overtrekken. Daar is het weer. In de struiken, waarin het groen naar den zomer groeit, zit de vogel van de lente te zingen, het lied van de liefde. Het eeuwige lied, dat zal klinken zoolang er leven op de aarde is. Zacht-weemoedig klaagt het nu, langzaam sterft het weg. Even is het stil. Dè.n juicht het vroolijk en helder, om plots weer af te breken. En in steeds grooter verscheidenheid ,-an verruk kelijke tonen, in steeds volkomener zuiver heid en kracht klinken de heerlijke melodieën van onzen meesterzanger. En onwillekeurig denk ik aan het woord van Dr. Jac. P. Thijsse: „Van zgn lied bleef me toen geen andere herinnering bij, dan dat het nu eens leek alsof het boschje, de vogel of ik-zelf uit elkaar zou springen, dan weer alsof in een onmetelgke ruimte een fgne gla zen draad gespannen werd." Overal hoor ik nu nachtegalen; dan hier, di.n daar, in den lentenacht slaan. Overal zitten ze, en ze zingen elkaar de lente toe, de nachtegalen, en ik hoor er in verdriet en vreug. en leed en verukking van de liefde. Lang sta ik te luisteren. Het wordt langzaam later. De nacht wordt nog dieper. Ten slotte ga ik verder, begeleid door het lied van deze zoete minstreelende van het voorjaar. De lucht is verzadigd van klanken. Doodstil en pekzwart is de nacht. De sterren zijn verdwenen. Na wat aarzelen de spettertjes ruischt zacht de regen door de boomen, die beginnen te druipen in den nacht. Het is een regen die bevrucht, een regen die oerkrachten van groei en wording in bewe ging brengt. In het zwellende groen slaan nog steeds de nachtegalen: ze zingen, ze zingen de sympho- nie van de lente, die om en in hun is... i, K. S, De tyd ligt nog maar kort achter ons, dat we, terwille van den lieven vrede, alles met den mantel der liefde bedekten. De totalitaire staten moesten al heel rare bokkensprongen maken, wilde de tauiten- landsche pers het mes der critiek han- teeren. Ten koste van alles werd geen stemming gekweekt, die verbittering zou wekken en roet in het eten zou werpen voor de toenaderingspogingen, die gedaan werden. Het is goed, dat men weet te zwijgen en dulden, maar men moet er voor waken, dat het recht met voeten ge treden wordt, zonder een enkel woord van protest. Engeland heeft veel door de vingers gezien van Duitschland, het heeft veel getolereerd, om Duitschland in zijn vriendschappelijk vaarwater te krijgen. Maar het schijnt alles tevergeefs geweest. Hitier en met hem de andere leiders, hebben geen enkel waardee- rend woord over gehad, voor het groote ge baar van Chamberlain. Ze zijn het stilzwij gend voorbijgegaan en hebben alleen tien- malen en meer naar voren gebracht, wat Duitschland heeft gedaan voor den „vrede". Ook dit heeft Engeland geslikt. Maar nu is dan toch de grens van het ge duld overschreden. De onbeschaamde, onmen- schelijke en onbarmhartige wijze, waarop Duitschland tegenover de Joden is opgetre den, heeft zelfs de grootste vredesvriend er de oogen voor geopend, dat met dergelijke leiders geen goed garen te spinnen is, dat op deze wijze geen vriendschap mogelijk is. Fel verontwaardigd is de geheele Europeesche pers tegen Duitschland geweest, dat geen enkele houdbare verontschuldiging kan aan voeren voor de gepleegde wandaden en voor den staatsroof van wettige eigendommen van Joodsche staatsburgers. De verantwoordelijkheid is daarom zoo groot, omdat Duitschland door één man (wie lacht daar) geregeerd wordt. De verantwoor delijkheid voor de daden van het volk draagt dus deze ééne leider. Hij heeft de politioneele- en veiligheidsdiensten in handen. Op één woord van hem moet dit alles onfeilbaar wer ken. Een droevige vertooning is het geweest van de macht van den leider en als men nu de verantwoordelijkheid ontkent, beteekent dat, dat er wel een steekje los is aan de macht van Hitier, dat de eenheid toch inder daad niet zoo groot is, als men wel gaarne naar buiten zou doen blijken, dat men de za ken niet zoo in handen heeft als men zelf wel meende. En dat de pers daarop de aandacht vestigt, is wel een bittere pil voor den hoogmoed van Duitschland. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 uur. Zaterdag van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Menscheiyke Hyena's". E lalt o, Spoorstraat half 8: „Testpiloot". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Kinderen van de Nacht" en „Zes uur Verlof" Heden: Casino, 8 uur: 49ste Jaarvergadering van da Nederlandsche Middernachtzending Ver. Donderdag 17 November. Casino, 8.15 uur: Concert „Winnubst". Musis Sacrum, 8 uur: Wintersportavond der Ned. Reis-Vereeniging. Vrijdag 18 November. Militair Tehuis, Spoorstraat 2.30 uur: Bazaï Vrijzinnige Vrouwen-vereeniging. Casino, 8.15 uur: Feestavond Lyceum-vereeni- ging. Zaterdag 19 November. Casino, 8.15 uur: Cabaretavond „Harmonie". Zondag 20 November. Casino, 8 uur: „Revue „Dat is Holland". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 771.5 Temperatuur lucht 9.7 Wind; kracht: stil. Licht op: 4 uur 5 min. Hedenavond 8.00 in Casino. Ten overvloede vestigen wy er nog de aan dacht op, dat hedenavond 8.00 uur precies in Casino de jaarvergadering van de Nederland sche Middernachtzending Vereeniging gehou den zal worden. Als sprekers zullen het woord voeren de bekende oud-President Directeur der Heldringgestichten Dr. J. Lammerts van Bueren, Voorzitter van het Hoofdbestuur der vereeniging met het onderwerp: „De tegenwoordige taak der Middernachtzen ding" en Z. Exc. Jhr. Mr. D. J. de Geer, Minister van Staat en Lid der Tweede Kamer met het onderwrep: „In tyden van zedehjk gevaar". De vergadering is voor ieder, uitgezonderd de jeugd, toegankeiyk.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5