DAMPO Abonneert D op dit blad mi* Agenda Woning geramd GRIEPen KOU Vandaag A.U GASTRO N op de Binnenhaven Donderdag 23 Februari 1939 Tweede Blad &tadinieuw4 Bestuurder onder den - invloed van alcohol Oude juffrouw Plooy aan den dood ontsnapt Woning en auto zwaar gehavend Hoe de hand gelegd werd op een rijwielplaatjesdief Conceft van „Kunst aan het volk" Begin van brand Marine kruist over heel den archipel Nederlandsche Reisvereeniging Revue: Dat heeft Heintje weer gedaan Burgerlijke Stand van Den Helder Qvoor 50 jaar Handden uil hel Vliedend Mandie MaAine&eiLcMeti Nederlandsche oorlogsbodems op reis Dancc Party Belangrijke uitvinding op Scheepvaartkundig gebied? Belangrijke vliegtuigleveringen van Amerika aan Frankrijk? Frankrijk en Spanje tëen moaic Tiuzaïcnóaladc bi\ Jubilarissen Als door een wonder is gistermiddag de 70-jarige mejuffrouw Plooy, van de Binnenhaven aan den dood ontkomen, toen te omstreeks 5 uur een groote vrachtauto uit Sneek in volle vaart tegen het huis, waarin zy woont, aanbotste. Het grootste deel van den dag pleegt het bejaarde moedertje zich op de plaats voor het raam op te houden, doch toeval lig was zjj op het noodlottige moment juist even naar haar dochter, die in het huis ernaast woont, gegaan. Een deel van de gevel stortte in, ter wijl de auto zeer zwaar beschadigd werd.. De toedracht. Over de toedracht van dit ernstig ongeluk het volgende. Op genoemd tijdstip kwam de Chevrolet Truck van de firma Butter Popta uit Sneek, een eieren- en pluimveehandel, van het Noordhollandsch Kanaal afrijden. Vol gens ooggetuigen zal de snelheid circa 45 a 50 kilometer bedragen hebben. Naar men ons mededeelde werd door de politie na het ongeval direct geconstateerd, dat de 28-jarige bestuurder naar sterken drank rook. Hieruit valt het te verklaren, dat deze, juist toen hij de basculebrug ge passeerd was, en dus de Binnenhaven op reed, de macht over zijn stuur verloor. De auto maakte een zwaai naar den linkerkant van den weg, reed het fietspad over, vloog over het trottoir en botste in volle vaart tegen perceel No. 149, waarin de bekende vischhandel van Jo Plooy gevestigd is. Een wonder De gevolgen waren ernstig; Plooy zelf, die zich achter in de woning bevond, schrok hevig van den zwaren slag en dacht aanvankelijk niet anders of het huis stortte in. Het eerste wat hem daar bij door het hoofd ging was de gedachte, dat zijn bejaarde moeder veilig was. Zij toch was even tevoren naar haar dochter gegaan, in verband met de ziekte van enkele der kleinkinderen. De ravage. Wat zich toen aan Plooy's oog vertoonde zal deze niet spoedig vergeten. Het was een volkomen ravage van gebroken ruiten, van een ingedrukten gevel, van klompen steen en gruis en van een vrachtauto, die met het voor stel gedeeltelijk in het huis zat. Voor de woning had Plooy's fiets gestaan, deze was tusschen auto en muur letterlijk platgedrukt. Het overblijfsel was een verwron gen stel stangen -n spaken, waaruit het moei lijk was een fiets te herkennen. Inmiddels waren van alle zijden buren en voorbijgangers toegeschoten. Het bleek dat de bestuurder, een nog jonge kerel, er met en kele schrammen en builen aan zijn hoofd was afgekomen. Ook hij wat uiteraard hevig ge schrokken van het gebeurde. De politie werd direct gealarmeerd en stelde terstond een uitgebreid onderzoek in. De rem sporen die diep in den weg getrokken waren werden gefotografeerd evenals de geheele mise en scène van het ongeluk. Tevens moest men constateeren dat de bestuurder naar sterken drank rook, hetgeen de verklaring van het ongeval was. De schade Had de woning van den heer Plooy het zwaar te verduren gehad, niet minder bleek dat het geval te zijn met de auto. Het geheele voorstel zit als een harmonica in elkaar, de wielen zijn totaal in elkaar gedrukt, evenals de spatborden, de motor, de lampen en de andere deelen van het voorstel. p,\pieR met lettecs BeöRukt noemt men öRukweRk. eR zijn veRschillenöe methoöes waarop öAt qeBeuRt ÖRUkkeRiJ öe heeft hAAR eigen methoöe. ÖAt wil zeggen: £>e juistel Au,,, i. Als de auto slechts een paar meter meer naar rechts deze botsing gemaakt had, was hjj tegen de belendende woning aan gekomen, voor het venster waarvan zich een tweetal kinderen bevonden. Men moet zich niet realiseeren wat in dat geval de gevolgen geweest zouden zijn. De bestuurder werd naar het hoofdbureau getransporteerd, alwaar hij ter ontnuchtering is opgesloten. Na een verhoor zal hij daarna weer op vrije voeten gesteld worden. De auto is door den kraanwagen van garage Nelis weggebracht. Zooals men zich ongetwijfeld nog herinne ren zal, werd eenigen tijd geleden dë fietsen bergplaats van het gemeentelijk Lyceum be zocht door een persoon, die van de afwezig heid van den conciërge gebruik maakte om van een 50-tal rijwielen het belastingmerk af te halen. Voorts nam hij een vrijwel nieuwe meisjesfiets mede. Door ons is toen bericht, dat door de politie oogenblikkelijk een energiek onderzoek is ingesteld, waarbij men gebruik maakte van het signalement, dat een der leerlingen kon geven, en dat al zeer spoedig met succes be kroond werd. Thans vernamen wij enkele bijzonderheden over de wijze, waarop het is mogen gelukken de hand te leggen op den vermoedelijken da der, die zich thans in Alkmaar voor den Rechter-commissaris te verantwoorden zal hebben. Zoodra op het politiebureau de diefstal be kend was, en door de motorbrigade een voor- loopig onderzoek in de stad was ingesteld, werd een radio-bericht afgegeven. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen dat prak tisch de geheele Nederlandsche politie een extra oogje in 't zeil houdt. Het bleek, dat men geluk had. Uit Enkhuizen kreeg men be richt dat ook daar een diefstal onder vrijwel de zelfde omstandigheden had plaatsgevonden en bij vergelijking van het signalement ont dekte men interessante overeenkomsten. Het politie-apparaat werd nu op volle kracht aan het werk gesteld en nog dien zelfden dag was men instaat de hand te leg gen op een verdacht persoon in Amsterdam. Deze werd naar Den Helder overgebracht en geconfronteerd met den jongen die het signa lement verschaft had. Deze herkende de per soon als de bezoeker in de fietsenbergplaats. De verdachte, een werkloos typograaf uit Amsterdam, bleef echter, hoewel alle aanwij zingen tegen hem zijn, ontkennen. De gesto len fiets heeft men niet meer bij hem gevon den. Momenteel bevindt de verdachte zich in Alkmaar, alwaar hij ter beschikking gesteld is van den rechter-commissaris, aldaar. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dèt helptl Doos 30 ct. Tuba 40 ct. Pot 50 ct. Bizonder goede uitvoering. Reeds meerdere malen hebben wij moeten constateeren, dat bij uitvoeringen, die afwijken van het lichte amusement, de belangstelling van het publiek wel iets te wenschen overlaat. Ook gisterenavond had de Casinozaal aan hetzelfde euvel te lijden. Aan de kwaliteit van de uitvoe ring heeft dit echter niets afgedaan, integen deel er is bijzonder goed gezongen en de direc teur, de heer C. W. Rusting, heeft zoowel waar het de vertolking als de samenstelling van het programma betreft, eer met zijn werk geoogst. Een aanvang werd gemaakt, zooals de ge woonte is op deze uitvoeringen van „Kunst aan 't Volk", met het mooie lied „Morgenrood" en hierna volgen een aantal liederen, die van een goede muzikale compositie zijn. De bezetting van het koor was opvallend goed, geen der partijen overheerschte. Een bij zondere vertolking viel het „Lied der Arbeit" van I. Eschbach ten deel. Dit stuk doet wel eenigszins denken aan de compositie „An der Wolga", tenminste waar het 't rhythme en be geleiding van bas- en baritonpartij betreft, De bromtoon als begeleiding viel uitstekend op en het invallen der sopraanpartij, zoowel als tenor partij ging onberispelijk. Ook in het mooie lied „Als de Iepen bloeien", kwam duidelijk naar voren de serieuze wijze, waarop deze vereeniging haar zangkunst opvat, wel viel er nog een enkele maal een kleine hape ring te bespeuren en ook boette de zuiverheid van de mezzo-sopranen iets in bij het eerste lied, maar het geheel werd toch goed gezon gen. Het laatste stuk voor de pauze was „Ellen" de zeer mooie compositie van Is. J. Olman en voral in deze dankbare compositie heeft het koor goed werk verricht. Het hoogtepunt van den avond was de ver tolking van vijftien fragmenten uit de opera „Orpheus", hetwelk na de pauze plaats vond. Tusschen de diverse fragmenten in, gaf de directeur een kleine toelichting. Buiten een uit stekende vertolking van het koor zelf, dient hier de zang van een drietal solisten genoemd te worden en wel in de eerste plaats mevr. M, C. GünthertBreet, die de rol van Orpheus vertolkte. Deze dame is geen onbekende, op verschillende uitvoeringen is zij opgetreden en reeds meerdere malen schreven wij, dat zij be schikt over een warme zuivere alt, die ver draagt, maar in de lagere registers aan draag kracht inboet. De rol van Amor werd vervuld door mevr. F. W. VlamingReuvers (sopraan). Ondanks het feit, dat deze dame een aardige zangstem heeft, laat de zuiverheid af en toe nog wel eens iets te wenschen over, terwijl ook de uitspraak van de woorden niet bijzonder helder is. Als Euridice trad mevr. A. DaalderRog geveen op. Een mooi vol geluid heeft deze dame en vooral de hoogere tonen kwamen krachtig en helder door. De begeleiding aan orgel en piano, respectie velijk door mej. Ag. M. Koch en den heer Nico Visser, was beschaafd en voldeed zeer goed. Dit stuk, dat voor deze plaatselijke zangver- eeniging lang niet gemakkelijk was, is buiten gewoon goed gezongen en de doodsche stilte, die in de zaal heerschte tijdens deze uitvoering gaf duidelijk blijk, dat het publiek het ge- bodene op prijs steldé. Voor den aanvang van dit stuk, werden de damessolisten, zoowel als orgeliste bloemen overhandigd, Bij de fa. S. Coltof in de Keizerstraat. Gisterenavond omstreeks half acht ont dekte mevr. Coltof rook op de tweede ver dieping van het nieuwe pand van de fa. Coltof aan de Keizerstraat. In verband met de groote brandbaarheid van de daar opgeslagen goe deren, werd dadelijk de brandweer gealar meerd, die met de nieuwe politie-auto ter assistentie verscheen. Het bleek, dat op een klein pakzoldertje aan den zij ingang van het huis een begin van brand was ontstaan in de daar opgesla gen stoffen. Binnen enkele minuten was men hét vuurtje meester, zoodat dit onaangename intermezzo geen verdere nadeelige gevolgen voor den heer Coltof had dan wat onbruik baar geworden rollen stoffen en... misschien een paar uur boenen om de boel weer aan kant te kijgen op bovengenoemd zoldertje. Wat er nog aan schade was, wordt gedekt door de verzekering. Vluchten over Sumatra, Molukken en Zuid-Chineesche Zee. De drie Dornier-vliegtuigen, zoo lezen wij in het Hbl., die een oefenvlucht langs Suma- tra's Westkust maakten, worden 25 Februari te Soerabaja terug verwacht. Deze tocht is geheel zonder hulpschepen of anderen georga- niseerden steun volbracht. Een andere groep T. 4-vliegtuigen vertrok 13 Februari uit Soerabaja voor een oefen- vlucht over Sumatra en de Zuid-Chineesche Zee. Deze groep wordt in Maart te Soerabaja terug verwacht. Tenslotte doorkruist nog een derde groep marinevliegtuigen de Molukken. De N.R.V. organiseert voor leden en intro- ducé's op Donderdag 2 Maart haar 4e, tevens laatste voordrachtavond in dit seizoen. De heer Memelink, rentmeester van de Stichting Het Nationale Park „De Hoge Veluwe" zal aan de hand van een keurcollectie lichtbeelden een voordrachtavond houden over „De Hoge Veluwe". Hij zal het hebben over dit prachtige natuurreservaat met zijn ongerepte natuur, zijn wild en het zeer mooie St. Hubertusslot, schepping van den Ned. bouwmeester Dr. Ber- lage. Nu ook het museum is opengesteld, heeft de Hoge Veluwe nog meer in waarde gewonnen. Ongetwijfeld wacht de bezoekers een mooien Avoqd Zie verder <je advertentie in dit num- 'mer. De revuester Henriette Davids komt a.s. Zondag met de Cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan!" in Casino. De tekst er van is van Rido en de muziek van John Brookhouse Mac Carty, die tevens zijn mede werking verleent en waarbij voorts als gast optreden: Jan Blok, Nelly Koppen, Georg du Bree, Jopie Hartman en de Mac Carthy-girls. De aaneenschakeling van leuke scènes, aar dige liedjes en vlotte dansers met „Heintje" als middelpunt, belooft weer een avond vol van amusement. De directie verzoekt ons nog te wijzen op de advertentie in het Advert.- blad van j.1. Woensdag en ons nummer van heden, waarin een bon is geplaatst, welke recht geeft op een belangrijke reductie der entreeprijzen BEVALLEN: A. de Valkvan der Haag, d. A. NieuwlandKoopmans, d. OVERLEDEN: A. J. H. van Haaren, (m), 73 j. P. Goes, (m), 74 j. C. van der Kreeft, (m), 57 j. H. van Galen, (m), 71 j. GETROUWD: J. van Amesfoort en C. Mens. 23 Februari 1889. TOEN DE KONING VERJAARDE. Dinsdagavond woonden we een concert bij in 't gebouw voor Evangelisatie, ter herdenking van den Geboortedag des Konings, alwaar de jeugdige excutaten G. 8. en A. Marmelsteyn, R. Wit en W. Spruit hunne ontluikende talen ten lieten hooren voor de menigte. Een elftal muzieknummers werd ten gehoore gegeven, die met de grootste aandacht door de talrijke bezoekers werden gevolgd. Gaarne hebben we een woord van lof voor deze jeugdige beoefenaars der muziek en ge- looven, dat zij, bij volhardende studie, het tot een goede hoogte kunnen brengen. De opbrengst strekt ten voordeele van den zendingskrans „Uw Koninkrijk kome". Hr. Ms. flottieljeleider Tromp, onder bevel van kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman, is Dinsdag van Casablanca vertrokken met be stemming Gibraltar. H. Ms. kanonneerboot Johan Maurits van Nassau, onder bevel van kapitein-luitenant ter zee P. Kronenberg, is Dinsdag te La Guaira (Venezuela) aangekomen. De officier van den Marine-Stoomvaart dienst le kl. J. B. Berck en de luitenant ter zee 2e kl. J. Bussemaker, uit Nederlandsch- Indië gerepatrieerd wegens langdurig ver blijf, zijn ter beschikking gesteld. Ondervolgende schepelingen zijn den 14en Februari 1939 per m.s. „Chr. Huygens" van de N.V. Stoomvaartmij „Nederland' 'uit O.-I. in Nederland teruggekeerd. Oppervliegtmkr. (M) J. M. A. Both. Oppertelegrafist K. van Dalen. Majoors-torpedomaker C. P. Cristpijn en T. J. van Rooij. Sergt.-torpedomaker J. C. Huussen. Sergt.-machinist C. Bus, T. Bruisma en J. IJska. Sergt.-vliegtmkr. (M) G. H. Bakker en W. Groven. Majoor-vltmkr. (B) W. Hogenes. Sergeant.-monteurs L. M. Scharp, W. J. Schmohl en H. v. d. Meulen. Majoor-schrijver A. van Rooy. Sergt.-schrijver F. M. v. d. Grijn. Sergt.-kok J. Oudkerk. Schipper K. Pelt. Kwartiermeester J. Kip en C. J. v. d. Veer. Matrozen le kl. M. Pronk, P. A. Risseeuw, J. Struijkenkamp, J. C. Suurmond, A. C. Vis ser,. C. Wentzel, W._ Westmaas, B. v. d. Weij- den, P. Wisse, J. v. d. Meulen, G. Vermeulen, J. de Voogd. Matroos 2e kl. L. Jansen en A. A. Schou wenaars. Korpl.-torpedomaker A. P. van Dijk, E. Ma- nuels, W. Tamboer. Korporaal-monteur A. J. Boon. Korpl.-vltmkr. (M) J. Boelsums. Marinier 3e kl. L. J. C. van Soest. Sergt.-vlieger H. G. A. Akkers. DANSINSTITUUT „POLAK". De Directie van genoemd instituut „organi seert voor de leerlingen en hunne familieleden een „Dance Party" op Zaterdag 25 Februari a.s. in het gebouw „Musis Sacrum". The Joy Sellers zullen de dansmuziek verzorgen, ter wijl vele attracties de feestvreugde zullen ver- hoogen. In de desbetreffende advertentie kunnen be langhebbenden de uren van aanvrage van in troducties aantreffen. Andere combinatie roer-schroef. Naar de Sunday Times van 19 dezer mede deelt, houdt „Lloyds Register" zich momen teel ernstig bezig met een uitvinding van H. N. Swales, die zelf beweert, dat deze uitvin ding voor de scheepvaart een algeheele revo lutie zal beteekenen. Deze uitvinding betreft de stand van het roer en de schroef. Zoo lang men van de schroef als voortbewegingsmiddel van het schip gebruik gemaakt heeft is het gewoonte geweest, dat de schroef dicht op den achter steven van het schip zat en het roer op eeni gen afstand daarvan erachter. Geheel anders is dit het geval bij de uit vinding van Swales. Deze is te zien op een tentoonstelling in Londen. Hierbij is het roer vlak op de achtersteven gebouwd en de pro peller daar een flink stuk achter. Het feit dat de Lloyds zich met deze uit vinding bezig houdt garandeert wel dat hier van iets bijzonders sprake is. Lloyds neeft dan ook reeds toegegeven dat de mogelijkheid niet uitgesloten te achten is, dat hierdoor in de toekomst sneller en tevens economischer gevaren kan worden. De uitvinder wijst er op, dat dit nieuwe systeem tallooze voordeelen met zich brengt: er is minder brandstof noodig, men kan de snelheid op eenvoudige wijze opvoeren,terwijl ook de trilling tot een minimiem gereduceerd kan worden. Met belangstelling ziet men de eerste praktische uitvoering van deze nieuwe vinding op scheepvaartkundig gebied in Engeland tegemoet. Indrukwekkende getallen. Wij lezen het hierondervolgende in de Sun day Times van deze week: De bewering dat Amerika slechts 2 typen bommenwerpers be zit, die in staat zijn één seconde in de lucht te blijven bij een aanval van Duitsche bom menwerpers, is afkomstig van Henry Morgen- thau, algemeen secretaris aan het Departe ment van Defensie der U.S. Dit werd gezegd naar aanleiding van het feit, dat dit departe ment aan het onderhandelen is over den aan koop van 600 Amerikaansche gevechtsvlieg tuigen door Frankrijk. Henry Morgenthau voegde er vervolgens nog aan toe, dat Frank rijk besloten zou hebben 13 millioen dollar voor 1000 oorlogsvliegtuigen beschikbaar te stellen, waarbij echter als eisch gesteld werd dat dit aantal voor 1 Juli a.s. geleverd moet zijn. Thans zouden wederom 600 vliegtuigen be steld zijn, in vervolg op de 100 die in 1938 reeds geleverd werden. Ook Generaal Malin Graig, de chef staf der U.S.-marine geeft toe, aldus de Sunday Times dat er thans ernstige plannen onder de loupe genomen worden voor het leveren van groote hoeveelheden oorlogsvliegtuigen aan Frankrijk Ook de President, Franklin Roosevelt, heeft zich onlangs in dien zin uitgelaten. De onderhandelingen vlotten niet al te best. Het wil nog niet erg vlotten met de bespre kingen tusschen Frankrijk en Franco over de erkenning de jure en als gevolg daarvan het aanknoopen van diplomatieke onderhandelin gen. Er zijn nogal wat voetangels en klemmen op den weg, die het niet gemakkelijk maken tot overeenstemming te komen. Franco heeft geen haast omdat hij weet, dat Frankrijk te gaarne aanpapt met Spanje en Frankrijk wil maar niet zoo zonder meer toehappen. Door de overwinning, die Franco heeft behaald, zij het dan door de medewer king van Italië en Duitschland, heeft hij een positie gekregen, waarbij hij een ze keren invloed kan oefenen en zeggenschap heeft tegenover de andere Europeesche mogendheden, die naar zijn gunst dingen. Natuurlijk is Franco, om prestige redenen er op gesteld, dat hij zoo spoedig mogelijk erkend wordt. Om internationaal-politieke strategische redenen hebben Frankrijk en Engeland veel meer belang bij een zeer spoedige rege.ling der wederzijdsche betrekkingen dan Franco zelf, zoo schreef de Msbd. dezer dagen. Het schijnt niet overdreven te zeggen, dat Parijs en Londen alles met aarzelen hebben te ver liezen en Burgos (Franco) practisch niets. Want nationaal Spanje heeft een alternatief voor zijn relaties met de democratiën en de totalitaire staten Duitschland en Italië; Parijs en Londen hebben geen alternatief; willen zij hun internationale positie, in een toch reeds kritieken toestand, veilig stellen, dan moe ten zij tot Franco komen, aldus het blad. Van Fransche zijde is een onder deze om standigheden gevaarlijke tactiek gevolgd, waarschijnlijk vooral om in het eigen land op- positiè-voerende krachten den wind uit de zei len te nemen; en ook om tot een spoedige snelle oplossing van het nijpende vluchtelin genprobleem te komen. Frankrijk wenscht dat Franco een zoo breed mogelijke amnestie zal verleenen, in de allereerste plaats om die elementen onder de vluchtelingen weer naar Spanje te kunnen afvoeren, die, als onver biddelijk recht wordt gesproken, uit vrees voor langdurige gevangenisstraf of zelfs voor een doodvonnis, niet naar het terrein durven terugkeeren, waar zij zoovele misdaden heb ben bedreven, maar die daarom voor Frank rijk ook uiterst ongewenschte gasten zijn. Nu het toch tot langdurige onderhandelin gen is gekomen, schijnt ook Franco bepaalde wenschen geuit te hebben. Dit heeft het voor deel, dat de twee partijen kunnen geven en nemen, en in dit opzicht moet volgens de laatsteberichten uit Parijs en Londen veel bereikt zijn. Dit is waarschijnlijk ook de die pere reden van het optimisme, dat in diplo- tieke en journalistieke kringen te Parijs op het oogenblik heerscht, waar men verwacht, dat, tenzij zich totaal onvoorziene moeilijk heden voordoen, Jordana en Bérard zeer spoe dig tot een gunstig resultaat zullen komen. SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 3—5 uur en van 7—10 uur. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30 V u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Wat leven wij toch gelukkig" en „Da stille verklikker van Scotland Yard". Rialto, Spoorstraat half 8: „Alexander's Ragtime Band". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Die Fledermaus" en „Zuidzee-Idylle". Zaterdag 25 Februari. Musis Sacrum, 8.00 uur: The Joy Sellers. Casino, 8.30 uur: Dansavond. Zondag 26 Februari. Musis Sacrum: Dansmiddag en -avond. Casino, 8.15 uur: „Dat heeft Heintje weer gedaan". Maandag 27 Februari. Casino, 8.00 uur: Bridgedrive Heldersche Cour. Donderdag 2 Maart Musis Sacrum, 8.30 uur: Voordrachtavond N.R.V. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 742.7 Temperatuur lucht 20 Wind richting: Z; kracht: 5 L'cht op 5 u. 57 m. Heden herdenkt de heer N. Jansen den dag, dat hij 25 jaar als drukker werkzaam is bij' Drukkerij Egner. Zaterdag is de heer S. de Boer 25 jaar by de firma P. Plaatsman in betrekking.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5