P U R O L touMtt* geneest en tmf iaait de fïuid. k prebthbeurtett Ayetida £en. jjuiteMje...., Geslaagde pluimvee tentoonstelling „AU GASTRONOME" Wie hoest? K.L.M.-avond van de Sperwer Marine-concert de ideale verkooper! Heden en morgen nog in het Alg. Militairen Tehuis. Keur van inzendingen. Gisteren, vandaag en morgen wordt in het Algemeen Militairen Tehuis, Spoor straat, de vijftiende tentoonstelling ge houden van de „Pluimveevereeniging Den Helder en Omstreken", waarvan Vrijdag middag de officieele opening plaats vond. Tal van' autoriteiten hadden blijk van belang stelling gegeven, o.m. burgemeester Ritmees ter, wethouder De Boer, de Commissaris van Politie, diverse geestelijken, notarissen en vertegenwoordigers van andere vereenigin- gen. De heer Baak. wet was de voorzitter van de vereeniging, de heer Baak, die een kort woord van wel kom sprak tot" hen, die aanwezig waren en reide, het op hoogen prijs te stellen, dat men aan de uitnoodiging gevolg had gegeven. Van diverse personen heeft men schriftelijk een bericht van verhindering ontvangen. Naast deze belangstelling dankt hij ook voor de wijze., waarop men deze tentoonstel ling geldelijk gesteund heeft. Met name tal van leden en winkeliers hebben prijzen be schikbaar gesteld. De tentoonstelling zelf mag er wezen. Men rekent dan ook op een druk bezoek. Voorts spreekt de heer Baak als zijn hoop uit, dat Noordhollands Noordpunt, gelijk dat het geval is met de postduiven, aan de spits komt te staan. Dat kan. Tenslotte vestigt hij er nog de aandacht op, dat de inzendin gen op deze expositie uitsluitend van Hel- d e r s c h e ingezetenen zijn. Er is hier geen import, en bestuur en leden zijn daar trots op. De heer Baak geeft daarna het woord aan den Burgemeester, die de tentoonstelling zal openen. De Burgemeester: Na een bon mot over de kip en het kuiken gedebiteerd te hebben, wijst de burgemeester er op, welk een vooraanstaande plaats de kippen in het algemeen in ons volksbestaan innemen. Dat bljjkt al heel duidelijk uit de taal, waarin men telkens de woorden kip en ei tegenkoomt. Het el wordt ln honderden millioenen stuks uitgevoerd. Het is een belangrijk onderdeel van de Nederlandsche handel, daar er tal van takken van nijverheid direct of indirect mede verbonden zijn. De Burgemeester releveert het succes van vlootaalmoezenier Bangerd in Den Haag (waarover direct meer) en spreekt den wensch uit, dat deze tentoonstelling als een voorbeeld moge gelden voor de wijze waarop gekweekt moet worden. Ook voor de eier- veiling zal dat dan van de grootste beteeke- nis zijn, omdat hierdoor de mogelijkheid be staat dat nog meer van dit product naar de plaatselijke veiling toegetrokken kan worden. Met de beste wenschen voor de ten toonstelling en de hoop uitsprekend, dat er steeds meer eenheid kome in de plaat selijke pluimvee-wereld verklaart burge meester Ritmeester haar voor geopend. De heer Wit, tentoonstellingsleider van „Streven naar Beter" spreekt als laatste dan nog de verwachting uit, dat deze expositie een even groot succes mag hebben als de vorige van „S. n. B.". Voor leek en kenner. Wij hebben nog een kijkje genomen op de bovenzaal, waar de 360 inzendingen zich, al kraaiende, koerende, gorgelende en tokkelen de manifesteeren. Keurig in kooien opgesteld ziet men hier de hoenders, duiven, sierduiven, fazanten en hanen en het is, zoowel voor leek als kenner, een lieve lust dat alles te aanschouwen. Bestuursleden zullen U wijzen op. bijzondere exemplaren, op speciale uit komsten van kweeken, terwijl op duidelijke wijze overal de kwalificatie aangegeven staat. Het zou ons te ver voeren hier een aan tal van die resultaten te gaan bespreken, doch voor een tweetal willen we een uit zondering maken. Dat is de Brakel Zilver kip van den heer J. Wlering, die den eer sten prijs op de tentoonstelling „Cornia" te Den Haag behaalde, en op de duif van vlootaalmoezenier H. J. Bangert, die daarmede de medaille van de Koningin op dezelfde tentoonstelling verkreeg. Voorts zij medegedeeld, dat de Wisselbeker thans definitief het eigendom geworden is van den heer Ch. Luters met het hoogst aantal punten in de kippen. Tenslotte vestigen wjj er de aandacht op, dat de tentoonstelling heden en morgen ge opend is van 9 uur v.m. tot 10 uur n.m. On getwijfeld zullen velen een kjjkje in het Mili tairen Tehuis gaan nemen. „De Sperwer" toont den laatsten tijd geen gebrek aan activiteit. Integendeel, deze veree niging biedt haar klanten herhaaldelijk iets aan dat het zien èn hooren overwaard is. Zoo deelt „de Sperwer" ons thans mede, dat Dinsdag 20 Dec. a.s. in Casino een K.L.M.' avond gegeven wordt, die iets bijzonders be looft te worden. O.m. wordt vertoond de film van de reis AmsterdamBatavia. Wjj kunnen hieraan nog toevoegen, dat deze avond gratis aangeboden wordt door „de Sper- wer"-winkeliers aan de jeugd van de twee hoogste klassen der lagere scholen (benevens van het zevende leerjaar) en tevens gratis voor de leerlingen der Ambachtsschool. Leden van de Jeugd Zweefvliegclub genieten een reductie van 50 pet. Eenzelfde reductje genieten de leden van den Luchtbeschermingsdienst. Zjj moeten hun legitimatiebewijs van deze vereeni ging daartoe in de bekende „Sperwer"-winkels toonen. Met beide vliegkampen is men nog in onder handeling. Geref. Zangvereen, „Hallelua" Donderdag 22 Dec. hoopt bovengenoemde Zangvereeniging, onder leiding van haar direc teur, den heer Joh. F. Asma, een Kerst-Concert in de Bethelkerk Julianapark) te geven, met medewerking van mej. Nelly Bierenbroodspot, sopraan, te Den Helder en den heer Feike As- ma, orgelist der Hooglandsche kerk te Leiden. Deze uitvoering staat geheel in het teeken van het a.s. Kerstfeest. Zoowel koor als soliste zullen dan ook uitsluitend Kerstliederen ten ge- hoore brengen, o.a. een samenzang van koor en aanwezigen en de Kerst-cantate van M. Schuil, terwijl Feike Asma eenige Kerstliederen, naar de bewerking van Jan Zwart, ten gehoore zal brengen. Zeer zeker zullen velen dezen Kerstwijdings- avond bezoeken. Wjj verwijzen voor bizonderheden naar de advertentie in dit nummer. OUVERTURE CORIOLAN. Gnoeus Marcius, bijgenaamd Coriolanus, is een legendarische figuur uit den strijd van patriciërs en plebejers in het oude Rome. Hoe wel zelf van plebejische afkomst, was hij van jongsaf sterk aristocratisch gezind. In 914 v. Chr., tijdens den groeten hongersnood in Rome, stelde hij ook al omdat hij verbitterd was niet tot consul te zijn gekozen voor, geen koren aan de plebejers te verstrekken ,tot zij toegestemd zouden hebben in de afschaffing van het tribunaat, dat was een groep volks tribunen, die de plebejers moesten beschutten tegen de onderdrukkingen van patriciërs en consuls. Daarom werd hij uit Rome verjaagd, maar keerde spoedig aan het hoofd van een leger Volosen terug om zijn vaderland voor den vijand te veroveren. De Romeinen zonden gezanten naar Corio lanus en later priesters om over den vrede te onderhandelen. Zonder succes. Maar op de beden van zijn vrouw en zijn moeder liet hij zich eindelijk bewegen en sprak tot zijn moeder: „Gij hebt gekozen tusschen uw vader land en uw zoon, ik kon niet terug." Hij en Attius Tullius, de andere aanvoerder der Volcsen, doodden elkander. Voor veel schrijvers en dichters heeft dit verhaal de stof geleverd tot verschillende drama's waarvan de Coriolan van Shakespeare het meest bekend is geworden. Beethoven's Ouverture in 1807 geschreven was echter bedoeld als inleiding tot het tooneelstuk van den Duitschen dichter Joseph von Collin, terwijl als entr'act-muziek bewerkingen van fragmenten uit Mozart's opera Idomenes werden gebruikt. Een enkele keer tijdens het leven van Beet hoven is de Ouverture als inleiding tot dat stuk gespeeld. Maar op de Weensche concerten kan men het herhaaldelijk en met succes hooren. En onder de elf ouvertures die Beet hoven schreef, is de Coriolan een der bekend ste geworden, al is ze dan niet zoo populair als de Egmont. Beethoven teekent hoofdzake lijk den innerlijken strijd van den held bij het smeeken van zijn moeder en zijn vrouw. In de eerste maten ontdekken we in het starre, hardnekkige unisons, in de trotsche afgemeten accoorden, den koenen Romeinschen patriikr, die tegen zijn eigen vaderstad, die hem uit wees, in opstand komt. Onbuigbare trots en onverzettelijke wilskracht spreken onverduide- lijk uit het eerste gdeelte van dit muzikaal zoo schitterend geboetseerd opus. Het daarop vol gend, prachtig contrasteerend tweede thema suggereert sterk het lyrische pleidooi, de drin gende bede der twee vrouwen. Vlak daarna volgen dan de beide thernata, maar nu gevarieerd of verkort; soms klinken zij gelijktijdig als een hartstochtelijke samen spraak. Geniaal heeft Beethoven het lang zamerhand toegeven van Coriolanus uitge beeld. Hte eerst zoo karakteristiek sterk thema wordt allengs zwakker en neemt zoowel in kracht als snelheid en levendigheid af. Steeds trager spelen de Celli de eerste maat van het eerste thema, en het is alsof de held zich in edele, stille berusting bereid te sterven over geeft. Bij het op 12, 13 en 14 October JJ. te) 's Gravenhage gehouden Examen voor het Staats-Praktijk-Diploma voor Handel en Ad ministratie slaagden de heeren R. BAARDA te Den Helder en W. VAN ZEYLEN te Texel. Beide heeren waren leerlingen van den heer J. Boon, (leeraar M.O. Boekhouden), alhier. SPOORSTRAAT 94 - TELEF. 660 Wij noodigen U nu reeds uit, met het oog op de komende feestdagen, eens een proefje te nemen met een Sla-tje, Croquet of een van onze vele andere fijne hapjes U belt Wij brengen ZIET DE ETALAGE TIJDREDE DS. MEINERS. Zondag a.s. te 10.30 uur hoopt Ds. W. J. F. Meiners wederom een Tjjdrede te houden, met het onderwerp: „Het openen van het Zesde Zegel". Steeds duidelijker teekent zich in onze da gen de vervulling van het Godswoord af. Allen zijn hartelijk welkom om dit woord ernstig te overwegen. Voor bizonderheden zie men de advertentie in dit blad. GEEST EN BEEST. Over dit onderwerp hoopt naar een adv. in dit nummer meldt. Woensdag 21 December a.s. Prof. v. d. Meiden, van Apeldoorn, in de Chr. Geref. Kerk, Steengracht, te spreken. Men zie voor bizonderheden de advertentie. XEDERLAXDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie vestigen wij er de aandacht op, dat Woensdag, 21 December a.s., des mid dags half drie in Musis Sacrum een voorstel ling gegeven wordt door het marionetten theater van mej. J. v. d. Velde uit Den Haag. Opgevoerd wordt het bekende sprookje „De Gan zenprinses". Op 22 December wordt een Kerstwijdings- avond gehouden door Mevr. BoldinghGoe- mans, eveneens in Musis Sacrum. Zie ook hiervoor genoemde advertentie. ZAKENNIEUWS. Naar wij vernemen is de heer M. Mooyen voornemens op de Heerenplaats in de voor malige groentenzaak van den heer Van der Vis een sigarenbedrijf te gaan beginnen. VOOR ALLE VERZEKERINGEN VRAAG EN AANBOD", tel. 300 IVIakelaar F. NYPELS Spoorstraat 9-11 Bij beschikking van den minister van defensie: is de officier van den marinestoom vaartdienst der le klasse A. Broere dienende aan boord van Hr. Ms. „Nautilus, den 14en December 1938 ter beschikking gesteld; is de benoemde officier van gezondheid der 2e klasse L. Smid den 16en December 1938 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Wachtschip" te Willemsoord. Officier-vlieger der 3e klasse R. L. van Es is ter beschikking gesteld, in afwachting van zijn vertrek naar Ned.-Indië. De hoofdofficier v. administratie le kl., hoofdintendant der Zeemacht P. H. Sluijter, werkzaam bij het Departement van Defensie, zal binnenkort eervol van deze functie worden ontheven en den zeedienst met pensioen ver laten. In deze betrekking wordt hij vervangen door den hoofdofficier v. administratie 2e kl. H. P. Verschuur, die bereids voor overneming van den Dienst bij voornoemd Departement is geplaatst. De officier-vlieger 2e kl. bij de Zeemacht H. Schaper, wegens langdurig verblijf in Nederlandsch-Indië gerepatrieerd, is ter be schikking gesteld. Overplaatsingen. Bootsman K. Rog v. W.s. W.o. n. O.Z.D. 25-1-39. Schipper W. H. de Vries v. Hydra n. W.s. Vliss. 9-1-39. Bootsman S. Jonker v. Hydra n. W.s. Vliss. 9-1-39. Sergt.-macht. J. A. Wamsteker v. Sumatra n. W.s. W.o. 9-1-39. Bootsman J. G. Rozendal v. Sumatra n. Hy dra 6-1-39. Onder intr. der op 6-1-39 bevolen overpl. n. W.s. Vliss. Sergt.-monteur W. A. Sirach v. O.Z.D. n. de Kooij 17-12-38. Onder intr. der op 17-12-38 be volen overpl. n. Hr. Ms. Sumatra. Sergt.-macht J. de Vries v. Kaz. W.o. n. v. Speijk 10-12-38. Sergt.-vltgmkr. (M) P. Meijlink v. de Kooij n. Kaz. A.dam 2-1-39. Op datum tewerkge steld bij de K.L.M. Korpl.-vltgmkr. (M) J. Leutscher v. de Mok n. Kaz. A'dam 2-1-39. Op datum tewerkge steld bij de K.L.M. Sergt.-zvplgr. A. van Beek v. Hospitaal n. J. M. v. Nassau 3-1-39. Maj.-telegr. C. P. Bakker van Kaz. A'dam (R.D.). Datum bevolen overpl. n. Sumatra gewijzigd van 12-12-38 in 17-12-38. Sergt.-telegr. A. M. Michels v. Sumatra. Datum bevolen overpl. naar den Radiodienst der Marine te A'dam gewijzigd van 12-12-38 in 17-12-38. Korpl.-telegr. P. W. Geleijnse v. Sumatra. Dat. bevolen overpl. naar hét vliegkamp „de Kooij" gewijzigd van 12-12-38 in 17-12-38. Maj.-torp.mkr. J. Steenaard v. Kaz. A'dam n. Schorpioen 23-12-38. Onder intrekking zij ner committeering te Weijmouth. Korp.-konst. J. B. Stijger v. Brinio n. W.s. Vliss. 9-1-39. Kwartiermeester C. de Leeuw v. W s W o n. O.Z.D. 9-1-38. Korpl.-telegr. T. Kremer v. Gruno n. Su matra. 17-12-38. Korp.-telegr. P. W. Geleijnse v. Sumatra n. de Kooij, 12-12-38. Korp.-torp.mkr. C. Boer v. Schorpioen n D Aukes 12-12-38. Korp.-macht W. F. Lamens v. O.Z D n Su matra 9-1-39. Korp.-macht C. J. Zut v. O.Z.D. Bevolen overplaatsing op 9-1-39 n. Sumatra ingetr. Korpl.-macht. T. de Vries v. Tromp n van Speijk 7-1-39. F Matree kl. H. Heins v. O.Z.D. n. Kaz. W.o. iu-lz-38. Aanwijzing per m.s. Sibajak n. O.-I. te worden uitgezonden, ingetrokken. Stoker-olieman D. Kamst v. O.Z.D. Bevolen overplaatsing op 3-1-39 n. J. M. v. Nassau ingetrokken. -•tarn. le kl. A. Klein Holte v. Tromp Be volen overplaatsing op 7-1-39 n. de Kaz. W.o. ingetrokken. Matr. 3e kl. B. v. d. Boom v. A. v. d. Hulst n. J. M. v. Nassau 3-1-39. Matr. 3e kl. .T. Stoop v. W.s. W.o. n. J. M v. Nassau 3-1-39. Marn. 3e. kL W. J. de Ruijter v. Schorpioen n. J. M. v. Nassau 3-1-39. „„„a Lichtmatrozen P. v. d. Werff, T .A. Z bergen en M. Wetter v. Sumatra n. J. M. v. Nassau 3-1-39. Onder intr. der op 6-1-39 bevo len overplaatsing naar den O.Z.D. Pijper 3e kl. H. van Harn v. Afd. Marn R'dam n. de Kooij 14-12-38. Lichtmatr. A. Ridderhof v. Sumatra naar Kaz. W.o. 6-1-39, en idem M. P. van Leuzen v. Sumatra n. W.s. W.o. 6-1-39. Onder intr. der op 3-1-39 bevolen overpl. naar J. M. van Nassau. Marn. 3e kl. C. Passchier v. Tromp n. Kaz A'dam 17-12-38. Onder intr. der op 7-1-39 be volen overpl. n. de Kaz. W.o. Lichtmatr. S. Gerrits v. Sumatra n. Kaz A'dam 17-12-38. Onder intr. der op 3-1-39 be volen overpl. naar J M. v. Nassau. Stoker 2e kl. W. Tromp v. de Kooij n. de Mok 17-12-38. Matr. le kl. J. P. M. Kammann v. Z. 6 n W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. W. du Coux v. v. Speyk n. W.s W.o. 16-12-38. Matr. le kl. W. Polak v. O.Z.D. n. W.s. W.o 16-12-38. Matr. le kl. C. v. Barneveld v. O.Z.D. n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. J. A. Wolters v. 'Sumatra n. W.s. W.o. 16-12-38. Matrozen le kl. K. A. J. Bouman, G. de Hart, D. Pronk, J. H. v. Schaik v. Tromp n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. C. Dingemanse v. W.s. Vliss. n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. J. A. I. Kommers v. W.s. Vliss. n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. J. W. de Grijs v. D. Aukes n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. W. J. J. Oort v. A. v. d. Hulst n. W.s. W.o. 16-12-38. Matr. le kl. K. J. Beun v. v. Speijk n. W.s W.o. 16-12-38. Onder intr. der op 3-1-39 be volen overplaatsing n. J. M. van Nassau. Matr. le kl. P. Schagen v. Tromp. Datum bevolen overpl. n. W.s. W.o. van 7-1-39 gewij zigd in 16-12-38. Matr. le kl. J. v. Ispelen v. Kaz. A'dam n. Kaz. W.o. 15-12-38. Matrozen 2e kl. F. I. v. Esveld en H. Koel- mans v. Kaz. A'dam n. Kaz. W.o. 15-12-38. L.L.-O.O.-vliegers K. Ester, H. T. Hasselo, B. J. de Jager J. van Persie en J. P. Wassen- berg v. de Mok n. Kaz. W.o. 15-12-38. Matr. le kl. D. Trjjsburg v. W.s. W.o. n. Z. 6 16-12-38. Matr. le kl. A. F. L. v. d. Steen v. Ws. W.o. n. v. Speijk 18-12-38. Matr. le kl. C. Kortekaas v. Tromp n. W.s. Vliss. 16-12-38. Onder intr. der op 7-1-39 be volen overpl. n. W.s. W.o. Matr. le kl. J. B. H. C. G. Smulders v. W.s. W.o. n. W.s. Vliss. 16-12-38. Matr. le kl. P. Driessen v. W.s. W.o. n. A. v. d. Hulst 16-12-38. Matr. 3e kl. H. A. Pelser v. Schorpioen n. Sumatra 17-12-38. Matr. 2e kl. A. Riechelman v. W.s. W.o. n. Tromp 16-12-38. Matr. 2e kl. A. Kamminga v. Kaz. W.o. n. J. M. v. Nassau 3-1-39. Matr. le kl. H. J. Meerman v. Kaz. A'dam n. Tromp 16-12-38. Onder intr. der op 16-12-38 bevolen overpl. n. W.s. W.o. Matrozen 3e kl. C. Brouwer en M. de Bruijn van Kaz. A'dam n. Tromp 16-12-38. Onder in trekking der op 16-12-38 bevolen overpl. n. W.s. W.o. Met ontslag uit den zeedienst. Korpl.-telegr. M. Noorland 14-12-38. Korpl.-telegr. J. Zuurveld 21-12-38. Korpl.-telegr. H. H. Hage 21-12-38. Korpl.-telegr. W. Smit 4-1-39. Korpl.-zvplgr. W. de Haan 16-12-38. Kwartiermeester B. Koekkoek 16-12-38. Marn. le kl. G. Klopmeijer 23-1-39. Militair-werkman C. Gras 3-2-39. Marn. le kl. G. J. H. v. Engelen 15-12-38. Bevordering. Marinier 2e kl. F. J. Lassing 1-12-38. tot marinier le kl Aanwijzing thuisvaren. 28-1-39 per m.s. „Saleier": Matr. 2e kl. L. Schotanus. Korpl. zvplgr. C. A. Cabret. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken. Korpl.-zvplgr. C. E. Cabret. Mafr. 2e kl. L. Schotanus. 1-2-39 ner v.s. „Moena": 23-11-38 per m.s. „Dempo": Korpl.-vltmkr. (M.) H. K. Maagdel(jn. De sabotage op Hr. Ms Soerabaja Elschen in hooger beroep. Het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia behandelde gisteren in hooger beroep de zo ken tegen de vijf zeemiliciens, door den krijgsraad te Soerabaja wegens sabotoge aan boord van Hr. Ms. „Soerabaja" veroordeeld. De advocaat-fiscaal eischte tegen den eer sten beklaagde vermindering van de hoofd straf van 14 tot 12 maanden, benevens ont slag en ontzetting uit de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen. Het vonnis tegen den tweeden beklaagde, nl. 15 maanden met ontslag en ontzetting, werd bevestigd Tegen den derden beklaagde eischte de advocaat-fiscaal 16 maanden instede van 12 waartoe hij was veroordeeld, benevens ontslag en ontzetting. De beide overige zaken zullen op 19 Januari worden behandeld. (A n e t a.) >eo Herv Gem. (Nw. Kerk. WeststraatJ 's Avonds 7 uur Oecumenische dienst. Westerkerk. (HeldeD dei Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklna^ Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 9 u.: Cand. Y. Feenstra. •s Morgens 10.45 u.: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. tieret. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Ds. Tollenaar, 's Avonds 5 30 u.: Cand. Y. Feenstra. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uuj Ds. v. 't Hoog van Utrecht. Donderdag 22 Dec. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof vaij Scheveningen Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avopds 5 uurj de heer J. Rebel. Woensdagavond half acht: Prof. L. H. v. d. Meiden. Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Melner», Tydrede, Doopsgezinde Gemeente Kerk gracht j Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur, Cand. M. J. Top. 's Avonds 5.30 Ds. J. H. H. v. Beent, van Amsterdam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst) Evangelisatiegebouw. Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur Samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediklng Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Ceger des Hells. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomsl Julianapark. 8 uur, Verlossingssamenkomst. Donderdagavond 8 uur, Heiligingsdienst, Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uut Samenkomsten. Hersteld Apostolische Zending Gemeenta Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. dienst. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, s Morgens 10 uur: JULIANADOR1 Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur. De heer I. Kuiper van Bilthoven. Koopt natuurlijk liefst een goede hoestdrank. Dus gaat men bij STEIN3ERG. Voor volwassenen en kinderen vanzelfsprekend af zonderlijke en wetenschappelijk beproefde middelen. Vanaf f 0.20 Drogisterij STEINBERG Apoth. asse. Kalzerstr. 47/49,Tel.522 Den Helder £e^lfelicPderi De nationale bond van onder officieren verboden aansluiten I3 bepaald, dat het zich aansluiten by of op eemgerlei wjjze steun ver benen aan den Nationalen Bond van Onder- heu.ntren milltairen' artrjjd is met de prlmt T kr'J^stucht en derhalve op treffend!?ePaa]de in het Reglement he boden kr0gstucht, aan den militair ver- BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Gevangene van Alcatraz Eiland" en Professorwat ben je begonnen". Ktalto: Spoorstraat half 8: „Drie Kameraden". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: Millionnairs" en „Bandieten der Woestijn". 17 en 18 December Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat: Pluimveeten toonstelling. Heden Casino: „Morgenrood", uitvoering met bal na, Musis Sacrum: Uitvoering Operette vereen. „Ons Genoegen". Zondag 18 December. Rialto-theater, 10.30 uur: Intellect-voorstel ling. Musis Sacrum, 8 uur: Practise Evening. Casino: 3.30 8.00 Dansen. Dinsdag 20 December. C^perwer)UUr' KL,M'i'roPa£anda"avond Woensdag 21 December Mfjid ®ac£um' 8-30 uur; Voordrachtavond Nederl. Reisver. ?S™C8'30 uur: Derde Marine Conecrt. ,Crrum' 230 uur: Marionetten-theater (Ned. Vereen, v. Huisvr.) Donderdag 22 December. tri~erSuC,<?n,ce,rt van de Geref. Zangvereeni- fLi? '.Halleluja", des avonds 8.15 uur, in de Bethelkerk, Julianapark. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 765.3 Temperatuur lucht 3.5 Wind richting: Z.O.; kracht: 4 Licht op

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6