„MIJNHARDTJES „Robin Hood": triomf der Romantiek BCM D S W© El P P 0 lil k, prebthbeurtüri Laat de Radiodokter voor U werken! STEINBERG'S DROGISTERIJ Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijnen Rheumatische pijnen - Spit-Spierpijn Periodieke pijnen - Kou en Griep. Wat geven de Bioscopen? Meesterlijke kleurenfilmmet een summum aan spanning Xifxaii-JAeateï Twee goede films Een nieuwe „Moorman- Express" W.S.V. „De Zilvermeeuw" Siem Hameis band Texelsch nieuws Den Burg Opening nieuwe zaak Burgerlijke Stand Vakkundig - vlug - billijk P. A. DE ZEEUW WESTSTRAAT 67 - TELEFOON 714 Mond- en Klauwzeer Ingekomen personen Vertrokken personen Texel-nieuws Koker 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 cl. Bij Apoth. en Dr09it(en Eeen scène uit „Robin Hood" Herbert Mundin, Erool Flynn (Robin Hood) en Alan Hale. (Rialto-teater). Er is wel eens beweerd, dat de romantiek uit de film verdwenen is, tenminste voor wat betreft goede film, doch niets is minder waar. De romantiek in de cinematografie, en dan denken wij natuurlijk niet aan de musicals, operettefilms en andere bombast, bestaat nog wel zeer zeker en als men daarvan het bewijs wil hebben neme men kennis van de rolprent „De Ave ïturen van Robin Hood", ongetwijfeld een der belangrijkste films der laatste jaren waarin men 24-karaats romantiek voorgezet krijgt in een vorm, die U nog zeer langen tijd bij zal blijven. „Rrbin Hood" is een film, die men niet mis sen mag, indien men er prijs op stelt op de hoogte te blijven wat de moderne cinemato grafie, zoowel uit artistiek als uit technisch oogpunt vermag. Zij werd in het grootste deel dèr vakpers gekarakteriseerd als een mijlpaal in het technicolor-procédé en deze meening wordt door ons, die „Robin Hood" gisteravond zagen draaien, ten volle onderschreven. Het is een film, om er eenige uren van te genieten. U in een anderen tijd te wanen, een tijd van ridders en tournooien, van onderdruk king en eerherstel. Kortom: de tijd, waarvan wij gelezen en gedroomd hebben toen wij nog jong waren. Wie hoorde nooit van Robin Hood? Robin Hood, de mysterieuze ridder-roover van het Sherwood-bosch in Engeland. Robin Hood, de man die de rijken bestal en de armen en ver drukten hielp. In feite: de verdediger van het geknechte recht 'n Engeland, toen Richard Leeuwenhart zijn land verliet om in het Hei lige Land aan de kruistochten deel te nemen. Zijn verraderlijke broeder, Prins Jan, maakte hiervan gebruik om een kans op den troon te wagen, iets wat op het laatste oogenblik, tij dens de terugkeer van Richard, door Robin Hood belet werd. Ziehier in enkele regels, het verhaal. De film duurt twee en een half uur en dat was vol doende om de geheele geschiedenis, boordevol geladen van de fynste en zuiverste romantiek, weer te geven. En wélk een geschiedenis. Van tournooien, van achtervolgingen in het Sher wood-bosch, van ontvoeringen, overvallen, ge vechten, van braspartijen en verraad. Van marteling en beloonde eerlijkheid Deze film heeft een ongelooflijk tempo. De toeschouwer valt van het eene avontuur regelrecht in het andere. Nog zijt ge niet bekomen van de eene sensatie van den een of anderen ridderdaad, of de volgende vraagt reeds weer Uw aandacht. Men l-.an moeilijk spreken in deze film van de climax; er zijn meerdere climaxen. Zoo veel zelfs, dat ge de tel kwijt raakt. De figuur van Robin Hood domineert uiter aard: men ziet hem in de persoon van Errol Flynn, den acteur, die enkele jaren geleden een wereldnaam verwierf als „Captain Blood" Ook thans ziet men hem schermen en de wijze waarop hij 't „bliksemend staal" hanteert doet U verstijven in Uw stoel. Men moet hem zien vechten tegen een overmacht en Uw handen zullen klam van spanning worden. Dit is een tienmaal verbeterde „Captain Blood" en zij die deze film zagen zullen toegeven aat dit de beste waardeering voor Flynn beteekent. Naast Erroll Flynn is daar Claude Rains: hij beeldt Prins Jan uit en weer is Rains de genius van het kwade, de vleeschgeworden gemeen heid. Zeer sterk spel. Op deze plaats had geen andere acteur dezen rol beter kunnen vertolken De vrouwelijke hoofdrol is van Olivia de Havil- land en ook zij oogstte met haar werk groot succes, evenals Douglas Fairbanks Jr. en Basil Rathbone. Een voor een hebben zij zich in deze film ten volle gegeven en tezamen een onver getelijk team gevormd. De film „Robin Hood" is een gekleurde film; zy is tevens de eerste gekleurde film waarin de kleuren met de werkelijkheid overeenstemmen. Het werd géén serie op eenvolgende gekleurde prentjes, maar veel al een prachtig geschakeerd borduursel, waarin de kleur een wezenlyk aandeel had n de behandeling. In dit opzicht kan men dan ook zeggen dat deze film de eerste goed gekleurde film is. In haar geheel: een historisch meester werk, voortreffelijk van regie en gespeeld met een vaart en een rhythme, zooals men die maar al te zelden in de film aantreft. Een der belangrijkste films van de laatste jaren, die men zeker niet mag verzuimen. Leest U het woord „De Toelast" Denk er om en kom als gast Het is wel merkwaardig, dat deze week, nu in het Rialto-theater de film „Robin Hood" draait, ook in de Tivoli een tweetal rolprenten rouleert, van meer dan gewoon formaat. Het is dan ook niet overdreven te schrijven, dat deze week van een cinematografisch hoogte punt in Den Helder sprake is. „Het Schip der Vervloeking" („Kidnapped") is het eerste nummer, met in de hoofdrollen het drietal vermaarde Fox-sterren Warner Baxter, Freddy Bartholomew en Arleen Whelan. Dit trio wordt bijgestaan door C. Aubrey Smith en Reginald Owen, terwijl de regie verzorgd werd door Alfred Werker. „Het Schip der Vervloeking" is de verfil ming van het bekende verhaal van Robert Louis Stevenson, dat zich afspeelt in het mid den van de 18e eeuw, een bewogen tijd voor Engeland en een wel bijzonder dramatische episode voor Schotland. De beide buurlanden waren toen op voet van oorlog, hetgeen niet tot uiting kwam door een openlijken strijd maar wel door eeuwigdurende samenzweerin gen, list, boosheid en verraad, bedrog en om- omkoopery, machtsmisbruik en foltering. In dezen sfeer speelt „Kidnapped", een groot avontuur van den strijd voor het leven, iede- ren dag, ieder uur. In dit milieu treden de hoofdpersonen op en voeren U mee in een aantal drieste avonturen, die U langer dan anderhalf uur uit de nuchtere werkelijkheid voeren. Een goede film. „QUITE OF DUBBEL" Dit is een film van Bing Crosby en dus kan U er bij lachen. Het is een dolle comedie, een voortreffelijk geënsceneerd blijspel, van lou ter kostelijke en origineele vondsten, die het publiek van de eerste tot de laatste meter geboeid houdt in den ban der vroolijkheid. Men ziet Bing Crosby op z'n best en dat wil altijd nog wel iets zeggen, by een zoo ge routineerd „Koning van den Lach". Onze bekende plantaardiae Griep- tablettenü! Binnen enkele dagen is de griepaanval afgeslagen! Flacon f 0.75. De uitstekende werking van onze hoestdranken is het stadsgesprek! Flacon vanaf f 0.20. Keizerstraat 47-49 DEN HELDER Telefoon 522 Het reisseizoen is nog wel niet aangebroken, maar toch, de dagen lengen reeds en als we een week of vijf, zes verder zijn, beginnen we over daguitstapjes te denken. Het is dus van den heer S. Moorman, Brakkeveldweg, goed gezien, dat hij zijn materiaal tijdig aangevuld heeft met een nieuwen reiswagen. Een wagen, die ruim en geriefelijk is en aan 29 personen zitplaats biedt. De nieuwe reiswagen van den heer Moor man is een Chevrolet, waarvoor de carrosserie gebouwd werd bij Jac. Met, te Alkmaar. Er is een groot schuifdak, zoodat men op de warme dagen het dak bijna over de geheele lengte van den wagen kan openschuiven. Door dat een stalen carosserie werd gebouwd, waren slechts dunne spijlen noodig voor de raamspanten, waardoor de wagen een zeer ruim uitzicht geeft op alle plaatsen. De wagen is voor het bedrijf van den heer Moorman een belangrijke aanwinst. Onder verwijzing naar in dit nummer voor komende advertentie verzoekt bovengenoemde vereeniging aandacht voor de jaarlijksche door haar te organiseeren verloting, ten bate van de Vierdaagsche loopers. Het bestuur heeft ditmaal wel een zeer modernen hoofdprijs uitgekozen, n.1. niets minder dan een retour vliegtocht voor twee personen, van Texel naar Amsterdam (boot- en buskosten inbegrepen). Wij twijfelen er niet aan of deze loterij zal er in gaan „als koek". In verband met de a.s. lustrumviering kunnen zij, die zich in de maand Februari opgeven als lid, gratis deelnemen aan de a.s. Vierdaagsche te Nijmegen. The Jazz-Mixers. Als nieuwe in de reeks van Bands, welke dit seizoen in Casino musiceeren, is het Dans- en Showorkest „The Jazz-Mixers", onder leiding van Siem Hamel, geëngageerd. Deze Band is in Amsterdam zeer populair door zijn, ge durende 7 achtereenvolgende maanden, verzor gen der muziek in de dancing Winkels aldaar. Aan de Band is o.a. verbonden de uitstekende pianist-accordeon-virtuoos Giel Pirot van „Tabaris" uit Den Haag. Behalve dansmuziek brengen The Jazz-Mixers geestige en muzi kale shows. Zondagmiddag en -avond maken zjj hun debuut in Den Helder. De heer P. Boon opent heden zyn nieuwe zaak (handel in zuivelproducten) in de We verstraat te Den Burg. Het woonhuis van mevrouw de Wed. C. Roeper, dat voor dit doel was aangekocht, heeft een groote verbou wing ondergaan, die alleszins geslaagd mag heeten. De ruime winkel, waarin men uitste kend gelegenheid heeft om te etaleeren, en die voorzien is van een frigidaire-koelinrich- ting, maakt een prettigen indruk, die vooral veroorzaakt wordt door he mooie frissche tegelwerk. Naast den winkel is een ruime bergplaats gebouwd, die eveneens zeer modern is ingericht, ook vindt men daar de papkokerij, waarvoor de zaak van den heer Boon bekend staat. Deze werkplaats, die tevens als garage is ingericht, is iets naar achteren gebouwd, de ruimte hierdoor verkregen is voor deze zaak, waar ook het filiaal van de groote Zui velfabriek „Aurora" te Opmeer is gevestigd, als directe opslagplaats zeer doelmatig. Het bouwwerk is, geheel tot genoegen van den heer Boon, verricht door de heeren Koorn en Bakker timmerwerk, I. Voigt metselwerk, K. Smidt schilderwerk, J. Agter, electra en P. Oele loodgieterswerk. van 4 tot en met 10 Februari 1939. GEBOREN: Lambertus Reinardus, z. v. Hendricus Johannes Dyt en Johanna Theodora Elfering; Emma Lucia, d. v. Jan Smit en Pe- tronella Johanna Kuip; Fedde, z. v. Egbert de Jong en Bregje M. E. J. Verstegen; Aly, d. v. Fulps Visser en Maartje de Jong; Janny, d. v. Abraham Lagerveld en Adriana Zegers. ONDERTROUWD: Bernardus Filippus van den Berg en Tryntje Plaatsman; Jacob Her man Boekei en Cornelia Cathrina Keyser. OVERLEDEN: Abraham de Smidt, 92 jaar, geh. m. Wijntje Doorn; Martinus de Ridder, 2 jaar. GEVONDEN 1 halsketting, 1 stalschop, 1 paar gummi- pijpen, 1 autodop. EXAMEN. Donderdag slaagde te Den Haag voor het examen derden stuurman groote handelsvaart de heer Th. Lap van Den Hoorn. Horizontaal; 1. Tirannie. 9. Dosis alcoholische drar.k. 10. Golf. 12. Gelijkmatig. 14. Langzaam. 16. Hevige val of slag, 17. Ned. religieuze instelling 18. Wat echt, wezenlijk tó. 19. Deel van een boom. 20. Achting, aanzien, 21. Hijschtoestel. 24. Iemand, die niet opschiet. 24. Macht, heerschappij. 27. Europeaan. 28. Soort verzekering door den Staat. 31. Bloedhuis. 31. Vrucht. 33. Letter van het Grieksche alphabet, 34. Spitse vogelbek. 36. Genoeg. 37. Br. Indische munt. 38. Kleurstift. 39. Rozenkrans. Vertikaal: 1. Leerstuk. 2. Vergelding. 3. Britsch mandaat gebied. 4. Meisjesnaam. 5. Plaatsvervangend burgemeester. 6. Afk. voor Adriaan 7. Soort walvisch. 8. Legendarisch monster. 9. Overtr. 'trap v. goed. 11. Klein zoogdier. 13. Ophitsen. 15. Vlaktemaat. 17. Ontkenning (spreektaal). 20. Zeer. 21. Te der. 22. Platvisch. 23. Telwoord. 24. Zwemvogel. 25. Plaats in Gelder land. 26. Wild p&ard. I 28. Versterkte stad. 29.Marterachtig roof dier. 30. Flets, verschoten. 33. Schors. 35. Plaats in Gelder land. 36. Strijk- of blaas instrument. 38. Rivier in Italië. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Wolken; 5. Ban; 7. Erza; 10. Bora; 12. Aloë; 14. Film; 15. Slag; 17. Om; 19. Miasmen; 20. Ma; 21. Lab; 22. Fin; 23. Den; 24. O. N. O.; 27. Rek; 28. Dr.; 29. A. A.; 30. Si; 31. Ir. 32. Ad; 33. Linge; 34. E.p.; 35. Gré; 36. Sas; 38. Lijs; 39. Ritus; 43. Tap; 44. An; 45. Lak; 46. Sau; 47. Lij; 48. Big; 49. K.L.M.; 51. Bodem; 52. Citer. Verticaal. 2. Ob; 3. Lof; 4. Krim; 6. Ad; 7. Elan; 8. Zog; 9. Re; 11. Ali; 12. Ale; 13. Solo; 14a. Maf; 15. S.M.N.; 16. Dank 18. Mandarijn; 19a. Sip; 20. Meerpaal; 21a. Bor des; 23. Driest; 25. Tal; 26. Wie; 28. Dar; 29a. A.i.30. S.g. 35. Glad; 37. Spijs; 39. Rage: 40. Ik; 41. U.S.; 42. Saki; 45. Lid; 46a. Uit.; 4é. B.O.; 50. Me. De prijs werd gewonnen door den heer J. PIETERSE, Parallelweg 9. CORRESPONDENTIE. Meermalen wordt ons gevraagd, wat moei lijker opgaven te plaatsen. By de samenstel ling van het raadsel der vorige week hebben wij in die richting gewerkt. Niet door moei lijke opgaaf van woorden, welke slechts met behulp van woordenboeken e.d. te vinden zijn, of door spitsvondige vragenstelling, maar door het opnemen van goed-Holland- sche of goed-ingeburgerde woorden, welke echter niet veelvuldig gebruikt worden, zooals b.v. miasmen, fin, Sip, driest. En het resul taat? 75 d'er oplossingen waren fout, waar van alleen reeds 62 struikelden over Hor. 22 Fin. Ph. A, S. Daar wordt niet op gelet. Ge kunt het schrjjven naar verkiezing. S. H. de V. Volkomen juist, maar wèl in Van Dale's Groot woordenboek en Winkler Prins' Encyclopaedie, twee gezaghebbende bronnen. Betreffende uw verzoek, zie boven. Mevr. A. F. U vergeet dat lidwoorden ook een naamvalsvorm hebben. „De" wordt in de 3e en 4e naamval „den". Mevr. P. M. T. Waarom wèl Maf, en niet Fin? P- S. Het kan zoo wel. Nog eenige in zenders doen het op dezelfde wijze, maar bij de door ons gevolgde manier van nazien is het gemakkelijker wanneer u de verschillende woorden onder elkander opschrijf,.. Mevr. S. P. Neen, dat zou Al te benepen zijn. A- M. Er werd uitdrukkelijk gevraagd naar een blaas worm; een bloedvin is een zweer. Dezerzijds is geen sprake van ingrijpen door het zetfoutenduiveltje, maar Uwer zijds manifesteert zich een ander duiveltje n.1. dat der onachtzaamheid. Uwe inzendin gen zijn ons, ook door Uw schrijfmachine zóó vertrouwd, dat wij zelfs zonder hand- teekening onder Uwe inzending (wat than# het geval was) deze correspondentie tot A M richten. J. D. J. v. E. G. J. S. C. C H en zelfs onze jarenlange trouwe inzenders J.' A en J. J. V. Moeten wij U er nog attent op maken, dat oplossingen uiterlijk Donderdag middag 12 uur in ons bezit moeten zijn wil- len zij in aanmerking komen voor mededin- gmg naar den prijs? Uwe oplossingen betref fende het raadsel van 28 Januari kwamen na genoemd tijdstip in ons bezit. Modern geoutilleerde Service-inrichting met alle meet-instrumenten van de Philips fabrieken. Erkende Philips-Reparateur. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u., Ds. Visser. Oost er end v.m. 10 u., Ds. Kok. Waal v.m. 10 u., Ds. v. 't Hooft. Maandcollecte, Den Hoorn v.m. 10 u„ Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10 u., Ds. Salm. Oudeschild v.m. 10 u., Ds. Tinholt Koog n.m. 7.30, Ds. Visser Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u., Dr. A .Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u, Cand. Feenstra. N.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10 u., Cand. Wouda. N.m. 3 u., Cand. Feenstra. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u., Straatzang. Zondagmorgen 7 u., Bidstond. Zondagmorgen 10 u., Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag half 4, Verblydingsmeeting. Zondagavond 8 u., Verlossingssamenkomst. Nieuw geval: S. C. Keyser Johz., Den Burg. Het vee is hersteld op de boerderijen van: D. Keyser, de Westen; Jac. Eelman Dz., Oosterend; C. J. Veeger, Den Hoorn. Op 5 boerderijen ln onze gemeente komt nu nog Mond- en Klauwzeer voor. D. Boerhorst, Doopsgez. K. B. 92 van Doetinchem, Wilhelminastraat 23. F. J. Rodijk, Herv. G. van Doetinchem Rozengaardsche weg 106 naar Molenstraat 65, Den Burg J. van der Linden, R.K., van Doetinchem K 35 naar De Westen Wyk H 114. E. A. L. Vissen geb. Plette, Herv. G. van Utrecht, Maliebaan 9 naar Warmoesstr. 22, Den Burg. H. Elfering, R.K., van Wilhelminalaan 10 Den Burg naar A. Paulowna Molenvaart 237. M. C. Witkamp, R.K., van Molenstraat 18 Den Burg naar Apeldoorn Bloemheuvellaan 20. N. Mosk, van Oudeschild 56 naar Den Helder, Westgracht 30. A. M. de Porto, R. K. van Oosterend, Nieuw* straat 2 naar 's-Gravenhage Scheveningen Gondelstraat 46. A. de Wit van De Koog 65 naar Leiden, Morsstraat 60 A. PBakker, R. K„ van den Hoorn 17 naar Lauriergracht 17, Amsterdam. BOUWVERGUNNINGEN. C. Garritsen, bouw van een kippenhok. Zondag a.s. speelt Texel I tegen Wieringer- waard I des middags te 3 uur te Wieringer* waard. Het Texelsche elftal is als volgt samengesteld: B. Beumkes Arie Dros G. Witvliet H. Boon P. Neyens J. Weydt N. de Graaf Theo Lap Verseput H. Ran Verhcyen 11 speelt op eigen terrein tegen w.R.C. VI des middags 2 uur met het volgend elftal: W. Geus „7 G- w'lner W. Vlas Westrlorp J. Helsloot C. Zutphen B. Kiewit D. Huizinga J. Bakker J. Kiljan p Hemelrijk

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6