DE WERELD Van bankbediende tot president der Rijksbank Post vluchten op Indië woorden Schacht's loopbaan in weinig Dokter en koopman reden er op los Ontsporing te Amsterdam Zes gewonden bij auto-ongeluk Vallende lijmpot veroorzaakt brand Oorlogs- en neulraliteitsrecht iwimriLT I j Een meevaller voor luchtpassagiers Het liik in den koffer DE MAN DER DEMOCRATEN. Een van de interessantste en markantste persoonlijkheden in de kringen der Duitsche regeering is zonder twijfel dr. Hjalmar Schacht, die de vorige week door Hitier ont zet is als de president der Rijksbank, want niet alleen in Duitschland zelf, doch tot ver over de grenzen van zijn vaderland kent men de magere gestalte, het scherpe profiel en de dubbele hooge boord, bekend gewor den door tallooze caricaturen. Behalve een der bekwaamste en knapste mannen van het Duitsche Rijk, is Schacht daarnaast ook een uitstekend diplomaat, die bekend staat om zijn geestige kwinkslagen. Hoe is het leven geweest van dezen man, die ondanks zijn groote kundigheden, thans van zijn functie ontheven is. Uit een eenvoudig gezin. Te Tingleff in Sleeswijk werd den 22en Januari 1877 Hjalmar Schacht geboren. Hij was uit een eenvoudig gezin, dat zich groote uitgaveh voor de studie der kinderen ge troosten moest. Zijn vader was jarenlang in Amerika werkzaam geweest en was toen een groot bewonderaar van den toenmaligen de- mocratischen candidaat voor het president schap, Horace Greely. Vandaar dan ook, dat hij zijn kinderen geheel in die geest opvoed de. Hjalmar Schacht bezocht het gymnasium te Hamburg, waar hij in 1895 eindexamen deed. Wat studie betreft, veranderde hij nog al eens van richting; eerst studeerde hij me dicijnen, vervolgens zwaaide hij om en koos de Duitsche taal en letterkunde tot studie vak, om tenslotte staathuishoudkunde te stu- deeren, waarvoor hij zoowel de universiteit te Berlijn, als ook die te München, Parijs en Londen bezocht. Financiëele actie. In het jaar 1903 begon zijn carrière in het bankwezen, want in dat jaar werd hij archi varis bij de Dresdner Bank. Het was in het jaar 1914, dat hij als adviseur voor financi- eele zaken bij het Duitsche gouvernement in België kwam, om echter reeds in 1915 naar zijn vaderland terug te keeren, waar hij, we derom een jaar later, leider van de „National- bank" werd. Zijn financieele kundigheden waren van dien aard, dat in 1918 zijn benoe ming tot directeur van deze bank volgde, die, na haar fusie met de Darmstadter Bank, wel dra een zeer belangrijke positie in het Duit sche zaken- en financieele leven innam. Schacht beperkte zich echter niet alleen tot het binnenland, maar trachtte ook zijn bui- tenlandsche connecties te versterken en te winnen voor een goede regeling van de her stelbetalingen. In een groot aantal artikelen, die in de Manchester Guardian gepubliceerd werden, bestreed hij de inflatie-politiek en tot op heden ten dage is hij daarvan een ver woed vijand. Schacht's voorspellingen komen uit. Schacht's financieele acties trokken zoo zeer de aandacht, dat Sresemann, die intus- schen rijkskanselier geworden was, er veel voor voelde, om den geslepen financier tot minister van Finantiën van het Duitsche rijk te maken. Door verschillende omstandighe den kon deze benoeming niet doorgaan, maar wel werd Schacht in 1923 tot valuta-commis saris benoemd. Schacht's bekendheid groeide met den dag en het waren vooral de democraten, die bij de verkiezingen van 1924 met hem reclame maakten. Een moeilijke taak begon er voor den knappen financier, toen hij door de re- geering benoemd werd tot president van de Rijksbank. Nu kon hij zich eerst recht aan het herstelvraagstuk wijden. De geld- en ka pitaalmarkt van Duitschland moest hij op houwen, de goudvoorraad van de bank steeg voortdurend en in 1928 was een stand van 3 milliard bereikt. En hoewel de president van de Rijksbank wist en begreep, dat Duitsch land onder de toenmalige omstandigheden leeningen van het buitenland dringend noo- dig had, waarschuwde hij toch dringend te gen overdrijving. Helaas, men schonk aan zijn verstandige woorden niet de noodige aandacht en de catastrophe, waartegen hij reeds in 1926 gewaarschuwd had, kondigde zich in 1931 aan. Met een geweldigen bank- kracht ging zijn vorspelling in vervulling. Het eerste ontslag. Reeds voor dien tijd echter, in 1930, had Schacht zijn ontslag aangevraagd en gekre gen. Hoe was dat in zijn werk gegaan? In 1929 vertegenwoordigde Schacht Duitschland op de economische conferentie te Parijs, het geen echter een groote teleurstelling voor hem werd. Na ijien tijd zag hij dan ook ver der maar van „verzoeningspolitiek" af. In dien tijd bestonden er reeds eenige conflic ten tusschen Schacht en de Duitsche regee ring en de strubbelingen namen nu hand over hand toe. Zoo kon het dan ook gebeu ren, dat hij weigerde op de tweede Haagsche conferentie de Rijksbank te laten deelnemen aan de handelingen van de Bank voor Inter nationale Betalingen. De regeering gaf ech ter wel toe. hetgeen aanleiding voor Schacht was om zijn ontslag in te dienen, hetgeen hij in 1930 kreeg. Schacht ontmoet Hitier. Er volgde nu 'een periode van reizen, eerst door de Balkan, vervolgens door Amerika, gedurende welken tijd Schacht tal van lezin gen hield. SCHACHT. Op zijn terugkeer uit Amerika in 1930 volgde zijn kennismaking met Hitier en van dien tijd af nam Schacht zich voor, al zijn krachten aan het natio- naal-sociaiisme te wijden. En zoodra Hitier aan het bewind gekomen was, benoemde hij zijn vriend tot presi dent van de Rijksbank, een functie, die dezen reeds bekend was. Een jaar later volgde Schacht's benoeming tot tot minister van Economische Zaken. Onder zijn leiding werden de werk verschaffing en de bewapening van Duitschland gefinancierd, terwijl te vens een consequentie valuta-politiek gevoerd werd. Een ondankbare taak. Merkwaardig is het, dat Schacht een van de weinige personen was, die rechtuit zijn meening tegen Hitier durfde uit te spreken en het dan ook in lang niet ieder opzicht met hem eens was. De radicale nationaal- socialististen zagen in dr. Schacht dan ook steeds den conservatief en wanneer deze emi nente financier niet vrijwel de eenige ge weest was, die het systeem van de deviezen- maatregelen had kunnen hanteeren, dan zou hij waarschijnlijk wel al eerder zijn hooge functie hebben moeten verlaten. Gedurende de laatste jaren heeft de thans afgetreden president een buitengewoon zware, maar ook zeer ondankbare taak te vervullen gehad. Steeds dieper ingrijpende maatregelen wa ren noodig, om het handels- en betalingsver keer met het buitenland in stand te houden. Voor Duitschland en het geheele Duitsche volk is het dan ook diep te betreuren, dat deze voortreffelijke financier, die zijn land tot nu toe voor een inflatie heeft weten te behoeden, zijn functie als president van de Rijksbank heeft moeten neerleggen, daar de gevolgen, die daaruit zullen voortvloeien, weldra merkbaar zullen worden. Voor de Strafkamer van het Haagsche gerechtshof werden gisterochtend twee ge vallen van een aanrijding met ernstigen af loop behandeld. Het eerst moest terecht staan de arts P. A. K., die op 7 Juli van het vorig jaar op den weg van Rotterdam naar Heinenoord een van tegenovergestelde rich ting komende wielrenner heeft aangereden, met het gevolg, dat de laatste nog ter plaat se is overleden. De rechtbank te Dordrecht heeft den dok ter veroordeeld tot een voorwaardelijke hech- tenisstraf van één maand en 'n geldboete van f300.De Officier van Justitie, die een onvoorwaardelijke straf had voorgesteld, tee- kende van dit vonnis appèl aan. Verd. gaf toe 90 a 95 km. te hebben gere den, doch zeide dat de aangeredene iets naar links was geweken. Bijzonder bezwarend was de verklaring van een gemeente-veldwachter, die vertelde dat verd. „in vroolijk gezelschap" was, en reeds eenmaal een aanrijding door schuld op zijn geweten had. De advocaat-generaal hield een scherp re quisitoir en eischte een onvoorwaardelijke hechtenis van één maand en een geldboete van f300. De verdediger pleitte vrijspraak, subs. be vestiging van het vonnis van de rechtbank. Op twee wielen. Vervolgens moest zich een 22 jarig Rot- terdamsch koopman P. van der W. verant woorden omdat hij, in zwaar beschonken toestand, in Juli 1938 een man, vrouw en kindje had omvergereden tijdens 'n dollen rit door de Maasstad. Een motorrijder en een automobilist zijn er op dien ongeluksdag na veel moeite in geslaagd, den gewetenloo- zen bestuurder aan te houden. De Rotterdamsche rechtbank had verd., die reeds 12 veroordeelingen voor verkeers overtredingen achter den rug had, wegens poging tot zware mishandeling en het ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld de maximumstraf opgelegd nl. 6 maanden gevangenisstraf met ontzegging van zijn rij bewijs voor den tijd van een jaar. Verdachte en de officier van Justitie waren beiden in hooger beroep gekomen. De advocaat generaal eischte gisteren 1 jaar gevangenisstraf. Beide roekelooze auto mobilisten zullen 6 Febr. worden gevonnist. Machinist en zijn assistent licht gewond. Gistermiddag om drie uur zijn op het spoor wegemplacement in de Watergraafsmeer te Amsterdam nabij de Valentijnkade een loco motief en een goederenwagen uit de rails geloopen. Zoowel de locomotief als de wagen sloegen om. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een verkeerden wissclstand. De machinist en zijn assistent werden dooi' vallende brokken steenkool licht gewond. Zij behoefden echter niet in een ziekenhuis te worden opgenomen en konden naar hun woning worden vervoerd. Direct is men begonnen met een kraanwa gen de machine en den wagen weer op rails te plaatsen. Het personenvervoer, noch het goederen vervoer ondervond vertraging. Wagen tegen muur van garage gebotst. Gistermiddag om vier uur is op den Rijksstraatweg te Nieuwerbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, be stuurd door den heer C. Ver we y uit Woer den, reed met groote snelheid tegen den muur van een garage aan den Rijksstraat weg. In den wagen zaten zes personen, o. w. drie dames. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn na verbonden te zijn door een geneesheer uit Bodegraven naar hun woningen overgebracht. De auto werd totaal vernield. Zaandammers gedupeerd. Gisteravond om half zevein is door het omvallen van een pot lijm, die op bet vuur stond, brand ontstaan in het perceel Ge- demtrgraeh't 80 te Zaandiam, waarin de heer L. Kilian een zaak in messen en scha ren en een chroominrichting hoeft, In een oogwenk stond de werkplaats in lichter laaie, waarna het vuuir oversloeg naar de woning. Beiden branddien geheel uit De aangrenzende zaak in fournituren van den heer Grobbe werd eveneens door het vuur aangetast en ging mede verloren. De schade wordt in beide gevallen door verzekering gedekt. BEHEERSCHT DOOR OORLOGS- PARAATHEID. Voor handhavinq van onze zelf standigheidspolitiek is véél noodig. Gisteravond hield Dr. W. K. H. Feuille- tau de Bruyn in het klein auditorium van de Universiteit te Utrecht de eerste van een serie van vijf voordrachten over de econo mische verdedigingsvoorbereiding. Zelfstandigheidspolitiek is niet te voeren, zonder een goed-georganiseerde verdedings- voorbereiding, aldus spr. Na den wereldoorlog is de oorlogs-pa- raatheid van een land, het oorlogs- en neutraliteitsrecht gaan beheer- schen. Een duidelijke scheiding tus schen de oorlogvoerende militairen van een staat, en de niet-oorlogvoe- rende burgers, waarop het oorlogs recht was gebaseerd, is thans niet meer te maken. Is dan het wettelijk vastgelegde oorlogs- en neutraliteits recht waardeloos? Spreker bewijst dat er wel degelijk grenzen zijn aan opzettelijke rechtsschendingen. In de eerste plaats kunnen de militaire eischen der oorlogvoering aan die schendin gen grenzen stellen. Hij toonde met voorbeel den uit den wereldoorlog aan, dat men de rechten der neutralen ter zee niet straffeloos kan afbreken zoolang men niet de volstrekte zekerheid heeft van de heerschappij ter zee. Engeland zal in de eerste pliase van een nieuwen oorlog heelemaal niet zeker zijn van zijn verbindingen over zee. Het weet niet in welke mate die kunnen worden be dreigd door de Duitsche luchtmacht en de onderzeeërs. Afbraak van rechten van neu tralen kan zich dan tegen Engeland keeren als later blijkt, dat het niet de opper macht ter zee heeft. Zijn situatie zou uiterst precair kunnen worden als Nederland door schending van zijn neutraliteit verplicht zou zijn Duitschlands zijde te kiezen. Maar zou Duitschland onze neutraliteit schenden, dan loopt het Ruhrgebied, de ruggegraat der Duitsche economische verdediging ernstig gevaar, voorloopig doordat bombardements vliegtuigen van onze bondgenooten dit in dustriegebied zouden bedrijgen vanuit de Hollandsche waterlinie. Wat voor Nederland noodig is. Spr. acht het daarom dringend noodig dat wij zelf over een groote kern van offensieve bombardementsvliegtuigen de beschikking krijgen, om aan onze zelfstandigheidspolitiek kracht bij te zetten. Gummischoentjes moeten ontzien j I worden •"■■■■•taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Onze luchtbeschermingsorganisatie behoeft voorts versteviging. Spr. is van oordeel, dat alleen een luchtbeschermingsdienstplichtwet in den zin van de Duitsche wet van 7 Mei 1937, die naast de luchtbeschermingsdienst- plicht. de ongevallenverzekering bij oefenin gen, de kosten der oefeningen, enz., regelt, de eenige afdoende oplossing kan brengen. Een sterke luchtafweer van onze groote havens door geschut, mitrailleurs, zoeklich ten en vliegtuigen is dringend geboden. Uitbreiding van het aantal convoyeurs en- of hulpkruisers en opleiding van koopvaar- dij-officieren in het varen in convooi zal noo dig zijn. Voor oorlogstijd is ook het bewa penen van koopvaarders tegen aanvallen van onderzeeërs en vliegtuigen geboden. Hiervoor is thans reeds 2 millioen gulden beschik baar gesteld. De defensie van Limburg. Spreker wijst op de zeer groote beteelcenis welke Limburg voor onze economische ver dediging heeft en hij dringt aan op een zoo danige verdediging van dit gebied, dat het uitgesloten is, dat Limburg onder den voet worden geloopen, voordat 't veldleger kan ingrijpen. Is het niet mogelijk, zoo vraagt dr. Feuil leton de Bruyn tenslotte, een stelsel te scheppen, waarbij men belangrijke sommen op den werkloozensteun bespaart en deze ten goede laat komen aan de versterking van onze defensie? Spr. zal in zijn volgende voordracht over de financieele verdedigings voorbereiding aantooncn, dat dit ten deele werkelijk mogelijk is. Soepeler toepassing van het rookverbod. In afwijking van het vroeger geklemd al geheel rookverbod in verkeersvliegtuigen is liij Koninklijk Besluit van 31 December 193S bepaald, dat dit verbod niet geldt ten aan zien van door of vanwege dan minister van Waterstaat daarvoor aangewezen typen van luchtvaartuigen, of daarvoor aangewezen luchtvaartuigen, voor zoover deze typen of luchtvaartuigen voldoen aan de op dit punt door of vanwege den minister te stellen bij zondere eischen voor de inrichting van die luchtvaartuigen en mits bij het gebruik de door of vanwege den minister te stellen vei ligheidsmaatregelen worden nagekomen. Drama in Parijsch hotel. Dezer dagen werd te Parijs een gruwelijke moord ontdekt op een bakkersknecht, een zekeren Jaguet. De moordenaar de Italiaan Resiale werd gevat en bekende na een ver hoor van twintig uur zijn misdaad welke onder zeer geheimzinnige omstandigheden is geschied. Het lijk werd nl. in een koffer op een hotelkamer gevonden, eenige dagen nadat die koffer door een onbekende ge bracht was: De recherche beschikte slechts over geringe aanwijzingen, wat vodjes pa pier, één met berekeningen en den naam „Victor" in den zak van het slachtoffer. Dit spoor leidde, aldus de N. R. Crt. naar een bakkerij in een buitenwijk, die wegens fail lissement gesloten was. Iemand van het vroegere personeel herinnerde zich een be diende die Victor heette. Het spoor leidde verder naar den broeder van den doode. Deze werd aanvankelijk verdacht. Beiden waren eind van het vorig jaar het laatst sa men en de broer had geen argwaan opgevat hij het wegblijven van den andere, omdat deze gezegd had zich weder te laten werven op een schip naar Amerika, waar hij al vroe ger hulp in een bakkerij geweest was. Moordenaar noemde zich naar zijn slachtoffer! Uit het verdere verhoor bleeft dat de broer onschuldig was, toen inmiddels op een ander dit met den vers lagen e aan boord van een dier schepen gewerkt had, de verdenking viel. Diens ware naam was toen nog onbe kend, want hij bediende zich van verschil lende identiteiten en had de laatste dagen, die van den vermoorde aangenomen! In het gebied van Bordeaux is toen Resiale in hechtenis genomen. Hij zeide den koffer op verzoek van een onbekende gekocht, dien in de hotelkamer gebracht en het bedrag op het spaarbankhoekje van Juguet geïnd, maar hem niet gedood te hebben. Naarmate hem de duimschroeven werden aangezet, verwar de Resiale zich in zijn eigen woorden. Daal de politie vernomen had, dat zij tezamen wa ren gezien en de man, die hem het mes ge leverd had, waarmede de moord begaan werd, een bezwarende getuigenis had afge legd, eindigde hij met te bekennen den moord begaan te hebben. Wel hield hij eerst vol het lijk niet in den koffer geborgen te hebben. Het zoeken is nu naar den onbekenden medeplichtige van wien men alleen weet dat hij blond is. De politie neemt althans aan dat Resiale geholpen is en gelooft den medeplichtige op het spoor te zijn. Het is nauwelijks aan twijfel onderhevig of Resiale beging den moord om zich het spaargeld van Juguet toe te eigenen. Al diens papieren zijn bij Resiale gevonden., SPORT. 400 AMERIKANEN NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. De voorzitter van het Finsch organisatie comité, Rangell, heeft van het Amerikaansch Olympisch Comité bericht ontvangen, dat de Vereenigde Staten in alle takken van sport op de spelen 1940 zu'len uitkomen. In verband met het feit, dat elk land maxi maal 325 deelnemers kan zenden, beteekent bovenstaand bericht, dat de Amerikaansche ploeg uit vierhonderd man zal bestaan, trainers, verzorgers en officials inbegrepen. President Roosevelt heeft zich bereid ver klaard het beschermheerschap der Ameri kaansche ploeg te aanvaarden. VOETBAL. De uitslagen van de gisteren voor de twee de afdeeling der League gespeelde wedstrij den linden: Blackburn Rovers—Brandford 6—4 Fulham—Swansea iq Oehoe (heenreis) Gier (heenreis) Reiger (terugreis) Uil (terugreis) Vertrek van Aankomst te Singap. 23 Jan. jfiand. 23 Jan. Rang. 23 Jan. Jodhp. 23 Jan. Bagd. 23 Jan. Rang. 23 Jan. Torenvalk L, 03 Jan (heenreis) Alex. 23 Jan. Jodhp. 23 Jan. Basra 23 Jan. Linksch Spanje wil slechts wapens. Geen interventie van Fransche troepen verlan gen wij. zeide de gedelegeerde der Spasti sche communistische partij, op de confe rentie te Parijs. Echter wel, dat aan de wettige regeering het recht moet worden gegeven, wapens en munitie te koopen. De groei der Britsche burgerluchtvaart. Tot nu toe zijn 5550 leden van de Britsche burgerluchtmacht medisch gekeurd en in gelijfd, Meer dan 1380 zijn thans in het be zit van brevet a en ongeveer 3550 van de ingelijfden leeren thans vliegen op onge- veer zestig vliegvelden, overal in Enge land gelegen, terwijl gebruik wordt ge maakt van omstreeks 330 vliegtuigen. Drie lijsten voor de Oekrainsche verkiezin gen. De officieele lijst is die der Kar- patho Oekrainische nationale unie. Op deze lijst komen de namen voor van Tsje chen, Duitschers, Hongaren en Roemenen. De tweede lijst is ingediend door vertegen-- woordigers van een Russisch georiënteer de groep. Tenslotte is de derde lijst inge diend door de Grieksch katholieke ge meente te Izy. Britsche reddingboot omgeslagen. In de St. Ives-Bay is de reddingboot gekapseisd in een hevigen noordwester storm, toen de boot was uitgevaren 0111 hulp te bieden aan een klein stoomschip, dat tusschen St. Ives en I.andsend in nood verkeerde, Er zijn zeven inzittenden verdronken, Groote manoeuvres in België. In het Bel gische heuvelland zullen van 29 Septem ber tot 8 October van dit jaar groote ma noeuvres van het Belgische leger worden gehouden onder leiding van den chef van den staf persoonlijk. Duitsch-Britsche economische besprekingen, Van semi-officieele Duitsche zijde wordt gemeld, dat zich binnenkort de vertegen woordiger van de Duitsche industrie Hipps, naar Londen zal begeven om de economi sche besprekingen, welke in Februari ge houden zullen worden, met vooraanstaan den der Britsche industrie en handel voort te zetten. Jongste dochter van Victor Emanuel ge huwd. Gistermorgen is in de Pauliinsche kapel van het Quirinaal het huwelijk vol trokken tusschen de jongste dochter van Koning Victor Emanuel, Prinses Maria van Savoye en Prins Luigi van Bourbon- Parma. Het mond- en klauwzeer in Duitschland. De mond- en klauwzeerepidemie in Duitschland is in de eerste helft van Ja nuari verder afgenomen. In het oude rijksgebied bedroeg op 1 Januari het aan tal besmette hofsteden omstreeks 19.300, op 15 Januari bedroeg dit. aantal 14.700. In het voormalige Oostenrijk is de epide mie nog iets toegenomen. Heiligschennis in Burma. De Britsch-In- dische politie heeft een inval gedaan in een rusthuis, verbonden aan een Britsch- Indische tempel. Men vermoedde dat zich hier het centrum der agitatie der laatste weken bevond. In orthodoxe kringen be schouwt men den inval van geschoeide soldaten en politiemannen in het heilig dom als een heiligschennis. Geschuttorens voor vliegt' igen. De Brit sche minister voor luchtvaart, heeft gis termiddag in een fabriek in Surrey, waar hij een bezoek bracht, gesproken over ge; schutstorens voor militaire vliegtuigen. Hij verklaarde, dat Britsche fabrikanten ge slaagd zijn in de oplossing van problemen betreffende het bedienen van geschut in vliegtuigen, die een groote snelheid kun nen behalen. Engeland heeft thans alle andere landen voorbijgestreefd in het ont werpen van mechanisch bediende geschut- torens. Rusland doet zaken met Polen. De Sov jet-Russische handelsdelegatie in Polen heeft in afwachting van een nieuwe han delsovereenkomst reeds besprekingen ge voerd voor het plaatsen van een bélang- rijke order in kantoorartikelen, schrijfma chines e.d. Met deze order is een bedrag van U/2 millioen zloty gemoeid. Men ver wacht na het onderteekenen van het ver drag nog verdere opdrachten. Sneeuwstorm in New York. Gisteren heeft boven New York en omstreken een hevige sneeuwstorm gewoed. Alle wegen in het noorden van den staat, zijn dik met sneeuw bedekt. Men verwacht, c'at de temperatuur aanzienlijk zal dalen. Beroemd voetballer overleden. Door gas- verstikking is te Weenen overleden de 36- jarige voetballer Matthias Sindelar. Sindelar is de meest bekende speler, wel ke het vroegere Oostenrijk heeft opgele verd. In het wonterteam van wijlen Hugo Meisl gold hij als den besten midvoor van Europa. Hevige brand in de haven van Brooklyn. Een Britsch schip, geladen met doodelijk cyaangas, staat in de haven van Brooklyn in brand. Honderden brandweerlieden trachten vergeefs het vuur te stuiten. Zang in doodsangst. Nu de geredden van de „Cavalier" te New York zijn aange komen, blijkt, dat de drenkelingen in de diepe duisternis een liedje hadden gezon gen, teneinde het voor de reddingboot van de Esso Bay Town gemakkelijker te ma ken, hen te vinden.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2