HEI SPREEKT VANZELF liïlllllll KAAI BAT SPREEKT VANZELF Wat is Zee- en wat Kust visscherij 1 AU GASTRONOME Ingezonden Texelaars en Urkers voor de Balie tandems en sportfietsen loopen lichter De Kantonrechter waarschuwt ïlieuuM, uil Kantongerecht 50 gulden boete voor ondeugdelijke melk Kijk Uw fietsbel en lantaarn na Voorstel betreffende de inrichting van een kweekerij voor den plantsoendienst Zaterdag collecte voor „Moed, Volharding en Zelfopoffering" Concert der Oranje Harmonie kapel WahineJkiLcMm Visscherij Gevaren zonder monsterrol. Als eerste delinquent komt voor schipper P. C. Vlaming van Texel, met enkele getuigen, waaronder charge de Commissaris van Poli tie, de heer A. J. v. d. Hoeven. Het is deze, die meedeelt, dat schipper Vlaming van Texel eeni- gen tijd geleden uitgevaren is zonder in het bezit te zijn van een monsterrol. P. v. d. Haaf, Inspecteur van de Scheepvaart uit Den Haag, komt nog eens extra vertellen, dat dit feit strafbaar is, waarbij de Kantonrech ter opmerkt, dat hij dat allang weet Toch geeft get. v. d. Haaf enkele interessan te bijzonderheden van het varen met en zonder monsterrol. Zoo vernemen wij het voordeel van deze rol: Alle wetten voor het varen, gesteld door de Regeering, moeten na deze verbintenis in toepassing gebracht worden op de schepe lingen. In de praktijk heeft men dan veel meer rechten. Na eenige juridische schermutselingen tus- schen den inspecteur en den advocaat van verd. mr. C. A. Pekelharing, uit Amsterdam, waarby er nogal eenige vaagheid blijkt te bestaan tus- schen de begrippen kus tvisscherij en zee- visscherij, merkt pleiter op, dat hier geen enkele partij schade heeft ondervonden. Temeer, waar het hier vrijwel alle familieleden betreft; een deel is mede-eigenaar van het schip, dus dan gaat het toch niet aan, dat ieder van hen een arbeidsovereenkomst aangaat. Get. J. Schagen uit Texel vertelt, dat hij de kustvisscherij beoefende ca. 30 mijl uit de kust, hetgeen z.i. nog kustvisscherij is (waarvoor geen monsterrol noodig is). Mr. Sickenga, de Kantonrechter, vindt het rijkelijk veel. Vlaming komt dan vertellen, dat 30 mijl het maximum is. Doorgaans gaat men slechts 15 mijldaarom behoort men ook tot de kleine trawlervisscherij Wat is dat nou weer? vraagt de Kanton rechter, die blijkbaar in deze materie geen in sider is. Vlaming vertelt het, en tevens, dat de „pop- pekasterij" hem gaat vervelen. Waarom moet men iemand steeds maar weer op kosten jagen? De kosten blijken echter nogal mee te vallen. De ambtenaar van het O.M., mr. H. B. de Bruyes Tack, informeert of verd. in de toe komst bereid zal zijn wél een monsterrol te laten opmaken. Daar blijkt verd. geen bezwaar tegen te hebben. De ambtenaar, requisitoir nemend, merkt op, dat het hier inderdaad een juridisch probleem betreft. De wet is eensdeels verouderd, andersdeels niet geheel duidelijk. Ieder-schip wat uitvaart, heeft een monster rol noodig, maarWetboek van Koophandel vindt dat niet noodig voor een vaartuig der kustvisscherij. Dat moet uitgemaakt worden: Voer Vlaming ter zeevaart, dan wel kustvaart Aan de hand van de Visscherywet blijkt, dat direct buiten de kust reeds sprake is van zee-visschery. Al is 't een halve mijl buiten de kust. Aan de wet dient de hand gehouden te wor den, in aller belang. Er is een strafbaar feit ge pleegd, doch ik wil rekening houden met het feit, dat dit de eerste maal is dat een dergelijke zaak voorkomt. Mr. Bruyes Tack eischt dan 10.boete subs. 10 dagen hechtenis. Mr. Pekelharing ontkent dat hier sprake is van zeevisscherij en tracht dit aan de hand der wet aannemelijk te maken. Pleiter haalt er zoowel het Wetboek als het Woordenboek van v. Dalen en ,,'t Gulden Boek der Zee" bij en komt tot de conclusie, dat er z.i. toch van kustvisscherij sprake is. Het blijkt, dat er verschil bestaat tusschen de juridische en taalkundige opvattingen. Den voorzitter van 't College van de Zeevisscherij, gep. schout bij nacht Boese, zal door den Kantonrechter naar zijn meening in dezen gevraagd worden. Schriftelijk vonnis zal over 14 dagen ge geven worden. Nog zoo iets. Volgt een tweede invasie van Texelaars. Daar zijn Aris E., B. v. d. Vis, W. Drijver, Jan Drijver en C. v. d. Vis. Opnieuw hooren we, dat men heel gemoedelijk op z'n Texelsch allemaal „schipper" isiets wat den ambtenaar een hoonend gelach ontlokt. Overigens hebben ze ook gevaren zonder monsterrol. Het geheel is analoog aan het eerste geval. Ook hier acht de ambtenaar het wettig en overtuigend bewezen: tegen ieder der verdach ten eischt hij 10.of 10 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Hy was ook schipper Jan Drijver van Texel komt ook voor het matje. Met z'n luttele jaren vertelt hij, dat hij ook schipper is aan boord. Hij heeft n.1. gevaren aan boord van het schip van Willem Drijver. Alles idem idem. Vonnis over 14 dagen. P. v. d. Vis, ook uit Texel, heeft ook gevaren zonder monsterrol. Was ook al mede-schipper. Idem idem. Ook Urk ging niet vrij-uit. Volgden nog enkele Texelaars terzake het zelfde euvel, en een Urker visscher van den bloede, Pieter Brands. In nationale dracht staat Pieter voor den Edelachtbare, in vol ornaat. Hij doet zeer gewichtig, en praat als Brugman. Hij wil namelijk iets zeggen, maar vraagt eerst of hij het mag zeggen. Dan komt het: Edelachtbare, wij hebben een maatschappelijk contract, dat ons van alle sociale verplichtingen vrijstelt. Ook ik ben ver baliseert en heb toen een onderhoud aange vraagd bij den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart. Dat onderhoud heb ik niet gekre gen. Hij heeft daarna gesproken met waterschou ten en burgemeesters, maar verder kwam hij niet. Na discussie met den Inspecteur blijkt, dat ook hij er onder valt. De zoon, Jacob, wordt nog even er by gehaald. De Kantonrechter: Is dat je vader? De zoon: Dat weet ik niet. Kantonrechter: Weet je dat niet? De zoon: Die... hy heit 't wel altijd zeid... (hilariteit). Kantonrechter: Je houdt dergelijke vlegel achtige uitdrukkingen voor jebegrepen! De zoon (rood tot achter z'n ooren): Ja meneer! Riekel, de andere zoon, verschijnt ook, zoodat er dan 3 ballonbroeken de rechtzaal sieren. Tot deze schilderachtige triptiek stelt de Kanton rechter diverse vragen. Brands vertelt dan, dat dit maar een proef proces is. Ze moeten er op Urk ,,'t hunne" van hebben, 10.of 10 dagen. Overtreding Jachtwet. J. H., van Texel, heeft gejaagd. Dat komt meer voor op Texel, maar in dit geval ontdekte agent J. Looien dat er in de sneeuw sporen ge volgd werden en hij bracht H. aan. Deze vertelt thans, dat hij nimmer geweten heeft, dat dit niet mocht. Hij heeft niet geweten dat hij faudeerde. Daarom is dit z.i. een proef proces. Te jagen by spoorsneeuw was toch altijd toegestaan Hij had echter ook geen schriftelijke vergun ning. Twee straffen volgen: voor het jagen by spoorsneeuw 1.of 1 dag; voor het niet be zitten van een vergunning ƒ3.of 2 dagen. Onjuist geparkeerd. K. v. T., koopman uit Alkmaar, heeft ty- dens één bezoek aan Den Heidér, aan den ver keerden kant van den weg geparkeerd. Het blijkt niet de eerste maal te zyn. F 5.of 3 dagen. Was het pestery H. B. uit Texel heeft geloopen op den ijs baan te de Cocksdorp. Hierin schuilt uiteraard niets bijzonders, als men maar de entrée's betaalt. Dit nu is juist door B. nagelaten. Hij zei dat hij toezicht op netten moest hou den, wat de Kantonrechter echter niet aan nemelijk voorkomt. Deze veronderstelt zelfs dat het zuiver ,p...sterij" was. Iets, wat verd. heftig ontkent. Noch de Kantonrechter, noch de Ambtenaar blijken B. genegen te zijn. Eisch 12.of 12 dagen, uitspraak 12. of 3 dagen. Een muis met een staart. Vervolgens zien wij de chauffeur J. M. S. verschijnen, die er van beschuldigd wordt eenigen tijd geleden met zijn taxi in de Kei zerstraat-bocht tegen de muur te zijn op gereden. Verd. zegt dat een band sprong, maar Mr. Sickenga blijkt van deze lezing niets te willen weten. Die beweert dat verd. te veel bier gedronken heeft, hetgeen door verd. weer ontkend wordt. Slechts enkele glaasjes. Daar er thans geen getuigen aanwezig zijn komt de zaak niet tot klaarheid. Zij wordt aangehouden tot volgende maand. Mr. Sickenga belooft verd. dat hjj z'n rijbewijs kwytraakt. hetgeen ons een niet bijster pret tig vooruitzicht lykt. Overtreding Arbeidswet. P. S. de G. uit Haarlem heeft bij het bou wen zich niet gehouden aan de Arbeidswet. Weliswaar was het niet direct zijn schuld, aangezien hij persoonlijk niet op het werk aanwezig was, maar hij wordt verantwoorde lijk gesteld. Het blijkt al enkele malen eerder gebeurd te zyn. 2 maal 6 boete, subs. 2 maal 3 dagen. Bakker L. J. heeft ook de arbeidswet over treden en wordt eveneens door den Kanton rechter gedreigd met „de kast". Ook hier wa ren diverse verontschuldigingen, die echter toch niet in staat waren een boete van maar even 20 subs. 10 dagen af te wenden. Dure melk! Terecht staat de melkhandelaar C. G. uit Callantsoog, beschuldigd van het vervoeren en verkoopen van melk, die niet aan de door de wet gestelde eischen voldeed. Nadat de kanton rechter zijn misprijzen over deze daad heeft geuit, noemt de Ambtenaar enkele cijfers, die er op wijzen dat de melk van G. inderdaad niet aan den eisch voldeed. Tot 9 procent te veel aan water werd diverse malen geconsta teerd, hetgeen beduidend veel is. Verd. weet niet hoe het water bij de melk gekomen is. Zelf, zegt hij, heeft hij het niet gedaan, zoodat het hem een compleet raad sel is. Kantonrechter en Ambtenaar lachen iro nisch en denken er kennelyk het hunne van. De Ambtenaar voegt er nog extra aan toe, dat er lucifers in de melk gedreven hebben, het geen voor verd. de maat doet overloopen. Mr. Bruyes Tack eischt namelijk niet minder dan 130 boete subs. 100 dagen hechtenis. „Dat kan ik nooit betalen", verzucht de melkman. „Dan ga je maar een tijdje zitten", repli ceert de Kantonrechter. Uitspraak: 50 boete, subs. 10 dagen. J. G. D. heeft een tijdje geleden zonder bel Het komt wel eens voor, dat de Kan- tonrechter, Mr. Sickenga, in een booze jj bui of uitval een belofte doet, dat hy de een of andere overtreding voortaan strenger zal straffen. j Meestal neemt men dat met een kor- S! relt je zout. j Gistermiddag heeft Mr. Sickenga ons jj f echter met nadruk verzocht de aandacht te willen vestigen op het feit, dat voor jj j alle overtredingen inzake het niet be- jj i zitten van een bel of een brandende j lantaarn op de fiets, van heden af een jj hooge boete zal worden gegeven. jj j Wij adviseeren dus: kijk het materiaal ij na. Het zou duur kunnen worden... gefietst. Toen hij bekeurd werd stond hij juist bij een fietsenwinkel... 3 of 2 dagen. A. W., koopman, heeft gevent zonder de vergunning daarvoor te bezitten, 5 of 10 dagen. H. H., koopman, heeft met z'n fiets aan den verkeerden kant van den weg gereden, 5 of 2 dagen. G. M. v. d. V. heeft gefietst met een vehikel zonder brandende lantaarn. Ze weet niet ho dat komt. 4 of 2 dagen. J. W. heeft met z'n motorfiets gereden zoi. der in het bezit te zijn van een rijbewijs en nummerbewys. Die lagen thuis. 2 Maal 5 of 2 maal 3 dagen. Het terrèin, dat gelegen is achter de am bachtsschool, is sedert een reeks van jaren als kweekerij voor den plantsoendienst der ge meente in gebruik geweest. De aanstaande uitbreiding van het schoolgebouw, waarvoor dit terrein noodig is, maakte het noodig naar een andere plaats voor de vestiging van een kweekerij voor genoemden dienst om te zien. Een geschikt terrein daarvoor is de tot het grondbedrijf behoorende binnenkern, gelegen tusschen Soembastraat, Javastraat, van Galen straat, Joubertstraat en De La Reystraat, kadastraal bekend sectie E no. 6623, welke 'n totale oppervlakte heeft van 7603 M'. Hiervan kan een oppervlakte van 80 M2 gerekend wor den te hooren tot de eerste klasse, 45 M2 tot de tusschenklasse, 78 M2 tot de derde klasse, terwijl het overige deel, groot 7400 M2, dan be hoort tot den zoogenaamden kerngrond. Het komt B. en W. gewenscht voor, dat be doeld terrein als kweekerij voor den plantsoen dienst wordt bestemd en ingericht en dat de grond tegen betaling van een bedrag van to taal f 7087.50 aan het grondbedrijf, welk be drag ten laste van den algemeenen dienst der gemeente behoort te worden gebracht, uit het grondbedrijf wordt genomen. Voor de inrichting van de kweekerij, waar onder de bouw van de noodige opstallen, is, blijkens het schrijven van den directeur van gemeentewerken van 27 dezer, een bedrag ver- eischt van totaal 19212,50. De inrichting van het terrein (bewerken, bemesten, enz.) zal uiteraard geschieden door personeel van den plantsoendienst. Van de kweekerij bij de ambachtsschool zal zooveel bakken-materiaal enz., als mogelijk is, naar de nieuwe kweekerij worden overgebracht. Voor den bouw van een kassencomplex, enz. zijn onderscheidene kassenbouwers uitgenoo- digd een aanbieding met eigen project in te zenden. De commissies van bijstand voor fle ge meentewerken en plantsoenen en voor het grondbedrijf kunnen zich met het bovenstaan de vereenigen, met dien verstande, dat met eerstgenoemde commissie nog nader overleg zal worden gepleegd omtrent het uit te voe ren project voor het kassencomplex. Deze commissie adviseert de kosten van inrichting in 20 jaren af te schrijven. B. en W. stellenden raad voor overeenkom stig te besluiten. Collectanten worden Vrijdagavond verwacht. A.s. Zaterdag zal weer de jaarlyksche col lecte gehouden worden ten bate der redders- vereeniging „Moed, Volharding, Zelfopoffe ring" die met name in onze stad zulk een acti viteit ontplooit. Is het nog noodig dat wij de aandacht vesti gen op de wijze, waarop „Moed, Volharding haar géiden besteed? Wij meenen van niet. in onze stad zijn deze werkzaamheden genoeg zaam bekend. In dit opzicht verwachten wij dan ook, dat de Heldersche bevolking a.s. Zaterdag haar be kende gulheid zal demonstreeren door een pen ningske te offeren. Laat een ieder iets geven, de een iets meer dan de ander, maar... Allen zonder uitzondering. Wat de collectanten betreft, het bestuur van „Moed, Volharding, Zelfopoffering" ver zoekt ons een oproep te plaatsen, dat deze a.s. Vrijdagavond van 7 tot 9 uur in het Algemeen Militairen Tehuis, Spoorstraat' verwacht wor den. Men hoopt, dat velen zich beschikbaar zullen stellen. AANSCHAFFING KACHEL BIJZONDERE SCHOOL KONINGSTRAAT. 'et bestuur der vereeniging „Laat de Kin- ens tot My komen", alhier, richt zich by rijven van 10 Februari j.1. tot U met het ...zoek, ingevolge artikel 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920, medewerking te willen verleenen voor het aanschaffen van een nieuwe kachel ten behoeve van de bijzondere lagere school aan de Koningstraat. Volgens den directeur van gemeentewerken is een der kachels zoodanig defect, dat vernieuwing noodzakelijk is. B. en W. stéllen den Raad voor de ge vraagde medewerking te verleenen. SPOORSTRAAT 94 TEL. 660 (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) HET VERSLAG OVER DEN NATIONALEN BOND HET 3IOBILISATIE KRUIS. Morgenavond in Casino. Morgenavond geeft de Oranje Harmonie kapel, onder leiding van den heer D. H. Stein- roth, haar tweede winterconcert in Casino. Medewerking aan deze uitvoering .verleenen de Gymnastiekvereeniging „Turnlust" en de hee- ren W. Bruul, xylophoon, en D. de Leeuw, ac cordeon. Van het uitgebreide programma vermelden wij o.a. de ouverture „Franz Schubert" van Suppé, de fantasie „Tannhauser" van Richard Wagner, de Bach-romance „Frühlingserwa- chen" en de „1ste Marsch aux Flambeau" van Meyerbeer. Met niet geringe verbazing hebben wij en velen met ons het verslag gelezen in Uw blad van Zaterdag jl. over den feest avond van den Nationalen Bond „Het Mobili satie Kruis" en wel speciaal de laatste alinea. Uw verslaggever schrijft daarin o.a.: „vervolgens werd overgegaan tot de af werking van een cabaret-programma, waar aan Johny Rovo en Wiesje Koolhoven, als mede het ensemble Nol Berclow medewerk ten. Men schijnt, gezien de groote opkomst, een dergelyk programma te waardeeren en het is daarom misschien maar beter, dat wij onze woorden van critiek voor ons houden". Nu doet het toch wel eigenaardig aan, als men zulks leest, want hoe is het te verklaren, dat een verslaggever een critiek voor zich wil houden, als hy het programma zelfs niet heeft gezien. Het wonderlijke van deze zaak is wel, dat toen het eerste nummer n£ het officieele ge deelte begon, Uw verslaggever (het was n.b. nogwel de redacteur in eigen persoon) uit de zaal verdween, en toch wil hij over het pro gramma, waarin uitsluitend beroepsmenschen optraden, zijn critiek maar voor zich houden. Hij erkent toch zelfs, dat, gezien de groote opkomst, een dergelijke programma wel bij het publiek in den smaak valt. Wij vragen ons af, waarom dan toch een dergelijke toevoeging, was het wellicht weer het persoonlijk element van den verslaggever dat tot uiting kwam? omdat zelfs een fat soenlijk cabaret-programma met gezonde humor niet met zijn principes in overeen stemming is te brengen, maar daaraan kun nen wij toch niets doen? In een neutraal blad behooren o.i. persoon lijke principes achterwege te blijven. Hoe wij echter over het laatste gedeelte van het verslag en over het optreden van Uw verslaggever (redacteur) in deze denken, wil len wij maar voor ons houden, hoewel wij wel hebben geconstateerd; maar wonderlijk is het te noemen om een critiek voor zich te willen houden, terwijl men bij dén aanvang van het eerste nummer uit de zaal verdwijnt. Inderdaad, de houding van Uw verslag gever is niet zonder critiek. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. Uithol Voorz. v. d. Nat. Bond het Mobilisatie-Kruis. Het is niet verstandig van den heer Uithol op de laatste alinea van ons verslag terug te komen, omdat wy nu wel verplicht zijn, daar even dieper op in te gaan. De heer Uithol, die sinds het aftreden van den heer de Jong, de voorzittershamer van dezen bond hanteert, meent zijn leden een feestpro gramma te kunnen voorzetten waarbij hij waarschijnlijk alleen rekening heeft gehouden met eigen smaak. De bond bedoelt een gevoel van eenheid en saamhoorigheid in vader- landschlievenden geest onder zijn leden aan te kweeken. Het deed daarom al direct zeer vreemd aan, dat de voorzitter, toen de ver gadering spontaan staande het Wilhelmus aanhief, het tweede couplet, waarvan men de eerste regel reeds zong, plotseling afbrak, met de mededeeling, dat één vers genoeg was. Maar daarover willen we dan maar verder niets zeggen. De bond wil leden van ver schillende richting, in politiek en godsdienstig opzicht, onder zijn vaan vereenigen. En daar mee had de heer Uithol zeker rekening moeten houden. Zijn programma was daar beslist niet op ingesteld en heeft velen moeten ergeren. Het duo Rovo-Koolhoven hebben we onsre veer twintig minuten beluisterd. Afgezien van het feit, dat hun zang verre van een aesthe- tisch genot was, was de inhoud van dè liederen van dien aard, dat de ouders dia gemeend hadden hun kinderen naar dezen avond te moeten meenemen, zich geschaamd zullen hebben. Meer willen we er voorloopig niet van zeggen. De idee fixe van den heer Uithol, dat we om persoonlijke antipathie critiek geleverd zouden hebben, willen we maar voor kennis- geving' aannemen. Uit het feit, dat het vorig jaar de voor zitter en acht leden bedankt hebben, omdat ze zich ook niet konden vereenigen met de feestviering zooals de heer U. die opvat, had voldoende leergeld moeten zijn. Als de heer U. zich in dezen niet herziet, zien we meer dere leden, om principieele redenen, de Nat. Bond het Mobilisatiekruis den rug toekeeren! Red. Heldersche Courant' A SCHOUT BIJ NACHT JOLLES DOOR KONING LEOrOLD ONDERSCHEIDEN. Het heeft Koning Leopold van België be haagd het grootkruis van de Orde van Leopold II van België te schenken aan den comman dant der Marine, den schout bij nacht H. Jolles. Luitenant ter zee der 2e klasse A. van Miert is na terugkeer uit Ned.-Indië ter beschikking gesteld. Luitenant ter zee der 2e klasse J. A. Agelink van Rentergem zal 29 dezer worden geplaatst bij den onderzeedienst te Willemsoord. Per m.s. Dempo, dat 29 dezer uit Rotterdam zal vertrekken, zullen naar Ned.-Indië reizen, van de Kon. marine luitenant ter zee der le kl. jhr. G. A. Berg en luitenant ter zee der 3e kl. J. C. K. Leeksma, J. A. van Beusekom en T. Vermijden. De luitenant ter zee der 2e klasse H. W. R- Krauss, gedetacheerd bij de sterrenwacht te Leiden, is 28 Maart 1939 ter beschikking ge steld. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende plaatsingen gelast: de officier van gezondheid der le klasse S. van Dam aan boord H. Ms. „Wachtschip" te Willemsoord; de officier van gezondheid der le klasse J. L. M. de Wolf idem; de officier van gezondheid der le klasse J. C. van Epen bij de Marinekazerne te Wil lemsoord; de officier van gezondheid der 2e klasse B. I. Dommers aan boord H. Ms. „Sumatra"; de officier van gezondheid der le klasse J. P. J. Versteeg aan boord H. Ms. „Tromp". Benoemd is tot luitenant ter zee der 3e klasse bij de Koninklijke Marine-Reserve ir. C. B. Broersma. Urk, 27 Maart. Door 4 vaartuigen werd heden aan de Gemeentelijke Vischafslag al hier aangevoerd: 75 pond Noordzeeschol, prijs 1216 ct., 60 pond schar, 911 ct„ 90 pond poonen, 78 ct. en 50 pond schelvisch 8% 9% ct„ alles, per pond. URK IS DANKBAAR VOOR DE VRIJW. ORGANISATIE SPORTVLIEGERS. Toen tijdens de hevige vorstperiode de K.L.M. niet meer naar Urk kon komen en de „Geusau" vast in de Ketel zat, was de toe stand op Urk zeer kritiek geworden. De post kon desnoods met levensgevaar nog ge bracht worden per ijsvlet, maar als er eens een ernstige zieke kwam, of er kwamen sterf gevallen? Wat dan? En er gebeurde wat. Een kind van den heer A. van Veen overleed in het Ziekenhuis te Utrecht en de vader kon niet daarheen gaan om het stoffelijk over schot naar Urk te halen. Wat nu te doen? P®Vrijwillige Organisatie Sportvliegers bood uitkomst. Op verzoek van den burge meester kwam de heer Justus Heymans met zijn vliegtuigje en nam een lading post mee naar Urk, bracht den vader naar Amster dam en later weer naar Urk. Ook verder hielp de V.O.S. Urk op zeer bijzondere wijze. Soms drie sportvliegtuigen op één dag. Ieder op Urk was vervuld van dankbaarheid te genover de leden der V.O.S. en vaak is er over gesproken om deze dankbaarheid ook in daden te toonen. Thans heeft zich een comité gevormd, wat namens de Urker be volking, aan wil toonen, hoe dankbaar Urk staat tegenover het prachtige werk der sport vliegers. In dit comité hebben zitting: de Burgemeester, Geref. Pred., Herv. Pred., Chr. Ger. Pred. en vele anderen. VERKOOPING. Vrijdagavond is door Notaris Veenenbos, in Hotel Woudenberg, punbliek verkocht, het woon- en winkelhuis van wijlen den heer R- Spijker. Voor deze verkooping bestond groote belangstelling. Eigenaar werd de heer A» Roinkes, voor 5.025.—,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6