Goud onder het Mr. Steenherghe nam misverstanden weg ijs van Alaska Een schipper dankt zijn redders Tuinders opgepast! Belgisch vliegtuig verongelukt Het Italiaansche oordeel Hitier deze week naar Weenen Een Tarzan op Sumatra Zes Duitsche sport- vliegtuigen voor Indië Treinbotsing bij Vinkeveen Buysse-Billiet winnen te Parijs Onze Vorstin gaat vanavond naar huis drie dooden. Koe doet trein ontsporen Wxetïeruieti Mijnbedrijf bij 30 graden onder door Ir. F. Hansen. In Noord-Alaska heeft men twee nieuwe goudmijnen ontdekt die zoo'n rijke opbrengst beloven dat velen gelooven, dat de tijden van de gold rush aan de Yukon zullen te- rugkeeren. Ver in het Noorden van het oude goud- delversland Alaska, dat eenmaal, tegen het einde van do vorige eeuw duizenden ge lukszoekers uit alle deelen der wereld tot zich tiok, is 111011 thans een nieuw goud land op het spoor gekomen. Het ligt ver voorbij de Yukon, diep in het binnenland van Alaska aan het Great Slave-Lake (Groote Slavenmeer), ongeveer 900 k.m ten Noorden van de stad Edmonton in den staat Alberta. Radium, zilver en goud. In het afgeloopen jaar stiet men bij graaf werkzaamheden aan den Noordelijken oever van het Great Slave-Lake op een goudmijn die zeer rijk bleek te zijn. Sindsdien is reeds een tweede mijn aangeboord, die een niet minder rijke opbrengst belooft. Voor de exploitatie van beide mijnen moesten groote transporten machines en materialen naar deze ver-afgelegen en door sneeuw en ijs haast ontoegankelijke gebieden van het Noorden van het Amerikaansche continent worden vervoerd, doch dat dit onmiddellijk geschiedde, is juist een bewijs, hoe krach tig de ontsluiting van dit uitgestrekte land tegenwoordig wordt ter hand genomen. In 1931 werd hier aan het Great Bear- Lake (Groote Berenmeer), diep in het hart van Alaska, voor het eerst radium en zil ver gevonden. Daarop volgde verleden jaar de ontdekking van de goudmijn aan het iets meer Zuidwaarts gelegen Great Slave- Lake. In April werden met succes de eerste boringen verricht en tien maanden later* was de mijn met alle hulpmiddelen van de moderne mijnbouwtechniek reeds in vol be drijf. Het vliegtuig als bondgenoot. Wat dit wil zeggen, kan slechts hij beoor- deelen, die deze dun bevolkte, ontoeganke lijke gebieden uit eigen aanschouwing kent. Waarschijnlijk zou het ten eenenmale on mogelijk zijn geweest, in zoo korten tijd tot de goudschatten van Alaska door te drin gen, als men in het vliegtuig niet een on- schatbarcn bondgenoot had gehad. Met vliegtuigen, die ook midden in den barren winter van Alaska de verbinding in stand hielden, werden in de laatste maanden ap paraten en machines naar het plaatsje Y'el- lowknife vervoerd, in de onmiddellijke na bijheid waarvan de beide goudmijnen zijn gelegen. Grootere machines moesten langs de waterwegen van Edmonton naar het Noorden worden gebracht. Deze transpor ten gingen hoofdzakelijk over de Athabasca en de Slave-River. Dit vervoer te water was natuurlijk slechts in de korte zomermaan den mogelijk, want de rivieren van Alaska liggen meer dan een half jaar lang dicht gevroren. Nog ligt het uitgestrekte land in het Noorden onder ijs en sneeuw diep bedolven. Maar reeds is de moderne techniek met haar machines tot den aanval op het kost bare goud overgegaan. In de maand Fe bruari werden in deze districten nog tem peraturen tot 63 graden onder nul geme ten. Niemand kan zeggen, welke schatten in deze verre, eenzame streken misschien nog verborgen liggen. De zomer is kort, maar nieuwe boringen zullen ongetwijfeld uitgevoerd worden. Zonder roer in de branding.... Happy end van het avontuur met de U.K. 44. Bij de Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij is de navolgende dankbetui ging ontvangen van schipper A. Post van de U.K. 44, die S Maart j.1. door de motor reddingboot ,Dorus Rijkers" van Den Hel der is gered: „Hooggeachte heeren bestuur van de N.- en Z.-Hollandsche Reddingmaat schappij. „Ik neem de pen op om u, naast God, de eer toe te brengen, die wij met onze gezinnen aan u verplicht zijn te doen. Wij waren in groot en nood, wij heb ben geworsteld met den dood, die wij voor oogen hadden U weet zelf, mijne heeren, wat het is, een schip zonder roer en in de branding. Wij met onze vrouwen en onze kinderen betuigen onzen hartelijken dank aall ae bemanning van uw motorredingboot „Dorus Rijkers". Het was net op tijd, het moest niet langer geduurd hebben. Wij kunnen al weer zien, dat het red dingwezen onmisbaar is. Tevens verplicht ik mij om contribuant te worden van uwe maatschappij voor een jaarlijksche bijdrage van f 5.—. Alb. Post, U.K. 44, Urk Van politie-ziide verzocht men ons opoeme van de volgende uit het Algemeen Politie blad overgenomen waarschuwing. Onder verwijzing naar_ de in 1939 geplaatste waarschuwing tegen den Belgischen Zaadhandel SOGEA g C.V.P. te. Groningen in overweging dezelfde voorzichtigheid te betrachten ten a van andere Belgische ondernemingen hier te lande per advertentie in de vertegenwoordigers zoeken voor n hoop van zaden, zooals de AGRANU Gentbrugge, Peter Benoitlaan 103, de tseigi sche OOGST te DRIES,, Melle, en de bh LECTA te Gent, St. Joriskaai 7, De vacantie teil einde. Naar wij vernemen zal H. M. de Ko ningin hedenavond uit Spiesz naar Nederland vertrekken. Zij zal morgenochtend te 's-Graven- hage aankomen. Vanochtend te kwart voor vijf is het Bel gische vliegtuig, dat den nachtpostdienst tusschen Londen en Brussel verzekert, bij het vliegveld Haren verongelukt. De drie leden van de bemanning werden uit het toestel geslingerd en zijn om het leven ge komen. Men veronderstelt dat het ongeluk te wij ten is aan de slechte weersomstandigheden, welke heerschten op het oogenblik, dat de piloot wilde dalen. Het toestel is verbrand, de post is geheel vernield. VERZWAKKING VAN DE AS. In Italië beschouwt men de toe stand in Tsjecho Slowakije als zeer ernstig. Sommige kringen verklaren, dat de mogelijke ontwikkelingen on middellijke reacties kunnen hebben in geheel Europa. Er bestaat veel sympathie met de Slowaken in hun eischen naar autonomie, maar het ls twijfelachtig of een nieuwe bewe ging van Duitschland meer dan op pervlakkige goedkeuring zou krij gen van Mussolini, ofschoon men met woorden nog wel de hechtheid van de spil Rome—Berlijn zou die nen. Goeritiq huis toe. De Fuehrer is, tegen de verwachtingen in gisteren niet naar Weenen vertrokken, om de herdenking van den „Anschlusz" bij te wonen. In politieke kringen veronderstelt men, dat dit in verband staat met de ge beurtenissen in Tsjecho Slowakije. Het Neue Wiener Tageblatt bericht offi cieel, dat de Fuehrer morgen een bezoek aan Weenen zal brengen en op het ministe rie van propaganda wordt gemeld, dat deze reis 16 Maart zal plaats vinden. Het is mo gelijk dat Hitier ook een inspectiereis zal maken door Oostenrijk. In verband met de gebeurtenissen in Tsjecho Slowakije verwacht men te Berlijn dat belangrijke besprekingen zullen worden gevoerd tusschen de regeering van Duitsch land en Italië als garanten van de over eenkomst van Weenen. In verband met de ontwikkeling van de Tsjechoslowaaksche crisis is Goering gis teren van zijn vacantiereis aan de Itali aansche meren, waar hij met zijn eclitge- noote vertoefde, naar Duitschland vertrok ken. ONZE OOST. Vrouw uit de klauwen van een tijger gered. Dezer dagen wandelde een inlandsch echt paar op een boschpad, dat van de rubber onderneming „Bergen", 38 km. van Telok- betong, voert naar de desa Palembang. Plotseling werd de vrouw, die een meter of acht achter haar-man liep. dour een tij ger besprongen, die trachtte haar het bosch in te sleuren. Op haar gegil snelde de man, zijn vrouw, die zich toch nog staande had weten te houden, te hulp, doch hij had geen andere wapens dan zijn handen. Onvervaard ging de man echter hel beest met zijn vuisten te lijf, met het onverwachte (csultaat, dat de tijger zijn prooi losliet en een goed heenkomen zocht in het bosch. De vrouw is met zware verwon dingen in het plantershospitaal te Tanjongkarang opgenomen, Haar toestand is naar omstandigheden redelijk. De veldpolitie van Tandjongkarang zond een patrouille uit om te trachten het dier onder schot te krijgen, echter zonder resul taat. Daarna trokken enkele beroeps.; agers er op uit. om te trachten met lokaas den tij ger te vangen. De bevolking van de genoemde desa on dervond reeds geruimen tijd last van deze roofdieren, meldt Aneta-A.N.P. Bestelling van het fonds. Luchtvaart- Het Luchtvaartfonds in Indië besloot, naar de Tel. meldt, om over te gaan tot het bestel len van zes Duitsche sportvliegtuigen, fa brikaat Bucker Jungmann, waarvan de vliegeigenschappon het meest geschikt wor den geacht voor het doel, dat men nastreeft. De toestellen zijn uitgerust met Hirthmoto- ren van 100 P.K. Het eerste toestel wordt over vier maanden in Indië verwacht, ter wijl de andere successievelijk zullen volgen. INTERVIEW TEN DEPARTEMENTE In de Duitsch-Nederlandsche han delsbetrekkingen. Teruggekeerd van zijn bezoek aan Leipzig en Berlijn heeft de minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenherghe, gisterochtend in zijn werkkamer op het departement aan een onzer verslaggevers eenige mecledeelingen over deze reis ge daan. Op de vraag: Wat was het doel van u\v reis en welke zijn uw ervaringen, ant woordde de minister als volgt. Mijn doel was in de eerste plaats een bezoek te brengen aan de Leipziger Messe en in het bijzonder aan de Nederlandsche inzending van deze beurfe, die sinds een paar jaar door den Economischen Voor lichtingsdienst van mijn departement ver zorgd wordt. In de tweede plaats wilde ik van deze gelegenheid gebruik maken om een beleefdheidsbezoek te brengen aan mijn Duitschen ambtgenoot Funk ten einde een bespreking te voeren over de economische vraagstukken in het algemeen, die Ne derland en Duitschland raken. Zeer onder den indruk. Ik ben zeer onder den indruk gekomen van hetgeen op de Leipziger Messe getoond wordt en bevestigd in mijn meening, dat deze beurs inderdaad een centrum is, dat op groote schaal aan kooplieden in de geheele wereld de nieuwste producten op velerlei gebied laat zien. Wat de Neder landsche inzending betreft ben ik van meening, dat die op de goede plaats onder de andere buitenlandsche inzendingen is opgebouwd. Ik geloof echter, dat er nog moge lijkheden zijn om nog duidelijker dan thans het geval is, om zoowel aan Duitsche als aan andere koo- pers te toonen, datgene wat Neder land in staat is te leveren. Daar voor is noodig een grootere mede werking van het Nederlandsche be drijfsleven dan thans is geboden. Ik stel mij voor met dit bedrijfsleven in overleg te treden, opdat, zonder veel kos ten zijnerzijds, het beoogde resultaat tot stand komt. De minister voegde hieraan toe, dat hij den indruk heeft, dat de Economische Voorlichtingsdienst gedaan heeft wat in zijn vermogen was. Misverstand weggenomen. Het bezoek aan Berlijn besprekende, zeide minister Steenherghe, dat de Duit sche minister von Ribbentrop en Funk hem buitengewoon vriendelijk hebben ontvan gen. Met beide heeren heeft de heer Steen herghe de verschillende financieele en eco- Mr. M. P. L. STEENBERGHE. nomische vraagstukken, die tusschen beide landen bestaan, besproken. „Zonder mij over de details van dit onderhoud uit te laten durf ik toch te verklaren, dat ik gelegenheid heb gehad op verschillende punten een toelichting te geven, o.m. op de kwestie van de nieuwe tarieven van invoerrechten, waardoor ver schillende misverstanden zijn weg genomen. Door uitlatingen van mijn Duitsche ambt- genooten ben ik overtuigd, dat deze be sprekingen geleid hebben tot verheldering, van wederzijdsche standpunten en deze verheldering kan niet anders dan ten goede komen aan de thans te Berlijn her vatte besprekingen over het Duitsch-Ne derlandsche handelsverdrag. Goede vrienden in Duitschland. Op de vraag welken indruk de minister van de hem bereide ontvangst heeft gekre gen, antwoordde de heer Steenherghe, dat deze boven zijn lof verheven is. Zoowel de ontvangst op Donderdagavond van de Deutsch-Niederliindische Gesellschaft, waar van staatsraad Hellferich voorzitter is, als de officieele ontvangst op Vrijdagavond van minister Funk waren zeer hartelijk en luisterrijk. De eerste receptie was tot een kleinen kring beperkt, waartoe tal van vooraanstaande zakenlieden behoorden. Minister Funk's receptie vereenigde een gezelschap van 80 a 90 personen, onder wie zich bevonden de verkeersminister, de heer Dorpmtiller, de chef van de kanselarij van den Führer. de heer Lammers, vrijwel ale leiders van de groote industrieele-, han dels- en bankbedrijven uit Berlijn en uit een groot gedeelte van Duitschland. „Op beide ontvangsten heb ik door ongedwon gen gesprekken opnieuw kunnen vaststel len hoeveel goede vrienden ons land in Duitschland heeft. Den laatsten dag van mijn verblijf in Berlijn heb ik nog korte besprekingen ge had met het bestuur van „Hollandia" en aan een thee met het bestuur van „Ne derland en Oranje". Ik heb groote bewon dering zoo besloot de minister dit on derhoud voor het werk, dat de in Ber lijn woonachtige Nederlanders verrichten." GELUKKIG SLECHTS LICHT GEWONDEN. ONGELUK TENGEVOLGE VAN EEN VERKEERDEN WISSELSTAND. Op het station te Vinkeveen zijn gis teravond tegen zeven uur twee stoomtreinen op elkaar gereden. De eene trein was om 18.11 van het station AmsterdamHaarlemmermeer vertrokken de andere had om 18.50 Nieuwesluis verlaten De treinbotsing blijkt veroorzaakt te zijn door een verkeerden wisselstand. Het ongeluk heeft zich voorgedaan op het station. Hier stond trein 3731 uit Uithoorn reeds, toen die uit Nieuwersluis naderde. De machinist van den stilstaanden trein zag den trein 3732 den wissel verkeerd oprijden en trachtte door langgerekte fluitsignalen de aandacht van zijn collega te trekken. Deze slaagde er evenwel niet meer in zijn trein tot stilstand te brengen en met een geweldigen slag had de botsing plaats. Van beide treinen bleken de passagiers verwondingen te hebben opgeloopen, welke gelukkig slechts van lichten aard waren In den stilstaanden trein bevonden zich slechts vijf passagiers, doch in den anderen zaten omstreeks twintig personen. In to taal werden vijftien reizigers aan ledema ten of gelaat licht gekwetst. Zij werden dooi de plaatselijke geneesheeren Pierrot en Bij- leveld verbonden en konden vervolgens met een autobus naar hun woningen worden vervoerd. De machinist van trein 3731 werd niet ge wond, doordat hij zich stevig aan den zij wand van de locomotief vasthield. De sto ker sprong tijdig van de machine. Daar de trein uit Nieuwersluis op het sta tion Vinkeveen moest stoppen, had deze slechts een matigen gang, anders waren de gevolgen zeker ernstiger geweest. Door de botsing zijn enkele wagens uit de rails geloopen, terwijl de beide treinen ernstig werden beschadigd. Een der houten voertuigen was voor het grootste deel ver splinterd. Kort na het ongeluk verschenen hulpploe gen der spoorwegen uit Nieuwersluis en Uithoorn op de plaats van het ongeluk, ten einde onmiddellijk maatregelen te nemen- om het treinverkeer, dat over beide sporen versperd was. voortgang to doen vinden. Te negen uur was men met het opruimings- werk zoodanig gevorderd, dat het. hoofd spoor vrij was. Doordat een koe op de spoorbaan liep, is onder Chateau Roux een wagon van een goederentrein ontspoord, juist op het oogen blik dat de sneltrein ParijsToulouse na derde. De sneltrein liep tegen de ontspoorde wagen, met het gevolg, dat de locomotief, de postwagen, een wagon derde klasse en een wagon eerste en tweede klasse uit de rails vlogen. Tot nu toe werden twaalf doo den en dertig gewonden geborgen. Pellenaars met Bouchard op de tweede plaats. Gisteravond is de Zesdaagsche van Parijs geëindigd met een overwinning van hét Belgische koppel Buysse—Billiet, hetwelk met 2 ronden voorsprong op Pellenaars— Bouchard de eerste plaats bezette. De einduitslag luidt: 1. Buysse—Billiet 1176 p., afgelegd 3934,70 K.M. Met 2 ronden achterstand: 2. Pellenaars— Bouchard 1149 p. Met 3 ronden: 3 Groene- wegen—Dekuysscher 965 p., 4. Magne—Four- nier 774 p., 5. Ignat—Giorgetti 637 p., met 4 ronden: 6. DiotGuimbretière 622 p., 7. SchoenWengler 565 p. Met 9 ronden: 8. GirardGoujon 649 p. $Ltt£mmeri DEENSCHE MEISJES ZEGEVIEREN OVER ALLE LINIES. Internationale zwemwedstrijden te Haarlem. De belangstelling voor de internati onale zwemwedstrijden, welke gister avond door de „Waterratten" in het Sportfondsenbad te Haarlem werden georganiseerd, was zoo groot, dat ve len moesten worden teleurrgesteld. Records zijn er op deze 33 1/3 meter- baan niet verbeterd, maar de strijd was enkele malen zeer interessant, al zegevierden de Deensche meisjes over alle linies. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragn- hild Hveger in 1 min. 6,2 sec. eerste voor Rie van Veen. Inge Soerensen nam revan che voor haar 400 meter schoolslag neder laag tegen Jo Waalberg te Amsterdam en won op de helft van dezen afstand vrij ge makkelijk van de A.D.Z. zwemster. Do strijd tusschen Irene van Feggelen en Cor Kint'op de 100 meter rugslag bleef ditmaal uit. De Y-zwemster won met 2.5 sec voorsprong op de Rotterdamsche, terwijl Dini Kerkmeester er bijna nog in slaagde de tweede plaats te bezetten. De 3X100 meter wisselslag estafette was zeer spannend. Er was een gemengde ploeg samengesteld, bestaande uit Cor Kint, Inge Soerensen en Ragnhild Hveger, terwijl de Nederlandsche ploeg bestond uit Irene van Foggclen, Jo Waalberg en Rie van Veen. Ragnhild Hveger begon aan de 100 meter borstcrawl met een achterstand op Rie van Veen. Na een uitermate spannende race wist de Deensche met gering verschil als eerste aan te tikken. :fi ANNA PAULUWNA BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. De heer Lovtnk neemt afscheid als voorzitter. De jaarvergadering der afd. van den B.V.L. werd geopend door den oud-Burg. Lovink, die in het bijzonder Burgemeester Mijnlieff en de heeren Middelhof van Hoogkarspel, De Jong van Den Helder en Ottenbros van Alkmaar welkom heette. Na de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar te hebben gereleveerd, sprak de heer Lovink eenige woorden ter nagedachtenis van Overste Van Houten, die in Sjanghai overleed. Spr. herinnerde vervolgens aan het doel van den B.V.L., n.1. te zorgen, dat er geen burgertwist in ons land komt. Mocht men het wagen een hand op te heffen tegen het gezag, vorstenhuis of regeering, dan zal de B.V.L. zich om het Oranjehuis scharen. De heer Ottenbros, secretaris van het Ver band-Alkmaar, deelde mede, dat het stoffe lijk overschot van Overste Van Houten in Nederland begraven zal worden, liet gewes telijk bestuur daarbij vertegenwoordigd zal zijn en de heer J. A. Smit de afgevaardigde van de afd. is. Nadat aan den heer C. P. Sniiers het scherpschuttersbrevet was uitgereikt, nam de heer Lovink afscheid als voorzitter der afd. Spr. herinnerde aan den groei der afd., die 18 jaar geleden 20 leden telde en nu 96 leden heeft, dankte het bestuur en speciaal den leider, den heer Smit, voor de prettige samenwerking en hoopte, dat allen dezelfde prettige houding tegen den nieuwen voor zitter, Burgemeester Mijnlieff, zouden inne men, als men tegenover hem steeds deed. De heer Lovink besloot met den wensch, nog vele jaren als lid der gewestelijke commis sie met de afd. te mogen samenwerken. De heer Middelhof werd als spreker opge volgd door den Burgemeester Mijnlieff, die het voorzitterschap aanvaardde met het voornemen z'n taak op eenzelfde wijze te vervullen als z'n voorganger. Zich richtend tot de leden, wees hij hen er op, dat het bij den B.V.L. niet alleen en in de eerste plaats om het aantal, maar om de kwaliteit gaat; men moet lid zijn in den geest van: „Den Vaderland getrouwe, blijf ik, tot in den dood". De heer Smit dankte vervolgens den heer Lovink voor alles wat hij voor de afd. deed en bood hem ter herinnering een -geslagen, zilveren sigarenkist met inscriptie aan. De heer A. Komen, secretaris der plaatse lijke commissie, sprak hierop den nieuwen voorzitter toe, de heer Lovink dankte voor het hem geschonken cadeau, de heer Simons sprak namens de leden en nadat ook de hee ren Ottenbros en Smit nog het woord hadden gevoerd, volgde sluiting. BREEZAND. DE TENTOONSTELLING. De bloembollententoonstelling heeft niet de belangstelling gehad, die zij verdiende, Het bezoekerstal bleefb eneden een 500, ter wijl het vorige jaar eenige duizenden een kijkje kwamen nemen. Jammer, dat er niet wat meer reclame voor gemaakt is. Maar, daar men tevoren niet op zulke mooie kweekers-inzendingen kon rekenen, hqeft de commissie het niet aangedurfd, de groote trom te roeren. Intusschen is er thans een begin gemaakt en als men voor taan vooraf van de medewerking der kwee kers verzekerd is en ook de schooljeugd meer pieizier en bekwaamheid in 't broeien heeft gekregen, kan hier zeker elk jaar een flinke, bezienswaardige tentoonstelling wor den gehouden. AMSTERDAM, 13 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 463 vette koeien: le kw. 6878 ct., 2e kw. 6066 ct., 3e kw. 5058 ct. per Kg. slachtgewicht; 72 melk- en kalfkoeien f 180260 per stuk, 47 vette kalveren: 2e kw. 4858 ct., 3e kw. 4046 cf. per Kg. levend gewicht; 212 nuch tere kalveren f 47 per stuk, 48 schapen f 17—26 per stuk, 476 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 Kg. 5758 ct., zware varkens 5657 ct., vette varkens 54 —55 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Overzicht: Slaehtrunderen behoor lijke aanvoer, stugge handel, priishoudend, weinig eerste kwaliteit. Melkkoeien matige aanvoer, stille handel. Vette kalveren zeer matige aanvoer, stugge handel, prijshou dend. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen zeer matige aanvoer, zeer stugge handel, prijzen hooger, varkens matige aanvoer, ge drukte handel, prijzen hooger. Varkens ma tige aanvoer, gedrukte handel, weinig vleeschvarkens, prijzen iets hooger, aan het eind der markt weinig handel. AMSTERDAM, 13 Maart. Binnenlandsche Granen. Boerennoteerin- gen). Rogge 7.50—7.70, Chev. gerst 7.75 8.10, wintergerst 7.40—7.60, haver 6.50—6.75, duiveboonen 11.5012.50, paardeboonen 9 9.25, ales per 100 Kg., karwijzaad 13-13.50 enb lauw maanzaad 12314, beide laatste per 50 Kg. ALKMAAR, 13 Maart. Aardappelen 2.602.90, boerenkool 9.40, bieten 1.60—4, gele kool 4.70—7.50, kronsla 9.4010.80, prei 712.50, peterselie 8.40 12.20, rabarber 14—16 raapstelen 1.60—2.10. radijs 5.608.20, roode kool 48, selderie 5.60—8.10, spinazie 0.80—1.06, uien 14, wit lof f 9—11, idem TT 7—8.50. NOORDSCHARWOUDF., 14 Maart. Aardappelen: Bevelanders 1.00. uien 3.40 —4, drielingen 1.00, grove 3.80—3.90, peen 3—3.80, kleine peen 1.70—1.80, kroten 1.10 —3.70, roode kool 4.90—7.70, gele kool 4.70 —6.60, D. witte kool 3.10—3.80. De veiling duurt voort. BROEK OP T.ANGENDIJK. 14 Maart. Aanvoer: 1450 Kg. uien 3.90-1,20, drielin- Kg 1.70, grove 3.50—4, slek 1.10—1.30, 950. Kg. peen 3.704.20, kleine peen 2.4200 Kg.k roten 1.703.70, 54300 Kg. roode kooi i.70—7.70. 57000 Kg. gele kool 6.70, D. wit te kool 3.10—4. PURMEREND. 14 Maart. Veemarkt, Koeien, totaal 490 stuks: 170 vette koeien 60—68 ct. per Kg., gelde koeien f 100—160, melkkoeien f 180—260. 20 paarden 80—150; 25 vette kalveren 0.60 —0.00; 1500 nuchtere kalveren v. d. slacht 5-—14: 260 vette varkens 0.450 47- 50 ma gere 20-30: 420 biggen 9—17; 7505 schapen 1626; 25 bokken 3—11.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3