Koninklijke Goud en brillanten op arrestant gevonden hoekje OUDERS XoS norit! vacantievreugde Ook Nederland een schandaalproces Weidmann voor zijn rechters 't In voorbeeldigen eenvoud genoten Haagsche recherche Jost schoten Anti Joodsche relletjes in de hoofdstad Nieuw Amerikaansch slagschip? Chamberlain wil den vrede bevestigen Over leiders en leidster Wiebunnen $i'j-emmen Suggestie DE KONINGIN IS EENVOUDIGER DAN DE EENVOUDIGSTE VROUW- UIT HONDRICH. Het „Berner Tageblatt" bevat in zijn nummer van 9 Maart een spe ciale reportage uit Grindelvvald en Hondrich over het verblijf van Hare Majesteit de Koningin en het Prin selijk Gezin, waarin o.a. het volgen de vermeld wordt. Een paar minuten van het station Grin delvvald verwijderd, staat in de Dorpsstraat een crême-kleurige kinderwagen. Er staan eenige personen bij, die een oog werpen op de inzittende baby. De kleine, in haar blau we manteltje en kapje op het hoofd, schijnt behagen te scheppen in alles wat zij om zich heen ziet: uit haar helderblauwe oogen lacht zij eiken oirtstander toe, zegt soms „da da"' en toont daarbij haar tot dusver twee eenige tandjes. Op het dek van den kinder wagen liggen een paar mimosa's. Dat is Prinses Beatrix, ruim dertien maanden oud. Zij zal, mocht zij geen broertje krijgen, eens als Koningin over de Nederlanden heer- schen. Wat Beatrix interesseert. Maar Beatrix weet daar allemaal nog niets vanaf. Haar eerste groote treinreis, de vele sneeuw, het slederijden, de nieuwe pop en Inka van Inka zal later nog gespro ken worden dat zijn de dingen, waarvoor zij belangstelling toont. Twee mannelijke personen houden zich bij den wagen op. Het zijn rechercheurs, die de Prinses en Haar dochter op alle schreden moeten vol gen. De een is een Nederlander, de ander een specialist in het bewaken van vorste lijke personen. „Heb je de Prinses al gezien?" Thans wachten zij bij den kinderwagen op Prinses Juliana, die zonder gevolg de winkels binnengaat. Daar komt zij uit een der zaken met een paar stukjes kantwerk in de hand. De stoet zet zich in beweging: Prinses Juliana en de hofdame rijden den kinderwagen en daarachter volgen de bei de rechercheurs. In het hart der dorpelin gen neemt Prinses Juliana reeds een groote plaats in. Zij vragen elkaar: „Heb je de Prinses al gezien?" en de menschen praten onder elkander over „onze Prinses", hóe zij is, hoe zij alleen haar inkoopen doet en hoe zij nooit vergeet de menschen vriendelijk terug te groeten. Vaak moet Inka hofdiensten verrichten en den kinderwagen op slede van de kleine Beatrix omhoog" trekken. Inka is een der bekendste figuren in het gletscherdorp. Hij is n.1. de groote trouwe St. Bernhardshond, ■die het waarschijnlijk nooit heeft durven droomen dat hij op zijn ouden dag nog een Prinses zou mogën voorttrekken. De kleine koningsdochter geeft hem af en toe een zacht tikje, maar Inka laat dat rustig toe. Hij kent manieren. Lachen en fotografeeren! En waar is de Prins-gemaal Bernhard? Om hem te zien moet men zich naar een skiferrein begeven, want de Prins is een enthousiast skiër, die dagelijks een paar tochten in het Scheidegg-gebied onderneemt En naar het oordeel van de gestrenge ken ners in Grindelvvald is de Prins zelfs een goed skiër, die voor geen moeilijkheden te rugdeinst. Een dezer dagen heeft hij de be kende gletschertocht Jungfrau joch-Hollan- diahuettelLoetschen lücke Goppenstein on dernomen, waarbij de Prins-gemaal in de Hollandiahuette heeft overnacht. Bruin ge brand door de zon schijnt de Prins den ge- heelen dag te lachen en te fotografeeren. Waar de Landsvrouwe rust... Wij verlaten Grindelvvald om in Spiez de postauto naar Aeschi te nemeip Wie tot den chauffeur als doel van zijn reis opgeeft Hon drich, wordt door zijn medepassagiers aan gekeken, als wilden zij zeggen: „Die zal toCh niet de rust van de Koningin willen gaan verstoren?" Koningin Wilhelmina kiest gaarne afgelegen plaatsen uit om wer kelijk rust te hebben. Weldra zijn wij in Hondrich. De „Hirschen" is een landelijk hotel van twee verdiepingen, geel geschil derd en met groene vensters. Aan den in gang zijn blijkbaar ter eere van de hooge Gast twee laurierboomen geplaatst. De Vorstin heeft hier in gezelschap van twaalf personen haar intrek genomen. Zij heeft het gcheele hotel voor drie weken ge huurd. Vanuit Haar kamer op de eerste verdie ping heeft de Koningin een prachtig uitzicht op het meer en het bergland. Stroomend wa ter is in het hotel niet aanwezig, maar de Koningin houdt juist van eenvoud en heeft Haar tevredenheid betuigd. Hoewel Zij va- cantie heeft, staat de Vorstin reeds om ze ven uur 's morgens op, om half acht ge bruikt Zij het ontbijt, daarna maakt Zij eeb wandeling naar Haslerwinde of naar Aeschi of Zij zit aan het open raam te schrijven of te schilderen. Des middags maaktZij ge woonlijk in een open auto een uitstapje, waarvan het doel dikwijls Grindelvvald is. „Zij is eenvoudiger dan de eenvoudigste vrouw van Hondrich", plegen de dorpelin gen te zeggen, wanneer zij vertellen van de Nederlandsche Koningin, die meer nog dan in het groote Grindelvvald, het onderwerp van gesprek vormt in het kleine dorpje. Zoo brengt de Nederlandsche Koninklijkb Familie haar vacantie door in het Berner Oberland, in een voorbeeldigen eenvoud en in een evenzeer voorbeeldige gereserveerd heid der bevolking. Zwitserland verheugt zich over de banden van hartelijke vriend schap met het verwante Nederland en voor deze vriendschap zou het het devies van het huis van Oranje-Nassau tot het zijne willen maken: „Je maintiendrai". SAMENWERKING MET SCOTLAND YARD. In verband met verschillende belangrijke inbraken in juwelierszaken, die de laatste maanden in Den Haag zijn gepleegd, heeft de politie een naarstig onderzoek ingesteld dat zich niet bepaalde tot Den Haag en andere gemeenten des lands, maar zich ook uitstrekte tot diep in het buitenland. Zoo heeft de politie overleg gepleegd met de corpsen in steden als Londen, Brus sel en Parijs en aanvankelijk heeft dit over leg geen resultaat gehad. O.m. werd in de Parijsche onderwereld een razzia gehouden, daar inen wist dat verschillende Haagsche inbrekers omstreeks Kerstmis naar de lichtstad vertrokken wa ren. Men arresteerde toen een bekenden Pa- rijschen souteneur, doch deze arrestatie bracht geen licht in de Haagsche zaken. Dag en nacht geschaduwd. Ongeveer 2 maanden geleden (midden Januari) kwam in Den Haag in een van de groote hotels een Engelschman aari op wien Scotland Yard de bijzondere aandacht van de Haagsche politie had gevestigd. Deze man bleef hier twee dagen en werd dag en nacht geschaduwd door rechercheurs van de Haagsche politie. Bij dat schaduwen bleek, dat de man eenmaal contact heeft gehad met twee bekende inbrekers en dit feit was voor de Haagsche politie aanlei ding om de gangen van deze twee inbrekers dag en nacht na te gaan Het waren de hee- ren Struick en Ophuysen, die speciaal be last waren met het schaduwen van deze twee inbrekers. Eindelijk Toen de rechercheur Ophuysen gisterochtend om kwart over negen door de Parkstraat liep, kwam hij een van de twee inbrekers tegen. De man was op de fiets en maakte een schichtigen indruk. De recher cheur meende, dat hij iets onder zijn jas verborg en dat was voor hem aanleiding den man staande te houden. De man bleek hier wei nig voor te gevoelen en zou waar schijnlijk ontsnapt zijn. wate het niet dat inspecteur Struick toeval lig naderde. Toen de aangehoudene trachtte te ontsnapprn. heeft in specteur Struick ter waarschuwing vier schoten in de lucht gelost. De inbreker, die de 35-jarige koopman J. D. Bleek te zijn, liet zich na deze schoten van zijn fiets op straat vallen op den hoek van de Parkstraat en de Kazerne straat, vlak voor het gebouw van het dag blad „Het VaderlandDe twee politie mannen wierpen zich op hem en hebben hem naar het hoofdbureau van politie ge bracht. De arrestant was van middelbare lengte, gekleed in een donkere overjas. Hij droeg een slappen grijzen hoed. Onder den neus op de bovenlip was een pleister bevesffgd. Bij fouilleering werd op den man gevon den: 9 platina-armbandhorloges met brillanten ingezet; 3 partijen brillan ten, bestaande uit een partij bril lanten van 140 karaat, een partij zgn. rozen-brillanten van 40 karaat, waaronder zgn. baguets en een partij emeralden. Alle brillanten waren afkomstig van „uitgebroken goed"; eenige staven en plakken goud, wegende ongeveer 4 kilogram ter waarde van ongeveer f 4400; een paar brillanten oorringen en een brillanten stuk afkomstig van een collier. Nog meer arrestaties». Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang. In den loop van den ochtend heeft de Haagsche politie nog verschillen de arrestaties verricht. Onder de arrestan ten is ook de tweede inbreker, waarmede de Engelschman gedurende zijn twee- daagsch verblijf in Den Haag contact heeft gehad. Nog niet opgehelderd is of de eer ste arrestant de dader of de heler is van de op hem gevonden voorwerpen. Ook de her komst van deze voorwerpen is nog niet vastgesteld. Zoo heeft dus de samenwerking tusschen Scotland Yard en de Nederlandsche re cherche tot een groot succes geleid. Poolscli oplichter slaat terecht. Twee gevallen van oplichting ten laste gelegd. Naar wij vernemen zal de Arron- dissements rechtbank te Amsterdam op Donderdag 13 April te tien uur- behandelen de strafzaak tegen den 45-jarigen Poolschen koopman Wreszynski, die begin November in de hoofdstad werd gearresteerd ver dacht van oplichting. De man is vooral in het buitenland een bekende figuur op financieel gebied. In Engeland onderhield hij relaties met zeke ren Norris. De twee gevallen, welke de of ficier van Justitie, nrr. L. de Blecourt, thans na een zeer langdurige en uitvoerige in structie ten laste heeft gelegd, zijn tamelijk eenvoudig. Zij betreffen twee oplichtingen n.I. ten nadeele van een handelsman uit Goes, die tiOOO gulden heeft ter hand gesteld aan \V„ waarmede deze groote zaken in Noorwegen zou kunnen doen, en waaruit groote winster zouden zijn te behalen. Het tweede *geva betreft de oplichting van een dame uit Wee non voor een bedrag van 4000 gulden. Als getuige wordt o.a. eehoord de beken de zangeres Eva Busch, die vele malen voor de Nederlandsche oniroepmaatschappijen op trad. Iq Memoriam W» Drop Eéns kuiper-haringpakker. Velen in Noord Holland, vooral in vis- schers- en zeeliedenkringen, zullen met droefheid kennis hebben genomen van hel overlijden van het Tweede Kamerlid den heer W. Drop. De heer W. Drop werd op 22 Augustus 1880 te Vlaardingen geboren en was, na het doorloopen van de lagere school, aldaar ve le jaren werkzaam als kuiper-haringpakker De stakingsbeweging van 1903 bracht hem in contact met de opkomende vakvereeni- gingen, waarin hij weldra een rol van be- teekenis vervulde. Hij was eerst redacteur van de zeeliedenverecniging „Vrede en Recht", welke organisatie later samensmolt met de zecliedenver. „De Volharding". Na de oprichting van den centralen bond van transportarbeiders werd de heer Drop secre taris van het hoofdbestuur. Ook bekleedde hij eenigen tijd het voorzitterschap van de zen bond. In den, oorlog was hij van 1910 tot 1917 controleur van het regeeringsdis- tributiebureau voor den afzet van vissche- rijproducten. In 1921 werd hij benoemd tot penningmeester der S.D.A.P. Sedert 1925 had hij zitting in de Tweede Kamer. Ook de gemeenteraad van Rotterdam telde hem on der zijn leden en wel van 1918 tot 1921 en ten tweede male van 1935 tot heden. Twee jongemannen tot gevange nisstraffen veroordeeld. Voor den Amsterdamschen waarnemenden politierechter hebben twee achttienjarige jongens terecht gestaan die in den Sinter klaastijd hadden deel genomen aan de rel letjes in de Bijenkorf. De één, D. J. den B. was in het bezit gevonden van een hoeveel heid anti-Joodsche pamfletten en de tweede, N. van D., had zich schuldig gemaakt aan mishandeling van een inspecteur van de Bijenkorf. De Officier van Justitie eischte tegen bei de jongens resp. wegens overtreding van art. 137 d. en mishandeling, gevangenisstraf van één maand. De politierechter veroordeelde het tweetal tot twintig dagen gevangenisstraf. Zij bevon den zich voor deze feiten niet in arrest, doch verleden week is D. J. den B. gearresteerd wegens het ingooien van ruiten bij Joodsche ingezetenen hier ter stede. Voor dit feit zal hij zich wegens geweldpleging in vereeni- ging.moeten verantwoorden voor de meer voudige kamer der rechtbank. Weinig belangstelling voor den eersten zittingsdag. DE -.MASSAMOORDENAAR ZWIJGT. Weidmann, de massamoordenaar staat met zijn medeplichtigen Roger Million, Co- lette Pricot en Jean Blanc voor zijn rech ters... Een proces, door de gruwelijke -bijzonderheden sensationeeler dan de affaire Landru, de zaak van den Dusseldorfschen moordenaar Peter Kürten, dan de geschiedenis van de weduwe Becker zelfs. Weidmann is beschuldigd van zes mis drijven, Million van vier, de overigen van medeplichtigheid... En toch... groot is de belangstelling in het kleine zaaltje van het Assizenhof te Versailles nog niet. De span nende dagen moeten echter nog komen, de eerste dag is hoofdzakelijk gewijd aan al lerlei formaliteiten. Voor de zitting aan ving zijn de verdachten gefotografeerd door de verslaggevers der wereldpers. Ach teraf ziet Weidemann er onheilspellend uit, meent men in de zaal... Colette Pricot lijkt een burgerjuffrouw in haar eenvoudig bruin mantelpakje. Million ziet er bepaald on gunstig uit, Jean Blanc, die niet anders heeft gedaan dan mee profiteeren van het door de overigen „verdiende" geld, maakt een fatsoenlijke indruk. Weidmann zwijgt. Tegen de verwachting in is Weidmann reeds verhoord. Hij zwijgt... Meester de Moro Giafferé de beroemde Fransche strafpleiter die eens Landru ver dedigde, maar evenmin als toen zijn tegen- woordigen cliënt van wipplank en guilloti nemes zal kunnen redden, spreekt voor hem. Hij zal met eerlijke middelen strijden, zegt de advocaat. Crediet van 100 millioen dollar zou zijn gevraagd. De Europeesche editie van de New York Herald Tribune bericht uit New York, dat in welingelichte kringen wordt gezegd, dat het departement van marine voornemens is een nieuw slagschip van 45.000 ton op sta pel te zetten, welke „New York' genoemd zal worden. Het schip zal worden gebouwd op een werf te Brooklyn, waar men reeds met de voorbereidende maatregelen is be gonnen. Men verwacht, dat een crediet van 100 millioen dollar zal worden gevi'aagd. Nog vóór het einde des jaars? In gewoonlijk goed ingelichte Londen- s' he kringen werd Donderdagavond verno men, dat minister-president Chamberlain voor het einde van het jaar zal pogen den vrede in Europa te bevestigen. Hij zou van de huidige ontspanning gebruik willen ma ken om een conferentie der groote mo gendheden bijeen te roepen welke tot voornaamste doel zou hebben de beperking van de bewapening te bestudeeren. Bin nenkort zullen de voornaamste hoofdsteden worden gepolst en wanneer het resultaat 1 hiervan bekend zal zijn, zal de minister president een beslissing nemen. VOOR DE We hebben gezien, dat bij de keuze van den leider diens sportprestaties geen in vloed hadden. Slechts in 15 gevallen werd aan sportprestaties waarde toegekend en wel door de jongens van het vierde leerjaar. Nu komt dit aardig overeen met de ver schillende onderzoekingen van Prof. Ch. Bühler, Frida Sack, Adolf Busemann e.a. Deze vonden, dat het kind van 8—11 jaar buitengewoon veel aandacht begint e schenken aan sport, hetgeen ongetwijfeld te w(jten is aan het feit, dat het kind op dezen leeftijd het hoogtepunt van vitaliteit be reikt. Bestudeering van uitgebreid statis tisch materiaal bewees, dat er in het men- schelijk leven geen tweede periode bestaat, waarin wij zooveel weerstand tegen ziekte en waarin de sterfte zoo gering is als om streeks het tiende levensjaar. Het aantal sterftegevallen en ziektegevallen is in deze levensperiode belangrijk lager, dan in die van de andere levensperioden. Het kind weet dit zelf ook en het wordt daaruit dan ook verklaard, dat kinderen van dezen leef tijd zoo gaarne pochen op hun kracht en vlugheid, dat ze daarnaast zich sterk Inte resseeren voor sport en lichamelijke oefe ning. Dit alles leidt ertoe, dat bij de keuze van den leider naar diens prestaties op dit gebied gekeken wordt. Wanneer we de uitslagen van kolom XIV nog eens nagaan, zien we, dat de daar ge geven cijfers bovenstaande opvattingen nog eens afzonderlijk bevestigen. Voor de jon gens vonden we toen: 104831 en de meisjes: 25335. Opmerkelijk is, dat bij de oudere leerlin gen de verstandelijke ontwikkeling van den leider den doorslag gaat geven. Zoo kan het dan ook gebeuren, dat een kleine jongen met een buitengewoon verstand en uitge sproken originaliteit leider wordt van de veel grootere jongens. Bij de bestrijding van het ongunstige clubleven komt men dan ook herhaaldelijk deze knappe jochies tegen, die zelf wijselijk op den achtergrond blij ven en hun oudere kameraads de lastige karweitjes laten opknappen. In de meeste gevallen worden deze oudere jongens dan geknipt en ook al omdat zij de gladheid en slimheid missen om er tusschen uit te knijpen gestraft. Het feit, dat het bende wezen zich toch voortzet, wijst er op, dat de leiders niet gevonden zijn. Voor de ouders is het dan ook van het grootste ge wicht, dat zij goed letten op de kameraads hunner jongens. Zoo dikwijls gebeurt het, dat een ouder bjj mij komt met de opmer. king: „Ik begrijp niet, dat mijn jongen zoo iets gedaan heeft. Het is toch zoo'n goede lobbes." Inderdaad: de kleine, slimme scha- vuit met wien uw jongen omging, heeft den'goeden lobbes de kastanjes uit het vuur laten halen. En omdat de lobbes min. der intelligent was, liet hij zich door zjjn kleineren vriend, die in dit opzicht ver bo. ven hem uitstak, er tusschen nemen. De kleine schavuiten met hun groot verstand doen zich dikwijls zeer onschuldig voor en menig ouder vindt het wel goed, dat zijn o-roote jongen met een wat kleineren knaap omgang heeft. Men ontdekt evenwel te laat, dat het groote verschil in intelligentie en karakter hier den goeden grooten lobbes parten gespeeld heeft! Opmerkelijk is voorts, dat bij de meisjes zooveel waarde toegekend wordt aan de gunstige karaktereigenschappen als: Hef van aard, zacht, enz. De uitslagen in de verschillende leerjaren vertoonen dan ook in dit opzicht opmerke lijke overeenkomsten. Zoo werden bijna steeds do liefste meisjes tot leidster geko zen. In vele gevallen bleken deze gekozen meisjes niet tot de grootsten en de intelli- gentsten der klas te behooren. Alleen in het vierde leerjaar kwam de beteekenis van lichaamskracht naar voren (25 doch, zooals hierboven reeds gezegd, vindt dit zijn verklaring in het feit, dat op dezen leeftijd de kinderen buitengewoon veel waarde toekennen aan lichamelijke kracht, enz. In algemeenen zin genomen, kan men zeggen, dat bij de jongens verstandelijke ontwikkeling en lichaamskracht doorslag geven, terwijl bij de meisjes zachtheid van aard, vroolijk karakter, waarheidszin, enz. meer Invloed hebben. De kleine kinderen kiezen meestal een grootere(n) en oude- re(n) leerling(e) tot leid(ster), terwijl b(j de oudere leerlingen dikwijls de jongste leerling(e) als aanvoerder(ster) verkozen wordt. CITAAT: We kunnen van het 812-jarige kind den besten vriend van ons dagelij ksch leven maken, een vriend die zeer actief en gelukkig is, als hij zich nuttig kan maken, een betrouwbaar vriend, die er trots op is als men hem vertrouwen schenkt." .(Ch, Bühler. In officieele kringen gaf men fe verstaan, dat het einde van den oorlog in Spanje niet lang ?al uitblijven. Het einde van het Spaansche conflict zai dan voor Groot- Brittannië dienen als voorwendsél om het vredeswerk in Europa voort te zetten en het wederzijdsch vertrouwen te herstellen. ZESDAAGSCHE VAN PARIJS. Buysse en Billiet, de Belgische favorieten hebben gisteravond een voorsprong geno men van twee ronden. Telkens en telkens weer schoten deze kranige kerels als kogels over de houten latten en lapten het veld voortdurend. Eenige koppels hebben dan ook al wegens te grooten rondenachterstand het veld moeten ruimen, terwijl andere op elf en meer ronden liggen (De Franschen Louis Almar en Bertocco op 13 ronden). Pellenaars heeft zich weer van zijn besten kant laten kennen, maar meer en meer wordt het duidelijk, dat zijn toevallige maat Bouchard een zwakke renner is. De Ilollandsche Brabander zal met zijn krach ten moeten smijten, wil hij op een eervolle plaats eindigen. Gelukkig kan hij dat! De combinatie Groenewegen-Dekuysscher komt er verrassend goed in. Den géheelen avond streden zij mee in de voorste gelede ren, stonden zelfs een moment aan den kop niaar moesten tenslotte zwichten, murw ge beukt door de geweldenaars Buysse en Bil liet. Vanochtend vroeg was de stand: 1. Buysse—Billiet, 356 p„ op 2 ronden: 2 I?"a ~o^')cble, 295 P-- 3- PellenaarsBou- ciiard 2(0 pt., 4. Groenewegen-Dekuysscher 1J3 p., op 3 ronden: 5. FournierMagne 124 pt. Andere koppels op 4 en meer ronden. JO WAALBERG SLAAT INGE SOERENSEN Ragnhild Hveger zegeviert bij de internationale wedstrijden van de A.D.Z. Tei gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Amsterdamsehe Dames-Zwémclub wer den gisteravond in het Sportfondsenbad-Oost te Amsterdam internationale wedstrijden ge organiseerd, waarvoor zeer groote belang stelling bestond. De groote verrassing van den avond was de overwinning van Jo Waalberg op de 400 meter schoolslag op de wereldrecordhoud ster Inge Soerensen. Het verschil bedroeg meer da,n vier seconden. R,ag.nh!lc} Hve8er zegevierde gemakkelijk in hetzelfde nummer op de borstcrawl. Op de 400 meter schoolslag won Jo Waal- berg gemakkelijk van Inge Soerensen. Na ~00 meter lag de A.D.Z.-zwemster iets voor officieus noteerde men een tijd van 3 min.' 6 sec. en voor Inge Soerensen 3 min. 8 sec! Na 300 meter liep Jo Waalberg nog meer uit en bij het keeren voor de laatste haan lag de Amsterdamsehe 2i/2 lengte voor. Haar eindspurt was krachtig genoeg om op de laatste 25 meter den voorsprong nog te ver- grooten. Raornhild Hveger won zonder veel moeite van Bie van Vee en Alie Stijl. De eerste 100 meter werden in 1 min. 7.2 sec. afgelegd, de tijd van de Deensche over 200 meter was 2 min. 27,6 sec. Bagnhild Hveger won tenslotte Tnet 3/4 baan voorsprong op Rie van Veen In het dageljjksch leven. Het dagelijksch leven is vol van sugges tie. Alle invloeden van buitenaf, waaraan wij onophoudelijk zijn blootgsteld, sugge- reeren ons iets, d.w.z. roepen een bepaalde voorstelling bij ons wakker en veroorzaken of versterken daardoor een bepaalde stem ming. Een grijze regenlucht b.v. suggereert ons iets drc«.'geestigs, maar regenweer zal veel méér invloed op ons beroep hebben op een dag waarop ook de innerlijke barometer laag staat, dan wanneer wij bizonder op gewekt zijn. Ook hangt het van onszelf, van onze eigen aanleg af wat iets ons sug gereert. Het zien van een vuile magere straathond b.v. zal den een alleen afkeer suggereeren, den ander medelijden en weer een derde een mengeling van medelijden en afkeer. Zoo heeft ook ieder mensch weer andere dingen, die hem altijd „opwekken". De een knapt op van muziek hooren, een tweede van het zien van mooie schilderijen, een derde van contact met een bepaald per soon enz. enz. Soms hebben wij de neiging, om alle ner gatieve suggestie op te zoeken. Wij hebben al hoofdpijn en een zweem van een begin nende verkoudheid. Eerst prenten wij ons zelf in, dat we beroerd zjjn en wel flink ziek zullen worden. Vervolgens schelden wij op het weer, het is te warm, te koud of te nat, in elk geval Iets „te". Daarna weten wij niets opwekkenders te gaan doen, dan te gaan optellen wat wij de volgende maand alzoo moeten betalen, en al doende werken wij ons steeds dieper in den put. Neen, op een dag dat wij ons bedreigd voelen door negatieve suggesties,, moeten wij zoo verstandig zijn om voor tegenwicht te zorgen. Doet Uzelf eens een genoegen, als niemand anders het doet! Verzint eens iets dat U bizonder graag doet, staat vooral niet stil bij onaangename dingen, weest een klein beetje fatalistisch en optimistisch. Hebt er genoegen in, om U niet te laten „nekken" door op zichzelf onbelangrijke, suggesties van buitenaf. Zoekt iets opwek kends, gaat een vroolijke film zien of leest een humoristisch boek, het is wel iets waard om Uw stemming te redden. Doet, zoodra U vrij bent, maar eens precies waar U zin in hebt. Gaat naar menschen die opgewekt zijn en die het leven van den vroolijken kant bekijken. Eerst zien, dat U even over die depressie heen komt, zoodra de evenwichts- schaal weer gelijk hangt, kunt U weer ver standig en plichtmatig worden. Klaagt niet, want door klagen sugge reert U zich nog verder ln den put. Kijkt eens in den spiegel, brrr, wat onflatteus, zoo n guur gezicht. Probeert U eens, of U nog kunt glimlachen, of steekt desnoods w tong uit, maar \ljkt in vredesnaam niet zoo somber. Schop de kat niet, het beest heeft geen scnuld aan Uw humeur. Scheldt Uzelf maar eens uit, zet Uw hoed op en gaat een eind wandelen, dat is een betere uitlaat oor Uw energie dan mopperen en wrok- Ken en daarvan hebben Uw spieren en Uw Bloedsomloop nog profijt. Geen nood, het zal wel klaren! DR. JOS DE COCK.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10