De „Tromp" heeft een bioscoop aan boord SCHUDT UW LEVER WAKKER STEGEMAN'S ècKte GELDERSCHE Stadt Sshinice Ingezonden Het jubileum van de Kust-artillerie Vrijdag 6 Januari 1939 Tweede Blad Had rhcumathiek in al haar gewrichten Vertrek Ralley-Rijders De specialiteiten^ voorstellingen in Casino Het afscheid van den heer Steenlage Balmasqué Dansinstituut „Polak" Cabaret der amateurs Burgerlijke Stand van Den Helder Bezoek Buitenlandsche oorlogsschepen Opgaaf mailverzending flottielje- leider „Tromp" Helders gevleugelde gasten Nieuwe sigarenzaak in de Koningstraat Zaterdag diner a f 1.75 Ook diners V. 90 ct. (4 gangen) 1.15(5 gangen) en 1.40(5 gangen) fi fatum Aangeboden door het comité Onze M De heer Van Twisk verzorgde de eerste vertooning met een fraai programma. Hr. Ms. flottieljeleider is op wel zeer Unieke wijze in het bezit gekomen van een volledig geluidsfilm apparaat. De aanbieding en de eerste vertooning had plaats op Don derdag 5 Januari, een dag, die voor de scheepsbemanning ongetwijfeld nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Vorig jaar, ter gelegenheid van de indienst stelling van Hr. Ms. „Tromp", had het Co mité reeds uitvoering gegeven aan zijn voor nemen om onder de leden, contribuanten, do- nateurs(trices) en belangstellenden een inza meling te houden. Uit de opbrengst zou iets worden aangeboden, dat cie bemanning van Hr. Ms. „Tromp" ten goede komen zou. Wij herinneren er aan, dat het Comité b.v. voor Hr. Ms. „De Ruyter" destijds een vol ledige radio-omroep met 17 vertakkingen over het geheele schip, kon aanbieden. Het Comité rekende het zich dus tot een eeretaak ook voor Hr. Ms. „Tromp" iets te doen. Al spoedig bleek echter, dat de belangstel ling voor de indienststelling van Hr. Ms. „Tromp" veel geringer zou zijn dan destijds voor Hr. Ms. „De Ruyter", zoodat het aan vankelijk plan om op den dag van de indienst stelling een geschenk te geven eenige maan den moest worden uitgesteld. En terwijl de indienststelling van Hr. Ms. „Tromp" reeds in de herinnering vervaagde, kwam onverwacht de mededeeling van het Comité „Onze Marine", dat het, nog voor Hr. Ms. „Tromp" haar eerste reis zou gaan ma ken naar de Middellandsche Zee, de beschik king zou krijgen over een volledig bioscoop apparaat met ingebouwde gramofoon voor muzikale illustratie als eventueele stomme films worden vertoond. Gisterenmiddag had de aanbieding van de geluidsfilm-installatie aan boord van Hr. Ms. „Tromp" plaats, terwijl het schip ligplaats had op de werf WiltonFeyenoord te Schie dam. Om vier uur verzamelden de Commandant met zijn officieren, onderofficieren en man schappen zich in het volksverblijf, dat voor deze gelegenheid als bioscoopzaal dienst deed. Onder de aanwezigen merkten wij op de heeren H. B. R. Boosman, directie N.S.F.; F. W. E. Trijssenaar, directie N.V. Philips; Ph. Quanjer, secr. Alg. Ned. Verbond; R. Uges, namens het hoofdbestuur van den Nederl. Bioscoopbond en de bij de Marine zoc popu laire bioscoopdirecteur P. van Twisk. Voor het Comité „Onze Marine" waren aanwezig de heeren A. W. P. Angenent, W. J. van Dyck, F. van Hasselt en J. Th. M. Wijs. Om vier uur verzamelde de commandant, kapt. ter zee L. A. C. M. Doorman met zijn officieren, onderofficieren en manschappen zich in het volksverblijf, dat voor deze ge legenheid tot bioscoopzaal was ingericht. De heer A. W. P. Angenent verkreeg daar na het woord, die vooraf de opmerking maakte, dat een zekere mate van vrijmoedig heid noodig is ter bereiking van een bepaald doel, gelijk dit ook het geval was met het doel, dat het comité zich gesteld had ter ge legenheid van de indienststelling van Hr. Ms. „Tromp" en waarvan het resultaat vandaag aan de opvarenden wordt aangeboden. Maar ik heb niet de vrijmoedigheid, aldus de heer Angenent, U vanavond hier welkom te heeten, omdat het comité „Onze Marine" aan boord gekomen is als gast. Toch mag ik niet na laten met de comitéleden aan U voor te stel len de heer Boosman, directeur van de N.S.F.; de heer Frijssenaar Sr, van de N.V. Philips, de heer Quanjer, van het Alg. Nederl. Ver bond, de heer Uges, namens den Nederl. Bioscoopbond, die zoo vriendelijk waren aan onze uitnoodiging, hier aanwezig te zijn, ge volg te geven en dit vooral aan de van Den Helder komende opvarenden de po pulaire Bioscoopdirecteur Piet van Twisk, die het programma van dezen avond verzorgt en tevens een aantal films beschikbaar gesteld heeft, om tijdens de a.s. Middellandsche Zee reis gedurende drie maanden te kunnen ver- toonen. Vervolgens mag ik niet nalaten U mede te deelen, dat het comité „Onze Marine" veel medewerking heeft mogen ondervinden niet alleen van de reeds genoemde personen doch uit alle kringen van het Nederland- sche volk. Van allen, die uiting hebben willen geven aan hun daadwerkelijke belangstelling voor de Marine, zijn de handteekeningen ver- Doet thans haar werk weer met gemak. Deze vrouw kreeg een hevige aanval van rheu matische pijnen, die zich uitbreidde over al haar gewrichten. Zij schrijft: „Ik acht mij' verplicht alom luid de verdiensten van Kruschen Salts bekend te maken, daar het mij verloste van een ernstigen en hardnekkigen aanval van rheumatische pijn. Ik had het in imijn beenen en knieën en dit breidde zich later uit tot in alle gewrichten van mijn lichaam. Dit duurde 13 weken; toen moest ik naar bed. Daarna raadde men mij aan, Kruschen Salts te gaan gebruiken en vóórdat ik de tweede flacon leeg had, kon ik mijn gewone werk weer doen. Mevr. I. D. Rheumatische pijnen zijn het gevolg van onvol doende werking van Uw afvoerorganen, waar door zich allerlei schadelijke afvalstoffen, zooals urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van de rheumatische pijn, ophoopen. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen regelmatig worden verwijderd en Uw pijnen zullen afnemen, om tenslotte voorgoed te ver dwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten. zameld in een album, dat ik den Commandant gaarne zal overhandigen. Bijna 1500 hand teekeningen zijn in dit album verzameld. Ik hoop, zeide de heer Angenent, dat dit album nog langen tijd met Hr. Ms. „Tromp" zal mee varen, doch ik verzoek U wel het t. z. t. te willen aanbieden aan het Ned. Hist. Scheep vaart-Museum te Amsterdam, opdat in de verre toekomst zal blijken, op welke wijze men uiting heeft willen geven aan zijn be langstelling voor de Marine. Het comité was tevens in de gelegenheid alle opvarenden van Hr. Ms. „Tromp" aan te bieden een exemplaar van het boek „Tromp", door Albert Chambon. Maar het voornaamste is toch wel, datgene, waartoe wij nu kunnen overgaan, n.1. de aan bieding van een volledig bioscooptoestel. Het zal ongetwijfeld van groot nut en ter onspanning zijn van alle opvarenden. Maar ik wil Uw speciale aandacht vragen voor de mo gelijkheid om met dit toestel voor vlagver toon in het buitenland belangstelling op te wekken voor Nederland in den vreemde. De Nederlanders, die in buitenlandsche havens weer eens een bezoek aan boord van den Ne- derlandschen bodem komen brengen, zullen met de vertooning van Nederlandsche films zich weer eens gesterkt voelen. Laat hen, maar ook de vele buitenlanders, die aan boord komen zien, hoe in ons Vaderland een hechte gemeenschap is met ons Vorstenhuis, rondom onze geëerbiedigde Koningin, onze geliefde Prinses, Prins Bernhard en Prinses Beatrix. Juist in deze tijden is het van zoo groote be- teekenis, dat men in het buitenland kennis draagt van de goede verhoudingen in Neder land. Ook met betrekking tot onze handel en scheepvaart en het geheele maatschappelijke leven in ons land, zal het goed zijn door mid del van de film meer bekendheid te geven aan wat Nederland presteeren kan. Moge zoo het vlagvertoon van Hr. Ms. „Tromp" nog vele jaren voortgezet worden. Met een hartelijk dankwoord aan allen, die aan de totstandkoming hebben medegewerkt, besloot de heer Angenent zijn speechje. De kapt. t. zee L. A. C. M. Doorman, com mandant van Hr. Ms. „Tromp" verheugde zich ten zeerste, dit geschenk te kunnen aan vaarden. Hij wilde zich gaarne aansluiten bij het dankwoord van den heer Angenent en daarbij nog eens speciaal de aandacht vesti gen op de medewerking van de directie van de N.S.F., de N.V. Philips en den heer Van Twisk. Toen het Comité „Onze Marine" kort voor de indienststelling van Hr. Ms. „Tromp" het aanbieden van het geschenk kwam bespre ken, waren wij zeer belangstellend. Aange naam verrast waren wij, toen we vorige maand vernamen, dat een geluidsfilminstalla tie zou worden aangeboden. Ik ben het Co mité „Onze Marine" daarvoor zeer erken telijk. Met den wensch, dat het Comité „Onze Marine" nog vele jaren zijn arbeid voor de Marine moge voortzetten, verklaarde Kolo nel Doorman het bioscooptoestel gaarne te aanvaarden. Direct daarna kon het programma van den heer Van Twisk worden vertoond. Allereerst werd vertoond de te water lating van Hr. Ms. „Tromp" en het eerste vertrek naar zee. Daarna volgde een overzicht van den gehou den Zeevaartdag te Scheveningen. Vervolgens werden een aantal zeer fraaie kleur- en tee kenfilms vertoond, waarmede op zeer sug gestieve wijze werd aangetoond, welke voor treffelijke eigenschappen het bioscooptoestel heeft, zoowel de projectie- als de geluids installatie. Nadat het programma was afgewerkt, bleef men nog geruimen tijd in gezellige sfeer bij een, terwijl de opvarenden ververschingen en cigaretten werden aangeboden. Deze bijeenkomst demonstreerde weer eens op duidelijke wijze, van welke groote beteeke- nis het is als ook op deze wijze, uit alle krin gen van het Nederlandsche volk de daadwer kelijke belangstelling aan de marine tot uit drukking komt. Maandagmorgen half 10 uitj i; de Koningstraat. a Zooals bekend vertrekt Maandag- ii morgen de equipe Kruyt—van Kampen ii naar Tallinn in Estland, alwaar den ii S. iI7den van deze maand gestart zal jj as worden voor de Ralley de Monte Carlo. i ii Wij vestigen er de aandacht op, dat dit vertrek plaats vindt te half 10 des a a i i morgens en wel voor ons Bureau in de j l Koningstraat. Iets bijzonders wacht Den Helder, Wij hebben er reeds in een vorig bericht op gewezen dat het Heldersche publiek Zondag en Maandagavond in Casino iets bijzonder te wachten staat. Niet minder dan drie ver maarde wondermenschen zullen op beide avonden optreden, nl. Miss Hamida, de medium helderziende, Jean Janin, de telepathische tenor, en de fakir Ramah, die iets zal onthullen van de Indische mysteries. Dit gezelschap had in de groote plaatsen des lands een uitmunten de pers. Zoo schrijft m. het Alg. Handelsblad: Miss Marrnd- verricht allerlei opdrachten, waartoe een medium, een willekeurig iemand haar inspireert, zoo vlot en vaardig, dat men er versteld van zal staan. Het is zeker de moeite waard haar optreden bij te wonen. De Maasbode: Zonder dat zij zich uit de zaal op het tooneel begaf, zong J an Janin bekende aria's van filmsterren, door het publiek aan Miss Ha mida opgedragen. Rotterdamsch Nieuwsblad: Maar de attractie was Ramah, die lustig naalden door hoofd en a-m prikte, over vlijm scherpe zwaarden liep, een kip keek hij zoo maar in slaap. Dat Ramah zells het graf niet vreest, bewees hij door in verstijvende trance te gaan, waarbij mond en neusgaten waren dichtgestopt. zich te laten kisten en onder zand en zaagsel te worden begraven. Wjj vestigen er de aandacht op, dat de Hel dersche Bestuurdersbond in verband met het vertrek van den heer C. Steenlage aan alle vakbondsafdeelingen, vereenigingen en per sonen de gelegenheid biedt van hem persoon lijk afscheid te nemen. Dit afscheid heeft plaats morgen (Zater- daglmiddag van 4 tot 5 uur, in de bovenzaal van het Kegelhuis. Het jaarlijksche Bal-Masqué van genoemd dansinstituut zal, als alle teekenen niet be driegen, ditmaal wel iets aparts worden. Twee Bands zullen de stemming er in hou den, terwijl vele jury- en publieksprijzen voor fraaie, geestige en origineele groepen, paren en personen beschikbaar zijn. Tal van gecostumeerden meldden zich reeds aan. Het zal een feest worden voor jong en ouderen. Men leze de desbetreffende adver tentie. Zondagavond stelt de Directie van „Musis Sacrum" weder prijzen beschikbaar voor deel nemers (sters) aan een „Cabaret voor Ama teurs". Voor den microfoon zullen tevens „Crooners"-wedstrijden plaats vinden „The Allround Musicians" verzorgen de dansmuziek. GETROUWD: N. Heiting en C. Cernoio; H. Kamphuis en P. van der Hert; P. Koppejan en C. Kluppel; A. H. Teesink en A. Dane. BEVALLENE. BeetsStaverman, z. OVERLEDENG. Hoelandtvan den Heu vel, 64 jaar. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter ga! in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bü apothekers en drogisten, f. 0.75. ïïlaAmt-^ücMen BATAVIA, 5 Januari (Aneta/A.N.P.). Het Fransche aviso „Dumont d'Urville", onder commando van den capitaine de fregatte Arzur, brengt van 5 tot 10 dezer een niet-officieel be zoek aan Amboina, op 11 en 12 Januari ver toeft de bodem te Bandaneira, van 15 tot 20 Januari te Endeh, en van 21 tot 23 Januari te Waingapoe. Het tankschip „Trinity", van de Amerikaan - sche marine, brengt op 8 Januari een niet- officieel bezoek aan Tandjong Oebang. Overgeplaatst van Hr. Ms. K XVIII naar den onderzeedienst, de luitenant ter zee ,der 2e kl. F. J. A. Knoops; van den onderzee dienst naar Hr. Ms. K X, de luits ter zee 2e kl. H. C. Besagon en G. H. Donker; van den onderzeedienst naar Hr. Ms. K XIII de offi cier van den marine-stoomvaartdienst der 2e kl. J. E. R. Ros en de luit. ter zee 2e kl. H. D. B. Beudeker; van Hr. Ms. K X naar den onderzeedienst, de luitenants ter zee 2e kl. A. H. Deketh en C. W. T. baron van Boetzelaer; van Hr. Ms. K XIV naar den onderzeedienst, de luit. ter zee der 2e kl. J. Bussemaker; van Hr. Ms. K XV naar Hr. Ms. K XIV, de luit. ter zee der 2e kl. P. G. de Back; van den onderzeedienst naar Hr. Ms. K XV, de luit. ter zee der 2e kl. H. C. J. Coumou; van Hr. Ms. K XVII naar den onderzeedienst, de luit. ter zee 2e kl. F. G. H. van Straaten en de officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. T. J. Spangenberg; van Hr. Ms. K XIII naar Hr. Ms. K XVII, de luitenant ter zee 2e kl. T. Brunsting; van Hr. Ms. K XIV naar Hr. Ms. K XV, de officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. L. Kleiman, van Hr. Ms. K XV naar Hr. Ms. K XVII, de officier van den marine stoomvaartdisent der 3e kl. G. E. J. Groenendal; van Hr. Ms. K XIII naar Hr. Ms. K XIV, de officier van den marine stoomvaartdienst der 2de kl. N. C. van Ber gen van der Grijp; van het hoofdkantoor van Scheepvaart naar het gouvernementsstoom schip Valk te Tandjong Priok de gezagheb ber M. van Burken. De luitenant ter zee der 2e kl. P. W. C. de Vos den 7en Januari 1939 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Tromp". De volgende plaatsingen zijn gelast: de lui tenant ter zee der le kl. J. W. C. Cal ten Hou wing aan boord Hr. Ms. „Tromp"; de luite nant ter zee der le kl. H. H. L. Pröpper bij het Departement van Defensie; de luitenant ter zee der 2e kl. A. M. Valkenburg te Vlis- singen. Datum van Plaats van ter post bezorging bestemming 10, 11, 12, 13 en 14 Jan. Lissabon 16.15 14 Januari (extra) Lissabon 21.05 22 Januari Messina 6.30 23, 24, 25 en 26 Jan. Messina 21.05 29 Januari Istanboel 6.30 30, 31, 1, 2 en 3 Febr. Istanboel 21.05 11 Februari Athene 21.05 12 Februari Athene 6.30 13, 14 en 15 Februari Athene 21.05 20, 21, 22, 23 en 24 Febr. Dubrovnik 21.05 28 Februari Venetië 21.05 1, 2, 3 en 4 Maart Venetië 21.05 5 Maart Venetië 6.30 10 en 11 Maart Villefranche 21.05 12 Maart Villefranche 6.30 13 Maart Villefranche 21.05 20, 21, 22, 23, 24 en 25 Maart Bordeaux 16.15 Correspondentie voor dit oorlogsschip, welke nog wordt ontvangen na de verzending op 25 Maart wordt te Den Helder bewaard. IN WINKELS MET ONS RAAMBILJET DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK „Laplandertjes" Voor den natuurliefhebber zgn, goed be schouwd, de herfst- en wintermaanden toch ook wel plezierige tqden en met name voor den vogelvriend. Wel is waar verlaten vele van onze gevederde vriendjes ons als de steeds terugkeerende trektijd weer aangebro ken is, maar een haast even groot aantal komt daarvoor in de plaats. Bijvoorbeeld van de Lijsterfamilie, waarvan hier in onze stad de Merel en de Zanglijster gebroed hebben, is de laatste vermoedelijk reeds vertrokken naar mildere oorden, maar ook in deze vacature is weer voorzien door een ander familielid, n.1. de Koperwiek. Alhoewel vele van deze vogels doortrekken naar het zuiden bleven hier te lande toch zeker eenige duizenden overwinteren, vooral als de winters niet te streng zijn. Doch ook de winter zooals we hem meegemaakt hebben in Decem ber, heeft hen nog niet verdreven. Vorig jaar waren ze steeds in het park achter het Direc tiegebouw en ook nu zijn ze daar weer te vin den. Op een morgen zat een troepje van zes van deze „Laplandertjes" ir. de boomen van het park, maar allengs kwamen er meer en niet lang daarna waren er zeker een vijftig. Spoedig daarna streken ze neer op de grasperken en begonnen ijverig naar voedsel te zoeken tus- schen de rottende vegeatie. Enkele echter bleven zitten op de hoogste, wiebelende takken dat waren de „schildwachten", maar gelukkig hoeven ze hier niet dikwijls hun alarmroep „tie-dak-sie" te uiten, want roovers komen hier sporadisch voor. Ze lijken zeer veel op zanglijsters, de kop is echter anders geteekend, want bij het oog loopt een witte streep en bij het oor een licht gele vlek. Het beste kenmerk is echter de roestkleurige vlek onder de vleugels, die voor al goed opvalt bij een vliegenden vogel, alhoe wel hiervan in ruststand ook nog wel een ge deelte zichtbaar is. Toch is de koperwiek geen echte stadsvogel. Hij houdt meer van het open veld en is dan vaak in gezelschap van Spreeuwen en Krams vogels. In Friesland zijn de weilanden daar soms als het ware bezaaid met die vogels en ik heb daar wel eens koppels gezien, die uit meer dan duizend van deze laplandertjes be stonden. De gangbare naam voor hen is daar dan ook Veldlijster (Fjildlyster). In zeer zeldzame gevallen blijven deze vogels hier wel eens broeden. Schijnbaar vin den ze de zomers hier te warm en toeven ze liever in de koude streken, zooals de moeras sige gebieden van het Russische rijk, aan de oevers van de Oessa. waar ze een nest bou wen. als alle lijsterachtigen, m«t een bodem waar veel klei in verwerkt wordt. Van de koperwiek heeft men zelfs nesten gevonden op Spitsbergen. De Kramsvogel, die in 't geheel geen stads vogel is, komt hier dikwijls in de duinen voor en omdat U groote kans heeft, hem daar eens te ontmoeten, wil ik even iets van hem vertel len. Wanneer er van die vogels zijn, behoeft U vast niet lang te zoeken, want ze verraden al heel spoedig hun aanwezigheid door hun levendig tjak-tjak geroep. Ze zijn heel wat grooter dan de Koperwieken en missen de „koperen" vlek aan de flanken. Tevens hebben ze een blauwgrijzen kop en stuit. Evenals de merels, hippen ze, als ze naar voedsel zoeken, echter niet in elkaar gedoken, zooals die zwartrokken, doch met opgeheven kop. (Wordt vervolgd) De Jong. Van Gerard Vrijdag. Hedenmiddag te 5 uur opent de heer Gerard Vrijdag in het perceel Koningstraat No. 106 (voorheen de zaak van de firma De Vries— Waiboer) een nieuw bedrijf in tabak, sigaren en cigaretten. De heer Vrijdag is zeer ruim gesorteerd in eerste klas fabrikaten, even eens in de andere artikelen der „toeback"- branche. De zaak ziet er keurig en verzorgd uit. Bjj gunstig weer een marsch door de stad. Maand;-g viert het regiment kust- artillerie zjjn 125-jarig bestaan. Een heel *ee) tprogramma is voor dit fees telijk herdenken samengesteld, waarbij o.m. een marsch door de stad. Bij gun stig weer zal de geheele compagnie, met medewerking van de Marinekapel, onder leiding van den heer Leistikow, een marsch door de stad maken, langs de volgende oute: 9.15 uur vertrek voor de kazerne Erfprins, langs Fort- weg, Koningsweg. Singel, Krugerstraat, Polderweg, Koningstraat, Spoorstraat, over de Marinewerf naar het Paleis, waar om 10,15 voor den commandant Marine --al worden gedefileerd. Via Kanaalweg, Postbrug, Kerkgracht wordt naar het Stadhuis gemarcheerd, waar om 10.45 uur voor den burge meester zal worden gedefileerd. Langs Singel en Koningsweg wordt dan naar de kazerne gemarcheerd. Om 12 uur zal de burgemeester de officieren van et regiment ten stad- huize ontvangen. De marsch heeft natuurlijk alleen plaats bij gunstig weer. LEIDSCHEPLEIN 5—9 A'dam Tel. 33072 Dagelijks wisselende menu's Hors d'Oeuvre Riche Crème Tomates Filet van Tong a la Parisienne Kalfsschnitzel a la Maison, Pommes frites of Gebraden kip, Compote assortie. geb. aardapp. Coupe Poire-Hélène '(Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende eenige regels in Uw blad plaatsen Bij voorbaat dank. Wat kan de reden zijn, dat het hier in Den Helder zoo lang duurt eer de sneeuwmassa op geruimd wordt? Gisteren, 4 Januari, moest ik met m'n wagen den Polderweg op om te venten en nu is er zoo veel zand in Den Helder en ik geloof arbeiders (werkloozen) ook genoeg om wat zand te strooien en de wegen begaanbaar te maken opdat degene die aan den weg wat moet verdienen beter kunnen werken. A. Goijjer, Californiestraat 71. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat het wei nig zin heeft sneeuw te gaan ruimen, zoolang het sneeuwt. Evenwel, men heeft Donderdag morgen een sneeuwploeg door de stad laten rijden, die een groot deel der straten berijd baar maakte. Overigens heeft de natuur al meer gedaan dan waartoe tientallen sneeuw ploegen in staat geweest zouden zijn. Ten slotte zij er de aandacht op gevestigd, dat de kosten per dag voor een 100-tal sneeuw ruimers een bedrag eischen van niet minder dan 450. Red. Held. Cour. legenda BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Vier mannen en één gelofte" en „Bokser tegen wil en dank". Rialto, Spoorstraat half 8: „Mannequin". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Gentleman-Vagebond" en „De Duivel aan 't stuur". Zaterdag 7 Januari. Casino, 8 uur; Padvinders-Revue. Zondag 8 Januari. Casino, 8.15 uur: Cabaret-avond. Musis Sacrum, 8 uur: Cabaret der Amateurs. Maandag 9 Januari. Casino, 8.15 uur: Cabaret-avond. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 761.5 Temperatuur lucht: 2.6 Wind: richting: N.N.W.; kracht: 4 Licht op: 4 uur 47 min. KERKNIEUWS. Tot koster van de N.-H. Kerk alhier is benoemd de heer M. Boogaard, alhier. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Vertrokken van Den Helder, bestemming Londen, motorschoener „Angeja". LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Op den hoek Koningdwarsstraatle Vroon straat is gisterenavond een lantaarnpaal door een auto tegen den grond gereden. FIETSENMISÈRE. In een steeg naast het perceel Keizerstraat 82 staat sinds eenige dagen een rijwiel. Een bewoner van de Spoorstraat, die zijn fiets in de Dijkstraat onbeheerd heeft laten staan, moest aangifte doen van ontvreemding. i

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5