Sparen op veevoer in oorlogstijd 3P) SC Postvlucbten op Indiè DE WERELD woorden Voetgangers verstandiger dan automobilisten! Koopt Natuurmonumenten de Wolfhezer bosschen? Tilburg krijgt een munitiefabriek „Goebbels wil de autarkie verlaten' M a i s-soj a onontbeerlijk Kleedinpmagazijn tc Didam door brand verwoest Troelstra-beweging in Noord Holland Zuinig - Snel Betrouwbaar! Duitsche kardinalen bij den Paus Smitshuyzen weer op dreef in weinig - x f y - Een Duitsch menu. Metaalindustrie moet snel op oorlogsproductie kunnen worden overgeschakeld. Geen te genstellingen meer tusschen kapitaal en arbeid! Dus nationale moreele herbewapening! In het klein auditorium van de Rijksuni versiteit te Utrecht hield Dr. W. K. H. Feuil- letau de Bruyn gisteravond wederom een voordracht over industrieele verdedigings voorbereiding. Spr. begon met de beantwoording van een hem gestelde vraag en een verzoek om na dere inlichtingen over de mais-soja ensillage voor veevoeder. Spr. wees er op dat door groenvoe- der-ensillage van het eiwitrijke soja- groen van 4 ha. en van het mais- groen van 16 ha. een hoeveelheid voeder van 6000 koeien-voederdagen wordt gewonnen, met de in Duitsch- land na 15 jaren selectie gekweekte oogst-bestendige sojaboon, en met de snelrijpcnde maissoorten. Mais bevordert vetvorming. Bovendien worden 6 a 8 ton sojaboonen geoogst en ongeveer 90 ton mais, terwijl vooral de lichte gronden daardoor bejer in eigen veevoeder kunnen voorzien. Het voe deren met de maisplant heeft het voordeel dat het de vetvorming in de melk aanzien lijk bevordert en ook de kwaliteit van het botervet verbetert. Het sojaschroot geeft door zijn zeer hoog eiwitgehalte de hoogste melkproductie van alle veekoeksoorten. Bovendien is het sojameel van groot be lang voor de bereiding van oorlogsbrood, doordat menging met 3 a 5 pet. sojameel de baktechnische eigenschappen van zachte tarwe belangrijk verbetert. De sojaboon en de maisplant verdienen zeker de volle aandacht der landbouwdes kundigen en van het departement van Eco nomische Zaken. Hamsteren. De tweede vraag betrof de brochure van „nationale veiligheid" omtrent het hamste ren. Spr. juicht de uitgifte van dit vlug schriftje toe. Spr. hoopt, dat het niet bij deze eerste stap zal blijven, maar dat nationale veilig heid samen met andere vereenigingen zal overgaan tot het samenstellen van een spijs kaart voor alle jaargetijden, in den geest ■van de enkele jaren geleden door het Insti- tut Für Konjunkturforschung uitgegeven Reichsspeisekarte. Volgens dit Duitsche me nu,d at meer op plantaardigen kost is ingesteld, kan men tegen aanzienlijk lageren prijs in het aantal voor de voeding benoo- digde caloriën voorzien. Materiaalverbruik. Overgaande tot de industrieele voorberei ding, wijst spr. op het enorme materiaal- verbruik in een modernen oorlog. Nederland ging in 1914 den oorlog in met een voorraad van 120 mm. infanteriepatro- nen. De productie werd later opgevoerd tot 210 mm. patronen p. jaar. De oorlogsstatis tiek leert, dat voor een legersterkte van 450.000 man van ons leger 2700 mm, dus 131/2 maal zooveel patronen noodisr zouden zijn geweest. In den slag aan de Aisno in April 1917 werden in enkele dagen 33 millioen artillerie-projectielen, met bijna 4000 stukken geschut verschoten, dus ruim SOOO projectielen per stuk. Eind 1917 be schikte de Nederlandsrhe artillerie als to tale voorraad over 2400 projectielen per stuk. Zorgvuldige voorbereiding en snelle omschakeling op oorlogsproductie van de metaalindustrie is dus noodig om in de be hoeften van het leger te voorzien. De trein speelt een groote rol. Vervolgens wijst spreker op de zeer groote beteekenis der spoorwegen bij een operatief optreden van het leger. Geweldige eischen worden aan personeel en materieel der spoorwegen in oorlogstijd gesteld. In den wereldoorlog waren voor den dienst van aan- en afvoer van een enkele divisie in de frontlijn per dag hij een aanval 70 treinen noodig, waarvan 46 pet. voor munitie-aan voer, 14 pet. voor de verplegingsmiddelen, 13 pet voor steenkool en de rest voor pio niergereedschap, reparatie- en stellingma teriaal. Overigens zal centralisatie van alle ver voersmiddelen in één hand geboden zijn. Ons staalgebrek. Spreker behandelt daarna uitvoerig die grondstoffen, waaraan gedurende den oor log groot gebrek bleek te bestaan in Neder land. Het gebruik aan ijzer en staal per soldaat beeft in 1918 ongeveer 4 ton per jaar bedragen. Bij een legersterkte van 200.000 man zou naar dien maatstaf het jaarverbruik alleen van het leger al 800.000 ton bedragen. De capaci teit van onze hoogovens bedraagt echter maar 275.000 ton ijzer, schikt voor de verwerking Siemens-Martin staal, waaruit der toevoeging van ijzerschroof ten hoogste 090.000 ton staal kan worden geproduceerd, indien er al thans voldoende ijzerschroof in Sie mens Martinstaai ovens zijn. De ko'en-, electrieiteits-, gas, en pefrole- umvoorziening in oorlogstijd worden uitvoe rig behandeld. Snreker wijst vooral 011 de groote betee kenis die een electro-industrie heeft voor de snelle overschakeling op de oorlogsin dustrie. Bevordering der electro-industrie door ver laging van electriciteitstarievcn acht spre- ge- van 011- KS5 ker geboden, daarnaast koppeling van de groote stroomopwekkingsbedrijven voör de veilige functionneering der stroomdistri- butie. Kapitaal en arteid moeten samen w'erken! Ten slotte behandelt spreker het probleem van de samenwerking vau kapitaal en ar beid in oorlogstijd. Aan de hand van uitvoerig feiten-mate riaal van alle landen die aan den wereld oorlog hebben deelgenomen en op grond van de ernstige vertraging in de Engelsche herbewapening, die wroorzaakt werd door de tegenstellingen tusschen kapitaal en arbeid en waardoor Chamberlains politieke bewegingsvrijheid in September 1938 werd verlamd, komt spreker tot de volgende con clusie. Democratieën moeten de neder laag lijden in iederen oorlog tegen totalitaire staten, als zij er niet in slagen aan de tegenstellingen van kapitaal en arbeid een einde te ma ken. Door organisatorische maatregelen, waar van de instelling van een arbeidsdienst een der belangrijkste is en die spreker in zijn laatste lezing .zal behandelen, kan men veel bereiken. Maar nimmer kan dit afdoende zijn. Verandering van den geest is daartoe noodig. Alleen door nationale moreele herbewape ning in democratischen zin. door weder zijdsche achting, goodwill en ernstig pogen om elkanders nooden, verlangens en wen- schen te begrijpen, door te trachten om re delijke en billijke oplossingen te vinden, kan de verandering in den geest van een volk tot stand komen, waardoor aan de te genstelling tusschen kapitaal en arbeid een einde wordt gemaakt. 82 procent der verkeersongevallen in de hoofdstad aan overtredingen te wijten. In het jaar 1938 werden in de hoofdstad volgens de zooeven verschenen, door het Bureau van Statistiek der gemeente Am sterdam samengestelde statistiek, 9268 ver keersongevallen geteld tegen 8830 in 1937, dat is dus 5.0 procent meer. Het aantal daarin begrepen ongevallen, dat den dood, ernstig letsel of zware materieele schade tot gevolg had, bleef echter nagenoeg ge lijk, n.I. 1302 tegen 1308 in 1937. Hoewel het aantal slachtoffers vermeerderde, nam het toch niet in gelijke mate toe als het totaal aantal ongevallen. Het bedroeg n.1. 2590 tegen 2572 in 1937, dat is dus een ver meerdering met slechts 0.7 procent. Hier van' vonden 55 den dood (v. j. 48) terwijl 714 (v. j. 707) ernstig en 1S35 (v. j. 1S03) licht werden gewond. Ten aanzien van de oorzaken der on gevallen blijkt, dat van de 9053, waarvan deze bekend werden, niet minder dan 7430, d.i. 82.1 procent aan overtredingen van de regelen van het verkeer door bestuurders van voertuigen moesten worden toegeschre ven, terwijl 701 (d.i. 7.7 procent, door on voorzichtigheden en fouten van voetgangers (veelal zelf slachtoffer) onstonden. De overeenkomstige percentages waren verleden jaar: voor bestuurders 80.6, voor voetgangers 8.1. Het aandeel, dat op reke ning van eerstgenoemde categorie van weg gebruikers moest worden gesteld, is dus ondanks de uitbreiding van de veiligheids maatregelen, zooals vermeerdering van het aantal door verkeersagenten bewaakte pun ten, vervroeging van het in werking stellen van de lichtsignalen e.d., toegenomen, ter wijl daarentegen de voetgangers waaronder ste.ds een groot aantal kinderen voorkomt, zi"h boter aan de eischen van het moderne verkeer blijken te hebben aangepast. Het feit, dat het aantal ongevallen veroorzaakt door slippen, gebrek aan het voertuig e.d. zoowel absoluut als relatief verminderde (7S7 of 8,7 procent tegen 791 of 9.3 pro- ct), werpt een des te ongunstiger licht op de hoogere cijfers omtrent de bestuurders van voertuigen. Aan de ander zijde dient evenwel ook de toeneming van het verkeer in aanmer king te worden genomen. Omstreeks vier uur is gistermiddag door nog onbekende oorzaak, brand ontstaan op de zolderverdieping van het kleedingmaga- zijn der firma F. Gilsing te Didam. De vlammen grepen snel om zich heen en bij haar aankomst stond de terstond ge alarmeerde brandweer machteloos tegenover de inmiddels tot een laaiende vuurzee ge worden brand. _Het pand, dat een oppervlakte van 40 bij 25 meter beslaat en drie verdiepingen tsJt, stond van onder tot boven in lichter laaie Krachtig sloegen de vlammen naar buiten en aan blusschen viel niet te denken. Het geheele gebouw werd een volkomen "rooi der vlammen, de inventaris, waaron der zich de nieuwe voorjaarscollectie be vond, werd mede door het vuur vernield. Het personeel en de eigenaar wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. Door den gunstigen wind liepen de naast gelegen huizen geen gevaar. De schade, die op f 100.000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Deelname aan Staten- en ge meenteraadsverkiezingen. Can- didatenlijst samengesteld. Zondag werd te Alkmaar een conferentie gehouden van het gewest Noordholland der T.B.N. ten einde de vraag onder het oog te zien of reeds nu bij deze verkiezingen, drie kwart jaar na de oprichting der T.B.N. ook buiten 1-Yiesland, althans in Noordholland, met een zelfstandige lijst zou kunnen en moeten worden deelgenomen. Op grond van hetgeen als een feit werd gerapporteerd, dat er vele kiezers niet meer op de S.D.A.P. wenschen te stemmen, doch ook niet op een andere roode partij, en ook omdat er vele arbeiders schijnen te zijn, die het vertrou wen in de bestaande partijen hebben ver loren, werd met op één na algemeene stemmen besloten aan de verkiezingen deel Ie nemen en in een openhartige bood schap aan de kiezers deze deelname te ver klaren. Met algemeene stemmen werd besloten als lijstaanvoerder aan te wijzen den heer A. Bakker te Alkmaar, onlangs afgetreden als Raadslid voor de S.D.A.P. Vervolgens: 2. J. A. W. Slats, Amsterdam; 3. J. Houten- Swiep, Bergen; 4. E. Zijlstra, Amsterdam; 5. Jac. Raven, Anna Paulowna; 6. J. Pool Wzn., Kolhorn; 7. A. de Vries, Zaandam; 8. J. J. A. Reinierse, Edam; 9. M. d'Oliveyra Amsterdam... 10. Joh. Lelie, Amsterdam; 11. M. Batavier, Amslerdam; 12. R. de Vis ser—Roosendaal; 13. P. KI. de Groot, Me- demblik; 14. A. A. de Boer, Alkmaar; 15. J. Broersma, Bergen. Tevens werd het besluit genomen in een zoo groot mogelijk aantal gemeenten aan de raadsverkiezingen deel te nemen, waar bij de T.B.N. zal streven naar het vormen van „volkslijsten" van minstens drie partij en of groepen. Onderhandelingen zijn gaande. Wij vernemen, dat onderhandelingen gaan de zijn tusschen de Ver. tot behoud van Na tuurmonumenten en de N.V. Mij. „De Ta felberg", eigenaresse van de bosschen nabij Wolfheze over den verkoop dezer bosschen aan Natuurmonumenten. Het complex omvat enkele tientallen ha. fraai boschterrein, de Wolfhezer beek en ook de bekende Wodanseiken. Het zou in de bedoeling liggen, tevens aan de gemeente Renkum, waarin de bosschen gelegen zijn, enkele gedeelten van het com plex te verkoopen. Werkgelegenheid voor ca. 300 man. Binnenkort zal de firma W. A. M. Valkenburg, te Tilburg, die aldaar een handel in wapens, ammunitie en jachtartikelen heeft, zelf de fabricage vau jachtmunitie ter hand gaan nemen. Hiertoe zal een fabriek wor den gebouwd die, wanneer alle af- deelingen daarvan in werking zijn, een belangrijke werkgelegenheid voor Tilburg beteekent. De fabriek zal het eerste jar beginnen met het fabriceeren van jachthuizen en onder deden daarvan, de slaghoedjes, zooals men weet het ontstekingsmiddel voor het ont branden van het kruit, het rooklooze kruit en de proppen, alsmede het samenstellen van jachtpatronen uit deze onderdeelen. Daarna hoopt men de werkzaamheden uit te breiden met de fabricatie van alle me taalpatronen, zooals b.v. revolverpatronen, pistoolpatronen, ammunitie voor de grot- wild-jacht en de slaclitpatronen voor het dooden van slachtvee. Wanneer al deze afdeelingen op volle kracht werken, denkt men ongeveer 300 man werk te kunnen verschaffen. Modern laboratorium. Bij deze fabriek behoort voor-ts een che- misch-laboratorium, waarin proeven zullen genomen worden, o.a. het meten van de gas drukken die bij het afschieten van ammuni tie ontstaan, het meten van de snelheid van de hagel der jachtpatronen en de snelheid van den kogel bij revolver- en kogelpatro nen, en de doorslag daarvan, dit alles-vol gens de nieuwste methoden. Verder geschiedt hier het bepalen van den ontbrandingstijd en snelheid van kruit en slaghoedjes, De fabriek en bijbehoorende inrichtingen zul len te Tilburg gevestigd worden. Er komen hiervoor drie terreinen in aanmerking, waaruit in verband met de eischen van de veiligheids- en hinderwet een keuze moet worden gedaan. GEEN „KENGETAL", MAAR „NETNUMMER." Het Maartnummer van „Onze Taal", het maandschrift van het genootschap „Onze Taal" schrijft het volgende: In ons nummer van Februari heeft ons medelid de heer Hoogendijk ter sprake ge bracht de wenschelijkheid van een vervan ging van het woord „kengetal", in gebruik bij de P.T.T., ter aanduiding van het num mer van een telefoon-net, door net nummer. Het Hoofdbestuur van de P.T.T., dat reeds een vervanging van het woord „Ken getal" door een beter woord in onderzoek had en door het stukje van ons medelid zijn aandacht opnieuw op deze kwestie zag ge vestigd, heeft thans besloten het woord „netnummer" in te voeren. In verband met de in gebruik zijnde boe ken, formulieren e.d., waarin het woord „kengetal" voorkomt, zal eerst over eenigen tijd deze wijziging officieel worden bekend gemaakt. Wij gelooven dat een woord van erkente lijkheid ten aanzien van de P.T.T. voor dit besluit hier ter plaatse is. De zorg voor de taal, die daaruit spreekt, moge velen van ons ten voorbeeld strekken. Prachtmachines I Belastingvrij ge wicht I Stoer van motor en con structie, luxueus afgemonteerd. In het berijden een wonder van een voud en comfort. Groote snelheid en uiterst laag verbruik! Vraagt de interessante brochure No. 10 met uitgebreide technische gegevens en afbeeldingen! Standaard-model i. 245.- Luxe-model. I. 260.- Importeuri: HART NIBBRIG EN GREEVE N.V. Parkstraat 91a - Telef. 116078 - Den Haag. Overal agenten. Het onderhoud duurde bijna een uur. De Paus heeft gisterochtend de Duitsche kardinalen Schulte, aartsbisschop van Keu len, Bertrain, aartsbisschop van Breslau, Faulhaber, aartsbisschop van München, en Innitzer, aartsbisschop van Weenen, ont vangen en zich bijna 'n uur met hen onder houden. Vervolgens werd kardinaal Verdicr van Parijs ontvangen. Reactie op de oroote rede over Duitschlands economischen nood De Britsche pers is niet tevreden over de rede, welke minister Goebbels heeft gehou den bij de opening van de Leipzigcr Messe. De Daily Telegrapfi noemt het een rede, welke de moeilijkheden nog vergroot. De taak van Stanley en Hudson te Berlijn zal niet vergemakkelijkt worden door de uitla tingen van Goebbels. Het blad voegt hieraan toe, dat in dien Goebbels zijn hoorders alle feilen had willen onthullen, dan had hij moeten zeggen, dat de moei lijkheid om Duitschland te voor zien van de noodzakelijke levensbe hoeften en kleine luxe lag in de groote uitgaven van de regeering, welke de helft van het nationale inkomen verslinden. Indien de Duitsche regeering zoo bezorgd is voor den levensstandaard van het volk, dan heeft zij slechts te beantwoorden aan het voorstel van Chanrberlain een einde te maken aan den bewapeningswedloop. Ook de Daily Mail bespreekt de rede in dezen zin. De Fransche pers. De „Epoque" schrijft, dat terwijl de nationaal-socialistische redenaars sedert lang het economisch sy steem van Duitschland hebben voor gesteld als een voorbeeld van de toekomstige organisatie van het internationaal verkeer, de minis ter van propaganda thans heeft er kend, dat de autarkie is opgelegd door de noodzaak en hij heeft dui delijk te verstaan gegeven, dat het dit systeem gaarne wil verlaten. De Figaro wijt, evenals de Engelsche bla den, Duitschlands economische moeilijkhe den aan de enorme bewapeningsuitgaven, schacht, die meer nationalist is dan wie ook, heeft hiertegen aldus het blad, gewaar schuwd. Hij verbetert het Nederlandsch rscord 200 M. schoolslag. Tijdens de internationale zwemwed strijden, welke gisteravond te Gent door de Royal Ghent Swimming Club werden georganiseerd, is Smits huyzen erin geslaagd het Nederl record over 200 M. schoolslag met 0.3 sec. te verbeteren. Hij legde den afstand af in 2 min. 44.1 sec. Het re cord stond op zijn eigen naam met een tijd van 2 min. 44.4 sec., geves tigd op 18 Jan. van dit jaar te Ko penhagen. Smitshuyzen en Ramack waren de eenige zwemmers, die ons land op deze wedstrijden vertegenwoordigden. Ramack kwam uit op de 200 m. borstcrawl, op welk nummer hii tweede werd achter den Luxemburger Neu- man in 2 min. 22.4 sec. Smitshuyzen zwom de 200 m. schoolslag Hi] bleek in uitstekenden vorm te zijn Hii' plaatste zich als tweede achter Olicschlap ger (Duitschland), maar verbeterde liet Np derlandsch record. Vertrek van Aankomst t, Valk Medan 6 Mrt, Band 6 \t (heenreis) I I 0 '"ft. Zilverreiger BaRd 6 Mrt_ IAt] (terugreis) I I u .Mrt, Alex. 6 Mrt. (heenreis) Buizerd (terugreis) Reiger (heenreis) |Basra 6 Mrt. Rang. 6 Mrt, (jodhp. 6 Mrt Jodhp. 6 Mrt. ^Rang, 6 Mrt Die kreeg te veel praatjes. De „ExPip«, Poranny", het Poolsche regeeringsorgaan bericht, dat. de Poolsche autoriteiten ge'. wcigerd hebben de verblijfsvergunning van dr. Kohnert, den leider van de „Deut- sclie Vereinlgung", de organisatie van de' Duitsche minderheid in Polen, te verlen- gen. Het blad voegt hieraan toe, dat dr Kohnert, die van Duitsche nationaliteit is, het land moet verlaten wegens zijn nationaal-socialistische propaganda. Een staatsgreep in Zuid-Slavië. in ee. mededccling van hot agentschap Avala wordt verklaard, dat het in liet buiten land gepubliceerde bericht over aan den gewezen Zuid-Slavischen premier Stoyadi- nowitsj toegeschreven staatsgreepplannen van allen grond ontbloot en geheel ver zonnen zijn. Beek gaat naar Londen. Minister-presi dent Chamberlain heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Beek, begin April een bezoek aan Londen zal bren gen en dat vraagstukken, die voor beide landen van beteekenis zijn, besproken zullen worden. Britsche vloot oefent. Gisterochtend zijn de thuisvloot en de Middellandsche zee- vloot uitgevaren voor het houden van manoeuvres in den Atlantischen Oceaan. Een weg tusschen Egypte en Palestina. - Het Egyptische kabinet heeft een crediet van 160.000 pond sterling toegestaan voor het aanleggen van een militairen en com- mercieelcn weg van Egypte naar Pales tina. Blijde gebeurtenis aan 't Italiaansche Hol, De prinses van Asturië heeft gister ochtend het leven geschonken aan een dochter. Italiaansch officier terechtgesteld. De bij zondere Italiaansche rechtbank voor de verdediging van den Staat heeft. Scarpi Antonio, vroeger zee-officier in Oostenrijk- Hongarije en later officier in dienst d?r Italiaansche marine, wegens militaire spi- onnage veroordeeld tot degradatie en fu silleering in den rug. Hij is gisteren bij het aanbreken van den dag terechtge steld. Liechtenstein niet bij Duitschland. De re- geering van Liechtenstein spreekt de be richten, volgens welke de vorst vanLicli- tenstein te Berlijn besprekingen zou heb ben gevoerd over economische en poli tieke aansluiting bij Duitschland, tegen. Zij legt er den nadruk op, dat hier van een zuiver beleefdheidsbezoek sprake is. Onafhankelijkheidsfeesten in Luxemburg. Op plechtige wijze zal op 22 April de on afhankelijkheid van Luxemburg worden herdacht. Roosevelt wil eenheid onder de arbeiders President Roosevelt heeft gisteren de ver tegenwoordigers van de American Fede- ration of Labour en van het Congress of Industrial Organisation opgeroepen om Dinsdagmiddag met hem een bespreking te houden in het Witte Huis, teneinde te trachten den drie jaren langen strijd de zer beide vakorganisaties bij te leggen. Vrees-slijk auto-ongeval In België. Zon dagavond is een groep personen, die te Haecht op de tram stonden te wachten, door een auto aangereden. Zes personen werden gedood en vijf ernstig gewond- Van de zes dooden behoorden vier tot één gezin. Fransch zee-officier gefusilleerd. Te vijf minuten voor zes is de luitenant ter r.ce Mare Aubert van den torpedojager i>^aU,' quelin die wegens spionnage ter dood veroordeeld was, gefusilleerd. Geheime radio-uitzending in Palestina, Gisteren heeft een geheime radiozender in Palestina in het I-Iebreeuwsch een op roep gepubliceerd. De uitzenders, die zie'1 „de militaire nationale organisatie van Palestina" noemene hebben de verant woordelijkheid op zich genomen voor b11® terreur in de afgeloopen week. De Jood- sche bevolking wordt aangespoord zich t® verzetten tegen iedere oplossing van bet Palestijnsche vraagstuk, in strijd met de Joodsche verlangens. Fransch generaal op inspectie. Generaal Nor:ues. resident-generaal van Marokko* is in gezelschap van generaal T"allC den opperbevelhebber der troepen in J'1" nis, per vliegtuig te Gabes aangekomen, van waar hij per vliegtuig vertrok om een bezoek te brengen aan do Mareth-bnie en alle posten in het zuiden. Ql0oi,.1A?fikaansche vliegtuigen. - BU (le irofiin i° Van c'oor f'e regeering 1JJ* Hnen i nWe P. waarbij 358 mil- wni-ui dollar voor do landsverdediging -v ^toetrokken, hoeft de senaat niet nnrr^ P s,em™" 'n voorstel aang®; nomen fnt pm-i-.,-n~ nnm«puimen n voorstel an« nomen tot verhooging van het aan S f* van het landleger tot 0009. Het MUIS van afrrovo«,.j.- 1... Hui e xr ct landleger tot 6000. "Cl de- rJ afb'Pvaardigden had reeds eer- p-kenrd 6nS Van vliegtuigen goed-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2