„Breedere basis geeft geen grooter regeerkracht" Juwelierszaak geplunderd DE WERELD Een doodende straal? Postviuchten op Iodië woorden Dr. Colijn is geen „verwoed" vrijhandelaar Ex-keizer dankt Nederland Het beslag op de N.S.B.-pers Komen er wijzigingen in het Britsche kabinet Nood in de Streek m weinig „Integendeel", zegt dr. Colijn Vondeling in portiek Als 't Prinsesje jarig is Buit: een halve ton gouds Advocaat veroordeeld Onze Oost Raadselachtigheden in Denemarken Homogeniteit van het Kabinet laat niets te wenschen over. De minister-president tevreden over zijn nieuwe ministers. Op de bezwaren, welke uit de Eersie Kamer bij de Regeering aanhangig zijn gemaakt tegen de „smalle ba sis", heelt de minister-president, dr. H. Colijn, thans geantwoord, dat de breede basis van 1933 alleen te handhaven zou zijn geweest ten koste van zooveel compromissen op aller lei gebied, dat er van een regeer- krachtig bewind geen sprake had kunnen zijn. De minister-president geelt toe, dat een kabinet, waarin ook b.v. een liberaal en een vrijzinnig-democraat zou zetelen, in de Staten-Generaal geringeren tegenstand zou ontmoe ten dan thans het geval is, maar ligt daarin een bewijs van grooter re geerkracht? Is zulk een toestand niet veeleer, zo0 vraagt Zijne Excellentie, een ge volg van de omstandigheid, dat de wereld van het compromis in den boezem van het kabinet zeil aan omvang heelt gewonnen? Aldus lezen wij in de zoo juist verschenen ...Memorie van Antwoord op de Algemeene Beschouwingen over de Rijksbegrooting 1993 welke verder bestrijdt, dat bij een breederen grondslag een grootere homogeniteit in het Kabinet te bereiken zou zijn. Waar het, het Nederlandsche partijwezen nemend zooals het is, voor de homogeniteit op aankomt is dit:-of de ministers zioh ten slotte als geheel vereenigen met de voor stellen, die van de regeering uitgaan. In dien zin nu laat de homogeniteit van het Kabinet niet te wenschen over. Goede gronden Wie het pleit wil voeren voor een kabinet van andere samenstelling dan 't tegenwoor dige, kan daarvoor, onder de tegenwoordi ge nog altijd overweldigend moeilijke om standigheden, ongetwijfeld goede gronden aanvoeren, maar men doe dit niet op grond van de overweging, dat de homogeniteit er door bevorderd en de regeerkracht er door vergroot zou worden, want dan zou men eer tot een tegenovergestelde conclusie moeten komen. „Niet onverdienstelijk...." Het kabinet is zich bewust van niet een politiek te voeren, die er op ge richt is tegenstellingen onnoodig te verscherpen. Het streeft, met hand having van eigen inzicht, juist het tegendeel na en uit de afwezigheid van concrete grieven terzake leidt het af. dat het daarin tot nog toe niet onverdienstelijk geslaagd is. De klacht over de kwaliteit van sommige der nieuwe bewindslieden vereischt thans geen andere beantwoording dan dat ze niet beantwoord zal worden. Voor het tegenwoor dige is de formateur nog zeer voldaan over de resultaten van de werkkracht der nieuwe ministers. Trouw aan zijn verleden „Protectionistisch" is een wel wat overdreven term Nog altijd is de minister-president een overtuigd vrijhandelaar, maar hij is dat niet in dien verwoeden zin, dat anderen wel onze goederen van hun markten zouden weren en wij daar entegen de hunne onbelemmerd op onze markt zouden moeten toela ten, aldus de Memorie van Ant woord op de Algemeene Beschou wingen in de Eerste Kamer over de Rijksbegrooting 1939. De vraag, hoe zich in dit rampzalige we- relddrijven het best te verdedigen, is er zui ver een van praktijk. Bij veranderingen, die beperkt zijn in tijd, verdient het stelsel van contingenteeringen de voorkeur. Heeft men daarentegen te doen met verschijnselen, die van blijvenden aard geacljJ moeten wor den te zijn, dan verdient bescherming der eigen markt door middel van een tarief de voorkeur, hoewel ook dan de contingentee ringen uit handelspolitiek oogpunt niet ge heel gemist kunnen worden. De voorzitter van den Raad van Ministers ls aan zijn verleden op dit punt volkomen trouw gbleven. Overigens zal wel blijken, dat de bestempeling van den handelspoli- tieken koers van het kabinet als „protec tionistisch" niet van overdrijving vrij te pleiten is. Netjes-aangekleede baby alleen op de wereld. Gisternacht zag een bewoner van de Ban- kastraat te Amsterdam, op weg naar huis, in een portiek in deze straat een in flanellen lappen gewikkeld pak.ie liggen. Bij nadere beschouwing bleek het een baby van onge veer veertien dagen te zijn. De man bracht zijn vondst naar het bu reau Linnaeusstraat, waar men ervoor zorg de, dat het kindje, een meisje, dat netjes in de kleeren was gestoken, voorloopig in het Burger Weeshuis werd opgenomen. Het kind was gekleed in een wit hemdje, katoenen borstrok, wollen truitje, witte sokjes, wit mutsje en had een z.g. suikerdot bij zich. Onder de baby lagen eenige oude kranten. De politie stelt een onderzoek in. Doet tante Pos om 12 unr de lo ketten dicht. Op 31 Januari a.s., den verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix, zullen de kantoren voor den postdienst niet later zijn openge steld dan tot 12 uur. Gedurende de openstel ling worden echter alle onderdeelen van den postdienst behandeld als op werkdagen. Het postvervoer zal geschieden als op werkdagen. Het aantal buslichtingen wordt beperkt. Met behoud van 'n lichting in aan sluiting op de nachtposttreinen. De eerste briefpostbestelling geschiedt nor maal, de tweede op een geschikt tijdstip, ten zij de plaatselijke feestviering dit onmogelijk zou maken. De tweede buitcnbestelling ver valt, evenals de tweede pakketpostbestelling en de tweede bestelling van aangeteekende stukken. Voor den telegraaf- en telefoondienst zullen de bijkantoren met beperkte dienstuitvoering en de stadsstations na 12 uur gesloten zijn. Locale afwijkingen van deze regeling zul len ter plaatse worden bekend gemaakt. Maar zijn hart is in Duitsch- land. Prins Bernhard van daag op huize Doorn. Heden viert de ex-keizer zijn tach tigsten geboortedag. Ter gelegen heid hiervan heeft de jarige door Freiherr von Sell in een bijeen komst van vertegenwoordigers der pers uiting doen geven aan zijn dankbaarheid jegens Nederland, waar hij thans meer dan twintig jaar verblijft. De wijzewaarop ons land hem heeft opgenomen, heeft zijn zware lot zeer verlicht. Mr. Van Vessem acht de maat regelen in strijd met de wet. Mr. A. J. van Vessem heeft gisterochtend namens de N. V. boekdrukkerij voorheen L. van Nifterik Hzn. te Leiden (waar het Na tionale Dagblad wordt gedrukt), bij de Haag- sche rechtbank een bezwaarschrift ingedien tegen de inbeslagneming van de rotatiepers welke op 13 Januari j.1. op last van de jus titie is geschied naar aanleiding van eenige door Mr. M. M. Rost van Tonningen in het Nationale Dagblad geschreven artikelen waarvan de vorm of strekking beleedigend werd geacht voor den minister van Justitie, mr. Goscling, voor den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, Mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden en van den Centralen Raad van beroep. Onverwijlde opheffing van het beslag wordt in het bezwaarschrift verzocht. Ter motiveering van dit verzoek schreef o.m. Mr. Van Vessem het volgende aan de Haagsche rechtbank: dat deze inbeslagneming is in strijd met de wetj dat toch art. 54 van het Wetboek van Strafrecht bepaalt, dat bij misdrijven door middel van de drukpers gepleegd, de drukker als zoodanig niet vervolgd wordt, indien zoowel de drukker als de persoon, op wiens last het stuk is gedrukt, bekend zijn: dat de inbeslagneming van de aan den druk ker toebehoorende drukpers, waardoor niet de schrijver, maar de drukker getroffen wordt, derhalve met bedoeld wetsartikel in strijd is, dat voorts requestrante tegen de inbeslag neming van hare pers bezwaar moet ma ken, omdat ingevolge art. 94 van het wet boek van Strafvordering slechts vatbaar zijn voor inbeslagneming voorwerpen, die kun nen dienen om de waarheid aan den dag te brengen, of welker verbeurdverklaring, ver nietiging of onbruikbaarmaking kan worden bevolen, dat de inbeslaggenomen drukpers omtrent het aan mr. Rost van Tonningen ten laste gelegde uiteraard de waarheid niet aan den dag kan brengen. Ook voelt de ex-keizer zioh nauw verbonden met de gemeente Doorn waar hij gedurende al dien tijd woont. Dit alles neemt echter niet weg, zoo verklaarde Freiherr von Sell, dat de ex-keizer met zijn hart steeds in zijn vaderland is. Tot degenen, die den Doornsohen balling heden bezoeken, behoort ook R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, groot-officier van H. M. de Koningin, die gelukwenschen namens de Landsvrouwe zal komen aanbieden en Z.K.H. Prins Bernhard, die namens Prinses Juliana hedenmiddag Zijn opwachting komt maken. Ook is de Prins gast aan het feestelijk noenmaal op huize Doorn. INBREKERS MAAKTEN MET GESTOLEN LADDERS TOCHT OVER DE HAAGSCHE DAKEN, ZIJ STROOIDEN PEPER OP HÉT OPERATIE- TERREIN. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in „Het Gouden Molentje", een winkel voor den inkoop van goud, zilver en ju- weelen, waarvan de heer G. Merkle eigenaar is dn die gevestigd is op het Spui 167a, te Den Haag. Naar voorloqpige, ruwe schatting bestaat de buit uit gouden voor werpen ter waarde van f50.000. De inbrekers het zijn er minstens twee geweest hebben hun werk bijzonder han- dit gedaan. Zij hebben 3, ladders gestolen uit een schuurtje in den tuin van de kos terij van de Nieuwe Kerk. De koster woont eenige huizen van „Het Gouden Molentje" af. Met behulp van deze ladders hebben zij een tocht gemaakt over daken en platten, waarna zij zich van het dak van de juwe lierszaak af, naar beneden hebben laten zakken. Zij versmaadden het zilver. Het is een heel moeilijk en gevaarlijk werk geweest, want de dakgoten van deze huizen zijn zeer smal. Aan de achterzijde van den winkel hebben zij een raam open geschoven en de daarachter geplaatste ijze ren baren geforceerd. Niet alleen was dit raam door een ijzeren traliewerk beschermd, maar er was ook nog een zwaar hangslot te verbreken., dat autogenisch gelascht was. Van dit slot heeft de juwelier alleen een sleutel. Nadat de inbrekers op den be- ganen grond waren gekomen, hebben zij het kantoor, dat achter den winkel ligt, en den winkel zelf grondig doorzocht. Alles wat van goud was hebben zij meegenomen: gouden tasschen, horloges, met briljanten bezette rin gen en armbanden. Eén van deze armbanden, die in de étalage lag, kostte 13500. Al het aanwezige zilver, waaronder 9 ba ren, die op het bureau van den heer Merkle lagen, hebben de. inbrekers versmaad. Toen de eigenaar gistermorgen de ontstel lende ontdekking van den inbraak deed, vond hij alle goud-vitrines leeg en ook de glazen platen in de etalage geplunderd. Met handschoenen aan Bij het politioneel onderzoek is gebleken, dat de inbrekers handschoenen aan hadden, want er is geen enkele vingerafdruk gevon den. Zij hebben bovendien een groote hoeveelheid peper gestrooid, om te verhinderen, dat politiehonden een spoor zouden ontdekken. De eigenaar van de zaak is verzekerd te- Ken inbraak. De recherche zet het onderzoek, dat tot nu toe vruchteloos was, voort. Men meent te weten, dat de Britsche mi nister president Chamberlain besloten heeft om, voor et Lagerhuis Dinsdag a.s. bijeen komt, een paar wijzigingen in de samenstel ling der regeering te brengen. Het is thans waarschijnlijk, dat Thomas Inskip in de plaats van lord Maugham lord-kanselier zal worden. Ook onder de jongere ministers schijnen veranderingen op komst te zijn. Verondersteld wordt, dat Hudson, de mi nister van overzeeschen handel, die naar men zich herinneren zal onlangs bij den mi nister-president geklaagd heeft over het be heer van het ministerie van oorlog, erbij be trokken zaj zijn. Voor de naaste toekomst is een wijziging in het ministerie van oorlog niet waarschijnlijk. Wegens verduistering van fail- lissementsgelden. De Haagsche Rechtbank gisteren Uitspraak doende in de zaak tegen den 54-jarigen Mr. H. van W., advocaat-procureur te 's-Gra- venhage, die op 12 dezer heeft terechtgestaan wegens verduistering van ongeveer 30.000 gulden aan faillissementsgelden, welke hij als curator onder zich had, veroordeelde den verdachte die reeds eenige maanden in preventieve hechtenis is gehouden tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De eisch was anderhalf jaar. EUROPEANEN EN CHINEEZEN GEARRESTEERD. In verband met de zedenmisdrijven. In verband met de zedenmisdrijven zijn te Bandoeng nog twee Europeanen, alsmede twee Chineezen gearresteerd. Te Magelang is, naar de N. R. Ct. meldt, een Europeaan en een Menadonees gear resteerd. Verschillende personen zijn voor een verhoor aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet en meer arrestaties kunnen worden verwacht. GEVANGENIS VERNIELD. Noodweer. Volgens thans verzamelde gegevens wer- dens tijdens het jongste noodweer in Oost- Java in de onderdistricten Karang—Binan- goen en Glagah niet minder dan respectieve lijk 133 en 174 huizen vernield. Ook de districtsgevangenis te Karangbinang is door een omgevallen Waringin-boom vernield. Het districtskantoor is beschadigd. Voorts zijn nog verschillende persoonlijke ongevallen ge meld. Het binnenlandsche bestuur heeft, aldus de N. R. Ct., maatregelen tot steun genomen. RADIO-VERBINDING MET OLIEVELDEN. De Nederland Pacific Petroleum Mij, heeft, naar de N. R. ct. meldt, te Medan een eigen radio-zender geinstalleerd voor berichten-ver- keer met de olievelden en de exploratie-ter reinen. Deze zender zal over eenige dagen in gebruik worden gesteld. Auto's bleven plotseling stil staan. Een geheimzinnige geschiedenis heeft ziöh in Denemarken afgespeeld. Auto's konden plotseling niet ver der lampen brandden door en an dere raadselachtigheden hebben de bevolking ongerust gemaakt. Men zoekt de oplossing in proeven met de doodende straal, die een uitvin der zou doen. Sedert eenige clagen vraagt nneni zioh in Denemarken af, aldus het Hsb., of er daar ergens op het vredige Fynen iemand zit te experimenteeren met een toestel, dat den uit min of meer fantastische verhalen in bui tenlandsche kranten wél-bekenden „dooden den straal" kan uitzenden. Vorige week Za terdag is het namelijk een dokter uit Ker- teminde, die met zijn auto op weg was naar een ernstig zieken patiënt, tusschen de dor pen Bullerup en Aasuim overkomen, dat plotseling zijn lampen doorbrandden. Het zelfde gebeurde met de lampen van een door den dokter ontboden bergingsauto en van een auto, waarmee hij zijn tocht naar den patiënt voort wilde zetten en later op den avond brandden op hetzelfde stuk weg van zes andere auto's en van een motorrij wiel de lampen door. Aanvankelijk was men geneigd van een toevalligen samenloop van omstandigheden te spreken en de mankementen met de lampen aan kortsluiting tengevolge van het vochige weer toe te schrijven, al hadden sommigen het er ook over, dat door de een of andere reden een magnetisch kracht veld in de buurt van de langs den weg loo- pende electrische leiding was ontstaan. Lampen brandden door. Zondagavond, toen het weer al weinig be ter was den Zaterdagavond, heeft geen en kele automobilist op den weg tusschen U- dense en Kerteminde eenig mankement aan zijn lampen gehad, maar Maandagavond laat zijn op de plaats, waar twee dagen te voren de dokter was gestrand, de lampen van een autobus doorgebrand. De politie is nu in de zaak gemengd, omdat men begin te gelooven, dat het doorbranden van de lampen ver oorzaakt is met behulp van een ge richte korte golf van hooge frequen tie, waardoor in het electrische sys teem van de auto's een hoogere spanning teweeg gebracht kon wor den dan de gloeidraden van de lam pen konden verdragen. Een deskun dige acht het zelfs vrij waarschijn lijk, dat iemand met „den dooden den straal" aan het experimenteeren is, omdat een andere oorzaak voor de mankementen vooralsnog niet ge vonden is. Ruim een jaar geleden zijn bij een inge nieur van de Staatsspoorwegen te Odense, die proeven op het gebied van „doodende stralen" nam, enkele instrumenten gestolen en men acht het niet onmogelijk, dat de dief nu zelf aan het experimenteeren geslagen is. De politie zoekt op het oogenblik een jon genman, die in een garage bijzondere be langstelling toonde voor op den weg tusschen Aasum en Bullerup doorgebrande autolam pen. Toen men hem vroeg, wie hij was, heeft hij zich uit de voeten gemaakt. NIEUWE ACTIE ZAL WORDEN ONDERNOMEN. Bijzonder in de Streek is de nood In den tuinbouw weer sterk nijpend, zoodat over heid en organisaties, om van de direct be trokkenen maar te zwijgen, met groote be zorgdheid de ontwikkeling gade slaan. Op een deze week te Lutjebroek op initia tief van den L.T.B., kring Westfriesland ge houden conferentie is wel gebleken, hoe ern stig de toestand op dit oogenblik is. Aan deze conferentie werd deelgenomen door de Kamerleden Jac. Groen Azn. en A. J. Loerakker, door de burgemeesters van Bovenkarspel, Grootebroek, Hoogkarspel, Wervershoof, Andijk, door hoofdbestuurs leden van den L.T.B., door afgevaardigden van deir R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit, door den geestelijk adviseur van den kring, pastoor H. C. Koppert van Lut jebroek, en door Verscheidene plaatselijke afdeelingsbesturen van den L.T.B. Men uitte zijn groote. bevreemding over het feit, dat, ondanks herhaal de en opeenvolgende toezeggingen, nog steeds de vierde steunuitkeering van den tuinbouw over 1938 niet is afgekomen. Bovendien achtte men het noodzakelijk, dat voor de bloem kool, gezien de bijzondere omstandig heden, een bijzondere steun van 5 ets. voor de maanden October en No vember wordt gegeven, terwijl ook bepleit werd, den steun voor de aard appelen tot 100 pet. van de produc tiekosten uit te bepalen. Er heersch* proote armoede in de Streek, de nieuwe bepalingen van den kleinen tuin- derssteun beteekenen voor velen een direc- ten achteruitgang, reserves in de tuinbouw bedrijven zijn sinds lanp uitgeput, en in de gezinnen is de toestand zeer ernstig. Men achtte het dan ook noodzakelijk, dat, naast de vele pogingen, welke reeds worden on dernomen van de zijde der organisaties, ka merleden, gemeente besturen enz., opnieuw krachtig op extra maatreaelen wordt aan gedrongen, hetgeen dan ook geschieden zal. Over den juisten vorm daarvan zal men zich nog beraden. spanning en ongeduld wacht men in de Streek op de resultaten van deze actie. Vertrek van (heenreis) (Ran«- Torenvalk Zilverreiger (heenreis) Nandoe (terugreis) Buizerd (heenreis) Emoe (terugreis) 26 Jan. Alex. 26 Jan. Rang. 26 Jan. A'dam 26 Jan. Bat. 26 Jan. Aankomst te Singap. 26 Jat^ Basra 26 Jan. Jodhp. 26 Jan. Napels 26 Jan. Medan 26 Jan Britsch geld naar Tsjechoslowakije. ge. halve drie millioen, die door de Britsche regeering aan de Tsjechische zullen wor den verstrekt, ontvangt de laatste nog acht millioen pond onder garantie van Engeland en Frankrijk. Zooals bekend is dit geld bestemd voor bijstand aan vluch telingen. Amerika's vertegenwoordiging in Spanje. De Amerikaansche zaakgelastigde bij de Spaansche regeering, Thurston, heeft het staatsdepartement telefonisch medege- deeld, dat hij een nieuw hoofdkwartier in richt in Perpignan. De onmogelijkheid van leenen in Amerika. In de kamercommissie, die tot taak heeft de buitengewone begrootingen te bestu- deeren, heeft de minister van financiën o.m. verklaard, dat hij er geen enkel be-> zwaar in zag, wanneer België zich zou aan sluiten bij andere landen om de Ver- eenigde Staten te verzoeken de wet op te heffen, krachtens .welke dit land het slui ten van leeningen verbiedt voor landen, die hun oorlogsschulden niet hebben vol daan. 2000 Spaansche vluchtelingen naar Frank rijk. Na een onderhoud tusschen den prefect der Oostelijke Pyreneeën en verte genwoordigers der republikeinschc auto riteiten is een overeenkomst tot stand ge komen tot regeling van de toelating in Frankrijk van 2000 Spaansche vluchtelin gen in den loop van vandaag. Rusland mijdt de Straat van Gibraltar. - Uit Bodoe, een haven in het Noorden van Noorwegen, wordt gemeld, dat de Noor- sche loods, die gisteren aan boord van een Sovjet-Russisch schip is geweest, heeft vernomen, dat alle Sovjet-Russische sche pen draadloos bericht hebben ontvangen uit Moskou tot nader order niet door de Straat van Gibraltar te varen. Italiaansche dieven in Frankrijk gevat. - De Parijsche politie heeft drie personen gearresteerd, die Zondag jl. in het semi narie van Sant Sulpice voor een waarde van een millioen franc aan effecten heb ben gesloten. Twee van hen zijn Italianen De spionnage in Denemarken Vier Duit- schers. beschuldigd van spionnage, zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen. Na hun invrijheidstelling zullen zij over de grens worden gezet. Een der Duitschers werd tot achttien maanden gevangenis straf veroordeeld, de anderen tot acht maanden. Zal Amerika Franco erkennen? De New York Times geeft in overweging Franco thans te erkennen, nu hij den oorlog prac- tisch heeft gewonnen. Het blad voegt hieraan toe. dat de houding der Vereenig- de Staten zal worden ingegeven door de directe positie van Barcelona en de wijze waarop de regiering te Burgos vergel dingsmaatregelen zal voorkomen. Amerikaansch fonds voor Joodsche vluch telingen. - Coons, de vice-president van de organisatie tot hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen, heeft medegedeeld, dat een inschrijving zal worden geopend, ten einde in den loop van 1939 20 millioen dollar bijeen te brengen, tot hulpverlee ning aan Joodsche vluchtelingen uit Duitschland en andere landen van midden- Europa. Grammens huis moet het ontgelden. Het huis van den bekenden Vlaamschen acti vist Grammens is met zwarte vernis be streken. Zijn vrouw en kind bewonen het perceel, Grammens zelf zit weer in de ge vangenis. Blijde gebeurtenis aan 't Albaneesche Hof. De eerste minister heeft in het parlement plechtig verklaard, dat de Albaneesche Ko ninklijke familie binnenkort een blijde ge beurtenis verwacht. Versterking van de Amerikaansche lucht' macht. Aan de Amerikaansche vlieg- tuigenfabrieken is verzocht, aan het Ame rikaansche leger prijzen op te geven voor eenpersoons jachtvliegtuigen voor hoeveel heden tot 500 stuks en voor partijen van 2.000 stuks. Het aantal vliegtuigen, dat het leger wil koopen, wordt echter niet ont huld. De eeuwige midden-Europeesche conflict5"' Ondanks het verzet van generaal Prcha|ai den derden Karpatho-Oekrainschen minis ter, zal bij de verkiezingen voor den Ka>' patho-Oekrainschen Landdag slechts een enkele candidatenlijst worden ingediend- Het is thans reeds de tweede maal, "3 Prchala in conflict komt met zijn beide m®' deministers. Minister-president YoloS'0. heeft te Berlijn en te Praag krachtig 8e" protesteerd. Het einde van een IJzeren Gardist. thans bekend geworden is, heeft C.ristescu, een der prominente leiders nc vroegere ijzeren garde, niet zichzelf een K gel door het hoofd geiaagd. De politiene- ambten, die de woning binnendrongen, b been een aantal schoten on Cristoscu P' lost toen deze zich verdedigde. Een 1 zer kogels ging Cristescu door het hoo 1

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2