/tyenda AU GASTRONOMÉ Een nieuwe R*K* School? De N*R*V+ brengt Zwitserland in Den Helder Vandaag Iets extra's, Russische eieren Donderdag 9 Februari 1939 £tad4nieiuu4 Sensatie voor de werfpoort Burgerlijke Stand Den Helder öRukkemj öe boer ïieefti hAAR eiqcn methoóe. Concert „Winnubst" Diploma uitreiking Ned. Roode Kruis Nutsspaarbank te Den Helder Schaakclub „Morphy" Gemberkluiten 35 ct. Ontbijtkoek 18 ct. Fa. GEBR. PRONK Voorkomt verkoudheid en keelpijn Vierde Marine-Concert Op bezoek bij de afd. Vischmarkt van de Speeltuinvereeniging Zwitsersche zang- en muziek en Zwitsersche dansen Tweede Blad Qvoor 50 jaar J Uatutiten uit hei VÜeqwd Blaadje. Instelling Ouderraad De Stichting „Het R.K. Onderwas" doet opnieuw een verzoek. Bü schrijven van 23 Januari 1939 richt het bestuur der Stichting „Het R.K. On derwijs" alhier, zich tot den Raad met het verzoek om, op grond van de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920, gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een nieuwe school. Uit een ingesteld onderzoek is B. en W. ge bleken, dat de leerlingen in de bestaande R.K. scholen niet meer behoorlijk kunnen worden ondergebracht. Vooral is dit bij de R.K. Jon gensschool het geval. Voor die school is reeds tijdelijk in gebruik genomen het natuurkunde- lokaal van de in het zelfde gebouw onderge brachte u.l.o.-school, waarin thans 68 leerlin gen zijn gehuisvest. Voorts zijn er in het derde leerjaar 54 leerlingen geplaatst, allen in één lokaal. Ook bij de meisjesschool is in sommige lokalen een niet geringe overbevolking. In het lokaal, waarin het derde leerjaar is geplaatst, zijn zelfs 65 leerlingen ondergebracht. Blijkens de overgelegde stukken zal de school, welke 6 lokalen zal krijgen, worden gebouwd op "een terrein aan de Stakman Bos- sestraat. De bij de aanvraag overgelegde stukken voldoen geheel aan de daaromtrent door de wet gestelde eischen, zoodat er bij B. en W. tegen het verleenen van de gevraagde mede werking geen bezwaren bestaan. Ook de be trokken commissie van advies kan zich, blij kens het bij de stukken ter inzage gelegde advies, met de inwilliging van het verzoek vereenigen. Op grond van een en ander geven B. en W. den Raad in overweging het verzoek in te willigen. Gisterenmiddag, te omstreeks vijf uur, heeft zich voor de werfpoort aan de West straat een sensatie van de eerste orde af gespeeld, die in een minimum van tijd een groot publiek, tuk op deze rel, op de been gebracht had. Het geval bleek als volgt te zijn: twee man, komende van een der dorpen buiten Den Hel der, zaten in een auto en reden over de West straat. Daarin steekt niets bijzonders, behalve het feit, dat het tweetal zwaar aan Bachus geofferd had. Over een goeden dronk bleken de heeren echter niet te beschikken, want er ontstond handgemeen dat zulk een omvang aannam, dat men de auto voor de werfpoort stopte, en naar buiten stapte, kennelijk met het besluit de zaken daar definitief te regelen. Een der mannen graaide vanuit z'n zak een mes, niet met de bedoeling hiermede landver- overtje te gaan spelen. Hij drong op zijn tegenstander toe, die echter een schop tegen de hand van zijn aanrander gaf, zoodat het mes wegvloog. Even later wilde de andere echter we derom een aanval wagen en zeer waar schijnlijk zou dit drama in een bloedbad veranderd zijn, ware niet de portier uit z'n hokje gekomen en kans had gezien zonder al te veel moeite het mes aan den woesteling te ontnemen. Terzelfder tijd arriveerde het gezag in den vorm van een politieagent, die eveneens korte metten maakte, de twee aangeschotenen in de auto zette, er zelf bij plaats nam (hetgeen ons geen pretje lijkt...) en linea recta naar het Hoofdbureau deed rijden. Het was hier, dat met gesloten déuren de Voortzetting van het geval plaatsvond. BEVALLEN: G. Mahieu-Baak, d.; M. Schip- pers-van Manen, d.; N. Wagenaar-van Olphen, z.; C. Dumernit-Venninckx^ d. OVERLEDEN: G. Smit (v.), 74 jaar. ONDERTROUWD: J. van Amersfoort en C. Mens; A. J. van der Laan en A. Zoon; E. J. van Voorst en K. Hoornsman. pApieR met letteus BeöRukt noemt men ÓRukweck. eRZijnveRschillenöe methoöes waarop ÖAt qeBeuRt ÖAt wil zeggenöe juiste A. Heyblok en J. Schenkels 25 jaar in dienst van hun korps. Gisteravond heeft de Harmoniekapel „Win- nubst", onder leiding van haar directeur, den heer H. B. Schenkels, het tweede winter- concert in Casino gegeven, en alvorens een beschouwing over de programmanummers apart te geven, zouden wij er op willen wijzen, dat vrijwel dit geheele concert een geest van opmerkelijke verzorgdheid ademde. Op enkele minder gelukkige intermezzi na werd er prima gemuciseerd, zoodat wij een woord van waardeering aan den dirigent ten dezen plaatse niet willen onthouden. Na een pittig gespeelden marsch van Her man Starke „With Sward and Lance", volgde de prachtige ouverture van Franz Schuberts „Rosamunde". Na een aan den zwakken kant zijnd begin bleek het korps al spoedig den goeden toon gevonden te hebben en volgde een uitstekende vertolking van deze over bekende ouverture, waarvan nogthans de melodieën-rijkdom nimmer haar glans en be kooring schijnt te verliezen. Vrijwel alle par tijen deden zich op hun best hooren, zoodat het applaus, dat spontaan opklonk, in dit geval wel bijzonder verdiend was. Van Johan Strauss volgde de „Kaiser Walzer", eveneens een nummer van het populaire repertoire, en waarvan de niet eenvoudige rhythmen tot een goed einde gebracht werden. Bizet's prélude uit de eerste Arlésienne-suite viel in enkele deelen tegen. De clarinetten waren er wel eens uit, terwijl het geheel niet die paraatheid demonstreerde dan het overige programma. Dat alles werd echter dubbel goedgemaakt door de uitvoering van een selectie uit Offen- mach's „Fille du Tambour-Major" een van de bekendste werken van dezen operette-koning, ontelbare malen gespeeld, tot de meest popu laire muziek behoorend, en kenmerkend voor een genre muziek, zooals dat helaas tegen woordig niet meer gecomponeerd wordt. Alle partijen bleken in dit nummer terdege inge speeld te zijn, zoodat het een plezier was deze Offenbach te mogen beluisteren. Een com pliment aan het corps mag hier gehoord wor den. Kranig werk. Een kwart eeuw in dienst van „Winnubst". Nadat de slotmarsch gespeeld was, was het de voorzitter van de vereeniging, de heer C. C. Mahieu, die gelegenheid kreeg alsnog een woord van welkom te spreken tot den inmiddels gekomen burgemeester en een drie tal geestelijken. Voorts verzocht hjj een tweetal heeren van het korps naar voren te willen komen, en wel J. Schenkels en A. Heyblok, de laatste de populaire en zeer geziene secretaris van „Winnubst". In een geestig speechje schilderde de heer Mahieu de verdiensten van beide heeren, die thans een kwart eeuw hun vereeniging trouw gebleven zijn. De naam Schenkels, aldus spr. is nauw verwant aan „Winnubst" en ook van U kan gezegd worden, dat ge een bouwer en strijder bent. Steeds vond ge den tijd en de ambitie om op den bres te staan voor de vereeniging en het is daarom een genoegen voor den directeur, de leden en het bestuur U heden avond de medaille voor het kwart eeuw lid maatschap aan te bieden. Hierna richt spr. zich tot den heer Heyblok. Hier staat een secretaris, aldus de heer Mahieu, zonder wien ik mij ons bestuur niet denken kan. Zijn liefde en vuur voor de goede zaak zijn een voorbeeld voor ieder lid van Winnubst. Menschen als Heyblok zijn inder daad met een lantaarntje te zoeken en veel, zeer veel, heeft het korps aan zijn onvermoeid werk te danken. De medaille heeft hij dan ook wél verdiend. Ook deze woorden worden be krachtigd met een luid applaus, vooral als de heer Mahieu de medailles vergezeld doet gaan van enkele kistjes sigaren. Zij tenslotte nog vermeld, dat na dit muzikale en officieele gedeelte van den avond een één-bedrijvig kluchtspel volgde, getiteld „Een pootig Wijfje", ver volgens een verloting, waarvoor tal van prijzen onder het tooneel lagen te lokken, en tenslotte een bal, dat de vele aan wezigen zonder twijfel nog eenige uren op de aangenaamste wijze bijeengehouden zal hebben. Woensdagavond vond in het gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Ge- zondheisdienst aan de Kerkgracht de uitrei king plaats van de diploma's van het Neder- landsch Roode Kruis, aan die dames en heeren, welke met goed gevolg een cursus gevolgd hadden, in Eerste Hulp bij Ongelukken, onder leiding van den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Büchli-Fest en den heer De Vries. In tegenwoordigheid van den Burgemeester en het voltallige bestuur der afdeeling Den Helder van het Ned. Roode Kruis reikte Dr. Rienks in een hartelijke toespraak aan den heer Van Calmthout de eere-gesp uit voor 20- jarigen dienst bij het Roode Kruis, daarbij dit verdienstelijk lid als lichtend voorbeeld stel lend aan de pas geslaagde cursisten. De navolgende dames verwierven het diplo ma van Helpster 3e klasse: I. Veenstra, A. v. d. Eijk, N. Visser, J. J. Hoveling, Joh. Wal, A. van Leeuwen, E. van Amerongen, A. Rooker, T. Ox, J. de Vlieger, R. Labout, E. v. d. Holst, J. Doornhouwer, terwijl de volgende heeren het landelijk Eenheidsdiploma voor Eerste Hulp bij Ongelukken ontvingen: P. J. Beu- kema, H. J. A. Charmes, J. de Geus, H. J. P. Hofman en P. Kruisdijk. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Januari 1939. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand Januari ingelegd 201.968,95 en terug betaald 263.064,66, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 61.095,71. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.293.985,03. In de maand Januari werden 117 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 12287. Onder deze nieuwe boekjes zijn begrepen 18 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1—). De lediging der spaarbusjs in den loop der maand leverde een bedrag van 3.813,59 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans ruim 2.300. De beide partijen voor de eerste klasse competitie van den Noordhollandschen Schaakbond, welke door Morphy I tegen Zandvoort zouden worden nagespeeld, zijn beiden door Morphy I gewonnen, zoodat de eindstand 5%-4% ten gunste van Zandvoort is. De beide hangpartijen, welke Morphy II tegen Bloemendaal II had en welke arbitrair zouden worden beslist zijn in remise ge ëindigd, zoodat de uitslag hier 55 werd. A.s. Zondag trekt Morphy n naar Heem stede om daar Heemstede 3 en 4 te bekampen terwijl 18 Februari Kijk uit I en II naar Den Helder komen om Morphy I en II te ont moeten. Tel. 284 Keizerstraat 126 Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. Solist Jacob van der Woude. Woensdag, 15 Februari a.s. zal in Casino het vierde der serie Marine-Con certen plaatsvinden en op welk concert als viool-solist zal optreden Jacob van der Woude, de concertmeester van het AVRO-orchest. Voor de pauze vermeldt het programma twee nummers van Ludwig von Beethoven en wel de ouverture „Coriolan", gevolgd door het prachtige viool-concert in D-dur, te spelen door Jacob van der Woude met begeleiding van het symphonieorkest. Na de pauze treft men een tweetal num mers, die hun eerste uitvoering in Den Helder beleven: het zijn de tweede Symponie in C- dur van A. Meulemans en „Twee Dansen", eveneens van Meulemans. Daarna volgt tenslotte nog het bekende stuk van Massenet „Scènes Pittoresque". Een concert, dat ongetwijfeld als „bij zonder" gekwalificeerd mag worden en waarvan men verwachten mag, dat er be hoorlijke belangstelling voor bestaan zal. Aan de uitnoodiging van een van de be stuursleden van de afd. Vischmarkt der Speel tuinvereeniging om eens een kijkje te nemen in het clublokaal, waar aan de kinderen een voorstelling werd aangeboden, hebben we gaar ne voldaan. Temeer omdat wij er van over tuigd zijn, dat de Speeltuinvereeniging uitste kend werk verricht, waar we trouwens niet over behoeven uit te weiden. En gezellig was het in dit aardige clublokaal dezer afdeeling. Ruim 150 glundere snuitjes waren gericht op het tooneel in afwachting van de komende dingen. En dat er iets goeds zou komen dat was vast, want mijnheer Slager had daarvan reeds het een en ander verklapt. Die mijnheer Slager is trouwens toch een wonder, hij is regisseur van het kindertooneelclubje, goochelaar, componist van de aardige ge dichtjes, conferencier, terwijl hij tevens nog de kinderen schminkt. Een werkelijk onmisbaar persoon voor het Speeltuinwerk. En dan de paedagogische wijze waarop hij met de kinde ren omspringt en dat terwijl hij nog geen enkel uur in zijn leven paedagogiek heeft bestudeerd, het is werkelijk een wonder. Als eersten betraden de vogelaartjes het tooneel, die het clublied ten gehoore brachten, waarvan het refrein door allen werd meegezon gen. In een bijzonder vlotte opeenvolging wor den een paar aardige tooneelstukjes opgevoerd en de kleintjes, die hierin de rollen vertolkten, deden dit zoo grappig, dat we het volste respect voor de leiding dezer afdeeling hebben gekre gen. Genoten is er, het jeugdige publiek gierde het uit. Aardig was ook het zangnummertje „Zeemanslied", met begeleiding van harmonica. In de pauze kreeg ieder een heerlijke reep chocolade en dan volgt het optreden van den heer Slager als goochelaar, onder den weid- schen naam van „Ben Ali Boko", natuurlijk ge assisteerd door een tweetal speeltuinmakker tjes. En wij kunnen de verzekering geven, dat er gelachen is om Ben Ali Boko, wat een won derlijke dingen die uit kon halen, ongelooflijk. Weer een paar tooneelstukjes en tenslotte „Sneeuwwitje". Dit laatste was wel bijzonder mooi. Sneeuwwitje had van den betooverden appel gegeten en lag op de bedjes der dwergen in diepen slaap, terwijl deze om haar heen ston den en luide hun droefheid in een lied verkon digden. Dit aardige lied was een compositie van den heer Slager. En zoo heeft deze afdeeling de kinderen een paar prettige uren bezorgd en dat de kleintjes thuis prachtige verhalen hebben verteld over wat ze gezien hebben, dat is zeker. Het moet voor de ouders een heele geruststelling zijn hun kinderen aan een dergelijke goede leiding te kunnen toevertrouwen. De Zwitsersche hondslag, een wit kruis op fel rood vlak hing over het film scherm; het Musis tooneel had als achter scherm blanke bergtoppen, die de illusie van het Zwitsersche hooggebergte gaven, de beide medewerkers Otto Neuhaus en Adolf Berger droegen Zwitsersche cos- tuums, zoodat de sfeer geheel Zwitsersch was. De N.R.V. was er dan gisterenavond vol komen in geslaagd Zwitserland naar Nieuwe- diep over te planten en de leden en belang stellenden, die de zaal geheel vulden hebben genoten, niet alleen van de aankleeding, maar bovenal van het programma, dat uitnemend verzorgd was. Het was de heer P. H. Maas, de voorzitter van de Heldersche afdeeling, die dezen feest avond met een kort woord opende, waarin hij zijn genoegen uitsprak over de groote opkomst en waarin hij meedeelde, dat het de bedoeling was om aan de leden, die om wat voor rede nen ook, niet naar Zwitserland kunnen reizen, Zwitserland thuis te brengen. De heer Pieterse, directeur van den Cen- tralen Bond deed dat allereerst met het woord. Het land, dat de reisliefde het sterkst heeft opgewekt. De heer Pieterse begon met te ver klaren, dat wanneer de N.R.V. propaganda maakt voor Zwitserland, de vereeniging handelt in den geest van haar leden, wier verlangen zonder uitzondering uitgaat naar Zwitserland, Zwitserland, dat eens zeer karakteristiek genoemd werd de speelplaats der wereld. Het land, dat in klein bestek ontzaglijk veel klimaten heeft, door zijn rijke natuur. In enkele uren kan men van de subtropische plantengroei in het wonderschoone Tessin, naar de arctische Noordpool in de streken van het hooggebergte reizen. Tusschen die twee uitersten liggen prac- tisch gesproken alle zönes van Europa. 's Winters wordt het land bezocht door duizenden skieërs en 's zomers door tallooze voetreizigers. Het is een land voor zieken en gezonden, voor de bejaarden en voor de jeugd. Het land voor alle seizoenen. Zwitserland heeft het voorrecht, dat het in alle seizoenen iets geeft. In het voorjaar een schoonheid, die men tevergeefs in den zomer zal zoeken. Dan ziet men tengevolge van het smelten van de sneeuw, iets van de ruwe en wilde natuur door de lawines en watervallen, die zich met donderend geweld een weg naar beneden banen. In den herfst zijn de uitzichten het fraaist, omdat dan de luchten het klaarst zijn. Een bizonder land is Zwitserland met be trekking tot de bestaansmiddelen van zijn bevolking. Waar het land voor de helft onvruchtbaar is door zijn rotsgrond, heeft de Zwitser kans gezien dezen grond vruchtbaar te maken door het toerisme. 500 millioen goudfranken zijn belegd-in het hotelwezen en 500 millioen franken komen er ieder jaar binnen door het toerisme. In de hotels werken niet minder dan 85.000 personen; of men nu komt in het eerste klas hotel of in de goedkoopere, overal vindt men dezelfde frischheid en reinheid. Het verkeerswezen in Zwitserland is geperfectionneerd. Men vindt er voorts een zeer ontwikkelde veeteelt en tuinbouw en niet te vergeten een groote industrie, machinefabrieken en een horlogeindustrie, die jaarlijks 15 millioen horloges op de markt brengt. De ontoegankelijkste bergtoppen zijn toe gankelijk gemaakt met kabelbanen, tandrad banen en zweefbanen Er is in Zwitserland een flora en fauna, die de grootste verscheidenheid van planten en bloemen toont. Een ongelooflijke rijkdom. De heer Pieterse eindigde hiermee zijn in leidend praatje over Zwitserland, dat hijzelf van Oost naar West er van Noord naar Zuid bereisd heeft. Zang en muziek, dans en film. Wiens liefde nu nog niet opgewekt mocht zijn voor het meest bereisde land van Europa, werd het verdere deel van den avond op ge raffineerde wijze bewerkt door zang, muziek, dans en film. Daar was dan allereerst de beste jodelaar van Zwitserland, Otto Neuhaus, een gezellige dikkert, die ongetwijfeld meer aan jodelen dan aan bergbeklimmen heeft gedaan. Maar jodelen kon hij dan ook tot in de perfectie. Hij zong, met harmonica begeleiding van zijn vriend Adolf Berger de meest jolige, on deugende en grappige liedjes in het vrijwel onverstaanbaar Zwitsersch-Duitsch accent. Hoe jubelen de typische facetklanken door de zaal als de vreugde uiting van dén berg bewoner, die zijn blijdschap daar boven in de eenzaameid van de bergen uitzingt, met niets om zich dan de majesteit van de bergen en boven zich de open hemel. Een daverend en hartelijk applaus riep de vrienden nogeens terug. Adolf Berger had nog een solo gegeven op het z.g. handorgel, waarbij hij zijn groote vaardigheid op dit instrument demonstreerde. En dan waren er tenslotte de aardige volks dansen in Zwitsersch nationaal costuum, door onzen dansmeester, den heer Jac. Polak ingestudeerd. Zelf noemde hij het „een men geling van wintersportoorddansen". Het waren aardige, rythmische en geestige dan sen. De film die vertoond werd gaf een beeld van het economische en industrieele leven en van de grootschheid en schoonheid van de Zwitsersche natuur. Het was de heer Maas, die tusschentijds een propaganda woord gesproken had, en die den avond sloot met een woord van dank aan alle medewerkenden. Hij bood den heer Jac. B. Polak bloemen aan, die deze met hoffelijk gebaar aan een der dames danseresjes aan bood als een „wisselbloemstuk" voor het acht tal. En hiermede was de zeer geslaagde avond ten einde en ving het bal aan. 9 Februari 1889. Hoe warm het vroeger was...: Bij het herstellen van eenige dakpannen op het huis van den heer Kaizer, Bassingracht zijn gevonden 2 musschennesten waarvan het eene vier, en het andere één nog warme eitjes bevatte. Dit feit is zeker een groote zeldzaam heid en wel een bewijs van de zachte weersge steldheid gedurende deze dagen. Weerkundigen maken hieruit op, dat de winter niet streng zal zijn. En hoeveel Schol er gevangen werd. Gedurende de laatste weken wordt door de Noordzeevisschers langs onze kust verbazend veel kleine schol gevangen. Alhier komen dagelijks visschers binnen, wier bun meermalen IfO tot 50 mandjes dezer vischsoort inhoudt; een hoeveelheid, welke, voor zoover men zich herinnert, hoogst zelden, of nooit werd bereikt. De oorzaak hiervan meent men te moeten zoeken in de omstandigheid, dat de honderden Engelsche visschers, die gewoonlijk veel visch van ons gebied wegsleepten, thans gehouden zijn om hun bedrijf buiten de territoriale wate ren uit te oefenen. B. en W. schrijven aan den raad: Bij de wet van 22 Mei 1937, is o.m. wijzi ging gebracht in artikel 20 der Lager Onder wijswet 1920. Aan dit artikel, aanvankelijk alleen bepalingen inhoudende over de ouder commissies, is tevens toegevoegd het volgen de: „2. In een gemeente, waar meer dan één oudercommissie bestaat, kan door den ge meenteraad een ouderraad worden ingesteld. Hij is bevoegd zich tot Burgemeester en Wet houders of tot den Gemeenteraad te wenden met betrekking tot de gemeenschappelijke belangen der openbare lagere scholen in de gemeente. Hij geeft het gemeentebestuur en den leden van het Rijksschooltoezicht alle inlichtingen, die dezen verlangen." Bij algemeenen maatregel van bestuur, zijn omtrent de ouderraden nadere regelen ge geven. Daarbij is o.m. bepaald, dat: a. de ouderraad wordt gevormd uit de leden der oudercommissiën; b. het aantal leden wordt door ons bepaald; c. de leden door en uit de oudercommissie worden gekozen; d. de verkiezing van de leden door ons wordt geregeld. Wij hebben aan de in deze gemeente inge stelde oudercommissies de vraag voorgelegd, of naar haar meening tot de instelling van een ouderraad diende te worden overgegaan. Het overgroote deel der commissies heeft zien uit gesproken vóór de instelling van een zoodanig instituut. Naar aanleiding hiervan meenen wij te moeten opmerken, dat afgescheiden van de vraag, of de instelling van een ouderraad, als door deze oudercommissie bedoeld, al dan niet aanbeveling zou verdienen, artikel 20 der Lager Onderwijswet 1920 en de daaruit voort vloeiende algemeene maatregel van bestuur slechts zijn ingesteld voor de openbare scho len. Een ouderraad, samenwerkende voor de openbare en bijzondere scholen, is dus niet in overeenstemming met de wettelijke bepa lingen. Ook wij achten een ouderraad wel gewenscht en in verband daarmede stellen wij U dan ook voor tot de instelling van een zoodanigen raad te besluiten. Wij teekenen hierbij nog aan, dat het in ons voornemen ligt meerbedoelde raad zóódanig samen te stellen, dat daarin uit elke ouder commissie één lid zitting zal hebben. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 91? en van 13.30 V u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „Marie Walewska". Rialto, Spoorstraat half 8: „Rosalie". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Ieder beeft voor mijn Commando" en „Het Land zonder muziek". Heden: Musis Sacrum, 8.15 uur, Familieavond Chr. Jongenscl. der C. M. J. V. Casino 8.15 uur, Concert Helders' Fanfare korps. Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, 8 uur: Ds. Götze van Warschau over: De wonder daden Gods in O.-Europa". Zaterdag 11 Februari Casino, 9 uur, Soirée Tavenu. Rialto Theater, 3 uur, Filmmiddag Natuur- hist. Museum. Dennenheuvel (Huisduinen), 8 uur, Uitvoe ring „Noorderlicht". Zondag 12 Februari Casino, 3.306 uur en 8 uur: Dansen. Musis Sacrum, 8 uur, 800ste Populaire Soirée. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Dén Helder: 761.2 Temperatuur lucht: 5.0 Wind: richting: Z.Z.W.; kracht: 7 Licht op: 5 uur 32 min.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5