SCHUDT UW LEVER WAKKER De vlootschouw te Rotterdam iZtacUnieiuui ft „%n facob diende Figuur uit het loodswezen in Tivo li Kapitein ter zee Van Ramshorst gaat heen Tweede Blad Donderdag 27 April 1939 Het T.A.VE.N.lL-blijspel voor onze Abonné's Grensversterkingen Haydn's Jahreszeiten Sympathiek initiatief Propaganda-avond V,U.K,A. Een zilveren jubilaris Vice-admiraal C, C. Kayser overleden Burgerlijke Stand van Den Helder .v?icLrïï'SXvS" aS, S'S SmS »"r,t™" begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag geschie- Nieuwe koers (S,vvwr r,iaa'Tui,,dor» *ïS5 Heeft IJ reeds een kaart voor 30 eent gekocht? Een TAVENU-avond voor de Heldersche Courant. Dat is goed nieuws voor onze abonné's. Dat is nieuws, dat door velen met vreug de- wordt ontvangen. Reeds verscheidene malen toch was men in de gelegenheid het kunnen der TAVENU-tooneelisten te aanschouwen en nog niet eenmaal werd het een teleurstelling. Het stuk dat a.s. Woensdagavond in Casino voor onze lezers-familie opgevoerd wordt, heeft tot titel „En Jacob diendeHet is een stuk', boordevol geladen met humor. Men ■zal er veel en hartelijk om kunnen lachen en er zal geen enkele bezoeker zijn die Woens dagavond bij het einde zijn gang naar Casino betreurt. Een blijspel van TAVENUeigenlijk be hoefde hieraan niets meer te worden toege voegd. Het is inderdaad de goede wijn, welke niet- gekranst behoeft te worden. Zooals reeds door ons bekendgemaakt is, zal ook ditmaal de entree weer zoo laag mogelijk gehouden worden. Voor slechts 30 cent, alle rechten inbegrepen, koopt men een kaart en verzekert men zich van een ongetwijfeld zeer pleizierigen avond. De kaarten zijn uitsluitend aan ons bureau verkrijgbaar. Plaatsbespreken kan men Maandag, Dinsdag en Woensdagmiddag van 35 uur tegen 5 cent per plaats. Op die uren zal men tevens, indien tenminste nog voorradig, kaarten kunnen verkrijgen. Nogmaals drukken wij echter liefheb bers op het hart: koopt nog heden een kaart, alvorens U te hooren krijgt: „uit verkocht!" Tevens in het journaal het Prin selijk bezoek van Prins Bernhard aan Hr. Ms. „Tromp". Als men soms den heer van Twisk iets ver wijten wil, zeker kan men dat niet doen ten aanzien van zijn activiteit. Het bewijs hier voor wordt weer eens duidelijk'geleverd door het feit dat de Heldersche bevolking van Vrij: dagavond a.s. af in de gelegenheid is het Polygoon-journaal te aanschouwen, waarop men meegaat langs de Nederlandsche gren zen en de versterkingen aldaar aangebracht. Datgene wat men in de krant deze week ge lezen heeft, zal men thans zwart op wit te zien krijgen. In ditzelfde journaal krijgt men voorts een filmische reportage van het bezoek van Prins Bernhard aan Hr. Ms. „Tromp". Ook dit on derdeel zal ongetwijfeld door tal van stadge- nooten niet gaarne gemist worden. Het is prettig dat Den Helder reeds zoo spoedig (gelijk met de groote steden in den lande) van deze beide uiterst interes sante journalen kan kennis nemen. Door „Held. Kath. Gem. Koor" op Donderdag 4 Mei, in Casino. Betreffende den inhoud van bovengenoemd oratorium „De Jaargetijden" is in dit blad be reids melding gemaakt. De uitvoering, welke aanvankelijk op 1.1. 16 April in het gebouw van den R.-K. Volksbond zou plaats vinden, is door militaire bezetting van het gebouw moeten worden uitgesteld op Donderdag 4 Mei in Casino. Dat er onder leiding van den directeur A. J. Leewens hard is gestudeerd, behoeft geen nader betoog, terwijl op den „Leewens-eere- avond" Kath. Gem. Koor, getuige ons ver slag zeer goed heeft gezongen. Wat de medewerkende solisten aangaat, heeft K. G. K. een goede keuze gedaan in het doen vertolken der „Hanna"-partij door Mevr. Maria Struyckenvan den Adel, sopraan te Voorburg, Geert de Boer, tenor te Den Hel der, die de „Lucas"-partij zal zingen, terwijl Lucien Louman, bas-bariton te Haarlem, de „Simon"-partij zal creëeren. Omtrent de zeer gunstige verslagen hunner zangkust zullen in den loop dezer week eenige in dit blad verschijnen. Betreffende den voor ieder toegankelijken entréeprijs raadplege men de in dit blad te plaatsen advertentie. Tenslotte zij nog vermeld, dat Mevr. Marie NijmeijerMoorman de zeer omvangrijke be geleiding zal verzorgen. VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE HANDELS WETEN SCHAPPEN. De practijkexamens in Boekhouden en Han delscorrespondentie en de examens voor Hoofdcorrespondent (Frans, Duits of Engels), af te nemen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zullen worden gehouden 's avonds op Maandag 26 Juni, Dinsdag 27 Juni en Woensdag 28 Juni a.s. in ruim 40 plaatsen van het land. De aanmelding sluit 2 Juli a.s. Het prospectus der examens is gratis verkrijgbaar bij het Secre tariaat, Delilaan 3, Hilversum, bij den Admi nistrateur, den heer H. Broeders, Zocher- straat 66, Amsterdam (W), en bij den Boek handel. Militairen-avond door „The Masterkeys". Zeer binnenkort zal de bekende plaat selijke band „The Masterkeys', o.l.v. Louis van Loo, een speciale militairen- avond geven ten behoeve van de dienst plichtige militairen van Land- en Zee macht. De avond wordt in Casino ge houden. (De heer Polak stelde terstond de groote zaal geheel gratis beschik baar). Z. E. de Schout-bg-Nacht, Stelling- commandant te Den Helder, heeft be reids zgn goedkeuring aan dezen avond gehecht. Momenteel onderhandelt het bestuur nog met diverse plaatselijke artisten. Het belooft een bijzonder afwisselende avond te worden. De fa. P. A. de Zeeuw verzorgt het geluidstechnisch gedeelte en stelde reeds microfoons en verster kers beschikbaar. Binnenkort hopen wij den juisten datum te kunnen mededeeien. De Philoscoop. Gisterenavond had bovengenoemde avond van de Vereenigde Ultra Korte Golf Amateurs plaats in de bovenzaal van Café „Centraal". En nu moet U niet denken, dat deze heeren zich alleen maar ophouden met een toestel in elkaar te zetten en dan weer uit elkaar te halen. Niets is minder waar. De Vuka is een georganiseerde bond,die zijn afdeelingen over het geheele land telt en dit bleek wel uit de aardige demonstratie, die we o.a. te hooren kregen met een zelfgebouwd ultra korte golf ontvangst toestel, waarbij verschillende ama teurszenders op de hoogte bleken van de ver gadering in Den Helder en de aanwezigen trac- teerden op vroolijke babbeltjes en een stukje muziek. Het waren de zenders PLOGI, heel uit Nijmegen, en de PLOVM/ uit Medenblik. De afdeeling Den Helder, aldus de heer v. d. Sande in zijn openingswoord, was opgericht ongeveer vier jaar geleden, maar had tot nu toe weinig gedaan voor het organiseeren van avonden als deze, waarop een technisch onder werp werd besproken. In het vervolg lag het in de bedoeling van de Heldersche afdeeling om deze avonden eens in de maand te geven. Het technische onderwerp van vandaag was een nieuw toestel, dat Philips in den handel had gebracht en dat genoemd was de Philos coop. Het is een toestel, dat we het beste een soort meetbrug kunnen noemen voor het me ten van weerstanden. Het principe berust in hoofdzaak op de brug van Wheatstone. De heer v. d. Sande ging voorts nog verder op de Philoscoop in, doch dit zou ons te ver voeren. Genoeg zij vermeld, dat deze avond als bui tengewoon geslaagd mag worden beschouwd en naar we hopen spoedig door meerdere mag worden gevolgd. M cmr - y» ,c U Ifu RfïU N_SG Cl At* X O R G Binnenkort zullen wederom nieuwe zomerpostzegels worden uitgegeven, waarvan hierboven een der afbeeldingen Heden, 27 April, zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Jas, wonende in de Soemba- straa't no. 11, als monteur bij den Oorlogs- telegraaf- en telefoondienst werd aangesteld. Dat de heer H. Jas een rasechte Jutter is, die onzen welgemeenden gelukwensch dubbel en dwars verdient, blijkt wel uit het feit, dat hij reeds meer dan 20 jaar alhier woonach tig is. van 26 April 1939. ONDERTROUWD: J. Manshanden en A. Pronk. S. J. Prins en Th. Schrander. S. Hoog- vorst en M. J. J. Ewalt. F. v. d. Mark en M. Zon. P. Dingemanse en A. G. Schouwvlieger. B C. Kikkert en J. H. Eelman. BEVALLEN: N. Slopsmavan der Pol, d. Gistermiddag is vice-admiraal C. C. Kayser geheel onverwacht aan hartverlamming over leden tijdens een onderhoud met den minister van Koloniën, den heer Ch. Weiter, in de kamer van den minister op het Departement van Koloniën. Onmiddellijk telefonisch ontboden medische hulp kon niet meer baten. Toen de dokter in de kamer van den minister kwam was admi raal Kayser reeds overleden. Als leden van een gemengde commissie tot vaststelling van de grenzen van Suriname heeft admiraal Kayser groote verdiensten ge had. Hij was sedert korten tijd uit Suriname terug. De regeering erkende zijn verdiensten door hem voor zijn werk in Suriname tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau te benoemen. Reeds eerder was admiraal Kayser benoemd tot ridder in den Nederland- schen Leeuw. Hij was verder begiftigd met verschillende buitenlandsche orden. Vice-admiraal Kayser is in 1867 geboren. Na de gebruikelijke opleiding voor marine officier werd hij bij K. B. van 2 Augustus 1887 benoemd tot adjudant le klasse. In 1900 volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee 2e klasse. Bij K. B. van 1 Januari 1912 werd hij benoemd tot luitenant ter zee le klasse en op 16 April 1921 tot kapitein-luitenant ter zee. Kapitein ter zee werd hij op 1 December 1926 en schout-bij-nacht op 26 Januari 1929. Den rang van vice-admiraal verkreeg de heer Kayser op 16 Maart 1931 toen hem eervol ontslag uit den zeedienst verleend werd. Woensdag a.s. in Casino van T.A.V.E.N.U voor de Heldersche Courant-abonné's Heeft U al een kaart gehaald voor 30 ct.? Samenstelling van het smaldeel. Rotterdamsch Comité v. Nationale Belan gen heeft in samenwerking met Onze Vloot en het Nationaal Jongerenverbond het initia tief genomen voor een vlootschouw ter vie ring van den verjaardag van Prinses Juliana. De omstandigheden maken dat er minder schepen zullen komen dan aanvankelijk ver wacht werden, doch niettemin zullen er twee kruisers, 4 mijnenvegers, twee torpedobooten, een onderzeeër en een kanonneerboot Vrijdag opstoomen naar Rotterdam, nadat zij dien dag in tegenwoordigheid van H. M. de Konin gin oefeningen hebben gehouden op de Noord zee. Als alles volgens het programma verloopt, komen de schepen Vxijdag te ruim twee uur den Waterweg binnen om naar Rotterdam op te stoomen, waar zij ligplaats zullen nemen op de rivier tegenover de Willemskade, het rivier-gedeelte tusschen Veerhaven en Leuve- haven. a. Kruisers: H. Ms. „Tromp" (vlag), com mandant kapitein ter zee L. A. C. M. Door man; H. Ms. „Sumatra", commandant kapi tein ter zee C. H. Brouwer. b. Divisie Mijnenvegers: H. Ms. „Abraham v. d. Hulst (vlag), commandant luit. ter zee le kl. F. H. M. van Straelen; H. Ms. „Jan van Gelder", commandant luit. ter zee le kl. L. J. C. Cordesius; H. Ms. „Willem van Ewijck", commandant luit. ter zee 2e kl. J. van Haga; H. Ms. „Pieter Floris", commandant luit. ter zee 2e kl. G. E. A. van Daane Bolier. c. Torpedobooten: H. Ms. Z. 6, commandant luit. ter zee le kl. T. F. Walrna van der Molen; H. Ms. Z. 8. commandant luit. ter zee le kl. P. A. de Boer. d. Onderzeeboot: H. Ms. O. 12, comman dant luit. ter zee le kl. C. J. W. van Waning. e. Kanonneerboot: H. Ms. „Friso". De demonstraties van de schepen worden gehouden op Zaterdag. Des namiddags drie uur worden er roeiwedstrijden gehouden met sloepen door ploegen van de mariniers en ma trozen van de schepen. Om 3.40 zullen „Tromp" en „Sumatra" eenige salvo's afgeven. Van kwart voor vier tot vier uur geeft de O 12 duikdemonstraties voor de Willemskade. De kruisers geven daarop opnieuw salvo's. Indien de wind gunstig is, zullen de „Tromp" en de „Sumatra" een nevelscherm leggen. Van kwart over vier tot half vijf zullen de winnende sloepen om de eindbeslissing roeien. „Onze Vloot" heeft hiervoor prijzen beschik baar gestelde. Torpedobooten en eenige van het 10-tal vliegtuigen, dat mede voor de demonstratie naar Rotterdam komt zullen om half vijf een nevelscherm leggen. Tegen kwart voor vijf zullen de torpedoboten houten torpedo's af vuren. Daarna gaan de watervliegtuigen de- monstreeren. Om vijf uur worden de prijzen uitgereikt aan de winnende roeiersploegen. Door middel van luidsprekers zal het pu bliek uitlegging worden gegeven van de de monstraties. Om negen uur 's avonds worden de demon straties voortgezet. Watervliegtuigen zullen het bommenwerpen demonstreeren. De Tromp en de Sumatra worden geïllumineerd. Om kwart over negen vangt er een zoek- lichtenspel aan, waaraan alle schepen zullen deelnemen. Er zijn dien avond ook andere, laat ons zeggen ..burgerlijke" feestelijkheden. Op het Prinsenhoofd wordt een vuurwerk ontstoken te half tien, dat gadegeslagen kan worden door de toeschouwers van de vlootschouw. In de Beurs is een zangkoor ('s avonds half acht) onder leiding van mevr. Grimberg Huyser. De marine-kapel met alle tamboers en pijpers slaat een taptoe op den Coolsingel voor het stadhuis. De burgemeester ontvangt tijdens de taptoe officieren en burgerlijke autoriteiten ten stadhuize. Zondag, van half drie tot vier, kunnen de schepen worden bezichtigd. Bezoekers reizen er heen met booten van den havendienst Spido van de ponton Willemsplein af. Maandag, des middags 12 uur, wordt er parade gehouden op een terrein aan de Ro- chussenstraat bij de Claes de Vrieselaan on der bevel van overste Lugt, commandant van de Mariniers. Behalve de mariniers zullen adelborsten en matrozen van de Tromp aan de parade deelnemen. Kapitein ter zee Doorman, commandant van de Tromp zal de troepen inspecteeren. Dinsdagochtend vertrekt het eskader. Het beloven een paar feestelijke dagen te worden. Het comité voor Nationale Belangen rekent er op, dat de burgerij van 28 April tot 2 Mei zal vlaggen. De 800 manschappen van de schepen hebben vrijen toegang tot bios copen en de Diergaarde. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eiscnt Carter s Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.75. Op 1 Juli a.s. zal kapitein ter zee S. van Ramshorst den dienst met pensioen verlaten. Kapitein van Ramshorst is niet alleen in militaire kringen, maar ook in die van de scheepvaart een bekende persoonlijkheid, want gedurende de laatste jaren was hij aan den Loodsdienst verbonden, die een onderdeel van de Marine is en als zoodanig kwam hij regelmatig in contact met de scheepvaart bedrijven. Gedurende de laatste drie jaren is hij direc teur van het Loodswezen in het vierde en vijfde district, die zich uitstrekken van den lichttoren van Noordwijk aan Zee tot en met den lichttoren van Schouwen, Van dit laatste district is de Nieuwe Waterweg een belangrijk onderdeel. Kapitein ter zee van Ramshorst was zoo bereidwillig, in verband met zijn heengaan, ons iets uit zijn loopbaan te vertellen en bo vendien een en ander mede te deelen over de belangrijke taak, welke het Loodswezen in ons land te vervullen heeft. Kapitein Rams horst is in 1887 te Nijkerk geboren. Na zijn opleiding te hebben genoten aan het Konink lijk Instituut van de Marine te Den Helder, werd hij in 1908 tot officier benoemd en als zoodanig heeft hij tien jaren deel uitgemaakt van de Marine in de tropen. Als jong offi cier heeft hij ook in West-Indië gediend. Ge durende zijn tienjarig verblijf in ïndië heeft hij den geheelen Archipel doorkruist. Tijdens de mobilisatie behoorde hij tot de bemanning van den torpedobootjager H. Ms. „Vos". Twee jaren heeft hij op dezen jager gevaren, daarna werd hij benoemd tot commandant van een flottieljevaartuig. Kapitein Ramshorst is ook commandant geweest van den mijnenlegger H. Ms. „Krakatau". In de oorlogsjaren heeft hij met de H. Ms. „Zeeland" een thuisreis gemaakt via Japan en Amerika. Tijdens de laatste jaren van de mobilisatie heeft hij aan boord van H. Ms. „Noordbrabant" de Schelde bevaren. Gedurende de laatste tien jaren is kapitein van Ramshorst aan het Loodswezen verbonden geweest, eerst als inspecteur in al- gemeenen dienst, daarna als directeur van het eerste en tweede district te Harlingen. Drie jaar geleden werd hij tot directeur van het vierde en vijfde district benoemd. Ik heb daar met zeer veel genoegen gediend, zoo vertelde ons kapitein van Ramshorst. Als ma rine-officier ben ik voortdurend in contact ge komen met personen uit de zakenwereld. De samenwerking met de cargadoors en scheeps agenten was altijd van zeer prettigen aard. Ik heb mij altijd op het standpunt gesteld, dat het Loodswezen er is om de scheepvaart te dienen. Dit heb ik ook altijd aan de amb tenaren van het Loodswezen voorgehouden. Het is verheugend te mogen constateeren, dat het Loodswezen een goede reputatie geniet, dank zij het feit, dat het loodspersoneel altijd uitstekend werk heeft verricht. In het geheel heb ik 260 ambtenaren onder mij gehad, be- hoorende tot de betonning, de bebakening, de kustverlichting de kustwacht en den storm- waarschuwingsdienst. Tot het personeel van het Loodswezen, dat onder kapitein Van Ramshorst staat, behoo- ren de opvarenden van de loodsbooten, de be- tonningsvaartuigen, en het lichtschip „Maas". De directeur van het Loodswezen van het vierde en vijfde district wordt bijgestaan door een drietal commissarissen, die respectievelijk te Rotterdam, Maassluis en Hoek van Hol land zijn gevestigd. Het personeel van de ver lichting en betonning maakt deel uit van de marine-reserve. In tijden van mobilisatie worden de menschen van de verlichting en betonning automatisch onder de militaire kustwacht gerangschikt. Zij hebben dan ook allen het brevet „geoefend seiner". Nauwe samenwerking bestaat er tusschen het Loodswezen en de reddingmaatschappijen. In gevallen van nood mobiliseert de kust wacht het reddingswezen. Ik kan u zeggen, dat ik met veel ge noegen kan terugblikken op de veie jaren die ik bjj de Marine heb gediend. Het af scheid is voor mij dan ook niet gemak kelijk. Ik kan U nog zeggen, dat het mijn hartewensch is, dat onze Marine in de toekomst zal worden uitgebreid, want ik ben er van overtuigd, dat de Marine de beschikking moet hebben over slag schepen. Kleine staten moeten op eigen becnen kunnen staan", zoo besloot kapi tein van Ramshorst het onderhoud. M. KEMP f. Op 52-jarigen leeftijd is in Den Haag over leden de heer M. Kemp, oud-ingenieur bij het veiligheidstoezicht in Indië. De heer Kemp was geboren in 1887. Hij ging eerst in militairen dienst, waar hij bij de Koninklijke Nederlandsche marine officier machinist werd. In 1921 ging hij in burger lijken dienst; toen hij werd aangesteld als werktuigkundige bij den dienst van het stoomwezen en van het departement van B.O.W. in 1925 werd hij belast met de werk zaamheden van ingenieur van het veiligheids- toezicht en geplaatst te Soerakarta. Na in *e. ,z'Jn overgeplaatst naar Palembang werd hij in 1932 op verzoek eervol uit 'slands dienst ontslagen. Het hing in de lucht. Het besluit van de Britsche regeering om ook de Engelsche jeugd voortaan, in navolging van zoo vele andere Europeesche volken, dienstplichtig te maken. En gistermiddag is het besluit afgekomen. Een besluit, waarover sedert vele maanden lang en breed gediscussieerd is, in het open baar en achter de gesloten deuren der kabi netten. Men heeft het vóór en tegen afgewo- o-en en gisteren is men tot de conclusie geko- men, dat het in het belang van Albion zou zijn, indien men den maatregel doorvoerde. Het is goed dat men zich realiseert wat deze maatregel beteekent. Het beteekent, dat Engeland inderdaad een koers volgt, die men sedert historische tijden niet meer gevolgd heeft. Er moet heel wat gebeuren voor en aleer men in Engeland inbreuk doet op de oude wetten en gewoonten, en er is geen land in Europa, misschien niet op geheel de wereld, waar de traditie zulk een ingewortelde beteekenis heeft als juist hier. Daar was kort geleden het begin van het opgeven der „splendid isolation", door het in daadwerkeijk contact treden met-een aantal staten op het Europeesch vasteland. Dat was een maatregel, die ontelbare Britsche staats lieden met afgrijzen zagen en waarvan ze niet geaarzeld hebben te zeggen, dat dit kwaad zeker binnen korten tijd zijn meester zou loonen. Zij zien het einde van het machtig im perium reeds voor de deur staan. En- thans de dienstplicht. Wéér een maat regel, over de verwezenlijking waarvan een half jaar geleden menig Britsch diplomaat ge glimlacht zou hebben en waarvan hij gezegd zou hebben, dat zooiets in z ij n land niet mó gelijk was. En thans is dit alles een feit. De jonge En- gelschman gaat dienen, net zooals zijn collega in België, Duitschland en Nederland, ook al is de diensttijd dan aanmerkelijk korter. Wat beteekent deze maatregel, wat is de diepere zin er van? Wij kunnen er niets anders in zien, dan de groote zorgen, die de Engelsche regee ring momenteel beklemmen. Wat in eeuwen niet gebeurd is, wat men zelfs niet deed in tijden van oorlog, in jaren van bloedigen strijd, het invoeren van den dienstplicht, dat doet men thans in een tijd van vrede, zjj het dan van „gewapen- den vrede". Het bewijst, dat er zich inder daad aan het politieke zwerk nog enkele minder vriendelijke donderwolkjes be vinden. Frankrijk verheugt zich over het besluit en er zullen meerdere Europeesche landen zijn, die den maatregel met instemming zullen be groeten. Het voornaamste is echter, dat het Britsche volk er mede accoord gaat. Dat de bevolking van Albion, zij het noode, zijn zegen aan het besluit gegeven heeft, in de overtui ging, dat hier sprake is van een heilig moeten. Misschien dat deze daad ook preventieve waarde heeft inzake datgene wat morgen ochtend door Adolf Hitier gezegd wordt. Zal het eenigen remmenden invloed hebben? Zal het enkele, eventueel al te scherpe kanten der rede, wat af botten? We zullen het binnen enkele uren weten. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— y u. Zaterdags van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Tivott-ïheater, Spoorstraat, half 8: „Orkaan" en „Geketende Hartstochten". Rialto, 'Spoorstraat hall 8: „Jongensstad". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Dreaming lips" en „Speciaal verlof" Heden: Casino, 8 uur: Uitvoering „Harmonie". Vrydag 28 April. Zeevaartschool, 7.30 uur: Weer- en Sterre- kundige Kring. Lezing over het Noorderlicht. Zaterdag 29 April. Musis Sacrum: Cursus-Bal Dansinstituut Polak. Casino, 8 uur: Uitvoering „Harmonie". Zondag 30 April. Musis Sacrum: Oranje-Soiree. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 764 8 Temperatuur lucht: g\> Wind: richting: N.N.W.; kracht! 'l ht °i>: 7 uur 38 min. GESLAAGD: Op het Dinsdag 1.1. te Am sterdam gehouden Kruideniersexamen s£ de onze stadgenoot de heer F. H. Fabricius Onze stadgenoot, de heer A. C Mom- i«

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5