't Botert niet in „De Laatste Eer" Een fijn opgemaakte Schotel van Nederlandsche Dierkundige Vereeniging Uit het politie-rapport Texelsch nieuws De ziekenfondsstrijd Marktoverzicht AU GAST£ONOA\£ /lyenda Marktberichten Den Hoorn De Koog De KNSM hervat de vaart op Spanje Oost Indië De verjaardag van Prinses Beatrix De vertraging van de „Johan van Oldebarnevelt" Wat U ook te verkoopen hebt, XAanten-te^tcwie, do-ei hei uxeJik Trams rijden weer in Barcelona Uit onze Omgeving Uit het verslag van het Zoölogisch Station, dat zich na de reorganisatie in een toenemende belangstelling van den kant van de leden mag verheugen en waar belangrijke wetenschappe lijke onderzoekingen plaats vinden, zoodat het steeds beter aan zijn doel beantwoordt, zij vermeld, dat in 1938 door den minfeter van onderwijs, kunsten en wetenschappen werd toegestaan, dat van de verhoogde subsidie een bedrag werd gebruikt voor het aanstellen van een assistent, als hoedanig de heer G. van Heusden werd aangewezen. Van den kant van de directie van Rijkswaterstaat, werd als che micus aan het station gestationeerd de heer J. Scheele, chemisch doctorandus. Nagegaan wordt de herkomst en de samenstelling van het kustslib, terwijl tevens zoowel het water van het aquarium als het buitenwater op zijn wis selende chemische samenstelling onderzocht wordt. Met dank zij de schenking aan verf van den heer G. J. Broekhuizen te Rijswijk vermeld, waardoor zoowel het laboratorium als het vaar tuig een beter aanzien konden krijgen. NIEUWS VOOR DE HUISVROUW. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer vestigen wij de aandacht op de Aga Wonderfornuizen-expo- sitie, die thans in Alkmaar in de étalage Langestraat, hoek v. d. Boschstraat, gehouden wordt. Men ziet hier tallooze modellen, zoowel voor huishoudelijk gebruik als voor groote in richtingen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. VOGELVANGER. Iemand, die probeerde beschermde vogels te vangen, werd bekeurd, terwijl zijn mate riaal daartoe in beslag genomen werd. VESTIGINGSWET OVERTREDEN. In deze plaats overtrad iemand de vesti-, gingswet op het kleinbedrijf. De str\jd tusschen het Onderling fonds te Oosterend en de Mjj. tot bevordering van Geneeskunde spitst zich steeds scherper toe. Naar men ons mededeelt, hebben specialisten te Den Helder in overleg met de Mij. t. b. v. d. Genees kunde Woensdag besloten geen specia listenhulp meer te verleenen aan fonds patiënten van het Onderling fonds te Oosterend. Donderdag werden drie pa tiënten reeds afgewezen, twee hiervan zijn onverrlchterzake naar huis terug gegaan, terwijl één zich te Amsterdam onder behandeling heeft moeten stellen. De wolveeaanvoer bestond Maandag alleen in enkele rammen voor de slacht (prijzen 1826) en 2 schapen van minder goede kwaliteit, prijzen pl.m. 16 per stuk. De rundveeaanvoer bestond voornamelijk in nuchtere kalveren, de prijzen liepen nogal uit een, 7 tot 14 per stuk. Graskalveren werden er twee aangevoerd, prijzen pl.m. 30 en 50. Vette varkens op de boerderij doen prijzen van 23 tot 23% cent per pond. Biggen werden op de markt verhandeld voor 10 11 per stuk. Schrammen golden f 2027. Op de eierenveiling liepen de prijzen bij vorige week pl.m. 5 cent per 100 stuks terug, normaal is. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Elkerf werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13 30 V u. Zaterdags van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-thèater, Spoorstraat, half 8: „De Witte Non". Rlalto. Spoorstraat half 8: „De gevangene van Zenda" en „Als de maan schijnt in Kentucky". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De macht van het goud" en „Een jongens hart". Heden: Musis Sacrum, Kindermiddag Chr. Oranje Vereeniging, 3.30 uur. Casino: 8 uur, Chr. Oranje Garde, Propa ganda Avond. Woensdag 1 Februari. Militair Tehuis, Spoorstraat, 8 uur. Ver. v. Paedagogiek. Musis Sacrum 8.30 u. Zwitsersche filmavond N.C.R.V. Zaterdag 4 Februari. Casino: 8 uur, Cabaret Avond Mar. San. Fonds. Dinsdag 7 Februari 1939: Casino, „Harmonie" Concert en Filmavond, 8.15 uur. UITSLAG VERKOOriNG, Door Notaris Mulder te Den Burg is gister avond in „De Lindeboom" te Den Burg publiek aangeboden voor den heer Jb. Kikkert Jbz. een perceel weiland, genaamd Pieter Duin- kersland, gelegen in „De Mars", groot 1.33.30 hectare. Opgehouden voor 2100. HOOGE PACHTPRIJZEN. Bjj onderhandsche verhuring vari losse lan derijen voor de Doopsgezinde gemeente Burg- Waal en Oosterend, werden zeer hooge huur prijzen gemaakt, vooral voor het land, dat gescheurd mag worden. Wij hoorden prijzen noemen van 90 tot 100 per hectare. DE WATERSTAND WEER ZOO GOED ALS NORMAAL. Door den aanhoudenden Oostenwind en den lagen waterstand op zee, heeft men zoo goed kunnen spuien, dat in de polders op Texel thans de stand van het water vrijwel geheel normaal is. VEEMARKT Maandag 30 Jan. 1939. 2 graskalveren 3050; 13 nuchtere kalve ren 714; 8 rammen 1826; 2 schapen 1418; 13 schrammen 2027; 4 biggen 10—12. EIERENVEILING Maandag 30 Jan. 1939. Aangevoerd: 42000 eieren. 58-62 kg 3.50—3.70; 62-64 kg 3.65—3.80; 66-70 kg 3.90—4.20; 50-56 kg 3.20—3.45. Alles per 100 stuks. OUDERAVOND. Men bericht ons, dat de ouderavond, welke oorspronkelijk den achtsten Februari zou wor den gehouden, is versteld op den zevenden Februari, 's avonds om acht uur, in de ge meenteschool. Tot opzichter van de Landbouw Crisis Or ganisatie, standplaats gemeente Texel, is be noemd de heer G. Dros, alhier. Naar „De Telegraaf" verneemt, zal de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij den dienst van Amsterdam en Rotter dam op Zuid- en Oost-Spanje hervatten. De eerstvolgende afvaart naar Cadix, Malaga, Tarragona en Barcelona is, onvoorziene om standigheden voorbehouden en afhankelijk van ladingsaanbod, vastgesteld op 15 Februari a.s. van Amsterdam en 17 Februari van Rotter dam. Gedurende ongeveer twee jaar heeft de dienst der K.N.S.M. op Spanje stilgelegen. Sinds een half Jaar werd een beperkte vaart, éénmaal per maand, op de havens in Noord- Spanje onderhouden. Batavia, 30 Januari. De heer Boelen (Vad. Club) heeft bjj de regeering een schrif telijke vraag ingediend of er bij de regeering bezwaren bestaan om m de komende jaren den verjaardag van Prinses Beatrix als offi- cieele feestdag te doen gelden. Sabang, 30 Jan. Het was gisteren op Sabang een ongekende drukte omdat tegelijk de mailbooten „Dempo", „Sibajak" en „Johan van „Oldenbarnevelt" in de haven lagen. Alle passagiers maakten uitstapjes aan den wal. Over de vertraging van de „Johan van Ol denbarnevelt" werd nog vernomen, dat beide machines tijdens de vaart in het Suezkanaal nog langzaam werkend werden gebruikt, doch daarna kon, op advies van een expert, alleen nog maar de stuurboord-machine worden aan gewend, daar de bakboord-schroefaskoker ern stig was beschadigd. De „Johan van Oldenbarnevelt" meerde om 12.30 met behulp van een sleepboot, vlot te Sabang. De stemming onder de passagiers was buitengewoon goed en men was vol lof over den gezagvoerder, terwijl men er van overtuigd was, dat de vertraging slechts een gevolg was van een ongelukkige samenloop van omstandigheden. De „Johan van Olden barnevelt" gaf de geheele mail hier over aan de „Dempo". Verder zal de „Johan van Olden barnevelt" te Belawan lading lossen, waar het schip heden in den namiddag aankomt. Zoo spoedig mogelijk zal dan de reis naar Singa pore worden vervolgd. Maüti££i4AicMen Bij beschikking van den Minister van De fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 1 Februari 1939: de luitenant ter zee der 2e kl. R. Stuffken bij den Onderzeedienst te Willemsoord; de officier van den Marinestoomvaartdienst der le kl. J. N. Gons aan boord Hr. Ms. Schor pioen; Met 20 Februari 1939: de officier-vlieger der 2e kl. H. Schaper bij het vliegkamp De Koojj; de officier van den Marinestoomvaartdienst der 2e kl. C. A. van der Zijl bij den Onderzee dienst te Willemsoord. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 30 Februari. Aangekomen van Borkenhof de Deensche motorkotter „R. Jurgensen". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 767.4 Temperatuur lucht: 0.2 Wind: richting: O.; kracht: 2 Licht op: 5 uur 14 min. VOEDSELVOORZIENING BAART GROOTE ZORG. De minister van binnenlandsche za ken (van Franco) Suner, is te Barce lona aangekomen voor het econo misch herstel der stad. Hij heeft di- recht de controle op zich genomen over de hulporganisaties, die de be volking van het noodige voorzien. De electriciteitsvoorziening is geheel hersteld, de treinen en trams rijden weer. De „Nationale Bank" heeft millioenen pe seta's naar Barcelona gezonden, ten einde de banken in staat te stellen de loketten te heropenen en weer geld in omloop te bren- gen. De voedselvoorziening blijft den autoritei ten veel zorg baren. Het tekort aan voedsel is nog steeds acuut. De eerste treinen met meel, suiker, boonen en melk zijn gisteren aangekomen. De havenautoriteiten treffen voorbereidingen voor de aankomst van ecni- ge met levensmiddelen geladen vrachtboo- ten, die eerlang worden verwacht. Het aandeel van de Italianen in de rechtsche successen. Generaal Gambara heeft Mussolini een rap port doen toekomen, waarin wordt gewag ge maakt van het groote aandeel der Italiaan- sche vrijwilligers in den strijd in Catalonië. De troepen hebben bij de laatste veroverin gen 16.500 gevangenen gemaakt en vijf bat terijen en een enorme hoeveelheid geweren en automatische wapens veroverd. Bij de legionnairs zijn 70 officieren, onder wie 39 Italianen, gesneuveld, 350 officieren, onder wie 200 Italianen gewond, 620 manschappen, onder wie 316 Italianen gesneuveld en 4000 manschappen, onder wie bijna 2000 Italia nen gewond. Nog buitenlandsche combattan ten in het regeeringsleger. Speciale correspondenten aan het Cata- laansche front schrijven in verband met het communiqué, dat in Salamanca is uitgege ven betreffende internationale brigades, die verslagen zijn door de legionarissen, dat deze laatsten met groote verrassing bij de gevech ten in het gebied van Granollers constateer den. dat hun tegenstanders internationale militiemanschappen waren, die drie briga des vormden, welke de elfde, twaalfde en der tiende brigade vervingen welker leden vol gens de verklaringen der repuhlikeinsche re geering allen gerepatrieerd waren. Onder de gesneuvelde militieonnen werden geïden tificeerd Engelschen Franschen, Tsjechen. Noord- en Zuid-Amerikanen. Uit documenten zou voorts gebleken zijn. dat de reorganisa tie der brigades tot stand is gekomen dank zij den Franschen conmunistischen afge vaardigde Marty end en republikeinschen generaal Rojo, tezamen met luit. kolonel Mo desto. Van het strijdtooneel wordt intusschen wei nig nieuwè gemeld. De regeeringstroepen melden eenige successen in den sector van Mataro (24 K.M. ter Noorden van Barcelona). De Regeeringsvloot uitgevaren Uit zeer betrouwbare bron wordt verno men, dat de vloot der Spaansche regeering uit Cartagena is vertrokken. Er wordt niet medegedeeld met welke be stemming. Madrid gebombardeerd. Madrid was sinds de Kerstdagen niet ge bombardeerd. Vanochtend vroeg werd het echter door zwaar geschut een half uur lang onder vuur genomen. Men gelooft niet dat er slachtoffers zijn. W1ER1NGEN Begralenisvereeniging „De Laat ste Eer". Personeelkwesties. Waar bleef wethouder Tijsen? Zaterdag j.1. vergaderde bovengenoemde vereeniging in concertzaal „Concordia" van den heer S. Halfweeg. De voorzitter, de heer E. Bais, heette de 50 aanwezigen welkom. Door den heer Mast werden de notulen voorgelezen, welke onder dank werden goedgekeurd. De secretaris las vervolgens het jaarver slag voor, waaruit blijkt dat 1938 voor de vereeniging een goed jaar is geweest. Het ledenaantal ging vooruit van 660 tot 690. In het afgeloopen jaar werd 35 maal dienst gedaan, 22 maal voor een lid, 13 maal voor een niet-lid. De onderlinge samenwerking tusschen het bestuur was heel goed, tus schen het personeel had dit echter wel wat heter mogen wezen. Het financieel verslag dat hierop volgde, bracht uit, dat het bezit op 1 Jan. 1939 is; kas f 20.20. Boerenleen bank f 1073.42. saldo 1938 f 874.47, totaal f 1968.09. Hiervan is op de Bank f 1920 en in kas f 48.09. Voor deze keurige verslagen werd dank gebracht aan den secretaris-penningmees ter. Uit een schrijven van de controleommis- sie blijikt, dat alles in keurige orde bevon den is. Hierna kwam het bestuur met het voor stel tot aankoop van den rouwwagen te Stroe. Nadat over den aankoopprijs was gesproken, werd het bestuursvoorstel aan genomen. Reorganisatie personeel. Het kardinale punt der agenda was nu e„.orde,' n-'-: Reorganisatie personeel, vaststelling leeftijdsgrens. Dit bestuursvoor stel werd door den heer Mast toegelicht. Het bestuur had n.1. gedacht, het personeel van en boven 65 jaar met 1 Mei a.s. te ontslaan. Wij, zegt spr., respecteeren den ouderdom, maar daar het doel van de vereeniging steeds is geweest om jong personeel in dienst te hebben, kunnen wij toch niet toe staan, dat de toestand die er thans is, n.1. 7 van het personeel boven de 65 jaar en 3 boven de 70. Wij hadden ons ook gedacht in de toekomst een uniform te hebben, waar we kunnen toch niet voor deze oude ren costuums aankoopen, die een 50 of 60 gulden zijn. 't Nieuwe personeel blijft dan tot 60 jaar, 't in dienst zijnde tot 65 jaar. De heer N. Bakker, Den Oever, J. de Wit, Stroe, J. Rotgans, Oosterland en C. Gorter, protesteeren ernstig tegen het voorstel. D. heer C. J. Bosker is er voor, doch zegt, dat de uniformen de ouderen niet zullen staan. Is er geen overbrugging mogelijk in den vorm van een. soort pensioen? We moeten de oudjes niet zoomaar zonder vorm van proces aan den dijk zetten. Wat klachten aangaat, ia zeker, deze zijn er gekomen. En als er b.v. aan 11.hoef en Westerland 2 man noodig zijn bij het kisten, begrijpt spr. niet waarom er dan aan Den Oever 4 moeten zijn. Het geeft ook geen pas om met minder dan 8 man te zijn. Dit zijn toch ongezonde toe standen in een vereeniging, het spijt spr. te moeten zeggen, maar zooals het aan Den Oever is, gaat het niet langer, daar zal een anderen bode moeten komen. Wat het gezegde over het pensioen aangaat, spr. dacht dat hier wel niet veel van terecht zal komen. De voorzitter doet hierna mededeeling van een telefoongesprek met wethouder Tij sen van Den Oever gevoerd. De wethouder zeide: Den Oever gaat niet accoord met het bestuursvoorstel inzake personeelsreorgani- satie. Wordt dit aangenomen, dan kon het wel eens een uittreding van leden aan Den Oever tengevolge hebben. Germen Bais is onze vertrouwensman, die heeft het altijd gedaan en die wenschen wij te behouden! De heer Stubbe vindt het kinderachtig van den wethouder, om zoo op te treden. Deze had dan zelf aanwezig moeten zijn. Dit is een stok achter de deur! Spr. vindt dat het bestuur al heel fat soenlijk gehandeld heeft, daar het regle ment het bestuur machtigt zelfstandig per soneel aan te nemen of te ontslaan. Verschillende aanwezigen laken het op treden van den wethouder, als ze wat had den, dan moesten ze aanwezig zijn! De heer J. Kooij vraagt: is er misschien aan Den Oever een voorvergadering ge weest, omdat de wethouder toch sprak, dat het aannemen van punt 6 wel eens uittre ding aldaar tengevolge kon hebben. De heer Germen Bais ontkent dit. Tenslotte wordt overeengekomen, dat het bestuur de pensioenkwestie in overweging zaln emen. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht, waarvan de uitslag is: voor 22, te gen 27, blanco 1, zoodat het voorstel niet is aangenomen. Kleedingfonds. Er was een voorstel tot instelling van een Kleedingfonds. Dit heeft natuurlijk niet veel zin meer, daar de vereeniging thans 22 man personeel heeft en zij toch niet ?oor allen een uniform kan aanschaffen. Het bestuur wou echter dit fonds oprichten en er voor dit jaar f 500 in storten. De heer van Zanten vraagt: zijn bij die 22 ook de R.K. inbegrepen? Voorzitter: Neen, die komen er ook nog bij, dan wordt het 30 man personeel. Na eenig over en weer gepraat, wordt besloten het fondsmaximum te stellen op f 1000.-. De aftredende bestuursleden E. Bais en P. Tijsen worden bij acclamatie herbenoemd. Tot lid van de controlecommissie w.ordt benoemd de heer N. Breed te Den Oever. Art. 7 van het huish. reglement werd in dien geest gewijzigd, dat zij die op Wierin- genw onen en geen lid zijn en eerder in de gelegenheid waren dit te worden, een inleg- geld van f 1.hebben te betalen, terwijl voorbeen men contributie moest betalen, ook over de jaren dat men geen lid was. maar wel in de gelegenheid. Voorgesteld werd om van art. 10 de laat ste alinea te laten vervallen. Deze luidt: Met de voorkeur van nabestaanden voor bepaalde personen van dat personeel, wordt zooveel mogelijk rekening gehouden. De stemming die hierover gehouden werd had tot uitslag: voor 24. tegen 21, blanco 4, zoodat het bestuursvoorstel is aangenomen. In de rondvraag vraagt den heer C. J. Bosker of er al eens iets gedaan is voor die begrafenistoestellen voor Oosterland—Wes terland en Stroe. Voorzitter: We zullen het in overweging nemen en aan de gemeente het één en an der verzoeken. De heer De Wit zegt bij aanneming van nieuw personeel nu de bepaling te maken, dat zij in dienst blijven tot 60 jaar. Aldus besloten. De heer J. Veerdig zegt ook een grens te stellen voor aanneming personeel, b.v. 35 iaar. Aldus besloten. De heer C. Duynker vraagt of nieuwe ge zinnen worden bezocht om toe te treden als lid. Dit wordt gedaan door den bode, zegt het( bestuur. Na eenige huishoudelijke besprekingen sluit voorzitter de aanwezigen dankend voor hun opkomst de vergadering. Politie. Gevonden: een alpinomuts. Gevonden voorwerpen van de Westerlan- der ijsbaan; een paar zwartwollen hee^n handschoenen, een blauwe want en een bruin wollen heerenhandschoeen. Inlichtingen bij den Gem.-bode. - DEN OEVER ROODVONK. In het gezin van den heer v. K. alhier is een geval van rookvonk geconstateerd. ANNA PAULOWNA Verloting. In de Vlas- en Korenbeurs had de trek- king plaats van de verloting, waarvan de baten bestemd zijn voor de schoolbus, die dn kindoren van de O. L. School I te Kleine Sluis en van de R.K. School in do Spoor- buurt vervoert. De eerste prijs, een rijwiel, viel op lotnum, mer 1391 en werd gewonnen door nicj. q Langedijk.. R.K. Tooncel, De R.K. Tooneelavond in de Vlas- en Ko renbeurs, werd met een kort woord geopend door Pastoor Van der Eem, die z'n wel, komstwoord in het bijzonder tot de R.K. too! neclvereeniging van 't Veld richtte. Dezer club voerde op „De Witte Non", dra, ma in 6 bedrijven, naar het filmwerk „The White Sister", in een bewerking van li. v d. Berg. Onder ademlooze stilte volgde het publiek de vertolking van dit drama en aan het ein de van den avond dankte Pastoor Van der Eem de club van 't Veld voor haar mooie spel, huldigde den regisseur, den heer J. jj Verlaan, den ontwerper der décors, den heer A. Groen en vroeg een extra-applaus voor Zuster Angola, vertolkt door mej. T. Boe kei Md. Een gezellig bal besloot den avond. Vergadering Volksonderwijs, De afd. van „Volksonderwijs" vergaderde gisteravond in Veerburg. Na opening door den heer S. van Dijk goedkeuring der notulen, behandeling van eenige Ingezonden stukken, volgde de me dedeeling, dat de afdoeling nog steeds groei, ende is en thans 122 leden telt. Mej. J. Blok bracht hierna de goedverzorg, de verslagen van het bezoek aan de Alg. ver gadering en over het afdeelingsjaar uit waarna de heer P. Kooiman rekening eri verantwoording deed. De ontvangsten waren f246.11 en de uitgaven f247.39. Nadeelig sal do dus van f 1.28. De Volksondenvijscollecte bracht 171.21% op, waarvan voor te maken onkosten de afdeeling V, kon behouden en de rest in het „Fonds tot Steun" gestort werd. De uitgaven waren grootendeels besteed aan propaganda en, zoo merkte voorz. op, kasvor- ming is toch ook de bedoeling niet, als er geld beschikbaar is kan dat toch immers niet beter dan voor propaganda besteed worden. De heeren Den Das en A. v. d. Berg bevon den de rekening in orde. De aftredende bestuursleden, mej. A. Blok en den heer H. Busé, en de leden van de prop.-commissie, de hoeren D. de Graaf en A. van Zandwijk, werden bij acclamatie her kozen. Volgde bespreking van den te houden pro- paganda-avond. Deze zal 17 Februari in Bree- zand worden gehouden. De heer Th. Thijsen, Tweede Kamerlid, zal daar over z'n boek: „Kees, de jongen", spre- ken. Op voorstel van den heer Mol zal geen entree geheven worden. Bij de rondvraag zette de heer Wiering van Schagerbrug de beteekenis en werking van „Het fonds tot steun" uiteen. De heer Mol bracht de vraag naar kleuter- onderwijs aan de Kleine Sluis ter sprake. In het bestuur is deze zaak al onder de oogen gezien. Er is over gedacht de kleuterschool van Breezand ook onder de vanen van Volks onderwijs te brengen cn tot een stichting- kleuterscholen in Anna Paulowna to komen. Het bestuur hoont in een volgende verga dering met voorstellen te komen. Hierna sluiting. BREEZAND. Aanrijding, Juist toen de heer P. de Moor met den vrachtwagen van den heer .Tb. Borst, van diens café den weg wou oversteken om do brug over de Zandvaart op to rijden, kwam met flinke snelheid een automobilist, af komstig uit Hoofddorp, de Burg. Lovink- straat af. Deze, wiens uitzicht belemmerd werd door het scherpe licht van de laag staande zon, zag te laat wat de bedoeling was van den heer De Moor, die dat door uit steken van den richtingaanwijzer had aange geven. Alleen door op 't laatste oogenblik met den vrachtwagen mede te zwenken, voor kwam de automobilist een ernstige aanrij ding. Nu bleef de schade beperkt tot een flinke deuk aan den rechterkant van deg personenauto. AMSTERDAM, 30 Jan. Veemarkt. 447 vette koeien, le kw. 68 —76 ct„ 2e kw. 56—66 cf„ 3e kw. 48—54 et, per Kg. slachtgewicht, 77 melk- en kalf- koeien f 180260 per stuk, 52 vette kalve ren: 2e kw. 58—66 ct„ 3e kw. 50—56 ct. per Kg. levend gewicht; 110 nuchtere kalveren f 6—10 per stuk, 33 schapen f 16—28 per stuk, 491 varkens: vleesehvarkens, wegende van 90110 Kg. 5657 ct„ zware varkens 5556 ct„ vette varkens 5453 ct. per Kg- slachtgevvicht. ALKMAAR, 30 J. Aardappelen 2.60, appelen 13.5014.50, boerenkool 7.60—19.60, bieten 2—4.20, gele kool 4—8, peren 13.—, prei 3.60—0,40, peter selie 16.10, rabarber 16—18, roode kool 5— 9.20, selderie 12.0014.10. srborsenecren k spruiten 5.50—17, uien 5.10—9.00 worte len 3.605.80, waschwortelen 67, witlof I 9—11, idem II 6—8. PURMEREND, 31 Jan. Koeien, totaal 420 stuks: 180 vette koeien; 10 ct. per Kg., eeldekoeien f 115— melkkoeien 180260. 30 graskalveren 50^ 70, 12 paarden 70—150. 3o vette kalveren 0.70; 450 nuchtere kalve rcn 117; 240 vete varkens 0 450.47; 50 mager 20—26; 400 biggen 9—17; 650 schapen 19—23; 30 bokken 3—10. BROEK OP T.ANGENDIJK. 30 Jan. Aanvoer: 5100 Kg. uien 6.80—7.20, grov0 6.60—6.90, stek 2.103. 4200 kg. roode kool 5.50—6.40; 8500 W gele kool 5.70—6.60; 9000 kg. d. witte kool o. iU BROEK OP T.ANOENPTJK. 31 Jan. Ui en 6 .10-7.20. drielingen 3.60-3.80, gr^'0 6.30-7, stek 2.10 3.40, kroten 3.403.S0, roode kool 4.80—7.10. NOO R D SCHA R WOUD E 31 Jan 1930. Uien 6.80—7.50. drielingen 4.10—4.20, g''°ve 7—7.60, eele nep 3.—,p een 3.30—4.50, kleine peen 2.60. Kroten 1.103.40; rode kool 4.70-7.50! gole kool 5.70-5,90; d witte kool 4,60 5,aOJ De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6