J preöihbeurten Even een pi opsteken DOUWE EGBERTS PONTIAC Ingezonden XtoteJibeh nieuwe Hieuwt uil U^JH Collecte Blinden Gemoderniseerde kleermakerij Burgerlijke Stand van Texel Mond- cn Klauwzeer Ingekomen personen Texel-nieuws HET horloge voor de Tropen Bovendien Iwee jaar verzekerd KENT U Dr. E. Hoekstra's Bloedzuiverende Gezondheid spillen Visscherij Burgerlijke Stand van Den Helder Bijeenkomst NJ»V* «Nederland geeft acht" Vice-admiraal K. F. Sluys overleden Hcldcr-nicuws HRC-nicuws Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden tewerkgesteld in de bekende inrichting plantage Middenlaan 64 te Amsterdam De Vereeniging streeft er naar de blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zul len gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een weekloon uitbetaald, waardoor zij in staat zyn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde be scheiden loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Ver eeniging hoopt, dat de inwoners van Den Helder met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Van den heer e. Hollfelder, Pol derweg 18. Het bekende bedryf van den heer E. Hollfelder op den Polderweg no. 18 heeft een niet onbe langrijke wijziging ondergaan; het perceel is namelijk geheel verbouwd, en maakt thans een modernen indruk. Het gevolg van deze restauratie is dat de artikelen thans veel beter tot hun recht komen dan voorheen. Met name is dit het geval inzake de heeren-maatconfectie. Hedenmiddag om 4 uur wordt de zaak her opend: men moet zeker eens een kijkje gaan nemen. U zult verrast zijn! van 4 t.m. 10 Maart 1939. GEBORENJohanna, d. v. J. v. d. Knaap en H. Sieffers; Veronica, d. v. J. Gieles en A. de Graaf; Geertruida, d. v. J. Jongedijk en E. Soeters; Guurtje Johanna, d. v. van der Vis en B. Roeper; Cornelis Pieter, z. v. A. C. Dros en J. M. C. van Bommel; Geertje, d. v. J. van der Meer en E. Visser; Cornelia Jo- hanne, d. v. J. B. Pothmann en P. Ver meulen. OVERLEDEN: Trijntje Boogaard, 79 jaar, wed. van R. Zijm; Jan Maat; 88 jaar, wedn. v. M. Duinker; Janny Lagerveld, 25 dg.; Johanna van der Knaap, 1 dag; Geertje van der Meer, 2 dg. Gevonden: 1 autowiel met band; 1 bril, 1 handschoentje, 1 rijwielplaatje, 1 zakmes, 1 jas. Het vee is genezen op de boerderij van den heer Joh. Kikkert, Westergeest. Nieuwe gevallen werden echter geconsta teerd op de boerderij van den heer C. Kuip te De Koog, zoodat nog steeds op twee boer derijen op Texel deze veeziekte heerscht. Jantje Valk, Herv. G., van Eikenplein 2, Leeuwarden, naar De Koog 65. Johannes van der Bij en familie, van Kerk straat 99, Hoogeveen, naar Den Hoorn 43. Texel 1 gaat Zondag uit naar Atlas 1 met het volgende elftal: Beumkes A. Dros Witvliet H. Neijens P. Neijens H. Boon Kiljan De Graaf Vlaming Verseput H. Ran. Texel 2 is vrij. Texel 3 gaat uit naar Helder 6 in de vol gende samenstelling: P. Vlaming K. Gieles J. Koorn Westdorp J. Kikkert Kiewiet Tuinder A. Keyser W. Langeveld Olyslager P. Keyser ZONDAG 12 MAART Nederl. Herv. Gem. De n B ur g v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. De Waal, geen dienst. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm. Zuid-Eierland n.m. 3 u. Ds. Salm. De Koog v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde gemeente. Den Hoorn v.m. 10 u. Den Helder. Ds. Smidts van Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u. Cand. Wouda, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. De Ridder, van Zaandam. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u. Straatzang. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag 3 u. Soldatenmeeting. Zondagmiddag 4.30 Openlucht Hollebol. Zondagavond 8 u. Verlossingssamenkomst. Deze onder leiding van adjudanten A. v. d. Ploeg, van Wageningen en kapitein D. Postmus, van Amsterdam. Stofdichf, Onbreekbaar, Anlimagnetisch, Roestvrij tegen diefstal. verlies, breuk, enz. Vertegenwoordiger: J. VAN DE WITTE HORLOGER Keizerstraat 103 Deze pillen zuiveren het bloed van alle onreinheden, regelen de spijsvertering, wek en de eetlust op en bevorderen de natuur lijke verrichtingen de. lirhaams. 90 ct. of 1.56 per doos met gebruiksaanw. Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen. Vraagt gratis toe zending brochure aan MIJ. HOEKSTRA Hee rengracht 33, Amsterdam. Urk, 9 Maart. Door 6 vaartuigen werd heden aan de Gemeentelijke Vischafslag alhier aangevoerd: 220 pond schelvisch, prijs 6—8 ct.; 100 pond poon, 7—9 ct.; ©0 pond schar, 8—9 ct. en 70 pond rog, 910 ct., alles per pond. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) de zwakke schakel in het reddingswerk. Is de kustwacht schuldig? Vergun ons eenige ruimte in uw blad voor het voigende; By voorbaat onzen dank. Zooais u weet, is op 8 dezer de Drker bot ter UK 44 door de „Dorus Rijkers" van een bijna wissen ondergang gered. Aangaande het verloop van dit ongeval en de rol, die de kustwacht in dezen gespeeld heeft rijzen bij ons enkele vragen. Vergun ons die even te bespreken. Zooals u weet is de organisatie van reddingsmateriaal en personeel der red dingbooten bij de „Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij prima in orde. Kosten noch moeite worden gespaard om goed „bij" te blijven. In dezen dan ook alle hulde aan Coen Bot en zijn dappere bemanning, die met Gods hulp de race met den dood van het stuur loos naar lager wal drijvende scheepje heb ben gewonnen, 't Was nog net op het nip pertje. Alleen maar, dit was niet noodig ge weest, indien de kustwacht haar plicht ge daan had en tijdig de noodseinen had ge meld. Dan kon reeds ongeveer een half uur eer der door de reddingooot zyn vastgemaakt. We kunnen het nog sterker zeggen: De reddingboot is opgehouden door de kust wacht, die maar bleef beweren, dat het felle stakelen, gewone werklichten waren. Hoe zulks mogelijk is voor een kustwacht is ons een raadsel. De in nood verkeerende bemanning heeft veel ondergoed in olie ge drenkt verbrand en vlammen boven een vaartuig zijn toch hèt noodsein. Er stond een windkracht negen. De Bilt meldde zelfs als sterkste windstoot 33 m p. sec. Reeds te 4 en 5 uur waren er twee bot ters binnengekomen. Later, te negen en 10 u. ongeveer, kwam nag een paar. 't Was toen helder zicht. De kustwacht kan dus we ten, dat bij dergelyk weer, in zulk een ge vaarlijk gat, altyd iets kan gebeuren. Blijk baar echter is dit alles niet tot haar door gedrongen en heeft zij alles heel gewoon ge vonden. Met dat al, een ketting is maar net zoo sterk als de zwakste schakel. De zwakste schakel was in dit geval de kustwacht. Daar hing het geheele schitte rende apparaat van üe Noord- en Zuid-Holl. Redding Mij. aan. Want als b.v. in een groote stad een kwajongen een brandmelder stuk slaat, rukt de brandweer uit. Dat ruitje be hoeft juist geen politie-agent stuk te slaan. Maar bij de reddingmaatschappij moet juist een politie-agent d.w.z. de kustwacht, het geheele apparaat in werking stellen. Dit is een zeer zwakke schakel in de overigens zeer solide ketting. Reeds meerdere feiten van geringe activiteit der kustwacht (om maar geen scherpe woor den te gebruiken) zijn bekend. Wy vragen: hoe komt dat? Hier hapert iets! De menschen van den Helderschen zee dijk stonden zich te verbijten, dat de red dingboot zoo lang uitbleef. Wij weten al waarom. Coen Bot werd opgehouden buiten zijn wil en schuld, 't Is nu nog goed afge- loopen, maar nog even en de kustwacht had zich kunnen afvragen of niet een ramp haar geweten had bezwaard. Wij hopen, dat in dezen een onderzoek door een opartijdige instantie wordt inge steld, opdat de zwakke schakel verdwyne. Met dank voor de plaatsing, Namens het bestuur der V.V. V isscherij belangen, J. Mein, Voorzitter L. Kramer, Secr. Urk, 9 Maart 1939. Inderdaad heeft de Kustwacht gemeend, dat de noodseinen op de Urk 44 werklich ten waren. Het is ook ons, die het angstig seinen van nabij hebben gadegeslagen, hoe dit mogelijk is, doch wel is een fout van de opvarenden van de Urk 44, dat zij geen vuurpijlen afgeschoten hebben, die zij aan boord hadden. Dan was geen twijfel meer mogelijk geweest. Red. Held. Crt. Gevonden voorwerpen: Een kinderbezem: een paar handschoenen; een beiastingmerk; een vulpen; een sieutel; een schoen; een lap zijde; een vulpotlood; een kop electr. lantaarn; een kleerborstel. Verloren voorwerpen: 3 belastingmerken; 1 portemonnaie; 1 nikkel polshorloge; 1 wit jasje; 1 tasch. BEVALLEN: W. S. Jobsevan Dijk, z. OVERLEDEN: K. Catshoek (m.). In het gebruik pas blijkt U de kwaliteit onzer verwarmingsinstallaties. DE VRIES Centrale Verwarming ALKMAAR ROTTERDAM Tel. 3045 Tel. 44504 2 lijnen Probleem voedselvoorziening in oorlogstijd. Het Nationaal Jongeren Verbond organi seerde gisteravond in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage een bijeenkomst: „Nederland geeft acht", gewijd aan de mili taire, economische en moreele weerbaarheid van het Nederlandsche volk. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot; de zaal was geheel gevuld. Onder de talrijke aanwezigen werden o.m. opgemerkt: mr. D. Fock, oud-gouverneur-generaal van Ned.-Indië, vice-admiraal A. Vos, chef van de afdeeling materieel zeemacht, gep. luitenant- generaal T. F. J. Muller Massis, lid van den Raac! van State, de burgemeester van 's-Gra venhage, mr. S. J. R. de Monchy, gep. luit.- generaal H. N. A. Swart, oudwice-president Raad van Ned.-Indië, prof. ir. C. L. van der Bilt, wethouder van Onderwijs, gep. vice-ad miraal J. de Graaff, oud-chef van den Marine staf, J. J. J. Noordman, hoofd-aalmoezenier, dr. D. G. Draayer en tal van andere militaire en burgerlijke autoriteiten. Toespraak vice-admiraal Ferwerda. Uit Batavia sprak de commandant der Marine in Indië, vice-admiraal H. Fer werda, welke rede door de N.I.R.O.M. werd uitgezonden en door luidsprekers werd ten gehoore gebracht. Spr. zeide verheugd te zijn, dat naar hy thans uit het moederland verneemt men hier te lande de toekomst van Neder land niet ziet als die van het kleine stukske land in Europa, maar van het groote wereldrijk. Op voorstel van den voorzitter mr. Bau'.z, werd daarna een telegram naar den vice-admiraal verzonden. „Onze voedselvoorziening in oor logstijd". Ir. S. L. Louwes, leider van het rijksbureau van voorbereiding voedselvoorziening in oor logstijd, nam vervolgens het woord. De grondslag van onze politiek is „zelfstan- digheidspolitiek". Dit sluit in, aldus spr., dat wij ons, ook in de moeilijke omstandigheden, die kunnen komen, zelf als het even kan, zullen moeten kunnen redden. Nederland verkeert, wat de voedselvoorzie ning betreft, uit den aard der zaak niet in gunstige omstandigheden. Nederland is een der dichtst bevolkte landen der wereld en hoewel een deel van zijn bodem zeer productief is, be staat deze toch allerminst voor 100 uit vette klei. Het hoofdgraan voor de menschelijke voe ding is tarwe. Onze productie bedraagt pl.rn. 400.000 ton, onze consumptie pl.m. 900.000 ton. Sedert 1918 is steeds meer het begrip van den totalen oorlog opgekomen, dat wil dus zeggen, dat men meer dan toen het idee van de afsluiting, van de blokkade, zal doorvoeren, wat het geheele volk in de oorlogvoering be trekt. Wij moeten er dus op rekenen, dat de omstandigheden, waaronder wy bij een reprise van de omstandigheden van 1914/18 zullen moeten werken, niet gunstiger, maar eerder ongunstiger zijn. Het is daarom voor Nederland een noodzaak om onzen landbouw in stand te houden, op het peil, dat deze nu heeft bereikt. Er is in Nederland r.aar gezocht, een middel te -i-'"m, waarbij de voorraad niet door een overheidslichaam, maar door het bedrijfsleven wordt verzorgd en een onderdeel uitmaakt van het normale bedrijf. Zoo is het noodzakelijk voor ieder onderdeel van de voeding, en dat zijn er vele, een plan op te maken. Daarmede zijn wij nu bezig. Daarna is noodzakelijk, dat wij houden een krachtig levenden, in ontwikkeling en kennis vooruitgaanden boerenstand. Daarbij zal ook noodzakelijk zijn op het kri tieke moment, dat ieder Nederlander beseffe, dat iedere dag voor hem zal beteekenen een strijd .voor Nederlands zelfstandigheid, d.w.z. medewerken en genoegen nemen met datgene wat er is en dat er dan geen grootere misdaad kan zyn tegenover de volksgemeenschap dan niet mede te werken aan het slagen der voed selvoorziening van ons volk. Onze maritieme weerbaarheid. Na de pauze sprak vice-admiraal J. Th. Furstner, chef van den Marinestaf, over „onze maritieme weerbaarheid". Spr. wilde een enkelen maatregel bespreken als voorbeeld hoe het werk van den marinestaf ver uitgaat boven de bemoeienis met oor logsschepen en rret zuiver militaire maatrege len in de wateren, die ons rijk in de vier we- relddeelen bespoelen. Hij doelde op de pas tot stand gekomen cursussen in een achttal plaatsen in Ne derland, waar het leiding gevend personeel van onze koopvaardijvloot zich zal kun nen op de hoogte stellen van de maatre gelen, die op eik koopvaardijschip genomen kunnen worden tegen de gevaren door mynen, ->nderzeebooten, vliegtuigen, enz. in tijd van oorlog. De admir- 1 Furstner wees er voorts op, dat alleen de sociale structuur in Nederland be houden kan blijven, als wy vrijelijk, zoowel politiek als economisch, onze gedragslijn hier en in de gebiedsdeelen overzee kunnen bepalen. Hirna werd het allegorische spel van M. Beversiuis „Neerlant, were die" opgevoerd. STOOMVAART VUJ. NEDERLAND. Chr. Huygens u.9 Maart te Genua. Tawali, u., 10 Maart te Batavia. KON. HOLL. LOVD. Montferland, 9 Maart van Amsterdam. Zaanland (u.), 10 Maart van Santos. KON PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Straat Soenda, 9 Maart bij Rio de Oro. KOTTEKDAMSCHE LLOYD. Baloeran (u.), 9 Maart van Colombo. Dempo (th.)pass. 10 Maart Sagres. Indrapoera (th.), 10 Maart van Singapore. Kota Nopan (u.), 9 Maart van Suez. Weltevreden, 10 Maart te Rotterdam. Steeds meer rookers ontdekken dat een pijp geuriger, gezon der en gezelliger is. Volg hun voorbeeld, maar met D.E. in de pijp! FR1ESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK In den ouderdom van 67 jaar is Donderdag te 's-Gravenhage overleden vice-admiraal b.d. K. F. Sluys. Vice-admiraal Sluys werd na afloop van de voorbereidende studiën in 1893 benoemd tot luitenant ter zee 2e klasse. Hy klom regel matig in rang op en in 1927 volgde zyn benoe ming tot vice-admiraal. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, ridder in de orde van Oranje-Nassau, ridder in de Leopoldsorde van België, commandeur der Danebrogsorde van Denemarken, officier in de orde van de kroon van Italië, hij was daarenboven drager van twee eereteekenen voor belangrijke krijgs verrichtingen in Atjeh. De crematie van het stoffelijk ovreschot zal Maandag a.s. te Westerveld geschieden, na aankomst van den trein van 17.14 uur. By K. B. van 4 Maart 1939 zyn bevorderd: Tot luitenant ter zee der 2e klasse bij de Koninklijke Marine Reserve, de luitenant ter zee der 3e klasse by die reserve W. P. Cool- haas. Tot officier van den marinestoomvaart dienst der le klass, de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. B. P. Haanappel. Tot officier van gezondheid- der le klasse, de officier van gezondheid der 2e klasse F. J. J. Lamboojj. Zijn met ingang van den datum van dit besluit bij Koninklijke Marine-Reserve be vorderd: Tot luitenant ter zee der 2e klasse: de luitenants ter zee der 3e klasse H. de Jonge, H. van Brakel, G. H. den Hoed, J. Toeset, S. H. M. Wanrooy en A. G. de Rooij. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de luitenant ter zee der 2e klasse by de Kon. Mar.-Reserve D. van Beusekom den 15en Maart 1939 geplaatst aan boord van H. M. Wachtschip te Willemsoord en de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. Mar.-Reserve A. Feenstra, den 3en April 1939 aan boord van H. M. Sumatra. Bij K. B. van 4 Marat 1939 zijn met ingang van den datum van dit besluit benoemd tot officier-vlieger der 3e klasse by de Konin klijke Marine voor vast, de heeren: R. de Boer, J. C. den Hollander, J. Leeflang, H. C. Prager, J. A. L. Schevenhoven, T. J. D. Sizoo, W. F. Springer, A. W. de Vrieze. Overplaatsingen. Sergt.-vltmkr. (M) I. H. Theewis, van De Kooij naar Kaz. A'darn, 3 April gedetacheerd bij de monteursschool te Amsterdam. Sergt.-vltmkr. (M) H. J. Sporken, van De Mok naar Kaz. A'dam, 1 Mei tewerkgesteld by de K.L.M. te Schiphol. Majoor-machinist D. W. Spraakman, van O.Z.D. naar W'schip Vlissingen, 20 Maart. Op datum tewerkgesteld bij den bouw van de O. 22 by de Kon. Mij. „De Schelde" te Vliss. Majoor-machinist B. C. van Gent, van O.Z.D. naar Afd. Mariniers R'dam, 20 Maart. Op datum tewerkgesteld bij den bouw van de O. 23 bij de Rott. Droogdokmij. Majoor-machinist J. Eekhart, van v. Speijk naar O.Z.D., 11 Maart. Bootsman W. J. F. S. Karsten, van v. Speijk naar Z. 7, 11 Maart. Bootsman P. Monderman, van v. Speijk naar Z. 6, 11 Maart. Bootsman P. Houterman, van Z. 6 naar v. Speijk, 11 Maart. Bootsman T. Leether, van Z. 7 naar v. Speijk, 11 Maart. Sergts.-vlieger W. H. Avenarius, P. Buijnink en A. W. J. de Groot, van De Kooij naar De Mok, 14 Maart. Korpl.-monteur P. J. Duijn, van De Kooy naar Nautilus, 6 April. Korpl.-monteur W. H. Lagerveld, van Nau tilus naar De Kooij, 6 April. Korpl.-machinist W. H. Maassen, van Kaz. A'dam (afbouw W. v. d. Zaan) naar Schor pioen, 13 Maart. Korpl.-machinist N. Bakkum, van Schor pioen naar Kaz. A'dam, 13 Maart. Stoker, olieman G. P. Vreeling en L. Pauw, van v. Speijk naar Kaz. A'dam, 6 April. Korpl.-hofmeester H. Essen, van W'schip Vlissingen naar Kaz. A'dam, 1 April. Korpl.-kok H. Dijkstra, van W'schip W'oord naar Kaz. A'dam, 1 April. Matrozen le kl. J. I. Wisse, G. Byl en C. De opstelling der Helder-elftallen voor a.s. Zondag is als volgt: Helder IPurmersteyn. Aanvang 2.30 uur. Kenter Kiesewetter de Jongh L. Trap Hoebe Teeckelenburgh Voerman Spierenburg v.Tongeren Gast Wieren K\W II—Helder II. Does Schotting v. Beckhovèn P. Trap Steenbergen Been Siersma Rottier Burger Bijl Godschalk De opstelling van de HRC-elftallen voor a.s. Zondag is: WFC I— HRC I: Dijkshoorn Leavey Selderbeek Vrijdag Stolk Roomeyer Sanders Kuiper Pirard de Jong van Es HRC II—WFC II. half drie. Geurtjens Siersma Buitenhuis Post van Dok Kok de Vries Heyblok Zymni Hoogendjjk v. Dam HRC III—Alkrn. Boys II. Half elf. Blankwater Bromlewe Dekker Geervliet Schoemaker v. d. Berg Knol de Schipper Kater Darphorn G. Bakker DE MARINE COMPETITIE. Hedenmiddag zullen op het Watervogels- terrein gespeeld worden de wedstrijden: De Mol:-De Kooi, half twee. Schorpioen ISchorpioen II, half drie. Op het Onderzeedienst-terrein: HospitaalWachtschip. OfficierenOZD. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Schorpioen I—De Mok 32 De Kooy IOfficieren 20 Hospitaalv. Speyk 50 StafmuziekDe Kooy II 40 De stand der Zeemacht- werkt tot en met 6 Maart ■Competitie, bijge- 1939 is: Schorpioen I 9 6 2 1 24—8 14 De Kooy I 9 7 0 2 22—11 14 Marinekazerne 9 6 1 2 21—15 13 Schorpioen II 9 6 1 2 18—10 13 Hospitaal 9 5 2 2 19—7 12 Adelborsten 8 5 1 2 16—12 11 De Kooy II 10 3 2 5 18—32 8 Officieren 9 3 1 5 19—20 7 Van Speyk 9 3 1 5 20—23 7 Wachtschip 9 1 4 4 18—24 6 Stafmuziek 10 3 0 7 15—25 a De Mok 9 1 2 6 13—24 4 Onderzeedienst 9 1 1 7 10—22 3 Wentzel, van W'schip W'oord naar Kaz. A'dam, 1 April. Alle acht voornoemden op datum tewerk gesteld bij den bouw van den mijnenlegger L.l.o.o.-vlieger N. F. Paardekooper, van Da W. v. d. Zaan bij de Ned. Dok Bij. te A'dam. Kooij naar De Mok, 6 Maar.t Tamboer le kl. H. H. Vergouw, van W'schip Vliss. «aar Afd. Marns. R'dam, 11 April. Hofmeestersmaat A. Waterdrinker, van W'schip W'oord naar De Mok, 8 Maart. Korpl.-telegrafist M. H. J. Willems, van Gelderland naar Walstation, 25 Maart. Seinersmaat P. A. Janssen, van Gelderland naar A. v. d. Hulst, 25 Maart. Marinier le kl. G. J. de Rooij, van W'schip W'oord naar Kaz. W'oord, 13 Maart. Majoor-machinist W. Woerlee, van v. Speyk naar O.Z.D., 14 April. Met ontslag uit den Zeedienst. Stoker le kl. P. J. Rauch, 1 Maart. Matroos le kl. R. L. de Boer, 4 Maart. Stafmuzikant H. B. Schenkels, 16 April Stoker le kl. W. Kolfer, 30 April. Sergt.-ziekenverpl. A. Rokus, 16 Maart. Mariniers 3e kl. R. Gort en F. W. Filarski 10 Maart. Marinier 2e kl. A. J. Niessing. 8 Maart. Marinier le kl. P. Brouwer, 16 Maart.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7