r KONING'S HALLEN Boekbespreking cS&oc£ÜLCK nieuwJ Den Burg De sociale verzekering in Nederland Ecu moeilijke keus De Waal Ouderavond Uitslag verloting Ned. Herv, Kerk Algemeene Vereeniging van Verlofs-onderofficieren De groote Kerk te Alkmaar a Ylieuw-b uit Ukk Visscherij Ds. W. Hendriksen Nationale Luchtvaart-school Vleesch-receptenboekje van den slagershond ïlia/Jne&eïieMeri Vischafslag Den Helder de adaeAieniiel lumdaay iiaai (^oed tueuuLi &iïee4)ULaaAtfl£Aic(\ten Onze allermooiste en duurste Spinazie per kilo 15 Puik beste Aardappelen per 35 kilo, per kilo 4 Spinazie per pond 6 12, 10, 8, 7, 6 honingzoete Sinaasappelen 25 alléén Uitgaande van de afdeeling „Den Burg" van den R. K. Volksbond, is Woensdagavond in hotel „De Zwaan" te Den Burg een filmavond gegeven, die gratis toegankelijk was voor per sonen boven 14 jaren. De zaal was flink bezet. Eerst werd afgedraaid een geluidsfilm van den Baad van Arbeid „De Sociale verzekering in Nederland". Daarna werden door den Zeereerw. heer Brinkman te Den Burg projectieplaaties vertoond betrekking hebbende op „Het Mirakel van Amsterdam". Naar wij vernemen is het aantal sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer aan de O. L. school te Den Burg inplaats van den heer Usi, die te Amsterdam is benoemd, buitenge woon groot. Meer dan 120 sollicitanten hadden zich hiervoor aangemeld. Tot bestuur voor de ouderavonden voor de O. L. School te De Waal zijn gekozen de heer R. IJska, voorzitter, Mevr. BransMantje secretaresse, Mevr. RoeperGarritsen en de heeren C. Schoenmaker en C. Goeman, leden. Uitslag verloting ten bate restauratie van de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te De Waal. Op de volgende nummers zijn prijzen ge vallen: 2, 11, 12, 20, 26, 27, 29, 40, 44, 52, 59, 64, 66, 67 74 87 92, 110, 112, 119, 127, 131, 135, 151, 153, 155, 162, 166, 177, 178, 183, 191, 196, 197, 211, 216, 220, 232, 234, 254, 259, 261, 265, 267, 276, 287, 293, 303, 304, 310, 319, 326, 339, 341, 345, 348. 353, 356, 360, 362, 367, 371, 382, 387, 392, 409, 411, 419, 422, 431, 433, 435, 437, 442, 454, 459, 461, 462, 466, 483, 488, 513, 514, 534, 538, 543, 551, 561, 564, 567, 578, 593, 612, 618, 623, 630, 635, 643, 650, 671, 688, 689, 697, 702, 709, 727, 737, 743, 744, 749. Prijzen kunnen worden afgehaald tot 1 April a.s. bij den heer P. Former, De Waal. De naam van de pop was: Beatrix en werd door 6 personen geraden. Bij loting werd deze gewonnen door Mej. v. d. Hoek. Met goedvinden van den Minister van Defensie is opgericht een Al gemeene Vereeniging van Verlofs- Onderofficieren. Volgens de voorloopige statuten belooft deze vereeniging toewijding aan Koningin en Va derland en stelt zich, met uitsluiting van elke politieke en godsdienstige overweging, ten doel het vereenigen van dienstplichtige en reserve onderofficieren met groot verlof van Land- en Zeemacht in het rijk en zijn overzeesche ge westen, het bevorderen van de bekwaamheid en paraatheid van de dienstplichtige en reserve onderoificieren met groot verlof, het beharti gen van de belangen van de leden op moreel en stoffelijk gebied, het bevorderen van de kameraadschap van de leden onderling. De vereeniging tracht dit doel te bereiken door middel van het houden van vergaderin gen, lezingen en cursussen, zoonoodig in over leg met het Departement van Defensie, het geven van raad en voorlichting aan haar leden, het bevorderen van de lichamelijke ontwikke ling van haar leden, het zoo mogelijk verlee- nen van hulp en bemiddeling aan onderoffi cieren, die tengevolge van het vervullen van hun dienstplicht zonder werk komen. Secretaris is de heer A. Eker, Columbus- straat 30, Den Haag; voorzitter de heer J. Ai- kema, Soesterbergstraat 87, Den Haag, pen ningmeester de heer J. v. d. Stijl, Prud. v. Duisestr. 2, Den Haag. Het kerkbestuur van de Groote kerk te Alk maar heeft gisteren van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen bericht ont vangen, dat deze accoord gaat met een betaling van 57 procent in de restauratiekosten, waar door een definitieve regeling van de verdeeling van deze kosten tot stand is gekomen. Het overige gedeelte der kosten wordt gedragen door de prorincie, door het kerkbestuur en de burgerlijke gemeente. Het kerkbestuur was voornemens vandaag nog architect Herman van der Kloot Meijburg te Scheveningen opdracht tot de restauratie te geven De minister heeft in de contactcommissie, welke toezicht op het werk houdt, aangewezen dr. J. Kalf, directeur van het rijksbureau voor de monumentenzorg en secretaris van de rijks commissie voor de monumentenzorg. «A, V De voorzitter en de secretaris hadden verschil van meening bij wie het progamma gedrukt moest worden. De voorzitter kreeg z'n zin en het programma voor de uitvoering zag er smakelijk uit. ledereen sprak er dien avond over en roemde de moderne letter soorten van Een dolkomische scène „De Simulant" uit Bob Peters Nationaal Revue „Lach lederen dag". V.l.n.r. Bob MiltonBeppie de Vries, Clairette HamméMatthieu van Eysden en Lou Bandy. Woensdag werd aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 340 pond poo- nen, prijs 67 ct; t ct., alles per pond. Ds. W. Hendriksen, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente van Hillegom, heeft om ge zondheidsredenen tegen einde April eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Hendriksen was in 1904 predikant bij de Oud-Geref. .Gemeente te Den Helder geworden; in 1908 is hij van daar naar Amsterdam gegaan, vervolgens heeft hij nog de Chr. Geref. Gem. te Ede en Rotter dam-Zuid gediend. Sinds 1934 staat hij te Hille gom. 's-GRAVENHAGE, 16 Maart. Het ligt in het voornemen van de nationale luchtvaart- school om half April aan te vangen met de opleiding der „M" vliegers van het luchtver dedigingsfonds, van wie er 25 30 zullen wor den aangewezen voor uitzending als kortver- band-officiervlieger voor het Kon. Ned. Indi sche leger. De Nederlandsche Slagershond heeft een vleeschreceptenboekje uitgegeveiï ten dienste van de voorlichting van de huisvrouw ten aan zien van de kennis van verschillende soorten vleesch, Het boekje beoogt tevens eenige voorlich ting te geven betreffende de goede hoedanig heden van vleesch en vleeschgerechten als voe- dings- en genotmiddel. Met de verspreiding van dit uiterst practi- sche boekje, hetwelk naast een keur van be proefde recepten, voorlichting omtrent namen van stukken vleesch, het meest geschikte ge bruik en algemeene wenken geeft over allerlei mogelijkheden van het gebruik, tracht de Nederlandsche Slagershond de waardeering voor de producten van de slagerij te doen stij gen en daarmee ook het zoo zeer geslonken vleeschgebruik, waarmede tevens een groot landbouwbelang zal zijn gediend. De luitenant ter zee der 2e klasse bij de Koninklijke Marine Reserve J. Toeset is den 16 Maart 1939 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen. De volgende plaatsingen zijn gelast: Met 15 Maart 1939: De luitenant ter zee der le klasse b. d. Kon. Mar. Res. J. Lagas, belast met het bevel over Hr. Ms. „Friso". Met 16 Maart 1939: De luitenant ter zee der 2e klasse G. E. A. Daane Bolier a. b. Hr. Ms. Wachtschip te Vlis singen. Idem, J. B. Reiche a. b. Hr. Ms. „Friso" te Willemsoord. Idem, A. J. Marcus a. b. Hr. Ms. „Gelderland" te Den Helder. Idem, A. Kol- dewijn idem. Idem H. G. Brandt, idem. Idem H. C. van de Stadt idem. Met 29 Maart 1939: De luitenant ter zee der 2e klasse J. A. Agelink van Rentergem, bij den onderzeedienst te Wil lemsoord. De luitenant ter zee 2e kl. der Kon. marine reserve A. Veenstra zal voor onbepaalden tijd in werkelijken dienst worden geplaatst. Hem is daartoe met 3 April een plaatsing aange wezen aan boord van Hr. Ms. „Sumatra". De bij de zeemacht benoemde officieren-vlie ger 3e klasse J. Leeflang, J. A. L. Scheven- hoven, H. C. Prager, Th. J. D. Sizoo, R. de Boer, J. C. den Hollander, A. W. de Vrieze en W. F. Springer zijn geplaatst voor. verdere op leiding bij het vliegkamp „De Kooij" te Wil lemsoord. Den Helder, 15 Maart. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.10—1.00 Slips 0.95—0.85 Tarbot 0.88 Schol le soort per kist 7.60—5.50 Schol 2e soort 4.00—2.50 Schar 3.80—2.20 Wijting 2.40—2.00 Bot 3.00—2.70 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35 Gekookte garnalen p. kg 0.16 16 Maart. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Bot Levende garnalen Gekookte garnalen P- kg p. kist p. lit P' kg 0.98—0.92 0.88—0.81 0.85 8.50—6.50 4.00—2.40 3 90—3 00 2.10—1 50 3.10—2.70 1.35 0.22- 0.18 Vergeef ons onze zonden, door J. M. Selleger—Elout. Uitgave N.V. Servire, Den Haag. Prijs geb. 3.90. Het probleem van de opvoeding heeft dui zend kanten. De beste methode is zeker die, waarbij men de eigen gave van het individu, tot de hoogste ontwikkeling weet te brengen. Ieder individu heeft eigen karakter, men kan dit wel vormen, maar niet zonder schade ver vormen naar eigen smaak en idee. Dit was de groote fout van Everf Denner, den vioolbou wer, die op jongen leeftijd zijn vrouw verloor, die hem achterliet met hun eenig kind, Ma- rianne. Wat de man in zijn vrouw had afgestooten, het sentimenteele, overgevoelige, wil hij in zijn kind onderdrukken. Denner zelf, een sterk karakter, wil zijn kind vormen tot het ideaal, dat hij zichzelf gedroomd heeft. De groote fout van vele ouders, die loochenen het eigen ka rakter, dat de Schepper gaf aan ieder van Zijn schepselen. De vader wil in het kind ontwik kelen de fijnzinnige gave van zijn vrouw, die een groot vioolkunstenares was en hij wil zijn kind de klassieke vorming geven, die hij zelf had moeten ontberen. Beide pogingen worden een groote mislukking. Marianne' ontbreekt het talent van haar moeder en den studiezin van den vader. Met groote beslistheid onderdrukt Evert Denner daarentegen bij zijn kind de harts tochtelijke begeerte van spontane uitingen van genegenheid en liefde, waaraan het kind een behoefte heeft als de bloemen aan de zon. Ongemerkt voor den vader ontgroeit het kind aan zijn invloed en vooral als hij het, voor haar vorming, op een kostschool buiten brengt, wordt Marianne een ander kind. Hier vindt het meisje, met haar Germaansche gestalte, met haar sterk ontwikkeld lichaam, de liefde waarnaar heel haar wezen hunkert. Dolf, een vroegrijp gymnasiast, weet het meisje aan zich té binden en bij een gewaagd avontuur wordt Marianne betrapt door een der leera- ressen van de kostschool, met gevolg, dat ze voor goed wordt weggestuurd. De vader, die onder,tusschen een geheel gees telijke verandering heeft ondergaan en van Godloochenaar tot Godgeloovige is geworden (een proces, dat zich volkomen natuurlijk en redelijk voltrekt) is tot het inzicht van zijn verkeerde opvoeding gekomen en aanvaardt de heftige verwijten van zijn 18-jarige dochter, die met felheid den vader aanklaagt, dat hij de schuld is van haar geestelijke misvorming. Een poging tot zelfmoord van Marianne wordt op het laatste oogenblik door Ant, de dienstbode, voorkomen en is mede een rede tot de verzoening van vader en kind. Het slot is wellicht wat te geforceerd in dit overigens prachtig geschreven werk van Mevrouw Sel legerElout, die haar figuur doet leven. Hoe prachtig is de teekening van de twee hoofd personen en die van het zo,nnige verpleegster tje, Klaasje, die alle moeilijkheden zoo dapper draagt en op het gezin van Denner grooten .jnvloed heeft. Ook Ant, de trouwe dienst maagd, is fijn geteekend in haar opofferende genegenheid voor het gezin van „haar me vrouw zaliger." Het begin van het boek is misschien wat te beschouwend en het slot een ietsje te ge forceerd, maar overigens is het een werk, dat tot de „goede boeken" gerekend kan worden. Door het land der leem en torens, door A. den Doolaard, Uitgave „Het Spec trum", Utrecht. Prijs 1.50. A. den Doolaard is een populaire verschijning in onze hedendaagsche letterkunde en dat is g—n wonder. Ten eerste kenmerkt zijn schrijf trant zich door een groote mate van vlotheid en frischheid, terwijl daarnevens iemand aan het woord is, die de gave bezit datgene, wat hij in vreemde landen gezien en gehoord heeft, op de meest smakelijke wijze kan Her-vertellen. Een gave, die lang niet ieder schrijver ge geven is. Den Doolaard is de avonturier onder zijn col lega-schrijvers en dat blijkt ook weer uit dat uitstekende boekje, dat zoo juist bij het Spec trum in Utrecht verscheen en ten doop gehou den werd als „Door het Land der Leemen torens". Het Land der leemen torens gaat over Ma rokko, en men moet de pen van Den Doolaard bewonderen, als men hem volgt op zjjn tochten door het „zwarte werelddeel". Hij weet een merkwaardige betoovering aan te brengen, hij weet de menschen iets bij te brengen van het mysterie dat nog altyd over Afrika hangt, fei telijk inhaerent aan Afrika is. Dit boek is een spannende reportage gewor den van een ervaren journalist. Hij dringt doorgaans echter dieper op oorzaken en gevol gen in dan de doorsnee-verslaggever, zoodat 't geheel iets documentairs heeft. Met name dat gene wat hij zegt over de bevolking van dit land, en over het vreemdelingenlegioen munt uit door visie. Maar naast een literair voor treffelijk werkje is het meer: het is de ideale Baedeker geworden. Een Baedeker, die men ten allen tijde in de hand kan nemen en er mee op reis gaan. Den Doolaard heeft zulk een kracht in sug gestie, dat ge U alleen reeds bij het lezen in het zwarte werelddeel kunt verplaatsen. En dat is iets wat de geringe prijs van dit boek 1.50) reeds vele malen waard is. Geschiedenis der Joden in Ne derland, onder redactie van Dr. H. Brug- mans en Drs. A. Frank. Bij Van Holkema Warendorf N.V., Am sterdam, verschijnt bovenstaand werk. Deze „Geschiedenis der Joden in Nederland" V- Re- onder van hebben ob- Men 1 Joden schitterende be- hun ge- i bij- op heeft de pretentie, niet tendentieus te zijn dactie en medewerkers hebben^"f die worpen geacht aan andere nor wetenschappelijke waarheid;slie:historische geen ander doel gehad, dan d oikpn ;s jectiviteit, voorzoover die te Hereiiken heeft niets willen „bewijzen Noch dat de in Nederland steeds en altijd een eerste viool hebben gespeeld, noch dat hy teekenis eigenlijk te gering zou zijn omvan aanwezigheid in deze landen een bleem te maken Spanning tusschen assimilatie -en iso^™^is dat is de korte inhoud van deze „Geschieden der Joden in Nederland". Redactie en kers hebben gepoogd, de ontwikkelingsphasen van dit proces te volgen, en zij meenen, dat deze historie evenzeer beteekenis heeft voo Joden als voor Joden. Het Joodsche vraagstuk is weer actueel worden. Dit boek heeft niet de pretentie een drage te willen of te kunnen geven tot zyn lossing. Maar wel werd het nuttig en noodig geacht, materiaal aan te dragen tot een juis e probleemstelling, voorzoover Nederland aan- gaat. Het boek verschijnt in twee deelen met tal rijke illustratie. Ingen. 12.geb. 15. Prijs in 20 afleveringen 60 ct. 12. Onmaatschappelijke voorkeur, door I .ary Dorna. Uitgave van J. M. Meulen- hoff, Amsterdam. Deze schrijfster is van nature begiftigd met een bijzonder scherpe opmerkingsgave en een zuiver gevoel voor de uitingen van deugd of ondeugd, van de verschillende reacties op men- schelijke ervaringen en komt daardoor in haar boek tot een psychologisch zuivere weergave van het doen en laten der optredende personen. Na de lezing van dit merkwaardig werk staan die personen dan ook als gefotografeerd voor ons. Maar niet alleen wHS,r en zuiver, ook met gevoel en goedheid zijn ze uitgebeeld en met een open oog voor de, soms wrange, maar altijd echte humor in het leven, in de beleve nissen, van zoowel schoolkind als spiritusdrin ker, van den snob zoowel als van een geliefd nabestaande. Zelfs in de onmaatschappelijken, zooals dieven en asfaltbloemen of de beslist antipathieke kamerverhuursters weet zij naast hun gebreken ook de betere eigenschappen te ontdekken en in het juiste licht te stellen. Zij zoekt deze eigenschappen zelfs op; vandaar de titel van het boek. Tal van deze korte schetsjes zijn juweeltjes op zichzelf. O.a. „Het Grachtje", dat Heyer- mans had kunnen schrijven. „No. 01010" met z'n boevenlogica en het korte, maar uiterst subtiele „Een groene japon". De tijd, besteed aan de lezing van dit boek, zal voor niemand verlies zijn. Slechts winst. De zwerftocht van Belcampo. N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos", Amsterdam. Ingen. 2.25, geb. 2.90. Voor ons ligt een uiterst merkwaardig boek. Het heet „De zwerftocht van Belcampo" en vertelt van een reis door Zuid-Europa, gemaakt door Belcampo, achter welken schuilnaam zich, volgens het prospectus, een academisch ge vormd Nederlander verschuilt. Wij kunnen van dit boek maar één ding zeg gen: begeeft U zoo snel mogelijk naar Uw boekhandelaar, deponeer 2.25 of 2.90 op den toonbank en koop dit boek. Neem het mee, en begin er aan te lezen. U zult na de eerste vyf pagina's bemerken, dat het iets zeer bij zonders is, dat het geheel anders is dan andere literatuur en dat ge er niet van ophouden kunt. Ge zult het boek aan één stuk willen uitlezen en er een ruzie met Uw echtgenoot(e) mee ris- keeren. Riskeer haarhet boek van Bel campo is het dubbel en dwars waard. Belcampo gaat op reis met een paar tientjes in z'n zak. Hij wil er eens uit zijn. Hij dwaalt door België, Frankrijk, zakt af naar de Rivièra en zet z'n reis voort in Italië. Wélk een humor, wélk een menschenkennis, wélk een fantasie, wélk een romantiek zit er in dit boek. Iedere alinea is weer een bron van ge noegen, ieder bladzijde een levensles, ieder hoofdstuk een verhaal dat men nimmer meer zal kunnen vergeten. Belcampo breekt hier finaal met de geijkte natuurbeschrijving. Hij vertelt er niets van. Maar in één zin, in één woord weet hij een landschap, een voorval, een episode te karakte- riseeren. Als zich ooit een schrijver in de „Be- schrankung" een meester getoond heeft, dan is het deze voortreffelijke stylist, die zich ach ter het pseudoniem Belcampo verbergt. Dit boek is een bezit. Het is als een kostbare diamant, die U plotseling in den schoot gewor pen is. Men wenscht het, zelf lezende, in de handen van al Uw vrienden. Wilt ge hun een plezier doen, schenk hun dit boek. Ze zullen deze gave nooit vergeten! o. ïk Na l>iur „In den tuin der fan tas i e". Uitgave C, Wiering, Amsterdam. Bij de firma C. Wiering, uitgever te Am sterdam, verscheen onder den titel: „Na 4 uur, In den tuin der fantasie", een bundel verhalen, novellen, kinder-verhalen, spelletjes, enz., gebonden in prachtband, ontworpen door F. Lindenberg. Dit boek is uitnemend geschikt om het gezin na schooltijd op de lange avonden be zig te houden. De bedoeling is jong en oud klein en groot binnen te leiden in den tuin der fantasie. Naast sprookjes en plaatjes (waaronder zes fraai gekleurde groote pla ten) voor de heel kleintjes, bevat dit boek ook romantische en avontuurlijke verhalen voor de grooteren. Proza wisselt af met poëzie, puzzles en spelletjes met knutsel werkjes, het grappige vindt een plaats naast het meer ernstige, spannende verhalen naast humoristische. Ruim zestig verschillende titels vormen de inhoudsopgave. De prijs van dit fraai in prachtband gebonden en ge- illustreerde boek is 1.25, een prijs waardoor het binnen ieders bereik is. Slechts één ding is jammer, door de gr°.0 variatie heeft de uitgever het boek met al te geschikt gemaakt om het in han den van onze jonge kindren te geven. De romantisch een avontuurlijke verhalen ziin niet altijd geïllustreerd op een wijze, die men onder het oog van jonge kinderen wil bren gen Ook is de wijze van uitdrukking niet altijd even gelukkig en beschaafd. In het orkest Speel ik zoo best, En daarbij heb ik ook 'n Bijzonderheid: Gelijkertijd Te blazen en te rooken. VOORDEPijp Dobbelmannlekker, man KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Achilles, 16 Maart 23.2 m. Z.W. v. Ouessant. Aurora, 15 Maart v. Cittavecchia. Boskoop, 13 Maart v. Callao. Fauna, 15 Maart v. Setubal. Helder, 15 Maart te Curagao. Iris, 15 Maart te Gdynia. Irene, 16 Maart te Lissabon. Merope, pass. 14 Maart Finisterre. Nereus, 15 Maart v. Pasajes. Odysseus, 16 Maart v. Amsterdam. Rhea, 15 Maart v. Hamburg. Titus, 15 Maart v. Oran. Triton, 15 Maart v. Cavalla. Ulysses, 16 Maart v. Thessaloniki. Vulcanus, pass. 16 Maart v.m. Gibraltar. KON PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Banjoewa, pass. 15 Maart Lissabon. Boissevain, 15 Maart v. Belawan. Banjoewangi, 16 Maart, 12 u. 36 gr. 20 m. N.B, en 7 gr. 15 m. W.L. Ruys, 15' Maart te Saigon. Straat Soerda, 15 Maart KON. HOLL. LLOYD. Ceres, 15 Maart v. Hamburg. Montferland, 15 Maart v. Las Palmas. Waterland, 17 Maart te IJmuiden verw. HOLLAND—AMEI.IKA LIJN. Bilderdijk,. 14 Maart v. Boston. Delftdyk, 14 Maart v. Cristobal. Lochkatrine, 14 Maart 5 u. 48 m. n.m. 240 ra. W. v. Land's End. Maasdam, 13 Maart v. Galveston. Nieuw Amsterdam, 14 Maart te Rio Janeiro. Statendam, 15 Maart te New York. Zaandam, 15 Maart te Philadelphia. 8ILVEK-JAVA PACIFIC-LIJN Hoegh Merchant, 15 Maart v. Colombo. Hoegh Silverlight, 14 Maart v. Cebu. Salawati, 15 Maart v. Cebu. Sarapoea, 14 Maart te Batavia. Silveray, 14 Maart te Vancouver. Silverbeech, 15 Maart te Cebu. Salawati, 16 Maart v. Cebu. ROTTEKDAMSCHE LLOYD. Blitar,16 Maart v. Belawan. Kedoe, 16 Maart te Rotterdam. Nota Baroe, 16 Maart te Batavia. Baloeran, 16 Maart te Batavia, Weltevreden, 15 Maart v. Londen. Kedoe, 15 Maart van Hamburg. Sitoebondo, u., 16 Maart v. Savaga. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bellerophon, 15 Maart v. Rotterdam. Mento, 15 Maart te Osaka. Menelaus, pass. 16 Maart Gibraltar. Polydorus, 14 Maart te Hamburg. Phrontis, 16 Maart te Amsterdam. Sarpedon, 17 Maart te Londen verwacht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras, t., 16 Maart v. Londen. Tjikandi, charter, 16 Maart v. Amsterdam. JAVA—NEYV-VOKK LIJN. Kota Tjandi, 14 Maart te Hampton Roads. Tanimbar, 14 Maart te Hampton Roads. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 15 Maart v. Duinkerken. VEKKENIGOE NEl) SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Australië Lfln). Almkerk, 16 Maart te Hamburg. Gaasterkerk, u., 16 Maart te Melbourne. Paardenstraat - Tel. 566 Piat Heinstraat - Tel. 291 TE KOOP VAN TEEKENING: enkele van de te bouwen Middenstandswoningen, aan de A. Lorentzstraat. Mooie stand. In deze huizen passen wy ae veel gevraagds Bruynzeel keuken toe. Tevens te koop: een nog te bouwen Heerenhuis a. d. Banka- straat. Desgewenscht met. cen trale verwarming. Te bevragen bij: GEBRS. KERSBERGEN, Reigerstraat 20. Tel. 724.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8