ASPIRIN ERFTEHEUEr TABAK Het drukwerk Voor iets lekkers... naar Nu de Stafmuziek gaat jubileeren drukkerij 11e Beer AU GASTGONOMC Oproep aan alle Nieuwediepers mw* /lyenda Maandag 27 Februari 1939 WadtnieiuM Er gaat iets gebeuren Hedenavond Bridge-drive Heldersche Courant -«V dus: V De luchtvaartopleiding in Nederland VX/ Zorg Aspirin in huis te hebben! Kleinkunstavond in Casino De laatste dagen van een eiland Belangrijke uitbreiding Garagebedrijf Bok Burgerlijke Stand van Den Helder Zorg voor geestes zwakken kost onze stad 60 mille Vergelijkende cijfers met Alkmaar en Zaandam Tweede Blad Uitslag verloting r u r tl r 0 r 0 3 O Met sergeant Hoekstra naar 5000 meter hoogte Aanzienlijke uitbreiding der marine-reserve ïïlaAmeJUAicJhten Nederlandsche oorlogsbodems op reis 1 April a.s. zal een bijzonder feit in Den Helder herdacht worden. 1 April toch gaat onze stad herdenken, dat het precies 75 jaar geleden is, dat de Stafmuziek der Koninklijke Marine officieel (officieus bestaat zij zeker al eenige decennia langer!) geformeerd werd uit groepen mu- zykanten" van 's lands vloot. Een 75-jarige jubilaris enonze Staf! Ziedaar, lezers, een dubbele reden om ver heugd te zijn. En tevens een dubbele réden om van dien aanstaanden lsten April een dag te maken, die voor de kapel onverge telijk zal zijn. Er zijn plannen in de maak Koppen zijn reeds bij elkaar gestoken, ten einde te zorgen, dat op dien lsten April ge jubileerd wordt, Het was de ter plaatse welbekende heer Delgorge, een der geestelijke pilaren van de Volks-concerten, die het initiatief nam. Hij was het, die begreep dat hier thans de mogelijkheid geboren werd, om de burgerij haar dank te laten manifesteeren voor al datgene, wat de Stafmuziek in den loop van drie-kwart eeuw voor onze stad geweest is. Voorwaar, het was niet weinig Aan de Stafmuziek heeft Den Helder voor een zeer groot deel zijn muzikale opvoeding te danken. Hoeveel duizenden hebben niet genoten van de symphonie-concerten, die het korps iederen winter geeft, en waarvan kort geleden nog een van de leden van het Con certgebouw orkest moest getuigen, dat het Stafmuziekkorps op een zeer hoog peil staat. En tot het hart van het volk heeft de Stafmuziek gesproken door zijn marschen door de stad. Als de Staf door de stad trekt, dan zie je de gebaarde mannen er achter loopen en de jeugd, die pas aan moeders hand ontgroeid is. De maandelijksche taptoe brengt duizenden jonge en oude menschen naar de Buitenhaven en het is een feest van licht en klanken als het korps door de stad trekt, voorafgegaan door honderden, gevolgd door duizenden. De Marine en Den Helder zijn één, dat is reeds in alle toonaarden bezongen, en de Marine zonder de Stafmuziek is ondenkbaar, dus ook Den Helder zonder zijn staf zou een groot deel van zijn aantrekkelijkheid en fleur missen. Hoe menigeen leeft op als hij de pittige klanken van de staf door de stra ten hoort schallen. Ook voor de populariteit en bekendheid van Den Helder naar buiten heeft het Staf muziekkorps veel gedaan. Vooral de laatste jaren heeft het korps bij tal van gebeurte nissen in het binnenland zijn medewerking verleend en het is ons bekend, dat deze mu zikale illustratie de grootste waardeering vindt. Dan wordt de naam van de marine en van Den Helder wel op zeer waardige wijze uitgedragen. En nu is het woord aan onze stadge- nooten, want het is de bedoeling aan het Stafmuziekkorps een blijvend geschenk aan te bieden op den jubileumdag, en zoo mogelijk aan de leden een feestavond, waarop het feit in vreugde herdacht zal worden. Ieder zal zijn steentje willen bijdragen. Daar zijn we van overtuigd. Welnu, wij stellen daar toe de gelegenheid open ten onzen kantore. Er liggen lijsten waarop men kan inteekenen. Alle giften, klein en groot, zullen in onze krant vermeld worden. Onze abonné's buiten de stad, die nog vele prettige herinneringen aan het stafmuziekkorps hebben, kunnen dat materieel doen blijken, door hun gave te stor ten op onze girorekening 16066. Alle gelden zullen worden verantwoord en worden afge dragen aan den penningmeester van het Co mité, notaris Engelmann, Plantsoenstraat 5, Wjj herinneren de 180 dames en heeren, die zich opgegeven hebben voor de H. C.- bridge-drive, er aan, dat deze drive hedenavond 8 uur precies in Casino aan vangt. Men wordt vriendelijk verzocht, reeds om half acht aanwezig te willen zijn, daar met het uitreiken van de score- kaarten nogal tijd gemoeid is. Tot vanavond, dames en heeren. Neemt U een potlood mee? aan wien men ook rechtstreeks zijn gave kan zenden. Door het Comité, bestaande uit J. Delgorge, Voorzitter, Hoofdgracht 27; H. C. M. Nijpels, Secretaris, Spoorstraat 41; A. M. Engelmann, Penningmeester, Plantsoenstraat 5; W. Eve- rards; S. Koning; Mr. Arn. Veldman; H. Beije, voorz. Oranje Harmoniekapel; J. Bruin, voórz. Sted. Muziekkorps; C. C. Mahieu, voorz. Win- nubst; en W. A. Witmer, voorz. Held. Fan farekorps; A. J. Leewens, is aan een aantal plaatselijke vereenigingen en vooraanstaande burgers, een circulaire gezonden, waarin een beroep gedaan wordt op de offervaardigheid. Het zal niet tevergeefs zijn, daaraan twijfelen we niet. moet een aanbeveling en een introductie voor Uw zaak zijn v Laat het daarom vervaardigen in een bedrijf dat technisch „bij is Hoe wordt men verkeersvlieger? De Heldersche Jeugd Luchtvaartclub heeft Zaterdagmiddag in de bovenzaal van het Mi litair Tehuis in de Spoorstraat een Lucht vaartmiddag gehouden, waarvoor bijzondere belangstelling bestond. Het pleit voor deze club, die eerst in No vember van het vorige jaar werd opgericht, dat zij reeds nu het initiatief heeft geno men om meerdere bekendheid te geven aan het door haar gestelde doel. De waarnemend voorzitter heette in een kort openingswoord de aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de heer en mevrouw Spangenberg en den heer Quant, die als vertegenwoordiger van den comman dant van De Kooy, aanwezig waren en den secretaris van de centrale jeugdluchtvaart- commissie, den heer Hagelen, die een korte causerie zou houden. Het was hierna de heer Hagelen, die direct het woord nam. Hij wees op de Luchtvaart als een nationaal belang. De jeugd hield zich nu nog bezig met modellenbouw, maar dit was een eerste stap in de richting, die leidde tot een functie bij de K.L.M. De Koningin heeft in haar reden van 31 Aug. 1938 een woord gericht tot de jeugd en wel, dat zij op ieder gebied opbouwend werk kan verrich ten en dat door hen de mogelijkheid bestond tot een terugkeer naar betere tijden. De luchtvaart is een levensbelang voor land en volk. In 1934 is de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart er toe overgegaan om een jeugdluchtvaartbeweging in het leven te roe pen en direct is hiervoor een groote belang stelling geweest. Een diploma van deze be weging is zeker een aanbeveling voor hen, die in de Luchtvaart hun toekomst zoeken. Door lid te worden dient men zoowel een na tionale zaak als het eigenbelang. Na deze causerie volgen dan een aantal lantaarnplaatjes, die een beeld geven, van wat door de jongelui op het gebied van mo dellenbouw is tot stand gebracht en dit is niet gering. Er zijn zweefmodellen die een officieel waargenomen tijd van 45 minuten in de lucht zijn gebleven, motormodellen met een tijd van 6 min, terwijl de langste tocht van een zweefmodel 62 km is geweest. Deze tijden zijn opgenomen van door Nederland- sche jongens gebouwde vliegtuigmodellen. Hierna werd vertoond de bijzonder fraai opgenomen film „Luchtvaartopleiding in Ne derland", die in de eerste plaats verschil lende vluchten van diverse toestellen weer gaf, maar in de voornaamste plaats betrek king had op de opleiding tot verkeersvlieger. Het blijkt, dat hier nog heel wat voor komt kijken. Een diploma vijfjarige H.B.S. wordt vereischt; een bijzonder strenge test waar het zenuwen betreft, moet worden doorstaan, terwijl tevens een strenge lichamelijke keu ring wordt gehouden. Hierna volgt de oplei ding bij de Zeevaartschool in Amsterdam, tenslotte het verkrijgen van het Sportbrevet, het vliegbrevet A, waarna het vliegbrevet B. volgt. Zoo een, twee, drie is men dus nog geen verkeersvlieger. Met groote belangstelling werd door de jongelui dit interessante film-product gevolgd en wij twijfelen er niet aan of velen zullen lid worden van de jeugdluchtvaartclub. Naar aanleiding van dezen middag hebben wij Zaterdagavond eens een kijkje genomen vsvvsöö>yc' A (bayer) HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI in een tot werklokaal ingerichte autobox in de Brouwerstraat, waar de jongelui hun mo dellen onder de bekwame leiding van den heer Steeman, bouwen. En het is met werke lijke interesse geweest, dat wij deze jonge menschen vol ijver de fraaie en lang niet ge makkelijke vliegtuigmodellen, waarvan de vleugelwijdte ruim een meter bedraagt, in elkaar hebben zien zetten. Er is veel tijd en geduld voor noodig. Maar in de bijna 1 \'z maand, dat men nu bezig is, schiet men al hard op en er zijn er bij, die het geraamte van den romp reeds kant en klaar hebben. Zoowel zweef- als motormodel wordt ge bouwd en met belangstelling zullen wij de eerste proefvluchten tegemoet zien. Henriëtte Davids... als vanouds. Bij de vele prominenten van het Nederland- sche kleinkunsttooneel, die zoo per seizoen enkele malen deze Noordelijke regionen plegen op te zoeken, hoort o.m. Mevrouw Henriëtte Davids, meer populair genoemd „Heintje" Davids, en nóg populairder, gewoon „Heintje" Genoemde „Heintje" behoort tot de uitver korenen. Zij laaft zich aan de gunst van het publiek en hééft die gunst ook. Haar humor, die van een zeer eenvoudig, om niet te zeggen simpel kaliber is, blijft nooit zonder uitwer king, en in onze herinnering kunnen wij geen voorbeeld vinden van een optreden van Mevrouw Davids, waarbij niet uitbundig ge lachen is. Gelachen is er ook gisteravond. Om haar grappen en bon mots. Om haar dwaze mimiek en haar daverende volksheid. Zij zong en dééd zingen. Zij lachte en dééd lachen. Het was alles weer als vanouds. De kwaliteit was ook als vanouds. Niet altijd even fijn. maar wel hartig en ongecom pliceerd. Het publiek was enthousiast en be zorgde menig open doekje. Naast haar werkte dezen avond een gezel schap artisten, die ieder voor zich een repu tatie in de kleinkunst hebben. Daar was Jan Blok, George du Bree, Jopie Hartman en Nel Koppen. Zij allen brachten hun liedjes, sket ches op de hun eigen wijze. Met name inv Koppen bleek op dreef te zijn. Haar chanson „Si petite", een succes-nummer var. Lucienne Boyer, werd voortreffelijk voorgedragen, terwijl ook enkele andere liedjes, o.a. een van Willem Witte, met veel gevoel voorgedragen werden. En dan was daar de voortreffelijke pianist, die voor de muzikale omlijsting van alle nummers zorgde: John Brookhouse Mac Carthy. Wat hij presteerde was zonder meer verbluffend. Een pianist van bijzondere gaven, oi wiens naam men een niet gering deel van het succes mag schrijven. Zijn spel was een voorbeeld van virtuositeit. De Mac Carthy revue girls deden hun naam geen eer aan: haar optreden miste vrijwel alles wat men van een goede dans-show mag ver wachten. Uit niets bleek dat men hier met een deug delijk ensemble te maken had. In dit opzicht wachten wij een volgend maal gaarne een re vanche. Een bijzondere film. De Ned. Christ. Filmcentrale, die sinds 1934 als stichting van een 15-tal groote Christelijke organisaties reeds meer dan 1000 filmvoor stellingen voor het Christ. vereenigingsleven verzorgde, heeft den laatsten tijd nieuwe we gen betreden. Dit was mogelijk, doordat de heer G. B. H. Niestadt, die vorig jaar o.m. de Dik Trom-film bracht, als directeur optrad. Onder zijn leiding is vervaardigd de groote geluidsfilm „De laatste dagen van een eiland", naar den roman „Aan dood water" van K. Norel, waarin de drooglegging van de Zui derzee wordt weergegeven in de lotgevallen van een Urker familie. Natuurlijk kon niet dat heele boek in beeld worden gebracht. Belangrijke gedeelten moes ten geheel ter zijde gelaten worden. Maar men heeft ernaar gestreefd om het essentieele te behouden. Dat essentieele was eensdeels de schildering van het leven der Urkers in de dagen toen hun eiland nog eenzaam midden in de Zuiderzee was, van de nooden en moei ten, de verwachtingen en teleurstellingen, die het deel van Urk geworden zijn in de jaren toen hun zee dood water werd en een belang rijk deel van hun vloot van het IJsselmeer gebannen en naar de Noordzee verwezen werd, en van de groote perspectieven, die naar het oordeel van den schrijver van het boek de droogmaking van den Noordoostpolder voor het eiland opent. Maar dat essentieele is even zeer de geschiedenis van Riekelt Post en Mar Meun en van hun beide families. De film laat deze jongelui zien in hun eenvoudige liefde. Ze laat zien hoe aan hun trouwplannen de bodem schijnt te worden ingeslagen doordat de visscherij vernietigd wordt, en hoe ze toch trouwen tijdens een kortstondige opleving. Maar dan loopt alles tegen. Er is geen werk en geen brood. Riekelt is verbitterd. Hij en andere Urkers ontduiken de verbodsbepalin gen, ze verzetten zich tegen de zeepolitie. Ze moeten eindelijk hun harde koppen buigen, en Riekelt moet naar de steun. En er daagt geen uitkomst vóór de inpoldering van het IJssel meer voortgang heeft. Dan wordt Riekelt schipper op een modderbak en later wordt hij zelfs schipper op een groote kotter. Om deze kern is het familieleven op Urk geweven. Post treedt op, de stoere visscher; Meun de vrome oude, die het zoo moeihjk zetten kan, dat Urk verandert en die sterft wanneer het eiland sterft; de burgemeester, strijdend voor zijn Urkers; de dominee, die Urks deugden èn zijn zonden onderkent. De film beeldt een oer-Hollandsch bedrijf uit, ze geeft een stuk Christelijk familieleven, een Calvinistische volksgemeenschap; de en tourage van de zee en het eiland met zijn havens, z'n straatjes en z'n menschen in Urker kleederdracht is zeer schilderachtig; de film is nationaal, omdat ze het groote werk van de droogmaking der Zuiderzee van alle kanten belicht. Deze film, die voor korten tijd haar pre mière te Amsterdam draaide, zal op Dinsdag 7 Maart in Casino vertoond worden. Garage Schulmayer er bij gevoegd. Het bekende garagebedrijf van den heer Bok in de Kapperstraat ondergaat van vandaag af een wel zeer belangrijke uit breiding. De heer Bok heeft namelijk, de garage, voorheen van de firma Schul mayer in de Californiestraat overgenomen en reeds van heden af wordt het bedrijf van den heer Bok in deze twee garages voortgezet. Men neme er goede nota van, dat de heer Bok thans zijn garage- en luxe-verhuur- inrichting dus in beide bedrijven blijft uit oefenen, zoowel in de Kapperstraat als in de Californiestraat. Hierdoor is hij thans in staat zijn wagenpark met niet minder dan 35 auto's uit te breiden. Voorts mogen wij nog verwijzen naar de advertentie in dit nummer, waarin de heer Bok de hoop uitspreekt, ook met deze uit breiding van zijn zaak het vertrouwen der cliëntèle te blijven behouden. BEVALLEN: T. N. MoorBruin, d.; T. VrooneHieldijk, z.; G. M. GeusKroon, z. Elders de kosten belangrijk hooger. De zorg voor geestelijk zieken en zwakken, de krankzinnigen en de inbecielen, gaat in verreweg de meeste gevallen de financieele draagkracht van hun natuurlijke verzorgers te boven en van ouds heeft de overheid zich dan ook hun lot moeten aantrekken en hun verpleging moeten bekostigen. In ons staats bestel is thans deze zaak aan de gemeente besturen opgedragen, terwijl de! provinciale besturen aan deze een gedeelte der kosten vergoeden. Slechts indien en voor zoover mogelijk, wordt daarnaast ook door verwan ten in de verplegings- en verzorgingskosten bijgedragen. Het leeuwenaandeel der uitgaven komt echter voor rekening van de gemeente, waarin de betreffende patiënten vóór hun ziekte woonachtig waren. Twee factoren. Of dit bedrag relatief hoog dan wel betrek kelijk laag is, hangt vooral van twee fac toren af. In de eerste plaats van de vraag of krankzinnigheid in een bepaalde stad, en dus bij een bepaalde stadsbevolking meer of min der vaak pleegt voor te komen. De meening, dat dit over 't geheele land wel ongeveer ge lijk zal zijn, wordt n.1. door de feiten niet gestaafd. En in de tweede plaats is ook het gemiddelde welstandspeil der betrokkenen en hun families van invloed. Hoe lager dit is, in des te meer gevallen zal de gemeente de totale kosten der verpleging voor haar reke ning moeten nemen. Maar bij al deze plaat selijke verschillen zijn toch overal de uit gaven, die de gemeenten zich uit dezen hoof de moeten getroosten, niet gering! Vergelijking met Alkmaar en Zaandam. Zoo zullen alleen reeds de kosten voor de gestichtsverpleging van krankzinnigene.d. voor Den Helder in 1939 een bruto-uitgave vergen van 76.000.Intusschen blijkt uit een vergelijking met Alkmaar en Zaandam, dat dit aanzienlijke bedrag geenszins uitzon derlijk hoog is. Alkmaar zal in dit jaar voor hetzelfde doel bruto 74.000.moeten uit geven en Zaandam 80.000.Rekenen wij deze bedragen om per duizend inwoners, dan blijken de bruto-uitgaven voor de krankzin nigenverpleging te bedragen in: Den Helder Alkmaar Zaandam 2.102.- 2.370.- 2.231.- Deze bruto-uitgaven zijn ten onzent dus reeds lager dan in de beide andere vergeleken steden, maar bij de netto-uitgaven slaat de schaal nog verder te onzen gunste door. De provinciale bijdragen zijn slechts gering. Den Helder kan van deze zijde op een tegemoet koming rekenen van 585.Alkmaar van 785.en Zaandam van 75.Belangrijker zijn de bijdragen, die van de verwanten, of eventueel van de patiënten zelve kunnen wor den teruggevorderd. Deze zullen dit jaar in Den Helder een som van 17.620.beloopen tegenover slechts 9.825.— in Alkmaar en 10.000.in Zaandam. Van de totale ver- plegingskosten wordt door de patiënten of hun verwanten dus aan de gemeente terug betaald in: Den Helder Alkmaar Zaandam 23 pet. 13 12 Procentsgewijze ontvangt onze stad dus een veel grooter bedrag terug dan de beide andere steden, hetgeen de netto-kosten uiteraard gunstig beïnvloedt. Van de, op patiënten of verwanten verhaalde bedragen moet elk ge meentebestuur dan weer een bepaald deel restitueeren aan de provincie, waardoor na al deze onderlinge verrekeningen het gemeen telijk aandeel in de kosten der krankzinnigen verpleging ten onzent tenslotte 61.290.zal bedragen, terwijl Alkmaar 65.320.en Zaandam 71.120.zal hebben te betalen. Deze netto-kosten komen per duizend inwo ners dus neer op: Den Helder Alkmaar Zaandam 1.695.- 2.092.- 1.983.- Ook uit deze cijfers blijkt weer, hoe bij ge lijke zorg van de overheid, de gemeentelijke budgets toch zéér verschillend belast kunnen worden tengevolge van factoren, die zich ge heel aan het beleid van het plaatselijk bestuur onttrekken. Voor het hier besproken onder deel der gemeentelijke zorg wordt van de drie vergeleken steden de Heldersche be volking het minst bezwaard; in Zaandam moet per hoofd 17 procent en in Alkmaar zelfs 23 procent méér voor dit doel worden opgebracht dan ten onzent. C.J.M.V. Tamboers en Pjjperscorps „Steeds Hooger". De hoofdprijs, een Dames- of Heerenrijwiel O 3. O 3 rf 3 -1 <3: 00 r— D ICS w r O r— 3 <3: co F 0 r* 3 3 O O 3 O' O 3 O 0 6 38 29 47 70 41 102 116 12 150 8 161 14 166 175 15 178 30 186 11 206 385 3 389 50 418 46 451 557 13 561 40 564 32 581 589 2 598 37 599 51 606 632 10 634 9 653 19 661 680 4 702 25 725 16 735 742 36 745 5 810 28 818 912 22 929 49 984 29 365 O 3 O 110 18 174 6 338 26 544 23 588 17 609 39 673 33 739 42 395 20 880 34 De prijzen kunnen Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond tusschen 7 en 8 uur afge haald worden op Ruyghweg 64. Prijzen, die binnen een maand niet afgehaald zijn, ver vallen aan de vereeniging. In ons nummer van j.1. Dinsdag namen wjj uit „Contact" een artikel op over bovenstaand onderwerp. Men verzoekt ons thans er de aan dacht op te vestigen, dat deze schets werd overgenomen uit het maandblad voor de Ne- derlandsche Jeugd „Contact", waarvan de uitgever is. de N.V. Hollandia Drukkerij te Baarn. RADIOREPORTAGE UIT GRINDELWALD. Ten behoeve van de Ned. Chr. Radio-ver- eeniging en de P.H.O.H.I. is Donderdag te Grindelwald een radio-reportage vervaardigd van het vorstelijk bezoek aldaar. Uitzending daarvan voor de N.C.R.V. vindt plaats Maandagavond a.s. te 10 uur. Naar de Nw. R. Ct. verneemt, ligt het in het, voornemen, binnen afzienbaren tijd over te gaan tot een aanzienlijke uitbrei ding van de marine-reserve. Voorts zal meer rekening gehouden worden met het vormen en opleiden van menschen, in -betrekking bjj de koop vaardij, met hun taak in oorlogstijd. Bij beschikking van den Minister van De» fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 27 Februari: de luit. ter zee 2e kl. J. A. M. van der Brugh bij de marinekazerne te Willemsoord; met 1 Maart: de luitenant ter zee le kl. jhr. N. J. C. Versluys a.b. van H. Ms. Van Speijk, de luit. ter zee 2e kl. J. J. C. Korthals Altes a.b. van H. Ms. Schorpioen; de officier van den marinestoomvoortdienst le kl. J. Moerer a.b. van H. Ms. Van Speijk; Met 6 Maart: de luit. ter zee le kl. J. C. d'Engelbronner, eervol ontheven als le offi cier bij den onderzeedienst te Willemsoord en geplaatst in het commandement der marine aldaar; met 17 Maart: de luitenant ter zee le kl. J. F. K. van den Arend, eervol ontheven als chef van het burea personeel in het comman dement der marine te Willemsoord en ge plaatst te Rotterdam; met 27 Maart: de officier van gezond heid der le kl. D. C. Canne a.b. van H. Ms. wachtschip te Willemsoord. H. Ms. flottieljeleider „Tromp" onder bevel van den kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman, is op 25 Februari te Gibraltar aangekomen. H. Ms. kanonneerboot „Johan Maurits van Nassau", onder bevel van den kapitein-luite nant ter zee P. Kronenberg, is op 24 Februari van La Guaira (Venezuela) naar Curagao ver trokken. SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Rebel van Texas" en „Diplomatieke Zending". Rialto, Spoorstraat half 8: „De Barones en de Butler" en „De aanbeve lingsbrief". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Zusters" en „Een stel om te stelen". Heden Casino, 8.00 uur: Bridgedri-'e Heldersche Cour. Dinsdag 28 Februari. Musis Sacrum, 8.00 uur: Uitv. Nederl. Herv. Kerkkoor. Woensdag 1 Maart. Casino, 8.00 uur: Vara-avond. Donderdag 2 Maart Musis Sacrum, 8.30 uur: Voordrachtavond N.R.V. Zaterdag 4 Maart. Casino, 8.30 uur: Bal-Masqué. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Licht op 6 u. 3 min. Wind: richting: W.; kracht: 4 Temperatuur lucht 4.5 Barometerstand Den Helder 759.5

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5