Nederlandsch elftal wint van Hongarije! K. N.V. B. N. H.V. B. Voetbalmenu Frisch, moedig spel der Nederlanders Debutanten deden goed werk In de Nederlandsche kleedkamer Doelpunten van Vente (2) en De Harder (1) DE HARDER Beschouwing over de spelers Verdiende overwinning van Watervogels op Wieringerwaard voor a<s. Zondag Amsterdamsch elftal Zwaluwen 5-1 Fraaie prestatie van Gonda Donker SD-ommen, Om het Nederl. kampioenschap dammen Inge Sörensen herovert wereldrecord 5()0 m. schoolslag (Van een specialen verslaggever). Het Nederlandsche voetbalelftal heeft, allen min of meer somberen verwachtin gen ten sp(jt, gistermiddag in het Feyen- oord-Stadion een kranige overwinning op de gevreesde Hongaarsche professionals- ploeg behaald. Het was een zware wed strijd op een zwaar terrein en het eene Nederlandsche doelpunt meer, dat de be slissing bracat, was ongetwijfeld verdiend Ons nationale elftal heeft in een frisschen en moedigen stijl gespeeld, en de zege had zelfs grooter kunnen zijn, als de voorh<M»de in sommige perioden meer van de kansen gebruik had gemaakt en iets fortuinlijker was geweest! Aantal toeschouwers teleurstellend. De belangstelling voor dezen wedstrijd was wel zeer matig: met 30.000 is het aantal toe schouwers al aan den hoogen kanc geschat en ongetwijfeld zouden de tribunes nog meer leege plekken vertoond hebben, als het weer even slecht als Zaterdag was geweest. Even voor half drie betraden de beide elf tallen en de Engelsche scheidsrechter Dale het strijdperk; het plechtige Hongaarsche volks lied en het statige Wilhelmus klonken over het veld. Wim Anderiessen, die als opvolger van van Heel aanvoerder was, won den opgooi en daarna stelden zich de elftallen op in de sa menstelling zooals Zaterdag door ons gepubli ceerd. De Hongaren nemen den bal van den aftrap mede en reeds bij dep eersten aanval wordt tegen Caldehove een vrijen schop gegeven. Het gevaar wordt echter bezworen en dan blijkt al dadelijk, dat de Nederlanders niet door hun groote tegenstanders geïntimideerd worden. De Harder en Smit zetten een goeden aanval op, die geestdrift ontketent. Even later komt De Harder in duel met den Hongaarschen doelverdediger. Nadat een Hongaarsche aanval op buitenspel gestrand is, Lrijgt Vente den bal in goede positie. Hij schiet echter recht op doel, in plaats van over te geven. Bij een vol gende gelegenheid schiet hij op een pass van Smit naast. Hongarije neemt de leiding De eerste minuten zijn niet ontmoedigend geweest: zelfs waren de onzen wat in de meerderheid. Maar na acht minuten komt onverwacht het doelpunt, dat den Honga ren de leiding geeft. Stam heeft al eens by een vijandelijken aanval redding ge bracht Dan krijgt Zsengeller, ver naar voren geloopen den bal, volgens velen in buitenspelpositie: Caldenhove kan hem niet genoeg hinderen en de Hongaar kogelt het leer in den hoek van het Nederland sche doel, onhoudbaar voor Van Male (0-1) Dit doelpunt tegen ons in een periode van minstens gelijke kansen is wat teleurstellend voor het publiek. Zijn ook de spelers wat ter neergeslagen? De Hongaren worden sterker en onze verdediging moet alle krachten in spannen om het geraffineerde samenspel der professionals onschadelijk te maken. Met kleine tikjes gaat de bal van man tot man, er ontstaan ook wel kansen, maar gelukkig voor Nederland wordt dit mathematische spel te ver doorgezet, zoodat Van Male niet voor gevaarlijke schoten behoeft op te treden. Dan stormen Smit en De Harder ten aanval en een hoekschop is het resultaat. Het publiek gaat zich weer roeren: het voelt, dat zijn elftal toch niet tegenover een onoverwinnelijken tegenstander staat en dat de wedstrijd lang niet verloren is. Smit, als „zwerver", werkt voor drie, maar misschien houdt hij af en toe den bal wat te lang bij zich. De Hongaarsche verdediging laat onze vleugelspelers nog al wat vrijheid, en daarvan maken de onzen een goed gebruik door veel op Drager en De Harder te spelen. Zoo gebeurt het, dat de linksbuiten afgemeten voorzet naar Vente, maar helaas is die juist gevallen. Drager, die zeer veel vrijheid geniet en zich die anders wel verschaft, lost een schot, dat nog door den Hongaarschen doel man vallend wordt gehouden, maar even later smaakt de D W. S.-er toch het genoegen aan een Nederlandsch doelpunt te hebben medegewerkt. Goed met Van der Veen com- bineeVend, brengt hy den bal op en plaatst hem in een kluwen van spelers: Vente heeft er goed het oog op en de bal ligt achter Szabo (1 1)- Het publiek springt po en juist: Holland heeft gelijk gemaakt! Na enkele vijanderlijke aanvallen schiet De Harder in, maar Szabo houdt den bal op e- trouwbare wijze. Dan schiet Vente over en Van Male moet ingrijpen voor een schot van Sarosi. Het rustsignaal onderbreekt een Hon gaarschen aanval. Vente's tweede doelpunt Spelers en toeschouwers kunnen tevreden zijn, nu bij de rust een gelijken stana tegen de sterke Hongaren bereikt is. Maar °nze 'rijkdom zal nog grooter worden en weer 18 het Vente, die het Stadion doet jubelen. Nauweljjks is er een minuut in de tweede helft gespeeld, als hij den bal op den rand van het strafschopgebied krijgt. Hij raakt in duel met Biro, die zich omdraait en het leer half raakt. Ook Vente heeft den draai moeten meemaken en tot zijn ver rassing vindt hij den bal voor zijn voeten: hy schiet hard en zuiver en over het hoofd van den volkomen verbluften Szabo suist de bal in den linkerhoek van het Hon gaarsche doel (21). Een prachtig doelpunt! Intusschen wordt de voetbaldans al weer voortgezet. Draeger snelt ten aanval en een hoekschop is het gevolg. Die levert niets op, maar Holland komt terug: een nieuwe hoek schop. Smit springt naar voren en lost een formidabel schot, dat den bovenkant van de lat raakt. Bij een volgenden aanval kopt hij op een voorzet van Draeger juist naast. Er is een spel te zien, dat het Hollandsche hart goed doet. Het heeft iets van een „Neder landsch kwartiertje"! De Hongaarsche verdediging schijnt er wer kelijk even haar kalmte bij kwijt te raken en keer op keer zorgen Smit en Vente voor openingen in de vijandelijke achterhoede. Draeger schiet in en Szabo stopt, maar valt en raakt den bal kwijt. De Harder stormt toe, doch schiet juist tegen den op den grond liggenden doelverdediger. We hadden reeds een derde doelpunt geteld! Langzamerhand herstellen de Hongaren zien en dan kan men bij hun aanvallen de groote techniek bewonderen. Tegenover die techniek stellen onze voetballers snelheid en geestdrift en zoo blijft het spel uiterst spannend en spec taculair. Caldenhove staat als een rots in de branding en hij geniet, thans veel steun van Blomvliet, die eens op voortreffelijke wijze redding brengt ten koste van een hoekschop. Als Vente op een doorschietenden bal toe- stormt en het Hongaarsche doel nadert, werpt Szabo zich languit op het leer en hij heeft het. Al stellen de Hongaren wel wat teleur, toch geven zij blijk nog wel te weten, wat voetbal is en menige aanval houdt gevaren voor onze verdediging in. De stand opnieuw gelijk Dat wordt dertien minuten voor het einde bewezen bij een snellen Hongaar schen aanval. De rechtervleugel zet voor en van vrij dichtbij scoort Gyetvay den gelijkmaker (22). Zullen we dus toch het genoegen van een Nederlandsche overwinning niet mogen smar ken? Het heeft er allen schijn van: de Hon garen trekken opnieuw naar voren, fel en vinnig, en we houden ons hart vast. dat het Oranje-elftal misschien nog aan het kortste eind zal trekken. Het beslissende doelpunt Maar onze mannen denken er anders over. De verdediging houdt stoer stand, het Hol landsche doel wordt van den druk bevrijd en de eerste aanval van onze zijde brengt al weer succes. Draeger plaatst weer een van zijn voor zetten goed voor het doel, De Harder springt toe en doelpunt (32). Twee minuten na het Hongaarsche doelpunt heeft Nederland de lei ding herkregen! En het wordt nu een taaie strijd voor het Nederlandsche elftal, een strijd om den zoo fraai bevochten voorsprong te behouden. Er moet hard voor gewerkt worden, want de Hongaren kunnen tot de laatste seconde ge vaarlijk zijn. Maar het gaat. Caldenhove en BlomvÜet blijven meester in ons doelgebied en de middenlinie zorgt voor opluchting. Wij zien zelfs nog een reeks Hollandsche aanval len, waarbij het lijkt, of de Hongaarsche ver dediging van dit speltype geen kaas heeft gegeten, zoodat men zich er nog over ver wondert, dat niet nog meer doelpunten ge maakt worden. Eens trapt Vente den bal in het Hongaarsche doel, maar er is reeds voor buitenspel gefloten. In groote spanning verstrijken de laatste minuten. Nog heeft Van Male een keer in te grijpen en dan is het einde gekomen. Een fraaie overwinning heeft het Nederlandsche elftal behaald! Voordat wij de spelers van het Ned. elftal aan een critische beschouwing onderwerpen, willen wij constateeren, dat in het Nederlandsch elftal Caldenhove, Anderiesen, Smit en Draeger als de uitblinkers van deze ontmoeting moeten wor den beschouwd, terwijl Van Male, De Harder, Van der Veen en Vente dicht op hen volgen. In het Hongaarsche elftal trad doelverdediger Szabo sterk op den voorgrond, terwijl op den linksbuiten en linkshalf na, iedere speler vol komen zijn plaats waard was. Van Male heeft nog nooit in het Neder landsch elftal gefaald en dat is ook dezen mid dag niet gebeurd. Hij heeft enkele lastige lage ballen te verwerken gekregen, maar de Feijen- oord-keeper heeft het niet voor de helft zoo druk gehad als zijn collega in het andere doel. Blomvliet kwam er na een aarzelend be gin steeds beter in. Vooral in de tweede helft was zijn ingrijpen zeker, maar een belangrijke fout in zijn spel is het slechte wegwerken van den bal. Zonder "blessure is "Web er op die plaats zeker beter. Maar niettemin kan de Ajaxied in dezen zeer moeilijken wedstrijd met voldoening op zijn debuut terugzien. Caldenhove bereikte in sommige perioden weer zijn phenomenalen vorm, on danks het feit, dat rondom hem enkele debu tanten stonden, waardoor zijn taak verzwaard werd. Anderiesen heeft bergen werk verzet. Op dit zware Veld heeft deze spil, die tegen de 40 loopt, het hooge tempo tot het einde volge houden. Daarbij heeft hij zich een uitmunten den aanvoerder betoond, een prettige persoon lijkheid, die zijn medespelers wist aan te moe digen en door eigen voorbeeld Inspireerde. Op nieuw heeft Anderiesen laten zien, dat de beste spil toch nog altijd de speler is, die zoowel aan vallend als verdedigend tegen zijn taak is op gewassen. Stam heeft niet onverdienstelijk gedebu teerd. Hij heeft geruimen tijd noodig gehad om zich in dit milieu aan te passen, hétgeen mis schien ook zijn oorzaak vindt in het feit, dat hij den laatsten tijd veel op de spilplaats is uitge komen. In de tweede helft was hij al beter op dreef, doch toegegeven moet worden, dat hij een van de minst sterke spelers tégenover zich had. Schubert heeft een rustige partij voet bal gespeeld. Een grootschen indruk maakte zijn spel niet. maar het was nuttig zoowel in defensieven als in aanvallenden zin. Draeger, de vier de debutant, heeft een orachtige partij op de echtsbuitenplaats ver- olkt. In de eerste helft zigzagde hij met Van Ier Veen herhaaldelijk ioor de Hongaarsche verdediging, waar toch niemand minder dan Biro stond. Verschei dene malen gaf hij zui vere passes naar vrij staande binnenspclers, die er eehter niet van wisten te profiteeren. Ook zelf heeft hij een enkele maal een schot gelost, in de tweede ïclft was zijn spel iets ninder brilliant, maar ook toen heeft hy ver bluffende staaltjes van snelheid en techniek gedemonstreerd. En is het derde doelpunt niet ontstaan dank zij zijn schitterend voorberei dend werk? Van der Veen wordt als schakel in de voorhoede steeds beter, dat is in deze ont moeting wel gebleken. Zijn spel gaat langza merhand op dat van Smit lijken, maar gelukkig blijft hij meer voor. "Hij kon het uitnemend met Draeger vinden en dit ondanks het feit, dat de rechtsbinnenplaats hem niet zoo goed als de linksbinnenplaats ligt. Alleen schoot deze Oostelijke speler te weinig. Hij is een speler met weinig persoonlijke ambities, hij gaat in het geheel op, te veel zelfs, want wat meer schieten kan zijn spel slechts ten goede komen. Vente in den vorm van gisteren een zeer aangename verrassing is beslist te prefereeren boven Dumortier, vooral ook, omdat de Rotterdammer actiever is. Naast Vente opereerde Smit op ouderwet- sche wijze. Toen wij na afloop in de Holland sche kleedkamer kwamen was het eerste, wat Kick Smit tot ons zei: het ging weer net als vroeger. - Inderdaad, zijn heroptreden in het Neder landsch elftal, met eenige angst in verband met zijn knie, èn door Keuze-commissie, èn door andere insiders, tegemoet gezien, is prachtig geslaagd. Hij was weer de grondleg ger van de meeste aanvallen, hij dirigeerde het spel van links naar rechts, gaf afgemeten passes door het midden, zette Drager en De Harder om beurten aan het werk, hielp de middenlinie, waar hij maar kon, kortom, was de „zwerver", zooals wij hem van zijn beste wedstrijden zoo goed kenden. Alleen zijn schot was zwakker geworden, al dachten wij in den aanvang der tweede helft,, dat het ook daar nog wie mee -zou losloopen, getuige zijn kogel over de lat en zijn kopbal rakelings naast de paal. Dat laatste geschiedde in het „Hol- landsch" kwartiertje na de rust, ten Vente onhoudbaar inschoot, Smit twee bovenge schetste kansen had en De Harder van dichtbij inschoot waarb'j het Hongaarsche doel op on begrijpelijke wijze aan een doorboring ont kwam. DRAGER In de kleedkamer der ■Nederlandsche spelers heerscht een tevreden stemming. Allen zijn het er over eens, dat. het ccn goeden wedstrijd is geweest en dat de overwinning bij dat team is gekomen, hetwelk de zege verdiend heeft. Officials komen de spelers gelukwenschen met hun spel, en hun fraaie zege op dat sterke Hongaarsche elftal, dat immers onoverwinnelijk voor het Oranje-team scheen te zijn. Toch zijn de meesten te moe om te spreken, het zware veld heeft zijn werk gedaan en voor al het hooge tempo, waarin gedurende twee maal drie kwartier is gespeeld, heeft zijn sporen achter gelaten. Aanvoerder Anderiessen, die gedebuteerd heeft als captain, die speler, die er reeds had willèri uitscheiden, en thans 3<i jaar oud is, is v'olkomen te vreden over de ver richtingen van zijn ploeg. En ik denk zelf, aldus de Ajaxied, dat ik er maar voor een jaar weer bij teeken. Hy vond het een zeei fairen wedstrijd en vooral aan Hongaar sche zijde is buitenge woon correct ge speeld. Door de Oran je-ploeg is er frisch aangepakt. Zeker, het ging niet alles even te winnen was er en dat je tenslotte je Anderiessen. eersten wedstrijd als aanvoerder wint, is toch ook leuk. - •- 4 dat je tenslotet je eersten wedstrijd als aan voerder wint, is toch ook leuk. Smit constateert met voldoening, dat het weer als van ouds ging. Hij had gaarne een doelpunt gemaakt, maar zoo is het toch ook goed. Nergens heeft hij last van gehad en het spel van de Honggren inspireerde hem tot een gave partij vgetbal. Overal heerscht een prettige stemming, niet het minst bij de debutanten, die zich al zeer snel in de voorhen vreemde omgeving hebben weten aan te passen. Watervogels wonnen We zijn er inderdaad niet ver naast geweest toen we Wieringerwaard een kwade kans toedachten aan den Jan Ver- failleweg! Watervogels trok n.1. met een 20 zege aan het langste einde. De punten zijn voor hen van bijzonder groot belang, doordat ze een voor sprong op Strandvogels van twee punten ver kregen. Het programma voor de beide gevogelten luidt: Watervogels: MFC thuis; Texel en N. Nie- dorp uit. Strandvogels: BKC en MFC thuis; DTS uit. Zooals men ziet is voor Strandvogels de kans om een paar punten binnen te halen nog niet geheel weg, wanneer MFC zoo blijft suk kelen. De kans van Wieringerwaard op de tweede plaats is nog niet geheel verdwenen, maar, gezien het lange programma, toch heel wat verslechterd. De theoretische kans op de eerste plaats, die de roodbroeken bij een over winning hadden behouden, is verloren gegaan. Alleen Schagen zou nog gelyk kunnen komen met BKC. Door slechts gelijk te spelen Zondag tegen Atlas kan BKC alle onzekerheid weg nemen. BKC 15 12 2 1 46—15 26 Schagen 15 9 2 4 34—16 20 Texel 14 6 3 5 45—35 14 MFC.' 14 6 2 6 28—30 14 Atlas 13 6 1 6 26—27 13 N. Niedorp 13 5 3 5 26—33 13 W.waard 12 5 2 5 20—19 12 DTS 14 4 3 7 26—29 11 Watervogels 15 4 1 10 30—41 9 Strandvogels 15 3 1 11 18—55 7 In alle opzichten heeft Watervogels gisteren een verdiende zege op Wieringerwaard behaald, want niet alleen dat men meerendeels in den aanval is geweest, er werd beter gespeeld ook. Hoewel er niet zooveel capaciteiten aan te pas behoefden te komen om deze Wieringerwaard- ploeg te slaan, want de rood-witten presteer den maar heel weinig. Keeper Wagen heeft er nog veel uitgehouden, hoewel het af en toe een wonder was, dat de bal niet in het doel ge raakte. Ook mid-half Schenk speelde een goede party, maar dan zijn wij ook uitgepraat. Haze- loop presteerde weinig, steeds maar wilde hij er alleen van door, wat maar zelden lukte en dan was zijn schot nog veelal erg slecht. By Water vogels speelde linkshalf Been een uitmunten den wedstrijd. Trouwens de geheele middenlinie was er uitstekend in en zeer zeker heeft dit drietal een groot aandeel gehad in 't voort durend Watervogels-offensief. Jammer is het, dat de zwarten maar geen binnentrio op de been kunnen brengen. Want zonder uitzondering voldeed geen van drieën, hoewel het" ha de rust iets beter ging. De nieu weling Koomén als rechtsbuiten speelde een heel goeden wedstrijd, hij hoede zich echter voor te scherp voorzetten. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Hoek werd de bal aan het rollen gebracht en al direct schoot v. 't Hert den bal over de lat. Het begin bracht een vrijwel gelijkopgaanden strijd, die zich meestal op het middenveld afspeelde. Een verdwaalde voorzet van Koomen bezorgde Wagen geen moeilijkheden, evenmin als een schuiver van v. 't Hert. In beide voorhoede's werd danig geknoeid, doelpunten bleven dan ook in de eerste helft uit. Kort voor de thee kopte v. 't Hert wel goed in, maar Wagen redde ten koste eener corner. In de tweede helft waren het steeds Water vogels, die de lakens uitdeelden. En toch juist in deze periodes had Wieringerwaard, mèt een schutter, nog een voorsprong kunnen nemen. Maar door treuzelen ging alles verloren even zoo bij Watervogels, hoewel keeper Wagen geen pech had. Hoeveel maal zouden de zwarten voor doel hebben gestaan, dat Wagen de bal nog juist tegen zijn voet of lichaam aankreeg De doelpunten. Eindelijk na 33 min. in de tweede helft ging v. 't Hert er vandoor, de bal kwam by Hoog- vorst, die een prachtig schot inzond en onhoud baar voor Wagen zeilde de bal langs de paal in het net 10. Vijf min, later was het weer Hoogvorst die goed op doel schoot, Saai ver anderde den bal van richting en het was 20. Nog voor het einde kreeg Watervogels een penalty, maar v. 't Hert schoot te zacht, zoodat Wagen den bal gemakkelijk kon keeren. Kort hierop kwam het einde en had Watervogels een verdiende overwinning behaald. Proef wedstrijd te Den Helder: Helder 2Districtiselftal Den Helder en Omstreken afgek. en Omstreken 2 G.: Texel 2Cocksdorp 02 Helder 4Tex. Boys afgek. BKC 2HRC 5 2—5 3 G.: Helder 6Petten 2 afgek. HRC T-Succes 3 afgek. 4 F.: Watervogels 3— Watervogels 4 92 4 G.: W. waard 3BKC 3 af ge. Adspiranten: Afd. P.: BKC a—Oudesluis a Afd. Q.: HRC c—Helder c Afd. R.: HRC fSucces b HRC eHelder d 1—0 afgek. afgek. afgek. Het is een zuinige dag geweest in den Noord-Hollandschen. Vooral jammer was het, dat de terreinafkeuringen ook de wapen schouw voor het N.H.V.B.-elftal te Den Hel der verijdelden. Er is echter één troost: uit stel is geen afstel in dit geval enis niet heel het Nederlandsche voetbalvolk geheel tevreden gesteld door de even fraaie als on gedachte zege van het Nederlandsch elftal in Rotterdarp?! We zullen ons ten aanzien van den NHVB tot een korte bespreking beperken. De zege van Cocksdorp, evenals die van HRC 5 was K.N.V.B. AicmarlaHRC; RCH—Alkm. Boys; OSVWest-Frisia. HelderBeverwijk; Purmersteyn— Succes. Atlas—BKC; Schagen—DTSStrand vogelsMFCWieringerwaa rdNieuwe Niedorp; Texel—Watervogels. HRC 2—DWS 2. HRC 3Hollandia 2; Alkm. Boys 2 —Helder 2; WFC 3Alcmaria 2. N.H.V.B. (Voorloopig). Oudesluis 1Petten 1; HRC 4Suc- ces 2; JVC 1Schoorl 1; Koedijk 1 Helder 3. Sporters 2Holl. 4; N. Niedorp 2 Oudendijk 1. HRC 5Helder 4; BKC 2—Texel 2; Watevogels 2Tex. Boys X. verwacht en houdt de situatfë ongewijzigd. Watervogels 3 zegevierde nu heel wat royaler over haar eigen vierde elftal dan de eerste maal, toen het bij 4—3 bleef. De adspirantenuitslag BKC aOudesluis a tenslotte is ietwat verrassend en bewijst, dat de Poldersche jongens op eigen véld nog wel eens voor een behoorlijke prestatie kunnen zorgen. Op het terrein van Ajax is Zaterdagmid dag de ontmoeting tusschen het Amster damsch elftal en een ploeg van de Zwalu wen gespeeld, welke wedstrijd in een 51 overwinning der hoofdstedelingen eindigde, een resultaat, dat wel iets geflatteerd mocht worden genoemd. Uitblinkers waren er in beide ploegen niet te vinden. Een uitzondering moeten wy ma ken voor Fischer, den rechtsbuiten van het Amsterdamsch elftal, die een uitstekende partij voetbal ten beste gaf, een speler, die voor het doel altijd gevaarlijk was. t£cAaaUen Bij de wereldkampioenschappen wint z\j de 500 meter en eindigt als no. 2 in het algemeen klassement. De Nederlandsche schaatskampioene, mej. Gonda Donker, heeft met groot suc ces deelgenomen aan de wereldkampioen schappen, welke gisteren te Tampere ge houden zijn. In een schitterende race, welke op slecht ys plaats had, maakte zij op de 500 meter den besten tijd van alle deelneemsters, n.1. 54.3 sec. Ook op de 3000 meter deed zij fraai werk door als no. 3 te eindigen in 6 min. 43.6 sec. Jammer, dat zij tydens deze race een inzinking had, anders had zij den wereldtitel voor het grijpen gehad! Nu werd Gonda tweede, hetgeen natuurlijk ook een prachtig resultaat is, waarmede wij haar dan ook van harte geluk wenschen. Keiler en Vos eindigen gelijk. Gisteren is de laatste ronde van de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland gespeeld. Daar Keiler en los samen de eerste plaats plaats bezetten, zullen zij nog drie par tijen spelen en wel op Zaterdag 11 Maart, Zaterdag 18 Maart en Zondag 19 Maart. De uitslagen luiden: Rustenburg remise met Cohen, Druyf remise met Bom, v. d. Kraan remise met Raman, Keiler remise met Idzerda, Vos wint van Kinnegin, Dukel wint van Lochtenberg. De eindstand luidt: 1 en 2 Keiler en Vos, 15 punten; 3 en 4 Bom en v. d. Kraan, 13 punten; 5 Dukel, 12 punten; 6 en 7 Kinnegin en Raman, 11 pun ten; 8 Idzerda, 10 punten; 9 Rustenburg, 9 punten; 10 en 11 Cohen en Druyf, 8 punten; 12 Lochtenberg, 7 punten. Inge Soerensen heeft gistermiddag het wereldrecord 500 meter schoolslag her overd. Zij legde den afstand af in 7 min. 58.4 sec. Het record stond op naam van de Bel gische zwemster Yvonne van de Kerkhove, die het met 8 min. 1.6 sec. op 25 Januari jl. te Ostende vestigde. UaAnwniicPie £>icPiaamAaniui-!&fajtLtvg Uno-geAe £enenó opvatting.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7