„DE VREDE het werk der gerechtigheid" ROODE STER DE WERELD Hij is er wèg van! woorden Tsjecho S'owakije innerlijk verdeeld Vredesboodschap van den nieuwen Paus Minister Steenberghe vertrekt Dinsdag naar Leipzig Met de D.C, 4 in 272 dag naar Indië Postvlucbten op Indiè Het devies van Pius XI1 Maglione Staatssecretaris Twee Engelsche journalisten in Dantzig gearresteerd Een Koolhoven met meeuwenvleugels Eindelijk een accoord in de visscberijkwestie Rusland-Japan PUBLICATIE in WCitlig UUelunnen 50 K M. per uur zonder gangmaking HOOSEVELT IS OPRECHT VERHEUGD. Men gelooft, hoewel iedere ©ffi- cieele bevestiging ontbreekt, dat de Paus heeft besloten Maglione vroeger apostolisch Nuntius te Parijs, tot Staatssecretaris te benoemen. Vernomen wordt, dat de Paus als devies houdt, dat hetwelk hij reeds als kardinaal voerde: „Opus Justi- tiae Pax". (De vrede, het werk der rechtvaardigheid). Geheel Rome is in feeststemming, van al- Je huizen wapperen de vlaggen en alle ge- Bteuwen waren gisteravond geillumineerd. Dit zóu waarschijnlijk, aldus het Hsbl., ook wel het geval geweest zijn indien een andere kardinaal tot de hoogste waardig heid ware geroepen, maar het is toch dit maal meer van harte: Immers Paus Pius XII is Romein; voor de eerste maal na een zeer lange periode van Pausen uit andere deelen van Italië is er weer een Romano di Roma op den stoel van Petrus. De Pacelli's zijn afkomstig uit de omgeving van Viterbo, iets ten noorden van Rome, doch zij wonen reeds sedert verscheidene generaties in de eeuwige stad. En bovendien behoort een Vi- terbeen ten slotte ook al tot dat zeer spe ciale menschenslag der Romeinen. Kardinalen pakten reeds hun koffers Volgens berichten, die in Vaticaansche kringen de ronde doen, die echter niet be vestigd zijn, heeft Pacelli bij de eerste stem ming in het conclaaf 35 stemmen op zich vereenigd, 40 bij de tweede en 61 bij de der de. De kardinalen, zoo zegt men, waren zoo zeker van de verkiezing van Pacelli, dat een aantal hunner reeds de koffers gepakt had om te vertrekken. Tijdens de stemming zat kardinaal Pa celli in de Sixtijnsche kapel naast kardinaal Lavitrano, die eveneens in aanmerking scheen te komen voor den Heiligen Stoel. Kardinaal Pacelli zag bleek en verborg van tijd tot tijd zijn gelaat in de handen. Alvorens zich naar buiten te begeven na de verkiezing, tot het zegenen van de me nigte, bezocht de nieuwe Paus eenige zieke kardinalen in hun cel. Hartelijk omarmde hij kardinaal Marchctti-Seivaggiani, met wien hij sedert zijn jeugd bevriend is. Kort na zijn verkiezing telefoneerde de nieuwe Paus ook met zijn zusters. De leefwijze van Pius XII. De Italiaansche bladen laten in hun be schouwingen over den nieuwen Paus voor al uitkomen, dat hij een harde werker is. In de negen jaren van zijn ambt als staats secretaris stond hij altijd om zes uur op. Een uur later bevond hij zich aan zijn schrijftafel, waar hij bleef werken tot half twee en soms zelfs tot half drie. Na een uiterst eenvoudigen maaltijd begaf hij zich altijd per auto naar het pincio of naar het perk op den heuvel Mario, waar hij vaak een wandeling maakte. In het Vaticaan teruggekeerd, hervatte hij zijn werkzaam heden. Een vroegere medeleerling van den Paus aan het lyceum, die thans advocaat is, verklaarde in een persgesprek, dat Pacelli zich onderscheidde door zijn brillante intel ligentie, zijn sterken wil, zijn onkreukbaar heid, zijn goed karakter, zijn goede manie ren en hoffelijkheid, en dat al zijn vrienden ervan overtuigd waren, dat voor hem een groote toekomst was weggelegd. Gelukwenschen van Roosevelt en Daladier. Roosevelt heeft den nieuwen Paus het volgende telegram gezonden: „Met oprechte vreugde heb ik Uw ver kiezing tot Paus vernomen. In blijde her innering aan onze ontmoeting ter gelegen heid van Uw recent bezoek aan de Ver- eenigde Staten, wil ik van deze gelegen heid gebruik maken om U mijn persoon lijke felicitaties en goede wenschen te doen toekomen." Ook de Fransche minister-president, Dala dier, deed Pius XII zijn gelukwenschen toe komen. Duitsche pers valt de Fransche aan. De „Berliner Boersenzeitung" verklaart in een hoofdartikel! dat een groot deel der Fransche pers Paus Pius XII reeds direct na zijn verkiezing een standpunt ten gun ste der democratieën en tegen de autori taire staten toeschrijft. Nog geen 24 uur zijn sinds 't besluit van het Conclaaf voor bij, aldus de Berliner Boersenzeitung, of de Fransche pers noemt den nieuwen Paus reeds een politieke aanwinst van Frank- lijk. De nonchalance van een dergelijke aanmatiging zou verwondering kunnen baren, wanneer zij niet juist zou voortko men uit de Fransche mentaliteit. Reeds vele Pausen hebben hen teleurgesteld, die meen den uit het leven en het optreden dezer Pausen voor de kroning voorspellingen voor hun lateren arbeid op den Stoel van Petrus te kunnen doen. Praag kan het met Slowakije niet eens worden. Tsjecho Slowakije ziet zich tegenover een crisis geplaatst, welke zijn bestaan als fede ralen staat zou kunnen beïnvloeden, ten ge volge van een mislukking der onderhande lingen tusschen de regeering te Praag en de Slowaaksche ministers. Volgens bevoegde kringen heeft Beran, de federale premier, geweigerd zekere Slo waaksche eischen verder in overweging te nemen totdat de Slowaaksche ministers de finitieve verzekeringen zullen hebben gege ven ten aanzien van de wijze, waarop zij zich een toekomstige samenwerking der Slowaken in den federalen staat voor oogen stellen. Zij zagen teveel. De politie van Dantzig heeft twee Engel sche journalisten, Maugham Jones, den cor respondent van de Daily Express, en mej. Hobling, de correspondente van Reuter, ge arresteerd, toen zij aanwezig waren bij de inscheping van een convooi van 500 Dant- ziger Joden, die gisteren uit de vrije stad vertrokken zijn. Deze emigranten, reizen in verzegelde wa gons dwars door Duitschland naar een Mid- dellandsche-zeehaven, van waar zij hun reis zullen voortzetten. De beide journalisten werden, nadat zij enkele uren waren vastgehouden, door tus- schenkomst van den Britschen consul te Dantzig vrijgelaten. TUSSCHEN TWEE MIJNWAGENS BEKNELD. Gisterochtend omstreeks half acht is de achttienjarige sleeper P. Florax uit Hoens- broek in de ondergrondsche werken van de staatsmijn „Emma" tusschen twee mijnwa- gens bekneld geraakt tengevolge waarvan hij onmiddellijk overleed. „VREDE, WELKE DE VRUCHT IS VAN LIEFDE EN RECHTVAARDIGHEID". „ONGEWAPEND TEGEN HET GROOTE KWAAD, DAT OP DE WERELD WERKT". Gistermiddag te negen minuten over twaalf (Italiaansche tijd) sprak Z.H. Paus Pius XII zijn eerste bood schap tot het geheele Katholieke volk uit voor de radio. De rede duurde vier en een halve minuut en begint als volgt: „Terwijl onze ziel is vervuld van de diep ste aandoening en wij ons als beangst voe len voor de zware verantwoordelijkheid, welke de Goddelijke Voorzienigheid, in Haar onnaspeurlijke plannen, ons op de schou ders heeft gelegd, voelen wij ons geroepen zonder verwijl de Katholieke wereld met ons eerste vaderlijke woord onze eerste ge dachten kenbaar te maken. Nadat de Paus den zegen des hemels heeft afgesmeekt over de r.k. geestelijkheid en alle ge'oovigen, zegt Zijne Heiligheid: Doch op dit plechtig oogenblik gaat onze gedachte ook uit naar allen, die buiten de ke"k staan en die zich verheugen, willen wij gelooven, dat de Paus ook voor hen bidt tot den Almachtigen God en hun alle goed wenscht. Aan deze vaderlijke boodschap willen wij nog toevoegen den wensch en een aanspo ring tot vrede, den vrede, welken ieder mensch met een hart moet verlangen en welke de vrucht is van liefde en recht vaardigheid. Wij vragen allen menschen dezen vrede te aanvaarden, den vrede van een gerust geweten in de vriend schap met God, den vrede van de eensgezinde en harmonieuze gezin nen door de heilige liefde tot Chris tus, den vrede tenslotte tusschen de volken door broederlijke hulp, vriendschappelijke samenwerking en hartelijke overeenstemming in het groote belang van het mensehelijk geslacht, onder toezicht en bescher ming van de Goddelijke Voorzienig heid. En in deze moeilijke uren, terwijl zooveel hinderpalen zich in den weg van den wa ren vrede, welke de oprechte hartewensch is, schijnen te plaatsen, bidden wij God in het bijzonder voor allen, die aan het hoofd van de staten zijn geplaatst en die de groote eer genieten en op wie de zware taak rust de volken te leiden op den weg van welvaart en vooruitgang. Wij hebben voor oogen het visioen van het groote kwaad, dat op de wereld werkt en tot bestrijding waarvan de gezegende God ons heeft gezonden, ongewapend, doch vol vertrouwen. Om allen aan te sporen ontleenen wij woorden aan den Heiligen Paulus: „begrijpt ons goed.' De Paus sprak met een heldere, duide lijke stem. Na den Pauselijken zegen werd een korte Latijnsche hymne gezongen. Vrijdag brengt hij een bezoek aan dr. Funk. Zooals wij reeds hebben gemeld zal de minister van economische zaken, Z.Exc. mr. M. P. L. Steenberghe, binnenkort een bezoek brengen aan Duitschland. Het vorig jaar ontving de minister reeds een uitnoodiging om de Leipziger Messe te bezoeken, doch hij was door zijn werkzaamheden hier te lande verhinderd aan de uitnoodiging ge volg te geven. Thans zal de minister Dinsdagavond 7 Maart naar Leipzig vertrekken. In den ochtend van 8 Maart zal hij een bezoek brengen aan de Ncderlandsche af- deeling op de Leipziger Messe, waarna hij 's middags en den volgenden morgen de ge heele tentoonstelling in oogcnschouw zal nemen. Donderdagmiddag 9 Mrt. vertrekt de minister uit Leipzig naar Berlijn. Op Vrij dag. 10 Maart zal hij o.m. een beleefdheids bezoek brengen bij zijn ambtgenoot, minis ter dr. Funk. Met den nachttrein, welke Zaterdag uit Berlijn vertrekt, keert minister Steenberghe naar Den Haag terug, waar hij 12 Maart ar riveert. NEDERLAND KOOPT ZES DOUGLAS DC 4 TOESTELLEN. De minister van Waterstaat heeft thans zijn goedkeuring gehecht aan den aankoop der zes Douglas DC 4- toestellen. Het eerste toestel wordt in April 1940 in Nederland verwacht, terwijl de andere zullen volgen met tus- schenpoozen van een maand. Zoo dra voldoende toestellen aanwezig zijn, zullen zij worden ingezet op de Indië-lijn. Dag en nacht vliegend, zullen deze vliegtuigen in 2^2 dag Indië kunnen bereiken. De dienst- frequentie zal dan, aldus de Tel. wor den teruggebracht tot tweemaal per week. Bestellingen op den verkenner F. K. 56 en de jager F. K. 58. De eenpersoons jager FK 58, het Koolho- venproduct dat op den Parijschen Lucht vaartsalon de bijzondere belangstelling van de buitenlandsche militaire autoriteiten trok, heeft vanzelfsprekend ook de aandacht der Nederlandsche luchtvaartautoriteiten opge- ëischfc. Onze Regeering heeft zoo juist eenige tientallen toestellen van dit type besteld, daarmede de uitstekende kwaliteiten van dit nationale product erkennend, welks aan zienlijke duiksnelheid en snelheid in hori zontale vlucht het stempelen tot een der snelste jagers van Europa. Zooals bekend, houwt Koolhoven op het oogenblik -een serie van 50 FK 58's voor Frankrijk, terwijl I.A.P. zoo juist verneemt dat Koolhoven de licentie voor den bouw van de FK 58 verkocht heeft aan de Bel gische S.A.B.C.A.-vliegtuigfabriek. Bovendien heeft de Ncderlandsche regce- ring aldus 't Hsb tegelijkertijd met de or der op de FI\ 58 een ruime bestelling ge daan op de Koolhoven FK 56, een tweeper soons verkenningsvliegtuig, dat opvalt door zijn meeuwvleugelconstructie. De maximum snelheid van dit toestel is 300 km. per uur op 500 meter. Beide landen bereid tot concessies. Van welingelichte Japansche zijde wordt medegedeeld, dat tusschen Tokio en Moskou eindelijk een compromis zou worden bespro ken met betrekking tot de visscherij in de Siberische wateren. Tokio zou bereid zijn enkele visscherijperceelen, waarvoor de Sov jet-Unie in verband met de strategische be- teekenis de concessie weigert te verlengen, prijs te geven, daarentegen zou Moskou be reid zijn, er van af te zien, de Japansche per ceelen, die tot dusver niet onder een speciale regeling vielen, in veiling te brengen, ter wijl het voorts zou overwegen an de .Tpan- sche visschers een aantal nieuwe visscherij- gronden ter beschikking te stellen, ter ver vanging van de terugetrokken perceelen. Van Italiaansche en Duitsche zijde zou krachtig invloed op Japan worden uitgeoe fend om deze regeling te aanvaarden. Volgens dezelfde welingelichte kringen is er alle kans, dat het compromis tegen het midden van deze maand tot stand komt en zou kort daarna de totstandkoming te ver wachten zijn van een drievoudig accoord tot versterking van het anti-kominternpact. STEUN VERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 27 Februari t.m. 4 Maart 1939. zal be dragen f2.per 100 kg. voor groene erw ten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan het standaardmonster van kwa liteitsklasse C ep f 1.50 per 100 kg voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f2. per _100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 3 Maart 1939. (Adv.) Ja, wie een pijpje Roode Ster op steekt, is „wèg" van dit heerlijk aroma, dezen fijnen smaakWant Niemeijer's Roode Ster, zoo mild en geurig, blinkt uit in kwaliteit. NIEMEIJER'S ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PUP! ONZE OOST. BANDJIR VERNIELT DERTIG HUIZEN. Vertrek van Aankomst te Pelikaan [singap. 3 Mrt. Band. 3 Mrt (heenreis) I 1 l- Valk (heenreis) Gier (terugreis) Reiger (heenreis) Zilverreiger (terugreis) Basra 3 Mrt. Jodhp. 3 Mrt. Jodhp. 3 Mrt. Bagd. 3 Mrt. Napels 3 Mrt. [Alex, 3 Mrt. Medan 3 Mrt. Rang. 3 Mrt 6, 10 en 1 3 ct. per half ons Tengevolge van de bandjirs, waarover wij gisteren reeds berichtten, is een brug van de Kediri Stoomtram Mij. neergestort. De stremming zal ongeveer een week duren. De provinciale weg is voor een gedeelte weggeslagen. Verschillende sawahs zijn on der water gezet, waarbij de op het veld staande gewassen vernield zijn. In diverse plaatsen zijn huizen vernield, in totaal 30 huizen. Verder zijn, aldus de N. R. Crt., kleinere bruggen verwoest, waardoor het verkeer per as gestremd is. Een inlander uit Poerwoasri is door den bandjir mee gesleurd. Fransche renner verbetert een record op een speciaal rijwiel. Op de gemeentelijke wielerbaan van Pa rijs, in het bosch van ViPcenncs, een ce menten baan van 500 meter, heeft gisteren de wielrenner Francis Faure op een spe ciaal rijwiel meer dan 50 K.M. in het uur afgelegd. Hij heeft zich daartoe bediend van een rijwiel, waarop de bestuurder achterover ligt, een z.g. velocar. Faure heeft al her haaldelijk zijn kunnen getoond op dit rij wiel en gisteren is hij erin geslaagd den afstand van 50 K.M. 7(37 M. in een uur af te leggen, et is voor het eerst, dat een renner zonder gangmaking de 50 K.M. in een uur overschrijdt Faure reed met een rijwiel met een ver snelling van 9.20 m. aldus het Hsbl. In de eerste ronde ging het begrijpelijkerwijze minder snel. doch vrij gauw kwam hij op gang en hij legde regelmatig elke ronde in 35 seconden af, wat dus bijna 515^ k.m. r.er uur bpteekprit. Tn het half uur legde hij af 25.555 K.M. Daarna ging het even iets langzamer, enkele ronden kwamen in 36 seconden en een van 37 seconden, doch Faure kwam zijn inzinking vrij snel te bo ven. De 50 K.M. gingen in 59 min. 23.2 sec. en hij eindigde het uur met een afstand van 50.737 K.M. Zooals men weet, heeft de U.C.T. sinds eenigen tijd de records op speciale rijwie len erkend. Het vorige record was ge maakt door den renner Betrhlet 18 Nov. 1933 op de haan van Montlherv. Men her innert zich misschien, dat Berthet toen ge bruik maakte van een rijwiel, dat als het ware ongesloten lag in een carrosserie in den vorm van een ei. Berthet heeft toen 49.922 K.M. afgplocd. Faure heeft dus voor het eerst de 50 K.M. overschreden. liet schitterende lenteweer heeft zeker tot het slagen van Faure's poging medege werkt. BILJARTEN. PHENOMENAAL SPEL VAN GABRIëLS. De wereldkampioenschappen 45 2. Op den tweeden dag der wereld kampioenschappen 45/2 maakte de titelhouder René Gabriëls in zijn par tij tegen den Zwitser Loeb de 400 in drie beurten vol, met een meester lijke slotserie van 288. Voor zijn hee- le partij had de Belg 55 minuten noodig. Sweering heeft twee overwinningen aan zijn eerste toegevoegd. Dommering en v. Lijmeren waren een vrij gemakkelijke prooi voor den Amsterdammer. Toch haalde v Eijmeren gisteren zijn eerste winst binnen. Hij sloeg den Franschman Galmiche op vol komen regelmatige wijze met een gemiddel de van 21.05. Nadat Dommering had verlo ren van Sweering, moiest hij aantreden te gen Gabriëls. De Arnhemmer kreeg geen schijn van kans. Zijn fameuze tegenstan der had slechts 10 beurten noodig en speel de dus met een moyenne van 40. Voor Ga briëls niet zoo geweldig, -oor den armen Dommering echter enorm hoog! De Fransche kampioen Ciite bleef winnen achtereenvolgens werden Claeys (België) en Loeb (Zwitserland) het slachtoffer van zijn biljartkunsten. Galmiche behaalde zijn eerste overwinning en wel op Claeys Na twee dagen en drie partijen'zijn Ga briëls, Cöte en Sweering dus nog ongesla gen. Zwitsersche journalisten mogen in R0m, blijven. Volgens een bericht van ]let Zwitsersche telegraaf-agentschap beeft het Italiaansche ministerie van buitenland- sclie zaken den Zwitserschen gezant te Rome medegedeeld, dat de drie Zwitser sche journalisten, die bevel hadden gekre- gen Italië te verlaten, voorloopig te R0. ine kunnen blijven. Deensche Koningspaar Ie Parijs. Gister. ochtend negen uur is het Deensche ko- ningspaar uit Cannes komend, te aPrijs gearriveerd. Robbenvanger in nood. Terwijl het schip lievig door den storm wordt gebeukt, werkt de bemanning van den robbenvan ger „Ranger" met man en macht om het schip drijvende te houden. De machineka mer staat onder water en het schip drijft hulpeloos in de Placentia-baai. De „Ran ger" vaart reeds 67 jaar als robbenvanger en is het oudste houten schip in deze tak van nijverheid. Nader wordt gemeld, dat het Britsche s.s. Imogcne er in is geslaagd vast te maken aan de Ranger en tracht dit schip thans naar St. Mar.v's Ray te slepen, ten einde de rest van de beman ning aan boord te nemen. Een deel was reeds in veiligheid. De arsenaalontploffing in Japan. De ma< terieele schade te Hirakata, waar een ar senaal in de lucht is gevlogen, is kleiner dan aanvankelijk gemeld. Het aantal to taal vernielde huizen bedraagt 250, voorts zijn 100 huizen gedeeltelijk vernield. Er staan in Hirakata 5.950 huizen. Er zijn 18 menschen gedood, 135 worden vermist en 502 zijn gewond. De meeste vluchte lingen zijn naar de stad teruggekeerd en de brand is gebluscht. Krijgt Polen vier kardinalen. Uit Romp wordt aan de bladen gemeld, dat daar ge ruchten in omloop zijn over de a.s. be noeming van nieuwe Poolschc kardinalen, wier aantal van twee op vier zou wor den gebracht. Op het oogenblik is er een kardinaalszetel in Polen vacant wegens het overlijden van kardinaal Kakowsky, Duitschers welkom in Zuid-Slavië. Mim> ter-president Zwetkowitsj heeft gistermid dag de parlementaire vertegenwoordigers van de Duitsche volksgroep ontvangen. De premier zeide. toe, dat hij zorg wilde dra gen voor een ongehinderde ontplooiing dezer volksgroep in Zuid-Slavië op cultu reel en economisch gebied. Duitsche propaganda in 't Mcmelgcbicd. De leider der Duitschers in het Memelge- bied, dr. Ncumann, heeft een arbeidsfront naar het model van het Duitsche arbeids front opgericht. In de eerste drie dagen hebben zich drieduizend personen als lid opgegeven. Op 21 Februari is een organi satie voor de Hitler-jeugd opgericht, waar van alle jonge Duitschers tot 18 jaar lid moeten zijn. De neutraliteitswetgeving in de V.S, Veel kans geeft men thans den republikein- schen senator, Nye, niet. Deze tracht een algeheel verbod te verkrijgen van den uitvoer van krijgstuig in oorlogs- en vre destijd, doch algemeen gelooft men, dat zijn verstrekkend standpunt nie' veel steun zal ontmoeten. Betere kansen heeft een meer liberaal statuut, dat niet aan vallende staten toegang verschaft tot de Amerikaanschc voorraden, zooals voorge steld door den democratischen senator Thomas en anderen. Verraders in Duitschland zwaar gestraft» Het volksgerechtshof te Hamburg heeft wegens hoogverraad Herbert Israël Mi* chaelis ter dood veroordeeld, Wegens hoog verraad, verbreiding tot hoogverraad, ver raad van staatsgeheimen en verlecning van hulp aan landsverraad kreeg een be klaagde levenslange tuchthuisstraf en vijf anderen tuchthuisstraffen van 12 tot 5 jaar. Sovjet-Unie acht nietinmengingscomniis» sie doelloos. De raad van volkscommis sarissen der Sovjet-Unie heeft besloten haar vertegenwoordiger uit de niet-inmen- gingscommissie te Londen terug te roepen» met het oog op het feit, dat de niet-in- mengingscommlsie sedert lang heeft op gehouden te functionneeren en haar be staan doelloos is geworden. Goering heden te Rome. Goering zal he< den te Rome aankomen. Hoewel zijn be zoek aan Italië van particulieren aard zal zijn, zal hij toch gelegenheid hebben zijn Italiaansche vrienden, Mussolini in begrepen,te ontmoeten. Aangezien hij niet zoo goed in orde is, aldus Reuter, wil hij tijdens zijn afwezig-, heul niet gestoord worden over aangele genheden zijn verschillende departemen ten betreffende. Britscli vrachtschip aan den grond. Britsche 1566 ton nietende vrachtschip amalek, dat door een Japansche stoom vaartmaatschappij was gecharterd, is ter hoogte van Ryojocn (Port Arthur), gister ochtend om 3 uur 50 tijdens een dichten hiist aan den grond geloopen. De Zama- i 'a ernsl'g 'ek. Een apanner heelt de leden der bemanning opgepikt. Einde der Britsche vlootoefeninaen gebls* De gecombineerde oefeningen van de Britsche thuisvloot en de Middelland- sche Zeevloot op deji Atlantischen Oceaan waaraan werd deelgenomen door 12 ad miraals en ongeveer 24.000 officieren en manschappen, zijn geëindigd. Meer dan honderd oorlogsschepen zijn te Gibraltar aangekomen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2