Heel Engeland één vesting Bondselftal slaat een droevig figuur Het Marine-Concert Uitslag openbare verkooping Soiree Dansinstituut „Mouton" Veilig voor Griep en Keelpijn Uit het politie-rapport Middenstandsexamens ook dit jaar te Schagen Jaarvergadering Polder Nieuwland Vischafslag Den Helder Watford wint met 4-1 Blomviiet, de minst slechte ERÏCÏ Zoo beleefden wij dan alweer het vierde Marine concert, een concert, dat heel wat voeten in de aarde had voor het er kwam. Tot tweemaal toe werd het uitgesteld. De eerste maal was het voor den getrouwen concertbezoeker zelfs een opluchting, dat dit concert niet doorging. Schaatsenrijden kou en sneeuw zjjn niet bevorderlijk voor rustig luisteren. De tweede keer werd de dirigent ziek en hoéwei er toen wel een concert gegeven werd, was dit toch niet het concert. Begrijp me niet verkeerd lezer, ook dit heeft er mogen zijn. Maar... als men het viool-concert van v. Beet hoven verwacht, dan is elk uitstel hiervan een teleurstelling. Een tweede factor welke dit concert zoo belangrijk maakte, was de eerste uitvoering van twee nieuwe, in modernen stijl en struc tuur geschreven werken van den Vlaamschen componist Arthur Meulemans. Dit feit kon voor de concert bezoekers de spanning nog verhoogen. Het orkest. Wat is het toch een uitstekend ensemble, ons Symphonie orkest van de Marine kapel. Subleim is de houtblazerstroep. Neem ze stuk voor stuk, het is voortreffelijk! Het koper is beschaafd. Het kan stralend zijn en in de hoorn en bazuingroep prachtig diep en warm klinken. Het slagwerk wordt met kennis van zaken behandeld, wat zeer belangrijk is. Tot onze niet geringe vreugde zien wij het aantal strijkers steeds groeien. Dit geeft warmte en sentiment aan het geheel. Het brengt die machtig gevoelige kleur van vibreerende geluidsgolven, die ons innerlijk verstillen of extatisch opvoeren. Kortom, wij bezitten in dit orkest een waarlijk prachtig apparaat, dat ook in samen werking met onze plaatselijke kunstinstel lingen, cultureel werk zou kunnen verrichten. De ouverture Coriolanus was een prachtige opening en inleiding tot Beethovens heerlijk vioolconcert. Uitstekend gespeeld, mooi van nuance en toon. Het viool concert is altijd weer een bij zonderheid en een voorrecht het te mogen hooren. Jacob van der Woude speelde het uit stekend. In den beginne aarzelend, was hij spoedig ingespeeld en kon zich geheel geven. Hij beschikt over een gedegen stok- en linkerhands techniek en zijn cadenzen speelde hij virtuoos Het prachtige, als een onzegbaar gebed ge schreven Larghetto had hier en daar iets warmer, bezonkener gekund. Het met overtuiging ingezette Rondo was een pracht staal van technisch kunnen. Het is voor de zuiverheid zeer moeilijk. Schitterend volgde leider en orkest hem. Het was weer de bekende wijze van accom- pagneeren waar elk solist altijd van is ver vuld en versteld staat. Na de pauze maakten wij kennis met twee moderne werken van Meulemans. Deze zijn knap geschreven, met groote kennis van zaken vol verrassende effecten. Een moei lijke opgave voor dirigent en orkest, waar van beiden zich meesterlijk kweten. Hier moet hard gewerkt iijn. Besloten werd met de mooie suite Scènes Pittoresques van J. Massenet. Een prettig werk met mooie en geestige stemmingen. De zaal was goed bezet. Dirigent solist en orkest oogstte een zeer verdiend succes. Een mooi en merkwaardig concert, dat vele' dankbaar zal hebben gestemd. Gisterenavond werden door Notaris A. M. Engelmann in „Musis Sacrum" aan de Koning straat publiek verkocht de navolgende per- ceelen, allen gelegen te Den Helder: Huis en erf aan de Middenstraat no. 57, groot 36 centiaren, 440.—. Kooper H. van Pelt, q.q. Huis en erf aan de Breewaterstraat no. 30, groot 1 are, 25 centiaren, 2.741. Kooper P. de Beurs, q.q. Huis en erf aan de Van der Duyn van Maasdamstraat no. 21, groot 1 are, 23 centiaren, 2.538. Kooper P. de Beurs, q.q. Huis en erf aan de Binnenhaven no. 36, groot 70 centiaren, 2.010. Kooper A. Govers q.q. Huis en erf aan de Binnenhaven no. 86, hoek Kuipersteeg, groot 80 centiaren, 1.980. Kooper Alb. Govers q.q. Heerenhuis en erf aan de Binnenhaven no. 20, uitkomende aan de Achterbinnenhaven, groot 1 are, 40 centiaren, 4.750. Kooper R. N. van Os q.q. Woon- en winkelhuis met erf en afzonder lijk bovenhuis aan de Keizerstraat nos. 17 en 19. 9.600.—. Kooper C. Bot q.q. Huis en erf aan de Hoofdgracht no. 54, groot 92 centiaren, 2.001. Kooper J. van Gils q.q. Heerenhuis en erf aan het Havenplein nos. 8 en 9, met een daarachter gelegen pakhuis en erf, groot 2 aren, 70 centiaren, 6.340.—. Kooper Alb. Govers, q.q. Perceel bouwterrein gelegen aan de West straat, uitkomende aan de Keizersgracht, ter grootte van ongeveer 1 are, 86 centiaren. 2.210. Kooper R. Roelofs, q.q. Huis en erf aan de Vlootstraat no. 3, groot 81 centiaren, 666.—. Koopster firma Gebr. Riemers, q.q. Huis en erf aan de Loodsgracht no. 24, groot 86 centiaren, 2.325. Kooper J. v. d. Oord, q.q. Huis en erf aan de Schagenstraat no. 82, groot 81 centiaren, 1.800. Kooper W. Braggaar, q.q. Huis en erf aan de Dijkstraat no. 31, groot 4 aren, 25 centiaren, 2.110. Kooper P. Bregman, q.q. de antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmettings gevaar in tijden van griep en verkoudheden. FIETS TERUG TE BEKOMEN. Een rijwiel, dat onbeheerd stond voor Vroom Dreesmann, is terug te bekomen aan het adres le Wilhelminadwarsstraat 2. BALDADIGHEID. Een bewoner van den Kanaalweg deed aan gifte, dat tijdens zijn afwezigheid 2 ruiten van achter zijn woning staande schuur waren vernield, terwijl een uithangbord verdwenen was. Men kan zich te Amsterdam aan melden. Naar wij vernemen, zullen ook dit jaar de examens afgenomen door het instituut voor Middenstandsontwikkeling, voor zoover het de candidaten uit den Noordkop van Noord- Holland betreft, te Schagen worden gehou den. Dit is noodig omdat men vele candidaten uit dit rayon verwacht. Examinandi kunnen zich rustig te Amsterdam doen inschrijven, aangezien voor hen dan de gelegenheid zal worden opengesteld te Schagen examen te doen. De examens zullen worden afgenomen, voor zoover dit het schriftelijk gedeelte betreft, op 3 Mei a.s., terwijl het mondelinge gedeelte aanvangt op 30 Mei, zoowel voor het „ver lichte" als voor het volledige examen. Hoe lang de examens zullen duren zal voorname lijk afhangen van het aantal candidaten dat zich aanmeldt. Voor Schagen zal het ongeveer drie dagen zijn. Zaterdagavond a.s. geeft het dansinstituut Mouton voor leerlingen en ïntroducé's een soiree in Casino. Op het programma staan diverse atracties, o.a. een massademonstratie der allernieuwste snufjes op dansgebied, be hendigheidswedstrijden enz. Behalve de Ca sinoband werken aan dezen avond mede „The Harlem Hot Shots five". Voor introductie zie men de advertentie. XzweJUcfi nieuuM Den Hoorn Dinsdag vergaderden, onder voorzitterschap van den heer W. H. Lap, de ingelanden van polder Nieuwland. Het doet mij genoegen aldus begon de voorzitter, allen weer in goede gezondheid hier te zien, al moeten wij zeer tot ons leed een bizondere figuur, den ons allen hoog geachte en om zijn werk zeer gewaardeerde heer Biem Lap helaas door overlijden missen. Voorzitter verzoekt de vergadering twee minuten stilte in acht te nemen ter eere van zijn nagedachtenis. Door den heer S. Lap werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter feliciteert den nieuwen secretaris-penningmeester voor zijn keurig verslag. Hierna wordt er gestemd voor een Voor zitter, welke aftredend is. Met algemeene stemmen wordt de heer W. H. Lap opnieuw als Voorzitter gekozen. Bij monde van den heer P. Drijver werd de Penningmeester bedankt voor zijn beheer. Was er vorig jaar een nadeelig van 95.64, dit jaar is er een voordeelig saldo van 201.15. De heeren B. Lap, J. Bakker en Witte worden benoemd voor dit jaar in de'rekening commissie. De begrooting over 1939 wordt na eenige discussie goedgekeurd. Hoewel de financiëele toestand zoo is, dat de polderlasten met 1 verlaagd zou kunnen worden, wordt toch goedgevonden dezelfde lasten te handhaven, opdat dan zoo snel moge lijk de polder schuldvrij is, om dan weer eens wat anders te doen. De aflossing die over 8 jaren was verdeeld wordt nu met goedkeuring van Ged. Staten over 3 jaar afgelast. Borg stelling van Penningmeester werd ook met algemeene goedvinding geregeld. Er wordt een kasgeldleening aangegaan van 600.ook met algemeene goedvinding. Na een geanimeerde gedachtenwisseling over het verhuren van dijken en wegen in ver band met den pachtwet, wordt goed gevonden dat het zooals altijd met de betreffende pach ters onderling g-eregeld zal worden. Over vaststelling ambtenaren reglement zal de voorzitter in Haarlem nog eens gaan praten. Jac. Lap zag gaarne diverse slooten beter onderhouden; zal voor gezogrd worden. Ook zal er boete gesteld worden, behoudens goed keuring van Ged. Staten voor het niet na leven van deze verordening. S. Troost vindt, dat er in de molen een betonnen vloer gelegd moet worden, wordt voor kennisgeving aangenomen. J. Beumkes wilde den weg, althans het fietspad verbeterd hebben, aldus wordt be sloten. De heer Troost wordt een gratificatie per jaar verleend van 10 op zijn salaris. Met een hartelijk woord van afscheid sloot de voorzitter deze vergadering. 15 Februari. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.80—0.70 sllPs 0.70—0.60 Schol le soort p. kist 7.80—5.30 Schol 2e soort 4.30—2.60 Schar 3.90—3 00 Wijting 2.60—2.10 MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 15 Februari). UITSPRAKEN. Vóórdat de zeer korte zitting gisteren een aanvang nam, deed de Rechtbank de vol gende uitspraken: S. C., koopman te Den Helder, die in be roep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij hij was ver oordeeld tot een geldboete van f 10 wegens het zonder vergunning houden van een „to talen leegverkoop", werd door de Rechtbank veroordeeld tot f 50 hoete, subs. 25 dagen hechtenis (de eisch luidde f 200 boete, subs. 60 dagen). Bevordering. Stoker-olieman H. F. M. van Opstal tot korpl.-machinist, l-8-'38. Kwartiermeester G. van Leeuwen, tot bootsman, 27-12-'38. Matroos le kl. S. Terluin, tot kwartiermees ter, l-l-'39. Stoker-olieman J. C. Zietse tot korpl.-machi- nist, l-l-'39. Met 1 Jan. 1939: Mariniers le kl. T. Lenos, W. C. Kolmans, B. Groustra, H. Doezie, M. A. Danckaerts, G. van Dijk, P. J. Breure, A. J. Goveia, H. Geelen, G. Verwejj, A. Pronk, J. H. R. v. der Steen, J. Hoekstra, I. A. Daane en C. G. Gie- len tot korpl.-der mariniers. Pijper le kl. H. K. Leenen tot korpl. der mariniers. Met 22 Jan. 1939: Konstabelsmaat C. van Drongelen tot kor poraal-konstabel. Met 1 Febr. 1939: Korpl.-macht. P. Nauta en P. Verwoerdt tot sergt.-machinist. Stokers-olieman G. K. Prins, M. Franssen en W. N. Kriele tot korpl.-machinist. Botteliersmaat K. W. den Hollander tot korpl.-bottelier. Schrij versmaat G. M. N. Edelman tot korpl.-schrijver. Hofmeestersmaat G. J. Opzitter tot korpl.- hofmeester. Koksmaats C. J. Razenberg en A. A. Kievit tot korpl.- kok. 10 Febr. 1939: Stoker-olieman L. Delvoije tot korpl.-macht. Met 1 Febr. 1939: Leerl.-o.o.-vlieger K. Ester, B. J. de Jager en J. van Persie tot korpl.-vlieger. Stoker 2e kl. P. S. Vogelzang tot stoker le kl. Marinier 2e kl. J. P. M. Mulder tot marinier le kl. Matroos 3e kl. H. Muileman tot matroos 2e kl. Lichtmatroos J. van Blijdenstein tot ma troos 3e kl. Matroos 2e kl. J. F. Bailleul tot telegrafis- tenmaat. Matrozen 3e kl. J. W. van Hoorn, J. J. Hoe der, W. A. Odendaal, F. A. Passenier, J. M. Tak, F. J. van Telgen, P. Hoeksma en A. W. Heijboer tot matroos 2e kl. Met 1 Jan. 1939: Stoker 3e kl. W. Lock tot stoker 2e kl. Met 1 Febr. 1939: Stoker 2e kl. H. H. C. van Rooij tot stoker le kl. Met ontslag uit den Zeedienst. Kwartiermeester J. G. Reurhoff, 2-3-'39. Kartiermeester E. H. Spieker, l-3-'39. Korpl.-macht. D. W. Riechelman, 2-3-'39. Korpls. d. mariniers C. Mijnders en G. J. Langstraat, l-3-'39. Korpl. d. marin. A. W. van Olmen, 4-3-'39. Met 1 Maart 1939: Majoor-bottelier H. J. Terol. Majoor-monteur R. Verwer. Sergt.-vliegt.mkr. (H) L. P. Wage. Korpls.-hofmeester C. de Haas en C. Post humus. Korpl. der marin. A. J. L. Willems. Sergt.-machinist A. J. Everaers. Leerl.-vliegt.mkr. (M) J. Komejan. Met 15 Febr. 1939: Korpl.-torpedomkr. M. H. Esser. Lichtmatroos J. Mulder. Met 1 Febr. 1939: Stokers 3e kl. C. F. Biermann en A. J. Weerheijn. Met 11 Febr. 1939: Leerl.-vliegt.mkrs. (M) C. K. Bruinse en J. Vermeulen. Met 7 Febr. 1939: Stoker 3e kl. A. J. Zwigtman. Overleden in O.-I. Stoker-olieman W. Visser, 1 Febr. 1939. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, u., 14 Febr. te Belawan. Enggano, t„ 15 Febr. 'te Londen. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 14 Febr. te Sin gapore. Poelau Bras, t., 14 Febr. v. Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ajax, 15 Febr. te Kopenhagen. Agamemnon, 14 Febr. v. Candia. Colombia, 15 Febr. v. Amsterdam. Costa Rica, u., 12 Febr. te Kingston (Ja). Fauna, 15 Febr. te Rotterdam. Hebe, 14 Febr. te Gdynia. Hercules, 14 Febr. v. Gibraltar. Irene, 14 Febr. v. Oporto. Juno, 14 Febr. v. Istanboul. Kota Baroe, u., pass. 15 Febr. Ouessant. Nereus, 15 Febr. te Gothenburg. Pygmalion, 15 Febr. v. Amsterdam. Pluto, pass. 14 Febr. Brunsbüttel. Rhea, 15 Febr. te Fiume. Theseus, 15 Febr. v. Amsterdam. Titus, 15 Febr. v. Amsterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ, Maetsuycker, 14 Febr. te Saigon. Nieuw-Holland, 13 Febr. v. Adelaïde. Ruys, 14 Febr. v. Sabang. Stagen, 11 Febr. v. Soerabaja. HOLLAND—AMETAKA LIJN. Tiberius, 15 Febr. te Amsterdam. Vulcanus, 14 Febr. te Izmir. Boschdijk, 15 Febr. v. Rotterdam. Damsterdijk, 13 Febr. te Cristobal. Lochmonar, 12 Febr. te Tacoma. Rotterdam, 12 Febr. v. Kingston (Ja). HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses, t., 15 Febr. v. Havre. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Hoegh Merchant, 13 Febr. te Colombo. Marken, 14 Febr. te Manilla. Silverwillow, 14 Febr. v. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOY Baloeran, 15 Febr. v. Rotterdam. Sibajak, t., 14 Febr. v. Marseille. Kedoe, t., pass. 14 Febr. Perim. Kertoson, t., 16 Febr. te Genua verw: Kota Ag'oeng, u., 15 Febr. v. Port Saiu Kota Inten, u., 15 Febr. te Batavia. Dempo, 15 Febr. v. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 12 Febr. v. Suez. Deucalion, 14 Febr. v. Kobe. Dit jaar wordt 580 millioen pond voor defensie uitgetrokken. Grens voor de leeningen tot 1942 tot 800 millioen pond verhoogd. De Britsche regeering publiceert een Witboek over de landsverdedi ging en de financiering hiervan. Het programma, waarvoor 400 mill. pd. sterling was goedgekeurd, verdeeld over vijf jaar, is onvoldoende geble ken. De komende begrooting voor de landsverdediging voorziet in een uit gave van 500 millioen pond sterling. In het witboek zal uiteengezet wor den hoe de regeering dit bedrag bij een wil brengen. liet Witboek inzake de landsverdediging noemt een der factoren, welke hebben geleid tot de toenemende uitgaven, de voortdurend toenemende ingewikkeldheid in de moderne bewapening, welke toe te schrijven is aan de vindingrijkheid der uitvinders. De voor naamste reden ligt echter in de noodzake lijkheid gepaste voorzieningen te treffen te gen iuchtaanvallen. De hooge kosten voor de luchtmacht komt grootendeels op rekening van de groote aantallen vliegtuigen, welke thans worden gebouwd, terwijl groote kapi taalsuitgaven vereischt worden voor de aan vullende productiecapaciteit en 37 nieuwe vliegvelden. De verdediging tegen aanvallen uit de lucht is ook aanzienlijk toegenomen, in het bijzonder voor wat aangaat nieuw luchtdoel geschut en zoeklichten. Üok de verdediging der burgerbevolking vergt aanzienlijke uit gaven. Er zijn thans schepen in aanbouw tot een totale onnage van 660.000 In 1935 bedroeg zij 139.000. Van 400 op 800 millioen. Sir John Simon, de kanselier van de schat kist, die naar het witboek verwees, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de maxi mumgrens voor uit te geven bewapenings- leeningen in de periode van vijf jaren, ein digend met het begrootingsjaar 1941—1942 van 400 mill. tot 800 mill. wordt ver hoogd. Daar tot nu toe reeds voor bewape ningsdoeleinden ongeveer 200 mill. geleend is, kan in de toekomst hiervoor nog een bedrag van 600 mill. in den vorm van lec- ningen worden opgenomen. De uitgaven voor de landsverdediging be droegen in 1937—'38 262 millioen en voor het loopende jaar worden de uitgaven geschat op 388 millioen. De vloot. Wat de vloot aangaat, aldus Simon, in het program voor 1939 zullen nog twee slag schepen worden opgenomen, zoodat in het geheel negen dezer schepen in aanbouw zul len zijn. Het program voor 1939 voorziet in den bouw van twee nieuwe torpedojager flottieljes, twintig snelle escorteeringsvaar- tuigen van een nieuw type, die bestemd zijn voor de bescherming der scheepvaart tegen duikboot- en luchtaanvallen. Er zal nog een vliegkampschip worden gebouwd, waarmede dit aantal op zes wordt gebracht, de vol tooide Ark Royal niet medegerekend. Er zullen vier groote kruisers komen met zesduimsgeschut en eenige kleinere schepen. De moderniseering der bestaande slagsche pen gaat gestadig voort. Er wordt voortgang gemaakt met de versterking der bewapening tegen aanvallen uit de lucht bij andere sche pen. Gi'oote voortgang wordt gemaakt bij de uitrusting van het leger. De luchtmacht. Wat de luchtmacht betreft, zal volgens Simon gedurende het loopenue financieele jaar de maandelijksche aflevering meer dan verdubbeld worden en zij zal ook verder aan zienlijk worden uitgebreid. Omstreeks 31jMagrt zal het aantal vlieg tuigen der eerste linie tot 17550 zijn gestegen. UoMaZ Ongevaarlijke voorhoede, falen de halflinie en zwakke verdedi ging. Ruim achtduizend toeschouwers zijn gister middag getuige geweest van een zeer mid- delmatigen wedstrijd van het Nederlandsche Bondselftal tegen de Engclsche derde divisie club Watford. Het is wel zeer pocver spel geweest, dat de Nederlanders tegen hun En gelsche sportcollega's hebben vertoond. Deze Engelschen behooren weliswaar tot een der beste derde klasse ploegen, die op het Spar- taterrein als training-partner van de onzen hebben gefungeerd, maar dit kan geenszins als een verontschuldiging dienen voor de onvoldoende prestaties van onze voetballers uit wie toch de vertegenwoordigers van ons nationale elftal gekozen zullen worden. Zij hebben dezen middag op het Sparta-veld een spel gedemonstreerd dat in de verste verte niet geleek op dat van een vertegenwoordigend elftal. Bekrompen, zonder eenig systeem en dikwijls zeer slordig, werd er door de Nederlanders ge speeld en de Engelsche zege is dan ook geen oogenblik in gevaar ge weest. Engelsch overwicht. In don beginne waren de partijen ongeveer even sterk, hoewel men toen reeds bemerken kon, dat deze Engelschen het open spel uit stekend verstonden. Ook het aangeven en het kopwerk was zeer zuiver. Dezé kwaliteiten waren meer dan voldoende om spoedig een overwicht op de Nederlanders, waarbij de samenstelling éanvankelijk in het geheel niet klopte, te bewerkstelligen, en dit 0vo wicht hooft zich tenslotte den geheelen w strijd gehandhaafd, zij het na de rust niet meer in die mate als dat het voor de pau, het geval was. Het bezorgde den Engelschen al spoedt,, doelpunten en zoo kon het gebeuren dat 22 minuten na den aanvang Jones niet een laag en strak schot op een afgepasten voor zet van Evans, doelman Van Male 't nfi kijken gaf. Enkele minuten er voor kor," Blomviiet een Engelsch doelpunt voorkomen door een bal, welke langs van Male heen in het netwerk dreigde te vliegen, uit het doe" te schoppen. Het tweede doelpunt der Engelschen kwam na circa dertig minuten spelen. De mid- voor Dunderdale kreeg het leder toeKe' speeld, een seconde had hij noodig om zich vrij te spelen en toen knalde een hard schot dat den bal voor de tweede maal langs van Male deed verhuizen, 0—2. Nog geen twee minuten was er na dit doelpunt gespeeld, of de bal lag voor dep derden keer achter van Male. Dit doelpunt werd door denzelfden speler en op volko- men gelijke wijze als het vorige gescoord. Onbeduidend voorhoedespel. De Nederlanders hadden tot dusver niet veel gepresteerd. De voorhoede had in het begin niets te beteekenen. Later werd zij gevaarlijker, doch ze ker niet in die mate, dat zij voor haar tegenstanders een probleem vormde. Onze rechtsbuiten Drager begon zeer zwak, later echter wist hij zijn spel iets meer te ontwikkelen, doch boven het mid delmatige is hij, evenals zijn collega's, nooit geweest. Lenstra, op de rechtsbinnenplaats, bleef dezen wedstrijd al een heel eind heneden de verwachtingen. Toen hij na de rust met van Spaandonck van plaats verwisselde, ging het iets beter. Van Spaandonck is een handige speler, doch zeker geen aanvals leider voor het nationale elftal. Daarvoor gaat er van hem veel te weinig uit en is zijn spel te onzeker en niet doortastend genoeg. C. de Harder begon heel zwak en ook zijn spel in het verdere verloop van den strijd was niet voldoende. Zwakke halflinie en achterhoede. Deze voorhoede vond een middenlinie achter zich, die in haar tweeledige taak van aanvallen en verdedigen veel tekort schoot. De Longaman Pellikaan kreeg zijn kans voor het nationale team, doch heeft deze kans slecht aangepakt. Zijn aangeven was zeer slordig. Stam voldeed nog het meest van het middentrio, want Bool's optreden was evenmin geslaagd. Van de verdediging heeft Blom- vliet wel het beste spel te zien ge geven. Meermalen wist hij de storm loopen der Engelsche aanvalslinie op kundige wijze te onderbreken. Hij was de minst slechte van alle Nederlanders. Caldenhove had de zeer sterke Engelsche rechtervleugel tegenover zich en hij bleek dan ook niet bij machte dezen te weerstaan Zijn spel leek weinig op dat wat hij ge woon is te spelen. Doelman van Male delde in de algemeene malaise. Zijn uittrappen waren ditmaal wonderbaarlijk slecht. B. de Harder redt de eer. Het behoeft dan ook in het geheel niet te verwonderen, dat de Engelschen een kwartier na den aanvang van de tweede helft er in slaagden het vierde doelpunt te maken. De bal werd uit het midden naar voren gespeeld. Dunderdale snelde er op toe en ook doelman van Male en Calden hove kwamen toegeloopen, doch de En- gelschman was hun te snel af en de bal verdween in het Nederlandsche net. ITet snelneil van het Bondselftal steeg in de tweede helft wel iets. Zelfs wist 't nog de eer te redden, doordat de gebroeders de Har der om de Engelsche verdediging heen speel de, waarna B. de Harder in het do'el kon schieten, 14. Dit geschiedde ongeveer een kwartier voor het einde. SCHAGEN, 16 Febr. 15 Paarden f 150400, 11 geldekoeien, ma gere 120-150, 21 idem vette 165—220, 12 kalf koeien 220—260, 3 vaarzen 90—160, 4 gras- kalveren 4070, 328 nuchtere kalveren 4-10. 71 schapen vette 2026; 90 overhouders 10 —15; 12 varkens magere 20—22; 10 idem vette per kg. 0.45—0.47; 100 biggen 10-17; 10 konijnen 0.75—160; kippen 0.75-1.25 AMSTERDAM, 15 Febr. eemnrkt. 250 vette kalveren: le kw. j8—64 ct., 2e kw. 5056 ct., 3e kw. 40—48 et., per Kg. levend gewicht; 94 nuchtere kal veren f 5—S per stuk, 147 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 Kg. 56—57 ct., zware varkens 5556 ct., vette varkens ct. per Kg. slaehtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Vette kalveron ruime aan voer, zeer stugge handel, beduidend lagere prijzen. Eenige zeer beste 2—4 cent boven noteering. Nuchtere kalveren matige aan voer, handel stug, prijzen constant. Varkens matige aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag j.I. BROEK OP T.ANCENDI.TK, 15 Febr. Aanvoer: 11.000 Kg. uien 4.60—5:50, drie- ™Wo„?-n'70' srovp 4.40—4.80, stek 0.60- Kg' peen 3.30-4, kleine peen 1-20 uü?,00—kroten 1 00—3.70; 30000 kg. roede H ioV'50: 39000 k* *p'e kool 5.30- 42 dunzend kg. d. witte kool 4.10—iSO BROEK OP T.ANCENDI.TK, 16 Febr. voorloopig marktbericht. Uien 4.80— nee ''np"nFen 3-3.20, grove 4.60-5.20, ste* ,Peen: A 1.502.40, R 44.10, C. 3.(0 -3.90, kro,en 2.20-3.60, roode kool 4.60- (•50, a-de kool 4.50—6.80. NOORDSCHARWOUDÉ, 10 Febr. Kon '0: drielingen 3.90—4.30; grrov? I in T Pj°n k'c'nr' "en kr0Jofl fi ert n k"0' 4.607.30; gele, kool 5.3» -6.60 De veiling duurt voort

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6