V)V uspkili au gastronome Chr+ ULO-school a*cL Vischmarkt in gebruik genomen Er lag geld voor klaar! Het vijfde Marine concert Iets extra's, Russische eieren ponderdag 16 Maart 1939 Tweede Blad £tad&rüeuuM Bijzonder fraai interieur J! P11 IMS HERMAN NYPELS' f 400- voor de Lig hallen /p\\# ICTORIA Jan en Rie, met den goochelaar uit den trein gevallen Griepi Kou, Europa is murw geslagen De winnaar van den hoofdprijs Het mag' dan geen nieuwe school zijn, waar de Christelijke U.L.O. vandaag zijn intrek heeft genomen, het is wel, dank zij architec tuur en uitvoering, een gebouw geworden, dat een sieraad voor de Vischmarkt en een prettige omgeving voor hoofd, onderwijzend personeel en leerlingen is. Zoowel entree, als interieur doen niet onder voor een nieuw ge bouw. Xs het exterieur reeds alleszins een aanblik waard, het inwendige heeft een dergelijke metamorfose ondergaan, dat van het oude gchoolgebouwtje niets terug te vinden is. Een ruime hal, waar de hooge ramen een zee van binnenvallend licht waarborgen, geeft direct een bijzonder aspect. Gelijkvloers be vinden zich een tweetal ruime leslokalen, waarvan een als natuurkunde- en teeken lokaal is ingericht. Doordat de banken traps gewijze zijn opgesteld, wordt bereikt dat bij het nemen van proeven voor een ieder een goed overzicht wordt verkregen. Opvallend is hier, zooals trouwens in het geheele gebouw de heldere tinten, waarin de muren zijn op getrokken. Geel en wit domineeren, terwijl als materiaal betonemaille werd gebruikt. De vloer bestaat uit mepastrooken, terwijl het plafond van celotex werd vervaardigd. Voorts werd in het geheele gebouw gasverwarming aangebracht, terwijl ieder lokaal een tweetal radiatoren bezit. Op de eerste verdieping bevinden zich vier leslokalen, eveneens op dezelfde wijze als de benedenverdieping ingericht. Opvallend is het fraaie meubilair en de schoolborden. De tweede verdieping bestaat uit zolder en berg ruimte, echter zeer geschikt voor een even- tueele uitbreiding van het geheel. Bijzonder goed verzorgd is de fietsenberg plaats, een geheel gesloten ruimte, waar gis terenavond de plechtigheid van het overhan digen van den sleutel door den wethouder van onderwijs, den heer De Boer plaats vond. Het was de voorzitter, de heer C. J. Eijlders, die, na in gebed te zijn voorgegaan, namens het bestuur van de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot mij komen", het welkomstwoord sprak. In het bijzonder gold dit wethouder de Boer; het oud-hoofd der Chr. U.L.O. school, den heer E. H. Bos, die uit Den Haag was over gekomen; de Prot. Chr. raadsfractie; de hee- ren predikanten, afgevaardigden van Kerk genootschappen, Leger des Heils, hoofden en onderwijzend personeel en ouders. Van den Burgemeester, zoowel als van den heer Feringa, inspecteur van het Lager Onderwijs, was bericht van verhindering bin nengekomen. De heef Eijlders werpt een blik terug. Het is de vierde school, die voor het Chris telijk onderwijs werd geopend en er stijgt een danktoon op ten hemel, dat God de harten der menschen geneigd heeft tot helpen, zoo dat dit gebouw in dienst kon worden geno men. In 1936, was het aantal leerlingen, dat voor het U.L.O.-onderwijs aanmeldde zoo groot, dat lang niet allen geplaatst konden worden. Door wethouder de Boer werd een open oor verleend voor onze belangen en zoo kwamen wij tot een voorloopige oplossing. Een nieuwe school was echter ons doel. Door ziekte van den wethouder van onderwijs hebben wij een bespreking gehad met den burgemeester en in een minimum van tijd was de zaak voor elkaar en bestek en teekening aan ons voor gelegd. Er viel echter nog heel veel te doen, toen de wethouder zijn functie weer kon ver richten. De heer Eijlders werpt vervolgens een blik terug op de geschiedenis van het Christelijk onderwijs hier ter plaatse. Deze Christelijke U.L.O. school is, hoewel interkerkelijk, toch van een positief christelijke richting. Gegrond op de beginselen van de heilige schrift. Een ernstig woord richt de voorzitter tot de ouders. De leeftijd, 12 tot 16 jaar is een zeer moeilijke en steun van de ouders, vooral ook door het gebed, een noodzakelijkheid. Ook het hoofd der school, de heer Visser en het on derwijzend personeel spreekt de heer Eijlders toe. Gij staat in deze prachtige school voor een zeer moeilijke taak. Begint niet in eigen kracht, maar in Gods kracht. Wijst de kin deren op den persoon van Christus. Een woord van dank brengt spreker den heer Dokter, directeur van gemeentewerken, voor de wijze, waarop hij van het oude ge bouw een dergelijk fraai geheel heeft ge maakt, en tot den heer Boogaart, techn. amb tenaar van gemeentewerken en voor de uit voering. Maar ook de aannemers Vermeulen en Ran krijgen een pluim, zoowel als de heer Kasper voor het schilderwerk, de firma van Os voor den aanleg van het electra, Wester- baan voor het sanitair en den directeur van de gemeentegasbedrijven voor de verwarming. Wethouder de Boer overhandigt den sleutel. Na een woord van dank voor de uitnoodi- ging, zegt de heer De Boer: Uit al wat U hebt gesproken, mijnheer de voorzitter, komt naar voren, dat in de gemeente Den Helder, bij alle instituten, die belast zijn met het on derwijs, hoe ook de opvattingen mogen zijn, een zeer vriendschappelijke en prettige hou ding tot het gemeentebestuur bestaat. Zij legt getuige af van de mentaliteit, die er moet zijn, wanneer de opvoeding van de jeugd het doel is. Onze levensopvatting is verschillend. Maar ondanks dat. kunnen wij elkaar de hand reiken, wanneer wij handelen, naar het diep- is toch altijd het beste als U goede stoffen en afwerking uitzoekt Wij brengen voor ieder en leeftijd iets aparts Overjassen en pakjes in alle prijs- soorten kledingmagazijnen ste en mooiste wat in ons is, naar wat eer en geweten ons ingeven. En het gemeentebestuur heeft dit voor U gedaan, omdat het wist, dat' bij de visie, die gij op het leven hebt, het geld hieraan be steed niet weggeworpen zou zijn, maar dat het rente zou afwerpen in den vorm van de opvoeding van het diepste en innerlijke leven van het kind. Ik wensch Uw school een schoone toekomst toe. Ik geloof, dat er geen moeilijker taak is dan de opvoeding van kin deren van 12 tot 17 jaar, in den overgang van kind tot vrouw en man. Van harte hoop ik, dat het personeel zijn taak steeds zal kun nen volbrengen. Het gemeentebestuur zal graag te allen tijde helpen. Gij hebt een oude verbouwde school gekregen, maar wanneer wij nagaan, dat wij ons hier in de fietsen bergplaats bevinden, dan zult U moeten toe geven, dat U hier een school hebt gekregen, zoo mooi als een nieuwe niet had kunnen zijn en dat dank zij het werk van den heer Dokter. Mijn oprechte wensch is, dat alles wat gij tracht te bereiken, bereikt zal worden. Na deze woorden overhandigd de wethouder van onderwijs den sleutel van het gebouw. De heer De Boer deelde vervolgens mede, dat de heer Van der Vaart, die gaarne aan wezig had willen zijn, door omstandigheden zich moest laten verontschuldigen. De heer Bos, oud-hoofd der school neemt het»woord. Na een woord van dank aan den heer De Boer, voor zijn hartelijke woorden, geeft de voorzitter het woord aan den heer Bos. Het is met gemengde gevoelens, dat ik aan deze uitnoodiging voldoe, omdat ik als oud- hoofd hier aanwezig ben. Onze Christelijke school zal dan eerst beantwoorden aan haar roeping, wanneer zij vasthoudt aan haar uit gangspunt en leeft naar het beginsel, waar op zij is gegrond, wanneer wij onszelf niets achten en God alles is, dan zal deze taak te volbrengen zijn. Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en alle andere dingen zullen U toege worpen worden. Als inspecteur bij het onderwijs, bezoek ik vele scholen, maar weinigen hebben een uit rusting als deze. Ik spreek de hoop uit, dat zij mag beantwoorden aan het gestelde doel. Hartelijke woorden spreekt Ds. Tollenaar namens den Kerkeraad der Gereformeerde kerk. Wij moeten niet te veel letten op uiter lijke dingen. Ook in de oude hokken van vroeger is onderwijs gegeven, waardoor man nen zijn gevormd, die iets beteekenden voor de maatschappij. Het karakter moet worden gevormd, niet door een mooi schoolgebouw, maar door wat in de harten der kinderen wordt gebracht. Spreker hoopt, dat rijke en schoone vruchten uit deze school mogen voortkomen. Verschillende personen complimenteeren het bestuur met de in bezitname van het fraaie gebouw, waarna tenslotte de heer Visser, het hoofd dezer Chr. U.L.O., het woord neemt. Toen mij een nieuw schoolgebouw in het vooruitzicht werd gesteld, bij mijn benoeming in Den Helder en ik hoorde, dat het een ver bouwde oude school zou zijn, heb ik me ge voeld als een jongen, die door zijn moeder een nieuwe jas wordt beloofd en het blijkt, dat het één uit een oude van zijn vader ver vaardigde is Uit de woorden van dank, die de heer Vis ser richt tot Burgemeester en wethouders en tot den heer Dokter, blijkt echter wel, dat hij met dit gebouw, ondanks het feit, dat het dan niet nieuw is, ten zeerste tevreden is. Ook uit deze woorden kwam dit naar vo ren: Wat U hebt gemaakt uit dit oude school gebouw is inderdaad schitterend. Na het zingen van het Avondlied, waarna de heer Visser in gebed voorging, was ver volgens gelegenheid tot bezichtiging, terwijl verfrisschingen en gebak werden aangeboden. De Christelijke U.L.O. school is inderdaad ondergebracht in een gebouw, waar het voor het onderwijzend personeel een genoegen zal zijn les te geven, en die een stimulans zal zijn om met volle energie de jongelui kennis bij te brengen. Dat dames tot veel in staat warén, wisten we reeds lang, maar wat er gisteravond aan de Alg. Vereeniging ter bestrijding der T.B.C. door de damesafdeeling van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren werd overge dragen, dat was eerst de moeite waard. In November 1938 had bovengenoemde damesafdeeling een bazar annex verloting ge organiseerd en de gelden, die deze bazar op bracht, werden nu aan de Alg. T.B.C.-vereeni- ging overgedragen. Deze vereeniging was gis terenavond vertegenwoordigd door Wethouder de Boer, die met een toepasselijk speechje de dank zijner vereeniging aan de dames over bracht. Die overdracht geschiedde door mevr. v. d. Kooy, die bekend maakte, dat er niet minder dan 400.beschikbaar was voor de lig- hallen in de Donkere Duinen en voorts een complimentje maakte aan de jongedame Sporkig, die niet minder dan 700 loten aan den man had gebracht. Wethouder de Boer vond het een buitenge woon schoone gedachte, dat de damesafdee ling juist de T.B.C. vereeniging had uitgeko zen om ditmaal een bedrag aan geld af te drageh. Juist in een tijd, dat het voor de par ticulieren moeilijker en moeilijker begint te worden om een penningske aan dit mooie doel te offeren. En ook dat er steeds meer aan de deur van het Rijk en Gemeente kloppen om hulp, daarom zijn we er zoo dankbaar voor, dat er vereenigingen bestaan als deze, die nog steeds heel veel over hebben voor de be strijding van de vreeselijke ziekte, die T.B.C. heet. Zij nog vermeld, dat Zr. Smit en de heer Schenkius door hun aanwezigheid blijk van belangstelling gaven, in het mooie werk dezer Dameskrans". die ook veel voor weduwen en weezen van leden van genoemden Bond doet. doordat Indertijd een spaarverzekertng bjj de VICTORIA werd afgesloten. Ook U kan zoo n spaarverzekering juist van pas komen. Voor iedere rijksdaalder per maand ontvangt U later 1000 gul den. Vraagt volledige inlichtingen op onderstaande bon. voor inlichtingen BON en brochure. naam Voortreffelijke uitvoering van Beethoven'» Vijfde. Gisterenavond heeft in Casino het vijfde marine-concert plaats gevonden. Ondanks het feit, dat Beehoven's Vijfde dit pro gramma sierde en voorts een zangsolist zou optreden, bleek zoowel zaal als balcon maar zeer matigjes, om niet het woord „slecht" te gebruiken, bezet. Of dit aan het vergevorderd seizoen, dan wel aan andere oorzaken ligt, is ons niet bekend: in ieder geval hebben zij, die niet aanwezig waren, eenige bijzonder fraaie vertolkin gen van het symphonie-orkest, onder leiding van kapelmeester Leistikow, ge mist. Het programma ving aan met de Symphonie No. 5 van Ludwig von Beethoven, een van de drie geniaalste werken van den meester, dat den bijnaam van „Schicksals-Symphonie" (Noodlots-Symphonie) draagt. Het is speci fiek Beethovensche muziek, die echter alleen d&n vólkomen tot haar recht komt, indien het geheele uitvoerend ensemble zich aan zijn, voorwaar niet lichte, taak geeft. Welnu, wij hebben een vertolking mogen beluisteren, onze Staf waardig. Door alle par tijen is gemusiceerd op een wijze, die slechts te roemen valt en de groote aandacht, waar mede de Vijfde gevolgd werd, was het duide lijkste bewijs hoezeer men de muziek méé- beleefde. Van het allegro con brio zij speciaal het slot vermeld, dat door de strijkers op waarlijk onverbeterlijke 'wijze geïnterpreteerd werd, evenals de wijze waarop het andante zoo uiterst subtiel weergegeven werd. Alleen reeds dit nummer was een gang naar het vijfde marine-concert waard. Het allegro werd een magistraal slot, een triumfale jubelzang, die een waardige afsluiting was van deze Vijfde symphonie. Een spontaan applaus van het auditorium was de dank voor dirigent en muzikanten. Na de pauze volgde van St. Saëns de be kende Suite Algèrienne. Hoewel wij reeds eerder een weergave dezer suite door dit or kest mochten aanhooren, was deze hernieuwde kennismaking een uiterst prettige. Deze ty pisch Fransche muziek, met haar poëtischen inslag en fijne melodieën is zeer dankbaar. Het „rècerie du soir" werd met name voortreffe lijk uitgevoerd. De „Marche militaire fran- gaise" werd met vaart en brio gespeeld en besloot deze suite. Als sluitstuk was daar een oude be kende: de ouverture „Tannhauser" van Richard Wagner. Het lijkt ons overbodig hiervan te vermelden, dat zij, naast Beet- hoven's Vijfde, het succesnummer van den avond was. De solist: Wijnand Beke. Als solist trad op de bas-bariton Wijnand Beke, die, zooals door ons reeds geschreven is, een zevental liederen van Arthur Meule- mans gezongen heeft. Deze solist bleek over een goed orgaan te beschikken, waarmede hij vooral in het hooge register uitstekend werk verrichtte. Ook voordracht en uitspraak zijn in orde, zoodat niets een volledig succes in den weg gestaan zou hebben. Evenwel, niet minder dan zeven Meulemans-liederen bleek te veel van het goede te zijn. Volkomen onbe kend als de liederen zijn, en daarbij van een speciale makelij, viel het den zanger moeilijk bij zijn eerste optreden te boeien. De vier num mers na de pauze, waarbij het heel mooie ,,'t Duimsterd" en „Lenteavond", lagen betel in het gehoor, en oogstten een warm applaus. Toch hadden wij gaarne gezien, dat naast Meulemans ook andere componistennamen het grogramma van den solist gecompleteerd had den. Het optreden ware er slechts succesvoller door geweest. Als toegift gaf Beke een aardig Neder- landsch lied, waarvan wjj speciaal de orkest begeleiding willen memoreeren. Het was het dankbaarste nummer van beide vocale inter- mezzi. 't Is is geen grap, vriendelijke lezer(es), gisterenmiddag is het bruidspaar, in gezel schap van den journalist-goochelaar, met familie, met den trein van 1 uur naar Am sterdam vertrokken, om daar geclicheerd te worden en vandaag voor de duizenden leden tellende Heldersche Courant-familie te ver schijnen, maar gisterenmiddag kregen we om half zes bericht van de Ned. Spoowegen, dat Jan en Rie, plus goochelaar, niet ter bestem der plaatse waren aangekomen en dat men niet wist waar ze waren achtergebleven of in welke richting ze waren gegaan. We waren ten einde raad. Nu zou vandaag de lezerskring het welgelijkend portret van de bruidsfamilie niet onder het oog krijgen. Ook bij de Spoorwegen was men bezorgd over het jonge paar en men heeft een wagen uitge stuurd om langs de rails te zoeken. Te gen zes uur kregen we bericht, dat het bruidspaar gevonden was bij de halte Koe gras. Daar was het uit den trein gevallen, met den goochelaar. En dat, na zoo'n rustige en nuchtere bruiloft. We zullen onze lezers (essen) dus morgen kunnen verrassen met een foto van bruids paar en goochelaar. Men begrijpt, het was de foto, die gisteren was afgezonden en bij Koegras uit den trein was gevallen. Door de groote service van de Spoorwegen is een en ander echter weer te recht gekomen, telaat echter om nog van daag in de krant te plaatsen. P.. Snel en goed 'JU. helpen hierbij altjjd een poeder of cachet van Mynhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes",2 st. lOct. Doos 50ct. Een pond koffie en derzelver gevolgen. De eerste der vier zaken, die gistermiddag voor den Zeekrijgsraad Willemsoord dienden, betrof die tegen den zeemilicien-bediende 2e kl. F. M. M. had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op 3 Februari j.1. uit de onder- officiers-gamelle van vliegkamp „De Kooij" een pond gemengde gebrande koffie meege nomen had. Hij werd echter door den wachts- man aangehouden, gaf op dat hij een pakje waschgoed bij zich droeg en viel door den mand. De President, Mr. Arn. Veldman, infor meert bij verd. hoe hij tot deze daad gekomen is. Verd. antwoordt daarop, dat z'n ouders in Sneek het niet breed hebben en dat er thuis nog zes kinderen zijn. Hij wilde ze eens iets cadeau doen. Uit de houding van M. blijkt, dat deze de diefstal niet zoo bijster ernstig vindt. Hij kan zich niet goed voorstellen, dat hij voor een dergelijk bagatel voor den Krijgsraad moet komen. Een houding, die uiteraard niet in zijn voordeel pleit. Voorts vernemen wij, dat de man al diverse malen eerder met den strafrech ter in aanraking geweest is. In 2 jaar tijds niet minder dan 3 keer. Eerst stal hij foto's, daarna een fiets en nu weer dit pond koffie. „Een mooi heerschap ben jij", merkte Mr. Veldman op. „Ja, edelachtbare, maar er was in de gamelle /.oo'n overvloed..." De Fiscaal, de officier van administratie lste kl. Mr. D. B. A. Franken, vindt dat deze verd. maar voor eens en voor al het onder scheid tusschen het mijn en dijn moet leeren en vordert 3 maanden gevangenisstraf. Als verdediger treedt op Mr. A. Prins uit Alkmaar. Pleiter had gaarne gezien dat een reclasseeringsraport was uitgebracht. Het zou van belang geweest zijn, indien men wist uit welk milieu verd. precies kwam. Hij dringt aan op een voorwaardelijke veroor deeling. benevens reclasseeringstoezicht. De Fiscaal, repliceerend, gaat van het standpunt uit, dat alle opvoedingsmaatrege len bij verd. niets uitgehaald hebben. Hij moet maar eens de prikkel voelen en persi steert bij de eisch. Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Hy had heimwee. De stoker 2e kl. C. A. B. kwam zich na een ziekte van 2 weken, 13 Februari in de Marine Kazerne melden. Opper-schipper Besterveld zond hem naar de centrale verwarmingsinstal latie in dit gebouw, doch B. weigerde dit per tinent. Hij zei laconiek: Dat doe ik niet schipper". De oorzaak van deze handelwijze is dat verd. den dienst uitwil. Liever vandaag dan mor gen. Hij heeft echter zijn handteekening ge zet en moet thans de consekwenties dragen van een lichtvaardig gebleken besluit. Men heeft hem zeer soepel behandeld, de divisie-chef sprak ernstig met hem en wees hem op de gevolgen van zijn daad. Het hielp allemaal niets: B. moest en zou den dienst uit. Mr. Veldman vraagt waarom verd. nu toch zoo graag den dienst uitwil. Deze staat nerveus te schokschouderen en zegt dat hij heimwee heeft. Hij is erg aan z'n familie gehecht en wil liever een baantje in de burgermaatschappij zoeken. Do President is verbaasd: „Ik vind je een groote stommeling B. Duizenden zou den jouw plaats willen innemen. Of denk je dat de vette baantjes straks voor je opgescheept liggen Verd. haalt zyn schouders op en doet er het zwygen toe. De Fiscaal meent dat er geen andere weg openstaat dan ontslag. Met dergelijke men schen kan de Marine niet werken. Hij vordert een gevangenisstraf van 6 maanden. Mr. Buiskool vindt dat halve jaar rijkelijk veel. Daarbij komt hij met een dergelijk con- duiteboekje in de burgermaatschappij niet gauw klaar. Nadat de Fiscaal gerepliceerd heeft en daar bij opgemerkt, dat verd. gebruik had kunnen maken van de 3 maanden proeftijd, volgt de uitspraak 3 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst (aftrek voorarrest). In hooge mate verrassend is de ontwikke ling van den toestand in Tsjechoslowakije. In minder dan twee dagen heeft het land opge houden zelfstandig te bestaan en is het bij Duitschland ingelijfd. Even verrassend is mis schien de reactie van Europa, of liever het feit, dat men zoo goed als heelemaal niet heeft gereageerd. Men legt zich eenvoudig bij de feiten neer. De Duilsche machtspolitiek heeft in derdaad wonderbaarlijke resultaten ge bracht. Was er in September nog dicpd en algemeene verontwaardiging over de inlijving van een deel van Tsjechoslowa kije (het Duitsche) bij het Derde rjjk, nu ziet men apatisch toe. Zelfs uit Engeland komt zoo goed als geen reactie. Dit is een veeg teeken, omdat Duitschland daardoor ongestoord zijn nimmer stillende honger steeds maar weer kan bevredigen en een steeds machtiger positie in Europa gaat innemen. Tsjechoslowakije is dus zijn zelfstandigheid kwijt. In September is er een groote knauw in gegeven en gisteren heeft Duitschland de rest, op Roethenië na, dat den dag tevoren onafhan kelijk was verklaard, opgeslokt, 't Is waar, de Tsjechische president heeft zijn land zelf aan Duitschland aangeboden, maar de tot op heden onbeantwoorde vraag is, waarom hij dit ge daan heeft. Benesj vertrok om zijn volk te sparen voor een bloedbad, is Hacha naar Berlijn vertrok ken om de rest van Tsjechoslowakije voor een tragedie te behoeden De Duitsche troepen, die gisteren het land binnentrokken, vonden geen verzet. Wat zou het baten? Tegen een zoo groote overmacht is het volk toch niet opgewassen en bovendien het was verzwakt door onderlinge twisten. Wel was de bevolking verbitterd en vernederd. Toen de Duitschers Praag binnentrokken werd door verschillende groepen, met ontbloot hoofd, het Tsjechische volkslied gezongen en hier en daar ontstonden botsingen met Duitsche stu denten, maar hierbij bleef het. Zoo is voor de derde maal in één jaar tijds het Duitsche leger tot een vreedzame bezet ting overgegaan. Voor de derde maal in één jaar tijds, werden zonder oorlogvoering, de grenzen van Europa gewijzigd. Wat zal de volgende stap zijn Van groote beteekenis is of Duitsch land rustig toe zal zien, dat Hongarije Roethenië binnenrukt om daardoor waar schijnlijk een dam op te werpen tegen den verderen stroom van Duitschland. Wij leven in een tijd vol verrassingen, in een tijd, waarin de gerechtigheid aan den kap stok gehangen is en waarin het brute geweld hoogtij viert. Het is een benauwende tijd, waarin de zeker heid van de volken hoe langer hoe minder wordt. SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. Volgt het voorbeeld van Jan en Rie. Onze directie ontving gisteren van den winnaar van den hoofdprijs het volgende vriendelijke en waarderend schrijven, met recht tot plaatsing in onze krant. Het getuigt niet alleen van dankbaarheid, maar is ook van „opvoedende" waarde, waardoor wij het gaarne een plaatsje in onze krant verleenen: Hooggeachte Directie. Het is mij, mede namens mijn echtgenoote, een behoefte, U.Ed. hartelijk dank te zeggen voor den genotvollen avond ons geschonken, ter gelegenheid der huwelijksvoltrekking van Rie en Jan. Ook onze dank aan alle mede werkers van dien avond, amateurs zoowel al3 beroepsartisten. Er is volop genoten; zij toch hebben een zeer groot deel van het succes der feestvreugde geleverd. Ook hartelijk dank voor de mooie en waardevolle prijzen, door U beschikbaar gesteld voor de goede oplos sers van de winter-puzzle, waarvan onder- geteekende de hoofdprijs won. Ik voelde mij er wat onrustig over en wist voor de micro foon niet zoo spoedig iets te zeggen en wat ik gezegd heb, n.1.: dat ik dien prijs besteden zou om met vacantie te gaan, was misgere- kend, ik had n.1. buiten de waard (myn echt genoote) gerekend, die zei: „hoe kan je zoo iets zeggen, met vacantie hadden wij toch gegaan, dus vroeg ik; wat dan, toen kwam het antwoord, wat ik voor de micro niet wist. „Wij volgen het voorbeeld van Rie en Jan en besteeden het geld, bij de winkeliers hier ter plaatse. En 't ging mij net als Prof. Melorini zei: „Dames wie volgt erzoo volg ik het voorbeeld mijner echtgenoote, en doe onze inkoopen hier ter steden, bij onze Heldersche winkeliers. Ook nog mijn welge- meenden dank aan de lieftallige bruid, Rie, die mij met eenige hartelijke woorden den hoofdprijs uitreikte. U, mijnheer den Directeur, nogmaals harte lijk dankend voor alles, teeken ik met de meeste hoogachting, A. v. d. Stel,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5