Toelating vluchtelingen een gunst, géén recht! De onderwijsbegrooting aangenomen De geheimzinnige rol van maarschalk Bluecher Nieuwe vliegfuigrem uitgevonden Minder machines beteekent duurdere openbare werken! Minister Pirow in ons land Inbraak in juwclicrszaak Postvlucbten op Indië Spoorwegpersoneel vecht voor het bedrijf Vergeefsche goudboringen Nederland deed meer dan alle andere landen Huisarrest voor Joden Het vliegveld Twente is weer ziek De Fransch- Duilsche verklaring Duitsch verkeerstoestel neergestort Koninklijk bezoek aan Zeeland? Dc .♦Reiger" klaar voor Zuid Afrika Tusschenfijdscb dividend bij Ford Van schrik overleden Doktersauto gebotst PUBLICATIE Een antwoord van Dr. Colijn op een Interpellatie Albarda. De re geering doet wat zij kan, maar moet ook rekening houden met antisemietlsche stroomingen in Nederland. De Heer Albarda, leider der so ciaal democratische fractie ln de Tweede Kamer heeft gisteren, bij wijze van interpellatie aan de re geering, welke hij ln haar geheel aansprakelijk stelt voor de maatre gelen in verband met het vluchte lingen probleem een negental vra gen gesteld. Interpellant vroeg o.a. het aantal toegela ten vluchtelingen bekend te maken, mede te deelen welke bevoegdheden de comité's tot steun hebben, en zeide van meening te zijn, dat de regeering ook in gevallen, waar in de vereischte bewijsstukken aanwezig zijn, veel te traag is. In zijn vragen dringt de Heer Albarda aan op quarantaine barakken aan de grenzen, en noemt het noodzakelijk dat ook vluchte- linigen die geen familie in ons land hebben maar over wie de comité's zich willen ont fermen worden toegelaten. Tenslotte doet interpellant een ernstig verzoek op de regeering nogmaals bij andere mogendheden aan te dringen op spoedige en afdoende hulp. Vandaag zijn het Joden, morgen misschien Katholieken of protes tanten! Voor de Heer Albarda zijn vragen stelde hield hij nog een uitvoerig be toog, eenige malen geïnterrumpeerd door den Heer Rost van Tonningen N. S. B.) die op zijn beurt in de rede werd gevallen door den heer Wijn koop (Comm.) Het betoog van den Heer Albarda kwam hierop neer, dat practisch gesproken de grens nog potdicht is, en alle Joden in Duitschland in levens gevaar zijn. MINISTER COLIJN ANTWOORDT. Men moet alles beschouwen in het licht dat voorafgegaan is, zegt de minister-pre sident. Doch in het geheel zijn er 16 èt 17 duizend vreemdelingen gebleven. Ne derland staat daarmede aan de spits. Naar verhouding van Engelands grootte hebben wij het achtvoudige gedaan en zou den 2000 vreemdelingen hebben moeten blij ven. Men mag niet over het hoofd zien, wat Nederland deed in de voorgaande ja ren. Thans wordt gesproken over een tij delijk asyl, maar spr. betwijfelt, gezien de de houding van Engeland en Amerika of dit tijdelijk zal blijven. Er zijn talrijke tech nische bezwaren, welke de kolonisatie der Joden bemoeilijken en tenslotte is slechts in Tanganiika, NoordAfrika. een bergge bied ter grootte van onze Wieringermecr beschikbaar. Al deze overwegingen noodzaken tot be perkingen en dus tot het doen van keuze. Deze moet zijn aan de overheid. Uit de beantwoording van de vragen blijkt o.a. dat worden toegelaten, hoewel in 't algemeen de grens gesloten fs voor Duitsche vluhctelingen: zij, die een vergunning hebben van den minister van Justitie; vluchtelingen, die op een reeël transit ons land doorreizen: uiterste-noodgevallen (in telefonisch overleg met departement via bureau grens bewaking en rijksvreemdelingendienst j tot nog toe is toestemming tot toelating verleend voor; ruim 2500 vluchtelingent van ouderdh leeftijd, opgenomen in gezinnen (de afge- loopen week alleen werden pl.m. 1000 ver gunningen verleend); ongeveer 200 vluchtelingen van middel baren leeftüd voor opname in kaninement'. ruim 200 kmd«ren meerendeels onder te brengen in tehuizen. Verwacht kan worden voor de ko mende dagen een snelle toename speciaal van het aantal vergunnin gen voor binnenkomst van kinderen en van in kampementen op te ne men personen. In enkele gevallen ziin de maatregelen van ontzpggjng van verblijf in de bewa kingsgebieden en van uitwijzing (waar het vremdelmgen betrof) toegepast tegen per sonen, d'e zich bezig bidden met het tegen grof geld per auto of op andere wijze ille gaal over de grens brengen van vluchtelin gen. S'ra (maatregelen tegen personen, die vluchtdineen tijdelijk onderdak* verleen den (tot ze weer werden uitgewezen) zijn niet genomen. Wat de toelating van vreem delingen betreft, zonder familie, maar on der de hoede der comité's te brengen, dit is een vraag zegt minister Coliin. die ter dege de verantwoordelijkheid van de re- geeeing in de?e mede moet beïnvloeden. Vooropgesteld ziin. dat bet voldoen aan eischen en verplichtingen nimmer kan in houden een recht tot het opnemen van vluchtelingen, ook wanneer de regeering de verantwoording voor verdere toelating niet meer kan dragen, hetgeen .op de wijze, waarop toelating reeds is toegestaan, binnen nipt langen tiid het geval zal ziin. Wat de pogingen tot medewerking door andere regperineen betreft, zet de minister president uiteen, dat door de Nederland feche regeering is gedaan wat zij doen kon. Een mislukt onderhoud met Tsjang Kai Sjek Volgens berichten in de Chineesche pers zou Bluecher, de vroegere commandant van het Russische leger in het verre Oosten, begin November in China zijn aangekomen. Hij zou dezelfde persoon zijn als de speci ale Russische gedelegeerde, die zich volgens vroegere berichten in Hengvang heeft op gehouden op een oogenblik, waarop Tsjang Kai Sjek zich daar bevond met hooge of ficieren en regeeringsvertegenwoordigers voor het houden van besprekingen. Bluecher zou eischen hebben overgebracht, welke het volgende zouden behelzen: De Chineesche tegenstand mort geheel tot guerilla op groote schaal worden gereorganiseerd, de tegenwoordige voorzitter van de uitvoerende Yoean. Koeng. moet vervangen worden door den Russisch gezinden Soenfo, minstens één ministerpost moet aan een Chineesch communist worden gegeven. Tsjang Kai Sjek zou deze eischen hebben afgewezen, o.m. met de mot.iveering, dat Noordwest-China niet het eenige oorlogs- tooneel in de toekomst zal worden, maar ook Zuidwest-China, zoodat hij rekening moet houden met Engeland, Frankrijk en Amerika. Tsjang Kai Shek zou Bluecher niet hebben ontvangen. Wel zou hij hebben toegestemd in een nieuwe reis van Soenfo naar Moskou. Op het oogenblik zou Bluecher zich in Noordwest-China bevinden. Ze kan niet meer doen en sneller werken. Er is in Nederland een algemeene wepsch, de vreemdelingen te helpen. De regeering houdt daar rekening mede, doch moet dat ook doen met de eveneens vele waarschu- winningen, welke ze ontvangt. Kan men de vluchtelingen niet doorgeven naar andere landen, dan ontstaan ook in Nederland an tisemitische stroomingen, een gevaar voor ons volk en voor de Nederlandsche Joden. Ook daarmede moet de regeering rekening houden. Nadat de heer Albarda gerepliceerd heeft is het de heer Marchant et d' Ansembourg die in een uitvoerige rede het bekende «tandpunt van de N.S.B. verdedigt. Van Vrijzinnige zijde wordt met een lans gebro ken voor de belangen der vluchtelingen, di verse andere fracties doen hetzelfde en be strijden het plan-Mussert voor een Joodseh tehuis. Minister Colijn spreekt een slot woord. Men moet zich niet laten leiden door het gevoel alleen; Nederland moet barmhartig heid toepassen met verstand, zegt hij. De vergadering wordt om 6.20 -verdaagd tot Dinsdag één uur. Op den dag der Duitsche natio nale solidariteit. Nadat den Joden in Duitschland op den dag der nationale solidariteit reeds een ver bod is opgelegd om hun woningen te ver laten, heeft de Rijksminister van Binnen- landsche zaken door een politieverordening de regeeringspresidenten in Pruisen, Beie ren en in de Sudentenduitsche gebieden, als mede de autoriteiten in de overige Rijksduit- sche gebieden, den burgemeester van Wee- nen en den rijkscommissaris voor het Saar- gebied gemachtigd, Duitschen en statenjo- den op dien dag zekere beperkingen op te leggen, zooals het betreden van bepaalde wijken of het zich in het openhaar op zeker uren verfoonen. Overtredingen worden ge straft. met een boete van max. 150 rm. of met een max. hechtenis van 6 weken. COMMUNISTEN, SOCIALISTEN EN NATIONAAL-SOCIALISTEN EENDRACHTIG TEGEN! ROOMSCH-KATHOLIEKEN EN OVERIGEN ER VOOR1 De Tweede Kamer heeft gistermiddag met 6130 stemmen de onderwijsbegrooting aan genomen. Tegen stemden de S.D.A.P.-fractie, de Christen-Democraten, de Communisten en de N.S.B. In het begin van de vergadering heeft zich een merkwaardig geval voorgedaan. Er moest worden gestemd over de verlaging van den post onvoorzien van de onderwijs begrooting met één gulden, in verband met het Donderdag aanvaarde amendement- Möller tot toekenning van f 1.subsidie aan de Tilburgsche Economische Hooge- school. Deze stemming was noodig omdat Donderdag de stemmen op 47 hadden ge staakt. Thans echter staakten de stemmen weer en wel op 45—45, zoodat de post niet is goedgekeurd. (In tweede stemming wordt een voorstel geacht, te ziin verworpen, als de stemmen weder staken). Voor de eindstemming plaats had is nog menig woord gevallen. De heer Wandelaar (lib.) klaagde over onvoldoende bescherming onzer kunstschatten, waarop de minister on de gebeurtenissen in Soanie wees. Afdoende bescherming is feitelijk onmogelijk meende de bewindsman. Het muzikale leven in ons land gaf enkelen heeren aanleiding opmerkingen te maken. De heer Tilanus (C.H.) vond dat de muziekexamens te moei lijk ziin, De heer Wandelaar wees op de treurige staat der conservatoriagebouwen. De heer Wijnkoop (com.) was het hier gloeiend mee eens. Het lijkt wel een pak huis, zeide hij. Verder waren er enkele op merkingen over de-lage salarissen der musici in de groote orkesten. De minister acht ordening wel, gewenscht, maar zal toch geen hoogere sub sidies aan de orkesten geven. De heer Albarda zegt tenslotte dat de S.D. fractie geen goedkeuring kan verlee- nen aan het beleid inzake de leerlingen- schaal. De S.D.A.P. fractie zal tegen de begrooting stemmen. Dit belet niet dat de begrooting met bo vengenoemde stemmenverhouding wordt aangenomen. Vlugger, beter en veiliger landen. Op het vliegveld Arcore, nabij Milaan, zijn in tegenwoordigheid van autoriteiten, hooggeplaatste of ficieren der luchtmacht, vliegtuig bouwers en piloten met goed gevolg de definitieve proeven genomen met een nieuwen aerodynamischen rem voor vliegtuigen, die is uitgevonden door den pionier der Italiaansche luchtvaart, Ballerio. De rem bestaat uit twee zakken, die in de cockpit zijn aangebracht en die de pi loot, wanneer hij dat wil, kan openen. De ze zakken veroorzaken een luchtweerstand tijdens de daling, welke het vliegtuig ver oorlooft op een beperkte ruimte te landen, zonder gevaar voor omslaan. Tijdens verscheidene proefvluchten op het vliegveld Arcore bleek de rem. afgeschei den van technische opmerkingen omtrent de toepassing, aan het gestelde doel te beantwoorden .aangezien voor de landing in' plaats van 300 m. een ruimte van 70 m. benoodigd was tusschen het punt. waarop het toestel het eerst de ngrond raakte en het punt, waarop het volledig stil stond. Op de wielen waren geen remmen aange bracht. Tijdens proefvlucht stond het toestel stil na slechts over 24 m. getaxied te hebben. Daardoor weer minder openbare werken, dus geen oplossing van het arbeidsvraagstuk. RIJTIJDENWET SPOEDIG VAN KRACHT. In de memorie van antwoord inzake de Waterstaatsbegrooting wordt betwijfeld of uit schakelen of beperken van machines bij uit voering van openbare werken om een groo- ter aantal arbeiders te werk te stellen tot werkverruiming zal leiden. De werken zul- nen duurder worden, dus er zullen er min der kunnen worden uitgevoerd, zoodat er geen voordeel aan zit. Immers, de uitgaven moeten binnen zekere grenzen blijven! Ge heel afzijdig staat de minister overigens niet. Er is geen reden verandering te brengen in de werkwijze van het centrale baggerbedrijf. Het verkeer. Aan het ontwerp wegenverkeersbeschik- king wordt thans de laatste hand gelegd, zoo dat verwacht mag worden, dat de wegenver keerswet spoedig in werking zal treden. De goedkeuring op later ondeugdelijk ge bleken soorten rijwiel-achterlichten zai wor den ingetrokken. Voor alle goedgekeurde soorten wordt overigens herkeuring toege past Het ontwerp-rijtijdenbesluit verkeert thans in zoodanigen toestand van voorbereiding, dat Invoering spoedig kan worden tegemoet gezien. Over het mijnwezen is de minister tevre den. De saneering van den huisbrandhandel I geeft nog wel enkele moeilijkheden, maar in I grijpen acht de minister overbodig. Slechts een beleefdheidsvisite? Gistermiddag is de Zuid- tfrikaansche mi nister van Handel en Defensie, de heer Pi row, om eenige minuten over half zes van het station Holl. Spoor in Den Haag aan gekomen. De Zuid-Afrikaansche gezant di. H. D. van Broekhuizen, reisde met minister iP- row, in wiens gezelschap ook diens secreta ris was, mede. Van het Zuid-Afrikaansche gezantschap wachtte de heer Potgieter, eer ste secretaris, de aankomst op het perron af. Gevraagd naar een verklaring over den aard van zijn bezopk weigerde minister el ke inlichting. Dr. van Broekhuizen was iets mededeel zamer dan zijn gast. De gezant, bevestigde "het bericht dat dit bezoek alleen als een beleefdheid tegenover hem beschouwd moe* worden. Over de plan nen van minister Pirow kon of wenschte hij niets te zeggen. Minister Pirow is een diner aangeboden, waarbij verschillende Nederlandsche hooge autoirteiten, o.m. Dr. Colijn, aanzaten. Oldenzaal moet het weer finan cieel gezond maken! In verband met de reorganisatie der N.V. luchtvaartterrein „Twente", stellen B. en W, van Oldenzaal den raad voor over te gaan tot een algeheele saneering van de fi- nancieclc positie der N.V. Gelijk bekend levert de exploitatie van dit vliegveld, waarin de gemeente financieel geïnteresseerd is, jaarlijks een belangrijk tekort op. Dinsdagmiddag onderteekenlng. Dinsdagmiddag a.s. zal de I ransch-Duit- sche verklaring worden onderteekend, na afloop van de lunch, welke Daladier zal aanbieden ter eere van den Duitschen mi nister van buitenlandsche zaken von Rib- bentrop. In den middag zullen von Ribbentrop, Daladier en Bonnet nog politieke bespre kingen voeren, waarna de pers zal worden ontvangen. Zes ernstig gewonden. Een toestel der Lufthansa, vliegende op de lijn Berlijn—Bagdad, is neergestort in het Wiener Wald nabij Kahlenberg. In het toestel zaten, behalve de uit vier koppen bestaande bemanning, vier passagiers. De bemanning en twee Duitsche passagiers werden ernstig gewond. De beide overige passagiers, Engelschen, bekwamen slechts lichte kwetsuren. H.M. zou twee nieuwe schepen doopen. Naar wij van den Commissaris der Ko ningin in Zeeland vernemen, zal op 14 Ja nuari a.s. de tewaterlating plaats vinden van een der twee nieuwe motormailschepen, welke de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen voor de stoomvaart maatschappij „Zeeland" bouwt. Dit schip zal den naam „Koningin Emma" krijgen en er bestaat naar wij verder vernemen gegronde hoop, dat H. M. de Koningin persoonlijk de doopplechtigheid en tewaterlating ervan zal komen verrichten. De speciale vlucht van de K.L.M. De laatste voorbereidingen voor den extra K.L.M.-vlucht naar Zuid-Afrika ter'gelegen heid van het eeuwfeest van den grooten trek, worden getroffen. De bestuurders Schol- te en Viruly hebben gisteren de „Reiger", het Douglas DC3 vliegtuig, waarmede Dinsdag wordt gestart, geïnspecteerd. Van de bemanning is de commandant Scholte de eenige, die reeds eerder in Zuid- Afrika heeft gevlogen, namelijk in 1929, toen hij tezamen met .Geijssendorffer in particu lieren dienst was van den inmiddels overle den Amerikaanschen millionair Van. Lear Black. Zes procent van de gewoonlijk 19 a 20 procent. In de gehouden vergadering van den raad van beheer der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek werd besloten een inte rim-dividend van 6 procent uit te keeren op rekening van het jaardividend 1938. Buit van ongeveer f 1000.aan gouden sieraden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben inbrekers éen bezoek gebracht aan de N.V. Juweliers bedrijf Simons. gevestigd aan het Plein te Den Haag. Uit de werk plaats ontvreemdden zij een aantal gouden sieraden van een gezamenlijke waarde van ongeveer f 1000. Dc inbrekers konden het magazijn gemak kelijk bereiken. Daartoe forceerden zij een deur van de brandgang, welke in de Korte Houtstraat uitkomt. Deze brandgang loopt langs de achterdeuren van tal van percee- len van het plein. Aan de achterzijde van het juweliersmagazijn zijn zij over een muur geklommen, waarna zij een ruit van de openslaande deuren van de werkplaats hebben gesneden. Tusschen deze werkplaats en het maga zijn bevindt zich een gepantserde muur. De inbrekers hebben getracht deze stalen plaat te forceeren, doch zij slaagden hierin niet, zoodat zij zich met enkele sieraden, welke in de werkplaats te reparatie lagen, moes ten tevreden stellen. Een adres inzake bus- en auto vervoer aan den Minister. Het hoofdbestuur van de Neder landsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht heeft zich naar aanleiding van het wetsontwerp betreffende het ver voer van personen met motorrijtui gen, in een adres tot den minister van Waterstaat gericht. In dit schrijven brengt het hoofd bestuur naar voren, niet ten volle gerust te zijn, dat het ontwerp, wet geworden, dusdanig zal worden toegepast, dat daarmede een juiste afbakening van de werkingssfeer van het rail vervoer, en het autover voer zal zijn verzekerd. Het hoofdbestuur acht het teleurstellend dat de mogelijkheid van paralleldiensten tusschen spoor en autobus en van twee autohusdiensten niet absoluut uitgesloten geacht wordt. De mogelijkheid van lagere tarieven bij een paralleldienst beteekent volstrekt geen goedkooper vervoer, doch aldus adres sant ev vergrooting van het exploita tietekort der spoorwegen en een last op de belastingbetalers. Concurrentie op dit gebied van het ver voersbedrijf acht het hoodbestuur fnuikend voor een goed vervoer. Wielewaal (heenreis) Emoe (heenreis) Pelikaan terugreis) Oehoe (heenreis) Valk (terugreis) Vertrek ren Singap. 2 Dec. Basra 2 Dec. Jodhp. 2 Dec. Napels 2 Dec. Medan 2 Dec. Aaukemet te Band. 2 Dec. Jodhp. 2 Dec. Bagd. 2 Dec. Alex. 2 Dec. Rang. 2 Dec. Na een inbraak in haar woning! Gisteravond is ingebroken in de woning van de weduwe P. te Schiedam. Toen men de 58jarige bewoonster, die elders op visi te was, van de inbraak op de hoogte stelde, schrok zij zoodanig dat zij eenigen tijd later door de doorstane emotie overleed. In de woning, waar de inbrekers hadden geopereerd, was alles overhoop gehaald. Hoe groot de buit is, is nog onbekend. Bekend Haagsch chirurg ernstig gewond. Gisterenochtend is op den Leidschen Straatweg te Den Haag een ernstig auto-on geluk gebeurd, waarbij de bekende chirurg van het Roode Kruis Zuikenhuis aldaar, de 37-iarige dr. G. W. Tromp, gewond is. Om ongeveer tien uur reed dr. Tromp met zijn Ford-twoseater in de richting Was senaar. Even voorbij de tramkruising aan het einde van den Benoordenhoutscheweg is de auto op den Leidschen straatweg te gen een boom ter rechterzijde van den weg gebotst. Het gevolg was, dat dr. Tromp met een ernstige hoofdwond in het Roode Kruis Ziekenhuis moest worden opgenomen. Het is moeilijk vast te stellen op welke wijze het ongeluk heeft plaats gehad. De weg was niet vochtig, zoodat slippen uit gesloten kan worden geacht. De mogelijk heid bestaat, dat de stuurinrichting defect is geraakt. Een tweede veronderstelling is, dat dr. Tromp onwel is geworden en daar door de macht over zijn stuur heeft verlo ren. Het slachtoffer verkeert niet in levensge vaar. Juwelier had zijn schatten goed beschermd. De leden van het Amsterdamsche dieven gilde, die gisternacht een poging hebben gedaan een bezoek te brengen aan de groo te juwelierszaak van de firma Premsela en Hamburger op den hoek van de Kloveniers burgwal en Oude Hoogstraat, zullen met heel veel teleurstelling en verontwaardi ging aan deze verloren uren terugdenken. Teleurstelling, omdat de opzet finaal mis lukte, verontwaardiging, omdat het pand tegen ongewenscht bezoek zóó goed be schermd is, dat een inhraak zonder groote risico voor de inbrekers wel te verstaan vrijwel uitgesloten is. Zijn de groote winkelruiten des avonds en des nachts met zware ijzeren valluiken af geschermd. ook de achterwand van den win kei, waarnaast zich géén woonhuis bevindt, is versterkt en dat dit geen overbodige maatregel is. bleek in den nacht van Don derdag op Vrijdag zeer duidelijk. De inbrekers het kan er ook één zijn geweest, al is dat niet waarschijnlijk hadden ontdekt, dat wanneer zij er in zou den slagen de deur van het hovenhuis te openen, het mogelijk zou moeten zijn via het trappenhuis in den winkel te komen. Daarvoor zou dan alleen een gat moeten worden geboord in de muur, die dit trap penhuis van den winkel scheidt. Maar dat zat hun niet zoo glad. Want toen zij de bui tendeur met een looper hadden geopend en met veel energie begonnen te boren, ont dekten zij reeds heel gauw, dat de steenen muur aan de zijde van de winkel van een zware ijzeren bepantsering was voorzien. Op nog enkele andere plaatsen van den muur werden toen nieuwe boringen verricht maar de resultaten waren, dezelfde... Of zij bun pogingen daarna hebben opgegeven of dat zij in hun werk werden gestoord, is niet met zekerheid te zeggen. Alleen staat vast, dat de bewoners van het bovenhuis niets hebben gemerkt en dat om circa vijf uur een nachtwaker de openstaande deur waarnam. De politie, die oogenschijnlijk werd ingelicht, doet thans ijverige pogingen de teleurgestelde inbrekers op te sporen. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor voedererwten van oogst 1938, welke vol- an 1daa.rtoe gestelde eischen en door den teler, die deze erwten zelf heeft v!m 90 *Z1Jn gedenatureerd in het tijdvak u«a November tot en met 3 December 1938, zal bedragen f0.85 per 100 kg w°rdt ter kennis van belangheb- wil gebracht, dat met ingang van 5 D,ccembcr 1938 aan envtentian- elaren de gelegenheid zal worden gegeven erwten van den oogst 1938. welke tenminste i-„.???n-,a,a,n het standaardmonster van de ahteitsklasse C, te denaiurecren met cht op vergoeding, welke voorloopig al- o?/\u w°rden vastgesteld voor de kwali- nsKiasse c, een en ander overeenkomstig 1GQB b®paalde 11 de Crisis-Steunbeschikking hnvten (Oogst 1938) en het daarbij be- hoorende Reglement Steun Erwten 1938. Ue steunvergoeding voor in het tijdvak ioóo i ^overr,her tot en met 3 December 1938 door telers of handelaren gedenatu reerde vel dboonen van den oogst 1938, wel- n aan de hwaliteitseischen zal f2.o0 pv 100 kg. bedragen. 's Gravenhage, 2 Dec. 1938. (Adv.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2