ERFTEHEUEr TABAK JDe Mok I van stapel geloopen AU GASTRONOMC iKadimeuiM Direct erna de kielplaten voor „De Mok II" gelegd Heldersche hersen- gymnasten winnen van Heerlen Maandag 13 Maart 1939 Tweede Blad Mevrouw Bozuwa verricht de plechtigheid Morgenavond het feest van Rie en Jan Het vijfde marine-concert Burgerlijke Stand van Den Helder Concert „Stedelijk Muziekcorps Expeditie is vertrouwenswerk De bruiloft van Rie en Jan Opening nieuwe Chr. ULO-school Tentoonstelling van bolgewassen Een fijne Hors d'Oeuvre Zaterdagmorgen om kwart voor 12 is op <je Marinewerf alhier te water gelaten een aldaar gebouwd nieuw communicatie-vaar tuig. bestemd voor het onderhouden van den dienst Den Helder—vliegkamp De Mok, vice versa. Het schip biedt plaast aan niet min der dan 160 personen. Direct na de tewaterlating werden reeds de kielplaten voor een tweede communicatie vaartuig gelegd. „De Mok" I. Des morgens woei de driekleur op de West poort van de Werf: een vroolyk wapperend dundoek, dat wees op een gebeurtenis, die buiten het normale kader der werkzaam heden viel. De reden was de tewaterlating van een nieuw communicatie-vaartuig luisterend naar den naam van „De Mok" I, hetwelk in den korten tijd van 7 maanden op de Marine werf is gebouwd door de afdeelingen scheeps bouw en werktuigbouw, onder leiding van den directeur, Ir. S. Visman. Zooals hierboven ree^'s geschreven: de bestemming van het set is het overbrengen van personeel en goc en van Nieuwediep naar het vliegkamp „De Mok", vice vex-sa. Het schip is ontworpen door de afdee- ling Scheepsbouw en bezit een lengte over alles van 37.70 meter, een grootste breedte van 6.40 meter, een holte van 7.10 meter en een waterverplaatsing van 180 ton. Het is uitgerust met een 2-tal lotoren van elk 200 pk. De snelheid be draagt 12 myl. Voorts bezit het een laad ruimte van 100 kubieke meter, terwijl het eveneens een verwarmings-installatie be zit. De plechtigheid van de tewaterlating vond plaats onder het meest gunstige weer: een pittig zonnetje schonk het geheel kleur en fleur, zoodat er een bijzonder prettige stem ming heerschte onder de vele aanwezigen. Aanwezig waren de directeur der Marine werf, Ir. S. Visman: burgemeester G. Rit meester, de echtgenoote van den Comman dant der Marine (die zelf wegens uitstedig- heid niet aanwezig kon zijn) mevrouw Jolles, voorts ingenieurs en hoofdambtenaren en tal van hoofdofficieren, hoofden van dienst en adelborsten. Tenslotte een groot aantal onderofficieren en minderen, en bur gerpersoneel. Dik in de menie gestoken, lag „De Mok" I zich in het zonnetje te koesteren. Nog enkele oogenblikken en zij zou in het van zeer na bij glinsterende dokwater schuiven en een eerste kennismaking hebben met haar ele ment. Op het achterschip was de traditioneele flesch champagne bevestigd: stemmig ge huld in de nationale kleuren en versierd met eenig groen. Er was een speciale tribune gebouwd voor de genoodigden, eveneens voorzien van vlagge- doek en het was op dit „baldakijn" dat men een uitstekend uitzicht had op de tewater lating. Eveneens was opgesteld een muziekkapel, afkomstig van H. Ms. „Tromp". Om kwart voor 12 blijkt de stand van het water 2 Va meter boven A.P. te bedragen en worden de laatste toebereidselen voor het afloopen gemaakt. Tal van oogenparen zien toe, dat niets een vlotte afloop kan tegen gaan: blokken worden weggeslagen. Het is Ir. Visman, die een kort woord spreekt tot de genoodigden en in het kort enkele bijzonderheden van het schip rele veert. De directeur spreekt voorts de ver wachting uit, dat dit vaartuig er toe mag bijdragen, dat de communicatie naar het vliegkamp in de toekomst met meer com fort zal plaatsvinden dan in het ver leden. Tenslotte memoreert hij de goede samen werking tusschen de afdeelingen, die „De Mok I" hebben gebouwd, en verzoekt mevr. Bozuwa, de echtgenoote van den comman dant van het vliegkamp „De Mok" het laat- Aanvang 8 uur. De genoodigden tot het feest, dat morgenavond in Casino ter gelegenheid van het huwelijk van Jan en Rie ge- 1 geven wordt, worden er nog eens attent op gemaakt, dat deze feestavond om 8 uur een aanvang neemt- Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zün, opdat het programma een zoo vlot mogelijk verloop heeft. Wat de indeeling van den avond be treft, er wordt een gevarieerd pro gramma gegeven, waaraan ook Jan en Rie een werkzaam aandeel hebben, ter wijl na de pauze gestreden zal worden om de pryzen. Nogmaals drukken wü alle genoodig den op 't hart hun beste humeur mede te nemen. Doen zy dat, dan kan het niet anders of men zal eenige gezellige uren beleven. ste beletsel, dat het vaartuig scheidt van zijn element, te verwijderen. De traditioneele flesch champagne ketst tegen den boegschuimend vloeit de in houd langs de bruinroode menie en bijna op hetzelfde moment zet het schip zich in be weging. Eerst langzaam, dan vlugger glijdt het van de helling af om zich daarna schui mend in het water te boren. Kettingen rinke kelen en dansen, blokken springen op, en vroolijk roepen en wuiven de aanwezigen het laatste product van de Marinewerf na. De Tromp-kapel zet het Wilhelmus in, en nauwelijks zjjn de klanken hiervan verstorven of reeds komen werklieden aansnellen, die de kielplaten van,De Mok" II gaan leggen. Wel een bewijs van tempo en activiteit op de Marinewerf. „De Mok II". Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de opvolger van „De Mok I", (die reeds den populairen bijnaam kreeg van „De Tram" in verband met het feit, dat de inzittenden met de ruggen naar elkander zitten) een bij zonder schip zal worden: namelijk zonder roer en zonder schroef. Het zal namelijk een Voigt Schneider propeller bezitten, een soort turbinewiel, welk systeem voor het eerst op de Marinewerf en waarschijnlijk ook in Nederland wordt uitgewerkt. Het bezit het voordeel van een zeer eenvoudige manier van sturen, daar één persoon de geheele ne- vigatie kan regelen. Bcehoven's Vijfde als openings nummer. Het „seizoen", waaronder ook de marine concerten van het symphonie-orkest van de Stafmuziek der Koninklijke Marine vallen loopt op zijn eind. Nog ten tweetal concerten resten ons, en welke concerten, gezien het voor de deur staand 75-jarig jubileum uiter aard een apart cachet dragen. Dit concert wordt geopend met de prachtige Symphonie No. 5 (opus 67) van Ludwig von Beethoven en het is aan geen twijfel onderhevig of dit nummer zal weer op de bekende correcte wijze, waarop onze „staf" dergelijke muziek ten uitvoer brengt, vertolkt worden. Wij zijn er van overtuigd dat een groote schare muziekliefhebbers Woensdagavond aan wezing is om Beethoven's Vijfde te be luisteren. Eveneens voor orkest alleen vermeldt het programma de suite Algérieme van Saint Saëns en de, we zouden haast zeggen door de „staf" in Den Helder populair gemaakte ouverture „Tannhauser". Zoowel voor als na de pauze zal door den solist, den bas-bariton Wijnand Beke, een aantal liederen van Arthur Meulemans ten gehoore gebracht worden. Deze liederen be zitten vrijwel alle eén zeer groote bekoring en behooren tot het beste wat Meulemans voortgebracht heeft. In dit opzicht zien wij met belangstelling het optreden van den ons niet bekenden zanger tegemoet. BEVALLEN: E. M. VermeulenBrinkman, z.; M. SmitKamp, d., W. A. D. Boon Beemsterboer, d. OVERLEDEN: H. van Willigen (m.), 68 j.; G. H. van Sonsbeek (v), 11 maanden; H. A. Bos (m) 72 j.; wed. D. A. E. van der Wa gen, geb. C. J. Ran, 72 jaar. ONDERTROUWD: J. Schellinger en A. M. Stroband; D. Leijen en J. Bais. De heer Doppegieter herdacht. Zaterdagavond heeft in Casino het 2de winterconcert van het „Stedelijk Muziek korps", onder leiding van den heer Joh. F. Pala, plaats gevonden, een concert, dat in meerdere opzichten van het gewonde kader afweek. Wij doelen in dit opzicht voornamelijk op het plotseling verscheiden van den penning meester van het korps, den heer Doppegieter, wiens overlijden men niet anders dan als een zwaren slag voor de vereeniging kan zien. Gedurende de vele jaren dat de heer Doppe gieter zijn belangrijke plaats in de rijen van ons „Stedelijk" innam, heeft hij zich als een warm-voelend lid en een bekwaam bestuurs- functionnaris doen kennen. Dit heengaan be- teekent dan ook voor de vereeniging een ernstig verlies. Het was de heer Bruin, die bij den aanvang een kort woord van welkom uitsprak en daarin speciaal memoreerde burgemeester G. Rit meester, den commissaris van politie, wethou der De Boer en den eere-voorzitter, den heer L. van Loo. Voorts heette hij hartelijk welkom de leden van TAVENU, die voor een stukje tooneel rta het concert zouden zorgen en den heer Müller, die enkele zangsoli ten gehoore zou brengen. Daarna releveert de heer Bruin het feit, dat deze week de heer Doppegieter is heenggaan. Des morgens heeft men het zeer geziene be- stuurs- en corpslid ten grave gebracht en allen beseffen welk een zwaar verlies dit plot selinge overlijden voor het Stedelijk Muziek korps beteekent. Dat men hem blijvend in ge dachten zal houden is zeker geen frase. De heer Bruin memoreert dan de overwe gingen tei-zake het al dan niet doorgaan van dit concert. Het bleek, dat dit niet meer mo gelijk was. Er waren te vele bezwaren .(voor namelijk van finantieelen aard) aan verbon den. Men heeft gemeend de nagedachtenis van den heengeganen penningmeester niet beter te kunnen eeren dan een speciaal nummer te zijner eere uit te voeren en wel het bekende „Ases Tot" uit de Peer Gynt-suite van Edvard Grieg. Onder groote aandacht wordt dit num mer dan uitgevoerd, waarna de heer Bruin een minuut stilte verzoekt. Het Concert. Het is hierna dat het concert aanvangt en wel met den Telefunken-marsch van Johan Evert. Een nieuw nummer van het korps, dat prima werd uitgevoerd en waarvan zoowel dirigent als leden de eer wegdragen. Uitmun- tènd werk. Volgde de veelgespeelde ouverture van Franz Suppé „Dichter und Bauer", veelal ver laagd tot een tingel-tangel intermezzo, doch dat voor harmonie toch niet geringe moeilijk heden biedt. Het begin was lang niet feilloos, de clarinetten waren er nog niet „in", doch het coda was in orde. Een dankbaar applaus was dan ook de dank voor deze uitvoering, die in ieder onderdeel door een groote mate van verzorgdheid gekarakteriseerd werd. Nummero drie bracht een stuk, dat reeds lang in het bezit van het corps is, doch nog nimmer een publieke uitvoering beleefde: het was de orkest-suite „Aquarelles Villagoises" van Darly, bestaande uit de deelen farandole, arabesque, angelus en kermesse. Deze muziek is van geen groot formaat, en zij mist enkele malen bezieling en muzikale drift. Anderzijds ligt zij meermalen zeer prettig in het gehoor en vormt een dankbaar nummer voor har monie. Het angelus was uitstekend, het ara besque het minst. Door de clarinetten werd Daarom per E S O N A (auto- en bootdiensten) enkele malen voortreffelijk gemusiceerd. Uit Bizet's tweede Arlésienne-suite hoorden wij het intermezzo en het menuet. Toon en voordracht vielen hier slechts te loven, terwijl wij over de alt-sax met name in het inter mezzo slechts roemen kunnen. Een nummer, dat er inzat en waarvan men vreugde beleefde. De fluit-solo verzorgde de heer Bos. Hierna beluisterde men het belangrijkste programma nummer, de London-suite van Eric Coates, ter plaatse bekend geworden door de Staf uitvoeringen. Deze moderne muziek van den componist-dirigent Coates lééft en bezit een groote mate van muzikaliteit. Ook de over zetting voor fanfare bleek in geen enkel op zicht de uitvoering te schaden. Integendeel! Het was een doorslaand succes, waarvan wij niet willen nalaten het trompetters-werk te vermelden. Bravo! Een woord van waardee ring voor 's heeren Pala's werk mag hier even eens gehoord worden. Aan het slot werd het corps een ovatie gebracht, waarin de dirigent zijn leden terecht deed deelen. Het einde van dit concert bracht Williams' „Blue Devils Marsch" en als toegift de Defi- leermarsch van Leistikow (opgedragen aan den B.V.L.). Het was een uitmuntend slot van een uitstekend concert. Na de pauze zong nog de heer Müller, met vleugelbegeleiding van den heer Manshanden, enkele Italiaansche liederen. Dit vocaal inter mezzo viel eenigszins tegen. Niet aldus het optreden van een aantal TAVENU'ers, die de zeer geestige en uiterst origineele Sneeuwwitje parodie brachten, waarmede men bij de laatste uitvoering zoo'n succes boekte. Ook nu is er weer veel en hartelijk om gelachen. Een ge animeerd bal hield de aanwezigen nog enkele uren gezellig bijeen. Wie nog genoodigd worden. In den loop van de vorige week zijn de uit- noodigingskaarten voor de bruiloft van Rie en Jan, die morgenavond in Casino gevierd wordt, verzonden. Allen, die de winterpuzzle goed hebben opgelost, zijn voor morgenavond uitgenoodigd. Er waren evenwel bij de oplos singen eenige onduidelijke namen en adressen van inzenders, die wij niet konden bereiken en die we nu in de gelegenheid stellen, hun uit- noodiging heden of morgen op ons kantoor te komen halen. Het zijn: Mevr. T. v. d. VijverGeus; Mevr. T. v. d. VijverHermelink; Mej. T. Nak; Mevr. A. M. v. Nack, Ruijghweg 134 (onbestelbaar terug gekomen) De volgende abonné's, buiten de stad, zon den de oplossing goed in. Eén onzer zal bij het gezelschapsspel (Ballero) voor hen werpen, zoodat zij gelijke kans maken op een van de prijzen, als ieder in de zaal aanwezige goede oplosser. J. J. Blom. Alkmaar ;»Mej. G. Wind, Amster dam; R. Leys, Rotterdam; Mevr. Kersten Buiteman, Apeldoorn; J. Groet, Laren; Mevr. Wit—Zwaan, Wormerveer; T. Bloem, Bak- kum; C. Snel, Julianadorp; J. Bosma en J. Verresen, Breezand; J. Boezerooy, Anna Pau- lowna; J. Henkes, De Waal; J. Hoogerheide Kzn., Oudeschild; A. M. van Liere, Oost; J. Kok, Den Burg; Gebr. Hoogerheid, Oude schild; M. J. Bos, Dijkmanshuizen bij Oude schild; Mevr. de Wed. J. Gielis, Den Burg en A. v. d. Knaap, Oudeschild. Mocht één van deze buiten-abonné's Dins dag in de stad zijn en het feest zelf mee willen maken, dan kunnen zij zich aan ons kantoor vervoegen en hun uitnoodigingskaart halen. Woensdagavond 8 uur wordt de nieuwe Chr. U.L.O.-school aan de Vischmarkt geopend. De oude openbare lagere school is geheel ge moderniseerd en zal een goede huisvesting worden voor de Chr. U.L.O. Donderdagavond van 89.30 u. is de school voor belangstellenden te bezichtigen. RECTIFICATIE KRCISWOORDRAADSEL. Hor. 2 moet zijn „5". Hor. 41 „pracht", moet zijn „gedachte". Het zwarte vakje tusschen 30 en 31 moet open zijn. AYRO-intelligentietournooy in hotel Den Burg. Ljjn-contact tusschen „Karei" en mej. X. Het lijkt ons overbodig U te vragen of U weet wat de AVRO-hersengymnastiek is. Overbodig, omdat ge, al dan niet AVRO-ist zijnde, zult moeten toegeven, dat deze maan- delijksche reportage uit twee steden des lands, waarin twee tientallen luistervinken elkander geestelijk te bekampen krijgen, tot de succes uitzendingen van deze omroeporganisatie be hoort. Gisteren werd er slag geleverd tusschen Den Helder en de mijnwerkersstad Heerlen. Het toernooiveld was gelegen in Hotel Den Burg, in de „groene zaal", alwaar zich om streeks 8 uur de acht candidaten (twee waren wegens ziekte verhinderd) bevonden. Twee dames en zes heeren. Allen vrij goed bekende stadgenooten, wiens naam wij echter zullen verzwijgen. In de „groene zaal" zat een deel der technische AVRO-staf, er stond een microfoon en er was een tafel met toe stellen en telefoons, yoorts was daar Gustav Czopp, de bekende hoorspel-jour naal-reportage-goochelaar, met zijn zwarte kunstenaarsharen en intelligenten kop en de pers, die zich gelukkig prees geen werkzaam aandeel in dezen strijd van vlotheid, algemeene ontwikkeling, parate kennis en wat dies meer zij, te hebben. In Heerlen was het de heer de Josselin de Jong, die als kamprechter optrad. Van acht uur af was hij in ons midden, dank zij de telefoon. „Jos" en „Gus" hielden gesprekken. Informeerden naar verschrikkelijk technische bijzonderheden, maar ook naar de deelnemers. Heel familiaar hoorden wij „Jos" zoo bijvoor beeld vragen naar den leeftijd der Heldersche dames, waartegen echter, zeer terecht, door „Karei" den score-teller in de studio, ge protesteerd werd. Overigens bleek een der Heldersche jonge dames, laat ons haar mej. X noemen, ge noemde „Karei" niet ongeschikt te vinden en het gevoerde lijn-contact kenmerkte zich door een groote mate van hartelijkheid. De voor bespreking was zeer genoegelijk. Technisch marcheerden de zaken voortreffelijk, zoodat er nog gelegenheid was een kleintje-koffie" te verwerken en eenigen t(jd gezellig entre nous te zijn. Om vijf minuten voor negen waarden de laatste Traviata-klanken door het zaaltje en nadat een zangeres de zenuwen van het octet nog eens terdege op de proef gesteld had, ving de wedstrijd om zes minuten over negenen aan. Om de beurt een vraag aan een Heerlen- schen en Nieuwediepschen mededinger: waren wij reeds begonnen met 2 man minder, erger was het feit, dat Czopp in vertrouwen ver teld had, dat de Heerlensche gelederen uit sluitend uit ingenieurs, dokters en zelfs een professor bestonden. Afgezien van het geeste lijk peil der acht-van-Nieuwediep, was een zekere fataliteit niet te miskennen. Dan komen de vragen: op een rijtje drentelen de acht voor de microfoon. De een blijkt zeer intelligent te zijn; hij weet precies waar de laatste zes Olymplade's gehouden zjjn, weet wat een Phyrrus- overwinning is en wanneer de Hoéksche en Kabeljauwsche twisten begonnen, terwjjl de ander weer niet hoeveel men- s„hen deze planeet bezit, en waar Krimpen ran de Lek en idem aan den IJssel liggen. Overigens bleek, dat de Heerlensche intelligentsia af en toe niet bijster op dreef was, waartegen Nieuwediep geen bezwaren kon hebben Den Helder houdt de leiding. De score wisselde van minuut tot minuut, doch hoe zij ook wisselde, Den Helder bleef de leiding bezitten. Eerst met 5)4 tegen 3 14 toen met 7)4 tegen 6! (het spande!) om ten slotte de victoi'ie te bezegelen met 11)4 tegen 11. Het was zeer spannend: ieder goed ant woord deed zuchten van geruststelling en iedere flater zuchten van teleurstelling op gaan. De eenigen die een stoycijnsche kalmte bewaarden, waren Czopp en de technische commissie. Om 6 minuten over haltf tien werd de microfoon afgesloten en verdwenen „Jos" en „Karei" uit den aether. Toen mochten we weer kuchen en hoesten en praten en kon men de overwinning gaan vieren. Den Helder had gewonnen Van de Heerlensche dokters, ingenieurs en professoren. DéLt ouwe Nieuwediep toch! Opening door den burgemeester. Een heerlijke geur van hyacinthen kwam ons bij den ingang van het Natuurhistorisch Museum tegemoet, toen wij Zaterdagmiddag om drie uur het gebouw betraden om de ope ningsplechtigheid mede te maken. In een tweetal zalen, keurig gerangschikt, in rijke kleurvariatie stonden daar de 650 pot ten met tulpen en hyacinthen opgesteld. En wij hadden geen beter denkbeeld van do ko mende lente kunnen krijgen dan door deze bloemenpracht. Het was de heer Maas, de voorzitter van de Vereeniging van Schoolwerktuinen, die de aan wezigen, bestaande uit de hoofden der lagere scholen en vertegenwoordigers der oudercom missies, welkom heette. In het bijzonder gold dit woord van welkom den burgemeester, die, zich bereid had verklaard de openingsplechtig heid te verrichten. Wij hebben, zoo zei de heer Maas, 5000 bol len uitgegeven, aan ieder kind vijf bollen en wel tegen den kostenden prijs. Het is onze bedoeling geweest hierdoor liefde tot de na tuur op te wekken en aan te kweeken. In het kort vertelde de heer Maas het werk, dat de kinderen in den hieiwoor gunstigen tijd van het jaar deden op den schoolwerktuin op Tuindorp. Het was een genot om de kinderen onder de deskundige leiding van den heer Groen hier bezig te zien. Een woord van dank bracht spreker vervolgens aan het bestuur van het Natuurhistorisch Museum, die haar loka len voor deze tentoonstelling had afgestaan. Het was hierna, dat de burgemeester het woord nam. In korte trekken, zoo zei de bur gemeester, heeft de voorzitter geschetst, het geen de vereeniging beoogt. En het heeft waar de dat dit nog eens onder de aandacht wordt gebracht, omdat deze vereeniging absoluut in de belangstelling van de burgerij kan worden aanbevolen. Het is moeilijk kinderen liefde tot de natuur bij te brengen, omdat zij in hun speelschheid geneigd zijn om bloemen en plan ten te verneilen. Daarom is het ook noodig het streven dezer vereeniging te steunen. Over het algemeen ontbreekt op de scholen practisch de gelegenheid om op dit gebied veel te prestee- ren, hoewel bij het bouwen van nieuwe scholen hier wel degelijk rekening mee wordt gehou den. Maar door het uitgeven van bollen, zoo als dit nu twee jaar gebeurd, wordt in dit ge brek voorzien. De kinderen zien hier iets groeien en bloeien, wat door hen zelf wordt verzorgd. Het is van dubbele waarde dat de tentoonstelling gehouden wordt in het Natuur historisch Museum, omdat dan tevens de ge legenheid gegeven wordt om kennis te maken met de buitengewoon mooie verzameling van dit museum. De kennis van de jongelui wordt hierdoor grooter en meer kennis beteekent eveneens hoogere beschaving. Ik heb groote waardeering voor Uw werk en hoop dat Uw tedental mag toenemen en dat de liefde voor de natuur ook door deze tentoonstelling mag worden opgewekt. Met de beste wenschen voor het slagen van deze tentoonstelling verklaar ik haar voor geopend. Na dit openingswoord wordt onder gezellig gekout een kopje thee gebruikt, waarna een rondgang door de beide lokalen volgt. Roode, rose, gele, oranje tulpen staan tus schen de rijke kleuren van hyacinten opge steld. En vele kinderen hebben kans gezien om de hun toevertrouwde bollen op te kwee ken tot een prachtige bloem. De jury, bestaan de uit mej. Ali Dijkshoorn en de heeren Nij- kamp, Lunshof en Groen hebben dan ook in vele gevallen geen gemakkelijke taak gehad. Het is overbodig te zeggen, dat het voor de kinderen buitengewoon nuttig is om lid te wor den van de Heldersche School- en werktuin- vereeniging, dat hun kennis hierdoor verrijkt wordt en ook het leven in de natuur hun karakter ten goede kan vormen. De contri butie van 50 ct. per jaar behoeft hiervoor geen raden een kijkje te nemen in dit bloemenlust- bezwagr te zijn. Wij kunnen een ieder aan- hof, waarin het Natuurhistorisch Museum is herschapen. SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. Hieronder volgt de lijst der prijswinnaars en winneressen. School 14: Dora Schoonheden, mesje; Frieda v. d. Kuijl, vulpotlood. School 8: Greetje Wlthof, doos post; Johan- nes Wassink, zakmes; Harry Elout, riem. Chr. Opleidingsschool: Wim Welbie, vulpen; Ton Willemse, boek; Gerhard Bot, étui. Rehobothschool: Corrie van Hartingsveldt, poëziealbum. TuindorpschoolCorrie Zoeten, poëziealbum. School 10: Corrie Putting, bal; Diewie de Vries, zakdoekjes. School 5: Thelma Zandstra, kluwenhouder; Anna Bravenboer, armband; Lidie Quant, vul potlood. School 6: Klaas Hokke, portemonnaie, Jopie Logeman, naaigarnituur; Dirk van Soest, foto-album; Arnold van Breda, legpuzzle. Comeniusschool: Annie van Bijnen, flesch eau de cologne; ELse Beekhuis v. Till, doos post; Bettie Vinke, armband; Jopie Dito, boek. Gr. v. Prinstererschool: Jo Souwer, notitie boekje, Wim v. d. Stouwe, boek. R.-Kath. Jongensschool: J. Eiselin, porte monnaie; Jan Zits, bal; Jan Steeman, étui. Scholierenkaarten, voor het geheele jaar toegang gevend tot het Museum, zijn toe gekend aan: 1. Petronella Quant; 2. Annie van Struyck; 3. Betsie v. d. Braak; 4. Jo Putters; 5. Nini Hildering; 6. Henk Molenaar; 7. Cor de Jong; 8. Sjaantje Donker; 9. EUie de Munk; 10. Sjaantje Reinhout; 11. Jan Runnen- berg; 12. Johanna v. d. Maas; 13. Hannie Siecker; 14. Wim Sijmons; 15. Nico Geluk; 16. Thea Bijlsma; 17. Anneke Vinke; 18. Jean Marie Hoppe; 19. Willy Hablous; 20. Dinie de ïïoogh; 21. Janna Bruin; 22. Corrie v. d. Berg; 23 Arie Hoogerwerf; 24. Hennie Smit; 25. Wim Visser; 26. G. Snijders. De tentoonstelling is nog geopend Maandag avond van 710 uur. Dien avond tusschen 7 en 8 uur moeten de prijzen in ontvangst worden genomen. De potten kunnen Dinsdag van 3)46 uur worden teruggehaald. Daarna bestaat geen gelegenheid meer, aangezien de zalen ontruimd moeten worden om Donderdag in den ouden staat te zijn teruggebracht,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5