KOMAAN ROOKERS Varkenshandelaren benadeeld Jan Duimelaar en „Ijsvogel'' waren één DAT TRiUMPH 1 CENT VIRGINIA Meer lijn in onze binnenlandsche politiek Moordaanslag ONDERVINDT... te Den Haag Nieuwe wettelijke regeling van het Postvlucbfen op Indië vluchtelingenvraagstuk Joden mogen geen uniform meer draqen Door de Veehouderij-centrale Tweede Kamer Justitiebegrooting aangenomen Wij worden per circulaire geregeerd MEISJE DOOR TELEURGESTELDEN MINNAAR AANGEVALLEN. DE DADER GEGREPEN. Jalouzie is vermoedelijk het motief voor het drama, dat zich gistermid dag in den Haag heeft afgespeeld- Een 30-jarige chauffeur heeft een 24- jarig meisje in den hals geschoten, waardoor zij zeer ernstig gewond werd. De dader sprong in het water, doch werd ondanks zijn verzet, aan wal gebracht en gearresteerd. Het meisje, de 2i-jarige A. M. D., wonende op den Honingerdijk te Rotterdam, was als dienstbode in betrekking bij een familie op de Laan van Meerdervoort De jongeman, de 30-jarige chauffeur C. B., die eveneens op de Laan van Meerdervoort woont, had reeds geruimen tijd met haar een verhouding, welke het meisje evenwel onlangs heeft ver broken. Daarna heeft hij haar verschillende malen bedreigd en is zelfs een maal wegens mishandeling vervolgd. Gistermiddag wandelde het meisje met baar mevrouw door de Zeestraat en aan het einde daarvan, heeft B. liaar opgewacht. Een schot. Hij greep haar plotseling aan, en wierp baar tegen den grond. Aanvankelijk schijnt hij haar te hebben willen wurgen, maar toen dat niet lukte, loste hij twee schoten op haar, waarvan één doel trof. Vermoede lijk heeft hij haar in den mond willen schie ten, maar daar het meisje het hoofd om wendde, is het schot in haar nek terecht ge komen. De toestand van het meisje, dat in. het Roode Kruisziekenhuis wordt verpleegd, is hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. Na zijn daad dreigde de dader de toesnel lende voorbijgangers met zijn revolver en sprong toen eensklaps in het water. Een omstander haalde onmiddellijk een touw voor den dag, maar de drenkeling bleek niet bereid het te grijpen. Daarop is de man te water gesprongen en heeft den dader niet zonder moeite, want hij spartelde tegen naar den kant getrokken. Beiden zijn toen met het touw omhoog geheschen. De hoofdcommissaris van politie, de heer van der Mey en de hoofdinspecteur van den Heuvel waren onmiddellijk ter plaatse en toen de man, druipnat uit het water kwam, heeft de hoofdcommissaris hem bij zijn kraag gepakt en in een politiemotor met zij span geduwd. Het wapen, dat de dader weggeworpen had, is nog niet gevonden. De toestand van het meisje is, volgens de laatste berichten, niet ongunstig. Zij is reeds weer naar haar woning vervoerd. Wat den dader betreft die, veel water heeft binnen gekregen vernamen we, dat zijn toestand tot laat in den avond nog steeds zoodanig was, dat hem geen verhoor kon worden afgenomen. Eerst op straffe van boete tot verkoop van zware varkens ver plicht en dan gedwongen voor lager dan den overeengekomen prijs te leveren Men zal zich herinneren, dat de Veehou derijcentrale in Juni bekend maakte, dat zij de boeren in de gelegenheid stelde, om in de periode van 15 Augustus15 September aan haar zware varkens te leveren voor een prijs per kg. geslacht gewicht van 65 ets. voor varkens beneden 150 en 64 cents voor dieren boven dat gewicht. Er werden zoo ongeveer 900Q varkens aan de Centrale opgegeven, doch langen tijd hoorde men niets. In de twee a drie laatste weken van den leveringstermijn zijn toen een paar duizend varkens door do Centrale afgeroepen, maar met de rest der destijds op haar verzoek aan dit crisislichaam opgegeven zware var kens bleven de boeren vooralsnog zitten. Er kwam geen bericht uit Den Haag, dat het overnemen werd gestaakt, doch er volgde óók geen afroep. Nu moet men weten, dat in de uitnoodi- ging aan de boeren, om zware varkens voor levering op te geven, destijds door de Cen trale was medegedeeld, dat als een boer een maal varkens had opgegeven, hij op boete van 10 gulden ook verplicht was, deze later te leveren. Ter bekrachtiging daarvan moesten de boeren dan ook een formulier Invullen en onderteekenen. Hiertegenover stond echter géén verplich ting van de crisis-centrale de varkens te ontvangen. Deze wijze van koophandel noemt het Hdbld., waaraan wij dit bericht ontleenen, wel zeer uitzonderlijk. Eerst dezer dagen kregen de boeren bericht van de Centrale, dat zij des- gewenscht hun varkens alsnog kun nen leveren, mits zi| genoegen willen nemen met een prijs van 61, resp. 62 cents per kilo geslacht gewicht, dat is dus drie cents lager. Dat is niet alleen een bevoorrechting voor de boeren, die het éérst zijn afgeroepen hoven degenen, die tot dusver moesten wachten, terwijl allen toch in den zolfdon tijd en op gelijke voorwaarden inschreven, maar bo vendien moet hier gesproken worden van een vreemdsoortige opvatting van richtig koopmanschap. De heer J. Turksma, voorzitter van den Bond van Varkenshandelaren is van mee ning, dat hier onrecht wordt gepleegd en dat de boeren die nu voor 61 of 62 ct. per kilo moeten leveren, schadeloos dienen te worden gesteld. Verontwaardiging. Het Hsb. noemt dergelijke praktijken van de overheid, „praktijken die in den parti culieren handel met den vinger zouden worden nagewezen en die dan ook niet hebben nagelaten, groote ontevredenheid en verontwaardiging te wekken in de betrok ken handelskringen."- Het biad wijst er op, dat ook in ons par lement de „handel"-wijze der crisislicha- men op verzet beginnen te stuiten. Het dezer dagen verschenen voorlöopig verslag op de begrooting van het Land bouwcrisisfonds behelsde immers openlijke afkeuring over de transacties der Veehou derij-Centrale. over de monopolieheffingen op het fruit, waardoor de fruithandelaars gedupeerd worden en over het maalgebod, waardoor vele graanhandelaren den onder gang nabij zijn Men begint de handelspraktijken van de openbare crisislichamen wat „door" te krij gen. Of het in de naaste toekonist zal helpen, is een Iweede vraag; zoo lang dat niet het geval is, m-oet er voortdurend op worden gewezen. „DE GEZAGVOERDER WERD VOOR EEN VOLKOMEN VREEMDE VERRAS SING GESTELD", ALDUS DE K.L.M. DIRECTEUR. SLACHTOFFERS VAN DE ONTZETTENDE VLIEGRAMP TEN GRAVE GEDRAGEN. Gisteren werden verschillende der slacht offers van de ramp met de „Ijsvogel" ter aarde besteld. Groote belangstelling bestond voor de be grafenis van den gezagvoerder J. Duimelaar welke des middags op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede plaats had. O.m. waren aanwezig de heer A. Plesman, direc teur der K.L.M. en talrijke.andere K.L.M. ver tegenwoordigers; vele officieren en onderof ficieren van de Luchtvaartafdeeling te Soes- terberg en vice-admiraal b.d. L. J. Quant, voorzitter van het Ned. Instituut voor Zweef vliegen. In de aula hadden zich aan de vier hoe ken van de onder bloemen bedolven baar, stram en met de pet in de hand, de vier vrienden van den omgekomen piloot opge steld, de gezagvoerders Te Roller, Abspoel, Steinbech en van Balkom, -. Na plechtig orgelspel wijelde de heer Ples man gevoelvolle woorden aan de nagedach tenis. van den overledene, dien hij dankbaar was voor het werk, gedurende 23 jaar in dienst der luchtvaartmij. verricht. Over de ramp zelve sprekend, zeide spr,: Wij zijn er van overtuigd, dat zich iets zeer bizonders moet hebben voor gedaan, een volkomen vreemde ver rassing, die plotseling een zeer zwa? re taak op de schouders legde van dezen gezagvoerder, die één was met zijn vliegtuig en misschien is het wel aan zijn bekwaamheid te danken, dat de gevolgen van het ongeluk niet ernstiger waren, en dat twaalf passa giers en de steward gespaard zijn ge bleven. Rust in vrede De oudste vriend van Jan Duimelaar, de gezagvoerder G. te Roller, sprak door aandoe ning overmand, slechts de woorden: „Jan namens alle collega's en vrienden rust in vrede." Cnder orgelspel werd de kist grafwaarts gedragen. De mecanicien van Hunt werd op de be graafplaats Zorgvlied te Amsterdam ter aarde besteld. K.L.M. en K.N.I.L.M. waren vertegenwoordigd en vele kransen, o.m. van de Fransche en Duitsche luchtvaartmaat schappij, dekten de baar Op de begraafplaats Crooswljk te Rotter dam vond de marconist van de „Ijsvogel", de heer C. J. W. Surbei, een laatste rust plaats. Ook deze droeve plechtigheid werd door vele luchtvaartautoriteiten bijgewoond, terwijl de chef van den Marinestaf was vertegenwoordigd door luitenant ter zee eer ste klasse W. H. Tetenburg. Onder de vele bloemstukken waren er van den Marine Luchtvaartdienst en Soesterberg. De heer Surber werd, evenals de meca nicien van Hunk, in treffende toespraken herdacht. Het stoffelijk overschot van kapitein W. van Gemeren werd op Westerveld verascht. Tien officieren van de Luchtvaartafdeeling droegen de kist naar de groote aula van het crematorium, waar een groote schare bijeen was, o.m. vice-admiraal L. J. Quant en kapitein ter zee L. F. Hesselink van den Marinevliegdienst, Luitenant-kolonel F. A. van Heyst schetste den overledene als een uitmuntend militair. Koninklilke deelneming. De families van de omgekomen Jeden der bemanning van de „Ijsvogel" hebben van H.M. de Koningin een betuiging van deel neming ontvangen, waarin H.M. zegt innig deel te nemen in het leed hun door dit droevig opgeluk berokkend. Nederland zal doen wat moge lijk is voor de uitgedreven Jo den. Dagelijks behandeling van driehonderd verzoeken om toelating - Men zal soepel zijn jegens de kinderen. - Stren ger optreden tegen openbare onzedelijkheid gevraagd. Spionnage voor de Gestapo? Gistermiddag zette de Tweede Kamer de beraadslagingen over de Justitiebegroo ting voort. De hger Zandt (Staatk. Ger.) zegt o.m., dat: echtscheiding te gemakkelijk wordt ge maakt; echter verzet spr. zich tegen de Roomsche opvatting van het huwelijk. Spr. wijst op de stijging van het aantal zederimisdrijven. Spr. wenscht in dit ver band strenger optreden tegen pornografische lectuur en komt op tegen de tentoonstellin gen van den N.Malthusiaanschen Bond. De doodstraf behoort weder te worden im gevoerd.' T.a.v. het vreemdelingenrecht mag de zorg voor het eigen land niet uit het oog worden verloren. De Ossche zaak heeft beroering gewekt bij het Protestantsche deel der natie. Mihistér Goseling grijpt maar in zooals b.v. met de autobussen. De mare chaussee is onrecht aangedaan, ter wille 'Varf'R. Ka'th. géèstelijken. Spr. komt daar tegen op. Ook de heer Rutgers (C.H.), acht ver scherpte repressie tegen openbare onzede lijkheid. noodig. Antwoord van den Minister. De heer Goseling, al degenen, die over de Justitiebegrooting beschouwingen hebben ge houden, antwoordend, zegt met betrekking tot de opmerkingen van de heeren Wende- laar (lib.) en Rost van Tonningen (N.S.B.), dat, als men geen vertrouwen in iemand heeft, men dat ook niet heeft in diens ant woord; dit behoeft dus niet te worden uit gesproken. Spr, zal de behandeling van het wetsont werp, inzake het huwelijksvermogensrecht be vorderen. én wat het ontslagrecht betreft, overwegen fwattendéze te. doen is. Bi|' alle maatregelen moet de inwendige rust van den staat voorop staan. Er "is ge-" klaagcl. over. stijging; der uitgaven, doch die is* "hoofdzakelijk1 'eeiï gevolg van noodzakelij ke kosten der politie. Het anti-semietisme. Inzake de anti-semietische uitingen, heeft spr. de ambtenaren o.m. aangeschreven tot waakzaamheid. "Dooi- collectieve bestrijding is evenwel meer te bereiken dan door indi- vidueele strafzaken. M at betreft de tentoon stellingen van de N. Malthusiaanschen Bond, spr. is 't niet te verwijten als de politie te laat is opgetreden. Wat de kwestie der tandtechnici aangaat, wenscht spr. voorzichtig aan te doen. Ten aanzien van de zaakwaarnemerij zal een nader onderzoek worden ingesteld. -vluchtelingenprobleem. Met betrekking tot het vluchtelingen probleem zal spr. een nieuwe wette lijke regeling bevorderen, en dit heeft blijkbaar algemeene instemming. Spr. sluit zich aan bij de mededeelingen van minister Coiijn. Deze heeft 15 Novem ber eerst gewezen op de eerste noodhulp je gens menschen die in levensgevaar verkeer den en daarom werden toegelaten. Deze maatregel is genomen onder den nood druk. Daaruit volgt niet, dat allen konden worden toegelaten. Het ging b.v. om kinder groepen, tegen de grens aangedrongen. Heel anders stond het bijv. met een twintig Pool- üat scho kinderen in het station Zevenaar aan gekomen. I-Ict onderzoek van toelating wordt sterk bespoedigd. Mer dan 300 verzoeken per dag worden behandeld. Spr. vraagt waardeering van de kamer voor wat de ambtenaren de laatste dagen hebben gedaan. Honderden vluchtelingen zijn er toegelaten en bij fa milieleden ondergebracht. Het is onjuist, dat de moer gegoeden worden bevoordeeld boven de armen. Er zijn in Duitschland zeide een der Duitsche staatslieden600.000 Joden, er is ook wel gezegd 900.000. De kampen. Er zullen in kampen menschen worden ondergebracht van middelbaren leeftijd, om verder te zien, dat met hen te doen. Hoe de toestanden zich in het Duitsche rijk zullen ontwikkelen, weet niemand. Ten aanzien van kinderen zal in elk geval ruimheid worden betracht. In de beklemming zoekt men een oplos sing. Vooral als men van uur tot uur met den rampspoed te maken heeft. Afwenden kunnen we dien niet. We kunnen alleen helpen. Spr. bezweert de Kamer, verder niet te vragen. Over een paar dagen is het alles weer zoo anders. De organisaties en de re geering zullen samen de daden moeten stel len. Daarom moeten zij de teugels in han den houden, ziende naar de toekomst. We zullen doen, wat mogelijk en verantwoord is. Nederland verzaakt zijn plicht niet in een zaak, die het zelf jpiet geschapen heeft. De rejgeering aanvaardt overigens het be roep op het vertrouwen van God, die uit eindelijk alleen uitkomst zal kunnen bren gen- De voorzittershamer is er niet voor niets De heer Wendolaar (lib.) repliceert. Spr. heeft het anti-semietisme voornamelijk be streden om zijn gevolgen. Spr. noemt nieu we gevallen van uitingen van dien aard en AankoBint Band. 18 Nov Buizerd (heenreis) Oehoe (terugreis) Ibis (heenreis) Emoe (terugreis) Pelikaan (heenreis) Vertrek van Singap. 18 Nov. Jodhp. 18 Nov. Alex. 18 Nov. Medan 18 Nov. Napels 18 Nov. Bagdad 18 Basra 18 n0¥, Bang. 18 AleXigg \v„ herinnert aan uitlatingen van den afc» ordenden Rost van Tonningen. K De voorzitter hamert. jJ| De heer Wendelaar: Van den afgevan* digde Rost van Tonningen. Spr. noemt gl! vallen van spionnage hier te lande voor Ho Gestapo. Wie zijn die spionnen? Zijn het Duitschers: Er uit! Zijn hét Nederlanders' Dan moeten we die verraders kennen! Spr wil streng zien opgetreden tegen anti-Neder' landsche geschriften. Mot genoegen vernam spr., dat de minister verdere maatregelen wil nemen. Spr. is niet geheel voldaan door de me. dedeeling over de maatregelen voor fa vluchtelingen. Maar om 's ministers be, roep op samenwerking zal hij er zich bif neerleggen. tl Spr. vestigt de aandacht op de gewetens, conflicten, waarvoor de grensambtenaren worden gesteld. De minister wordt afgeleid, De heer Rost van Tonningen (N.S.B.)1 zegt, dat de minister geen antwoord nuttig acht aan hen die hem niet vertrouwen, J» e minister de Kamer 7 April niet om juist had ingelicht... als de Spr. merkt op, dat de minister niet luis* tert. De voorzitter verzoekt den Kamerleden! met wie de minister staat te spreken, deg minister niet af te leiden. De heer Rost van Tonningen zegt, dat dé Duitsche joden nu worden gebruikt als agi< tatie tegen Duitschland. Laat de heer AI- barda dan een motie indienen! Dat durft hij niet, om het anti-semietisme niet tot formidabele hoogte te doen stijgen. Het eeni- ge practischo is, wat de N.S.B. wil: een joodsch tehuis buiten Europa. De bomaanslag te Rotterdam, Bij afd. VII (politie) komt de heer van dec Goes van Naters (sd.) terug op den bomaan- slag te Rotterdam. Dat Moskou de hand in 't spel had, is te Berlijn door Rotterdamsche politieambtena ren aangenomen. Doch hier was de Gestapa bij betrokken, niet de Kriminal-Polizei, zooals beweerd is. Kan de minister dit niet onderzoeken? Het is van belang vow de internationale politie-verhoudingen. Op vragen van den heer van Dijken (ft r.) en mevr. MackavKatz (chr. hist.) ver klaart de minister dat hij niet voornemens is de reorganisatie der rijkspolitie bij wet te doen geschieden, daar deze aange legenheid bij de Kroon behoort. De Justitiebegrooting is daarna zondof hoofdelijke sterpiming aangenomen met aaii teekening dat de N.S.B. tegenstemde. „KRANKZINNIGE" GEESTELIJKEN IN RUSLAND. Uit de officieele Russische statistiek blijkt, dat van 1918 tot 1938 niet minder dan 6845 geestelijken, ook Protestantsche predikanten, voor ongeneeslijk krankzin nig werden verklaard en in krankzinni gengestichten werden opgesloten. Dit groo te cijfer, inmiddels door de groote sterfte onder hen zeer geslonken, brengt tot de Idéé, dat men hier slechts met 'een wijze van „onschadelij'kmaken" te doen heeft. De uiteenloopende regeeringsmaat- regelen verhinderen de gemeente besturen een doelbewuste politiek te voeren. Blijkens het voorlpopig verslag van de be grooting van binnenlandsche zaken, waar- deerén vele leden Van de Tweede Kamer 't, dat de regoering in de millioenennota mede deelt, een andere regeling te overwegen van de financioele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten, waarbij aan eon doel van de bestaande bezwaren zou kunnen worden tegemoet, gekomen. Deze leden erkenden met de regeering, dat voortzetting van de huidige methode van ondersteuning van gemeenten, die na toekenning van de ge wone bijdragen uit het werkloosheidssubsi- diefonds niet tot een sluitende begrooting kunnen geraken, niet langer verantwoord is fe achten, ook wijl daardoor hot verant woordelijkheidsgevoel wordt verslapt. Andere leden meenen echter dat de ver sobering van de gemeentelijke huishouding reeds, te vgr. zijn doorgevoerd en verdere in perking nrét mogelijk is. Voorkomen beter dan genezen. Indien het de regeering werkelijk ernst is met het herstel van de zelfstandigheid der gemeènten, aldus deze leden, dan moet zij trachten te voorkomen, dat de gemeenten noodlijdend behoeven te worden. Zoolang de kosten ven armenzorg door stelselmatige overhoveling van rijkssteungevallen voor de gemeenten stijgen, zoolang zullen de ge meenten ook niet blijvend geholpen kunnen worden. Andere- loden dringen aan op een vastere lijn in de politiek, opdat ook de gemeenten meer doelbewust kunnen handelen. Opschieten met de gemeentebe- grootingen! Verscheidene leden drongen aan op een vlottere afdoening van de goed keuring der gemeentebegrootingen. Menige gomeente wordt bestuurd zonder goedgekeurde begrooting. In sorhmige gemeenten moet thans de ■begrooting voor 1939 worden vastge steld, hoewel die voor 1Ü37 nog niet is goedgekeurd. Op een wettelijke regeling ten aanzien van de lijkverbranding wordt aangedrongen Wordt ons land zedelijk wild? Vele leden meenen dat de verdediging van de publieke eerbaarheid in handen van de gemeentebesturen absoluut niet veilig is. Daarbij neemt de zedenverwildering dage lijks toe. Zij dringen aan op een speciale wet om excessen te voorkomen. Andere leden wijzen er op, dat een cen trale regeling zeer bezwaarlijk zou zijn. Enkele leden drongen aan op beteugeling van het dansgevaar, desnoods door algeheele sluiting van openbare dansgelegenheden. De luchtbescherming. Vele leden beeritisecren het dat, in weer wil van geheel andere toezeggingen ,de kosten voor luchtbescherming voor een groot deel ten laste van de gemeente komen. Dit betreft speciaal de publieke schuilplaatsen. Eenige leden bepleiten de bouw van schuilkelders; anderen het aanleggen van diepe loopgraven. Samenvoegen van gemeenten. Verscheidene leden drongen opnieuw aan op meerdere samenvoeging van gemeenten Daarbij wezen zij er op, dat te kleine ge meenten niet bij machte zijn om belangen, die een uitgave van eenige beteekenis vor deren, behoorlijk te behartigen. Wederom vestigde men de aandacht op de treurige omstandigheden, waaronder do crisisslachtoffers uit. de groep der z.g. kleine zelfstandigen verkeeren. Men achtte het onbillijk deze personen langer als arm lastigen te behandelen, onbillijk jegens deze personen zelf, alsook jegens de ge meenten, die zich voor deze groep groote uitgaven moeten getroosten. Daarom vroeg men, of de minister er toe wil mede werken, dat zijn ambtgenoot van sociale zaken voor deze groep een steunregeling treft. Men meende dat hiervoor te meer reden is, nu voor de kleine boeren en tuin ders een regeling is getroffen, waarvoor uit het werkloosheidssubsidicfonds wordt geput. Regeeren per circulaire! Een van de meest bedenkelijke wijze van inmenging in het bestuursbeleid der lagere organen achtten deze leden de nog steeds groeiende neiging van de regeering om dert gemeentebesturen por rondzendbrief zooge naamde „aanwijzingen" te geven, die ri wezen bevelen zijn. Met de circulaire-politiek is het thans reeds zoover gekomen, dat zelfs aan finan cieel nog geheel zelfstandige gemeenten! „aanwijzingen" worden gegeven. «Mét kien drongen deze leden er op aan, dat de mi nister deze politiek zal staken. De maatregelen, door sommige gemeen ten, in opdracht van den minister ge trof. en, hebben de ondervoeding van de schooljeugd doen toenemen. Verschillende opmerkingen, worden over verschillende onderwerpen ge maakt, als over de kieswet, de openbare or de, de natuurbeschermingswet, cle bioscoop wet en ds begrafeniswet. M Eenige leden wenschten de regeermg waarschuwen tegen de steeds grooterwo dende overheersching van 't gcheele hlnw drijf door „volksvreemde" elementen. u overheersching is reeds zoover gegaan, m de explotatie van de nationale film „v® tig jaren" werd gesteld in handen van voor eon groot gedeelte uit emigranten staande Joodsche firma. m Andere loden waren van meening, deze waarschuwing in Nederland uuspiaa is. Volkshuisvesting- da Vele leden maken opmerkingen ovw volkshuisvesting. Opruiming yall_ ningen in sneller tempo wordt wens-- geacht. Sommige leden betoogen da. volkswoning geen winstobject mag ,.'u< andere leden zeggen dat men de pa liere woningbouw niet in nog grootci lijkheden moet brengen. ,.t j) Intusschen erkenden deze leden, t| particuliere ondernemers zich niet al 6 voldoende mate toeleggen op het- van goedkoope volkswoningen. Daaroi den zij het op prijs stellen, indien nister de particuliere bouwnijverhem toe zou willen aanzetten door het \°e van bouwpremies, zooals enekel .1a 1 'g. leden in verschillende gemeenten we daan. ecö liet Duitsche staatsblad publiccei - |eUi verordening, op grond waarvan clo die behoord hebben tot de oude °i sC[,e weermacht, de Oostenrijksch—Ilong - f weermacht of het Oostenrijksche en het recht gekregen hebbon, een uni te dragen, dit recht ontnomen wordt-

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2