Engeland kijkt de kat uit den boom*** DE WERELD \f\V^ Post vluchten op in WCitlig woorden Polen wil niet op een hellend vlak ^.e<* vaart uit Overtreding van de pluimveetec'tregeling Streekverband A'kmaar voor Ziekenhuisverpleging PUBLICATIE Tegenspraak van geruchten over het aanbieden van garantie. Duitschland kan garantie vragen als het zich bedreigd gevoelt. Volgens de diplomatieke correspondent van de „Times", het Britscli? blad da doorgaans over de beste inli htingen uit regeeringskriugen beschikt, maar een en kele maal zijn neus voorbijpraat, heeft üe Britsche regeefing niet tang gedraaid met een reactie op Hitiers rede. Daar de Führer onnieuvv had verklaard, dat Duitschland door Engeland werd „om singeld", werd door de radio de korte nie- dedeeüng uitgezonden, dat indien Duitsch land zich werkelijk omsingeld of bedreigd voelt, Engeland bereid zou zijn het een waarborg tegen agressie te geven. Den ambassadeur te Berlijn zou terstond opdracht gegeven zijn enkele punten uit de rede onmiddellijk te gaan bespreken. In diplomatieke kringen te Londen wordt een en ander categorisch tegengesproken. Het is volkomen normaal, zoo voegt men hieraan toe, dat Sir Neville Henderson in contact blijft met de regeering, waarbij bij is geaccredi teerd, doch zijn bezoek is in het ge heel niet liet gevolg van instructies uit Londen. Men acht het te Lon den voorshands nog onmogelijk reeds te zeggen, welk gevolg gege ven zal worden aan Hitiers verkla ringen op diplomatiek gebied. Dat hangt volkomen af van de gebeurte nissen in de komends dagen of we ken. Wat de opzegging van het vlootverdrag betreft, neemt men aan dat Londen daarop zal antwoorden, waarschijnlijk om de argu- inenten te weerleggen waarop de opzegging gebaseerd wordt. De opzegging van het Duitsch-Poolsclie accoord houdt natuurlijk de aandacht bezig en hieraan hecht men grootere beteekenis dan aan de opzegging van het vlootverdrag. In diplomatieke kringen aarzelt men even wel zich hierover uit te laten, zoolang men de reactie van Warschau nog niet kent. Duitwhland kan garantie vra gen. De Duitsclie argumenten gelegen in de bewering der onisingelingspo- litiek, worden van de hand gewezen In Britsche diplomatieke kringen herhaalt men, dat indien de Duitsclie regeering, door met zulk een stellig heid dit feit naar voren te brengen, hiermede haar vrees wil uiten voor een dreigende agressie tegen Duitsch land, de Britsche regeering stellig be reid zou zijn de garanties, welke zij aan eenige andere landen gegeven heeft, uit te breiden tot het Duitsclie rijk. Men wijst er echter op, dat dit denkbeeld niet zoo moet worden geïnterpreteerd, als zou dit aanbod reeds gedaan zijn of zou het weldra gedaan worden. Doch indien Duitsch land zich werkelijk bedreigd zou voelen, staat het haar vrij.de Engelsche voornemens te doen bevestigen, door om een garantie te verzoeken, welke haar niet geweigerd zou worden. Het spiegelt zich aan Tsjecho- Slowakije. GEBREK AAN INZICHT ZEGT DE DUITSCHE PERS. De stemming in Polen, na de rede van Hitier, welke feitelijk een ultimatum inzake Dantzig en den weg door den Poolschen cor ridor bevatte, wordt het best geillustreerd door het volgende bericht uit Warschau: In een radiotoespraak tot de boeren bevolking, heeft de minister van landbouw verklaard: „Alle instru menten, die in vredestijd dienen voor de bewerking van het land, zullen in oorlogstijd worden omgesmeed tot in strumenten voor de landsverdediging. Hij voegde hier aan toe: „In een pe riode, waarin wij liet dag en het uur niet kunnen voorzien, dat mij met de waiienen do onschendbaarheid van onze grenzen en onze rechten moe ten verdedigen, zal de Poolsche natie en zullen vooral de boeren er zicli op moeten voorbereiden liun plicht te doen." Geen waarschuwing van Italië? Het Poolsche telegraafagentschap spreekt als volkomen ongegrond de berichten uit bui- tenlandsclie bron tegen, volgens welke de Italiaansche regeering Warschau zou hebben doen weten, dat liet voor Polen gevaarlijk zou zijn zijn stellingen te willen verdedigen die als onhoudbaar beschouwd moeten wor den." In Poolsche politieke kringen krijgt men den indruk, dat Polen meer dan ooit vastbesloten is zich niet te laten meeslepen op een even noodlottig hellend vlak als Tsjechoslowakije. De Poolsche openbare meening verwerpt unaniem de Duitsclie eischen, niet alleen om dat zij een inbreuk zouden vormen op het erfdeel en de vitale rechten van Polen, maar omdat in de oogen der openbare meening, de geringste concessie op dit oogenblik het voor spel zou vormen van andere, verdergaande eischen. Men hoort dan ook niet zelden in de straten van Warschau een vergelijking trek ken tusschen de huidige situatie en die van Mei j.1., toen de zeven punten van Karisbad werden afgekondigd. Aan den anderen kant twijfelt niemand er aan, dat de Poolsche leiders bereid zijn met liet grootste begrip de twee door Hitler ge stelde problemen te bestudeeren, n.1. Dantzig en den autoweg, teneinde te pogen een bil lijke oplossing te vinden, welke in overeen stemming zou zijn met de belangen van bei de landen. De Poolsche pers blijft kalm, maar vastberaden. Opschriften als „Hitler organiseert de ge- heeie wereld tegen het Duitsclie volk", en „Je gaf me je woord en je hield het niet, maar dat deert niet, ik zal je een ander ge ven", kenschetsen goed de gevoelens dor Poolsche openbare meening. Eerlijke, edelmoedige voorstellen, meent de Duitsche pers. De Duitsche pers noemt de voorstellen aan Polen, „die de atmosfeer der betrekkingen tusschen Berlijn en Warschau eens en voor al normaal willen maken", bescheiden, eer lijk en edelmoedig. Men zwijgt over de breed te van de exterritoriale strook, die door Duitschland wordt opgeeischt, en spreekt er ook niet- over, dat het door Hitier en Pil- soedski gesloten tienjarig verdrag van 1934 geen opeeggingsclausule bevat. De bladen veinzen zich er over te verwon deren, dat Polen de laatste kans, door Duitschland geboden, niet aangrijpt. De „Na tional Zeitung" verschijnt met koppen als: „Gebrek aan inzicht bij de door het omsin gelingsplan verblinde Polen", „Polen schreeuwt een driftig „nooit" en „belache lijke leugens van officieele zijde". Voor het a.s. najaar opgelost! De Duitsche perscommentaren en de offi cieuze Duitsche berichten geven te denken, dat Duitschland besloten is de hangende kwesties met. Polen op vreedzame wijze voor het a.s. najaar op te lossen. Men geeft in Berlijn te kennen, dat Polen thans de mooie gelegenheid, welke haar voor de laatste maai geboden wordt om op vriendschappelijke wijze de vraagstukken met Duitschland te regelen, niet mag laten voorbijgaan. Volgens betrouwbare inlichtingen zou de exterritoriale strook grond, welke Duitsch land door den corridor wenscht, verscheide ne kilometers breed zijn. In Duitsche politie ke kringen wijst men er met nadruk op, dat de jongste Duitsche voorstellen aan Polen terstond moeten worden aangegrepen, indien men niet wil, dat zij weldra door de ge beurtenissen worden achterhaald. FEUILLETON. E t h I M Dell 3. O maar, dat doen alle jongens, be weerde Belinda, dadelijk klaar haar bescher meling te verdedigen. Je moet hem alleen maar goed behandelen. Dat is alles. Jawel, zei Rolfe droogjes. We wil len allemaal goed behandeld worden. Laten we hopen, dat Stark het zijn dochter zal doen. Als hopen ergens goed voor is, viel Belinda hem bij. Hij is eerder een duivel dan een man, als je het mij vraagt. Ik zou het niet uithouden bij kapitein Stark. Nog geen vijf minuten, zoo waar als ik leef. Hij is een slechte mandat is hij. Rolfe keek haar onsteld aan en grinnikte. Zoo, dus jij hebt verstand van slechte mannen Ze keek hem vernietigend aan en omklemde haar bundeltje wat steviger. Ik kan de goede van de kwaden onderscheiden, meneer Britton, was haar hooghartige repliek. En nou ga ik er vandoor, als u er niets op tegen hebt. Ik heb geen tijd om te luieren. Rolfe had er niets op tegen. Hij scheen het zelfs nauwelijks te merken, dat ze hem ver- 'aten had. Met de grootste onverschilligheid slenterde hij in zijn eentje verder, terwijl Be linda er driftig „vandoor" ging in de richting van „De Zwarte Zwaan". Kapitein Rueben Stark zat in zijn obser vatorium op Honeyballfarm en tuurde naar de zee door een kleinen telescoop. Zijn staal- grauw haar en rijn staalgrauwe wenkbrauwen zagen er borstelig en schrikwekkend uit. Hij had de gewoonte met zijn lippen te trekken, wanneer hij op de een of andere manier in verlegenheid of twijfel verkeerde of wanneer h\j moeilijkheden voorzag, die de aantrekke lijkheid van zijn uiterlijk niet verhoogde. Zijn oogen waren bijna zwart en lagen diep in de kassen. Hun uitdrukking was ten alle tijde volkomen ondoorgrondelijk, alsof ze welbewust de wereld op een afstand hielden. Het was omstreeks vijf uur in den namid dag, een dag in het midden van October. De zee was heel kalm. Kapitein Stark was zijn observatie begonnen met den horizon af te zoeken en had vervolgens zijn aandacht ge richt op meer nabije dingen. Tenslotte leunde hij achterover in rijn ouden rieten stoel en zag omhoog naar 't zachte blauw van den hemel. Er wachtte een karweitje, waarin hij, te oordeelen naar het trekken van rijn lippen, weinig zin had. De vloed was bijna op zijn hoogst, maar de zee was zoo kalm, dat men nauwelijks het geluid van het wassende water kon hooren. Zijn boot, de „Leeuwerik", lag op de steenen helling juist even boven het water. Hij wendde het hoofd om op het vettige, ver sleten kussen en kon haar zoo, vanwaar hij zat, juist zien liggen. Ze was inderdaad zelden uit rijn oogen. Hij bewaakte haar als een oude waakhond en Peter Prawle was de eenige persoon, die haar aan mocht raken, behalve hijzelf. Juist, terwijl hij nu zijn smalle oogjes op Twee broedmachines in beslaci genomen. Zaterdag heeft de Luntersche rijksveld wachter Hofman in de buurtschap Meu- lunteren, in samenwerking met de ambte naren van den crisisopsporingsdienst, twee broedmachines in beslag geomen, die bi.i den landbouwer van D. stonden opgesteld. Ze venhonderd eieren, die zich nog in de machines bevonden, werden vernietigd, en tegen den landbouwer werd proces verbaal opgemaakt wegens frauduleus broeden. Het instituut controleerend arts. Het Streekverband Alkmaar van Vereeni gingen voor vrije ziekenhuisverpleging in Nederland vergaderde Zaterdagmiddag in café M. de Boer te Alkmaar, onder voor zitterschap van den heer L. J. v. d. Kuyl uit Den Helder. De vergadering was goed bezocht. De voorzitter constateerde in zijn openings woord met voldoening, dat 21 van de 22 aangesloten verecnigingcn ter vergadering vertegenwoordigd waren. 1 Juli 1938 was het instituut controleerend arts ingevoerd. Van de geboden gelegenheid om togen bil lijke prijzen een controleerend geneesheer aan te stellen was door tien afdeelingen gebruik gemaakt. De voorz. wees op de zeer leerzame samenkomst, die de vereeni gingen hadden gehad met den contr. arts Mr. dr. H. de Boer te Wassenaar. Deze ver zekerde bij die gelegenheid o.a. dat voor mangelenpellen geen verblijf van een dag of vijf in een ziekenhuis noodig is, doch dat 3 dagen ruim voldoende is, een voor deel van 2 dagen dus voor de vereeniging. De notulen werden hierna zonder op- of aanmerkingen vastgesteld, onder dank aan den samensteller, den heer H. G. Rijs te Wannen huizen. Het jaarverslag 1938 vermeldde, dat het Streekverband 22 afdeelingen telde. In de ledenvergadering van de Onderlinge Opera- tiekas, waaraan verzekerden van- 16 ver-' eenigingen deelnamen, was een nieuw re glement vastgesteld, dat zich meer aan paste aan de eischen des tijds. Het. reserve fonds van de kas bedroeg op 1 Jan. 1939 f 2134.63. De linancieele commissie rapporteerde bij monde van den afgevaardigde uit Zuid- scharwoude, dat zij alle stukken en be scheiden in de beste orde had bevonden. De ontvangsten hadden f 129.56 bedragen en de uitgaven f 94.54, zoodat er een voor- deelig saldo was van f 35.02. De vergadering déchargeerde hierop den penningmeester. Verkiezingen. Tot lid van de kascommisie werd in plaats van het aftredende en niet herkiesbare lid uit Zuidscharwoude, benoemd een lid van Oudkarspel, aan te wijzen door de be trokken véreeniging. In de commissie van toezicht, vereischt volgens het reglement van O. K., zal in plaats van het tfaredende lid van St. Pan- cras, zitting nemen een lid van Winkel. De heer Visser van Burgerbrug, die als bestuurslid van het Streekverband moest aftreden, doch herkiesbaar was, werd hij ac clamatie herkozen. Bescb rijvinqsbrief. Hierna kreeg de secr., de heer 11. G. Rijs Ie Warmen huizen gelegenheid den beschrij vingsbrief voor de op 6 Mei te Utrecht te h' iden algemcene vergadering der federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverple ging in Nederland, nader toe te lichten. Hoofdschotel zou zijn „reglementsherzie- Op ,1. door M gestelde J"'»:f01Viedijk meuten ingediend. J een jei' Bai singerhorn merkte op, alllende- afd. in het Streekverband meuten waren mgedien acjjter liet blijken, dat dit «'-baud gcheel^aUia federatiebestuur staat. discussies ter voorkoming van elowe a de an- en verwarring niet wensc houding dere afgevaardigden le wijzer op de van het Streekveiband - v, kunnen De voorzitter meende dit dwl te^KUi bereiken door den afge\aa K of door dend mandaat in dezen g kennis een motie aan te nemen en die van de vereenigingen te M-engen. f Na eenige discussie, waaihij de ag digde van t Zand als zijn n^emng o ken; nen gaf, dat toch het recht van amende ment onverkort diende te wordin g haafd, besloot, de vergadering den afgevaa^ digde te verzoeken op de vel-;"aJs houding van Alkmaar medSjea^' werd dat noodig mocht blijken. lot afg benoemd de voorz., de heer L. S. te Den Helder. Hetgeen verder ter tafel werd ge bracht. Bij dit. laatste punt van de agenda wees de voorzitter er op, dat het meermalen \ooi- konit, dat voor een patiënt, die na den mid dag in een ziekenhuis wordt opgenomen en dat later vóór twaalf uur weer verlaat, twee volle dagen in rekening wordt gebracht. Spr. stelde voor zich te wenden tot de bestu ren van de ziekenhuizen en te trachten hierin wijziging te krijgen. De vergadering ging hiermee accoord. De afgev. van Schoorl de heer R. Wognum informeerde of het Streekverband Alkmaar ook genegen was te werken in den geest van O.O.K. Dit leek den voorzitter zoo op 't eerste gezicht niet wel mogelijk, het zou in ieder geval uitvoerige bespreking en onderzoek eischen. Oudkarspel stelde de vraag, wie de kos ten van ziekenhuisverpleging had te dra gen van een dienstplichtige met^ verlof. De secretaris wees er op, dat in zoo'n geval de geneeskundige dienst zeer zeker eerst een onderzoek zou instellen en adviseerde om lid te blijven tijdens het vervullen van dienstplicht: de betrokkene voorkomt dan moeilijkheden en is er zeker van dat <>f de geneeskundige dienst óf de vereeniging be taalt. Nadat nog enkele minder belangrijke za ken waren besproken sloot de voorzitter de vergadering. DENATURATIEREGELING CONSUMPTIE- EN PC OTAARD APPELEN. Aan belanghebbenden wórdt het volgende medegedeeld: In antwoord op de vele vragen, welke bij de instanties, belast met de uitvoering van de denaturatieregeling voor consumptie- en goedgekeurde pootaardappelen, binnenko men, volgt hierbij een korte uiteenzetting van de regeling zooals die thans geldt. - a. rmpsuujptic.aiy'jlAPP^Jeit,, Niej gedenatureerd worden de consumptie aardappelen van den' kleigrond van de z.g. rubriek A, waartoe b.m. de rassen Eigenhei mer, Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Bevelan der en Roode Star bchooren. h. goedgekeurde pootaardappelen. De denaturatie van goedgekeurde poot aardappelen van den kleigrond van de ru briek 1 (de consumptierassen) is beëindigd. Dit geldt niet voor de goedgekeurde poot aardappelen van de rasser Eigenheimer, Bevelander en Roode Star, voorzoover die niet voldoen aan de eischen, gesteld aan de onder a genoemde rubriek A en niet voor de goedgekeurde pootaardappelen van de sorteering 28/35 m.m. of tusschemnaten on geacht het ras. 's-Gravenhage, 29 April 1939. (Adv.) OPGAVE VAN EIGENHEIMERS, GETEELD OP TUINBOUWVERGUNNING. De Nederlandsehe Groenten- en Fruitcen- trale maakt bekend, dat die telers, die op hun tuinbouwteeltvergunning vervroegde Eigenheimers telen, vóór 11 Juni 1939 aan hun veiling opgave moeten doen van de op pervlakte, die zij met deze Eigenh. betelen, onder vertooon van hun vergunning. Deze opgave is vereischt. om deze Eigenheimers in aanmerking te doen komen voor de mini mum- en vergoedingsprijzen, voor vroege aardappelen te stellen. Telers, die in het bezit zijn van een tuin bouwteeltvergunning met opdruk „pootaard- appelbedriif", komen voor deze regeling niet in aanmerking. 's-Gravenhage, 29 April 1939. (Adv.) inkomst t. Uil (heenreis) Oehoe (terugreis) Emoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Wielewaal (heenreis) Valk (terugreis) Vertrek van Singap. 30 Apr. Athene 30 Apr. Jodhp. 30 Apr. Jodhp. 30 Apr. Athene 30 Apr. Singap. 30 Apr. Band- Ap,. A'dam 30 App Basra 30 Apr, Basra 3o Apj, Rang. 30 Apr, Ra»K- 30 Apf. Revolverschoten in Mexico. Tijdens bijeenkomst der Mexicaansche syndicalis ten hebben verscheiden sprekers felle aan vallen gedaan op Lombardo Toledano den leider van het Mexicaansche vakver' bond. De aanhangers van Toledano KOoi" den met steenen en losten revolverschoten- De politie heeft de rust hersteld. Zes pe-' soncn werden gewond, van wie drie ern' stig. Tien Zweedsche matrozen verdronken. j.. de haven van Oskarshamn is een sloeii van een depotvaartuig der Zweedsche ma. rine omgeslagen. Tien matrozen kwamen om het leven. Ontevreden Fransche vakvereenigingen. Aan den vooravond van den lsten hebben de leden van den Parijschen bond van vakvereenigingen onder auspiciën van de C.G.T. een optocht gehouden, go volgd door een demonstratie in het Dosch van Vincennes. De secretaris der C.G.T verklaarde, dat de arbeidersorganisaties den wede wcnschen te verdedigen. Hij keerde zich tegen de wetsdecrcten en de laatste financiecle maatregelen. Duitsche vloot naar Italiaansche havens? In zekere kringen te Rome doet het ge rucht de ronde, dat de Duitsche vloot, die op het oogenblik in de Spaansche wateren oefeningen houdt, een bezoek aan Itali- aansche havens zou brengen, voor zij naar de basis aan de Noordzee terugkeert. Het gerucht is overigens niet officieel beves tigd. 203 predikanten prediken niei Op het oogenblik zijn in Duitschland nog vijf pre dikanten der belijdende kerk, onder wie Ds. Niemoeller, in een concentratiekamp geinterneerd. Twee predikanten zitten ge vangen, 103 mogen hun ambt niet uitoefe nen, terwijl 95 uit liun parochie zijn ver wijderd. Fransche arbeiders werken op 1 Mei - Naar de Populaire meldt, zal ingevolge een besluit van het vakverbond het werk lieden op den lsten Mei in verband met den huidigen toestand niet zooals gebrui kelijk algemeen worden neergelegd en zullen alle bladen, ook de linksche, he den uitkomen. Neger gelyncht. Een 43-jarige neger, die van doodslag beschuldigd werd, is giste ren in Florida (V.S.) door een groep Man- k< n die hem uit de auto van de politie sleurden, gelyncht. Nieuwe Duitsche kruiser van stapel geloo- pen. Van de werf van Blohm und Voss te Hamburg is de kruiser „Admiral Hip per" te water gelaten. Het schip heeft een waterverplaatsing van 10.000 ton. Zes personen door cycloon gedood, Het Noorden van den staat Nuesvo Leon is door een cycloon over een lengte van 120 K.M. bij een breedte van 80 K.M. geteis terd. Planten werden vernield en veel vee is omgekomen. De materieele schade is aanzienlijk, telefoon- en telegraaflijnen werden vernield. Zns personen zijn omge komen en 31 gewond. A.lbaneesche troepen zweren Italië trouw, Gisteravond heeft een bataljon van de Al- baneesche koninklijke garde den eed van trouw aan den koning en keizer van Italië afgelegd. Na een toespraak in het Italiaansch en Albaneesch van generaal Pariani, las de ze de eedsformule voor, eveneens in beidé talen, waarop het bataljon in het Alba neesch antwoordde „ik zweer". haar gericht hield, kwam Peter uit een zij deur te voorschijn en begaf zich met zijn zwaaienden zeemansstap naar de boot, om te zien of ze wel in orde was voor de tocht over de rivier. Het was maar een formaliteit. Ze was al tijd in orde; maar Peter diende een strengen meester en hield zich liefst aan den veiligen kant. Overigens vond hij het prettig een beetje te prutsen op „De Leeuwerik". Hij hield van haar. Hij verwachtte kapitein Stark nog niet. maar hjj vergiste zich in deze verwachting. Er waren nauwelijks twee minuten voorbij gegaan, of het slaan van een deur en het knar sen van de kiezelsteenen kondigde de komst van den kapitein aan. Hij keek op van zijn werk, het schoonwrijven van de motor en zag Rueben's gezicht vertrekken. Vooruit! Hou op! gebood deze, Ik ga vertrekken. Rijkelijk vroeg, kapitein, merkte Peter op. Niks vroeg, snauwde Rueben. Ik ga als het mij past. Vooruit! Duw maar af! Samen duwden ze en de boot schoof over het smalle grint in het rimpelende, glasheldere water. Het gezicht van den kapitein stond nog even dreigend, toen hij aan boord ging en hij spuw de woedend naar een wesp, die zich een vrijen overtocht scheen te willen verzekeren. Peter bleef met rijn hooge laarzen in het water staan, tot de boot vlot yvas en de motor aanzette. Toen waadde hij terug met iets ver drietigs in zijn oogen. Hij had tot het laatste moment gehoopt, dat hij mee zou mogen. Nu had hij niets te doen, tot ze terug zou komen. Maar dat zou minstens een half uur duren. Uit zijn ouden tabakszak diepte hjj een pruim op en stopte die in zijn mond. Je had er meer aan dan aan een pijp en binnenshuis kon hij zich aan dit genot nooit overgeven. Emily duldde de pijp, maar pruimen vond ze een or dinaire gewoonte. Over het heldere water van den riviermond baande het kleine vaartuigje zich een weg. Het eischte een goed zeemanschap tegen deli trek van het tij in, te varen, maar Rueben Stark kon den weg wel droomen en stuurde mechanisch. Zijn gezicht klaarde niet op, toen hij de havenkade naderde. Zijn oogen hadden de wilde kwaadaardigheid van een in het nauw gedreven dier en zijn mond vertrok zich voortdurend... bijna alsof hij in zichzelf aan het argumenteeren was. Hij meerde zijn boot bij een trap en kwam met zijn zwaren tred aan wal. De lichte nevel werd langzamerhand dichter en na zonsonder gang zou het zeker mistig worden. Maar er was nog wel een uur tijd en dit was zeker niet de reden van Rueben's slecht humeur. Norsch stapte hij door de hoofdstraat van Beam. De huizen, zoowel als de voertuigen die hem passeerden, zagen er een beetie schunnig uit. Het stadje had zich nooit kun nen opwerken tot een eerste klas badplaats Er waren wat straten met goedkoopenrilla tjes èn het schamel begin van een Het oude visschersdorpje aan de overzb van de rivier was verreweg het schilders „v,t- gedeelte. Recht toe recht aa^naar w tion koerste Rueben Stark, links nnri! S5a" kijkende, als omwikkeld door een u droom. een boozen Er waren, maar weinig menschen huurt van het station. Hij zocht zijn weg naar het perron en liet zich op een ha„V len, strak en vijandig inderuimt,"eerval* Het moest een dapper man zijn of een/Je zeer ver boven hem stond, die het wagen zou hem aan te spreken. Toevallig was iemand, die, voorzoover het zijn maatschappelijke standing betrof in ieder geval aanspraak kon maken op de laatste kwalificatie, hem gevolgd °P perron. Het was een lange, slanke ver schijning in het zwart, gekleed als een geeste lijke, die, na even in het rond te hebben ge* zien, op den kapitein afkwam en hem be groette. Hallo kapitein Stark! Ik dacht al, dat u het was. Hoe maakt u het? Ik heb u in lang met gezien. Stark keek den man tegenover hem strak aan en dan, zonder overdreven haast, trok hij zijn beenen in en kwam overeind, stug n avond- Sir Philip, zei bij Sir Philip stak een hand uit. Hij had een nstocratisch, gladgeschoren gezicht, waar op een cynische uitdrukking lag. beb niet dikwijls het genoegen u te ontmoeten, merkte hg op. totark gaf hem een hand met een kuchje, anL„lde?k ziJ'n onwil demonstreerde. Als de er niet zoo absoluut een gentleman was zou bij gespuwd hebben. Maar hoe T P0Pulair Zjjn Eerwaarde, Sir Philip e 00k mocht zijn, rijn gewezen zeelui Vln niet in zijn aanwezigheid. Phin„ w u het g°ed? informeerde Sir zcknil' bepaald vriendel(jk, maar met een w ameraadschappel(jke gemeenzaamheid. af est;' dank u, antwoordde Stark kort- v duidelijk genoeg merken, dat hij li«" Phii,^ ^-rUS' £elaten wou worden. Maar Sir tt> niemand anders zag om zich mee 'luseeren, deed of hij er geen erg in had. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2