Gemeenteraad M kml Uw Ayencla Werk! Vergadering van Woensdagavond Bestelt nog heden^SBSi 1 VISITE- KAARTEN bij Drukkerij De Boer Beiaardconcert De Oude Man spreekt Nederlandsche Reisvereeniging (Vervolg van pag. 1 van het ticeede blad). Wethouder Smits verdedigt zich tegen zijdelingsche aan vallen. Girterenavond 8 uur werd de vergadering v. den raad voortgezet. Afwezig was de heer C. Bot (Chr. Dem). Wethouder Smits (r.k.) sloot zich aan bij het woord van dank, dat wethouder de Boer uitgesproken had aan het adres van die leden, die hun instemming hadden 1 etuigd met het beleid van B. en W. Hjj zette terecht de opmerkingen van den heer v. d. Veer ten opzichte van het werkloos heidsvraagstuk, als zou dat niet met de noo- dige kracht zijn aangepakt, vooral niet wat betreft de werkloosheidsbest: ijding op het platteland. De heer Terra had ook in dien geest een opmerking gemaakt en de heer Feenstra Kuiper was ook niet heelemaal te spreken over de bestrijding van dit vraagstuk. De heer Smits gaat u lijdensgeschiedenis van dit probleem na, vanaf het oogenblik, dat hij het vraagstuk in handen kreeg, in 1931. Nóch de regeering, nóch de gemeen ten zagen toen kans 't ook maar eenigszins bevredigend op te lossen. Spr. heeft alles gedaan wat mogelijk was tot leniging van den nood. De regeering zat in dien tijd ook niet stil en langzaam aan komt nu eenige teekening in de oplossing. Nu animeert het Departement alles wat maar eenigs zins mogelijk is en stelt gelden ter beschik king. De heer van Zwijndrecht heeft een opmer king gemaakt over de commissie van beroeps keuze. Het is met deze commissie als met die van het pensioenfonds, zegt spr. Hij zit daar nu acht jaar in en heeft écn vergadering meege maakt. Er zit een te groot aantal personen in. De commissie moet echter niet opgeheven, wel herzien worden. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Uithol over het uitsluitend plaatsen van jongens uit de Centr. werkplaats b'j de ge meentereiniging en uit hen bij voorkeur een keuze te maken bij vacatures, merkt spr. op, dat deze bepaling gemaakt is, om de jongens te animeeren naar i"3 Centr. werkplaats te gaan. Hij spreekt echter tegen dat uitsluitend deze jongens gebruikt zouden worden. De heer Van der Vaart pareert. Wethouder v. d. Vaart (S.D.) begint by° de opmerking van zijn fractiegenoot Boogaard betreffende de prijzenpolitiek van het college en de mogelijkheid van verlaging van belas tingen. De wenschen van prijsverlaging n belasting verlaging bestaan ook bij B. en W. en indien practisch mogelijk zal het college ze in ver vulling doen gaan. Ten opzichte van den oproep voor de gas fabriek deelt de wethcuder mede, dat het geenszins de bedoeling van het college is verkeerde verhoudingen te scheppen en het is dus niet de bedoeling, als er een werkman noodig is, en vakman aan te nemen, om daardoor op goedkoope wijze van zijn kennis te profiteeren. Het pluimpje van den heer Schoeffelen- berger aan het adres van den voorzitter van den raad, neemt spr. graag over, maar het is niet heelemaal juist, dat sinds onze burgemeester aan het bewind is, de be grooting voor het eerst in December in be handeling komt. Dat is vroeger ook wel gebeurd en het stille verwijt, dat daarin opgesloten lag aan vorige colleges, is dus niet gepast. Ten opzichte van het voorstel van den heer Schoeffelenberger voor verlaging van de wegenbelasting, zegt rpr. dat het wel erg gemakkelijk is om het voorstel te doen, maar de begrooting moet sluiten. Het college wil geen speculaties. De opmerkingen over de grondpolitiek, zoowel door den heer Schoeffelenberger als door den heer Uithol, bestrjjdt spr. uitvoerig. Uien heeft de gemeente de grootste grondspeculant genoemd. Maar spr. meent, dat het heele grondbedrijf met speculatie niets te maken heeft. De grond slag van het grondbedrijf is geweest; een behoorlijke stadsuitbreiding. De bebouwing is in de verordening geregeld. De raad heeft den grond in klassen ingedeeld en de prijzen vastgesteld, ook waarop de erfpacht wordt verleend. In 1935 is men gekomen met een wijziging van de verordening en van de prijzen. Toen heeft de heer Schoeffelenberger ge zegd, dat verlaging van de koopprijzen van geen beteekenis was en dat alleen de erf pachtscanon verlaagd moest worden. Maar dat was niet mogelijk, want die was voor 75 jaar vastgelegd. De raad is bij de wijziging erg soepel ge weest en heeft de"erfpachters in de gelegen heid gesteld tegen den ouden prijs den grond te koopen. Er is dus niets onbillijks ln, dat nu de nieuwe prijs betaald wordt. Hoe is het mogelijk, dat nu de heer Uithol b.v. durft te zeggen, dat de heele opzet van het grondbedrijf niets anders is dan een winst- object voor de gemeente. In den laatsten tijd bedruipt het bedrijf zich behoorlijk, maar er is langen tjjd jaarlijks 15000 gulden uit de ge meentekas ingestoken, om het te helpen. Om dat nu het rentepercentage toevallig naar beneden gegaan is, schreeuwt men, dat 'e erf pachters teveel betalen. Als het geval zich andersom had voorgedaan, dan had de ge meente de strop gehad, want ze had haar prijzen niet kunnen \njzigen. Het is niet waar, zooals de heer Uithol ge zegd heeft, dat er buiten de gemeentegrond geen grond te krijgen is. Maar die blijft onver kocht. toch zeker ook niet omdat ze zoo goed koop is. Wethouder v. d. Vaart verdedigt de houding van het College. Ten opzichte van het bouwplan Egner merkt spr. op, dat in beide commissies over deze zaak is gesproken en dat beide commissies tot de conclusie gekomen zijn, dat het plan zoo uit gevoerd moet worden. Het college treft dus geen verwijt. Het is onjuist, dat er slechts eenige Helder- schen werken. De verhouding was op 10 De cember 34 Helderschen, tegen 13 van buiten. Het standpunt van het college van B. en W. is, wanneer dat mogelijk is, dat Hel dersche ondernemers bouwen, met Helder- sche arbeiders, maar wanneer zich bepaal de omstandigheden voordoen, dat een aan nemer van buiten werk komt uitvoeren, behoort het college daartegenover een be hoorlijke houding aan te nemen. Spr. be treurt het, dat de Haarlemsche aannemer tal van klachten heeft over zijn Heldersche collega's, dat hij door hen geattaqueerd wordt. Laat ons bedenken, dat onze gren zen niet bij Koegras ophouden. Betreffende de opmerking van den heer S., dat de heer Egner met den grond geleurd zou hebben, zegt spr., dat dat niet mogelijk is. Spr. deelt mede, dat het College van plan is eenige wijziging te brengen in de bouw verordening. Hoewel het spr. zou spijten als de heer Sch. als deskundige uit deze commis sie zoq gaan, gaat het College natuurlijk niet voor dit ultimatum opzij. Bij het aanstellen van personeel zal zooveel mogeljjk rekening worden gehouden met het plaatsen van stadgenooten, maar voor alles moet bij die aanstelling het belang van den dienst gesteld worden. Bij de benoeming aan de gasfabriek is volkomen rekening gehou- houden met de belangen van den volontair. Wat de heer Uithol wil met de arbeids plicht voor de jeugdige werkloozen, riekt naar de methoden van onze Oosterburen. Spr. voelt daar niets voor. Hij laakt het voorts in den heer Uithol, dat deze van de vlaggenstokken-kwestie telkens weer een soort politieke rel maakt. Alsof de natio nale gezindheid af zou hangen van het al of niet bevestigen van een vlaggenstok aan den gevel. De heer U. zal duidelijker met zijn vraag moeten zgn over de subsidieering aan plaat selijke muziekvereenigingen. Het College heeft een open oog voor de be scherming van de bevolking bij een even- tueelen oorlog. Hij vraagt den heer Uithol met een uitgewerkt plan te komen en dit den burgemeester voor te leggen en dan de vraag te beantwoordenhoe komen we aan de gelden daarvoor. Door den heer Feenstra Kuiper is de aan dacht van het College gevraagd voor het con- verteeren van een tweetal leeningen, maar een daarvan is reeds geconverteerd. Daartoe besloot de raad in zijn vergadering van Juni. Spr. is verheugd, dat de heer F. K. de finan- tieele positie van de gemeente goed heeft ge noemd. Spr. is met den heer F. K. van oor deel, dat onze stad er een is van kleine inko mens en dat daarmede rekening dient te wor den gehouden. Betreffende het plan van den heer F.K. ten opzichte van de uniforme invoering van een prijs voor het gas deelt spr. mede, dat als er iets aan de gastarieven gedaan moet worden, hij allereerst afschaffirfg van den meterhuur wil, daarna afschaffing van het vastrecht en invoering van een lagen eenheidsprijs voor het gas. Er wordt dan een meer billijke verhou ding geschapen tusschen groot- en kleinver bruikers. Tot den heer Van Zwijndrecht zegt de heer Van der Vaart, dat het College zeker niet onsympathiek staat tegenover een nieuwe Openbare Leeszaal, en zoo spoedig de verwe zenlijking mogelijk is, zal zijn komen. Den heer Hoornsman raadt spr., dat men de onderhandelingen met de Zuivelfabriek maar even af moet wachten. Men houde daar- hij echter wel in het oog, dat die onderhan delingen onder geen enkelen dwang geschie den. Den heeren Van der Veer en Hoornsman antwoordt de wethouder, dat de bouwmogelijk heden in Koegras finantieel nog niet te ver antwoorden zijn. Er is een groep belangen van diverse organen, waarmede hier reke ning gehouden dient te worden. Een bebou wing naar de methode van „luk-raak" zal het College ongetwijfeld niet bevorderen. In verband met het door den heer Terra gevraagde, inzake den Huisduinerweg, geeft spr. toe, dat er inderdaad met de rioleering lang gewacht wordt. Ook de eventueele verbreeding van den weg laat op zich wachten. Evenwel, het betreft hier een zaak. die veel geld zal kosten zoo dat men de plannen maar niet zonder zeer ernstig overleg kan gaan uitvoeren. Wat het verbieden van een tentoonstelling van den N. Malth. Bond aangaat, naast die meening is er nog een andere. Laat in deze gevallen echter de befaamde Nederlandsche „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta verdraagzaamheid den doorslag geven. In verband met het door den heer Van Zwgn- drecht over de Zondagsrust gezegde kan spr. hiernaar refereeren. De Voorzitter antwoordt: Nog geen rozegeur en maneschijn.... De heer Ritmeester dankt in de eer ste plaats voor de vele waardeerender woorden, door de raadsleden aan het adres van het Col lege gericht. Werd er enkele malen critiek ge leverd, dan was die opbouwend. Spr. is daar dankbaar voor. In verband met de sluitende begrooting en het niet verhoagen der belastingen, moet hjj echter toch de aandacht vestigen op het feit, dat men thans niet meene, dat het alles rozengeur en maneschyn in Den Helder is. Ook in de toekomst zal het noo dig zijn het gemeente-schip zoo voorzich tig mogelijk te besturen, wil het behou den aankomen. Spr. noemt de Zuiderzeesteunwet, waarvan men thans een uitkeering van 45.000.per jaar ontvangt, een niet onaanzienlijke verlich ting voor Armenzorg. Vermoedelijkzal dit bedrag volgend jaar nog hooger worden. Dictatuur? Wat de jeugdwerkloosheid betreft, in de Centrale Werkplaats arbeiden thans een 40 a 50 jongens per week. Nu noemt de heer Uit hol de wijze, waarop wij deze jongens tijde lijk eenig emplooy geven bij de Gemeente reiniging, dictatuur. Dat is natuurlijk niet zoo: men moet dit beschouwen als een soort pre mie op het dagelijksch bezoeken van de werk plaats. Een belooning voor het toonen van hun goeden wil. Mag men dit nu als dictatuur gaan kwalificeeren Of dit al onaangenaam voor de niet- geschoolden jongens is? Inderdaad, doch wat het zwaarst is moet nu eenmaal het zwaarst wegen, maar spr. wil wel mededeelen, dat ook deze categorie in het vizier gehou den wordt. Het is mogelijk, dat reeds binnen afzienbaren tijd voorstellen dienaangaande verwacht kunnen worden. In verband met een vraag van den Schoef felenberger deelt de voorzitter mede, dat bij een uitbreiding van de begraafplaats dit niet in de richting van het pompstation zal zijn. Wat de Kanaal-demperij aangaat, dit moet wel ontraden worden, aangezien de kosten buitengewoon hoog zouden zijn. Verwijten van den heer Uithol. In verband met het door den heer Uithol gezegde over de Luchtbescherming, had men mogen aannemen dat deze de desbetreffende wet had gekend. Door de opmerkingen te ma ken bewijst hij echter zijn onkunde. Met de uitvoering van de Luchtbeschermingswet is uitsluitend de burgemeester belast, zoodat de heer U. zich hiermeer niet tot' het College kan wenden. Voorts verwijt de heer U. dat er niet veel gedaan is voor de ve'iligheid van de gemeen schap in Den Helder. Hij kon echter beter weten. Er zijn proefloopgraven aangelegd, niet om de menschen in te laten schuilen maar wel om een aantal arbeiders te 1 e er en hoe dat behoort te geschieden. In tijd van nood had den die arbeiders als voorman dienst gedaan. Voor hen was dus het werk een training. Wat de verduisteringsproef leerde. De heer Feenstra Kuiper heeft gezegd, dat mm zich tot de Marine had moeten wenden voor assistentie, doch dat was op dat moment nog niet noodig. De resultaten van de verduis teringsproef zijn bekend en... er zijn vele fou ten gemaakt. Het zijn echter juist die fouten, die men moest weten. Bij de eerstvolgende ge legenheid zal men pogen ze te voorkomen. Men zit niet stil. Voorts stelde de Voorzitter er prys op de aandacht van den Raad te vestigen op het feit, dat er aan dezen dienst hard ge werkt wordt. Voor tal van onderdeelen heeft men materiaal aangeschaft. Er zijn gelden beschikbaar gesteld voor alarmee- rings-apparaten, die reeds vóór 1 Januari in orde zullen zijn. De burgerij meene in geen geval, dat men stil zit. Er komt een gaskamer, van de noodzakelijke 650 gas maskers zijn er reeds 250 aanwezig, de opruimingsdienst, ontsmettingsdienst en verplegingsdienst marcheeren, terwijl men met de vrijwilligers de beste resultaten boekte. Maa» men moet niet ailes eischen van een gemeente als men toch weet, dat de regeering slechts een half millioen uit trok voor het geheele land. Wat gaskelders onder gebouwen betreft, daarvoor is de toestemming der regeering noodzakelijk, die ook een deel der kosten draagt. Op ieder voorstel dienaangaande is echter tot nu toe afwijzend beschikt. Overigens vergt zoon kelder onder een gebouw als het nieuwe Maatschappelijk Hulpbetoon circa 50.000, wil men er tenminste geen „muizen vallen" van maken. „De kerk in 't midden". De heeren Terra en Van Zwijndrecht hebben gevraagd waarom de tentoonstelling van den N.-Malth. Bond niet verboden is. Men vergeet echter niet, aldus spr., dat ik die macht niet bezit. In de Haagsche politieverordening be staat waarschijnlijk een dergelgke clausule, maar hier bezit men die niet. En wat de Zon dagsrust aangaat, reeds is men overgegaan om de kermis Zondags om half acht 's avonds te doen aanvangen. Maar voor het verdere, ook wat de voetballerij betreft, moet spr. advisee- ren „de kerk in 't midden te laten". De heer Kraak haalde de kwestie van den spoorweg aan. Het College wil zich wel uiten daaromtrent, maar... nu nog liever niet. Bin nen afzienbaren tjjd zal dat echter waarschijn lijk kunnen geschieden. De heer Boogaard pakt uit. Bq de replieken is het nummer één de heei Boogaard (S.D.A.P.), die het woord gaa^ voeren en daarbij begint met te wjzen op den kameraadschappeiyken geest, die 0 meene beschouwingen kenmerkten. Hg sp vervolgens tot den heer Uithol, en vei o.m., dat hij gelezen heeft, dat hg niet me den Raad terug zal keeren. Ook de gewraa onderwijzersbenoeming komt op het tapj heer B. geeft echter toe, dat deze zaak nu ne - steld is. Wat de tentoonstelling van den N.- Malth. Bond aangaat zegt spr., dat 1/3 deel van de Heldersche gemeenschap wil dat deze verboden was. Met de voetballerij en de Zondagsrust is het al evenzoo ge steld en met de kermis niet anders. Een en ander wordt door den heer Boogaard op de hem eigen wijze naar voren ge bracht, zoodat de hilariteit in den ring der vroede vaderen niet van de lucht is. De heer Uithol (Nat. H.) zwijgt ook niet; deze komt nog eens op de grondpolitiek terug en zegt, dat het niet zijn bedoeling is om, zoo als gezegd, altgd maar de S.D.A.P. in opspiaak te brengen. De houding echter bij de Lucht bescherming was tweeslachtig. Ook op de Cen trale Werkplaats komt de Nationaal Herstel ler terug, evenals op zijn vlaggestok-stok- paardje. De heer Ran protesteert. De heer Ran (R.K.), daarna aan het woord komend, richt zich op scherpe wijze tot den heer Boogaard, wien hij verwijt den godsdienst belachelijk gemaakt te hebben, althans in een dwaas licht gesteld. Men moet den godsdienst niet beschouwen als een spelletje en hij moet ernstig protesteeren tegen de wijze, waarop door den heer B. daarover gesproken is. Mr. Mulder valt bij. Mr. Mulder (a.-r.) zegt dankbaar te zijn voor de woorden van den heer Ran; er is ge lachen in den Raad, maar de wijze, waarop hier de godsdienst werd voorgesteld, was dan ook inderdaad lachwekkend. Bij den spreker bleek echter eer. totaal gemis te bestaan in zake den ernst des levens. Men bedenke, aldus Mr. Mulder, dat wij als Protestantsch Chr. Raadsfractie, liever in deze zaken niet gehoond worden. De overheid heeft een roeping Gods te ver vullen en ook de gemeentelijke overheid bezit die taak. Wat daarbij den N.-Malth. Bond aangaat, had deze overheid ongetwij feld de taak om de gemeenschap te be schermen voor een streven, dat de grond vesten van het gezin aantast. De heer B o o g a a r d protesteert tegen het gezegde van den heer Mulder. Omdat een deel der inwoners zich stoot aan het voetballen zou men dat moeten verbieden? Hij adviseert deze zaken niet op de spits te dryven, en geeft de overtuiging, dit het nimmer zijn bedoeling is geweest iemand te willen kwetsen in zijn ge voelens. Het is tenslotte de Voorzitter, die den heer Uithol verwyt, dat hij ieder be hoorlijk debat onmogeigk maakt, daarbg o.m. doelende op de critiek op den Lucht beschermingsdienst. Spr. zegt er in de toekomst voor te passen op een dergelijke wijze van debatteeren in te gaan, en ver daagt de vergadering tot hedenmiddag 2 uur. Klokkenspel Monument Ned. Reddingwezen te geven hedenmiddag van 4—5 u. n.m., door den Stadsbeiaardier, Tj. Joh. Dito. Programma: 1. „De Reddingboot", W. H. de Groot 2. „Preludium", w. de Vriea o. Fantasie over ,,0 Sanctissima", A tt* 4. A- Sartorio. 4. Fantasie over „Stille nacht, Heilige nacht", - A. Sartorio. 5. „Er is een Roos ontloken", Michel Pretorius. b. „Komt allen te zamen". 7. „Zie aan de boompjes lichtjes stralen" „Kniel neder voor Gods liefdemacht", 9. „Laat de Klokken luiden""*' BertniaAsky- !0. „De eere Gjds in de natuur", ii it tt t- k. v. Beethoven. 19' "X T- Jk Ke«tfeest is gekomen". i9 "t Kerstboom is de schoonste boom". 13. „In Bethlehem geboren". 14. „Komt nu allen, vreugdevoll", 15. „Eere zij God", h sÜhnfi Eergisterenavond heeft Engelands „oude man" („this grand old man") een rede gehouden aan het banket van de Buiten- landsche Persvereeniging en hij heeft daarbij, een goede gewoonte van de Chamberlains overigens, geen blad voor den mond genomen. Hij heeft in zijn bekenden rustigen vertel trant de huidige constellatie in Europa onder de loupe gehad en dingen gezegd, die wij wel iswaar allen kunnen weten maar niet kun nen of willen beseffen. Hij heeft gezegd, dat men een oorlog, koste wat het kost, moet zien te vermijden, 'omdat de slachtoffers op het ,veld-van-eer" minder zullen zijn uan die genen, die in de burgermaatschappij getrof fen worden. Hij heeft gewezen op de „naam- looze macht", die wereldpers heet en bij on gebreideldheid een ontzaglijk gevaar kan be- teekenen voor den vrede. Hij heeft er op gewezen, dat vóór alles noo dig is een gezond optimisme in al die zaken, die de landen in ons bewogen werelddeel be treffen. Men moet niet uitgaan van het prin cipe, dat de boel toch vandaag of morgen zal spaakloopen. Men moet ge ensfeer gaan schep pen van „laissez faire, laissez passer", maar integendeel, man-aan-man, en vrouw-aan- vrouw staan om uit deze impasse te komen en een nieuw Europa te stichten, een Europa, dat gebaseerd is op wederzijdsche Verdraag zaamheid en vertrouwen. Het was een schoon en wijs woord, dat „de oude man" sprak, toen hij in verband met dit alles zeide: „de mislukking, mijne heeren, be gint als men niet langer tracht te slagen". Zoo is het, en daarom moet Europa steeds blijven trachten te slagen in de pogingen om de atmosfeer te ontladen en te komen tot wederzijds begrip. Het zal zeer moeilijk zijn, velen zal het zelfs een hopelooze taak lijken, maar het moét kunnen. En zijn andere tijden ge weest, tijden, dat het wate eveneens aan de lippen stond en men wanhoopte aan redding. Toch is die gekomen. En waarom zou deze thans uitblijven? Een scherp protest richtte deze ras-diplomaat, deze man die gehoond en bewierrookt is als wellicht geen ander, tegen de Duitsche pers. Terecht. Deze pers mist waardigheid, zij mist de gave om tot een objectieve weergave van feiten te komen en veelal is zij niets anders dan een instrument in de handen van haar, die dat instrument hanteeren. Natuuriyk hier de goede bladen, die de journalistiek hoog houden, niet te na gespro ken. Maar een belangrijk deel dezer pers, de woorden van Chamberlain laten in dezen geen twijfel aan zijn bedoeling over, berust op Hetze. Ziedaar het woord, door de Oosterburen zoo vaak gebruikt. Een zeer belangrijke mededeeling was ook, dat men binnenkort besprekingen gaat voe ren met de Italiaansche machthebbers en dat men hierdoor hoopt te komen tot een ontspan ning in den brandenden internationalen toe stand. Wij hopen en vertrouwen dat de goede wenschen van den „ouden man" uit zul len komen. Omdat wij nog steeds in den grond van ons hart weigeren te aanvaar den, dat alleen een nieuwe wereldbrand uitkomst zal kunnen brengen. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 3—5 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Het Duivelslegioen" en „Leert het Leven liefhebben". Rialto-theater, half acht. „Kind-Vrouwtje". Witte Bioscoop, half acht. „De Man die zich zelf vond" en „Ontmaskerd". Heden: Casino: .Harmonie", opvoering operette „De Vice-Admiraal. Bal na. 16, 17 en 18 December Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat: Pluimveeten toonstelling. Zaterdag 17 December. Casino: „Morgenrood", uitvoering met bal na. Musis Sacrum: Uitvoering Operette vereen. „Ons Genoegen". Zondag 18 December. Musis Sacrum, 8 uur: Practische Fvening. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 765.8 Temperatuur lucht 3.5 nlhf richting: Z.O.; kracht: 4 Licht op 4 lg 00„D® N,K'V- organiseert op Woensdag 21 Dec. een 2en Voordrachtavond. Spreker de heer A. L. wo.-r.' Von 'Jnanten te Breda met het onder werp Reisgenot met fotografie en film. Het geheel is meer een kijk- en luisteravond dan en lezmg. Lantaarnplaten, smalfilms, kleuren- en. nieuwste kleurenfotografie zullen in rijKe afwisseling den avond vullen. Onopval- n wordt door alles heen gevlochten een inlei ding van de beginselen der fotografie. Ver toond worden o.m. foto's, films, die alle op reisgebied betrekking hebben

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6