Biddend in brand geraakt Wij lazen voor Onze vliegtuigaankoopen in het buitenland Francos intocht twee weken later „Voor jou Hitier, heb ik gedood" Traditie der Duitsche v!oot Italië zwijgt Chamberiains rede dood. Predikbeurten Vier kinderen aangehouden Bijna 3000 candidaten voor Prov. Staten Koningin gedenkt Haagsche bleekneusjes Matroos over boord Kassier stal bijna 30 mille iP.cPiaken Uit onze Omgeving Uit de Pers van heden De narcis bloeit PASSEEREN DER NEDERLANDSCHE INDUSTRIE NOODZAKELIJK. Antwoord op vragen van een Kamerlid. Op de vragen van den heer Bongaerts [betreffende het hier te lande aankoopen van vliegtuigen door de regeering heeft de minister van defensie, mede namens de ministers van Waterstaat en van Koloniën o.a. het volgende geantwoord: Bij de aanschaffing van materieel voor de krijgsmacht dient rekening te worden gehouden met de moderne inzichten om trent het tactisch of strategisch gebruik, ■waarbij de ervaring, in den jongsten tijd elders opgedaan, van bijzondere beteekenis is. Het belang van de krijgsmacht vordert, dat op het oogenblik, waarop tot aanschaf fing van een serie vliegtuigen kan worden overgegaan, dat type wordt gekozen, het welk voor het gestelde deel de beste eigen schappen bezit. Uit het voorgaande moge volgen, dat het niet steeds mogelijk zal zijn, geruimen tijd vooruit nauwkeurig omschreven eischen te formuleeren en den vliegtuig- fabrikant opdracht te verstrekken, volgens die eischen een vliegtuigtype te ontwikke ien en daarvan een serie te bouwen. Bij deze aanschaffingspolitiek zal het kunnen voorkomen, dat de keuze moet wor den gevestigd op een vliegtuigtype, dat door de Nederlandsche industrie niet of op niet voldoende wijze tot ontwikkeling is gebracht en dat derhalve elders moet wor den aangeschaft. Dat neemt niet weg, dat gelet op de daaraan verbonden belangen bij het plaatsen van orders in de eerste plaats het oog gevestigd blijft op de Neder landsche vliegtuigindustrie. Zoo bestond tot voor kort, op een enkel vliegtuig na, het vliegtuigmaterieel van de landmacht uitsluitend uit producten van de Nederlandsche industrie; thans zijn om evenvermelde reden een 18-tal vliegtuigen in Amerika besteld. Om dezelfde reden moes ten de grocte vliegbooten voor de zeemacht in het buitenland worden .aangeschaft, zij het ook, dat een belangrijke serie daarvan op licensvoorwaarden aan de Nederlandsche industrie in opdracht kon worden gegeven. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat aan de Nederlandsche industrie wederom belangrijke opdrachten hetzij reeds zijn uit gegeven, hetzij in voorbereiding zijn. Intusschen kan worden medegedeeld, dat een interdepartementale commissie wordt ingesteld, met opdracht op korten termijn na te gaan of de Nederlandsche industrie, in nog ruimere mate dan tot heden het ge val was, bij de voorziening in de behoefte in Nederland aan vliegtuigen kan worden ingeschakeld. Berichten over uitstel tot 15 Mei. Het bericht dat het overwinningsdefilé te Madrid, d.w.z. de triomfale intrede van Franco in de hoofdstad op 2 Mei plaats zal vinden, wordt te Burgos niet bevestigd. De datum van het défilé dat onmiddellijk ge volgd zal worden door het terugtrekken van de buitenlandsche vrijwilligers, alsmede de demobilisatie van de nationale troepen, is nog niet definitief vastgesteld. Het is moge lijk, dat het zal worden uitgesteld tot 15 Mei, den naamdag van St. Isidorus, den beschermheilige van Madrid. Dat men den oorspronkelijken datum 2 Mei heeft laten vallen, zoo schrijft het D.N. B. hangt waarschijnlijk samen met de om vangrijke voorbereidingen, die aan deze pa rade vooraf moeten gaan, en vooral ook met de werkzaamheden, die nog in Madrid, dat in den burgeroorlog zoo zwaar geleden heeft ..verricht moeten worden. In Engeland en Frankrijk heeft dit uitstel de argwaan doen toenemen. Het is duide lijk dat men er een poging tot tijd winnen achter zoekt. Misdrijf met volitieken achter grond in België. De Soir maakt melding van een misdrijf, dat gisteravond onder geheimzinnige omstan digheden in België gepleegd is op den weg van Luik naar St. Truiden, onder de ge meente Heers. Daar is een taxi tegen een boom gereden en in een sloot gestort. In den wagen bevond zich het lijk van den chauffeur, die door twee kogels in den nek gedood was, en dat van zijn passagier, die zich een kogel door de slaap had geschoten. Op het lijk van den moordenaar vond men een briefje met de woorden: „ik zat naast mijn vijand, mijn bloed kookte en voor jou, Hitier, heb ik gedood. Voorts trof men op het lijk van den moordenaar een kaart van het Heimattreue (Duitschgezinde) front te Eupen aan, twee doozen patronen en. een kleine som gelds. Voorjaarsoefenreis naar de Spaan- sche wateren duurt een maand. Het Duitsche Nieuwsbureau publiceert een officieel communiqué, waax-in medegedeeld wordt, dat op 18 Api'il een vlooteskader ter sterkte van twee pantserschepen, twee krui- sei-s, twee divisies torpedojagers, en drie onderzeebootflottieljes met de bijbehoorende begeleidingsvaartuigen voor een „voorjaars- oefenreis" zal vertrekken, welke ongeveer een maand zal duren. Hiermede worden dus de berichten uit Engeland, waarvan wij gisteren melding maakten, bevestigd. Op deze reis zullen alle havens in Spanje, Por tugal en Spaansch Marokko alsmede Tan ger aangeloopen worden. Met deze voor jaai'si'eis naar de Spaansche wateren, aldus het communiqué wordt een oude, door den Spaanschen burgeroorlog onderbroken tra ditie der Duitsche oorlogsmarine hersteld. Duitsche bladen protesteeren smalenden toon. Spanje zegt: Engeland en Frankrijk zijn de gendarmes van Europa gewor den. Terwijl de Britsche diplomatie on verdroten doorgaat nieuwe scha kels in den veiligheidsketen te sme den. oordeelt de wereld over de redevoeringen, welke de regeerings- gevolmachtigden Donderdag hebben afgelegd. Opmerkelijk is het zwijgen van de Italiaansclie pers tegen over het gewone geschette» der Duit sche bladen. Met enkele regels maken de voornaamste Italiaansche bladen slechts melding van Chamberiains rede. Alleen Gayda, de „staatsjour- nalist". is iets uitvoeriger. Hij ontkent, dat Engeland eenig belang in de Adriatische Zee heeft, aangezien de aan wezigheid van de Italianen in Albanië geen gevaar vormt voor den Britschen imperialen zeeweg in de Middellandsche Zee, die zich op een afstand van ongeveer 1500 K.M. be vindt. Ten slotte acht het blad het ook misplaatst, dat nogmaals zonder reden gesproken wordt over een Italiaansche bedreiging van Grie kenland, welk land men, evenals aan Roe menië, een niet-gevraagde garantie heeft op gedrongen, hetgeen duidelijk een Omsinge lingsmanoeuvre blijkt te zijn, die ten doel heeft, de as te verzwakken, doch een volko men tegenovergestelde uitwerking heeft. De Duitsche pers is eenstemmig in toon en vorm. Alle bla den zeggen dat de garantieverklaring voor Griekenland en Roemenië door Frankrijk en Engeland niet uit den wil naar vrede voorkomt, doch uit het voornemen om on der den mantel der platonische vredeslief- de zich machtsposities tegen de totalitaire staten te verschaffen. In de overige landen heeft de rede van Chamberlain over het algemeen voldoening gewekt. Polen wijst er op dat de verklaring geen verplichting voor het land meebrengt. Amerika brengt Chamberlain en Daladier warme hulde. De verklaringen van Chamberlain en Daladier zijn door de openbare meening in Griekenland gunstig ontvangen. In officieele kringen wordt evenwel geen commentaar geleverd. De geheele Roemeensche pers publiceert met instemming de verklaringen van Cham- berlain en Daladier. De Britsche pers schaart zich achter Chamberlain. Sommige bladen betreuren, dat een krachtige houding als thans niet eerder is aangenomen. Ook dringt men er op aan de samenwerking met Rusland niet te verwaarloozen. De Fransche pers spi-eekt in gelijken geest. Sommige bladen verlangen dat En geland thans den militairen dienstplicht zal invoeren. Spaansche bladen zeggen, dat Engeland en Franki'ijk er naar streven de „gendarmes van Europa" te worden, en zij voegen daaraan toe, dat die houcfirig niet ge schikt lijkt om behulpzaam te zijn bij de natuurlijke ontwikkeling van de Europee- sclie betrekkingen. Donderdagmiddag heeft de politie van het bureau Raampoort te Amsterdam vier kindei-en, die al jong het verkeerde pad be wandelden, aangehouden. In de Borgei-- straat zagen twee jongens van 12 en 13 jaar dat een vrouw haar portemonnaie verloor. De oudste x-aapte deze op, nam er het geld, 97 centen, uit en gaf het in bewaring aan zijn vriendje, dat op dit moment in den wettelijken zin tot heler werd. Een voorbijganger was van het voorval getuige en wees de jongens aan een agent aan. Een 11-jarige jongen en een 7-jarig meis je, die elastiek, sajet en veters van een marktkx-aam op de Lindengracht hadden weggenomen, werden op den Haarlemmer weg achterhaald. De kinderen zijn naar het politiebureau overgebracht, vanwaar zij la ter door hun respectieve ouders konden worden afgehaald. Twee en twintig partijen ten strijde! De verkiezingsdienst van het A. N.P. deelt mede: Bij de op Woensdag 19 April e.k. te houden verkiezing van leden der Provinciale Staten zullen in totaal 2974 candidaten dingen naai de 590 zetels, welke in de Staten van alle elf Provinciën te bezetten zijn. Het aantal partijen en groepen, dat in het politieke strijdperk treedt, bedraagt 22. Hiervan hébben de tien partijen, die thans in de Tweede Kamer vertegenwoordigd zijn, voor de verkiezing in alle Staten candidaten gesteld. De ove rige twaalf partijen en groepen ne men meerendeéjs slechts in een enkele Provincie aan de Staten verkiezingen deel. Een belangrijke gift. Het bestuur van de 's-Graveiihaagsche Vereeniging voor Gezoodheidskolonios (Haagsche bleekneusjes) heeft van II.M. de Koningin een belangrijke gift ontvangen, voor de verbouwing van het koloniehuis te Soestei-berg. HET OLIELAMPJE VIEL OM. Buren schieten te hulp. Gisternacht omsti-eeks twee uur heeft zich te Overdinkel, gemeente Lossei', een tra gisch ongeval voorgedaan, waarvan de on geveer 80-jarige alleenwonende ongehuwde vrouw M. Elshof, die nog steeds een pe troleumverlichting gebruikt, het slachtof fer is geworden. De vrouw, had de gewoonte 's nachts voor haar bed bij een pe troleumlampje te bidden. Waar schijnlijk was dit gisternacht ook het geval en heeft zij hierbij het lampje onxgestooten, waardoor brand ontstond in het vertrek en zij zelf eveneexxs in brand geraakte. Door haar schreeuwen werden de naast haar wonende buren wakker. Toen deze, de twee gebroeders F. M. en G. M. binnendrongen, was alles in dikken rook gehuld. Niettegenstaande zagen zij echter de vrouw brandend op een stoel voor het bed zitten. Zij droegen haar ijlings naar buiten en doofden de vlammen, waarbij zij zelf enkele brandwonden aan de handen op liepen, en waarschuwden onmiddellijk dr. de Bruyn uit Lossei-. Deze achtte den toe stand van .liet slachtoffer zoo zorgwekkend dat zij per personenauto naar liet R.K. Zie kenhuis te Losser moest woi'dëii overge bracht. De arme vrouw was deerlijk ge wond aan gelaat, armen en beenen. Haar kleeren waren als het ware van het lichaam afgebrand. Dank zij het actief optreden van omwo nenden, kon de brand in de woning xnet behulp van emmers Water gebluseht wor den, zonder dat de brandweer gealarmeerd behoefde te worden. Reddingsboei hielp niet. Gistermorgen omstreeks half tien is op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Pelgrims kade de 23-jarige matroos L. M. van Loo- sern, wonende aan de Maaskade en werk zaam op het s.s. „Ruhr" van de Vola Trans port Mij. uitgegleden en te water gei-aakt. Hoewel de jongeman kon zwemmen en hem direct een reddingsboei werd toegeworpen, gelukte het hem niet deze te grijpen. Hij verdween in de diepte en verdi-onk. Twee politiebooten zijn dadelijk aan het dreggen gegaan maar tot dusven-e zonder resultaat. Twee jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Gisteren behandelde de rechtbank te Zut- fen de zaak tegen een Zutfenschen kassier, die sinds 9 Januari gedetineerd is in het het. huis van bewarign, verdacht van liet zich wederrechtelijk toeëigenen van gelds waardige papieren tot een bedrag van f 29.450, in de jaren 1930—'39, benevens het zich wederrechtelijk toecigenen van geld ten nadeele van verschillende vereenigtn- gen, waarvan de verdachte penningmeestex officier van Justitie eischte twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de pieven- tieve hechtenis. ZES LEIDERS TE MARGATE. De belangrijkste gebeurtenis van den der den dag van het tournooi te Margate was de nederlaag van Sir George Thomas, den leider, tegen Paul Keres. Het resultaat dei andere partijen was zoodanig, dat zes spelers de leiding hebben, allen met punten. De verdere uitslagen waren: Flohi-—Wlxeatoroft 1—0. CapablancaNajdorf Milner Barrv—Sergeant Vr>.- Miss Menchik—Golombek Vt—yj. De stand na de derde ronde luidt: 1, 2, 3, 4, 5 en 0. Sir George Thomas. Flohr, Keres. Najdorf, Sergeant en Capa blanca. ieder 2 punten. 7, 8 en 9, Miss Menchik, Milner Barry eix Golombek, ieder 1 punt 10. Wheatcroft 0 punten. In de reservegroepen werden twee ron den gespeeld. Prins behaalde in de reser- vegroep a het maximum, doch dat was ook wel noodig, aangezien hij twee partijen achter elkaar verloren had. Van Scheltinga en Landau speelden remi se tegen elkaar en in de vierde ronde won Landau met zwart van Kitto. Onze landge noot heeft thans 3K uit 4, een fraaie score. In gi'oep b. won van Doesburgh met wit van Schultz en maakte remise met zwart tegen Peters. IV/ERIN GEN PLUIMVEE EN KONIJNENVOKKERSVER. NUT EN GENOEGEN. Gistei-avond hield bovengenoemde vereen, in hotel Centraal van den heer S. Kaan een vergadering. Voox'z. de heer J. J. R. Groos, heette de aanwezigen welkom, waarna de secretaris de lieex' de Jong de notulen voorlas, welke zonder op- of aanmerking werden goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van Dr. L. Hoedemakex-, waarin deze mededeelde de tatoueertang aan de vereeniging te schen ken. Besloten werd aan Dr. Iloedemaker een blijk van waardeermg; als blijvend aanden ken te zenden. Op Hemelvaartsdag zal in Sneek een groo- te nationale tentoonstelling gehouden wor- den. Besloten werd, onx, na overleg met het tentoonstellingsbestuur aldaar, gezamenlijk in te zenden. Ook was een schrijven 'ingekomen van den Nederlandschen Konijnenhond met het vex-zoek om toe te treden tot dien bond. Na eenige besprekingen werd besloten dit niet te doen. De candidaat-leden Kat en Reitsma wer den hierna met algemeene goedkeuring als leden aangenomen, terwijl het reglement in dien voege zal worden gewijzigd, dat over toetreding tot de vereeniging als lid, het be stuur in de toekomst te beslissen heeft. Over de a.s. tentoonstelling zegt de secre taris, naar de Holl. Mij van Landbouw ge schreven te hebben, maar nog geen ant woord te hebben ontvangen. Bestuursverkiezing. VV egons vertrek vaix den heer Hoedemaker was er nog steeds egn vacature in het bestuur Na eenige stemmingen werd de heer K. Heggelaar ge kozen. „DUITSCHE PAASCIIRUST" Het Nationale Dagblad (N.S.B.) leidt een artikel, waarin de Duitsche pei-s-x-eacties op de militaii'e nxaatregelen in Nederland worden weergegeven, aldus in: De zenuwachtigheid, die tijdens de Paascli- dagen, in de politieke kringen van de Wes telijke hoofdsteden heerschte is alom be kend. Terzelfder tijd, dat het Duitsche volk zich verheugde op de eerste heerlijke lente dagen en jong en oud naar buiten trok om van het heerlijke Paaschweer en de vacan- tiedagen te genieten, begon zich -aan den Westelijken politieken horizon weer het be gin af te teekenen van een hex-nieuwde in ternationale leugencampagne, die ongetwij feld in hooge mate geïnspireerd werd door de kunstig in elkaar gezette en zeer opge blazen besprekingen in Londen en Parijs ge durende de vacantiedagen. Zij hebben onze Duitsche Paaschrust ech ter niet in het minst weten te beïnvloeden! Wel waren de velen, die de Paaschdagen in de omgeving van den Neder-Rijn, bij de Nederlandsche grens, of zelfs in Holland doorbrachten, ten zeerste verbaasd. Ze vonden de doorlaatposten aan de Holland- ■che zijde van de grenzen volkomen gebar- icadeerd en door militairen bezet. Boven lien stapten op de grenstrajecten Holland che militairen in, die alles aan een nauw- "urige controle onderwierpen. De Duitsche Paasch-i-eizigci-s vertrouwden atuurlijk hun oogen niet, toen zij bij de riorlaatposten van de gx-ensstations eei-st barricaden over moesten klimmen, voor- '■■t zij van de Hollandsche gastvrijheid ge- ruik konden maken. Als zij met autobus- "n kwamen zooals wij bij het grenssta tion Wyler—BeekNijmegen met eigen 'ogen konden vaststellen om een Paasch reis naar Nederland te ondernemen, dan moesten de Nederlandsche soldaten, eerst een paar van de daar opgestelde karren en wagens op zij rijden en verplaatsen, om hen te kunnen doorlaten. Aan de andei-e zijde, bij de Duitsche post. kon een bus met Nederlandsche bezoekers voor Duitschland na de gewone controle zijn weg vervolgen. Welk een tegenstelling! Twee verschil lende werelden... aldus het N.D.B. DE AARDIGHEID ZOU ER GAUW AF ZIJN! De Maasbode (r.k.) schrijft: Tegen het meer dan schandelijk geschrijf in de nat.-soc. bladen wordt practisch wei nig gedaan, en het schijnt dat er ook niet veel tegen te doen is: voor en na een boete tegen den redacteur, en daar blijft het bij. Als men dan die gemeene volksmisleiding door middel van zekere pers niet weren kan. of niet weren wil omwille van de hei lige persvrijheid, dan dient er toch in elk geval een tegengif te worden toegediend. Waarom zou de regeering bijv. niet het recht voor zich opeischen. om. als een blad zich schuldig maakt aan grove misleiding zijner lezers, in een der volgende nummers van datzelfde blad een tegenbetoog van den regeeringspersdienst te doen opnemen? Dan zou de aardigheid er voor de redactie van zoo'n biad gauw af zijn, en dat te eerder, naarmate de persdienst der regeering haar tegenbetoog uitvoeriger zou maken. ALLES HANGT AF VAN HET TEMPO. Het Volk (S.D.A.P.) betuigt uitvoerig zijn instemming met de nieuwe regocringsvoor- stellen tot bestrijding der werkloosheid (ere dietverruiming. samensmelting Werkfonds en werkverschaffing; steun aan de indus trio). Aan het einde van het goedkeurende artikel'komen echter de bedenkingen; het blad concludeert: Uit de opsomming van de maatregelen blijkt reeds, dat hiervoor grote bedragen nodig zullen zijn en daarom verwondert het ons in de toelichting op het wetsontwerp te lezen, dat met de gevraagde 30 millioen gul den voor geruime tijd zal kunnen worden volstaan. „Geruime tijd" is een zeer rekbaar begrip de één kan daarbij met maanden, de ander met jaren rekenen. Voordat de regering dit begrip nader gedefinieerd zal hebben, is een conclusie niet mogelijk. Maar wij moeten toch wel onze bezorgdheid uit spreken over het feit, dat met deze vaag heid is volstaan een bezorgdheid, die in verband met de grote mogelijkheden, die principieel in de plannen vex-borgcn liggen, alleszins begrijpelijk is. Want de regeringsplannen zouden niet veel anders zijn dan het brengen van een schone hoop, indien niet met grote voort varendheid- werd aangepakt. Alles hangt af van het tempo! EEN IDYLLE. De Haagsche Post wijst er op, dat tegen het weekend-zonder-huiswerk, dat op de Rotterdamsche scholen wordt ingevoerd, tal van bezwaren zijn gerezen. Volgens onze meening blijkt' hieruit, al dus het blad, echter niets anders dan dat natuurlijk ook deze schoolmedaille haar keerzijde heeft. Maar aan den „goe den kant prijkt dan toch het ditmaal nuch ter en idyllisch beeld, dat het huiselijk le ven gedurende het weekeinde kan winnen aan intensiteit. En trekt de familie geza menlijk de bosschen of de duinen in, dan zullen ook de middelbare schoolleden van het gezin niet door huiswerkzorgon worden geplaagd. Al te veel vergeet men, dat ook jongeren, wanneer zij werkelijk hard heb ben gewerkt, behoefte gevoelen aan volle dige rust. In verreweg de meeste gevaller zal de arbeidsvreugde er juist door worden versterkt. Ook jongeren willen gedurende den wekelijkschen rustdag wel eens geen -.zakenaan hun hoofd hebben. De ernsl des levens komt voor de moesten overigens tegenwoordig snel genoeg. en 3H et. voor den fokker; ind.en nien „Avacultura" wil lezen, isi de contiïbuiie 14 ct. per week (6H plus 7/»). Tafelkeuring. Besloten werd eind Juni, begin Juli een tafelkeuring ie Voor deze keuring zeiden de Vk« m PZ J ren reeds een medaille toe: S. Kaan Pz., J. J. R. Groos en K Heggelaar. Een konijn meegebracht door den nee E. Hooiveld, werd ten bate der verccinging verloot. De gelukkige winnaar werd de neei J. Tichellaar. H In de rondvraag stelde de heei K. Heg gelaar voor, om eens gezamenlijk een rond gang langs de stallen der leden te maken, een soort excursie. Ook is de heer Hegge laar er voor om. zoo iemand eenige vreemd soortige rassen heeft, deze eens mee naar een vergadering te nemen om samen eens over zoo'n ras te spreken en om zoodoende de kennis der leden uit te breiden. Beide voorstellen vonden bij do aanwezi gen een goed onthaal; voor de eerstkomen de vergadering zal de heer Groos eenige krielen en de heer Heggelaar een konijn ter bestudeering mede nemen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Rotgans, werd besloten ook adspirant leden toe te laten tegen een speciale lage contributie. Óp voorstel van den heer Nieuwlan werd besloten, dat de vereeniging zich een standaardwerk zal aanschaffen, terwijl een gedeelte van de opbrengst van de vergade ringsverlotingen gebruikt zal worden om de bibliotheek uit te breiden. Hierna sluiting. ANNA RAULOWNA TIJDELIJK ONDERWIJZER. De heer A. Grendel, kweekeling m. acte aan school I, is met ingang van 18 April be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan die school. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden vci'gunning aan gebr. v. d. Salm tot den bouw van een bloembol- lcnschuur aan de Zandvaart en aan W. de Jong voor het bouwen van een bergplaats met kantoor aan den Kerkweg. NIEUWE STATIONSCHEF. Het ingang van 23 April is tot chef van het station Anna Paulowna benoemd de hr. Beumer, thans werkzaam te Jellum-Boxum (Fr.) BREEZAND. Is het morgen Bollenzondag voor deze streek? Wij kunnen de liefhebbers van voorjaax-sbloemenschoonheid melden, dat er ai heel vVat moois in de omgeving te zien zal zijn! Het geel der narcissen overheerscht sterk; verscheidene velden staan reeds in vollen bloei. Ook van de in hoofdzaak wit te soorten (Ornaties, Laurens Coster, enz.) bloeien er al vele, doch nog maar heel wei nig hyacinthen mengen daar wat andere kleuren tusschen, terwijl van de vroege tul pen slechts een heel enkele bloem zich be gint te ontplooien. Niettemin de groene pol der wordt op tal van plaatsen door een ver rassend kleurenvlak onderbroken. VAN EWIJCKSLUIS. VISCHOTTER GEVANGEN. Door den visscher J. C. Hoogmoed werd Donderdagmorgen in één zijner aalfuiken in het Amstelmeer in de onmiddellijke na bijheid v. Van Ewijcksluis ex jonge visch- otter aangetroffen, die hierin was gestikt. De vischroover was in het bezit van een prachtig glanzenden huid. De lengte van het dier was gemeten van den punt van den snuit tot het uiteinde van den staart 95 c.M. De staart alleen was 35 c.M., het lichaam 60 c.M. lang. Het gewicht van het dier bedroeg 9 pond. ZONDAG 16 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, Paaschspel gaat door om standigheden niet door. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Cand. D. Wolfson. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 14 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 31 stapels, zijnde 83.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine f 17.50» Boerenkaas, kleine f 18.50. Handel goed. ALKMAAR, 14 April. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 4980 stuks, verkocht 3960 stuks, prijs f 16.5017. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 14 April. Graanmarkt, Aangevoerd 164 H.L.'s, waarvan soort en kwaliteit; 36 II.L. gerst chev. 8.30—8.75, 47 II.L. haver f 7.35-8, 24 H L. boonen, w.o. bruine 22—40, citroen 23, witte 26—30 en tuinboonen 9, 1 II.L. kar- wijzaad, prijs niet genoteerd; 56 H.L. erw ten, w.o. kleine groene 10.40—10.50, groote groene 12—17, grauwe 39 en vale erwten 16 -17.50. Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 14 April. Andijvie 27-32, bloemkool I 20-30. idem II 14, bieten 1.60—3.80. gele kool 4.30—7.50, kropsla 3—9.60, prei 12.60—16, peterselie 3.80 5.60, rabarber 3—10, raapstelen 0.60—1.60, radijs 1.80—4.20. roode kool 8—11.80, selde- -'oV"SH'ri0' spinazie 0.19—0.55.» uien 2.S0— _kno' 1-50. wortelen 5.10—5.60, wit lof I 8—10.50. H 5_7.50. ?no°,KK r?P FANGF.NDT.TK 15 April. iin o -rn R,'\ aardappelen 3; 1500 kg. uien qo 7-,- V: drielingen 190; grove 2.80; stek 50; 62o kg. peen 3.70-4.60: kleine peen 2.10 lbo bos rhabarber 4.10—5.90; 1100 kg. kro on 3.o0—3.60; lo400 kg. ronde kool 8.40—10; ,kf;- snmazie 5.30—9.60; 29000 kg gele -4 50 55000 k'K' d' witte koQl 3-50 ^RDSCHAmvOTTPE. 15 April. 1300 kg. Uien 3.30—3 60; drielingen 1 op- Heino p 1100 'ke- Poon 5.60—5.80; 3.70—1.60;'90 kg. 'wltfoTV.70. d' WI,,C k°o1

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11