Huismoeders Jaffa Sinaasappelen Heldersche Melkcentrale Twee mariniers voor de balie Fa. W. Lammers, Koningstraat 94 Wonderlijke omzwervingen van een horloge Texelsch nienws\ VOOR DE KERSTDAGEN 10 voor 25 cf. P. KALIS $-utUitje6 *$Ut 21 bi\ 2lui DieibtfecitvUlinc} chocolade bchenhen Zeekrijgsraad Willemsoord Geforceerde aanvallen op het hart van den Krijgsraad De reisvereeniging trof het niet Uit het politie-rapport Ernstige waarschuwing aan wa: inemers Den Burg- IJspret tot Iaat in den avond VRAAGT PRIJSOPGAAF Ook verkrijgbaar p. flesch a f 0.16 Telefoon 320 Gistermiddag is de Zeekrygsraad niet minder dan vier uren tezaam geweest, voor het vellen van vonnis in een vijftal zaken. De Interessantste daarbij was ongetwijfeld die, waarin een tweetal mariniers voor de groene tafel versche nen (zeldzame verschijningen op deze plaats) wegens het niet-gro«te.: van een korporaal van de landmacht ln Middel burg. Deze zaak is echter, nadat de Fiscaal, de officier van administratie le klasse Mr. D. B. A. Franken, tegen een van hen ontslag uit den dienst geëischt had, aangehouden. Slapend op wacht. De eerste zaak, die gisterenmiddag voor den Zeekrijgsraad, gepresideerd door Mr. Arn. Veldman, diende, was tegen den sto ker 2e kl. C. A. B., terechtstaande wegens overtreding van artikel 129 W. v. M. S. De man werd in den nacht van 7 op 8 November j.1., toen hij diende aan boord van Hr. Ms. „Nautilus", slapende aange troffen in de machinekamer van het schip, en dat op een oogenblik, dat hij wacht had moeten doen. Op cfe vraag van den President aan ver dachte, of deze het tenlastegelegde toegeeft, antwoordt deze vestig^nr.. j was overver moeid en men was juist van zee binnengeloo- pen, alwaar hij ook reeds sedert vele uren geen slarp gehad had. De Fiscaal, de officier van administratie der le kl. Mr. B. J. A. Franken, releveert 't feit, dat B. een schoon conduiteboekje bezit, terwijl hij daarbij aanneemt, dat hy wel oververmoeid geweest zal zijn. Daar staat echter tegenover, dat hi, een bela 'grijke .vacht had, iets wat hy nimmer had mogen vergeten. Hij vordert 3 weken gevangenisstraf, met aftrek van 5 dagen van het voorarrest. Als verdediger treedt op Mr. Mulder, die in zake het juridische deel dezer zaak niets op te merken heft, wel echter naar aanleiding van de gevorderde straf. Vele uren had verd. dien dag gewerkt en wacht geloopen, en het komt plei ter onjuist voor, hem dan nog eens extra de wacht in kwestie op te leggen. Voorts is er hier geen sprake van het stiekum gaan slapen; integendeel. Het zijn louter en alleen bijzondere omstandigheden, die oorzaak waren van het gebeurde en het eischen van 3 weken acht spr. wel aan den zeer hoogen kant. Hy verzoekt den Krijgsraad dan ook om uiterste clementie. De Fiscaal geeft toe, dat verd. hard gewerkt heeft, maar merkt daarbij op, dat er tusschen al die uren wel degelijk oogenblikken van rust geweest zijn. Men moet dit alles niet te zwart afschilderen. Overigens, hoe men deze kwestie ook bekijkt, het gemis aan plichtsbetrachting blijft bestaan. En daarvoor lykt Mr. Franken een straf van 16 dagen toch waarlijk niet te zwaar. Uitspraak: 14 dagen gev. met aftrek. Wonderbaarlijke belevenissen van een horloge. Als volgende delinkwent staat terecht de lichtmatroos Z. B. wegens diefstal subs. ver duistering van een horloge. Het blijkt een in gewikkelde geschiedenis te zijn, die veel van 't geduld van den President en den Raad eischte. Verd. B. heeft te Vlissingen, toen hij in oplei ding op de „Noord-Brabant" was, een horloge weggenomen uit een volgens hem open kastje van zijn collega Verheul, echter (alweer vol gens zijn zeggen) met het doel om deze voor zijnonattentheid en slordigheid te straffen en om het horloge spoedig weer terug te geven. Aldus was de voorstelling van zaken van het jongemensch. Mr. Veldman informeert belangstellend bij verd. of hij het tenlastegelegde bekent, doch dat blykt niet het geval te zijn. Ondanks de zeer verzwarende getuigenissen van diverse personen. Verd. merkt op, dat het hier min of meer een complot betreft van menschen, die hem er in willen praten. Moeizaam ontrafelt de President dan de heele affaire. Hoe B. als zeuntje op genoemd schip het horloge in het open kastje gevonden had en het „ter waarschuwing" wegnam en in de bakskist verborg. ,Een vreemde handelwijze", merkt de Presi dent op, waarop verd. antwoordt: „Nee Edel achtbare, dat deed ik omdat hy alles liet slin geren". De President kijkt bedenkelijk en merkt op: „Het lijkt mij een aanleiding tot diefstal", waarop verd. repliceert: „Om een ander te sparen heb ik mezelf voor den Krijgsraad ge bracht". Voorts vernemen wy, dat verd. het voorwerp slechts enkele dagen in zyn bezit had willen houden, maar helaas... toen hij aan dat voor nemen gevolg wilde geven, bleek... het horloge spoorloos verdwenen te zyn. Het zou ons te ver voeren alle details van de wederwaardigheden van het klokje hier in extenso weer te geven, en volstaan met de mededeeling, dat het enkele maanden later op Hr. Ms. „Sumatra", waar de jongens van de „Noord-Brabant" op geplaatst waren, terug gevonden werd op... B.'s kastje. Verd. neemt aan, dat een ander het gestolen had en, er geen raad meer mee wetende, of om hem te treffen, het daar gedeponeerd had. Inplaats dat B. nu het horloge terug gaf, stelde hij dat uit, totdat drie man het in zijn kistje vonden. Verd. ontkent ook dit; volgens zijn zeggen had hij het voor zich op tafel, zoo dat ieder het vrij kon zien. Daarna werd het by opbod onder de jongens verkocht, doch ook dat was comedie, aldus verd. Dat deed hy maar om de aandacht van den eigenaar te trekken, iets wat de President terecht als een wel zeer merkwaardige handelwijze kwalificeerde. In middels had Verheul begrepen waar z'n klokje uithing en maakte er werk van. Ziedaar, in groote lijnen de omzwervingen van een horloge. Mr. Franken acht de zaak bewezen. Iedere verklaring van verd. wordt weerlegd door de getuigen en hij vindt het feitelijk zonde, dat zooveel tijd aan deze kwestie gespendeerd wordt. In zyn conduitestaat wordt verd. als een „praatjesmaker" gekwalificeerd en Mr. Franken wil daar nog uin toevoegen: hoogst onbetrouwbaar. Hy vordert 1 maand gevangenisstraf en ont slag uit den dienst, zonder ontzegging weder bij de gewapende macht te dienen. Mr. Buiskool. De verdediging heeft Mr. J. E. A. Buiskool in handen, die er op wijst, dat deze jongen zeker niet als volkomen onbetrouwbaar te boek mag staan. Indien men van het beginpunt uit gaat is het opgediende verhaal lang niet zoo fantastisch als de Fiskaal dat voorstelt. Voorts wyst hy op het feit dat verd. het horloge in een open bakskist opborg, waar een ieder vrij was in te komen. Voorts ligt daar de omstandig heid, dat B. open en bloot met het horlgoe aan tafel zat, hetgeen toch _1 niet kan wijzen op diefstal. Voorts had verd. waarlijk dat nikkelen klokje niet noodig, omdat hij van thuis behoor lijk gesteund werd. Tenslotte komt het pleiter voor, dat de geheele opbouw der verklaringen charge wel wat al te mooi zijn. Ze zijn, al dus Mr. Buiskool, „zu schön um wahr zu sein". Hij eindigt met het dringend verzoek dezen man niet te straffen met ontslag uit den dienst, daar hij zijn werk met lust verricht. Na re- en dupliek van Fiscaal en ver dediger volgt de uitspraak: 1 maand gev. zonder aftrek, zonder ontslag uit den dienst. Twee mariniers op het matje. Zooals men zich ongetwijfeld nog herinneren zal, werd eenige weken geleden voor den Krijgsraad een geval behandeld van een ma troos, die het niet noodig oordeelde in Middel burg een korporaal van de landmacht .te salueeren. Gistermiddag beleefde men een soort voortzetting en wel in den vorm van een twee tal mariniers 3e kl., respectievelijk T. H. O. en W. D. die eenzelfde on-militair optreden de monstreerden in deze stad. Het geschiedde in October van dit jaar, toen beide mariniers, voor het eerst in Middelburg, over de Lange Delft flaneerden. De Lange Delft is de Middelburgsche Spoorstraat en een der leden van de avondlijke pantoffelparade was een korporaal van de landmacht. Nadat hy beide zeesoldaten enkele malen gepasseerd had, en daarbij geconstateerd, dat ze hem w e 1 aanzagen, doch niet groetten, ging hij er op af en gelasttte hun den naam op te geven. Hierop kreeg hij ten antwoord: ,,'t Doet er niet toe wat onze namen zijn". Daarom heeft de korporaal hen gesommeerd mee te gaan naar de kazerne, waaraan aanvankelijk gevolg ge geven werd, doch al spoedig waren beiden ver dwenen, daartoe in de gelegenheid gesteld door het Middelburgsche publiek, dat in grooten ge tale partij trok voor de mariniers. Marinier O. wordt het eerst door den Pre sident aan den tand gevoeld en geeft goeddeels toe wat ten laste gelegd is. Hij ontkent echter, dat zij er vandoor zijn gegaan. Overigens wijst hij er op, dat in geen geval opzet voorgezeten heeft. Van een „complotje" was geen sprake, temee- niet, daar zy beiden voor het eerst in Middelburg waren. De vriend, die min of meer als „man op den achtergrond" gefungeerd heeft, ontkent vrij wel alles. De Fiskaal, requisitoir nemend, acht de zaak voor beiden bewezen en zegt, dat men hier weer het oude liedje beleeft. Als deze marine- menschen uit Nieuwediep zijn meenen ze zich alles te mogen permitteeren. Het publiek nam ook weer de van ouds bekende houding aan door voor „de minste" partij te kiezen en het geheel was een al zeer ongewenschte on-mili- taire vertooning, O ontkent tenminste in dezen nog, maar D. draait er om heen, hetgeen spr. hem kwalijk neemt. Hij eischt voor ieder 3 maanden gevan genisstraf, en daarenboven voor D. ontslag, zonder ontzegging weder bij de gewapende macht te dienen. Mr. Mulder. Mr. Mulder treedt voor beide heeren in het krijt, en merkt op, dat het optreden van den korporaal wel aan den zeer slappen kant ge weest moet zijn. Het onderhoud moet iets ge had hebben van een onderling praatje, waarbij uit niets echter blijkt, dat D. wél gehoord zou. hebben wat de korporaal zeide. Dat beiden ver dwenen, is te begrijpen uit de houding van het publiek dat hen scheidde van den korporaal. Hier is dus sprake van overmacht, waarvoor vrijspraak zal moeten volgen. Overigens vestigt Mr. Mulder er de aandacht op, dat er om deze heele zaak z.i. nogal wat bombarie gemaakt wordt. Zoo was de korporaal bijvoorbeeld pre cies 1 dag als korporaal op straat en dus een „nieuweling". Voorts liepen er niet minder dan 400 korporaals in deze stad, zoodat de mari niers waarschijnlijk voortdurend met de hand aan de pet geloopen hebben. Van een „com plotje" kan dus geen sprake zijn. Indien men, aldus Mr. Mulder, deze zaak tot haar juiste proporties terugbrengt, kan de Krijgsraad niet anders dan concludeeren, dat hier een te hooge straf geëischt is. Deze zal veel lichter moeten zyn, en met name het ontslag moet niet ge geven worden. Na repliek van den Fiscaal besluit de Krijgsraad de zaak op II Januari voort te zetten. Droef relaas. De zeemilicien stoker 3e kl. G. W., bleek een oude bekende van de balie te zyn. Het was de man die eenige weken geleden terecht stond ter zake het veranderen van een datum in zijn zie- kenpas en thans voor het feit, dat hy vanuit Nieuwediep naar Rotterdam was vertrokken en zonder opgave van redenen 6 dagen wegge bleven was. Het is een wel zeer droevig verhaal, dat deze stoker ophangt, zoo droevig, dat de stilte in de raadszaal een enkele maal hoorbaar werd. De man dan vertelde, dat zijn vrouw in Rotter dam woonde en dat in zeer behoeftige omstan digheden. Hy vond het noodzakelijk bij haar te zijn teneinde te zorgen, dat ze ondersteuning kreeg, en liet zoolang de dienst de dienst. Na dat verd. verteld heeft, dat hij ziek was ge durende zijn verblyf 'n Rotterdam, hetgeen door den President betwijfeld wordt, wijst de Fiscaal er op, dat deze stoker z'n eigen belangen voor liet gaan bij die van den dienst. En gezien het karakter van den man kan aangenomen wor den, dat hij dat ook in de toekomst zal blijven doen. Hij is dan ook volkomen ongeschikt voor den dienst. Een man, waarop men nimmer zal kunnen rekenen. Spr. vordert 2 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van een deel van het voorarrest en ontslag, zonder ontzegging weder bij de gewapende macht te dienen. Mr. Mulder hangt dan een beeld op van de omstandigheden van verd.'s vrouw in Rotter dam. Op den dag in kwestie had zij twee kwar tjes in huis, waarmede zy het een week moest stellen. Mr. Mulder zegt zich te kunnen voor stellen (zonder dit te pardonneeren), dat op dat oogenblik het belang van het gezin bij hem primair was aan dat van den dienst. De door hem gekozen methode was echter onjuist. Een mildere straf is hier volgens pleiter zeker ge- wenscht, bijv. een straf gelijk aan het voor arrest. De Fiscaal geeft een scherpe repliek op het betoog van den pleiter. Hij wraakt een derge lijke slappe mentaliteit en zegt, dat ook in dit geval de dienst voor het meisje ging. Natuur lijk waren de huiselijke omstandigheden van verd. lang niet rooskleurig, doch als men dit alles bij de marine gaat toelaten, is het einde toch waarlijk zoek en komt er van een behoor lijk functionneeren geen spat terecht. Hij per sisteert bij de gevorderde straf. Nadat verd. nog eens een geforceerden aanval op het gemeod van z'n rechters ge daan heeft, en waarbij men wel een hart van steen mocht hebben om deze te kun nen weerstaan... volgt de uitspraak: 4 weken gev. met aftrek en ontslag. De verkeerde jekker. Als vijfde en laatste zaak komt dan tenslotte voor die tegen den zeemilicien 3e kl. J. W. t. K. verdacht van het stelen van een jekker van een zijner maats in Amsterdam. Hij nam de jekker weg, volgens zijn zeggen per vergissing, en thuisgekomen die vergissing bemerkend, haalde hij den naam er uit en naaide zijn eigen naam er op. Ter voorkoming van directe ontdekking. Het zou echter zijn plan geweest zijn het klee- dingstuk weer eerlijk op z'n plaats terug te hangen. Zijn straflijst blijkt niet blanco te zyn en de President vindt het een raar geval. Ook de Fiscaal begrijpt niet veel van de eer lijke bedoelingen van dezen milicien. Het was toch logisch geweest, dat de jekker direct weer teruggehangen was? En om er dan nog ten overmate de initialen uit te halen en de eigene er in te zettendat is wel het beste bewijs, dat het met de goede bedoelingen niet zoo bijster best gesteld was. „Het is een draaier", aldus Mr. Franken, en hy vraagt een maand gevangenisstraf. Als verdediger treedt op de luit. ter zee 2e kl. M. R. C. de Korver, die weigert hier het oog merk diefstal te zien. Hoewel ook hij aanvan kelijk sceptisch jegens dit geval stond, is zijn zienswijze veranderd. Hij vertelt dan van de jeugd van verd., van diens moeilijke huiselijke omstandigheden, en reikt den heeren een aantal prima getuigschriften uit het burgerlijke leven over. In de periode dat de jekker meegenomen werd, was t. K. geheel uit het lood geslagen, waarbij hij niemand had tot wien hij zich om raad kon wenden. Hij verzoekt den Krijgsraad hier een voorwaardelijke straf toe te kennen Na repliek van den Fiscaal volgt den uit spraak: 3 weken gevangenisstraf, zonder af trek. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Antwerpen en bestemd voor Harlingen het Ned. m.s. „Jola", als bij legger. Aangekomen van Antwerpen en bestemd voor Harlingen het Ned. m.s. „Jola" als bij legger. Weinig belangstelling voor mooien avond. De Heldersche afdeeling van de Ned. Reis vereeniging gaat op den goeden weg voort door haar leden des winters mooie en leerzame avon den aan te bieden, waarvan er gisteravond weer een in het knus-warme „Musis Sacrum" werd gehouden. Jammer, dat sneeuw en ys zoo velen van de vaste bezoekers hadden weerhouden om den gang naar de Koningstraat te ondernemen, want de heer A. L. C. A. van Nijnanten, uit Breda, een der reisleiders van de N.R.V., heeft veel waardevols verteld en nog meer moois laten zien. Deze heer Van Nijnanten was hier n.1. naar toe gekomen om de N.R.V.ers er eens op te wijzen van hoe groote beteekenis het is op reis te gaan, gewapend met een goed fototoestel en voorzien van even goed materiaal. Het is immers zoo, dat een mooie reis eerst dan alge- heele voldoening schenkt, als men er later nog eens rustig zijn gedachten over kan laten gaan en...... zijn geheugen kan verlevendigen door het bekijken van foto's, welke tijdens die reis gemaakt zijn. Aan slechte opnamen heeft men dan niets, neen, men moet opnamen heb ben, die de werkelijkheid, zooals we die be- en doorleefd hebben, weergeven. Nu is, behalve goed materiaal, ook vakmanschap noodig. Men moet weten te diafragmeeren, oog hebben voor diepte en scherpte, de waarde kennen van een levendigen voorgrond, enz. enz. Het was hierop, dat de spreker, die een aangename en vlotte be toogtrant bezit, telkens en telkens weer den nadruk legde. Aan de hand van een selecte hoe veelheid plaatjes toonde hij aan, wat de practijk is van de fotografie. Wonderschoone beelden gingen aan ons oog voorbij, beelden van verre en nabije reizen, beelden, welke goed tot uit drukking brachten hoe mooi het is te reizen en daarbij te genieten van alles wat natuur en kunst ons biedt. De heer Van Nynanten hield voorts de aan wezigen aangenaam bezig met het vertoonen van enkele smalfilms, eigen fabrikaat, en even zoovele kostbare herinneringen aan N.R.V.-rei- zen. Na de pauze demonstreerde hij met prach tige opnamen in natuurlijke kleuren: men was kennelijk verrast door de ontdekking hoever men het al gebracht heeft in de kleurenfoto grafie. Aan het einde van dezen interessanten avond dankte de voorzitter der afdeeling, de heer P. H. L. Maas, die ook het openingswoord gespro ken had, den spreker voor zijn voordracht en sprak den wensch uit hem nog eens voor een vollere zaal het welkom te mogen toeroepen. beroep gedaan om het doen doorloopen van, kranen actherwege te laten en het waterver bruik in dezen tyd tot het strikt noodige te be perken, ten einde het Bedrijf over de buitenge woon groote moeilijkheden, welke het door de natuurkrachten worden aangedaan, heen te helpen. Dien hiermede Uw eigen belang, dat van Uw medemenschen en van het Bedrijf. In aansluiting met de dezer dagen in ons blad geplaatste aankondiging van het P.W.N., wordt ons van Bedrijfszijde het volgende bericht: De watervoorziening door het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland wordt, als gevolg van de, met een alles doordringenden kouden wind gepaard gaande, buitengewoon strenge vorst, ernstig bedreigd, indien de aan geslotenen vortgaan met, ter voorkoming van bevriezen der leidingen, de tapkranen te laten doorloopen, inplaats van, zooals het behoort en uitdrukkelijk voorgeschreven is, de binnenlei dingen, zoodra er niet meer uit getapt behoeft te worden en dus in elk geval des avonds en des nachts, nasluiting van de hoofdkraan, leeg te doen loopen door middel van het leegloop kraantje, hetwelk in elke leiding, waar zij het perceel binnenkomt, is aangebracht. Het buiten alls perken gaande water verbruik, dat van onnoodig laten doorloo pen van kranen het gevolg is, kan welke inspannign men zich van Bedryfs- zijde ook getroost door de pompsta tions niet aangevoerd worden. Laat men evenvermeld misbruik niet achter wege, dan bal het Bedrijf, door overmacht ge noodzaakt zijn de waterlevering aanzienlijk te beperken, ja zelfs tjjdelijk stop te zetten. Dat dit een ernstige ramp zou zijn, behoeft nauwelijks gezegd te worden. Op alle afnemers wordt dus een dringend De gladheid van den weg. Een verkeerszuiltje aan de Sluisdijkstraat moest het ontgelden, toen een auto, door da gladheid van den weg, er tegen aan reed. Wat een vernielzucht. Een bewoonster van de Middenstraat deed op het hoofdbureau aangifte, dat men een boom in ha >x tuin had vernield. Het politiebureau als eerste hulp post. Een tweetal personen, die door het gladde sneeuwdek waren gevallen, werden op het hoofdbureau verbonden. Voor hen geen Ijspret. Vanmorgen zijn twee personen, die nog een maand gevangenisstraf te goed hadden, naar- Alkmaar overgebracht, voor het ondergaan van hun straf. ADVENTSAVOND. In de Ned. Herv. Kerk te Den Burg werd Woensdagavond een adventsavond gehouden onder leiding van den Ned. Herv. predikant, ds. Visser. Medewerking verleenden mevr. A. DaaldenRoggeveen (sopraan), J. Visser (orgel), U. Bouwsma (Bugel), Het Ned Herv. Kerkkoor van Den Burg, enkele violisten en eenige jongens (zang). Het programma bevatte: 1 Aanvangsdienst, 2 De Kerstboodschap, 3. Toespraak „Licht op", 4. Kerstverhaal, 5 sluiting. Tusschen deze nummers werd afwisselend gegeven, orgelspel, solozang, samenzang, koor, lezen, en declamatie. Het groote kerkgebouw was, ondanks het koude weer goed bezet. Daar de verwarming reeds een paar dagen van te voren was aan gezet, was het in de kerk aangenaamd warm, en kon men daar van de felle koude daar buiten niet veel bemerken. UITSLAG AANBESTEDING. Voor rekening van den heer P. Oele ia dezer dagen te Den Burg door den architect L. Igesz aanbesteed het bouwen van een woon-winkelhuis, werkplaats, en bergplaats, aan de Hoogerstraat te Den Burg, op het perceel voormalige lunchroom. De bouw werd opgedragen aan den heer J. W. Bakker (timmerwerk) en J. Boon (metsel- werkè. 't Kostte gister de baanvegers op „de Ille- mert" heel wat moeite om de ijsbaan sneeuw vrij te houden doch toen later de sneeuwval verminnderde, had men voldoening van den zwaren arbeid, want de ijsbaan was prachtig, en daar het weder steeds zachter werd, trokken toen des avonds de baanverlichting was ontstoken honderden schaatsenrijders naar de eenige ijsvlakte, die wij te Den Burg nog hebben overgehouden. Ook van de buitendor pen kwamen nog velen naar „de Illemert". Het was er een echt gezellige boel, die, vooral op eenigen afstand een alleraardigst schouwspel opleverde. Muziek van Vonk's geluidinstallatie zorgde voor zoover dit noodig was voor eenige afwisseling. Het ijsfeest duurde tot laat in den avond. Bij KB. is benoemd: in de prov. Noord-Holland: tot heemraad van den polder Eierland op Texel, K. Kalis, te Texel. Betrekt UW BROOD met de a.s. FEESTDAGEN van de fa. W. LAMMERS. Het wordt zonder prijs- verhooging voor U gesneden met onze allernieuwste electrische broodsnijmachine en verpakt in perkamenten zakken, blijft langer versch. Fiji Krentebrood vanaf 22, 30, 40 cent Kleine Krentebroodjes (rondt) 3 cent per stuk Kerstbrood givu'd met spijs vanaf 60, EO 1 00 en hooger Tulband vanaf 80' 100 en hooger Onze reclame Allerhande 25 cent per half pond Brokken Speculaas 35 cent per pond Taai-Taai 20 cent per pond Aanbevelend, ^Goedkoop» llaliaansche reislires Reismarken Reiscredielbrieven Bagage-verzekering Ongevallen-verzekering VEUtRiaNIlSCHE.IIlUÜENVrANUSBANK H -l1.AI15TupAM Ut- 80 vestigingen Ontvangen een pracht partij Jaffa Sinaasappelen Goudreinetten vanaf 2 pond 25 ct. Tomaten per pond 18 ct. 3 of 4 Citroenen voor 10 ct. Baleefd aanbevelend Gravendwarsstraat 3 Ruyghweg 49 Tel. 416 100 pCt. verkoopswaarde!| Neem onze voco BIJ GROOTE HOEVEELHEID WARM GELEVERD

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4