N.V,V. adresseert aaa den minister Een Japansche „vredesklok" Onze Oost Watersnood op Java De open patrijspoorten van de „Van der Wijck" De Spoorwegen gaan feestvieren De verkiezingen voor Provinciale Staten Brandweerman krijgt fopgevelfje tegen het liclaam Automobilist krijgt maximum straf Geheimzinnig plan in Inge^nd Berlijnsche huisvrouwen in de rij Hollandsche zwemsters naar Italië Uit onze Omgeving Moeilijkheden voor het spoorweg verkeer. Door den hevigen regenval van de laatste dagen heerscht in sommige streken van Java watersnood. Te Toeloengagoen staan eenige dessa's geheel onder water. De rijst velden zijn geïnundeerd. Ook te Modjokerto staan geheele gebieden onder water. Zondag is de spoordijk op de lijn KertosonoKediri overstroomd. De trein moet thans op een bepaald punt stoppen. De staatsspoorwegen laten passagiers en goederen per autobus verder vervoeren. In verschillende dessa's staan, naar de N. R. Crt. meldt, de huizen een meter en de sawahs twee meter onder water. Een vier tal dessa's is geheel geïnundeerd. De bewo ners moesten elders een onderdak vinden. Het binnenlandsch bestuur verleent hulp. Ook uit Djombang komen overstroomings- berichten. Tegenstrijdige getuigenverkla ringen. Bij de voortgezette behandeling van de „Van der Wijck"-zaak te Batavia, werd de gezagvoerder bij de K.P.M., de heer Vene- ma gehoord. Deze deelde mede. dat met de „Treub" tweemaal proeven zijn genomen, waarbij de „Treub" zooveel mogelijk onder dezelfde omstandigheden werd gebracht als destijds met de „Van der Wijck" het geval was. dus open patrijspoorten en anderhalve graad slagzij. De eerste maal kwam zeer weinig en de laatste keer in het geheel geen water binnen. Hij is van mee ning, dat in de „Van der Wijck" geen water door de patrijspoorten kwam en de open patrijspoorten dus niet de primaire oorzaak van den ramp kunnen vormen. De getuige-deskundige Scheltens, verklaar de, aldus de N.R.Crt., dat bij de laatste survey het binnenwerk van de „Van der Wijck" een keurigen indruk maakte en in absoluut zeewaardigen toestand verkeer de. Ook op de huidplaten werd geen „inte ring" gevonden. Getuige meent, dat de „Van der Wijck" reeds vóór het vertrek uit Soe- rabaja water in had, als gevolg van slagzij tijdens het leden. Volgens deze deskundi ge vormen de open patrijspoorten uitslui tend de eenige oorzaak van de ramp. voor zoover hij tenminste die vraag kan beant woorden. Hij kan zich geen andere plaats indenken waardoor het water zou hebben kunnen binnenkomen. Groeiende ontstemming over de trage verbindendverklaring v. col lectieve arbeidsovereenkomsten. Het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen heeft zich met een schrijven ge wend tot den minister van Sociale Zaken in verband met den onbevredigenden gang van zaken ten aanzien van de verbindend verklaring van collectieve arbeidsovereen komsten krachtens de wet van 25 Mei 1937. Het N.V.V.-bestuur acht het op zichzelf reeds teleurstellind, dat niettegenstaande de vele aanvragen, tot dusverre slechts één col- lecieve arbeidsovereenkomst algemeen ver bindend is verklaard, n.1. die voor de schoen industrie, omdat het onwaarschijnlijk wordt geacht, dat geen der aanvragen voor inwil liging in aanmerking kwam. Het N.V.V.-bestuur heeft den indruk, dat de behandeling der aanvragen geschiedt in een tempo, dat niet in overeenstemming is met het belang van de verbindendverkla ring. Mogelijk geheel ten onrechte wordt de gedachte gewekt, dat weerstrevende krachtn niet zonder succes pogen, de practische toepassing van de wet te bemoei lijken. In elk geval blijft het resultaat tot nu toe ver beneden de verwachtingen, wel ke aanvankelijk werden gekoesterd. Het bestuur van het N.V.V. doet dan ook een dringend beroep op den minister, om maatregelen te treffen, waardoor een vlot tere afwikkeling der aanvragen kan worden bevorderd, opdat tegemoet gekomen kan worden aan de groeiende ontstemming, wel ke in verschillende kringen van het bedrijfs leven bestaat. TWINTIG DAGEN LANG. 30.000 employé's met hun vrou wen naar de Domstad. Naar wij vernemen zal de directie der N.V. Xederlandsche Spoorwegen het in September te vieren eeuwfeest ook voor het personeel in al zijn geledingen niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Een speciaal voor dit doel samengestelde commissie heeft reeds plannen in voorberei ding. Rekening houdende met de beschikbare gelden, zal de herdenking van deze heuglijke gebeurtenis bestaan uit een aanbieding aan het geheele personeel met echtgenooten van een feestdag te Utrecht. Daarvoor komen 30.000 employé's in aan merking, zoodat de Domstad dien tijd aan zestig duizend bezoekers(sters) gastvrijheid zal hebben te verleencn. Dit bezoek zal verdeeld worden over twin tig dagen, zoodat drie duizend gasten per dag worden verwacht. Zij zullen telkens 's morgens officieel ont vangen en door de directie toegesproken wor den. Na een gemeenschappelijken koffiemaal tijd ligt het in de bedoeling het gezelschap in twee gedeelten een speciale revue voorstelling in Tivoli, alsmede een rondrit per autobus aan te bieden Ten slotte zal het personeel door een fi- nancieele bijdrage in de gelegenheid gesteld worden 's avonds op eigen gelegenheid in de stad vertier te zoeken. Datun vastgesteld. In alle provincies hebben de colleges van Gedeputeerde Staten thans eei beslissing genomen omtrent den datum waarop de stemming voor de verkiezing -an leden van Provinciale Staten zal plaatshebben. Deze datum is in alle provincies 'astgesteld op 19 April, zoodat op dien dag in het geheele land gestemd zal worden. Twee kleine hisjes verwoest bij brand in dehoofdstad. Omstreeks vier uur in en afgeloopen nacht werd de hoofdstedelije brandweer ge alanneerd voor een uitslanden brand in een tweetal kleine huisjes an den Baarsjes- weg 142, waarin waren onergebracht een kunstsmederij en een sigrenopslagplaats, terwijl er ook nóg één aalappelhandel is gevestigd. Beide perceeltjes irandden totaal uit. Tijdens het blusschings-erk. kreeg een der brandwachts. die met en slang op een laddertje stond, een valledhouten tóp- geveltje tegen het lichaam, lij viel van het laddertje en werd met enke lichte verwon dingen bij omwonenden bimmgedragen. De G. G. D. vervoerde den manlater naar het Binnengasthuis voor observie, omdat hij over pijn in den rug klaagdi Een aan de uitgebrandehuisjes gren zende bakkerij kon voor het vernietigende vuur worden gespaard, hoeel de dunne houten wand, die haar vande verwoeste perceeltjes scheidde, reeds cbr de vlam men was aangetast. Omtrent de oorzaak van di brand tast men nog volkomen in het- riister. Buren verklaarden vannacht, dat zijreeds gister avond pl.m. zes uur, kort niat de sme derij was gesloten, een brandcht hadden waargenomen. Men had er echr geen aan dacht aan geschonken. In dronkenschap veroorzaakt. ongelukken Het Haagsche gerechtshof bevestigde gis teren het vonnis van de rechtbank te Rot terdam, waarbij de 27-jarige Rotterdamsche koopman P. v. d. W. wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld tot een gevangenisstraf van zes maanden is ver oordeeld (de maximum straf) Van der W. heeft op een Zaterdag dron ken een auto bestuurd. Op den Mathenesser weg te Roferdam slierde hij mot de auto van den eenen kant van den weg naar den anderen en reed op het trottoir drie voet gangers aan. Bij zijn arrestatie verklaarde hij. dat hij zich van het gebeurde niets meer herinner- deu Zorgvuldig voorbereii actie der terroristen. De ambtenaar van het O. M. bij'e politie rechtbank te Londen heeft gisten in de zaak tegen twaalf mannen, die hchuldigd worden van samenzwering, naar inleiding van de jongste bomaanslagen, fefereerd aan een geheimzinnig „plan". Hij noemde het plan veelomvattd en zei- de, dat het bijna het geheele terre der pu blieke activiteit betreft. Hij deelde ede, dat nog twee personen waren gearresird, van wie een „van aanzienlijk belang vr de or ganisatie was". Op een der mannen is een icu- ment gevonden, het z.g. „s plai Het document spreekt over sata- ge in vliegtuigfabrieken, wareui- zen, openbare diensten, zooals eu- telindustrieën, handel, bankw;n, scheepvaart, gewone industrieënca- - toenspinnerijen, graan,, tabak-en drankwinkels, opslagplaatsen m autobanden en houtzagerijen. De groote verspreiding der Enl- sche pers wordt ,,'t laatste mikpf' genoemd. Voorts wordt in het de ment gesproken over het telefoon-i telegraafnet, de radio en radiokafs en de watervoorziening. Nieuwe daden van terre en bedreigingen. In eeh vacantiekamp is een groote and uitgebroken. Men wijt dit aan de terroten. De directie van het blad South Hes Echo heeft van iemand, die zeide lid rijn van het Iersche republikeinsche legeiple- fonisch mededeelingen ontvangen, urin gedreigd werd met verwoesting van dï>u- reaux van het blad. De Coöperatieve ho- lesale Society, een der belangrijkste Tjel- sche handelsinstellingeri. heeft cveneenen bericht ontvangen, dat de bedreigingen Aansla# inhield. „Niets doen is peen pretje". Behalve de terroristen bezorgen ook de werkloozen de politie veel werk. Ongeveer vijftig werkloozen, waaronder verscheidene vrouwen, zijn gisteravond op de stoep van het Savoy Hotel gaan liggen, waar zij zich toedekten met aanplakbiljetten, voorzien van de leuze: „Niets doen is geen pretje". Meermalen komt het* thans voor. dat een groep werkloozen tegen dinertijd e°n deftig hotel binnenstapt en op den grond gaat zit ten, tot de politie ze verwijdert. Om een lood koffie te bemachti gen. HET TEKORT AAN LEVENSMIDDELEN. De „Deutsche Volkswirt" bevat een aanwijzing dat de tegenwoordige schaarschte aan boter, vet, eieren, vleesch en koffie in Duitschland zich binnenkort wellicht ook zal doen gelden voor andere artikelen. Het blad verwijst naar het feit dat Berlijnsche huisvrouwen onlangs des morgens en des middags in rij en voor de kruidenierswinkels ge staan hebben in de hoop een beetje koffie te kunnen bemachtigen. In een rij staan, aldus de „Deutsche Volkswirt," doet onnoodig pijnlijke herin neringen herleven en is niet alleen de meest onjuiste doch ook de meest onecono mische vorm van gocderenverdeeling. De voorzichtige verbruiker is gedwongen, op de ongunstige uren van den dag, energie en tijd te verspillen om een min of meer wille keurige portie te verkrijgen. Indien hij niet bereid is dit offer te brengen, of anderen daarvoor te betalen, zal hij honger moe ten lijden. Wat gebeurt met de koffie, kan evengoed met andere artikelen gebeuren. Als gevolg van invoerveranderingen zou het kunnen gebeuren, dat de voorraden niet op het peil van 1938 kunnen worden gehouden. In dit geval zou de beste methode zijn het thans voor boter geldende systeem uit te brei den. waarbij iedere verbruiker een boter- kaart heeft en iedere week zijn portie bij denzelfden winkelier kan afhalen, die aan- teekening houdt van de verstrekte hoeveel heid. Dit systeem aldus de „Deutsche Volkswirt" zou voorkomen, dat hamsteraars van den eenen winkel naar den anderen gaan en de voorraden opkoopen. Onder de goederen welke het blad noemt, komen voor cigaretten en suiker. Bezet met paarlen en diamanten Inzending voor de New Yorksche tentoonstelling. Men Is te Tokio1 gereed gekomen rhet de vervaardiging van een „vredesklok", ter waarde van 1 millioen dollars, wel ke naar New York verscheept zal wor den om een plaats te krijgen in het Ja pansche paviljoen der aldaar op 30 April a.s. te openen wereldtentoonstel ling. De klok is van een model van de z.g. vrijheidsklok welke in Philadelfia hangt. Zij is gemaakt uit zilver, én be zet met 11.600 paarlen en 360 diaman ten. De naam van het schip waaimede het kostbare voorwerp over den Stil len Oceaan zal worden vervoerd, wordt geheim gehouden. Het vervoer van San Francisco naar New York zal ge schieden in een door G-men begeleide pantserwagen. 5fytruiaU(£& TURNKRING HOLLANDS NOORDER KWARTIER 225 deelnemers aan de zaalwedslrij- den in „Vcerburg" te Anna Paulow- na op 12 Februari a.s. De wedstrijden in Vereenieinsnummers, welke de Turnkring Hollands Noorder Kwartier op Zondag 12 Februari a.s. in zaal „Veerburg" te Anna Paulowna organiseert, beloven een groot succes te worden. Liet het zich eerst aanzien, dat enkele vereenigingen niet konden deelnemen, door het feit, dat 'n aantal gymnasten op den zie kenlijst staan toch kwam nog'n groot aantal inschrijvingen binnen. 14 vereenigingen zul len deelnemen met in totaal 32 nummers, Hercules-Hygiea te Oudkarspel zien we met het grootste aantal deelnemers, n.1. 35 Ook de vereeniging Texel zal voor het eerst aan deze zaalwedstrijden in „Veer burg" deelnemen. Het programma is zeer afwisselend en bevat tal van interessante nummers. We krijgen Niels-Bukh, vrije, lenigheids. Löndler en knotsoefeningen. Aan dat laatste nummer zijn zeven deel nemende vereenigingen. Maar ook voor bal letten is een plaats ingeruimd. De vereeni gingen Nieuwe Niedorp en Oudkarspel heb ben hiervoor ingeschreven. De laatste ver eeniging zal met een Wienerwals de uitvoe ring besluiten. Voor dat nummer zal een speciale verlichting worden aangelegd. We twijfelen niet, of de wedstrijden zullen, even alsi n voorgaande jaren, weer een stamp volle zaal trekken. UUetieruien ZESDAAGSCHE VAN KOPENHAGEN. Toen gisteravond tegen middernacht de stand was opgemaakt, bleek dat de Neder- landsche deelnemers niet meer zoo'n over- hcerschcnde positie innamen dan de vorige dagen het geval was. Wals én Falck Han sen liggen thans op. twee roeden, nujiar dit is niet zoozeer te wijten aan den Holland- schen renner. Wals is nog in het geheel niet afgezakt, zijn werk was gisteren welhaast flitsender dan ooit te voren. Falck Ilansen is echter niet die zesdagenrenner par excellen- ce. Voor een sprintje is hij uitstekend ge schikt hij is een eerste klas puntenverza- melaar maar het urenlange jachten ligt hem niet zoo goed. Intusschen blijft het kop pel WalsFalck Hansen toch favoriet bij het publiek. Cees Pellenaars maakte een leelijke val, toen hij, in duizelingwekkende vaart over de baan jagende, een lek bandje kreeg. De baan werd daarbij zelfs beschadigd en de strijd ge staakt. De Brabander had tengevolge van dezen, val met hevige kuitkrampen te kam pen en later reed hij met een van pijn ver wrongen gezicht. Van opgeven was echter geen sprake; kon hij eerst niet meekomen, later herstelde hij zich prachtig. De papieren van SlaatsPellenaars moeten naar onze meening hoog aangeslagen worden. Overigens was het gisteren de dag der Bel gische koppels! De stand luidt thans: 1. Kaers—Debruycker; 2. BillietBuysse. Op één ronde: SlaatsPellenaars, op 2 ron den: WalsFalck Hansen, GrundahlStie- ler, op 3 ronden: BoeyenChristensen. Andere koppels op vier en meer ronden. Vertrek op Donderdag a.s. Naar wij vernemen gaat de tourneé van enkele Nederlandsche zwemsters naar Italië definitief door. Rie van Veen (Rotterdamsche Dames Zwem- club), Irene van Feggelen (IJ) en Jo Waalberg (Amsterdamsche da mes zwemclub) zullen deelnemen aan wedstrijden te Milaan op 11 Fe bruari, Turijn op 14 Februari, Genua op 16 Februari, Rome op 18 Februari en waarschijnlijk op 21 Februari te Napels. Het vertrek is bepaald op Donderdag a.s. In de Italiaansche steden zullen onze zwem sters hoofdzakelijk in handicapnummers te gen Italiaansche meisjes uitkomen, terwijl er in de meeste gevallen ook een wisselslages tafette tegen een heerenploeg op het pro gramma staat. Omtrent de leiding van deze tournée worden nog besprekingen gevoerd. WIERINGEN HET WITTE KRUIS. Gisteravond vergaderde in hotel De Haan „Het Witte Kruis", afd. Wieringen. Te ruim 8 uur heette de voorzitter, de heer D. Minnes de aanwezigen welkom, in het bij zonder de dames van „Huisverzorging". De notulen die hierna door den secretaris, Ds. van Beek, werden voorgelezen, werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat aan het einde van het jaar het ledenaantal 1135 bedroeg. Er zijn 2633 bezoeken afgelegd in 102 gezinnen. Er zijn 129 bezoeken aan t.b.c. patiënten gedaan in 20 gezinnen. De be zoeken aan zuigelingen waren 175. In het af geloopen jaar hield het zuigelingenbureau 45 keer zitting, terwijl 906 consulten werden verleend. In Hilversum werd 1 patiënt en in Heideheuvel 4 verpleegd. Van de ligtenten werd er één gebruikt. Door Zuster Leegwater werd met succes een Moedercursus gehouden. De ziekenauto deed 69 maal dienst. Ook werd dit iaar on der leiding van den heer Van 't Hof begon nen met de inzameling van oud papier, waarvoor vooral bij de jeugd veel belangstel ling bestaat. Aan Zuster Tobi werd voor het vele werk zeer veel lof toegebracht. Namens de controlecommissie bracht de heer D. Engel verslag uit en zeide, alles in keurige orde bevonden te hebben. Spreker bracht den penningmeester dank voor zijn kourisr beheer. Uit het financieel verslag noteeren wij dat b).l de Wijkverpleging de ontvangsten en uitgaven f 1597.22 bedroegen, terwijl het na- deelier saldo f 158 is. Penningmeester memo- reorde dat het dit jaar voor het eerst was dat er voor deze post een subsidie van f 160 werd gekregen. De rekening T.B.C. bestrijding bracht in ontvangsten en uitgaven f 1399.— met een nadeelig saldo van f 48.De Emmabloem collecte welke hieronder ressorteert had een netto opbrengst van f 116,—. TT. Ziekenauto. Hiervan zijn de inkomsten f 996:— In de Algemeene rekening zijn de ontvangsten en f"'369V8n f mct een v°oruitgang van Jaarverslag Huisverzorging. Mevr. Kol ff- van Meurs bracht dit uit en zeide o.a.: De vereeniging telt 184 leden op dit moment, 1 donatrice en 2 begunstigers Wij verloren dit jaar 13 leden door vertrek naar elders en door overlijden Daarentegen kregen wii er 5 nieuwe leden bij. Er werd 7o-"~i pez'nnen hulp verleend, verdeeld over dagen. Door vertrek van onze vaste ver- zoigster zijn wij momenteel zonder. Er is een oproeping geplaatst voor een andere, doch tot heden zonder resultaat.. Onze kas toont nog wel 'n tegoed aan. maar we teren och elk jaar in. We doen ook wederom 'n beroep op het bestuur van het. Witte Kruis om de iaar]ijksche subsidie van f104, en zul len zelf door verlotingen enz. proheeren onze kas verder op peil te houden. 22 December van dit iaar zal het 12K jaar geleden zijn, dat de vereeniging Huisverzorging opgericht werd. (Applaus). Door mevr. Buma-Lentz werd vervolgens het financieel verslag van Huisverzorging y2?^,ezen' waaruit blijkt, dat het saldo f746.74 bedraagt. Alle aftredende bestuursleden werden, metg roote meerderheid herkozen. Door den heer J. C. de Haan werd een keurig verslag uitgebracht van de alge meene vergadering te Amsterdam. De begrooting voor 1939 sluit tot een be drag van f 6200. met een post onvoorzien van f96. Bij de rondvraag vraagt de heer J. de Wit hoe hoog de vaste contributie is. .Voorzitter^ i 2,— per jaar. De .heer J. Vincke vraagt of het bestuur den Minister van Binnenlandsche Zaken niet eens op de treurige woning toestanden op Wieringen attent zou kunnen maken. Voorzitter zegt dit in 't bestuur te zullen bespreken. De heer Vincke vindt dat voorzitter zich er hiermede wel wat vjüg afmaakt en zegt er een voorstel van te maken. Voorzitter vraagt de vergadering of dit voorstel ondersteuning vindt. (doodsche stilte). Spr. stelt dan voor een en ander eerst in het bestuur te hespreken en dan eventueel met het gemeentebestuur verdere maatrege len te treffen, hetgeen wordt aangenomen. Nadat nog de propaganda-voering ter spra ke is gekomen, volgt sluiting. Verloren: eën armband en een rijwielplaat je. Gevonden een huissleutel. Inlichtingen gem. bode. ANNA PAULOWNA ,,'t Lammeken". Sportlust heeft in 1938 slechts één hard draverij gehouden, en bood nu, ter compen satie, liaar leden in de zaal van den heer Slikker een tooneelavond aan, die ook voor anderen toegankelijk was. Onze paarden sportliefhebbers bleken echter grootendeels geen tooneelminnaars te zijn en daar van het andere publiek ook maar weinig was opgekomen, speelde de Leeuwarder vereeni ging „Amusanto" slechts voor een kleine groep belangstellenden. Hetgeen jammer was, want ,,'t I.ammeken". het blijspel dat werd opgevoerd, is een aardig stuk met heel mooie gedeelten en hij 't gezelschap waren eenige zeer goede krachten, zoodat de ver tolking weinig te wenschen overliet. Willen we een paar aanmerkingen maken, dan gel den die de rollen van Hanna, die in wat Ie jeugdige handen was, en van Leander, den artist, die te stijf gespeeld werd. F.n hoewel men we geven 't toe in het Zuiden al gemeen rad ter tonge is, werd misschien ook voor dit speciale geval, wel eens te vlug gesproken. Immers, als Friezen in Holland een Vlaamsch stuk spelen, moet wel heel ingespannen geluisterd worden, als 't wat vlug gaat! Maar al ging dan een heel en kel woord of gezegde verloren, het spel der nog niet genoemde dames en heeren was wel zóó goed, dat toch de fijne en aardige trekjes in het stuk goed tot hun recht, kwa men. Mevr. Vlaskamp. de heer Schaaf (deze vooral in het laatste bedrijf) maar bovenal de heer Kitsz, wiens mimiek uitstekend was, gaven prachtig spel en ook mevr. Schaaf en de heer Borgerding speelden hun hollen heel goed. Aan het eind van den avond dankte de heer D. Koorn „Amusanto" voor het gebo- dene en wekte de anwezigen op. tegen de verlaagde contributie van f 1 lid te worden van „Sportlust". BREEZAND. „Kinderen van ons volk". De St. Jozef-Gezellen organiseerden bij den heer Borst een tweeden tooneelavond in dit seizoen en hadden daarvoor uitgenoodigd de Heldersche R.K. tooneelvereeniging „Excel sior". Opgevoerd werd het prachtige stuk van Ant. Coolen: „Kinderen van ons volk", waar in verschillende karakters zoo raak geteekend zijn °en zoon mooie pastoor-figuur in voor komt. Beroepsgezelschappen speelden het in Schagen en Den Helder en 't getuigt van durf bij Excelsior om zoo'n stuk in studie te nemen. De aandacht, die de geheel gevulde zaal voortdurend aan haar spel gaf, moge zij als een compliment opvatten voor haar goede vertolking. Pastoor Verhoeff dankte aan het eind al len, die tot het welslagen van den avond hadden meegewerkt, waartoe, behalve de too- neelvereen., ook het muziekclubje „Emergo" behoorde. AMSTERDAM, 6 Fehr. Veemarkt. 375 vette koeien, le kw. 68— 76 ct., 2e kw. 5866 ct., 3e kw. 50—56 ct. p. Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien f 180260 per stuk, 37 vette kalveren: 2e kw. 52—60 ct., 3e kw. 4450 ct. per Kg. le vend gewicht; 123 nuchtere kalveren f 5 8.50 per stuk, 44 schapen f 1425 per stuk, 532 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5758 ct., zware varkens 56 57 ct., vette varkens 5556 ct. p. Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren matige aanvoer, handel vlug, prijzen voor de minder soorten lager. Melkkoeien, gewone aanvoer, prijzen onveranderd. Vette kalveren, korte aanvoer, prijzen lager. Nuch tere kalveren, behoorlijke aanvoer met vas te prijzen. Schapen, gewone aanvoer, prijzen lager. Varkens, behoorlijke aanvoer, handel willig met iets hooeere prijzen. AMSTERDAM, 6 Fehr. Binnenl. granen (Boerennoteering). Rogge 7.607.80, Chev. gerst 7.758, wintergerst 7-6J}7.80, haver 6.306.50, duiveboonen 10.50—11.50, paardehoonen 8.759 alles per 100 I<g„ karwijzaad 10.25—10.50 en blauw- maanzaad 16—16.50 per 50 Kg. ALKMAAR, 6 Fehr. Boerenkool 13.60—23.30, bieten 3.20—3.80, gele kool 36.20; prei 4.309.10, peterselie 17, rabarber 10—18, roode kool 4.30—8.60, selderie 1.3.4017, spruiten 7.50—16, uien 2 6.80, wortelen 1.804.10, waschwortelen 6 —9, witlof I 10—12, idem II 7.50—9. PURMERF.ND, 7 Fehr. Koeien, totaal 400 stuks; 170 vette koeien 60—70 ct. per Kg., gelde koeien 115—175, melkkoeien 180-260, stieren 42—52 ct. per Kg., 10 paarden f 70-150, 30 vette kalveren bl>r;95/t'p er Kg., 800 nuchtere kalveren 7 —17, 182 vette varkens 4749 ct. per Kg 65 magere varkens 22-30, 380 biggen 9-17,' .60 schapen 22-28, 30 bokken 3—11, 30 gras kalveren 50—70. 6 BROEK OP I.ANGENDIJK, 6 Fehr. .^an™er' 4950 k-P- "ien. 6.10—6.50. grove S,Ck 2—2.50. 2600 Kg. peen 4.40- 2-2.20, 8100 Kg. roode kool uwinv T1 e' pe,e k0°' 4.106.30, 19000 Ke. D. witte kool 3.80—4.60. BROEK OP LANGENDI.TK 7 Febr. Uion 5.10-6.30, drielingen 3.10—4.50, grove 4.70-5.50, stek 1 80-2 80 neen; A 1.50—2.10, R 4—4.60. C 3.-0—3.6o' A-AA 4-20. roode kool 3.90—6.70 NOORDSCHARWOUDE, 7 Fehr. 5-3p-G. drielingen 4.10-4 60, grove °'30—*e,p nR0 2.50. poon 3.50—4.80 kleine peen 2.40—2.90, kroten 1.30-3 70 roode samll'3?; SCle- ko°' 4-20—6.50, d'. witte kool S.Mh-oi De yeilüig duurt .voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3