w, Verdienstelijk spel van HRC tegen WFC Weer teleurstellend van Helder spel BKC gunde Schagen de eer niet Zaandijk-Succes 3 1 Eindspurt van Watervogels Atlas-Texel: een matige vertooning Watervogels II kampioen Schoorl I-Succes II 1-1 HRC III-Alkm* Boys 3-2 II HRC II-WFC II 2-2 JuLemmcn. Nieuw wereldrecord 500 m, borstcrawl Qammesi Om 't persoonlijk kampioenschap van Nederland Wiehjeruven Goede wedstrijd in Wormerveer. HRC schijnt inderaaac gebroken te hebben met uitwedstrijden te verliezen, want giste ren werd weer WFC, een kampioenscandidaat een punt ontfutseld. Daar kwam nog bij dat scheidsrechter Peper een grove blunder maakte door het tweede doelpunt vai. WFC, dat zeer zeker 3 meter buitenspel was, toe te kennen. Nu was het voor Bleeker geen kunst om de gelijkmaker te sco ren, want de Racing-backs bleven eenvoudig staan, wat op zich zelf natuurlijk altijd fout is. Over het geheel genomen was het een aar dige wedstrijd, beide voorhoedes lieten zich gemakkelijke kansen voorbijgaan, terwijl beide doelen nog al eens hachelijke momenten had den te doorstaan. Bij W. ontbrak keeper Ver ver, die uitstekend werd vervangen door Betle- hem. Toch viel de W-plocg ons niet mee, het onderlinge verband was dikwijls zoek en' het opstellen liet veel te wenschen over. Bij doel- schoppen kwam er maar zelden een der blauw- witten aan te pas. Het neest konden ons nog bekoren r.buiten Booy en l.binnen Klooster. Bij HRC was ongetwijfeld Roomeyer de beste beheerscht bekijkt hij de zaak, geneerde zich niet om een paar man te passeeren en steeds maar weer gaf hij lange passes naar zijn vleu gels. Nu stond hij weer l.binnen op de plaats van de Jongh, die voorloopig geschorst is, ter wijl Dekker de linkshalfplaats bezette, v. Es speelde weer linksbuiten en zal zich na het afschudden der nerveusiteit wel weten te hand haven. De wedstrijd. Aanvankelijk gaat het gelijk op, een ver schot van Roomeyer werkt Betlehem corner, maar verder komt het voorloopig niet. Ook Dijkshoorn moet een harde schuiver stóppen, welke geen moeilijkheden oplevert. Langza merhand komt H. er beter in. Roomeyer zet zijn vleugels goed aan het werk en vele span nende momenten doen zich nu voor de W- veste voor. Pirard schiet er weer lustig op los, maar voorloopig blijft succes uit. c der- tusschen breekt W. er ook wel eens t 'ïen uit, Selderbeek moet Bleeker remmen e.. zoo waar weet Booy een keer aan zijn bewaking te ontsnappen en met een hard schot zijn club de leiding te geven. 10. Door dit onverwachte succes komt W. er beter in, maar Racing weet de balans weer te doen keeren en bijna heeft Sanders succes als hij Betlehem den bal uit zijn h..nden loopt Pirard is er ook weer door maar juist aan den verkeerden kant van de paal gaat de bal uit. Eerst tegen de rust krijgt W. weer eenige aan vallen, maar ook hier is het schieten niet de sterkste zijde. Met W. in den aanval komt de rust en krijgt Racing nu den wind mee. In de tweede helft is W. toch het eerst in den aanval en we zien Bleeker hoog over schieten. Dan denken we, dat W. den voosprong zal vergrooten, maar Dijkshoorn redt het harde schot meesterlijk. HRC verplaatst het spel weer en na 10 min. wordt de gelijkmaker geboren. Goed combinee rend gaan Sanders en Kuiper er van door, de bal gaat naar binnen en met een 18-karaats Pirard-schot is de stand weer gelijk. Nu is H. niet meer te houden, een pass van Pirard naar Sanders, buitenspel zegt scheids rechter Peper. Toch blijft de druk aanhouden en niet zonder succes, Sanders geeft voor, Kui per van W., mist en van Es staat opgesteld om bal in de touwen te jagen Nog is H. niet weg te slaan voor het doel en met een beetje geluk had het zeker 31 kun nen worden. Na dit angstige kwartier gaat W. weer eens ter aanval en inderdaad gelukt het om het spel weer gelijk te doen opgaan. Blee ker is er door, maar zijn schot faalt. Even later redt Vrijdag, de bal nog juist uit het doel. Toch komt de gelijkmaker en n« 25 min. is de stand weer gelijk, 22. Er volgt nu een verwoed gevecht om de lei ding en hoewel het bij 2- 2 is gebleven, had het net zoo goed 44 kunnen worden. Nu eens schiet van Wezel naast de paal, dan weer is het Pirard, die alleen voor den keeper staand geen doelpunt kan forceeren. Tegen het einde zakt het spelpeil aanmerkelijk, en als eerst Pirard juist over de lat geschoten heeft en daarna Klooster alleen voor Dijkshoorn naast geschoten heeft, kondigt de scheidsrechter het einde aan en heeft Racing weer een punt binnen, zoodat de rooden nog met 21 punten de competitie kunnen beëindigen. den wedstrijd terug te komen, deze stond geheel in 't ka der van de onbelangrijkheid, waarin 3 A reeds gedurende enkele weken gedompeld is. Hel- 1 er en Purmersteijn, ach... ze vochten wel hard maar de sfeer, waarin beide ploegen ais het ware voor een overwinning vechten, ontbrak ten eenenmale. Noch de bruin-hem den, noch Helder slaagde erin de hoogte te bereiken, waarop een derde klasse wedstrijd hoort te staan. Voor de pauze had Helder het geringe wmdvoordeel, hetgeen aanleiding was tot een overwegend overwicht, dat Helder, het harde zwoegen van Trap en Hoebe ten spjj t, door eerder genoemde onproductiviteit der voor hoede niet in doelpunten kon uitdrukken. Wel waren er enkele kansen, doch verder dan een buitenspeldoelpunt van Wieren, na een werkelijk fraai opgebouwden aanval ge leid door Voerman, brachten ze het niet. In de tweede helft was het met het Helder-overwicht gedaan, nu was Purmersteijn zooveel sterker, dat van het tegendeel gesproken kon worden. Veel gevaarlijker waren de P.-aanvallen echter ook niet, wel stond de P.-midvoorvoor enkele malen plotseling voor open doel, zelfs een maal terwijl Kenter ook spoorloos was, maar op onbegrijpelijke wijze wist hij van deze „geheide" kansen geen gebruik te maken. 0—1 Een kwartier na de pauze liep de rechts buiten Wolf de Jong voorbij en voordat Kie- sewetter zich teweer had kunnen stellen, lag de bal reeds achter den ditmaal zeer onzeker werkenden Kenter. Dit was en bleef het eenige doelpunt van de kamp .ondanks hardnekkige pogingen van de Helder-elf, die echter een imitatie Zaan- sche muur als beletsel voor een gelij k spel te gen zich zag. Bjj een mislukten voorzet van Riedeman trapt H. Neijens over den bal. Snijders is er vlug bij en passeert Beumkes met een hard schot, 11. Nu komt Texel even flink opzetten en be zorgt de A.-achterhoede benauwe oogenblik- ken. Vooral H. Ran doet nu van zich spreken. Steeds zet hij den bal goed voor. Eenmaal Met 2 invallers in de voorhoede, n.1. voor Kuiper en Lont, trok Succes naar Zaandijk. Hierdoor waren de aanvankelijk gevormde revanchegedachten tegen de ploeg die eerder op het Succes-terrein op zoo fortuinlijke wijze won, wel eenigszins bekoeld. In zooverre was het jammer, dat S. met invallers moest aan treden. Weliswaar gaven Cloots, linksbuiten en Metselaar rechtsbuiten zich geheel, maar het gemis van den S.-motor Lont, en de steeds ver dienstelijken Kuiper deed zich toch geducht voelen. Voor den aanvang van den wedstrijd werden de gastheeren door den heer Oden, vice-voor- zitter van Succes, gecomplimenteerd met het behaalde kampioenschap. Hij deed zijn geluk- wenschen vergezeld gaan van een fraaie bloe menmand. De wedstrijd. Zaandijk won den toss en verkoos het wind- voordeel. Met een stevig windje in den rug kon Z. reeds dadelijk tot den aanval komen en ge- ruimen tijd overwicht uitoefenen. Voorshands evenwel zonder resultaat. De S.-achterhoede was n.1. goed op dreef. Wel gaven de beide zeer beweeglijke en snelle Z.-buitenspelers handen vol werk, het Z.-binnentrio schoot in de af werking der aanvallen te kort, maar Succes doorstond de eerste stormloopen met glans. De weinige S.-aanvallen waren vrij onbetee- kend. De zwaar gehavende voorhoede kon wei nig uitrichten en spil Engel wijdde alle aan dacht aan Schmitt die te weinig steun kreeg om gevaarlijk te worden, maar niettegenstaan de dat na een kwartier spelens met een ferm schot, dat invaller Cloots voor alle zekerheid nog even verder expedieerde, den Z.-keeper het nakijken gaf (01). Het deze eerste helft vooraangaande Z. zag echter kans nog vóór de rust, zeer tot vreugde van het tot dusverre muisstille Z.-publiek ge lijk te maken (11). De tweede helft. S. kwam, thans met het windvoordeel, direct in den aanval. Geruimen tijd hield zij het spel geheel in handen en kwam Z. er niet aan te pas. Er ontstonden eenige gevaarlijke situaties voor het Z.-doel, maar èn Cloots, èn Metselaar misten voor open doel de kans van den dag. Eerst na een kwartier luwde het S.-offensief, doch de S. bleven in hun aanvallend spel vol harden. Hiervan kon Z. profiteeren en een snel le uitval bezegeld met een ferm schot van den rechtsbinnen, bracht vlug een doelpunt. Vóór S. zich gereed kon maken zich vol energie te werpen in den strijd om den gelijkmaker, wer den haar verdere illusies ontnomen daar weini ge oogenblikken later ook no. 3 volgde. Beide ploegen geloofden het nu wel. S. speelde een verloren wedstrijd. Met ongewijzigden stand 3i kwam het einde van deze in de beste ver standhouding onder de goede leiding van den heer Bulte gespeelden wedstrijd. Thans Nieuwe Ni,edorp niet 30 geklopt. Nieuwe Niedorp, dat de toss heeft gewon nen en voor den wind had gekozen, is reeds direct in den aanval. Al spoedig moet Kubbe handelend optreden voor een goed schot van Wit. Kort daarna is hij juist op de goede plaats bij een gevaarlek schot van Ter Haar. Met wat meer geluk had N. N. hier een voor sprong kunr.en hebben. Na een kwartier komt N.N.'s elfde man het veld in. Bakkum gaat nu linksbinnen spelen. Het spel is zeer aan trekkelijk, er wordt door beide partijen een snel tempo onderhouden. Voorloopig blijven de achterhoeden de voorspelers de baas. Opval lend is het voortreffelijk spel van den rechts back van Watervogels, Van 't Hert. Een kogel van Peereboom kopt hij eenmaal fraai het doel uit. Na ruim een half uur spelen is een vliegend schot van den linksbinnen den N.- doelman te machtig (01). Wel doen de N.- spelers hun best om gelijk te maken, maar het wil niet vlotten. Een fout van Wit is, om maar steeds weer iederen bal inplaats van vóór, op doel te schieten. Van Kistemaker is het jammer, dat hij steeds naar achter loopt met den bal. Ter Haar verdeelt het spel niet voldoende, vooral Peereboom wordt verwaar loosd. Zienderoogen zakt het spelpeil aan bei de zijden, doch vooral bij N. Niedorp is het tempo stukken minder geworden. Rust gaat in met 10 voorsprong voor Watervogels. Na de hervatting is het vrijwel steeds W. geweest, dat het meest in den aanval was. De uitvallen van N. Niedorp, waar Peereboom nu midvoor speelde, waren wel niet zonder gevaar, doch veel zat er toch niet in. Als de W.-aanval weer eens goed is doorgebroken, is een goed schot voor den N.-keeper niet te houden (02). Het wordt eenigen tijd later zelfs 03, als een N.-back geheel onnoodig den bal met de hand bewerkt. De toegestane penalty wordt benut. Van eenig spel is dan bij N. .Niedorp geen sprake meer. Ter Haar verlaat nog het veld. Rest ons nog te vermelden, dat de scheids rechter zich uitstekend van zijn taak kweet. De lagere" elftallen. De A adsp. speelden gelijk tegen MF.C A 11. De B adsp. verloren van een beter spe lend Alkm. Boys adsp. elftal met 20. N. Niedorp 3 verspeelde haar fraaie kans op de bovenste plaats door in Akersloot met 54 te verliezen. En dan te bedenken, dat destijd in N.Niedorp met 100 werd ge wonnen. N. Niedorp 2 deed meer dan ver wacht werd door tegen VCL gelijk te spelen. Diegenen, die na de ontgoocheling tegen Beverwyk opnieuw naar het Helder- terrein waren getogen in de hoop de wit- jakken toch eens eindelijk in goeden vorm te zien, zjjn ten deele bedrogen uit gekomen. Weer is het een teleurstelling geworden, niet zoozeer om het feit, dat er niet gewerkt werd, maar om het volkomen falen van Helder's voorhoede, die wel stuk voor stuk uit goede voetballers bestond, maar die abso luut niet met elkaar op konden schieten. Herhaaldelijk werd een aanval goed uit de verdediging opgebouwd, maar of nu Spieren burg of Heineker, Voerman of Wieren den bal kregen, ze wisten er maar geen raad mee. Soms was er een prachtige pass van den ex- NEC-man naar de vleugels, doch nimmer vond die pass Wieren of Voerman op zlJn plaats, hetgeen goed voorhoede spel, laat staan doelpuntenmaken, ten eenenmale uit sloot. Maaral dit falen hoeft geen aanleiding te zijn voor een zeker deel van den Heider- aanhang om met ironisch handgeklap en ge schreeuw de eigen spelers nog meer uit hun doen te brengen. Laat die aanhang, die heelemaal geen steun is voor de vereenigmg, nu toch eens eindelijk gaan beseffen, dat die elf witjakken heusch wel voor hun kleuren werken en dat het totaal geen pas geeft om dan maar die jongens uit te gaan bij een mistrap. Opbouwende critiek, maar dan na den wedstrijd! Om nu nog even op Atlas—Texel is geen mooie wedstrijd ge worden, daarvoor stonden er blijkbaar te wei nig belangen op het spel. Slechts weinige ma len zagen wij goed opgezette aanvallen, welke meestal door Texel geleid werden. Van krachtsverschil was er echter haast geen sprake. Alleen de aanvallen van Texel waren gevaarlijker dan die van Atlas. Vooral H. Ran was een voortdurend gevaar voor de A.-ach terhoede met zijn mooie voorzetten en corners. Bij Atlas was het Snijders, die een goeden wedstrijd speelde; het was jammer, dat zijn medespelers hem niet altijd begrepen. Post als midvoor hebben wij wel eens beter gezien, zijn groote fout is, dat hij het spel te veel remt. De wedstryd was nog geen vijf minuten oud of Texel nam haast de leiding. H. Ran, die den bal goed toe gespeeld kreeg, zwenkte naar binnen en loste een schot, dat via den onderkant van de lat het veld weer insprong. Meteen is Atlas in den aanval, een goede voorzet van Wijker wordt naast geschoten. Atlas zal het nog een pro- beeren. Keurig krijgt Riedeman den bal toe gespeeld, zijn voorzet wordt door Post hard ingekopt, slechts door zich languit op den bal te werpen weet Beumkes een doelpunt te voor komen. Het spel gaat nu geruimen tijd gelijk op en neer, zoowel Texel als Atlas kiijgen enkele behoorlijke kan-jen om te doelpunten. De verdedigingen weten echter stand te hou den Totdat na pl.m. 30 min. spelen, bij een T-aanval Vlaming zich handig vrij speelt en doorgeeft aan Verser"1', die De Ruiter van dichtbij hard passeert 0 1.. Lang pleizier heeft Texer ei echter met van. verreweg het sterkst in den aanval zijn ge weest. Voor rust had HRC den wind in het voor deel, maar het waren de gasten die een offen sief ontketenden, spoedig overgenomen door de Racers. Zymni en De Vries waren er on middellijk „in", maar hun schoten vonden bij den doelman een onverbiddellijk retour. Na 20 min. was het Hoogendijk die ongehinderd den keeper wist te passeeren. (Waarschijnlijk rekenden de W.-ers op buitenspel). Drie minuten later was het dezelfde speler die een hard doorgespeelde bal oppikte en van dicht bij nogmaals in het net kogelde. De stand Was 29 in het voordeel van de roodjes. Een uitval, terwijl bijna heel HRC ver naar voren stond opgesteld, zou de laatste noodlottig worden. De linksbuiten was niet meer te be- loopen en hoewel Geurtjens nog een poging beproefde, het baatte niet, het leder verdween achter hem in het net. De laatste 10 min. speelden zich grootendeels voor het W.-doel af, maar keeper en backs waren niet te pas seeren. Rust 21. In het eerste kwartier van de 2e helft zijn de bezoekers volkomen ingesloten geweest, de roodjes werkten als paarden. Zymni, Hoogen dijk en Kok sjouwden voor drie, maar al die inspanning bleef onbeloond. Te wild spel en uitstekend verdedigen waren wel de oorzaken. Het was uit een doorbraak, dat WFC den stand gelijk wist te maken (22). De resteerende tijd verliep in een harts tochtelijk pogen der roodjes voor het winnen de doelpunt. De geheele voorhoede ontwikkel de een ongekende activiteit, waartoe het kranige trio Postv. DokKok niet weinig toe bijdroegen. Niets mocht echter baten; de blauwwitten verdedigden stug en met bravour en zorgden steeds voor opluchting. Het einde kwam te midden van veel spanning en 22 doodelijk vermoeide spelers zochten de kleed kamer op. HRC V met 3—0 verslagen. Het kampioenschap wat wij Watervogels II hebben zien behalen hebben zij niet cadeau ge kregen. Zij hebben er voor moeten werken van het begin tot eind. HRC V komt dan ook een pluim toe voor de wijze waarop zij tegenstand heeft geboden. Die hebben zij vol kunnen hou den tot een 20 minuten voor het einde. Toen was den tegenstand gebroken. Watervogels profiteerde hiervan net zooals tegen Helder 4. 3 goals ln 3 minuten. Eerst was het H. Been, die een mooi aange geven bal van Hollander no. 1 in de touwen kopte. Direct na de aftrap komt de bal bij Bronsema, die passeert de backs en geeft de H- keeper geen kans 2—0. Weer komt Watervo gels terug. Snijders geeft mooi door aan H. Been, die meteen geweldig hard inschiet 3—0. Met dezen stand komt het einde. Na afloop. werd het elftal gecomplimenteerd, door den heer Gerritsen, voorzitter van W., die tevens de gelukwe schen overbracht namens den NHVB. Aanvoerder Bontes ontving hierna bloemen van Watervogels zelf en van den tokohouder. Hard werken der roode voorhoede bleef onbeloond. Begunstigd door uitstekend weder vond deze match plaats. Het is een ontmoeting geweest waarin de spanning de volle 90 minuten aan wezig en het uithoudingsvermogen der spelers schier onbegrensd was. Het is een stevig par tijtje geweest en zonder onderscheid hebben allen zich met volle overgave gegeven. Maar het is juist om deze reden, dat zoovele kan sen onbenut zijn gebleven; door te groote agitatie op het beslissende moment was over- en naast schieten schering en inslag. Dat geldt voornamelijk den rooden reserves, die De voorlaatste competitiewedstrijd van HRC's 3de elftal heeft een zege op 't kantje af gebracht. Doordat twee Racers zich had den verlaat Geervliet en v. d. Berg werd over tijd begonnen. De thuisclub begon weiswaar met den wind tegen, maar dat be lette niet, dat men reeds binnen 4 minuten de leiding nam toen de rechtsbuiten accuraat voorzette en midvoor Kater maar voor het intrappen had. Een en ander geschiedde na een mooien aanval. Weer kwamen de rood jes voor het Boys-doel, er werd hands ge maakt door een der Alkmaarders. Schoemaker, de spil, nam de penalty echter zeer slecht, zoodat een tweede doelpunt uitbleef. De gas ten kwamen nu even in den aanval, uit een dezer schoot de linksbuiten goed in, maar Blankwater stopte correct. Na 18 min. ont stond de gelijkmaker via een vrije trap, die driemaal overgenomen moest worden! We zien nu een gelijk opgaand spel en veel hands- gevallen. 25 min. was er gespeeld, toen de gasten de leiding wisten te nemen, dank zjj een onhandig terugspelen van den linksback. Fel vielen de roodhemden nu aan, maar het was toch de H.-paal die een 3e doelpunt voor komt. Eerst 2 min. voor rust wist H. haar meerderheid in een doelpunt uit te drukken; na twee vergeefschë pogingen schoot De Schipper onberispelijk in. De vertooning na rust heeft weinig ge boeid; afwisselend was het overwicht, de bal ging te veel het luchtruim in en de verdedi gingen beheerschten vrijwel haar terrein. De keepers hadden het niet eens zoo heel druk. Het was maar goed, dat H. kort na de her vatting uit een penalty de leiding hernomen had, waardoor H. dezen wedstrijd met het kleinst mogelijke cijferschil heeft gewonnen. De rechtsbuiten der Alkmaarders was de beste speler van het veld, al deed hij het dan wel eens te veel alleen. 52 zege voor BKC. Met 52 is BKC in het laatste treffen tegen Schagen de meerdere gebleven. De bezoekers hebben langen tijd de kans ge had om de eervolle vermelding van de kampioen thuis geklopt te hebben op de borst gespeld te krijgen, maar toen het puntje bij paaltje kwam, wist BKC toch zooveel kracht bijeen te garen om een dreigend gelijk spel of nog erger? in een eclatante zege om te zetten. Ondanks het feit, dat de beslissing gevallen was, was er veel publiek opgekomen. Een treffen tusschen BKC en Schagen trekt al tijd, terwijl de medewerking van het muziek corps „Concordia" alsmede het kampioens bal eveneens als trekpleisters dienden. Ook heeft de firma Niestadt een film van de match opgenomen, die op den a.s. feestavond zal worden vertoond. Het was evenwel iet wat tragisch om te zien hoe de heeren Nie stadt bijna steeds achter het doel stonden waar de doelpuntenniet gescoord wer den. Op hoog peil heeft de wedstrijd niet ge staan. De wil was aan beide kanten wel aan wezig: deze wedstrijd werd beheerscht door de „eer", welke Schagen evenzeer begeerde als BKC haar aan zich wenschte te houden. Aan den vorm ontbrak evenwel het ander. Aan de zijde van de kampioenen speelde Tau- ber minder goed en Paardekooper had zijn dag niet. Bij de Schagers heeft keeper Schoorl nogal wat fouten gemaakt, was rechtsbuiten Peet oom zeldzaam onzuiver met voorzetten en Boontje te weinig actief, terwijl Ab de Wit geblesseerd raakte en door Leen Schoorl ver vangen moest worden. Aan Schagen-zijde zagen we de nieuweling IJpey een uitstekenden wedstrijd rechts binnen spelen. Spil Grootes was stopper in optima forma en midvoor De Schipper heeft dan ook weinig armslag gehad. Uitblinkers zagen we bij de bezoekers echter niet. BKC's combinatie is menigmaal beter ge weest. Tot *ien die niettemin op dreef waren, rekenen van Teulingen Hz., Van Teulingen Jz. en Van der Goes (na rust). De voorlinie was wel actief en inzonder heid Blok viel weer eens mee, bijzonder vlot ging het daar niet en voor de promotiewed strijden dient uit een ander vaatje te worden getapt. Het spel was n.1. meermalen het eerste uur bijna voortdurend te kort. Schoorl besloot de competitie met een gelijk spel, 11. Zij, die gedacht hadden, dat van Suc ces gemakkelijk zou zjjn te winnen, hadden zich terdege vergist. S. ontpopte zich al dade lijk als een goedspelende en zeer hard werken de ploeg. De strijd gaat over het geheel vrijwel gelijk op. We zien van beide kanten goed op gezette aanvallen, doch geen schutters. Eenige corners zoowel op het Schoorl- als op het Suc- cesdoel leveren niet het minste gevaar op. Suc ces werkt er veel harder aan dan Schoorl, de S.-jongens zitten, wat men noemt, geweldig op den bal, en met wat beter schieten, hadden voor de rust best een paar doelpunten meer gemaakt kunnen worden. Ongeveer 'n kwartier voor de rust weet de Succes-rechtsbinnen op keurige en verdiende wijze den stand op 10 te brengen. Vele aanvallen nog, doch Schoorl's backstel, het beste gedeelte van het elftal, was niet gemakkelijk te passeeren. Onmiddelijk voor de rust krijgt Succes nog een pracht-kans, als Oud uit zijn doel is, maar het schot belandt juist tegen den paal. Na de rust zien we vrijwel hetzelfde spel- beeld. Schoorl is nu iets in de meerderheid. Maar in de Schoorl-voorhoede wil het niet gelukken. De bal wordt vele malen voor het vijandelijk doel gebracht, doch steeds weer zonder resultaat. Ongeveer een kwartier voor het einde weet eindelijk Dik de Jong de gelijk maker te scoren uit een voorzet van Klop. Het laatste kwartier wordt het overwicht van Schoorl nog ietsje sterker, doch doelpunten worden er niet meer gemaakt. Het komt ons voor, dat zoo Succes de geheele competitie met ditzelfde elftal was uitgekomen, ze zeker geen hekkensluiter zou zijn geweest. De wedstrijd. Schagen is voor den wind gestart en toen ze nogal drastisch van honk trok, bleek BKC niet de juiste tegenweer te kunnen bieden. Een schot van Jb. Broersma ging vlak voor de paal langs en had zeker beter lot ver diend. Met dat al bleven de goals uit hoe de voor hoeden ook in schietpositie kwamen en reeds geloofden we in een puntloozen ruststand, toen BKC 5 min. voor rust succes had, toen Blok een stevige stormloop met een pass naar Jan van Wees besloot, stonden de be zoekers totaal schaakmat. Op de penalty stip kreeg de kleine BKC-er den bal, hij wachtte op het fluitje voor buitenspel (zoo „geheid" offside was het), het bleef uit, en begrijpelijkerwijze schoot Van Wees zuiver in den benedenhoek (10). Schagen's protesten baatten niet en met een 10 voorsprong voor BKC begon de tweede helft. Hoewel Schagen, toen tegen wind had, was zij het die het offensief opende en langen tijd behield. Vooral toen ze bijna on middellijk de gelijkmaker tot stand bracht door middel van den actieven IJpey, die een flinke run met een onhoudbaar schot besloot (11). BKC heeft het toen een» tijdlang zwaar te verduren gehad. De neven Van Teu lingen hebben elk een bal van de doellijn moeten halen toen Prins al gepasseerd was om den achterstand op te schorten. Toch kwam het tenslotte zoover. Het enthousiaste spel der Schagers overblufte BKC's verdedi ging nu keer op keer en toen Prins een schot van Broersma slechts met den voet had kun nen stoppen knalde De Moor uit een warwin kel van spelers onhoudbaar in (12). BKC had er echter blijkbaar geen vrede mee, dat ze het onderspit dreigde te delven. Een corner bracht een ommekeer. De bal belandde bij den ietwat terug opgestelden Paardekooper, die den bal van flinken afstand linea recta hoog in het net plantte (22). Een pracht goal. Van dit oogenblik af had BKC het spel weer in handen. De gevaarlijke oogenblikken voor het Schager doel waren legio. De Sch. voorhoede werd geheel omgezet, maar beter werd het niet. Toen het 8 min. voor tijd 32 werd, was Schagen definitief geslagen. Het was Steenvoorde, die scherp voorzette en De Schipper, die van vlak bij inzette (32). Even later deed kort samenspel tusschen Blok en De Schipper den bal bij Jan van Wees belanden, die er 42 van maakte. Nu zien we heelemaal een fantastische opstel ling bü Schagen, maar de bal komt nauwe lijks voor. Nog eenmaal heeft BKC succes. Blok geeft opeens een ver hard schot, dat door den winddruk precies in den bovenhoek verdwijnt (52). Spoedig is het einde. Scheidsrechter Van Oosten maakte enkele fouten, o.a. bij het eerste BKC-doelpunt. De Olympische kampioen Medica verbeterde tijdens wedstrijden te New-York het wereld record over 500 meter borstcrawl door dezen afstand af te leggen in den tijd van 5 min. 56.8 sec. Het oude wereldrecord stond op zjjn naam met een tjjd van 5 min. 57.8 sec., ge vestigd op 1 Juni 1933 te Seattle. Naar bekend zijn Keiler en Vos in het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland met een gelijk aantal punten uitgekomen. Als gevolg daarvan werd beslo ten, dat drie extra partijen tusschen beide spelers zouden plaats vinden. De eerste werd gisteren te Amsterdam gespeeld en eindigde in een overwinning van Keiler. De tweede partij wordt Zaterdag 18 Maart, eveneens te Amsterdam gespeeld. DOK-NIEUWS. Zondag hebben de D.O.K.-reserves de training op den weg voortgezet met een rit over een afstand van 36% km. De uitslagen luiden: A-klasse. 1. P. Huurman, tjjd 1 u. 2 min. 2. D. Hoppe op 2 lengten. 3. P. Bruin, 1 u. 7 min. 4. R. v. Leeuwen, dezelfde t(jd. Junioren: 1. P. de Boer. Overigen opgegeven. éér in U ook adverteert, wélk ander reclame-middel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben ge lezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat courantenreciame onweer sprekelijk de basis is van iedere goede reclame-campagne

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7