Hongaarsch-Slowaaksche spanning Arend Sch. vrijgesproken Van de HWN-wieg die een lits-jumeaux werd Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Garantie aan Turkije waarschijnlijk Minder personen in Rijkszorq Militairen in de jeugdherbergen Het gebed in den raad V isscherij Politieke lezing van den he^- Evert Vermeer Vischafslag Den Helder Diefstal op de Kortenaer Roosevelt vanmiddag voor de radio Amerika verbetert vlootbases Uit onze Omgeving 10 Jaar watersport „4000 mijl onder Tzil" een bijzondere film Gisterenavond heeft onze watersportver- eeniging „Helder-Willemsoord-Nieuwediep", kortweg de H.W.N., haar 10-jarig jubileum gevierd in het Kegelhuis, een feit, waarover wij in een vorig nummer reeds in extenso schreven. Het was de voorzitter, de heer Coen Bot, die een openingswoord sprak en het welkom aan de aanwezige dames en heeren toeriep. Speciaal noemde hij daarbij Overste en me vrouw Coolhaas, welke eerste de oprichter van de H.W.N. is. Ook het bestuur van de Adelborsten Roei- en Zeilvereeniging verwel komt de heer Bot. Van verscheidene autoritei ten is, in verband met de bijzondere tijdsom standigheden, bericht van verhindering inge komen, o.a. van den heer Bottema. De heer Bot memoreert in enkele woorden de gezonde positie van de H.W.N. Een feit, dat prettig is te mogen constateeren na de eerste 10 jaren van haar bestaan. De waar schuwing van den heer Coolhaas, eens ge- gegeven, en waarbij hij hoopte, dat men ,,het wicht niet in de wieg smoren moest", is uit gekomen. Het wicht ontgroeide zelfs de wieg en kan het vandaag den dag nog maar net met een lits-jumeaux af Hoe de H.W.N. geboren werd. Hierna is het de penningmeester, de heer P. C. Groot, die in vogelvlucht een overzicht geeft van deze 10 jaren Heldersche water sport. De heer Groot heeft dit op lang niet onorigineele wijze gedaan, zoodat er telkens een spontaan gelach opklaterde als hij „his torische" bijzonderheden releveerde. Daar was bijv. de moeilijkheid na de oprichting van het vervaardigen van een fatsoenlijke jachthaven. De heeren Coolhaas en Bot gingen op zoek naar een geschikt domicilie, terwjjl de heer Langerak de Marinewerf afging om palen op te snorren. Palen, palen en nog eens palen daarging het om en hij kréég ze! De heer Jaarsma vond op zijn beurt een „hei-kast", een hei-machine, die ge noemde palen in den grond dreef, terwijl de heer Heyboer als manusje van-alles de zaak completeerde. Vol vreugde sloeg men aan het werk en de haven kwam er, dank zij de hulp van de halve Zeevaart school, die voor een goed woord en een paar cigaretten waardevolle diensten be wees. Het was de heer Heyboer, die finan cieel op de bres stond en waarvoor hem dank gebracht wordt door den heer Groot. Dan komt de groei van de H.W.N. Eerst moet een aparte cano-loods bijgebouwd wor den en in '33 is men reeds verplicht de jacht haven uit te breiden. Zooals men weet wordt thans gewerkt aan een nieuw clubhuis, dat binnenkort geopend zal worden. Veel heeft de H.W.N. gedaan: daar zijn de jaarlijksche wedstrijden, op het Amstel- meer of achter het Kuitje; daar zijn de Pink stervaarten, de watertournooien, de gecos-, tumeerde tochten, de gondelvaarten en wat' dies meer zij. Inderdaad bleek, dat deze wa- tersportvereeniging in een behoefte voorzag. Te veel leden, aldus de heer Groot, zagen tot nu toe echter nog in de haven een soort goedkoope „garage". Ze meeren er hun boot en laten verder de zaken aan het bestuur over. Dat is natuurlijk onjuist en men hoopt, dat de bijvoeging van een clubhuis hierin ver andering ten goede zal brengen. Overste Coolhaas: Overste Coolhaas maakt dan van de gele genheid tot complimenteeren gebruik, door te danken voor de vleiende woorden, hem door den praeses toegevoegd. Evenwel, aldus deze ras-waterrot, men moet daarbij niet ver geten, dat ik het ook voor m'n eigen genoe gen deed. Hij wenscht de H.W.N. een voor spoedige toekomst en een permanente activi teit. Ook namens de Adelborsten Roei- en Zeil vereeniging worden vriendelijke woorden tot de jubileerende vereeniging gesproken. Zij wordt een goede buur genoemd, waarmede men nog langen tijd hoopt te mogen samen werken. Het bestuur bedacht! Het is dan de heer Roovers, die namens alle H.W.N.-ers het bestuur verrast met een tweetal cadeaux. Ten eerste een magnifieke klok, en ten tweede een niet minder mooie barometer, beide voor het in aanbouw zijnde clubhuis. Met een sympathiek speechje over handigt de heer Roovers deze voorwerpen, waarbij een spontaan applaus van de aan wezigen opgaat. De film van de „Zeearend". En hierna volgt de film van de „Zeearend", ,,4000 Mijl onder Zeil", de veelbesproken en -beschreven reis van den heer Bruynzeel en z'n maats van New York, via de Bermuda's naar den Elbemond, een reusachtige reis, die men in deze ten slotte kleine zeiler, een 20- tons Yawl, volbracht. Een film, opgenomen door Jan Hin, die, ondanks de veelal uiterst moeilijke omstan digheden er toch in geslaagd is een filmisch reisverhaal in elkaar te zetten, dat een over tuigende documentaire is voor het kunnen en doorzettingsvermogen van de Hollandsche zeilers. Een film, die door alle aanwezigen, waarvan de meesten zelfs weten, wat er voor een dergelijke cruise gevraagd wordt, bijzon der op prijs gesteld werd. Na de vertooning der film vermeldde het programma nog het optreden van een aantal Krabben verergert de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons k 1b ct., f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. H.W.N.-leden in een sketch, getiteld „Goede Kameraden", een tooneeltje op de H.W.N.- haven, terwijl de feestavond besloten werd met een dansje. Een viering van het 10-jarig bestaan, waar op men met groot genoegen kan terugzien en waaraan de Kegelhuis-band eveneens een niet onbelangrijk aandeel had. ïlieumA uit Uïfc Urk, 12 April. Door 14 vaartuigen werd heden aan de Gemeèntelijke Vischafslag alhier aangevoerd: 230 pond Lijn- of beugaal, van 12 27 pond per vaartuig, prijs 24%25% ct., 82 pond Kuilpaling, 24—24% ct. en 210 pond Poonen, 5—6 ct., alles per pond cJjtouehxih nieuuM Den Burg Een biljartwonder aan stoot Keesje de Kuiter in „De Graaf's Lunchroom". Voor een zeer talrijk publiek heeft gister avond het 14-jarig biljartwonder Keesje de Ruiter in De Graaf's Lunchroom zijn pheno- menaal biljartspel gedemonstreerd. De jeugdige biljarter speelde partijen tegen verschillende uitstekende spelers uit deze gemeente, die evenwel geen schijn van kans maakten tegen dezen 14-jarigen jongen, die series maakte Van 60 caramboles en meer. Toch bracht de heer Lenghausen het bij een wedstrijd van 200 caramboles nog tot 168. De groote kunst van Keesje bestond voornamelijk in het uitstekend bijeenbrengen en drijven van de ballen. In hotel „Texel" (nieuw gedeelte, waarvan alleen de zaal nog maar gereed is), had gisteravond een vergadering plaats, uitge schreven door de federatie Texel van de S.D.A.P., waarin als spreker optrad de heer Evert Vermeer. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. Backer, die slechts aan pl.m. 40 personen het welkom kon toeroepen. Spr. kon niet juist de oorzaak van dit bij uitstek slecht bezoek van deze verkiezingsvergadering aangeven, hoewel z. i. de internationale span ning er wel van invloed op zou zijn. Juist is het inzicht van de vele wegblijvers om deze reden echter niet, zei spr., want men moet zich vooral nu op de hoogte stellen van bin nen- en buitenlandsche politieke stroomingen. Hierna verkreeg de heer Vermeer 't woord, die zich, ondanks zijn zeer jeugdigen leeftijd, deed kennen als een uitstekend spreker. De heer Vermeer begon met het bespreken van den intern, toestand, waarbij hij bijzonder in 't licht stelde het standpunt, dat de S.D.A.P. reeds in 1922 tegen 't fascisme en later tegen 't nationaal-socialisme heeft ingenomen en niet opgehouden heeft er voor te waarschu wen. Spr. stelde 't bijzonder gevaar in 't licht dat de N.S.B. in ons land teweeg brengt, al heeft die partij in 1937 een gevoelige neder- laag geleden, 't Is, zei spr., niet het groepje personen, dat zich om den leider schaart, doch de geest, die is gekweekt door den verkeer den toestand, die het gevolg is van de ver keerde economische politiek van de huidige regeering. Verder besprak de heer Vermeer uitvoerig 't beleid van de huidige regeering, voor namelijk in verband met de gevoerde .Aan passingspolitiek", die uit den booze is ge weest en waartegenover „Het Plan van den Arbeid" werd verdedigd. Men verwijt ons, zegt spreker, dat wij belust zijn om zitting te nemen en dan zeg ik volmondig: „Ja, dat willen wij", vooral om te trachten onze plannen tot verhooging van welvaart en het geven van werk aan ieder tot uitvoering te brengen. Spr. eindigde met een opwekking om bij de a.s. Prov. Statenverkiezing te stemmen op de lijst van de S.D.A.P. 12 April. Aangebracht door korders: p. kg 0.94—0.88 0.82—0.78 p. kist 6.40—5.10 3.10—2.40 4.00—3.00 2.10—1.50 Tongen Slips Schol I Schol II Scharren Wijting Door garnalenvisschers: Levende garnalen p, lit 1.50—1.35 Gekookte garnalen p. kg 0.16 13 April Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.95—0.85 ShP3 0.75—0.70 Schol I p. kist 6.505.00 Scho1 11 4.00—3.50 Schar 3.00—2.30 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.50—0.35 Gekookte garnalen p. kg 0.180.16 fr De luitenant ter zee J. M. L. I. Ch. heeft aangifte gedaan, dat tusschen Zaterdag 1 Apnl en Dinsdagmorgen tijdens zijn afwezigheid een schrijftafella in zjjn hut op Hr. Ms. Korte naer is opengebroken. Er zon twee geldkistjes met 604.88, bestemd voor de voeding vam de bemanning, verdwenen. Van den dief nog geen spoor. STOO.MVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, 13 April v. Londen. Marnix v. St. Aldegonde, 13 April v. Algiers Poelau Bras, 11 April Gibraltar. Poelau Roebiah, 9 April te Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles, 13 April v. Amsterdam. Ariadne, 12 April te Algiers. Barneveld, 13 April te Liverpool. Berenice, 12 April Quessant gepass. Fauna, pass. 13 April Gibraltar. Hebe, 13 April te Rotterdam. Helder, 11 April te Talcahauno. Hermes, 12 April te Jaffa. Merope, 13 April te Amstfdam. Pygmalion, 12 April v. Malta. Stella, 13 April v, Rotterdam. Tiberius, 12 April te Piraeus. Titus, pass. 12 April Gibraltar. Trajanus, 13 April te Amsterdam. Triton, 13 April v. Amsterdam. Venus, 13 April te Lissabon. KON PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Batavia, pass. 13 April Oran. Bantam, 12 April te Singapore. Boissevain, 12 April te Saigon. Lematang, 12 April te Pt. Natal. Nieuw Holland, 11 April v. Adelaïde. Roggeveen, 12 April te Auckland. Ruys, 12 April te Pt. Natal. KON. HOI-L. LLOYD. Waterland, 12 April v. Las Palmas. Westland, 13 April te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 13 April v. Rotterdam. Binnendijk, 11 April v. Boston. Boschdijk, 12 April te Londen. Lochavon, 11 April v. Cristobal. Lochgoil, 8 April v. Los Angeles. Zaandam, li April te Philadelphia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 12 April v. Dakar. Jaarstroom, 13 April v. Port Boult. Leto, 14 April v. Havre. Nigerstroom, 12 April v. Amsterdam JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Gede, 10 April v. New Orleans. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjisadane, 11 April v. Hongkong. SILVEK-JAVA PACIFIC-LIJN Manoeran, 10 April te Beaumont. Silverwillow, 9 April te Vancouver. KOTTER DAM SCHE LLOYD. Kota Baroe, pass. 13 April Pointe de Galle. Kota Radja, 12 April te Aden. Palembang, pass. 13 April Perim. Siantar, pass. 13 April Ouessant. Weltevreden, pass. 13 April Ouessant. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Algorab, 11 April v. B'Aires. Aludra, 12 April v. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 12 April v. Belawan. Antilochus, 12 April te Rotterdam. Maron, 13 April te Marseille. Patrocles, 12 April te Londen. Perseus, pass. 13 April Dungeness Protesilaus, 12 April te Takubar. VEREEN1GDE NED. SCHEEPVAART 5HJ. (HollandAfrika Ljjn). Bloemfontein. 13 April te Hamburg. Meliskerk, 12 April te Suez. (HollandAustralië Lijn). Almkerk, pass. 12 April Perim. (HollandOost-Azië Lijn). Abbekerk, 12 April te Shanghai. Serooskerk, 13 April te Port Said. LAASTE TELEX. 2fl DOODEN BIJ EEN SPOORWEG- ONGEVA1».. Ongeveer 225 K.M. ten Noorden-van Mexi- co-stad is een sneltrein tegen een stilstaan den trein gereden. Hierdoor weiden pei sonen gedood en vijftig gewond. Vanmiddag te 16 uur Green wichtijd, zal de president der Vereenigde Staten, Ro03®' veit, een toespraak houden tot de leiders va de Pan-Amerikaansche Unie. Men verwacht, dat hij in deze .rede de dictators zal waal- schuwen zich niet te nestelen in de staten van Latijnsch—Amerika. De rede zal per radio worden uitgezonden. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft eenstemmig een crediet van 45.254.000 dollar toegestaan tot verbetering van de vlootbases. Het ontwerp is doorgezonden naar den Senaat. Ook Bulgarije genoemd. De diplomatieke redacteur van Reuter meldt, dat thans hartelijke en openhartige besprekingen aan den gang zijn tusschen Engeland en Turkije, en het is waarschijn lijk, dat, wanneer deze beëindigd zijn, nog een verklaring zal worden afgelegd ten aanzien van de Britsche houding tegenover Turkije, ingeval Turkije wordt aangeval len. Ofschoon zich met heirekking tot Bul garije moeilijkheden voordoen, is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat Bulgarije tenslotte zal toetreden tot de groep van mo gendheden, aan welke bij een Duitschen of Italiaanschen aanval steun zal worden ver leend. Afname met Uit gegevens van den Rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling blijkt, dat in één jaar tijds het aantal te- werkgestelden met 21.000 is vermeerderd en het aantal gesteunden met 30.750 is af genomen. Dit beteekent een vermindering van het aantal verzorgden met 9.750 of bij na 4 Yt Uoed&al Brussel-Amsterdam Het elftal van Brussel, dat op 22 April te Amsterdam tegen het hoofdstedelijk elftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Mertens (Anderlecht); Achter: De Pauw (Anderlecht), Smel- Iinck (Uniön St. Gilloise). midden: van de Kerckhove (White Star), Frangois (Racing Brussel), Van der Eynde (Union St. Gilloise). Voor: Vervoort (Ukkel), Winand, (Stade Leuven), van Looy (Foresloise), Voussure (Racing Brussel), Harnie (Forestoise). Trekkers, houdt er rekening mede! De Nederlandsche Jeugdherbergcentrale verzoekt te meldem dat het gewenscht is, dat trekkers zich vooraf melden met hun reisplan, in verband met het feit, dat in verschillende jeugdherbergen militairen zijn ondergebracht. Eist wil het weer invoeren. B. en W. van Eist hebben den raad voor gesteld het ambtsgebed weer in te voeren. Het desbetreffend voorstel luidt naar de Msb. meldt, als volgt: De Raad der gemeente Eist gelet op art. 59 der Gemeentewet; gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, besluit: „Het Reglement van Orde voor de verga deringen van den Raad der gemeente Eist" aan te vullen door tusschen de artikels 5 en 6 in te voegen een nieuw artikel, ge nummerd 5bis en luidende als volgt: De vergadering wordt geopend met het uitspreken van het gebed: „Heer. wij bidden U. stort Uwen mild- sten zegen uit over deze vergadering: wil onzen geest verlichten, onze beraadslagin gen geleiden, opdat wij geen oogenhiik mo gen tekort doen aan onzen plicht en in staat mogen zijn de belangen der gemeente Eist met alle krachten te bevorderen. Wij dragen U onzen arbeid op tot Uwe meerdere eer en tot heil der gemeente Eist. Amen". De vergadering wordt gesloten met het uitspreken van het gebed: „Almachtige Goa, wij danken U na dezen arbeid en bidden U, dat Gij hem wilt doen gedijen en strekken tot heil der gemeente, welker belangen aan onze zorgen zijn toe vertrouwd. Moge er vrede en welvaart heerschen. Amen". Het uitspreken van deze gebeden zal door allen, die in de Raadzaal tegenwoordig zijn, staande en met eerbied worden aanhoord. Persoorlog woedt in alle hevig heid. De Hongaarsch—Slowaaksche betrekkin gen zijn weer meer gespannen. De Slowaak sche regeering heeft de „Oej Hirek" het or gaan der Hongaren in Slowakije verboden. Deze maatregel is een gevolg van de inci denten, die zich hebben voorgedaan toen Hongarije een deel van Oost-Slowakije bezet had. De Slowaaksche peres doet heftige aan vallen op Hongarije naar aanleiding van de voorvallen te Komjatice, waar een zwangere vrouw door de Hongaren is gedood. Zij be klaagt er zich over, dat in Hongarije geen enkele Slowaaksche krant is toegestaan vooi de 600.000 Slowaken, die er wonen. Zij acht het verbod van de Hongaarsche krant, die bo vendien aanhechting van geheel Slowakije bij Hongarije bepleitte, dan ook volkomen gerechtvaardigd. Hof bevestigt vonnis Alkmaar- sche rechtbank. Het gerechtshof te Amsterdam sprak den landbouwer A. Sch. uit Schagen vrij van den hem ten laste gelegde meineed, die hij zou hebben gepleegd bij het indienen van een successiememorie voor den kantonrech ter te Schagen. Hiermede werd het vonnis van de recht bank te Alkmaar bevestigd. De eisch door den procureur-generaal te Amsterdam ingesteld was drie maanden gevangenisstraf. JULIANADORP. LEZING VOOR DE ANTI-REVOLUTION- NAIRE PROPAGANDA-CLUB. Woensdagavond had de a. r. propaganda- club een bijeenkomst belegd in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. En alhoewel het een open'bare ver- gadering was met vrijen toegang, bleek de belangstelling hiervoor toch niet erg groot te zijn, immers slpchts 20 personen gaven acte de précense. Als spreker trad ap de heer R. A. den Ouden uit 's Gravenu die ais titel van zijn onderwerp had kozen „Statenverkiezing en Regeeri^ek°- leid" Ssbe- De voorzitter van dc A. R. prop cl heer H. Bruins, opende met gebed en daarna de aanwezigen het welkom to/'^ Het woord was vervolgens aan den ker, die er op wees, dat de verkiezin J\C1 ti'u I IvZlTlc voor de TweedeKamer der Staten-Ge„ ten. Daarna werd het algemeene poiin., raai meer de belangstelling der bevolk' genieten dan die voor de Provinciale beleid van onze regeering behandelde nevens een beschouwing, gewijd aan' Troonrede 1938. de De oorlogsdreiging in Europa van <s tember 1938 dreef over, maar er bleef'"1*' rust. Toch is niet alles wanhopig, zeRt °n" God is het, die regeert en niet. de d'iotat|Pf' Zoo gelooft ook onze Koningin en [je up geering. We moeten vertrouwen op r„7" almacht. De werkloosheid in land- en tuinbon® de maatregelen genomen voor de veeteelt» He 7111'vA'l wp.rrlfvn nrirler Ha lmmn - men zuivel werden onder de loupe Ren 1. De regeering wil op den ingesla^" weg doorgaan met het uitvoeren van Rroo. te werken, doch hiervoor zal nog ontz» tijk veel geld noodig zijn. 8' De toestand waarin ons volk leeft s, duister. Dat het volk van Nederland wtf re- verstaan, het oude beginsel „Tegen de volutie het Evangelie", want het Evangeu alleen kan redding brengen, aldus eindi/ de spr. zijn rede. De heer C. Korevaar gaf een uiteenzettln» van het standpunt van het socialisme be. treffende verschillende zaken. Ook de heeren J. Korevaar, R. Wijnstra en P. van der Veer stelden den geacliten spreker nog een vraag of vroegen nadere opheldering over het gesprokene. De heer den Ouden beantwoordde (je velschillende sprekers, doch zooals begrii. pelijk is, konden èn de heer den Ouden èn de heer Korevaar niet in één schuitje te. rechtkomen. Het was een politieke degen- kruiserij, die op toelaatbare wijze gevoerd werd. Hierna sluiting. WIEPINGEfi HET GAAT MIS MET DE VISSCHERIJ. In de groote protestvergadering van onzt burgerij, heeft de heer S. P. de Vries, se cretaris-penningmeester van D.E.T.V., eeni ge cijfers medegedeeld omtrent de uitkom sten der visscherij in de laatste jaren. Dezi waren dan ais volgt: 1932 8210 tal haring, kisten haring, 50.521 Kg. ansjovis, 228.573 pond paling 77.126 pond hot, 7795 pond schol. 1933: 95.079 tal haring, 85.500 kisten ha ring, 189.651 Kg. ansjovis, 295.899 pond pa ling, 750.41 pond bot, 166.859 pond schol. 1934: 42.755 tal haring, 107.089 kisten ha ring, 20.581 Kg. ansjovis, 238.159 pond pa ling, 545.164 pond bot, pond schol. 1935 62.579 tal haring, 91.794 kisten ha ring, 8502 Kg. ansjovis, 503.514 pond paling, 301.886 pond bot, pond schol. 1936: 38.017 tal haring, 134.544 kisten ha ring, 1283 Kg. ansjovis, 388.878 pond pa ling, 165.090 pond hot, pond schol. 1037^ 14.041 tal haring, 56.658 kisten ha ring, 72.110 Kg. ansjovis, 455.975 pond pa ling. 228.S7R pond hot, pond schol. 1038 33.815 lal haring, kisten haring, 37.637 Kg. ansjovis, 289.789 pond paling, 206.488 pond hot, pond schol. De totale besommingen waren in deze jaren: 1932: f 187.513.80, 1933: f 428.548.75, 1934: f 365.210.17, 1935: f 467.280.—, 19.16 f427.545.30. 1937: f450.618.60, 1038 f 310.024.63 De aanvoer van schelpdieren was: 1930 0335 H.L. alikruiken, 2217 H.L. wul ken. 7028 stuks oesters, 1031: 9158 H.L. alikruiken, 3236 H.L. wul ken. 8472 stuks oesters. 1032: 12.072 H.L. alikruiken, 2671 H.L wulken, 2137 stuks oesters. 1933 3601 H.L. alikruiken, 680 H.L. wul ken, oesters. 1934: 1793 H.L alikruiken, 1070 H.L. wul ken, oe'sters. 1935 484 H.L. alikruiken, 1085 H.L. wul ken, oesters. 1936 923 H.L. alikruiken, 586 H.L. en 78256 Kg. wulken, oesters. 1937 518 H.L. alikruiken, 53.159 Kg. wul ken, oesters. Bedenken we, dat er den laatsten tijd minstens even intensief wordt gevischt als voorheen, dan blijkt uit deze opgaven dui delijk den achteruitgang van den visch- siand, een gevolg van de afsluiting der Zuiderzee. MICHELS SPREEKT. Gisteravond hield de S.D.A.P. afd. Wie- ringen in concertzaal „Concordia" een open bare vergadering. Noorzitter was de heer Bontkes. Een der sprekers, Mr. J. in 't Veld. bur gemeester van Zaandam kon door den poli- tieken toestand niet aanwezig ziin, zoodat «„andere spreker, gedeputeerde Michels da delijk het woord verkrijgt. De heer Michels hield een rede, vrijwel RGlijk aan die te Schagen, waarvan wij vo- I1??..W€eH uitvoerig verslag gaven. uitvoerig behandelde spreker de straks afgeloopen zittingsperiode van gedeputeerde Staten en mot een opwekking om te stem men op lijst 2 eindigde spreker. Daar van de gelegenheid voor debat en vragenstellen geen gebruik werd gemaakt volgde sluiting. HELDERSCHE F.IERVEILING, 13 April- Aanvoer; 25.000 kipeieren- 4851 Kg. 3.—' j>2-54 Kg. 3.40—3.50, 5557 Kg. 3.56-3.60. 58—60 Kg. 3 60 3.90, 61—63 Kg. 3.60—3-90» oAT™ Ker 3-S°—4-40- 732 eendeieren 2.20- 2.40 ner 100 «stuks. RfERVF.II.TNG SCHAGEN. 13 April. Aangevoerd: 64 000 kipeieren 3.25-3.90 P«r 100 stuks. RROEK OP LANGENDJ.TK, 14 April. <25 kg. uien 3; drielingen 1.90: grove 3.U1 500 bos rhabarbor 5.00—7 80; 1050 kg. ronde kool 0.10: 625 kg. gele kool 4.60; 3550 kg. d. witte kool 4.80—5.10 NOORDSCHARWOHDE, 14 April. 1100 kg. Bevel. 1.50; bl. eigenheimers 1'' 1700 kg. uien 3.10—3.30; drielingen 1.30; gro; ve 3.10—3.20: 1100 kg. kroten 1.20-2.10. 16000 kg. roode kool 950—10.10; 3900 kg- gele kool 4.96—5.80; 82000 kg. d. witte kooi -4.30-5.10; 11 kg. witlof 16.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6