Predikbeurten Ingekomen personen H.R.C.-nieuws Hclder-nicuws Atlas-Watervogels Texel-nieuws Verzending Nieuwjaars correspondentie Uit onze Omgeving Maria Cornelia van der Hoeven, Kanaal- weg 54. N. Blom, kruideniersbediende, Keizers gracht 39. R. Hoogvorst, matroos le kl., Badhuisstr. 12. C. in 't Veld, matroos le kl., Kanaalweg 54' Anna Catharina Kwast, Jodensteeg 4. A. Langhorst, Brakkeveldweg 100. A. C. Mom, res.-luitenant, Hoofdgracht 26. G. Petersen, staaldraadsplitser, Schagen- straat 48. Maria Magdalena Verheij, Langestraat 76. Fokeltje Brouwer, dienstbode, le Govers- dwarsstraat 2. Maria van der Feen, Loodsgracht 61. B. D. Isaac, Havenplein 3. J. J. van de Put, schoenfabrikant, Oostsloot- gtraat 64. Johanna Elisabeth van der Sluis, Water- steeg 2. M. Swart, tandarts, Kanaalweg 178. I. L. Uij terschout, kapt. Gen. Staf, Timor- laan 4. H. Roverts, Bassingracht 119. G. J: Dijkerman, luit. ter zee 2e kl., Soem- bastraat 68. J. Huijsman, Kanaalweg 38. H. H. L. Pröpper, luit. ter zee. Singel 29. A. G. van ZuidenGrootjes, Balistraat 41. J. Mol, tuinman, Parkstraat 24. Clazina Johanna Tegelaar, Kanaalweg 3. M. C. de ZeeuwBiersteker, Weststraat 67. J. van den Oosten, koopman, Keizersgr. 148. S. Prins, deurwaarder, Kanaalweg 80. A. F. Rike, sluiswachter, Torenstraat 22. Antonia Streefkerk, helpster in een inter naat, Dorus Rijkersstraat 27b. Jhr. R. F. W. de Koek, Kanaalweg 3. Aukje Kuiper, dienstbode, Tuinstraat 72. A. de Leeuwde Groot, Wilhelminastr. 102. P. J. Mahieu, Molengracht 48. Maria Hendrika Everaers, dienstbode, Wal- vischstraat 3. C. J. MoermanGodeschalk, Bloemstr. 40. M. Griekspoor, tuinman, a.b. ,,Hoop van Zegen", liggende in het N.-H. Kanaal. Agatha Adriana Suzanna Hoffman, leerl.- verpleegster, Huisduinerweg 3. M. DienaarHoep, Schagenstraat 85.* J. Eeckhart, majoor-machinist, Kruger- straat 44. M. EmbroekVerfaille, Spoorgracht 24. C. van Eunen, Ankerpark 29. Joanna Maria Elisabeth van der Schoot, An kerpark 4. H. C. SchulzGoutier, Narcisstraat 35. H. J. M. Wolthuis, korpl.-vliegtuigmaker, De la Reijstraat 9. J. Binksma, fotograaf, Ruijghweg 33. G. LuthsPieters, Bothastraat 32. Maria Henrica Anthonius Maas, hulp i. d. huish., Zuidstraat 14. R. E. Roberti—Korthuis, Violenstraat 4. K. van RijswijkJacké, Koningsweg 43. A. A. C. Haens, schoenmaker, Molenstr. 55. F. Jelderdaden Boer, Oude Schoolstr. 6. Johanna Antonia van Lotten, serveerster, Doolhof 2. A. C. Lunbeck, luit. ter zee le kl., Hoofd gracht 37. H. G. Berends Zuidstraat 21. Doetje de Boer, Ruijghweg 166. M. C. van Etteger—van Dooijeweert, Bas singracht 38. M. T. van OostenGerrits, Polderweg 27. Overplaatsingen. Sergt.-maj. d. mariniers E. Elsendoorn, van Kaz. W.oord naar W.schip W.oord, 25 Nov. '38. Sergt.-vltmkr. (M) J. J. Lange, van Kaz. A.dam, 16 Nov. '38 detacheering bij de Dor- nierfabrieken te Friedrichshafen ingetrokken; 30 Nov. '38 tewerkgesteld bij de N.V. „Avio- landa" te Papendrecht; aangewezen om 2 Dec. '38 per V.S. „Kertosono" van de N.V. Rott. Lloyd naar O.-I. te worden uitgezonden. Korpl.-kok J. Boon, van de Mok naar Tromp, 17 Nov. '38. Korpl.-kok J. van Bergen, van Tromp naar de Mok, 17 Nov. '38. Korpls. d. mariniers J. van Pelt en J. G. Nicolaas, van Kaz. W.oord naar Kaz. A.dam, 18 Nov. '38. Stoker-olieman C. C. J. Hoeffnagel, van v. Speijk naar Kaz. A.dam, 28 Nov. '38. Tamboer le kl. A. J. Reijs, van Afd. Marns. R.dam naar Kaz. A.dam, 18 Nov. '38. Stoker 2e kl. C. A. Boudewijns, van Nau tilus naar Kaz. W.oord, 15 Nov. '38. Marinier 3e kl. W. Duchateau, van Tromp paar Kaz. W.oord, 17 Nov. '38. Lichtmatroos B. de Kruif, van W.schip Vlis- eingen naar Kaz. A.dam, 18 Nov. '38. Met ontslag uit den zeedienst. Matroos 2e kl. C. F. Liet, 7 Dec. '38. Tamboer 3e kl. K. J. Langius, 7 Dec. '38. Botteliersmaat S. la Rooij. 16 Nov. '38. LI. o.o.-vlieger R. Steens, 16 Nov. '38. Adj. 0.0. d. mariniers C. Wijnands, 24 Nov. '38. Sergt. d. mariniers A. C. C .Kamhoot, 16 Dec. '38. Korpl.-macht. P. W. J. Falhaber. 8 Dec. '38. Korpl -macht. E. C. Ietswaart, 15 Dec. '38. Korpl.-macht. W. H. Scharff, 16 Dec. '38. Majoor-konstabel M. Drechsler, 1 Dec. '38. Thuisgevaren. 8 Nov. '38. per m.s. „Baloeran" uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Majoor-macht. J. Eekhart. Stafmuzikant E. S. Rooda. Matroos le kl. D. C. Berghuis. Korpls.-telegrafist J. Zuurveld en H. H. Hage. Matrozen le kl. D. S. de Vries en C. S. Ver meulen. Matroos 2e kl. C. F. Liet Tamboer 3e kl. K. J. Langius. Korpl.-torpedom. J. M. van Beek. Mariniers le kl. W. J. Hilhorst, G. F. Kolster en F. H. Kievit. Aanwijzing thuisvaren. Per m.s. „Sibajak van Tandjong Priok, 2 Nov. '38: Marinier le kl. W. Soeters. Per m.s. „Joh. v. Oldenbarnevelt van Tg. Priok, 16 Nov. '38: Matroos le kl. C. Wilms. Matroos 2e kl. L. Schotanus. Marinier 2e kl. P. de Leeuw. Per m.s. „Dempo", van Tg. Priok, 23 Nov. 18: Korpl.-macht. T. Steinhorst Overbrenging in andere kwaliteit. Matroos le kl. G. J. A. Hoekmeijer tot koks- iaat, 1 Nov. '38. Bevordering. Stoker-olieman D. Solinger tot korpl.-machi- nist, 11 Nov. '38. Stoker 2e kl. D. van Rijswijk tot stoker le kl., 1 Nov. '38. Sergt.-maj. 8. mariniers C. Wijnands tot adjudant 0.0. der mariniers, 24 Nov. '38. Aangenomen in den zeedienst. 1 November 1938: Kleermaker J. A. C. Maas. 7 November 1938: Kleermaker C. Smit. 1 November 1938: LI. 0.0. vlieger G. T. Bruens, J. Hofland, H. J. Moll en S. de Porto. 1 November 1938 ondervolgende stokers der 3e klasse: J. Baets, T. Begieneman, J. T. van Bers, J. P. Bersee, C. F. Biernvann, J. H. Brandt, G. J. Broeke, J. Bunschoten, D. Buurma, J. Bijlsma, A. F. J. Cadot, P. J. Coster, J. Duran, M. Dijk stra, H. W. Faas, G. Geertsema, A. van Ge- merden, P. Gorree, G. H. B. de Groot, B. J. Haas, C. A. P. Hermans, A. P. Hol, A. H. van Hoorn, U. K. Hut, J. A. Jansen, J. de Jonge, G. Kerlen, C. Ketting, K. Kuiper, W. J. van der Lans, W. Loef, H. Muije, I. J. Nelisse, C. Poldervaart, J. B. W. Putters, P. J. van Ree, J. Rodenhuis, T. Roelofs, H. de Roo, J. P. Rijs- dijk, D. J. van de Scheur, H. Schinkel, J. W. Schwegman, D. P. Seelt, A. Siegers, J. C. Si- teur, M. Smorenberg, G. H. Sommeling, G. P. Toonssen, A. M. M. van Toor, E. Valkhof, N. Visser, W. J. Vos, A. de Vries, H. W. de Vries, J. R. Vriesema, J. H. O. Vrijhoeven, A. J. Weerheijm, C. van Wijnen en A. J. Zwigtman. OOST-INDIË. Vergud om naar Nederland terug te keeren aan den officier van den marine-stcomvaart- dienst der le kL A. Govers. Uoei&at Het elftal van HRC n, dat a.s. Zondag tegen KFC II in het veld komt, is als volgt samengesteld: Dukera Siersma Buitenhuis., Post v. Dok Kok" de Vries Heyblok Lymni Boonstra Snijders Voor den belangrijken comeptitiewedstrijd Helder 2WFC 3, is het tweede elftal als volgt samengesteld: Aanvang 2 uur M. Prins A. J. Schotting A. v. Teeckelenburg P. Trap D. v. Steenbergen K. Bijl Voerman Rottier Burger v.d. Bogaerde de Leur Helder 3Succes 2 Aanvang 10 u. Helder 3 komt als volgt uit: G. L. Does G. v. Beekhoven T. Brouwer G. de Loos C. Vonk J. Been Blok Vermeulen Westhof v. Beekhoven Snijder Morgen hebben de voetballiefhebbers een unieke gelegenheid onze beide vierde klassers eens in actie te zien. Op het terrein van Atlas zullen zij elkaar n.1. voor de eerste maal in den K. N. V. B. ontmoeten, aanvang 2 uur. Wij hopen, dat vóór alles een spor tieve wedstrijd zal worden, waarin het beste elftal moge zegevieren. De eltfallen komen in ae volgende samen stelling uit: Atlas: J. de Ruiter L. Beyer M. Mieldjjk Jb. Slotemaker J. Buis H. Schenk J. Wijker Snijders J. Post Lokkers G. Wijker Hoogvorst H. Been F. Been Snijders Tackema S. Been T. Gerritsen R. Marsman J. Bontes J. v. Til G. Kubbe Watervogels Texel I gaat Zondag (nu weder volledig) naar D.T.S. De samenstelling van het elftal is als volgt: Beumkes H. Neijens Witvliet Verseput P. Neijens Weijdt Th. Lap De Graaf Vlaming Kiljan H. Ran. Texel 2 speelt thuis om 2 uur tegen HRC 5 in de volgende samenstelling: W. Geus. J. Blom A. Dros H. Boom Helsloot Wilner Hemelrijk Kiewiet Huizinga Zutphen J. Rab De Directeur van het postkantoor te Den Helder maakt bekend, dat de hieronderver- melde bestemmingen nog vooi 1 Januari 1939 zijn te bereiken, indien de correspondentie uiterlijk op achter elk land vermelde tijd stippen aan het hoofdkantoor ter post wor den bezorgd. De overtochtsduur is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Van ver der gelegen bestemmingen is in het alge meen verzending met een vroegere gelegen heid gewenscht. De verzending per luchtpost is alleen aan gegeven, voor zoover de uitwisseling van luchtpostcorrespondentie la t er kan plaats vinden dan op de voor de gewone mail ver melde data. Br tsch-Indië. Gewone mail (Bombay) 15 ->ec.; laatste buslichting Hoofdkantoor 09.15. Luchtpost (Madres) 24 Dec. luchtdienst Amsterdam Bandoeng: laatste buslichting Hoodfkantoor 23/12, 21.05. (Karachi, Calcutta, Bombay) 27 Dec. lucht dienst AmsterdamBandoeng; laatste bus lichting 26 12, 21.05. Canada (Montral). Gewone mail 23 Dec.; laatste buslichting Hoofdkantoor 07.15. China. Gewone mail (Shanghai) 9 Dec. (met eenige vertragnig moet worden rekening gehouden); laatste buslichting Hoofdkantoor 10.20. Luchtpost (Kanton) 22 Dec. Luchtdienst Amsterdam -Bandoeng)laatste buslichting Hoofdkantoor 21/12, 21.05. Cura<,ao (Willemstad). Zeepost 16 Dec.; laatste buslichting Hoofd postkantoor 15 12, 21.05. Landmail 16 Dec.; 1 -tste buslichting Hoofd postkantoor 16.15. Luchtpost 24 Dec.; laatste buslichting Hoofdkantoor 07.15. N'ederlandsch-Indië. Zeepost (Batavia) 2' Nov.; laatste bus lichting Hoofdpostkantoor 22/11, 21.05. (Sabang, Be' wan) 2 Dec.; laatste bus lichting Hoofdkantoor 1/12, 21.05. Landmail (Batavia) 1 Dec.; laatste bus lichting Hoofdkantoor 07.1J. abang, Belawan) 8 Dec.; laatste bus lichting Hoofdkantoor 7/12, 21.05. Luchti ost akassar) Dec. Luchtdienst AmsterdamBandoeng; laatste buslichting Hoofdkantoor 19/12, 21.05. (Medan, Palem1 -•g, Batavia, Bandoeng, r-erabaja, Bandjermasin, Balikpapan, Tara- kan) 24 Dec.; laatste buslichting 23/12, 21.05. Suriname (Paramaribo). Zeepost en landmail 13 Dec.; laatste bus lichting Hoofdpostkantoor 12/12, 21.05. Luchtpost 24 Dec.; laatste buslichting Hoofdpostkastoor 07.15. Vereenigde Staten van Amerika. Gewone mail (New York) 21 Dec.; laatste ste buslichting Hoofdpostkantoor 16.15. Luchtpost 21 Dec.; laatste buslichting Hoofdpostkantoor 16.15. Van New York af naar alle belangrijke plaatsen per luchtpost. Zuid-Afrika (Kaapstad). Gewone mail 8 Dec.; laatste buslichting Hoofdkantoor 18.15. Luchtpost 23 Dec. Luchtdienst Engeland Zuid-Afrika; laatste buslichting Hoofdkan toor 22/12, 21.05. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, u., 17 Nov. v. Belawan. Poelau Bras, t., 18 Nov. te Suez. Saleier, t., 17 Nov. v. Gibraltar. Salabangka, t., 18 Nov. v. Genua. Tawali, u., 18 Nov. v. Port Said. Tjikandi, t., 17 Nov. v. P. Soedan. KON. HOL.L. IJ.OYD. Amstelland, t., 17 Nov. v. Santos. Fort Archambault, u., 17 Nov. te Montevideo. Salland, 17 Nov. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ajax, 18 Nov. v. Amsterdam. Ariadne, 18 Nov. te Dikili. Bodegraven, 18 Nov. 12 u. Prawle Point gep. Costa Rica, u„ 16 Nov. v. Madeira. Fauna, 17 Nov. v. Gythion. Hermes, 18 Nov. te Patras. Luna, u„ 18 Nov. n.m. Azoren gepasseerd. Mars, 17 Nov. v. Messina. Merope, 17 Nov. 11 u. n.m. v. Hamburg. Nereus, 18 Nov. Holtenau gepasseerd. Oberon, 17 Nov. te Amsterdam. Orestes, 17 Nov. 4 u. n.m. 1011 mijl Z. v. Ter- ceira. Oberon, 18 Nov. v. Amsterdam. Odysseus, 18 Nov. te IJmuiden. Pygmalion, 17 Nov. v. Thessaloniki. Rhea, 18 Nov. te Amsterdam. Saturnus, 18 Nov. 7.45 u. te Hamburg. Stella, 18 Nov. te Hamburg. Titus, 17 Nov. v. Bari. Vulcanus, 18 Nov. te Rotterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Manoeran, 17 Nov. v. Port Natal. Marken, 16 Nov. v. Cebu. Silverfir, 16 Nov. te Lour. Marqués. Saparoea, 17 Nov. te Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN Bilderdijk, 17 Nov. te Philadelphia. Binnendijk, 18 Nov. te Rotterdam. Leerdam, 18 Nov. te Antwerpen. Lochmonar, 16 Nov. v. Cristobal. Rotterdam, 17 Nov. v. New York. Tiradentes, 17 Nov. te Halifax. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar, u., 17 Nov. te Singapore. Kota Baroe, u., 18 Nov. te Belawan. Sibajak. t., 22 Nov. 2 u. n.m. te Marseille verw Sibajak, t., 17 Nov. te Suez. Tapanoeii, t., pass. 18 Nov. Sagres. STOOMVAART MM. OCEAAN. Alcinous, 18 Nov. v. Padang. Deucalion, 18 Nov. te Rotterdam. Maron, 17 Nov. te Suez. Patroclus, 14 Nov. v. Port Said. VEREENIODE NED SCHEEPVAART .MIJ (HollandAustralië Ljjn), Arendskerk, u., 18 Nov. te Melbourne. Aagtekerk, 17 Nov. v. Hamburg. (HollandAfrika Ljjn). Springfontein, t., 17 Nov. v. Port Said. (HollandBr.-lndië Ljjn). Streefkerk, 18 Nov. te Rotterdam. EMZETCO «-1JN. Jonge Anthony, 18 Nov. v. Rotterdam. JAVA—NEW-YOKK-LIJN. Brastagi, pass. 18 Nov. Mauritius. Kota Pinang, 17 Nov. te Halifax. Siantar, 17 Nov. v. Singapore. Tabian, 15 Nov. v. Penang. ROTTERDAM—ZTTID-AMERIKA LIJN. Alphacca, t, pass. 17 Nov. Madeira. ZONDAG 20 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Oasterland. voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Westerland. 's av. 7.30 uur. Ds. Van Beek. Anna Paulowna. voorm. ïO.lö uur, Ds. Vorstman. Koorzang. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ïPxAaktn ALJECHIN VERLIEST VAN BOTWINNIX. Het A.V.R.O.-schaaktournooi. In „Krasnapolsky" te Amsterdam is gister avond de afgebroken partij BotwinnikAl- jechin uit de zevende ronde van het A.V.R.O.- schaaktournooi voortgezet. Aljechin wist in derdaad de hopelooze stelling niet meer te houden en na den 51sten zet van Botwin nik gaf Aljechin op. De stand is thans: 1. Fine 6 punten. 2. Kcres 5'/2 punt. 3. en 4. Capablanca en Botwinnik, ieder 4Yi punt. 5. en 6. Reshevsky en Aliechin, ieder 3 punten en 1 afgebr. partij. 7. Euwe 2% punt. 8. Flohr 2 punten. JUL1ANADORP DE AFDEELING DER HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW VERGADERT. Donderdagavond werd in het café „Prins- Hendrik" van den heer A. Doorn door de afd. Den Helder van den Hollandsche Maat schappij van Landbouw, een algemeene ver gadering gehouden. Als voorzitter fungeert de heer N. Hoorns man. die mededeelt dat door het vertrek van den heer I. .1. Schroevers. die voorzitter was en door het bedanken van den heer A. Grin die vice-voorzitter was, hij vanavond presi deert. De secretaris de heer C. J. Maters leest de notutfen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van het Hoofd bestuur over de verruiming van het aantal te houden kalveren. Dit bedroeg 518 in 1936 520 in 1937 en 525 in 1938 tot Mei. De uit breiding is dus slechts 7 stuks sinds 1936, en van een uitbreiding sinds Mei j.1. is aan de vergadering niets bekend. Besproken wordt verder de Bindertouw- distributie. Het Noordhollandsche Veevoederbureau zond een circulaire over bevordering doel matige veevoedering. Voorts wordt mcdedeeling gedaan van gevoerde correspondentie over het bewaren van hooi binnen de bebouwde centra van den Helder enz. Het hooi moet op het land eerst uitbroei en, alvorens men het binnen de bebouwde kom mag opslaan. De politieverordening van den Helder schrijft zulks voor, maai er was, altijd nog ontheffing te krijgen door B. en W. Maar ook dat is nu ingetrok ken door den brand bij den heer Bonse- laar. Verder wordt voor het a.s. seizoen de sprekerslijst vastgesteld en wel als volgt: Akkerbouw door I. J. Schroevers. Rundvee- fokkerij door ir. de Vries, Grasland door ir. G. J. Lienesch. Verder zal door de Kali-Maatschappij nog een lezing worden gehouden. De te houden Landbouwwintercursus maakte ook deel van de besprekingen uit. De te benoemen Hoofdonderwijzer met land bouwacte, zal naar verteld wordt pas Ja nuari hier kómen. Wanneer het zoolang moet duren is de cursus voor dezen winter op de flesch, doch men zal trachten een en ander nader te regelen en vooral te be spoedigen. Aangaande het Grondonderzoek zal ge ïnformeerd worden bij den Voorlichtings dienst en voor het collectief behandelen daar van zal men inlichtingen vragen aan het Hoofdbestuur. Verder bespreekt men het benoemen van afgevaardigden naar de Alg. Verg. te Den Haag. maar. aangezien er geen geld be schikbaar is, zal men op eigen kosten moeten gaan. Bij de bestuursverkiezing worden in de vacatures Schroevers en Grin hiervoor ge noemd, gekozen de heeren S. Eriks Sz. en C. Maters Johz., die zulks aanvaarden. Bij de rondvraag zegt de heer J. J. Kis- temaker, dat op de laatste vergadering van de Maatschappij de presentielijst door de afd. Den Helder niet is geteekend, om dat men door reisgelegenheid te missen zeer laat ter vergadering kwam. Verder merkt hij op dat men zich zou verdedigen tegen monopolieheffing en dat is niet gebeurd. En voorts dat het ledental met 23 pet. is teruggeloopen. De heer C. Maters zou gaarne zien, dat de land'houwwintercursus doorgang vindt De secretaris heeft toezegging van de Coöp. Zuivelfabriek „de Vooruitgang" al hier, omtrent de Runderhorzelbestrijding. Maar het moet algemeen gebeuren, anders geeft het niet. De heer N. Hoornsman zegt dat de La gere Landbouwschool nog steeds in de maak is. Spreker heeft zich heiast om met een lijst rond te gaan om handteekeninoen te verzamelen van veehouders en arbei ders, opdat men in de naaste toekomst zijn kinderen hier naar toe kan sturen om ken nis van alles wat met het bedrijf annex is. op te doen. De school zal één dag per week gehouden worden. Aan den heer A. Grin Pz. wordt dank gezegd voor alles wat hij in de periode van 30 iaren voor de afdeeling en zijn le den heeft helpen tot stand brengen. Den heer Schroevers heeft men bij het officieele afscheid reed« dank gezegd. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Ouderavond school III. De heer R L. Waihoer, de ouderavond van school III (Oostpolder) openend, betoogde na de aanwezigen welkom te hebben gehee- ten. dat de afwezigen, als altijd, ongelijk hadden. Een hechte hand tusschen school en huis versterkt immers de positie van de school naar binnen en naar huiten. Na de goedkeuring der notulen, samenge steld door den heer Den Das. deed het hoofd der school, de heer Hazeloop de volgende mededeelingen; de school zal van binnen worden opgeknapt en dus een vriendelijker aanblik krijgen; het fietsenrek komt deze week klaar; spr. zal probeeren het vervolg onderwijs te laten doorgaan, hoewel hef aantal leerlingen eigen te gering is: 25 Aug. j.1. was het 50 jaar geleden dat de eerste steen van de school werd gelegd, in 1889 werd de school in gebruik genomen en her volgend jaar zal dit feit eenigszins feestelijk herdacht worden. De heer van der Kolk hield een lezing over de opvoedkundige zijde van het Sint Nicolaasfeest en las in verband hiermee voor, wat Jan Ligthart daarover schreef, t Is voor den onderwijzer, die in zijn klas „geloovigen" „twijfelaars" en „ongeloo- vigen" heeft wel eens moeilijk een bepaald standpunt in te nemen. De nu volgende pauze werd op de gebrui kelijke wijze besteed waarna een bespreking over het te houden St. Nicolaasfeest volede. Het zal in denzelfden geest als vorige ja ren en op 5 Dec. gevierd worden Bij de rondvraag werd nog meegedeeld dat onder den „Ouderraad" is te verstaan, een centrale commissie, gevormd uit de oudercommisies der verschillende scholen. Hierna sluiting. Geslaagd- De heer J. Th. Dudock, reeds in het bezit der drie Ward-muziekdiploma's. slaagde te Haarlem voor het directeurs-diploma op het examen, afgenomen door de Gregoriaansche vereeniging. BREEZAND. Blijkens een advertentie in dit nummer geeftde muziekver. Concordia Zondagavond een uitvoering. Voor 't eerst zal daaraan het jeugdorkest meewerken en zelfstandig 2 nummers ten gehoore brengen. We zijn «nieuwsgierig naar het optreden dezer jonge leden, Conrordia's hope. Zal het publiek, door een flinke opkomst toonen, dat het belangstelt in hun ernstig streven om spoe dig als flinke, kundige leden in het corps te worden opgenomen? SCHAKEN. Het personeel van den heer P. Kramer speelde bij den heer Borst een schaakwed strijd tegen „Het Witte Paard" van Juliana- dorp. De uitslag was: P.K.C. (Breezand) W.P. (Julianadorp) P. SuykerlandH. Vink 10 R. DirksJ. Duit 10 P. BlaauboerC. Walthuis <4A T. v. d. Gulik—N. Oost. 0—1 F. DirksW. Otten 10 J. GlasbergenJ. Schaafsma 10 C. BlaauboerJ. Hakker 01 B. DirksG. Winder 10 514-214 W1EE1NGEN Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Hippolytushoef is benoemd de heer A. Bosman, onderwijzer te Don Helder, ter vervanging van den heer H. de Jong, wien wegens familiomstandigheden verlof werd verleend. Fancy-Fair. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men van de voetbal vereeniging „Succes" al hier in het voorjaar 1939 een groote fancy- fair te organiseeren, met daaraan verbon den verloting. Overdracht schip. Het visschersvaartuig van den heer A. Duijnker te "Vesterland, is aangekocht door de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging te Rotterdam. Het schip zal tot pleziervaartuig worden omgebouwd. Een eervolle bestemming. Verduisteringsproef. Wij brengen nog even in herinnering dat Maandag a.s., des avonds tusschen 9 en 10 uur in deze gemeente de groote verduiste ringsproef wordt gehouden. Burgerl. Stand van 1218 Nov. 1938. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van A. v. Eekelen en M. C. Mens. Jannetje Peti'0- nella, dochter van M. C. Hollander en G. W. Koorn. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Verl.: een rentekaart met zegels Gev.: een bril in étui. Inl. bij de gem.-bode. ALKMAAR, 18 Nov. 1938. Op de heden gehouden graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 105 H. L. voertarwe f 5.40— 5.90; 6 H.L. rogge f 7.35; 23 hl. gerst 6 gerst chev. 7.25-7.50. 201 h.1. haver f 5.50—6.35; 108 H.L. boonen, w.o.. paarde f 9.10, bruine f 28—29; citroen f 20 f 25; duiven f 1011, witte f 2630; en tuin- boonen f 1418; 15 H.L. karwijzaad f IS f 20, 20 H.L. blauwmaanzaad f 24.50 f 25; 54 H.L. erwten, w.o. kl. groene f 9.75 f 10; groote groene f 1318, grauwe f 29 f 35; en vale erwten f 13—19; Totaal 532 H.L. Alles per 100 kg. handel matig. ALKMAAR, 18 Nov. Aardappelen 1.60—3.30, andijvie 1—2.10, appelen 623, bloemkool I 4.10—6.50, ideim II 1.503.10, boerenkool 1.505.20, bieten 0.601.20, druiven 1225, gele kool 1 1.60, groene kool 1—3.80, kropsla 0.10—0.30, knolselderie 13, peren 613, prei 1.503, peterselie 2—4.30. roode kool 12.G0, selde rie 0.701.90, spinazie 0.92, spruiten 2.50 7.50, snij'bonnen 14.tomaten 2.6010.70, uien 23.20. wortelen 1.203. boswortelen 24, witlof I 57.50, idem II 1.504. ALKMAAR. 18 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 33 stapels, zijnde 72.000 Kg.: 31 stapels Fabrieksknas kleine f 24. 1 st. Boerenkaas kleine f 22.50, 1 st. Boerenkaas commissie niet verkocht. Handel goed. ALKMAAR. 18 Nov. 1938. Kl. Edammer 40+ 3930 stuks, verkocht 2690 stuks 2114—22, hoogste priis 24; Ed. Kniidkaas 190 stuks, verkocht 190 stuks 2214 hoogste prüs 2214. Totaal aanvoer 4120 st. verkocht 2SS0 stuks. Aanwezig 1 fabriek. BROEK OP LANGF.NDI.TK. 19 Nnv. Uien 1.203.40. drielingen 22.70. grove 2.703.20, gele nen 6.50, peen 2.102.60, kleine peen 8090 ct. Sniihoonen 12: kroten 0.801.70; roode kool 1.30—1.80; 1- 1.50; gele kool 1.30—1.50 groene kool 1.20—1.30: d. witte kool 1.—; De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUTtE. 19 Nov. BI. dito 2.90, uien 2.803.40, drielingen 2.70—2.90. grove 3.—. gele nep 6.30, peen 22.50. kleine peen 1.—. Roode kool 1—1.90 witte kool 00: gele kool I.301.40; d. wite kool 1; Andijvie 60—1.30.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7