Lichamelijke opvoeding verhoogt de volkskracht DE WERELD Wij lazen voor II Michel trekt den buikriem jp—strakker toe Postvluchten op Indi e woorden Vliegtuig verloor iets Spaansch oorlogsgerucht in Frankrijk Naar den tienungen werkdag in Duitschland Wanneer de bamboe bloeit Eigenlijk moest papa terechtstaan Het Paleis blijve Koningin van den Dam Een nieuw marine-vliegtuig De Maas wast De bouw van de Maastunnel weinig Frauduleus bankier aangehouden - Uit de Pers van heden raats0tTCöntdèfg-UreChnig?"par,ii" schijnt do Gisteren publiceerden wij een artikel van de „Daily Express", waarin melding werd gemaakt van een bevel van Hitier aan de Duitsche exporteurs om een algemeen han delsoffensief te openen, dat gericht zou zijn op Oost-Europa. Opvallend in des Führers opdracht was vooral de mededeeling dat deze vergrooting van den uitvoer moest worden bereikt door verhooging van de productie. Wie ook maar eenigszins oekend is met de toestanden in Duitschland, weet dat de arbeidsintensiteit reeds tot het uiterste is opgevoerd. Werkloosheid bestaat er niet en zelfs hon derdduizenden vrouwen werken in de fabrie ken. Op welke wijze, vraagt men zich af, zal men nu de productie nog kunnen verhoo- gen. Bij de beantwoording van deze vraag moet men allereerst denken aan de moeilijkheid van monetairen aard waarvoor Hitier zich geplaatst ziet en waardoor hij Schacht moest loslaten. De thans afgetreden president van de Rijksbank zag geen anderen weg om een dreigend staatsbankroet te voorkomen dan sterke belastingverhooging of loslaten van de richtlijnen, welke in het Vierjarenplan zijn vastgelegd. Hitier wilde dit laatste onder geen be ding, terwijl hij aan den anderen kant zeer terecht van oordeel was dat belastingverhoo ging verlies van populariteit zou beteeke nen. Daarom werd, in samenwerking met Dr. Funck, naar andere wegen uitge zien en wij vermoeden, dat dit thans ontketende handelsoffensief de inlei ding is van een groot program dat volgens nationaal-socialistische prin cipes tot een economisch herstel zal moeten leiden. Zonder een langeren arbeidsdag, is een belangrijke vergrooting van de productie niet mogelijk en men moet dan ook verwach ten, dat zoo niet plotseling, dan toch gelei delijk, de arbeidstijd tot tien uur of langer per dag zal worden opgevoerd. In economischen zin, staat een dergelijke verlenging van den arbeidsduur gelijk met zwaardere belasting óf wel met verlaging van loon. Maar blijkbaar ziet da propaganda- dienst van het Derde Rijk kans om de ar beiders, door een opzweeping van het na tionalisme, er toe te brengen zonder al te veel gemor in een dergelijke verlenging toe te stemmen. Hiermede is dan opnieuw het Duitsche volk een last opgelegd, zonder dat dit in geld tot uitdrukking komt en zal men mo gelijk met de verhoogde productie van ver- bruiksgoederen een gesubsidieerde export kunnen openen naar de toch altijd nog zeer kapitaalarme landen in Oost-Europa. Erg veel deviezen zal deze uitvoer niet kunnen opleveren en deze nieuwe daad van Hitier moet dan ook worden gezien in het licht van zijn reeds meerdere malen geuit streven om Duitschlands zucht naar expan sie in Oostelijke richting te zoeken. Of tenslotte deze typisch nationaal-soci alistische politiek, welke zelfs in den hoog- sten nood, de uitgestippelde lijnen halsstar rig vasthoudt, tot een verbetering van den toestand in Duitschland zal leiden, mag wor den betwijfeld. Hoogstwaarschijnlijk zal de toekomst Dr. Schacht in het gelijk stellen en zal over korteren of langeren tijd Hitier opnieuw voor dezelfde keus komen te staan, maar dan zullen de omstandigheden ongetwijfeld nog moeilijker, nog dwingender zijn. Vreten de ratten rijst. Drei gende hongersnood in Br.- lndië. De rijstoogst van de Karens, een stam, welke in het gebergte bij de grens van Siam woont, wordt door ratten bedreigd, waardoor het volk gevaar loopt ten prooi te vallen aan een hongersnood. De Karens verbouwen hun rijst op de hellingen van de bergen, waar genoeg regen valt om met weinig moeite een goede oogst te krijgen. De rijstetende ratten, welke thans den oogst bedreigen, komen steeds, wanneer de bamboe bloeithetgeen slechts eens in de vijftig jaar ge schiedt. Deze nieuwe organisatie zal voorts in het algemeen werkzaam zijn als coördineerend en centraal dirigeerend lichaam op het ge bied der lichamelijke opvoeding. Een der gelijke werkzaamheid, waaraan algemeen behoefte werd gevoeld, ontbrak tot nog toe in ons land. Een gecompliceerd dienstweigering. geval van Gier (heenreis) Uil (terugreis) Torenvalk (heenreis) Zilverreiger (heenreis) Nandoe (terugreis) Vertrek van Singap. 25 Jan, Brpd. 25 Jan. Jodhp. 25 Jan. Napels 25 Jan. Medan 25 Jan. ■Aankomst t8 Band. 25 Jan_ Athene 25 Rang. 25 Jan> Alex. 25 jan< Rang. 25 Ja„ ADRES VAN „HENDRICK DE KEYSER". De vereeniging „Hendrick de Keyser", tot behoud van architectonisch- of historisch belangrijke oude gebouwen, heeft zich tot den Amsterdamschen gemeenteraad gewend met het verzoek het voorstel van B. en W. om het midden-Damterrein aan de levensver zekeringmij. De Nederlanden van 1S45 te ver- koopen, niet goed te keuren. De vereeniging heeft architectonische bezwaren en voert aan dat voor alles bebouwing ondergeschikt moet worden gemaakt aan het uiterlijk van het Kon. Paleis, dat het Damterrein moet blijven beheerschen. Voordracht van B. en W. aangehouden. Mede in verband met de bezwaren van verschillende kanten tegen bovenbedoelde voordrach. geuit en-, overeenkomstig den wen'sch van den Raad stelde de Amsterdam- sche burgemeester gistermiddag bij den aan vang van de raadsvergadering voor, de voor dracht welke op de agenda stond, aan te houden tot de volgende vergadering. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming ging de Raad hiermede accoord. Geslaagde proelvlucht Fokker C 14—W. van de Scheepvaart gestremd. Tengevolge van den hoogen waterstand is sinds gistermiddag de scheepvaart te Venlo gestremd. Schepen, welke een hoo- gere ligging boven het watervlak hebben dan zes meter, kunnen de Maasbrug te Ven lo niet meer passeeren, omdat de door vaart 6.05 meter bedraagt. Gister moesten dan ook drie schepen ten noorden van de Maasbrug ten anker gaan. Men verwacht nog een meter was, zoodat dan de waterstand slechts anderhalve me ter lager zal zijn dan de beruchte water stand van Januari 1926. De stand te Maastricht is thans 45.53 M. boven A.P., de hoogste stand in Januari 1926 was 46.92 M. boven A.P.. zoodat het verschil tusschen beide standen thans slechts 1.39 M. is. Reeds 100.000 M3. grond naar bo ven gehaald. Over de werkzaamheden aan den Maas- tunnelbouw te Rotterdam vernemen we, dat in de rivier door den zuiger en den bagger molen steeds wordt doorgewerkt om met de sleuf, waar de tunnelstukken ingesloten worden, tijdig op diepte te komen. De eerste 100.000 M3. grond worden reeds boven ge haald, nog rond 900.000 zullen moeten vol gen. Nationale stichting ter Bevorde ring der Volkskracht opgericht. Het rijkscollege voor de lichamelijke op voeding heeft met verschillende organisaties besprekingen gevoerd over de vraag, op wel ke wijze en door welke middelen de licha melijke opvoeding van het geheele Neder- landsche volk door een eensgezinde actie be vorderd kan worden. Deze besprekingen hebben geleid tot de op richting van een federatief verband, dat voor- loopig is genaamd: „Nationale stichting ter Bevordering van de Volkskracht", en dat zal arbeiden op de door het college' in zijn rap port „De school en de lichamelijke opvoe ding" aangegeven grondslagen. In de eerste plaats dus zal het beginsel in acht worden genomen, dat de lichamelijke opvoeding vóór alles aan het schoolonderwijs onverbre kelijk verbonden moet blijven. Naast een doelmatige propaganda ter sti muleering van de lichamelijke schoolopvoe- ding, zal er naar worden gestreefd, de be langstelling en medewerking van het gehee le volk te verkrijgen voor de lichamelijke opvoeding der schoolvrije jeugd, waarbij wordt uitgegaan van de gedachte, dat de lichamelijke vorming, als integreerend deel van de opvoeding, de volkskracht verhoogt. Derhalve zal de stichting, ter bereiking van dit doel, haar aefte op een zoo breed moge lijke basis voeren. Het Amsterdamsche gerechtshof veroor deelde gister een 18-jarigen jongeman uit Haarlem, die zich opzettelijk niet had aan gegeven voor den dienstplicht tot een geld boete van f 75, subs. 25 dagen hechtenis. De rechtbank te Haarlem had hem tot f40 boete veroordeeld en de procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gerequi- reerd. Het gerechtshof bevestigde het von nis, doch was van meening, dat de straf te laag was. De vader van den jongen, een 50-jarige kunstschilder uit Haarlem, had de oproe- pingskaart voor zijn zoon ontvangen en te ruggezonden naar den burgemeester met een begeleidend schrijven, waarin de schil der protesteerde tegen de oproeping, omdat zijn zoon van zoo iets de strekking niet be grijpt. Voorts had hij vermeld, dat hij de vader aan zijn zoon had verboden aan gifte te doen, omdat z.i. het militarisme in strijd met de christelijke beginselen is. Ook een tweede oproepingskaart was dooi de ouders teruggestuurd. De verdediger hield een' uitvoerig betoog waarin, hij o.a. aanvoerde, dat het kind vol gens het B.W. heeft te gehoorzamen aan den vader. De dienstplicht heeft dezen plicht niet opgeheven, als de zoon dus ge- horozaam is geweest aan zijn vader, dan kan hem niets verweten worden. Feitelijk had dus de vader moeten terechtstaan. En dat „iets" kwam neer in een Amsterdamsche straat! Gistermiddag ongeveer één uur kwam op den Koninginneweg te Amsterdam een alu- miniumplaat uit de lucht vallen, die eerst terecht kwam op het dak van een huis en van daar op straat rolde. De zeer lichte me talen plaats veroorzaakte geen schade of ongevallen. Het bleek, dat een boven de stad vlie gend militair toestel, een Fokkerjager van het type D. 21, dat door de fabriek wordt ingevlogen, alvorens aan Soesterberg te worden overgedragen, een gedeelte van de metalen beplating van een der vleugels had verloren. Na terugkeer op Schiphol kon de vleugel gemakkelijk hersteld worden. Fransclie vluchtten. beambton Gisternacht om half twee hebben twee Fran sche tolbeambten, die patrouilleerden op den Rijksweg bij Formigue- res, de wintersport plaats, welke op 1500 m. hoogte en op onge veer 25 km. van de Spaansche grens is ge legen, het geronk der motoren van twee vlieg tuigen en kort daarna ook het geknetter van machinegeweren ge hoord. Zij zagen vlam men bij Formigueres en namen hevige ont ploffingen waar. Snel keerden zij naar het dorp terug, waar zij.de gendarmerie waar schuwden. De gendarmen heb ben in het donker zes granaattrechters, elk van 5 tot 6 m. middel lijn en ter diepte van bijna twee meter, waar genomen, veroorzaakt door vliegtuigbommen. Twee bommen zijn inde' mefife 'Sri in het' bósch óp 500 m. vdn Formigueres in d0 buurt van het hotel te ruggevonden. Men veronderstelt, dat men hier te doen heeft gehad met een luchtge vecht tuschen een toe stel der regiering en een vliegtuig der op standelingen. Naar Reuter meldt, hebben de bommen geen schade aangericht. In deze buurt staat geen Fransch afweer geschut opgesteld. Het eerste toestel van een voor den Ma rine Luchtvaartdienst bestemde serie van 24 watervliegtuigen, type Fokker C 14—W, een drijvervliegtuig voor voortgezette opleiding, dat tevens als lichte zeeverkenner dienst kan doen, is gereed gekomen en heeft Dins dag met goed gevolg te Schellingwoude zijn eerste proefvluchten uitgevoerd. Het vliegtuig werd bestuurd door een der fabrieksvliegers van Fokker, den heer T. H. Leegstra, terwijl ir. F. Stok hem vergezelde. Ook ir. M. Beeling was bij de proefvluchten aanwezig. Nadat op het buiten-IJ de wendbaarheid op het water was beproefd, werd de eerste start gemaakt. De C.14—W kwam vlot uit het water en bleek ook in de lucht gemak kelijk bestuurbaar. Achtereenvolgens wer den drie starts en landingen gemaakt, waar mede de eerste proeven, welke tot volle te vredenheid van den heer Leegstra verliepen, waren volbracht. Kleine middenstanders gedupeerd. Op last van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage, is gistermorgen door de Leid- sche politie gearresteerd en overgebracht naar Den Haag een 52-jarige bankier van een bankierskantoor aan ('e Hooigracht te Leiden. Dit kantoor is eenigen tijd geleden failliet verklaard, nadat de betalingen waren ge staakt. De justitie stelde onmiddellijk een onderzoek is naar de handelingen van het kantoor en dit heeft tot resultaat gehad, dat de bankier gistermorgen is aangehou den. Bij het onderzoek is namelijk gebleken, dat hij aandeden en obligaties, die hem ter om wisseling waren gegeven, ten eigen bate aan een bank te Amsterdam in onderpand heeft gegeven. Voor zoover het thans bekend is, betreft het een bedrag van ongeveer vijf-en-twintig duizend gulden. De gedupeerden zijn meest kleine middenstanders. De bankier is vermoedelijk door specula ties tot deze handelingen gekomen. De po litie zet haar onderzoek voort. PENSIOEN IS UITGESTELD LOON! Het Volk (S.D.A.P.) vindt de actie der spoorwegmannen tegen de verlaging der pensioenen alleszins gemotiveerd. Wij le zen: Een stelling, die tegenwoordig weinig te genwerping meer ondervindt, is: pensioen is uitgesteld loon. Loonen verlagen met te rugwerkende kracht is een onzedelijk expe riment, waaraan zich nog geen werkgever gewaagd heeft. Pensioen is in vele gevallen een verzeke ring, waarvoor de arbeider, al of niet in sa menwerking met zijn werkgever, een premie betaalt. Een verzekeringsmaatschappij, die op den vervaldatum van de verzekering niet het volle bedrag zou uitbetalen, zou kunen worden vervolgd. Als men deze beide stellingen aanvaardt, dan is de houding van de regeering ten opzichte van de korting op de pensioenen van het spoorwegpersoneel toch wel heel eigenaardig. Zij verlaagde de pensioenen van dit personeel met 10 procent om de pensioenen in overeenstemming te brengen met het loonpeil! Dat is geen rechtsgrond, doch een volkomen willekeurige daad, die niet minder wilekeurig is door het feit, dat zij steunt op een pensioenwet, die de pensioenen van spoorwegpersoneel veran derlijk maakt. Deze wet maakt het spoor wegpersoneel alleen maar rechteloos op dit punt! HAD 'T VOEDSEL GECONSERVEERD! Nu de wintergroenten door de vorstperio de zijn vernietigd, vraagt het Nat. Dagbl.: Zullen we de schande nog moeten bele ven, dat wij hier groenten uit het buiten land gaan invoeren om de behoefte aan te vullen, nu de regeering nalatig gebleven is voor eigen volk te zorgen? Degenen die geen groot inkomen hebben en de allerarmsten kunnen geen groente meer eten. En dat in ons groentelandje, waar zulk een overvloed van groenten groeit. Een vooruitziende regeering zou in tijden van overvloed voorraden doen aanleggen om in tijden van schaarschte aan te spre ken. Niet alzoo deze regeering. Wanneer er overvloed is wordt het op een hoop gesme ten om te rotten. Instede van geconserveerd te worden voor het volk. Schandelijk goddeloos democratisch stolsel hoelang zuilen deze giuxweldaden het arme volk nog knechten?, aldus het blad. ORDENING IS GEEN HAARLEMMER OLIE. De Nieuwe Rotterdamsche Courant (lib.) is het, zooals het schrijft eens met diege nen, die niet het blinde vertrouwen hebben in de deugdelijkheid" van het, wel eens met Haarlemmerolie betitelde ordeningsstre- ven. Speciaal wijst het daarbij op de ge schiedenis van de varkenshoxiderij, die men „loonend" wilde ordenen. Wij lezen verder: Welke zijn nu de gevolgen van deze orde ning in optima foi-ma? Door hef optreden van de Veehouderijcen trale zijn de binnenlandsche handelaren en de exporteurs terzijde gesteld. In het gun stigste geval ontvangen zij dam een schade loosstelling, of wel zij worden ingeschakeld in een exportzaak, welke reeds geheel of voor het grootste deel door de Regeering is voorbereid. Hef gevolg hiervan is een groo- te ontstemming in de kringen van den handel, waar de Rregeering zelfs van broodroof wordt beschuldigd. Staat hiertegenover dan een tevreden boe renstand? Evenmin. Immers het is practisch niet mogelijk gebleken het aanbod van varkens met de vraag in overeenstemming te bren gen, zoodat evenals vroeger zonder den "risisrompslomip nu eens een teveel, dan weer een tekort aan varkens ontstaat, 'oms konden de door het buitenland aan ons toegekende exportcontingenten door een schaarschte niet worden uitgeput, dan weer was het aanbod van varkens zóó groot, dat de Regeering moest besluiten tot vernietiging of wel inblikking ten behoeve van de werkloozen. Ook is het voorgeko men, dat de boeren minder varkens fokten dan waarop zij krachtens de toewijzingen aanspraak konden maken. Nog andere fei ten somt het blad op en besluit dan: Als wij dit alles de revue laten passeeren, I vragen wij ons toch wel met eenige ver-1 wondering af, wie er nu tevreden is met de bereikte resultaten van deze varkensorde ning. De landbouwer niet, want de prijzen zijn te laag; evenmin de slagers, want het verbruik loopt terug; noch de handelaren, want zij mogen hun vak niet meer uitoefe nen. Misschien de Regeering, die door al deze groepen verantwoordelijk wordt ge steld? Een erg aantrekkelijk beeld van de met een ordeningsmaatregel bereikte resultaten hebben wij niet kunnen teekenen. Het kan echter dienen om anderen een waarschu wend voorbeeld voor te houden, gedachti aan het: wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht! DE „SCHUSCHNIGG-PARTIJ" In het Nationale Dagblad (N.S.B.) heeft een artikel gestaan, waarin de R.K. Staats partij de Schuschnigg-partij werd genoemd. Er stond o.a.: De N.S.B. is vastbesloten het schrikbewind der staatspartij te breken. Daar in het „vrije" Nederland in het Zuiden langzamer hand geen zaal meer te krijgen is voor de vergaderingen der N.S.B. heeft de Leider in Heerlen een huis gehuurd, dat als steunpunt voor de verovering van Limburg op de zich „christelijk" noemende staats partij zal dienst doen. Hef schuim staat de heeren op de mond. Wie in Oostenrijk de politieke inquisitie aan het werk heeft gezien, weet. wat, men te wachten heeft, als men het politieke ka tholicisme in het hart treft. Welnu de heeren zijn hierbij gewaarschuwd, dat het nationaal-socialisme hier te lande met hen zal afrekenen. De tijd is gekomen, dat het Nederland- sche volk de keuze tusschen knechtendom of vrijheid moet doen. Het stemf tot vol doening dat de waarlijk geloovige katholie ken bi, de verovering in het Zuiden de lei ding hebben. Ilel stemt dankbaar, dat een groeiende schare katholieke volksgenooten den vrij heidsstrijd heeft aangebonden voor een eenxg vrij volk van Nederland. ho!f_ h/ei "iet diep treurig. teekent de Maas- „n L hiei:b,J aan' dat dergelijke bare 'e onzin in vollen ernst wordt uitge kraamd door een lid van het Nederlandsch laatste ontdekking van den heer Rost. Het en door belachelijke voelt hij zelf MofheKtV11®"1 dfize fo.taa' onschul- tocht ter door niet 'iefhebberli dan ook van harle bii zijn Ockarmor wCTS'N.S.b'"- ï'uiggang dan daar?? in sneller te- Britsche munitiefabrieken speciaal bewaakt Een detachement troepen is „als voorzorgs. maatregel" en oni de plaatselijke politic te versterken, naar Eixton in Lancashire ge zonden om de munitiefabriek, welke daar onlangs gebouwd is, te bewaken. Socialistisch orgaan in Praag verboden. Na het recente bezoek van Chwallkowsky aan Berlijn is het socialistische orgaan „Narodni Osvobozeni", dat met oud-presi. dent Benesj sympathiseerde, tot nader or der verboden. Hitier heeft hooge officieren te gast. jjm Ier heeft gisteren in de nieuwe kanselarij te Bei-lijn de hooge bevelvoerende officie-1 ren van leger, vloot en luchtmacht ont- vangen. Nadat de Führer een toespraak tot de officieren gehouden had, noodig- de hij hen uit als zijn gasten. Zaken gaan vóór 't meisje! Geen enkej leider der Hitlex-jeugd, die den dienstplicht tigen leeftijd heeft, zal machtiging krijgen om in het huwelijk te treden voor hij zijn dienstplicht vervuld heeft. Andere leiders zullen slechts machtiging krijgen voor een i huwelijk, wanneer zij „hun afstamming van Duitsch bloed" tot 1800 bewijzen. Complot IJzeren Garde ontdekt. De Roe< meensche politic heeft een samenzwering verijdeld van leden der IJzeren Garde, die de voolnaamste openbai-e gebouwen wil-' den aanvallen te Boekarest met vlammen* werpers, waarmede olie en teer in stralen over een afstand van ongeveer 75 meter ge- f worpen kunnen worden. Er zijn 25 bur- gers gearresteerd, benevens een officier, welke laatste de hand aan zich zelf sloeg. Boeten voor het luisteren naar geheime zen. ders. De Poolsche autoriteiten in het gebied van Teschen, waar vijf clandestiene anti-Poolsche zenders werken, hebben al le draadlooze zendei-s opgeëischt. Het luis- I teren naar een dezer zenders wordt ge- straft met een boete van 500 zloty's. Canadeezen voor een onafhankelijk Oekraïne, Ongeveer 350000 Canadeezen van Oekrain- f schen oorsprong bctoogen in een manifest, dajt een onafhankelijke Oeki-ainsche staat nioet worden gesticht. Deze staat zou voV I gens het manifest deelen van Tsjecho-Slo- wakije, Roemenië, Polen en Sovjet-Rus- E land moeten omvatten. Het document ver- E langt de instelling van een internationale commissie voor de regeling van het Oe- f krainsche vraagstuk. Het einde van een terrorist. Op 7 Ja nuari heeft te Boekarest een hevige ont- ploffing plaats gevonden. Een luitenant j heeft thans bekend, deze door middel van t een helsche machine veroorzaakt te heb- j ben. De ontrouwe militair heeft zich in de gevangenis opgehangen. Joden mogen geen carnaval vieren. Een nadrukkelijk verbod is uitgevaardigd aan de Joden om een der 500 functies te ver- E vullen van het Carnaval te Munchen, waarvan de voorbereiding in vollen gang L is. Reeds eerder was aan de Joden ver- I boden de Beiersche kleedei'dracht te dra- gen. De buitenlandsche schuld van Oostenrijk. Naar is medegedeeld, heeft de Duitsche regeering destijds de ambassade van de ereenigde Staten, te eBrlijn inzake de buitenlandsche schuld van Oostenrijk ver klaard. dat de Duitsche regeering welis- i waar niet de verplichting erkent deze schulden op zich te nemen, echter toch bereid is te onderhandelen over de scha deloosstelling aan de Amerikaansche schuldeiscliers van Oostenrijk. Geen Duitsche delegatie naar Rusland? De woordvoei-der van het rijksministerie van oeconomischc zaken heeft met klem de in het buitenland gepubliceerde be- richten tegengespi-oken over het a.s. ver- trek van een Duitsche occonomische de- legatie naar Moskou om er besprekingen I te voeren over het Duitsch-Russische han- delsvei-keer. Volksfrontsympathie was nihil. Het uit voerend comité van de Labourparty heeft I besloten sir Stafford Cripps uit de partij te stooten. Zooals men weet, heeft sir Stafford Cripps, in tegenstelling met de meerder- t beid van de leidei-s der partij, aangedron- j gen op het oprichten van een volksfront in Engeland, bestaande uit alle linksche E partijen. Twee jaar dienstplicht in Frankrijk? egercommissie uit de Fransche Kanier beeft met algemeene stemmen de rap- porten van Chaiies Desisnards aangeno men, waarin geconcludeerd wordt tot het aannemen van het ï-egecringsontwei'Pi j waarbij de duur van den militairen dienst- tijd ook na 1940 op twee jaar gehandhaafd j wordt. Italiaansche landarbeiders naar Duitscb- !and- Up grondslag van de Duitsch- •r-aiwiariiScb.e overeenkomst zullen dit jaar <>1.000 Italiaansche landarbeiders naar Duitschland gaan, ten einde den Du'1* j scnen landbouw bij de tenuitvoerlegging van den productie „veldslag" ten uitvoer te helpen. "lies voor de Britsche vlootuitbreidinfl. Naar medegedeeld wordt, is de Britsche admiraliteit in verband met de vlootuit- j .'leiding bereid om verzoeken tot weder I in dienst treden van luitenants en kapt' I na luitenant ter zee, welke gepensio neerd of afgekeurd waren, in overweging te nemen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2