Monopoiiseenng lij het Centrale Baggerbedrijf? Ouderavonden politieke tribunes? Prijs van Zandvoort een nationale race Ongelukkige reis met KnÜm-viiegtuig Naar een Britsch-Scandinavisch vlootverdrag NewYorks burgemeester bedreigd Texelsch nieuws Ouderavond School met den bijbel Publieke verkoop Hotel „Texel', Een overzichtelijk circuit VERGOEDING ART. 100 DER 1» O. «TT 1920 OVER 1937. Het bestuur van de Heldersche Schoolver- eemging voor de school aan de Vlamingstraat; Het bestuur van de vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" voor de scholen aan de Koningstraat en de Keizersgracht: Het bestuur van de stichting „Het R K. Onderwijs" voor de jongensschool aan den Polderweg; Het bestuur van de vereeniging van de H. Catharina van Senen, voor de school aan de Javastraat; verzoeken over het jaar 1937 een vergoeding uit de gemeentekas te mogen ontvangen in gevolge artikel 100 der L.O.-wet 1920. Naar aanleiding van het vorenstaande stel len B. en W. den raad voor toe te kennen aan: 1. de vereeniging „Laat de Kinderkens tot m(j komen" een vergoeding tot een bedrag van 1776.18. zijnde de jaarwedde van mej. G. C. de Klerk en de wedde van mej. W. A. van Dalen, mej. C. Vreeswijk en A. Wjjker als boventallige leerkrachten aan de school voor gewoon lager onderwijs aan de Koningstraat over het jaar 1937, en van 1975.16. zijnde de jaarwedde van H. J. Swagerman en de wedde van mej. J. M. Brizee en mej. A. M. Jense als boven tallige leerkrachten aan de school voor ge woon lager onderwijs aan de Keizers gracht over 1937; 2. de vereeniging van de H. Catarina van Senen een vergoeding tot een bedrag van 1425.30, zijnde de wedde van mej. A. Bunck en de jaarwedde van mej. W. J. M. Hoogveld als boventallige leerkrachten aan de school voor gewoon lager onderwijs aan de Javastraat over het jaar 1937; 8. de Heldersche Schoolvereenigng een ver goeding tot een bedrag van 1473.zijn de de jaarwedde van mej. T. J. Schuier als boventallige leerkracht aan de school voor gewoon lager onderwijs aan de Vlaming straat over het jaar 1937. Oosterend Woensdagavond 8 uur had in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend voor het eerst een ouderavond plaats. De belang stelling der ouders hiervoor was zoo groot, dat het gebouw bijna geheel gevuld was. De voorzitter, de heer J. A. Eelman, opende de bijeenkomst door te ,aten zingen Psalm 105 3, vervolgens leest hij Efh 6 en gaat voor In gebed. Hierna heet hy alle aanwezi gen welkom en geeft hierna het woord aan den heer Bolt, hoofd der school, die een rede houdt over het kind. Spr. geeft vooral de moeder de eerste plaats bij de opvoeding van het kind, waartoe hij verschillende teksten uit den Bijbel aanhaalt. Na deze lezing is er gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen van het werk door de leerlingen der school gemaakt, ook der handwerken door de meis jes vervaardigd. In de pauze werd thee met koek aangeboden, terwijl de lieeren nog op sigaren werden getrakteerd. Na de pauze volgde de rondvraag. Door enkele ouders werd het houden van school reisjes voorgesteld voor de leerlingen van de hoogste klasse. Bij voldoende geldmiddelen zullen deze om de twee jaren plaats hebben. Ook werd nog onderzoek door schoolarts ter sprake gebracht, doch dit voorstel werd ver worpen. Toen geen verdere vragen meer wer den gesteld, werd de bijeenkomst door, den heer Bolt gesloten met Ps. 25 5, waarna het dankgebed werd uitgesproken. Den Burg Gisteravond werd xir Notaris Mulder ten verzoeke van den heer J. Kikkert Jz. publiek geveild het woonhuis van Hotel „Texel" met serre, tuin en het achtergedeelte van de groote zaal. Voor den kooper zou na 1947 voor 20.000,ook het voorste gedeelte van de zaal met bovenwoning etc. als eersten ge gadigde te koop njn. 't Woonhuis etc. werd ingezet door den heer G. Beers voor 17.5e0,— en door den eigenaar opgehouden 400,— boven den inzet dus voor 17.900, SlutoMioüilLlrrit Alleen die coureurs kunnen deel nemen, die daartoe door de Sporl- commissie van de KN.A.C. zijn uitgenoodigd. Zooals men weet, ligt het in het voornemen van de K. N. A. C. een race voor sport- en toerwagens te or- ganiseeren. De wedstrijd zal ln het begin van de maand Juni 1939 be houdens goedkeuring van de auto riteiten worden gehouden op een afgesloten wegcircuit te Zandvoort. De aard van de race. Het ligt voor de hand, dat bij den opzet van dezen eersten snelheidswedstrijd, welke den naam van Prijs van Zandvoort zal dra gen, in de eerste plaats naar een sportief gebeuren zal worden gestreefd. Daarnaast echter moet rekening worden gehouden met de noodzakelijkheid van een natuurlijke groei van een wedstrijd als deze, waarin het internationale karakter dus pas tot uiting kan komen, wanneer door eerste proefneming gebleken is, dat alle voorwaar den voor het slagen van een internationale race aanwezig zijn. In verband daarmede zal de Eerste Prijs van Zandvoort dus een nationale wedstrijd worden, d.w.z. daarin zullen alleen Nederlandsche rijders mogen uitkomen. En dan nog maar alleen op uit- noodiging van de sportcommissie der K. N. A. C. Het is een systeem dat ook in het buitenland wordt ge volgd en dat de beste waarborgen biedt voor een ongestoord en spor tief verloop van den wedstrijd. Weliswaar kunnen zij, die zich geschikt achten tot deelneming, zich daartoe bij de K.X.A.C. opgeven, maar tenslotte doet de Sportcommissie der K.N.A.C. een keuze uit de lijst van aspirant-deelnemers. Natuurlijk zullen de voorwaarden en voorschriften wor den neergelegd in een binnenkort te ver schijnen reglement, maar het lijkt ons nut tig daarop ten opzichte van dit belangrijke onderdeel reeds vooruit te loopen, omdat 't ten duidelijkste het karakter van den snel heidswedstrijd aangeeft. Daarnaast dient tevens de aandacht te worden gevestigd op het feit, dat het een race wordt, welke alleen zal zijn openge steld voor z.g. sport- en toerwagens, waarbij het gebruik van motoren met drukvulling (blower, compressor enz.) niet zal zijn toe gestaan. Het circuit van Zandvoort. Voor den wedstrijd heeft de gemeente Zandvoort een circuit an wegen ter be schikking gesteld,, dat den vorm van een niet gesloten acht heeft, en waarvan de grootste lus het dichtst bij don Boulevard, nabij het Casino is gelegen. Het zal geheel uit een stroef gesloten wegdek bestaan; de wegbreedte zal vrijwel over het geheele par cours 9 nieter bedragen. De lengte van het circuit bedraagt 2.3 k.m., waarvan ongeveer de helft volkomen overzichtelijk is voor het publiek, dat dus de races vrijwel ge heel kan volgen temeer omdat de lepgte van het circuit zoodanig is, dat er van hiaten, zelfs bij een klein veld van deelnemers geen sprake zal zijn. Op het oogenblik zijn de wegen welke bet circuit vormen voor het grootste gedeelte reeds aangelegd, maar nog niet volledig van een wegdek voorzien. Op twee plaatsen moe ten de aansluitende verbindingen nog wor den gemaakt. Het voordeel van deze situatie is dat men in staat is een nieuw wegdek aan te brongen, dat aan de hoogste eischen van stroefheid zal voldoen. De ligging is overigens zeer gunstig voor den aan- en afvoer van de belangstellenden; automobilisten zullen volop parkeergelegen heid vinden evenals motorrijders en fietsers. En verder zullen autobussen, trams en trei nen er wel voor zorgen, dat zeer vele dui zenden naar de badplaats kunnen komen om er voor de eerste maal in ons land ken nis te maken met een echten snelheidswed strijd voor automobielen. KON. HOLL. LLOYD. Westland, 7 Dec. te Rio Janeiro. Amstelland, 10 Dec. te IJmuiden verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten, t., pass. 7 Dec. Finisterre. Dempo, 13 Dec. te Marseille verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Maron, 6 Dec. v. Gravesend. Polydorus, 8 Dec. te A'dain. Atreus, 7 Dec. v. Bela\ an. Calchas, 8 Dec. te R'dam. Memnon, 4 Dec. v. Casablanca. Poelau Tello, 7 Dec. v. Colombo. Sembilan, 8 Dec. v. Suez. Ariadne, pass. 7 Dec. jlnisterre. Aurora, 7 Dec. v. Malaga. Boskoop, 6 Dec. te Talcahuano. Bacchus, 6 Dec. v. New York. Berenice, pass. 8 Dec. Lydd. Costa Rica, 6 Dec. te Kingston (Ja). Deucalion, 7 Dec. te Piraeus. Fauna, 8 Dec. v. Hamburg. Hebe, 8 Dec. te Amsterdam. Hermes, 7 Dec. v. Bourgas, Orestes, pass. 7 Dec. Ouessant. Orion, 8 Dec. te Candia. Simon Bolivar, 8 Dec. te Barbados. Vesta, 8 Dec. te Savona. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Maetsuycker, 6 Dec. te Soerabaja. Rantaupandjang, 7 Dec. v. Beira. Tegelberg, 6 Dec. te L. Marqués. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, 6 Dec. te San Francisco, Dinteldjjk, 6 Dec. te Cristobal. Edam, 7 Dec. te Boston. Lochmonar, 7 Dec. te Glasgow. Noordam, 7 Dec. te Philadelphia. Spaarndam, 6 Dec. te Houston. Nieuw-Amsterdam, 8 Dec. v. Rotterdam. Tiradentes, 7 Dec. v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 6 Dec. v. Grand Bassam. JAVA—CHINAJAPAN LIJN. Tjlaondari, pass. 7 Dec. Prawle Pt. JAVA—NEW- YORK-LIJN Adrastus, 6 Dec. v. Belawan. Mapia, 7 Dec. te Boston. Prometheus, 4 Dec. v. Kaapstad. Troilus, 6 Dec. te New York. AOTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 7 Dec. te B. Aires. Aphacca, 8 Dec. te R'dam. Alpherat, t„ 6 Dec. te Santos. Aludra, 7 Dec. te R'dam. EMZETCO i.IJN. Jonge Anthony, pass. 7 Dec. Malta. STOOMVAAK1 1UJ NEDERLAND Tajadoen, t., 6 Dec. te Belawan. KON. NED STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Aurora, pass. 8 Dec. Gibraltar. Baarn, 7 Dec. v. Curagao. Cottica, t., 7 Dec. v. Paramaribo. Douro, 5 Dec. v. P. Barrios. Oberon, 8 Dec. v. Alexandrië. Ganymedes. 8 Dec. te Napels. Hercuels, 8 Dec. v. Thessaloniki. Odyaseus, 8 Dec. te Kopenhagen. Pericles, t., 7 Dec. v. Barbados. Pygmalion. pass. 8 Dec. Gibraltar. Triton, 8 Dec. te Genua. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJX. Manoeran, 7 Dec. te Madrgs. Silverguava, 7 Dec. v. Cebu. Silverpalm, 6 Dec. te Vancouver. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten. t., pass. 8 Dec. Ouessant. Kota Tjandi, u„ pass. 7 Dec. Perim. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAustralië Lijn). Almkerk, 8 Dec. v. Brisbane. (HollandAfrika Lijn). Springfontein, 8 Dec. te R'dam. Jagersfontein, 8 Dec. te Hamburg. TWEEDE KAMER AVOND VERGADERING. Minister grijpt in! Rijtijdenbe sluit treedt niet per 1 Jan. inwer king. De afslag aan onze kasten. De Tweede Kamer heeft gisteren in haar avondzitting de begrooting van Waterstaai z.h.st. aangenomen. Bij de debatten, die hier aan voorafgingen, werd door bijna alle spre kers aangedrongen op spoedige invoering van het Rijtijdenbesluit, er is nu lang ge noeg gestudeerd, wordt gezegd. Voor verbetering der arbeidsvoorwaarden bij rijkswaterstaat, resp. toepassing van col lectieve arbeidscontracten, wordt gepleit door de heeren v. d. Waerden (s.d.), Kievit (s.d.) en Posthuma (chr. dem.) Het Centrale Baggerbedrijf. Een belangrijk punt van bespreking vormt het Centrale Baggerbedrijf. De heer Krijger (c.h.) spreekt van een ..opmerkcliilmn vorm van monopoliseering" bij dit bedrijf en acht saneering dringend noodzakelijk. Weldra dreigt een verloren gaan van niet gebruikt baggermateraal; in verband hiermee zou on verbindend verklaring van de regelen der vereeniging nuttig kunnen werken. Het be treft hier, aldus spr. ook haggermateriaal dat kennelijk voor het buitenland bestemd is. Scherne boetemaatregelen moeten aan cle saneeringsbenalingcn worden toegevoegd De heer Posthuma (chr. dem.) komt er eveneens tegen on, dat men het Centrale Baggerbedrijf ongestoord zijn gang laat gaan. Onze waddeneilanden. De vrijz. democratische afgevaardigde, de hr Ehels be=nreeki de kustverdediging van ■Schiermonnikoog. Snr. acht een vaste ver binding met Groningen een groot verkeers- belang. De beer Algera (a.r.) acht den invloed van vaste verbindingen met de Wadden-eilan den op storm standen niet zoo overwegend als de rommissie-Lorentz. Ts de desbetref fende verhooeing een beletsel voor een vas ten dam? Dat er invloed is t.a.v. de kust verdediging. erkent spr. doch. kan er des noods niet een dam komen van beperkte hoogte, waar het water bij storm overheen kan slaan? Ook voor de aanslibbing is afdamming be- vordeliik. Uitstekend land, 10.000 H A kan er worden gewonnen. Spr. vraagt een nieuw onderzoek. De heer Van Steen (S.D.) is niet bevredigd door 's ministers houding in zake den duin afslag onder Hollum (Ameland) de bosch- aanleg voldoet niet. De minister van Waterstaat, do beer van Buurcn antwoordt, dat van slechte arbeids toestanden bii Rijkswaterstaat geen sprake is, bet voorschrijven van loonbepalingen in de bestekken ligt niet on zijn weg. In zake het Centrale Baggerbedrijf is er een klacht bet Centrale Baggerbedrijf is oogeiegd. Dit is echter geen staatsmateriaal Uit bef rapport van het Dep. van Economi sche Zaken bliik echter, dat het materieel in werkbaren staat moet zijn. Saneering raakt bier materiaal van particulieren. Het belang van den staat ligt in de prijzen. Die moeten redelijk zijn en tegen opdrijving wordt gewaakt. Vooralsnog ziet spr. geen reden voor nader ingrijpen. De inwerkingtreding van het Rijtijdenbe sluit zaïl helaas niet per 1 Januari a.s. kunnen geschieden; spoed zal echter worden betracht. Een vaste damverbinding acht spr. niet noodzakelijk voor badplaatshelangen der Waddeneilanden. De grondaanwinning ligt niet zoozeer op den weg van spr.'s depar tement. Bij de replieken vestigen verschillende le den de aandacht op de kustverdediging van Goeree, welke onvoldoende zou zijn. De minister acht den toestand echter niet onrustbarend. Na eenige discussie worden tenslotte de begrootingen van de Staatsmijnen in Lim burg en van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden z.h.st. aangenomen. Te 2 uur middernacht sluit de voorzitter de vergadering, welke hedenmiddag om 1 uur wordt hervat. Passagier gekneusd door remoustik. De beide bestuurders en een der passa giers van het Knilm-tocstcl, dat gisteroch tend uit Sydney naar Batavia vertrok, heb ben tijdens de vlucht naar Port Darwin een hevigen remousklap gekregen. Het toestel kon de reis naar Port Danvin voortzetten, waar het veilig is geland. De drie gewonde personen zijn per ambu lance ter behandeling naar het ziekenhuis vervoerd; daar bleek dat de twee piloten er goed zijn afgekomen, doch de passagier, de lieer C. van Vliet, een Nederlander, een ge kneusde rib had opgeloopen. Het toestel zal in overeenstemming met het dienstschema heden de reis naar Bata via voortzetten. De heer van Vliet blijft tot Maandag in Port Danvin om met het vol gende K.N.l.L.M.-vlicgtuig door te gaan naar Xederlandsch-Indië. Zweedsch minister over den po- litieken toestand. IN ZWEDEN GELDEN ZWEED- SCHE WETTEN! De Zweedsche minister Sandler heelt te Gothenburg een rede gehou den, waarin hij verschillende politie ke vraagstukken behandelde. Hij deelde mede, dat er reden is om aan te nemen, dat binnenkort de onder- teekening zal volgen van een vloot verdrag tusschen Groot-Brittannië en de Scandinavische staten. Ten aanzien van de denkbeelden tot her vorming van den Volkenbond, geuit door den Zuid-Afrikaanschen staatsman Smuts, zeide Sandler, dat men, omdat de tijden moeilijk en onzeker zijn, moet vasthouden aan de overtuiging, dat liet systeem van internatio nale samenwerking moet worden gewijzigd. De Noord-Amerikaansche republiek zal dan een zeer belangrijke rol kunnen vervullen. De kleinere .landen, aldus Sandler, met in begrip van Nederland, België en Zwitser land, zien zich genoodzaakt steeds meer aan dacht te wijden aan het verzet tegen de nei ging der groote mogendheden, die een onge- pasten invloed op hen willen uitoefenen. Te gelijkertijd streven zij er naar normale en vriendschappelijke betrekkingen met alle groote mogendheden te onderhouden. On partijdigheid en gematigdheid zijn daarbij noodig. Sandler keerde zich vervolgens tegen de Jodenvervolgingen in Duitschland en de Duitsche invloed in Zweden. De minister spoorde de Zweedsche leiders aan het beginsel te huldigen, dat in Zweden alleen de Zweedsche wetten gelden. Overmoed te beant woorden met zwakheid is geen goede methode. De medewerking van Zweden aan de niet- inmenging omvat drie punten: ten eerste: het besluit den uitvoer van wa penen en munitie te verbieden, genomen in Augustus 1930; ten tweede: het besluit tot samenwerking met de niet-inmengingscommissie, genomen in September 1936; ten derde: de verkiezing van Zweden tot lid van de subcommissie. Ten aanzien van al deze punten kan Zwe den ziin houding wijzigen en de regeering behoudt zich het recht voor naar omstandig heden te handelen. Wegens anti-Duitsche houding. Laguardia, de burgemeester van New- York, heeft gisteravond verklaard, dat hij Woensdag een roode kartonnen doos had ontvangen, die den 7cn December op Long Tsland was gepost, en die een revolverkogel bevatte, alsmede een met een hakenkruis onderteekend briefje met de woorden: „Dit zult gij ontvangen, als gij doorgaat met uw aanvalleii op de Duitsche nazipar tij". Laguardia heeft het briefje en den kogel onmiddellijk aan de politie overhan digd voor het instellen van een onderzoek. Als het schoolhoofd niet de lei ding heeft... Het nieuwe Kon. Besluit, dat de bevoegdhe den van oudercommissies en ouderraden re gelt, maakt het mogelijk, dat niet het hoofd der school (gelijk voorheen steeds het geval moest, zijn) de leiding van den ouderavond heeft, maar de voorzitter der oudercommissie. In „Het Onderwijs" merkt O. op, dat dit een gevaarlijke wijziging is. Als voorbeeld vermeldt schr. een ouderavond, waarop een cabaretier optrad met een lied van sterk anti- militaristischen inslag; het hoofd der school heeft toen ingegrepen en schr. vraagt zich af, of een „links" georiënteerde voorzitter der oudercommissie dit ook zou hebben gedaan. Aan de school waarvan schr. hoofd is, wil de een der ouders een voorstel indienen om de regeering door schoolstaking te dwingen, de leerlingenschaal te verlagen. Dergelijke dingen te voorkomen, zal moei lijker zijn als niet liet schoolhoofd voorzitter van den ouderraad is. Het schijnt hem nood zakelijk toe, dat B. en W. het hoofd der school opdragen, een ouderavond te schorsen of te sluiten, indien de voorzitter van den ouderavond voorstellen ter bespreking toe laat, die in strijd zijn met den eerbied aan het ook boven hem gesteld gezag. De redactie van genoemd blad teekent hier bij aan, dat er inderdaad geen afdoende waarborgen bestaan tegen moeilijkheden als door schr. aangeduid, en meent, dat de door O. bedoelde gevallen volstrekt geen uitzon deringen zijn en dat vele ouders van de ou deravonden weggebleven zijn, omdat bepaal de politieke groepen de eerste viool wilden spelen en daardoor de openbare school meer schade dan voordeel brachten. Ook ons schijnt het. zoo schrijft het Hsb., waaraan wij dit bericht ontleenen, dat de nieuwe bepaling ongelukkige gevolgen kan hebben. Aan het schoolhoofd kan men ech ter het in het Kon. besluit niet opge- nomen recht om in te grijpen niet zoo maar „geven"; dit middel tegen de met recht gevreesde kwaal is dus ondeugdelijk. an bevoegde zijde zegt men ons, dat een afdoende wijze ter voorkoming van het behandelen van ongewenschte materie op ouderavonden zou zijn, B. en W. te verzoe ken, de huishoudelijke reglementen voor de ouderavonden niet goed te keuren, indien daarin niet bepaald is, dat het hoofd der school de leiding heeft. Inderdaad zou dat afdoende zijn. We kun- nen ons ook de regeling denken, dat de schoolvergadering onder goedkeuring van B. en W., den leider der ouderavonden aanwijst, n.1. het schoolhoofd of een der leden van het personeel. Maar hoe de praktijk dan ook zal zijn, voorkomen moet worden, dat de ouderavon den. zooals in den eersten tijd van hun be staan geprobeerd is, misbruikt worden in strijd met hun bedoeling tot politieke tri bunes. KALENDERS. 100 Jaar Nederlandsche spoor wegen. In verband met het feit, dat de Ne derlandsche Spoorwegen, het 'gend jaar hun honderdjarig bestaan vieren, is de kalender voor 1939 aan dit gebeuren gewijd. Wij vinden de belangrijkste gebeurtenissen uit den spoor- loopbaan in beeld gebracht in wat fel en hard gekleurde prentjes. De afd. Publiciteit der Ned. Spoorwegen zendt tegen den prijs van 50 cent een exem plaar toe, waarbij tevens r practische hand leiding met de voornaamst s bepalingen voor het reizigers- en goederenvervoer. )j Kalender N.Z.H o 11. Redding 1 Maatschappij. Telkenjaren geeft de N.Z.Holl. Redding maatschappij een klein kalendertje uit, ver vaardigd bij Elsevier in Amsterdam, dat in zijn soort een smaakvolle vertegenwoordiger is in den stortvloed van kalenders, die in deze maanden plegen te verschijnen. Speciaal voor Heldersche belangstellenden in dit prachtige reddingswerk is dit kalendertje bezittens- waardig, aangezien als front gekozen is „Lange Jaap", een stuk van het Marsdiep en de Dorus Rijkers. Het was Jo Spier die het ontwerp op de hem eigen origineele en pak kende wijze verzorgde. ANNA PAULOWNA. BILJARTEN. Uitslag van den biljartwedstrijd, gespeeld bij den heer Alkema.de tusschen groep 2 en 3 van de biliartver. Anna Paulowna: ,T. ter Burg—P. Smit 1—0 R. RezelmanP. Wihns 10 S. WilmsK. Jonker 01 R. RezelmanK. Verver 1*—0 W. AlkemadeK, Jonker 10 J. ter BurgP. Wilms 10 ,T. ter BurgK. Verver 10 S. WilmsK. Verver (U-1 W. Alkemade—P. Smit I0 S. WilmsP. Wihns 01 J. ter BurgK. Jonker 01 W. AlkemadeK. Verver 01 W. Aikemade—P. Wilms 01 R. RezelmanP. Smit 01 S. Wilms—P. Smit 0—1 R. Rezelman—K. Jonker 0—1 7—9 GESLAAGD. De heer Chr. de I-eeuw s'aasde te Ba tavia voor het aldaar van 2630 Nov. ge- liouden examen voor tweeden stuurman (groote vaart.) COLLECTE. De collecte voor vervolgden om ras ert geloof bracht hier f 290.11 op. KOEGBAS JUL1ANADOBP OUDERAVOND IN SCHOOL T. Als vervolg op het St. Nicolaasfeest van Maandag werd Woensdagavond een Ouder avond gehouden, waarbij ook de leerlingen uit de hoogste klassen aanwezig waren. De zaal was geheel gevuld met belangstellen de ouders. De avond werd geopend door den voorzitter der Oudercommissie, den heer C. Maters, waarna de oudste leerlingen een 4-tal liedjes zongen, die zeer goed werden weergegeven. Hierna voerden zij een too- neelstukje „De tooverviool" op, dat uitste kend gespeeld werd. Vervolgens werd tot groot vermaak van de ouders de poppenkast vertoond. Aan het slot bedankte de voor zitter ieder, die meegewerkt had om het feest zoo goed te doen slagen, terwijl het waarnemend hoofd, de heer L. Tigchelaar de ouders opwekte ook de gewone ouderavon den te bezoeken. HELDERSCHE EIERVEILING, 8 Dec. Aangevoerd: 19250 kipeieren: 4851 Kg. 3.—, 52—54 Kg. 2.803.40, 55-57 Kg. 3.20-4, 58—£0 Kg. 3.80—460, 01—63 Kg. 4.50—5, 64— 67 Kg. 4.805.20, kleine eieren 2.803, per 100 stuks EIERVEILING SCHAGEN, 8 Dec. Aangevoerd: 40.000 kipeieren f 3.355 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDTJK, 9 Dec. Aanvoer: 700 Kg. hl. eigenh. 1.90—2.70, GiOO Kg. uien 3.70—3.90. drielingen 3—3.20, grove 3.60—3.90 gele nep 4.90, stek 0.90— 1.6. 25 Kg. peen 1—1.90. 23000 kg. roode 1.301.40; 5000 savoyekool 2.103.40; 85000 kg. gele kool 1.301.50 75 duizend kg. d. witte kool 1—1.20; 2700 kg. andijvie 140—2.70; 170 kg. prei 2.60—2.80 NOOR DSCH AR WOUD E. 9 Dec. Uien 3.704.10, drielingen 3.103.20, grove 3.80-3 90, gele nep 4.40—4.60, peen 1.40— 2.50, kleine peen 0.70—1.10. roode kool 1.30—2; groene kool 3.10; ge- 'p. ^-301-40; d. witte kool 11.30; an dijvie 1.10 LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, 7 December (Reuter). Heden word de laatste veiling der November-serie gehouden. In totaal werden in deze serie nc-nivP 104.219 halen, waarvan er Joo.oOO werden verkocht. Hiervan nam de binnenlandsche handel er 45.000, het Vaste land 40.500 af. Beste vette Mërinos, slipes en Zuidame- nkaansche soorten waren in vergelijking met de vorige serie onveranderd, andere soorten eveneens onveranderd tot vijf pro cent goedkooper. Vandaag werden, bij een bod van 7.157 halen, 5.621 balen verkocht. De sorteering was matig en daar de onmiddellijke behoef- v. pvre(ligd zijn, werd er veelvuldig op gehouden wegens te lage biedingen. Q'

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6