Kampioenschappen Kon. Marine Jaarvergadering Maatschappij Ziekenfonds „Texel" rxr r r Pkü «as». Diverse spannende partijen Uitslagen Worstelen, Boksen en schermen Agenda Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: Eialto, Spoorstraat half 8: Witte-BioscoopKoningstraat, half 8: Uniformen voor de Kon. Marine „Een jaar van vooruitgang ff ïlieuufJ. uit U\&, GARNALEN CROQUETTEN AU GASTRONOME HERMAN NYPELS' Aan dc lus, Wandelsport-nieuws Burgerlijke Stand van Den Helder Expeditie is vertrouwenswerk Visschcrij De eerste ronde voetballen werd Don derdag voortgezet met een drietal wed strijden. Het was goed voetbalweer en de belangstelling was op beide terreinen zeer groot, de aanmoedigingen waren niet van de lucht en soms vermakelijk om te hooren. Strjjd der Mariniers. Op het Watervogelsterrein ontmoette de Mariniers, die met een eigen elftal uitkomen, het elftal uit Amsterdam. Deze wedstrijd had een goed verloop, de scheidsrechter liet op tijd beginnen en direct waren de Mariniers in den aanval. Voorloopig was er wel geen ge vaar voor Amsterdam, maar de Mariniers kwamen terug, ofschoon zij tegen zon en wind moesten vechten. Na eenige mooie aanvallen en goed doorzetten wisten de Mariniers een goed doelpunt te maken door hun midvoor, een doelpunt, dat van groote waarde was, daar het al reeds te zien was, dat deze wed strijd niet rijk aan goals zou worden. Kort voor de nr' echter ondernamen de Amster dammers serie aanvallen, uit een daar van werd er ^orner geforceerd. De hoekschop werd zeer mooi genomen en even fraai inge kopt door Van Gelder, zoodat de rust inging met gelijken stand. Na de rust pakten de Ma riniers, onder de aanmoedigingen van hun aanhang, fel aan. Bij een der talrijke aanval len werd de aanvallende binnenspeler geheid gehaakt, de toegestane penalty wer aanvoerder, sergeant Gerards, prompt in een doelpunt omgezet. Amsterdam .inziende dat zij candidaat dreigde te worden voor het Blik- semtournooi, zaten er als duivels op, maar v. Gelder was in grootschen vorm en stompte en ranselde en stopte alles. Zoo kwam het einde met 2—1 voor de Ma riniers. Deze overwinning komt grootendeels op het conto van doelman Van Gelder en naar onze meening had Amsterdam toch wel wat meer verdiend. De doelpunten beslissen ech ter alleen, zoodat de Mariniers in de tweede ronde moeten uitkomen. SchorpioenDe Mok. Op het O.Z.D.-terrein speelde Schorpioen te gen het vliegkamp De Mok. Dit laatste elftal, onder de aanvoering van den ouden crack H. Sporken, toonde dadelijk van plan te zijn nu een beter figuur te slaan dan in de Zeemacht competitie. In het begin waren de vliegmen- schen veel in den aanval, een zeer gevaar lijk schot wist de Schorpioendoelman, Krikke, nog juist corner te tippen. Deze hoekschop levert niets op. Uit een voorzet van Van Tongeren weet Druyver te scoren, 1—0 voor Schorpioen. Dan komt De Mok in den aanval, maar Krikke is op zijn post en dan is Schorpioen weer weg. Links leidt de aanval en het scherpe schot van Verzijl wordt door Kramer met de hand uit het doel geslagen. De keeper stopt den bal op weergalooze wijze, waarmee Gloudemans zijn klasse wel bewijst. Dadelijk daarna is het rusten. De tweede helft begint met een straf tempo. Beurtelings zijn beide doelen in ge vaar. Wanneer de tijd verstrijkt valt De Mok ontstuimig aan. Krikke, de rosse linksbuiten, probeert het alleen, maar zijn naamgenoot in het Schorpioendoel, geeft niet thuis. Kort voor het einde geeft Veldwijk een pass aan Van Tongeren, deze zet scherp voor, geholpen door den wind, treft hij doel, waardoor de stand op 20 komt. De torpedomakers krijgen er nu zin in en uit een throughpass van Veldwijk schiet Ver zijl zoo hard in, dat Gloudemans den bal niet SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks /an 91? en van 13.30 1' u. Zaterdags van 912 uur Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. BIOSCOPEN: „De Terugkeer van den Rooden Pimpernel" en „De Godin van de Jungle". „De Parijsche Ondeugd" en „My Lucky Star". „De Lachparade" en „Het 7e huwelijks jaar". Heden. Musis Sacrum, 5 en 8 uur: Filmvertooning Ned. Chr. Geh. Onth. Vereeniging. Terrein Javastr., 8.00 uur: Circus Van Bever. Zaterdag 23 Maart. Casino, 8.15 uur: Soirée „O.K.K.". Terrein Javastr., 8.00 uur: Circus Van Bever. Zondag 26 Maart. Casino, 3.306.00 uur en 8.00 uur: Siem Hamel and his Jazz Mixers. Terrein Javastr., 8.00 uur: Circus Van Bever. Dinsdag 28 Maart. Casino, 8.15 uur: Tooneelopv. „De Violiers", door „Herm. Heyermanns". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 749.0 Temperatuur lucht: 3.2 Wind: richting: O., kracht: 8 Licht op: 6.48 in zijn macht kan krijgen en de toestormen de Drijver maakt er 3—0 van. Met dezen stand blaast de heer Annyas inrukken en komt de Schorpioen in de tweede ronde. Kon. InstituutVlissingen. Om half vijf volgde de wedstrijd Vlissingen Instituut. Hier vooral viel het tempo op, dat de Jonkers hun tegenstanders oplegden. Aanvallen over en weer deden de beide doel- verdedigers handelend optreden. Bij een der talrijke aanvallen stormt de heele linie van voorwaartsen op het Vliss.-doel af en onder daverend gejuich nemen zij de leiding. Bij een aanval maakt een der Adelborsten freekick; de vrije trap, op ongeveer 20 meter afstand, wordt door Almekinder met een zeldzaam mooi schot in het uiterste hoekje gedeponeerd. 11. De spanning komt er nu volop in maar tot de rust komt er geen verandering. In de tweede helft zijn de Adelborsten gere geld in den aanval, maar de doelpunten blij ven voorloopig uit. Met kunst en vliegwerk weet de Vliss.-achterhoede het doel voor ver dere doorboring te behouden. Als de bal uit een pass bij jonker Dolmijn belandt, bedenkt deze zich geen moment en met een hard en welgericht schot hergeeft hij zijn ploeg de lei ding. Daarna probeert jonker Schuil het; men juicht reeds, maar het schot is naast. De druk op het Vliss.-doel wordt nog sterker en in de achterhoede valt, naast aanvoerder Dijksma, de linksback Smit op, die een nut tige partij vertolkt. Zoo verstrijkt de tijd, allen zwoegen hard en de Adelborsten houden het beste van het spel. Uit een vrije trap op het Vliss.-doel weet de keeper den bal niet klemvast te krijgen en aanvoerder Flohil, die komt toegestormd, brengt den stand op 31. Opnieuw komen de jonkers terug en de druk op het Vliss.-doel is zoo groot, dat een der backs niet beter weet te doen dan in eigen doel te trappen, 41. Ondanks den grooten achterstand blijft Vlissingen aanvallen en geen oogenblik geven zij den moed op. In de laatste minuten noteeren wij nog een gloeien de kogel tegen de lat en een hard schot van Dolmijn en dan blaast scheidsrechter Annyas, die zeer rustig leidde en een gemakkelijk taak had, voor het laatst en heeft het Kon. Insti tuut zich in de tweede ronde geplaatst met een welverdiende overwinning. Uitslagen worstelen. V edergewicht. Seiner z.m. v. d. Zijde, stoker 2e kl. J. Raveljé. Raveljé winnaar. Korpl. d. marns. H. Brouwerl.l.-monteur L. A. Jacobs. Brouwer winnaar. Lichtgewicht. Licht-matr. J. Kuiperlicht-matr. H. van Doorn. Kuiper winnaar. Middengewicht. L.l.-torp.mkr. G. J. Weerdenkorpl.-torp.mkr. C, v. Leeuwen. Weerden winnaar. Licht-matr. C. Fritsmatr. z.m. L. P. C. Kretzchmar. Kretzchmar winnaar. Licht-matr. L. Fraanje lootte in deze ronde vrij. Middengewicht. L.l.-torp.mkr. E. R. de Nooijkwartierm. H. J. Schakel. Schakel winnaar. Matr. 3e kl. W. J. Aben lootte in deze ronde vrij. Eindstrijd tusschen kwartierm. H. J. Schakel en matr. 3e kl. W. J. Aben. Aben winnaar. De finale vond plaats hedenmorgen 10 uur. Worstelen. De kampioenswedstrijden binnenhuis werden geopend om 9 u. met het worstelen. De jury leden waren hierbij sergt.-maj. d. marns. J. B. C. Ruiter, sergt.-maj. d. marns. D. Leisner en sergt. d. marns. R. Dellebeke. Boksen. Na het worstelen werd om 10 uur met het boksen begonnen, onder leiding van de jury-leden sergt.-maj. d. marns.; D. Leisner, sergt.-maj. d. marns J. B. C. Ruiter en sergt. d. marns R. Dellebeke. Uitslagen boksen. Lichtgewicht. Pijper le kl. J. J. Huberl.l.-monteur G. Kro nenburg. Huber winnaar. L.l.-monteur L. A. Jacobs lootte in deze ronde vrij. Licht m.gewicht. L.l.-monteur H. Kobesstoker le kl. M. Koe nen. Koenen winnaar. Matr. z.m. II. Willekensstoker le kl. P. W. F. van Burik. Willekens winnaar. Bediende z.m. F. van Oorschotstoker le kl. G. Zegwaard. Zegwaard winnaar. Middengewicht. L.l.-monteur H. Kareisl.l.-torp.mkr. A. Luijs- terburg. Luijsterburg winnaar. Zwaar middengewicht. Marn. 3e kl. F. H. van Haasteren1.1. torp. mkr. H. Koster. Koster winnaar. Matr. z.m. C. Persoon—Seiner z.m. A. Post. Post winnaar. Hedenmorgen te 9 uur vond de finale plaats. Geweerschermen. 1. Sergt. d. marin. H. P. van Etteger, 4 gew. part., 5 ontv. treffers. 2. Marinier le kl. M. van Niel, Rotterdam, 4 gew. par., 7 ontv. treffers. 3. Marinier le kl. S. Molenkamp, Gelderland, 3 gew. part., 7 ontv. treffers. Floretschermen (3 poules van 6 schermers), le poule: 1. Sergt. H. P. van Etteger, 4 gew. part., 5 ontv. treffers. 2. Korpl.-Adelb. G. M. van Rossem, 3 gew. part., 5 ontv. treffers. Degelijk in het gebruik Onberispelijk van pasvorm Goedkoop in aanschatfing Vraagt s.v.p onze prijscourant Militaire Kleedermakerij, Den Helder doornat geregend, koud en rillerig van 't wachten op overvolle trams. Wie is Uw mede passagier? RHEUMATIEK! Onzichtbaar, nü nog voor U, doch binnenkort zult U hem voe len. En hoe! Hij bezorgt U de vreeseltfkste pijnen, ondermijnt Uw gezondheid en berooft U van Uw levensvreugde. Geef hem geen kans! Verban hem met het eenig juiste middel Kruschen Salts. Eiken morgen „de kleine, dagelijksche dosis" en hjj h°eft op U geen vat. Kruschen Salts, uitsluitend verkrijgbaar^ bij alle apothekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) 3. Korpl.-Adelb. J. de Jong, 2 gew. part., 9 ontv. treffers. 2e poule: 1. Adelb. R. J. Castendvjk, 4 gew. part., 6 ontv. treffers. 2. Korpl. d. marin. M. G. Fetter, 4 gew. part., 8 ontv. treffers. 3. Off. v. Admin. 2e kl. F. O. van Krechten, 3 gew. part., 9 ontv. treffers. 3e poule: 1. Adelb. C. Beem, 4 gew. part., 4 ontv. tref fers. 2. Pijper le kl. Chr. J. Walder, 2 gew. par., 7 ontv. treffers. 3. Korpl.-Adelb. M. J. N. Verschoor v. Nisse, 2 gew. part., 9 ontv. treffers. Eindpoule (1 poule van 9 schermers). 1. Off. v. Admin. 2e kl. F. O. van Kregten, 7 gew. part., 10 ontv. treffers. 2. Korpl.-Adelb. G. M. van Rossem, 6 gew. part., 13 ontv. treffers. 3. Korpl.-Adelb. M. J. N. Verschoor v. Nisse, 6 gew. part., 13 ontv. treffers. 4. Sergt. d. marin. H. P. van Etteger, 5 gew. part., 19 ontv. treffers. 5. Pijper le kl. Chr. J. Walder, 5 gew. part., 15 ontv. treffers. Tusschen Jonker van Rossem en Jonker Verschoor van Nisse besliste het aantal pun ten, dat gegeven werd voor correctheid van houding en gevarieerdheid van spel, waarbij Van Rossem wist te winnen. Eveneens besliste het voor deze hoedanigheden gegeven aantal punten tusschen Etteger en Walder. Zelfs had Walder nog 4 minder ontvangen treffers, maar de correctheid van Etteger gaf den doorslag. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie organiseeren de gezamenlijke besturen der bij den N.-H. W, B. aangesloten wandelsportvereenigingen ter plaatse een propaganda-avond op Maandag 27 Maart a.s., des avonds 8 uur, in den R.K. Volksbond aan de Molengracht. Naar wij vernemen zal deze voornamelijk staan in het teeken der naderende 4-daagsche. Gezien de groote populariteit, die deze mar- schen hier ter plaatse, zoowel in burger- als in militaire kringen genieten, verwacht men een groot aantal belangstellenden. GETROUWD: C. Catsman en R. van Gel deren; B. J. Donker en M. de Croos; D. Lejjen en J. Bais; J. A. Mulder en S. J. Simonis; T. Terlouw en F. Gielis; R. Seinstra en A. H. Schendelaar. BEVALLEN: M. de Ridder—van Os, z.; A. de WitDuijves, d. RIJWIELEN VERanST. Een bewoner van den Brakkeveldweg en een bewoner van de Sternstraat deden aangifte van vermissing van hun rjjwiel. Daarom per E S O N A (auto- en bootdiensten) De luit. ter zee le kl. jhr. G. A. Berg, aan gewezen voor diensten in Nederlandsch-Indië, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Dempo", dat 29 Maart van Rotterdam zal vertrekken. De luit.ter zee 2e kl. A. van Miert, wegens langdurig verblijf in Nederlandsch-Indië in Nederland teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. Bij K. B. is met ingang van 1 Maart 1939: le. aan mgr. F. J. H. Evers, oud-hoofdaal moezenier voor leger en vloot, eervol ontslag verleend als voorzitter van de commissie van advies betreffende dienstweigering, zulks on der dankbetuiging voor de goede diensten, door hem als zoodanig gedurende verscheidene jaren aan den lande bewezen. Ondervolgende schepelingen, geplaatst aan boord van H. Ms. „Douwe Aukes", zijn den 22sten Maart 1939 geplaatst aan boord van H. Ms. „van Meerlant": Schipper J. de Smit; bootsman P. A. van der Zande; Kwartiermeesters P. C. Boogaart, A. van Sluijs en W. van der Valk; Matrozen le kl. J. van Dijk, M. A. van Klei, J. P. A. M. v. der Kroef, E. L. van der Veen, C. E. van Vliet en H. de Vries; Matroos 2e kl. G. A. Holleman; Korpl.-konstabel M. C. Wag- ner; Korpl.-telegrafist E. J. den Haan; Sergt.- torpedomaker E. A. Herlaar; Korpls.-torpedo maker C. Boer en J. T. Franken; Majoor machinist H. J. Kramers; Sergeanten-machi nist J. A. Boeije en G. Dubbeldam; Korpls.- machinist J. M. Leurgans en C. Peperkamp; Stoker-olieman N. de Vries; Stoker le kl. C. Joziasse; Korpl.-monteur J. H. Ott; Korpl.- bottelier J. P. Contant; Schrijversmaat M. T. Stevense; Korpl.-hofmeester F. A. v. der Lin den; Korpl.-kok G. J. M. Ihrig. Met ontslag uit den Zeedienst. Lichtmatroos A. H. van Driel, 22-3-39. Opperschrijver H. J. Roels, 23-4-39. Oppertelegrafist K. van Dalen, 12-4-39. Marinier 3e kl. A. Gunneman, 23-3-39. Bevordering. Matroos 3e kl. C. Kersten, 1-4-39, tot matroos 2 e kl. De ledenvergadering van het Maatschap! Ziekenfonds „Texel", die g^terenavond to Pen's Schouwburgzaal is gehouden, werd j gewoond door ongeveer 60 leden. Onder de aanwezigen merkten wij ook verscheidene personen op van Oudeschild, Den Hoorn en De Cocksdorp. De bijeenkomst werd ge ei door den heer T. Dogger, die bij de open g mededeelde, dat de agenda voor deze v gadering een wijziging zou ondergaan, omda tot verkiezing van twee afgevaardigden vo een algemeene vergadering een apaite v gadering te Den Burg en ook op de overige dorpen op Texel zou moeten worden gehou den, zoodat punt drie der agenda geschrapt diende te worden. De voorzitter gaf vervolgens het woord aan den heer Michels voor het geven van enkele cijfers, uit de rekening, die reeds was nagezien door de heeren E. Lap, L. W. v. Heerwaarden en A. J. Eelman. De ontvangsten over 1938 hadden bedragen. Ziekenfonds Q' 0,'M Verplegingsfonds 990 Rente Extraritten 1937 U>0U Totaal 43.848,44 Uitgaven; Huisartsen Tandarts 2 Specialisten 4 Verpl. fonds Brillen Breukbanden Spécialité's Bestralingen Onkosten Loon 2 Heilgymnastiek Saldo 1938 .035.54 .214,66 .273,14 .039,48 678 40 342,90 556,96 305,50 400.05 467,50 187,— 347,31 Totaal 43.848.44 't Saldo 1937 had bedragen 62,11, zoodat in kas was 409,42. Ledental toegenomen. De balans gaf een bezit aan van 1.000, waarbij 290,78 achterst, contributie. Hierna volgde lezing van 't jaarverslag. Hieruit ontleenen w\j, dat 1938 het eerste jaar is geweest van de samensmelting der fondsen Burg en Oudeschild. Voor zoover het bestuur kan overzien, zijn alle regelingen, be houdens kleine uitzonderingen, naar wensch gegaan. De inkomsten en uitgaven kwamen de begrooting nabij. Het aantal leden nam gedurende 1938 toe met 268. Dit z(jn niet alleen Oosterenders; doch door de goede werking v. h. fonds komen langzamerhand allen, die in aanmerking komen, zich aan melden. De onwil van Oosterend om zich onder het fonds te scharen, gaf voor ons fonds veel actie, waarvan onze leden echter geen nadeel ondervonden, 't Bestuur zag zich genoodzaakt 4 gezinnen te royeeren, omdat de hoofden dier gezinnen medewerkten aan de oprichting van een onderling fonds, hetgeen niet in het belang van het fonds werd geacht. Vanaf 14 Nov. kwamen te Oosterend de volgende veranderingen voor in den stand der leden; Winst 43 gezinnen met 116 personen, verlies 19 gezinnen met 64 personen, blijft een winst van 52 personen. In totaal zijn te Oosterend thans 58 gezinnen met 180 pers. lid van 't Maat- schappjjfonds. Betreurd wordt, dat enkele neringdoenden, die reeds lid waren van ons fonds, werden genoodzaakt lid van 't Onderl. Fonds te worden. Omdat, mede door de samenstelling, het reglement verouderd was, zijn door de Maat schappij eenige wijzigingen voorgesteld. Een dezer is 't verlagen van de weistandsgrens; hierdoor zijn 15 gezinnen genoodzaakt ge worden om te bedanken. Door contributiewijziging betaalde Oude schild met plm. 900 leden ongev. 9 per week meer, 't Ziekenfonds Texel 68 per week minder en werd daardoor plm. 3000 minder aan contributie ontvangen. Terwijl de verstrekkingen vrijwel op het zelfde peil bleven. Alleen de verstrekking van spécialité's is verminderd. Deze post is meer In verhouding gebracht met de draagkracht van het fonds. De secretaris noemde verder het jaar 1938 voor het fonds een jaar van vooruitgang. De heer A. Backer stelde de vraag van wie de veriaging van de weistandsgrens was uit gegaan. Vroeger hadden de leden daarover zeggenschap, doch thans heeft men daarover aan de algem. vergadering niets gevraagd. De voorzitter gaf naar aanleiding van deze vraag het woord aan Dr. Eggink, die in ver band hiermede ook de reglementswijziging zou toelichten. Dr. Eggink zette verder meer uitvoerig uiteen de reglementswijzigingen, waarover de heer Michels in zijn jaarverslag al had ge sproken. De bedoeling van het verkiezen vTan twee afgevaardigden en twee plaatsvervan gers op de verschillende dorpen naar de algem. vergadering is het verkrijgen van ver trouwensmannen van de leden in de ver schillende deelen van de gemeente. Deze af gevaardigden zullen uit den aard der zaak meer uitvoerig op de hoogte komen van de zaken van het fonds en de belangen der dorpelingen op een algem. vergadering kunnen brengen. Uit deze afgevaardigden zal dan het bestuur worden gevormd, dat zal bestaan uit vier doktoren en vier verzekerden, die gelijk stemrecht zullen hebben. staat als een arbeider met een gering in. komen. Nu heeft men plaatselijk een W6l. standsgrens bepaald. Op iexel is die ver laagd, omdat de inkomens over de geheele linie zijn teruggegaan. De regeling voor Texel is niet onbillijk; ze bedraagt 1600 met een stijging van 100 tot 2000 voor ieder minder- -jarig kind. J e Verzoek 0111 propaganda. No«- werd gevraagd welke maatregelen van de zijde van 't Maatschappijfonds zouden worden genomen, indien een groote actie over Texel op touw zou worden gezet om leden te winnen voor 't Onderl. fonds. Dr. Eggink deelde mede, dat er op de verschillende dorpen van Texel, in verband met de benoeming der afgevaardigden toch vergaderingen zullen moeten worden gehouden, waarin men de leden zal inlichten over het Maatschappij, fonds. Verder hoopte spreker, dat de leden in hun omgeving actie zouden voeren, waarbij men zal aantoonen, dat het toch feitelijk maatschappelijk onjuist is, dat men zijn huis dokter, waarmede men jarenlang in de beste verhouding heeft geleefd, den rug toekeert en ook onjuist handelt, dat men een fonds ver laat, waarvan men overtuigd is dat 't prachtig werkt. Innerlijke propaganda kan in deze zaak zeer veel doen. <De heeren Wonder en R. Boom vroegen meer propaganda voor 't fonds; gewezen werd er op, dat leden van 't onderlinge fonds er propaganda mee maken, dat bjjv. Dr. v. Waveren toch een patiënt, die hy weggezonden had, heeft geholpen. Dr. Eggink was met dit geval bekend; de bedoelde patiënt was geholpen, omdat de geneesheer te Oosterend den inspec teur van Volksgezondheid had opgebeld over dit geval en men de risico niet wilde loopen, dat hangende het onderzoek dien man iets overkwam. Spr. wees er op, dat de doktoren in zich altijd een drang meedragen oin te genezen als zieken bij hen komen. Dat het evenwel zoo vlot niet gaat met die patiënten van Ooster end, bleek wel deze dagen, toen een Amster- damsch specialist zeer verwonderd was een patiënt te krijgen van Oosterend, die na ge vraagde inlichtingen hooger op werd ge zonden. Te Oosterend zal men over deze zaken wel weinig hooren, want 't is verre van prettig, dat men naar Amsterdam en Den Haag moet gaan voor specialistenbezoek. De heer Dogger wees er nog op, dat men vooral naar hem met allerlei vuil heeft ge worpen en elke eerlijke bedoeling van het fondsbestuur heeft verdacht gemaakt. In ver band hiermede had het den heer v. Heerwaar den veel genoegen gedaan eens een dank betuiging van den heer Roeper in de krant te hebben gelezen. Hierna werd de vergadering gesloten. Ten slotte kwam Dr. Egglng op de vraag ROTTERDAMSCHE LLOYD. van den heer A. Backer. Spr zette uiteen Haroet' t' Pass- 22 Maart Kaap del Armi. gekomen. Ieder n.1., die deze zaak goed zal Tapanoeli, t., pass. 23 Maart Pantellaria. inzien, zal tot de overtuiging komen rlnt iemand met b.v. 7000 8000 niet in KWT'rF'K',AM—ZUID-AMERIKA LIJN- dezelfde verhouding tegenover de» geneesheer IK; URK, 22 Maart. Door 3 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 340 pond Poonen, prijs S\/2O'^ct.; 70 pond Schar, 5',-j7 ct.100 pond Schelvisch, 9— 10 ct. Allés per pond. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Mavis". STOOMVAART 'Ud. NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt, u., 23 Maart te South- ampton. Poelau Tello, t., 23 Maart v. Sabagn. Tarakan, u., 23 Maart v. Gibraltar. KON NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 23 Maart v. Amsterdam. Aurora, 22 Maart te Palermo. Boskoop, u., 21 Maart v. Valparaiso. Clio, 19 Maart v. Guiria. Ganymedes, pass. 22 Maart Finisterre. Hercules, pass. 22 Maart Finisterre. Hermes, 23 Maart v. Amsterdam. Hebe, pass. 22 Maart Gibraltar. Juno, 23 Maart v. Hamburg. Orion, 23 Maart v. Amsterdam. Pericles, u., 23 Maart v. Madeira. Pygmalion, 22 Maart v. Piraeus. Telamon, 20 Maart v. Trinidad. Vesta, pass. 23 Maart Gibraltar. Vulcanus, 23 Maart te Amsterdam. Ulysses, 23 Maart te Bourgas. KON PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 21 Maart te Hongkong. Nieuw Zeeland, 22 Maart v. Sydney. Ruys, 22 Maart v. Singapore. Sipora, 22 Maart te Belawan. Straat Soenda, 22 Maart te Port Natal. Tegelberg, 21 Maart v. Port Natal. KON. HOI.L. LLOYD. Amstelland, 23 Maart v. Amsterdam. Kernland, t., 22 Maart v. Ceara. Westland, t., 21 Maart te Santos. HOLLAND—AMEIAKA LIJN. Beemsterdijk, 20 Maart te Corpus Christi. Bilderdijk, 21 Maart v. Hampton Rds. Boschdijk, 20 Maart v. Tampico. Lochkatrine, 22 Maart W. v. Niton. Lochavon, 22 Maart v. Gravesend.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6