Landbouwhuishoudschool of goede ULO-school? uit Urk Langdurige discussie over 5 landarbeiders plaatsjes De gemeente koopt land Cocksdorp U foteA dan cU> folie leifriqeA' ty, LU-oJtftt namefyb ticuUi teAuqxj£AiuuAd Gemeenteraad Texel Kou Griep - P'in Veel nadeelige gevolgen van de droogmaling der Zuiderzee Visscherij Bataljon G.B. uit Amersfoort in Den Helder. Vermoedelijk een Engelsche olifantballon boven Texel De oude garde gaat heen Oost Indië Bijdrage van Cura^ao voor de defensie Oefening «John Hodson" Vischafslag Den Helder Het vergaan van de Van der Wijck De broodoorlog Den Haag in Begrafenisbus Hellcvoetsluis Gep. Luit.-Generaal J. H. Hardenberg'f Het aantal landarbeiders-plaatsjes op Texel, dat de vijftig reeds benaderde, zal weder met een vijftal worden vermeerderd. De gemeente nemt daarmede een groote risico op zich, waarvan de raadsleden, zooals uit de discus sies Zaterdagmiddag in den Raad bleek, zich volkomen bewust zijn. Toch blijkt het bekende artikel 13 der Landarbeiderswet tot heden op Texel bizonder heilzaam te werken; de ge meente heeft nog geen noemenswaardige moeilijkheden van dit ongewoon groot aantal aanvragen ondervonden. De Voorzitter deelde bij opening der raads vergadering mede, dat na afloop der verga dering de raadsleden een korte demonstratie met de hier aanwezige Luchtbeschermings apparaten zouden bijwonen. Commissie van Onderzoek Begrooting Al gemeen Weeshuis. Hiervoor werden aangewezen de heeren Dogger, Van der Vis en De Lugt. De Begrooting en Rekening Tex. Wijkver pleging werden zonder bespreking goedge keurd. Het Suppletoir kohier Hondenbelasting werd vastgesteld op 52.50. Voor de voorbespreking der vijf aanvragen voor Landarbeidersplaatsjes ging de Raad in comité; deze geheime zitting duuurde ruim een uur. Na heropening werd de aanvrage van C. C. Barhorst Gz. te Eierland, die een voor schot vroeg van 2400 om het plaatsje van Mej. Wed. Muskee in Larkebuurt in eigendom te krijgen, zonder bespreking goedgekeurd. Indertijd was voor dit plaatsje een voorschot van 3000 verstrekt. Eveneens werd zonder bespreking goedge keurd de aanvrage van Z. T. Bennekom om een voorschot van 2500 voor een plaatsje op grond dat hij kon koopen van den heer C. Witte Pz. in den polder 't Noorden. De aanvrage van Jb. Kok Pz. om een voor schot van 2300 voor een plaatsje te bouwen op grond dat hij kan koopen*van zijn vader in Gerritsland, werd ook zonder eenige dis cussie goedgekeurd. Tegen de aanvrage van C. Huisman Cz. te de Westen, waarbij 2700 gevraagd werd voor een plaatsje bij Operen, maakten de heeren P. Dros, De Lugt en Bruin bezwaren tegen een te hooge koopsom, 2500 per hectare. Omdat de heer Huisman den hoogen grond prijs met eigen middelen kan dekken, waren genoemde heeren niet tegen de goedkeuring, doch men meende hierop de aandacht te moe ten vestigen om geen precedenten te scheppen. Ook de aanvrage van M. du Porto om een voorschot van 2900 voor plaatsje bij het Groenewegje te de Westen op grond van den heer Alb. Eelman werd goedgekeurd. Vergoeding scholen. De voorschotten op de vergoedingen voor het Bijz. Lager Onderwijs werden bepaald op 11.18 per leerling. De school met den Bijbel te Oosterend is bezocht door 92V.1 leerling, de R.-K. school te Den Burg door 167 leerlin gen, de Chr. school te Den Burg door 100 leer lingen. In verband met plannen waarover in den Raad nog geen mededeelingen konden worden gedaan,, werd het Postkantoor met ambts- gepacht, met dien verstande, dat ieder der woning te Den Burg nu voor onbepaalden tijd partijen de huur kon opzeggen met inacht neming van een opzeggingstermijn van een jaar. De huurprijs bedraagt 960. De heer C. J. de Lugt. Verkoop grond. Zonder besprekingen werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. om aan den heer H. Veldman te verkoopen een perceel bouwter rein aan den Minister Ruysweg te De Koog, voor bouw van een pension. Oppervlakte 570 m2. Koopsom 975. Idem werd besloten te verkoopen aan Mr. Muntz een perceel grond naast zjjn perceel' te De Koog, 3 meter breed, voor een koopsom van 2 per hectare, totaal 180. Door B. en W. werd voorgesteld om voor uitbreiding van maatregelen om lintbouw te Den Burg te voorkomen, maatregelen te tref fen tot doortrekking van de verbinding Koo- gerwegWesterweg. Voor tien jaar kocht de gemeente daar reeds land van den heer J. D. Roeper. Van dezen grond is reeds bouwterrein verkocht aan de heeren M. Kikkert, J. Vonk en H. J. de Jong. De gemeente heeft daar nu nog 0.69.27 ha beschikbaar, kostende 4991 met inbegrip van 720 voor wegverharding en rioleering. Verdere koop van bouwterrein heeft daar niet meer plaats, omdat de weg niet doorloopt. Voor aannemelijken prijs kan nu ook het achterliggend land worden ge kocht, zoodat de weg kan worden doorgetrok ken. De eigenaar, de heer Jb. Roeper, wil het perceel land „Voorste Eierkoog", gr. 1.05.73 ha, ruilen met het N. deel gemeentegrond, gr. 3498 m2. De gemeente moet dan 5000 bij betalen. De gemeentegrond is 60 tot 70 m diep, te diep dus feitelijk voor bouwterrein. Het ter rein, dat men door ruiling in bezit zou krijgen, is pl.m. 30 m diep. De verkoopprijs zal moeten bedragen 1.65 tot 2.(hoekpercëelen). Indien „De Zes" wordt gedempt en gerioleerd, zal de verkoopprijs op tenminste 1.75 komen. De heer Roeper stelt ls voorwaarde, dat zijn neef Jb. Roeper gelegenheid krijgt de aan de gemeente overgedragen gronden te huren voor 80 per jaar. Van den heer Jb. Roeper is van de gemeente in pacht een annex gelegen perceel van zijn vader is gekocht. Daarvan zal bij den grond ruil 0.34.29 ha eigendom der gemeente blijven. Van dit stuk wil de heer Jb. Roeper Johz. tot 20 Maart 1941 een pacht betalen van 80. Tot heden bedroeg deze pacht 125. Bezwaren tegen dit voorstel van B. en W. werden niet ingebracht. De heer Parlevliet drong evenwel aan op geheel beharding en rioleering van het terrein, omdat dan z.i. de bonwgrond sneller verkocht zou zijn. Bij de bespreking, die hierover ontstond, werd door den heer De Lugt de aandacht gevestigd op de Emmalaan. de gemeente heeft daar niets voor wegverbetering gedaan, 't is een modder poel geworden en verkoop van bouwgrond heeft er niet meer plaats. De voorzitter wijst er op, dat de gemeente daar niet zoo erg veel bouwterrein meer be schikbaar heeft, hij zou 't jammer vinden als deze plek, vanwaar Den Burg zulk een mooi aanzien heeft, snel bebouwd zou worden met betrekkelijk kleine huisjes. Met den grond aan den nieuwen verbindingsweg Koogerweg Westerweg staat 't iets anders, deze weg is meer in 't centrum gelegen. Spr. zal daarom het voorstel van den heer Parlevliet eens nader bestudeeren. Oprichting Landbouwhuishoudschool. Hierna kwam het voorstel van medewerking tot oprichting van de Landbouwhuishoud school aan de orde. 't Eerst voerde hierover de heer De Lugt het woord. Spr. was, even als ongetwijfeld allo raadsleden, voorstander van deze school, doch in verband met het gevaar dat bestaat, dat de U.L.O.-school daar- door tot een minder waardige scsool zou worden of geheel zou verdwijnen, zou spr. zien, dat kinderen niet voor den 15-jarigen leeftijd deze school konden bezoeken. De voorztiter had een ander voorstel, Spr. zou gaarne zien, dat aan de Landb.- huishoudschool twee cursussen zouden ko men, n.1. ook een voor kinderen die 't U.L.O.- onderwijs volgden. Wat het voorstel van den heer De Lugt betret, wist spr. niet, of dit wel ingang zou vinden bij het Departement. De inspectrice heeft toe zegging gedaan haar medewerking te ver- leenen aan zaken die gedaan kunnen worden in 't belang van de U.L.O., doch de practijk wijst uit, dat kinderen, die de gewone lagere school hebben verlaten en eerst na een jaar of nog langer weer onderwijs moeten ont vangen, vrijwel alles zijn vergeten. De heer Onderw. les geeft, zegt, dat de doorsnee- Kraai, die thans aan den cursus v. L. Huish. ontwikkeling van deze meisjes niet uitgaat boven 't onderwijs in de 4e klas. De heer Kager zegt, dat hij aansluiting van L. H. Onderwijs aan de 7e klas daarom zeer gewenscht acht, omdat dan kinderen van arbeiders ook nog in de gelegenheid zijn zulk een school te bezoeken. Op hooger leeftijd zal dat voor die kinderen meestal wel zijn uit gesloten. De heer Henkes zegt, dat de fractie van de S.D.A.P. ook gaarne een Landbouwhuishoud school op Texel wil hebben, vooral wegens de geïsoleerde ligging van 8exel, ze wil evenwel alles in 't werk stellen om de U.L.O. op peil te houden. Spr. verklaarde laten persoonlijk 't met den heer Kager eens te zijn wat betreft den aanvang der school na afloop van het 7de leerjaar, op hooger leeftijd zullen arbei derskinderen dan voor 't grootste gedeelte wel zijn uitgesloten. De heer Bruin vindt dé U.L.O.-school van zooveel belang, dat hij zich geheel achter 't voorstel van den heer De Lugt plaatst. De heer Dros meent, dat 't wel mee zal vallen met het aantal leerlanigen, dat de U.L.O. zal blijven volgen; immers de Landbouw school heeft daarop ook weinig invloed gehad. Wethouder Vlaming is ook van deze mze- ning. Spr. wijst er op, dat op Texel jaarlijks 65 tot 70 meisjes de 7e klas de scholen verlaten, hiervan gaan er pl.m. 15 naar de U.L.O., dit aantal kan z.i. nog wel opgevoerd worden. Dit is vorig jaar ook bewezen, want nu er gewerkt is, zijn er 75 leerlingen aan de U.L.O. school en ook de directeur van de Landbouwschool gaat er op uit om leerlingen voor zijn school te werven. De Voorzitter merkt hierbij nog op, dat de U.L.O. er thans veel beter voorstaat dan vorig jaar. Waartegen de heer Parlevliet evenwel aanvoert, dat er aanmerkelijk meer meisjes en jongens de school bezoeken. Spr. kan niets vooruit voorspellen, doch is zeer bezorgd, dat de U.L.O. het moeilijk zal heb ben, toch wil hij ook gaarne de Landb.H.- school en daarom zal hij het voorstel De Lugt steunen. Ten slotte wordt met algemeene stem men besloten mede te werken tot oprich ting van de Landb.H.school, daarna wordt het voorstel van den heer De Lugt verworpen met drie stemmen voor, n.1. die van de heeren De Lugt, Parlevliet en Bruin. De voorzitter zegt, dat hjj in de eerst- yolgende vergadering van het Stichtings comité toch nog het voorstel De Lugt in bespreking zal brengen. De heer Parlevliet stelt verder voor het salaris van den heer Veldstra zoo hoog op te voeren, dat hij geen projecten behoeft te maken van bouwwerken voor particulieren; ook de 30 Polders heeft dit met den heer v. d. Pijl zoo gedaan; de heer Parlevliet noemde de thans bestaande toestand niet zooals het be hoort. De voorzitter zal deze zaak onderzoeken. De heer Henkes dringt aan op invoering van de thans mogelijke regeling van het Regenverlet voor werkloozen, die iets voor- deelig is. De heer Bruin bespreekt het vertrekken van goedkooper groenten aan werkloozen, een maatregel, die op verschillende plaatsen reeds is genomen. De voorzitter zal aan beide voorstellen aandacht schenken, door den heer Bruin zou hij evenwel gaarne nader worden ingelicht over de groenteverstrekking. De heer Vlaming deelt mede, dat het co mité v. Landb.-onderwrjs had willen vragen om bouw van een nieuwe landbouwschool, in verband met de bespreking over oprichting I.Huish.school is deze aanvrage achterwege gebleven. Tot leden v. d. Comm. v. Landb. huish.- onderwijs, werden gekoze nde heer burgem. Kamp en Leber. Jubileum Wethouder Vlaming. De voorzitter wilde deze raadsvergadering niet sluiten alvorens even te hebben geme moreerd, dat Wethouder Vlaming dezer dagen zijn 15-jarig Jubileum als Wethouder viert. De heer Vlaming- heeft in djen tijd op zulk een eigen en voortreffelijke wijze de belangen van de Gemeente behartigd, dat ik van deze ge legenheid gebruik wil maken om de groote verdiensten van den Jubilaris te memoree- ren. Ook is de heer Vlaming Loco-burge meester, in welke hij zich zeer verdienste lijk weet te maken. Ik hoop van harte, dat de heer Vlaming, met wien ik in B. en Wethouder Vlaming. W. prettig heb kun nen werken nog lang in het belang der ge meente werkzaam zal zijn. De heer Vlaming dankte den Voorzitter voor zijn hartelijke woorden, 't Was voor spreker een voldoening geweest, dat hij in de functie, die hjj indertijd met zeer ge mengde gevoelens had aanvaard, telkens weer was bevestigd, dit althans was voor hem 't bewijs geweest, dat zijn werk in die 15 jaar den raad welgevallig is gewejet. De heer Vlaming bracht verder nog even den oud-Wethouder Keyser in herinnering, die nu lijdende is, doch van w'v.n hij veci heeft geleerd en in wien hij een man van groote werkkracht heeft leeren kennen. Ook bracht spr. dank aan den Voorzitter en aan den heer Kager, met wien hij nu zeer goed kan samenwerken in B. en W. en die getoond heeft een man te zijn „die wee'; wat hij zegt en wat hij wil". Tenslotte richtte de heer Vla ming enkele waardeerende woorden to secre taris Jonker. Hierna werd de vergadering gesloten en woonde de geheele raad een korte demonstra tie bij met de luchtbeschermings-apparaten in 't gymnastieklokaal, waar ook met 't voor treffelijk zuurstof-apapraat van de T.E.M. werd gedemonstreerd. De nadeelige gevolgen van de. der Zuiderzee worden op Urk steeds g Thans begint dit zelfs tot onze groote vloot door te dringen, maar ook tot de gehee e volking. Nu de Zuiderzeewerken weer beg'"* nen, zoo gaan thans veel krachten van de groote Noordzeevloot aan het werk op den dijk of worden als bakschipper aangesteld. Daarom begint er thans een geweldig tekor aan knechten bij onze vloot te komen. Hel tekort wordt dringend, dat vele van onze vaartuigen, indien hierin geen verandering ten goede mocht komen, de haven niet meer uit varen kunnen. Een oplossing moet hierin dan ook gezocht worden. De Rijksdienst ter Ui voering van de Zuiderzee-Steunwet heeft dan ook besloten, dat diegenen welke niet meer het bedrijf uitoefenen op het IJsselmeer of de Noordzee, ook des winters geen Zuiderzee- steun zullen genieten. Over het globaal alcht men van dezen maatregel echter zeer weinig verandering ten goede, daar de verdienste bij de Zuiderzeewerken vooral des zomers van dusdanigen aard zijn, dat deze den steun des winters ten vole overtreffen. Deze kunnen dan niet opgewogen worden ook tegen de weinige verdiensten van de laatste jaren bij het Noord- zeebedrijf. Een andere oplossing zal dan ook in dezen gezocht moeten worden. Aan de andere zijde ondervindt ook de ge heele bevolking veel narigheid van de droog making. Thans is officieel een aanvang ge maakt met het leegpompen van de sluisput bij Urk. Dag en nacht staan hier geregeld 2 motoren te pompen om de sluisput leeg te halen. Aanvankelijk had men zeer weinig succes. Geregeld kwam er zelfs meer water in de sluisput bij. Wat is n.1. het geval? Door dit leegpompen gaan op Urk alle putten en pompen leegstaan. Waar anders bij de droogste zomers nog water in was, staan nu geheel en al droog. Vele vee houders hebben dan ook geen drinkwater voor het vee meer. Met de watervoorziening zal het dan ook kritiek komen. Het waren voor Urk ook wel prachtige woorden toen eens Minister Lelie sprak: „Aan de droog making der Zuiderzee zal en mag geen smet kleven", maar de praktijk is in één woord voor heel Urk droevig. Urk, 24 Februari. Door 5 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Visch- afslag, alhier, aangevoerd: 250 pond kleine Noordzeeschol, prijs 44'Xct,; 30 pond Poo- nen, 7y28 ct.; 70 pond Schelvisch, 89 ct Alles per pond. 2 Stuks Rog, prijs 40 ct. per stuk. Défilé voor Stellingcommandant, Hedenochtend 9.1« «ur is in 0on Helde, cearriveerd een bataljon G.B. uit Amersfoort, hetwelk geïnspecteerd werd op het Stations- plein te 10.15 uur, door den Stellingeomman- ^Daarna werd een route door de stad ge- inaakt via Spoorstraat, Koningstraat, Kanaal- wee Hoofdgracht naar de Buitenhaven. Al daar had een défilé plaats voor den Stelling, commandant voor het Palels. Via Ankerpark vertrok het bataljon daarna weer naar het station. Hierbij zij nog medegedeeld, dat de Staf- muziek en tamboers en pijpers ook in dit ba- taljon ingedeeld waren. OVERTREDINGEN. Vnndae werden verscheidene winkeliers b«. keurd wegens overtreding der Winkelaim. tingswet. fiets ontvreemd. Wederom maakt het politie-rapport mei- ding van éen ontvreemde fiets, ditmaal van een bewoner van de Zuidstraat •»-»'«' - fiets korten tijd in de heerd stond. Zaterdagmiddag half vier kwam plotseling in de nabijheid van den Hoorn een groote ballon boven de duinen. In weinig minuten bevond het geweldig gevaarte, dat van veel grooter afmeting moet zijn geweest dan de geheele kerk, van Den Hoorn, zich in de na bijheid van dit doip waarover- het niet heen streek doch aan de Westzijde passeerde. De ballon trok verder in de geheele lengte over het eiland; dan weder voortgaande hoog bo ven den grond; dan weder op zoo geringe hoogte, dat de kabels over den grond sleep ten. Bij den Laanweg schijnt zelfs iemand op een kabel (er moeten er zes aan hebben gehangen) te hebben gestaan? Ook in Eier land zouden een viertal personen een oogen- blik 't gevaarte geremd te hebben. Vast staat dat het aan den Wageningschen weg nabij Verseput het geheel telefoonnet (al de dra den) voor de verbinding met het Noorden van ons eiland geruimen tijd verbroken was. Ook rukte de ballon een damhek met palftn en al uit den grond. Men deelt ons nog mede, dat zich onder dë ballon iets bevond waarvan men den vorm niet behoorlijk kon vaststel len. Ook heeft men een gescheurde rood witte vlag waargenomen. Het gevaarte ver dween in de richting Vlieland-Terschelling. Tot instelling van besloten. een Ouderraad wordt Visscheryschool. Hierna werden enkele financieele regelin gen voorgesteld, waartegen geen bezwaren werden ingebracht. Waarna de rondvraag volgde. De heer Parlevliet bracht daarbij het vestigen van een Visscherijschool in bespre king. De voorzitter deelde mede, dat ook de heer v. d. Vis in die richting reeds eenigen tijd werk zaam is. Spr. verwacht niet erg veel resul taten van de actie, die wordt gevoerd voor het verkrijgen van medewerking voor een school als bedoeld, waarbij enkele personen van Texel daar gratis onderwijs zullen ge ven. Medewerking zou dan moeten worden gevraagd voor het verstrekken van boeken. Spr. meent ook, dat men voor een visscherij school wel geen leerlingen genoeg zal kun nen vinden. Het woonhuis van den heer Roelof Spijker, die in December te Urk plotseling is over leden, zal binnenkort door notaris Veenenbos van Enkhuizen, publiek worden verkocht. Aangezien voor dit huis buitengewoon veel be langstelling bestaat, is de algemeene verwach ting, dat de verkbop zeer duur zal zijn. indruk te maken, zooals ook reeds de vrij willige bijdrage van 100.000 voor defensie doeleinden op de begrooting voor 1939 een uitstekenden indruk heeft achtergelaten hetgeen uit de Handelingen der Tweede Kamer te lezen valt. Met waardeering werd gewag gemaakt van een gift van 3000 van de Israëlitische ge meente van Aruba. Zaterdagmiddag had te Cocksdorp een reddingbootoefening plaats met de motor reddingboot „John Hodson". Begunstigd door een goed tij, was de ton van de „Oakford" spoedige gepasseerd. Hier in de buurt moest zich een wrak bevinden, wat door sleepbooten gerapporteerd was. Voorzichtig werd stroom opwaarts varende op de aangegeven plaats gezocht doch niets gevonden, wel werd een sterke welling gezien, maar hoewel met een lange haak uitgestoken werd. kon men niets van een wrak ontdekken. Hierna werd de terugtocht aanvaard en kwam men ongeveer vier uur na een welgeslaagden tocht b;j het boothuis aan. Alles verkeerde in uitstekende conditie. De heer Klein van den technischen dienst maakte de tocht mede. 25 Februari. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Bot P- p. kist 0.90—0.82 0.80—0 74 0,85 8.00—7 00 4.75—2.60 6.25—3.00 2.20—1.50 3.45—2.90 Bijna 54.000 overhandigd op den verjaardag van het Prinsesje. Op 31 Januari, den verjaardag van Prinses Beatrix, heeft het comité van het nationaal defensiefonds op Curacao zjjn werkzaamheden afgesloten en het in gezamelde bedrag van 53.886,68 aan den gouverneur overhandigd. Het getal overtreft, gezien het bevolkings getal van CuraQao van ruim 60.000 inwoners, de stoutste verwachtingen en zal volgens den gouverneur zeker niet nalaten een goeden De eisch tegen den eersten stuurman, Aneta meldt uit Batavia: De officier van justitie heeft tegen den eersten stuurman van de „Van der Wijck", H., negen maanden gevangenis straf geëischt, en na ommekomst daar van ontzetting uit de bevoegdheid om als stuurman of gezagvoerder te varen voor den t(jd van twee jaren. De eischt is gebaseerd op de overweging dat de open patrijspoorten de oorzaak ziiri geweest van de ramp en dat de beklaagde daarvoor verantwoordelijk was. De verdediger, mr. Borgman Brouwer wees er op, dat over de factoren, welke deri afstand tusschen de patrijspoorten en het water bepalen, meeningsverschil is blijven bestaan, zoodat het bewijs voor de oorzaak van de ramp niet is geleverd. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak is vastgesteld op 4 Maart doch zal dan vermoedelijk een week worden' uitgesteld. terwijl d« Koningstraat onbe- beleedigin g. iets wat eveneens bijna dagelijks voorkomt is het beleedigen. Een bewoner van de H. Treubstraat maakte melding van beleediging van zijn echtgenoote door een bewoonster van de Huygcnsstraat. De Verbindendverklaring is niet zoo eenvoudig. broodprijsoorlog in Den Haag is een week oud en na die week van verbitterde strjjdvoering om het Haagsche brooddebiet, is weliswaar de kruitdamp opgetrokken, nu oor zaken, gevolgen en mogelijke nasleep van alle kanten zijn bezien, maar het aspect is voor alle bakkerij-belangstellenden nog ver van bemoedigend, schrijft de „Vooruit". Een oplos sing is niet inzicht en, naar wjj meenen te weten, is er momenteel evenmin sprake van krachtige pogingen tot beslechting van den strijd. Verbindendverklaring. Op vergaderingen en in publicaties is de laatste dagen herhaaldelijk 't verbindend ver klaren van een overeenkomst tusschen de bakkerjj-ondernemingen met vaststelling van minimumprijzen, de uitkomst voor het lijdende bedrjjf genoemd. Daarbij is meer dan eens de suggestie gewekt, dat de regeering zou in grijpen en minimumprijzen zou bepalen. Men stelt het voor, dat de regeering als reddende engel zou kunnen optreden en minimumprijzen voor het heele Haagsche bakkersbedrijf be palen. De wet op het verbindend verklaren van on dernemersovereenkomsten laat echter geen ruimte voor een dergelijken vorm van dwin gend optreden. Het is nog steeds zoo, dat er eerst een overeenkoms. moet zijn, voor de verbindendverklaring kan volgen. De Nederlandsche Bakkerij-Stichting, de eenige instantie, die bevoegd is de verbindend verklaring aan te vragen, staat op het stand punt, dat de Haagsche bakkers eerst tot over eenstemming moeten zjjn gekomen voor zij tot dezen stap kunnen overgaan. Vorige week werd in hotel van Engelen een vergadering gehouden van de begrafenis bus „Hellevoetsluis. Nn de bestuursvacature werd voorzien door benoeming van den heer P. J. van Bevercn. Voorts werd het besluit genomen een actie op touw te zetten ter verkrijging van meer dere leden. Oud-commandant van de vaartafdeeling te Soest. Lucht- Te 's-Gravenhage is, 63 jaar oud, over leden gep. luit.-generaal J. H. Hardenberg, oud-commandant van de luchtvaarafdeeling te Soesterberg. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden Dinsdag a.s. op Nieuw Eik en Duinen. HAVEN VAN NIEUWEDtEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Eng. m.s. „Falcon". Aangekomen van Wismar met bestemming Duitschlnnd, als bijlegger, Duitsch m.s. „Orion". ,0-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6