Mei Bier Drukbezochte vergadering in Casino Overmorgen iryaCL-H Ingezonden Geslaagd program van zang, dans, looneel en gymnastiek De vlootschouw te Rotterdam ïliewM uit tOid Mei-viering S.D.A.P.-H.B.B De avond-bijeenkomst Stormloop op H. Ms. „Sumatra' ïexdlcll nieuwJ Marktberichten De Waal Visscherij Regeling van de college-gelden Kegelen De viering van den 1 Mei-dag door H.B.B. en S.D.A.P. was anders, dan men dit in de voorgaande jaren gewend ge weest is. Liep in de Mei-stoet, welke met het Fanfarekorps des morgens reveille hield een belangrijk minder aantal deel nemers mede dan gewoonlijk, de avond demonstratie is, in verband met de door de autoriteiten genomen maatregelen, in het geheel niet doorgegaan. Een en ander drukte uiteraard zyn stempel op de wüze van vieren van dit 1 Mei-feest. De wjjdingsbüeenkomst in Casino. In ons nummer van gisteren schreven wij reeds over de reveille. Om 10 uur vond in Casino (ditmaal in de kleine zaal) de wij dingssamenkomst plaats. De kleine zaal was geheel bezet. Het was de violist Jan Aay uit Anna Paulowna, die met pianobegeleiding van den heer de Hoogh, een aantal soli uitvoerde. Het waren met name de prachtige Cavantine van Raff de romance in F-dur van Von Beethoven en de gavotte en menuet uit de suite van Vieuxtemps, die een uitstekende vertolking vonden, en waarvoor door het auditorium hartelijk geapplaudisseerd werd. Een dank, die zoowel den violist als den begeleider toekwam. De heer v. d. Vaart: Het was de heer P. C. van der Vaart, die een korte toespraak hield. Deze herinnerde eraan, dat het thans een halve eeuw geleden is, dat internationaal besloten werd tot het vieren van den 1 Mei-dag. Het is goed zich dit op dezen dag te realiseeren. En goed te beseffen, dat deze Mei-dag een manifestatie moet zijn van datgene, wat er leeft en hoopt in de harten der arbeiders. Deze 1 Mei-dagen zijn geworden getuige nissen van een onwrik baren wil, den wil om ieder een waardige plaats onder de zon te gunnen. En voorts om te komen tot het ver minderen van het leed, de nooden der mensch- heid. Het is een treurig verschijnsel, dat men op dezen lsten M.i-dag moet vaststellen, dat het leven gekenmerkt wordt door oorlogs geweld en vrijheidsonderdrukking. De haat viert in deze wereld hoogtij en er is geen vrede. Wij gedenken dezen dag de gevallenen in den hopeloozen strijd in Spanje, hen die geen vaderland meer bezitten en hen, die opge jaagd worden of in concentratiekampen zuch ten. Men moet dit alles gedenken en er tevens de kracht uit putten om den strijd verder te strijden. Voor groote zaken moet men een groot ideaal hebben en daarom, aldus de heer v. d. Vaart, laat ons dezen dag goed vieren en hopen dat er een tijd zal komen, waarin allen samenwerken voor een betere wereld. Voor en na de rede van den plaatselijken partijvoorzitter werd gedeclameerd. Door mevrouw Van der Vaart werden enkele ge dichten voorgelezen van Jan Greshoff, van Jan W. Jacobs en een heel oud strijderslied. Eveneens werden enkele verzen gezegd door Tinie Schreuder, en wel van Margot Vos, en van Jan W. Jacobs. Besloten werd deze wijdingssamenkomst met het gezamenlijk zingen van het eerste couplet der „Internationale". Was de belangstelling bij de reveille en de wijdingssamenkomst niet bijzonder groot, hetzelfde kan niet gezegd worden van de des avonds in Casino belegde vergadering. De Casino-zaal was tot op de laatste plaats bezet, zoodat zelfs nog een klein deel naar hoogere regionen, in casu het balcon, moest verhuizen. Helders Fanfarecorps, o.l.v. van den heer de Hoogh, zorgde met marschen dat het 8 uur was voor men het wist en nadat nog als extra-nummer een bijzonder fraaie vertolking van „Morgenrood" gegeven was, verscheen de heer van der Vaart ten tooneele voor het uitspreken van de 1 Mei-toespraak. De 1 Mei-rede. Nadat de afd.-voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom heeft geheeten wijst hij er op, dat hij het noodig acht enkele mededeelin- gen te doen, dezen 1 Mei-dag betreffende. Waar deze 1 Mei-dag samenviel met de viering van den verjaardag van Prinses Juliana deed het partijbestuur al het moge lijke om eventueele moeilijkheden te voorko men, opdat elke stadgenoot in volle vrijheid zijn eigen feest zou kunnen vieren, zonder daarbij aanstoot aan een ander behoeven te nemen. Het is echter gebleken dat deze welwillen de houding niet bij iedereeen weerklank heeft gevonden. Nadat de reveille aanvankelijk door de burgemeester was verboden kwam deze daarna weer op dit besluit terug. Het feit, dat het plan tot verbieden bestond, wijst er op, dat men toch wel met heel critische blik ken wordt gadegeslagen. Vervolgens maakt de heer van der Vaart enkele opmerkingen over de verbodsbepalin gen, waarbij hij er op wijst dat de praktijk der opheffing nogal verschilt met de theorie. Ook thans werd namelijk den militairen verboden deel te nemen aan deze vergadering. Spr. is van meening dat een dergelijke handelwijze inplaats van eenheid, verdeeldheid kweekt. Het is hierna dat de heer van der Vaart wijst op het karakter van dei. 1 Mei-dag, die thans voor den 50-sten maal gevierd wordt. En nog eens herhaalt spr. zijn woorden, die hij reeds des morgens gesproken heeft: woor den over de ontredderde en verscheurde we reld, waarin niet de vrede, doch de strijd hoogtij viert. Ook in Nederland is het nog verre van ideaal. Men vergete niet, ook al eischen de buitenlandsche gebeurtenissen onze volle aan dacht, dat er nog steeds 350.000 werkloozen rondloopen, dat er nog steeds 100.000 jonge menschen zyn die geen uitzicht hebben op den dag van morgen, dat er groote groepen kleine middenstanders zijn, die niet weten hoe zij rond moeten komen. Er heerscht bü velen, bij zeer velen nog steeds groote p 3, groot gebrek en veel leed. Uiteraard zijn deze maatschappelijke mis standen van invloed op het geestelijk leven der menschheid. Het zijn met name de extre mistische bewegingen die hiervan profiteeren en er wèl bij varen. Voor hen is deze toestand een voedingsbodem. Er is een oplossing voör dit alles: meer werk... meer arbeid. Daarvoor is echter noo dig een gewijzigd tempo bij de regeering in zake het geven van werkobjecten. Een tempo dat reeds eerder doof de moderne arbeidsbe- weging werd aangegeven in het plan van den Arbeid. Het Plan, waarover men in zekere krin gen zoo laatdunkend heeft gesproken, doch waarover thans de meening in de regee ring wel iets anders luidt. Zelfs de mini ster-president moest tot de conclusie ko men dat het nog zoo gek niet was. Geeft den werkloozen arbeid, aldus de heer van der Vaart en ge komt tot een practische geestelijke en moreele herbewapening. 'Wat de uitslag van de laatst gehouden stemming in den lande betreft, wederom werd deze gehouden onder zeer bijzondere omstan digheden. Onder omstandigheden, waarbij de aandacht van het Nederlandsche volk in be langrijke mate op het buitenland gevestigd was. Het gevolg daarvan was, dat men het noodzakelijk achtte dat de regeering zoo vast mogelijk in het zadel moest zitten. Desondanks heeft de partij zich kunnen handhaven. Het kiezerscorps bleek hecht en sterk. Wat echter wel duidelijk aan het licht kwam is het feit, hoe moeilijk het is om de party te versterken. Om daartoe te komen zal het noodig zijn alle handen ineen te slaan. In Den Helder, was de stemming gunstig, doch het is noodzakelijk dat voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezin gen een stevig plan de campagne gemaakt wordt. Het' is daarbij noodig dat ieder daarin een werkzaam aandeel neemt. Hiermede beëindigt de heer van der Vaart zijn rede. Hij voegt er nog aan toe dat het programma van den avond gewijzigd moest worden, gezien het verbod van het Meispel „50 Jaar" door den minister van Justitie. Zang, dans, tooneel en gymnastiek En dan volgde wel een zeer afwisselend program, een program verzorgd zoowel door de oudere als jongere generatie der arbeidersbe weging. Allereerst verscheen „Kunst aan het Volk", dat onder leiding van den heer Rusting een aantal liederen zong. Wy beluisterden o.m. het Meilied van Otto de Nobel, „Ons Lied" (op muziek van Mozart) „Aan de strijders" van Olman, „De Rooden roepen" van de Nobel, een strijdlied van Prof. Leo Polak en tot be sluit „Morgenrood", Verkreeg het eene lied een betere vertolking dan het andere, over het alge meen werd er met veel gevoel en met een groote maatvastheid gezongen, zoodat het hartelijke applaus, dat keer op keer na de nummers opging, wel als verdiend beschouwd mag worden. Na „Kunst aan het Volk", verscheen de AJC. En de jongens en meisjes hebben zich er niet met een Jantje van Leiden afgemaakt. Integendeel, zelden zagen wij een zoo behoor lijk in elkaar gezet programma. Daar waren keurig verzorgde volksdansen, waarnaar het een lust was te kijken. Daar was een vroolijke sketch, en daar was als slot niets meer en niets minder dan een episode uit Shake- speare's Midsummernightsdream" en wel de episode van het tooneelstuk der handwerks lieden. Het was werkelijk bijzonder aardig wat hier met beperkte middelen tot stand gebracht is. Het succes bleek evenredig aan de vele moei ten die de jonge menschen zich voor dit alles hebben moeten getroosten. Na de pauze werd het programma vervolgd met het geven van eenige vrije oefeningen van de Sportbonders, die als gewoonlijk in den smaak vielen. Hetzelfde kan gezegd worden van de dan volgende opvoering van een één-acter van „Herman Heyermans", ge titeld „De Verklikker". Ditmaal geen blijspel, doch een Duitsch „tijdsbeeld". Het was een goed gespeeld stukje tooneel, dat een dank baar onthaal vond. En dan is het de heer Van der Vaart, die dezen 1 Mei-dag besluit, waarbij als slot door allen den Socialistenmarsch gezongen wordt, .met begeleiding van het Fanfarekorps. Hallo Bill, een knobbeltje maken??? Ja, maar dan in „CENTRAAL", daar is het gezellig. AAN BACCHUS GEOFFERD. Om elf uur werd gemeld op het bureau in de Prins Hendriklaan, dat op het Helden der Zeeplein een man bewusteloos lag. De „bewus- telooze" bleek dronken te zijn en was zoo zat, dat hij niet meer loopen kon. Bijgevolg werd hy getransporteerd en in bewaring gesteld. De officieren van het smaldeel zijn Zondagavond te zanien met burgerlijke en militaire autoriteiten uit Rotterdam door den burgemeester en het gemeentebestuur ten stadhuize ontvangen. In een toespraak bij deze ontvangst zeide burgemeester Oud, dat hij zich verheugt, dat Rotter dam zoo van nabij kennis kan maken met onze marine. Zij verheugt zich in de sympathie van de bevolking van Rotter dam. Het is een symbool van de eenheid van volk en weermacht. Wij leven in een moeilijken tijd. Volk en weermacht hebben elkanders steun noodig. Onze Weermacht en onze Marine zijn geen oorlogsinstrumenten, doch een vredesmacht, die kracht bijzet aan de vredespolitiek van onze Regeering. Wij willen, zooals minister Colijn onlangs heeft gezegd, in vrede leven, doch onze zelf standigheid bewaren en daarvoor moet er een weermacht achter ons staan. De weermacht is noodig voor het volk, doch omgekeerd heeft ook de weermacht het volk noodig. Het is ons een vreugde van zoo nabij kennis te kunnen maken met de Marine. Schout bij nacht Jolles heeft de toespraak van den burgemeester beantwoord. Over onze marine wordt zelden gesproken, een silent service, zeide hij. Onze verrichtingen, ging spreker voort, lig gen op zee, ver van de menschen, die belang moeten hebben bij een vloot. Zij zien haar nooit en kennen haar daardoor niet. Toen het verzoek kwam, om naar Rotterdam te komen, hebben wij dat gaarne gedaan. Door de aanwezigheid van dit deel van de vloot en van het zeevolk zal men de over tuiging krijgen, dat er nog een Nederlandsche vloot is en zal men er van doordrongen worden, dat die vloot goed moet zijn. Als dat het resultaat mag zijn van dit bezoek, zijn wij tevreden. Spreker dankte den burgemeester namens de officieren voor de ontvangst. Het orgel speelt daarna het Wilhelmus, dat luide werd meegezongen door de aan wezigen. Daarna werd een driewerf „hoera" uitgebracht op de Koningin. Ver volgens ving voor het stadhuis de taptoe aan, die op het bordes van het stadhuis door den burgemeester, door de hoofd officieren van de oorlogsschepen en door de leden van den gemeenteraad werd aan gehoord. Na de taptoe werden er aan de buffetten ten stadhuize ververschingen geboden. Zondag zijn de Rotterdammers in drommen naar de havens getrokken om de oorlogs bodems, die deelgenomen hebben aan de vlootschouw, te bezichtigen. Den geheelen dag heerschte er op de kade een drukte van be lang. Vooral de jeugd was sterk vertegen woordigd. Degenen, die heden voor de eerste maal naar de haven waren getogen, zijn niet meer in de gelegenheid geweest het smaldeel in zijn geheel te aanschouwen, want Zaterdag avond laat zijn Hr. Ms. O 12, de torpedo- booten Hr. Ms. Z 6 en Z 8, de kanonneerboot Hr. Ms. „Friso" en een der vier mijnenvegers naar zee vertrokken, zoodat er in totaal nog vijf oorlogsbodems waren te zien. De aan wezigheid van deze vijf schepen was evenwel ten volle een bezoek aan de haven waard. Hr. Ms. „Sumatra" was Zondagmorgen om half acht door eenige sleepbooten naar de Park kade gesleept, ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen, dezen kruiser te be zichtigen. Er was aangekondigd, dat de be zoekers om drie uur in de gelegenheid zouden worden gesteld aan boord te gaan, maar reeds uren tevoren stroomde het publiek naar den steiger, waaraan de „Sumatra" lag gemeerd. Het stond reeds van tevoren vast, dat niet alle belangstellenden een kans zouden krijgen om aan boord te komen, want het bezoek kon maar anderhalf uur duren en in een zoo korten tijd kon slechts een klein gedeelte een kijkje aan boord worden gegund. De poli tie had uitgebreide maatregelen getroffen om den steeds aangroeienden stroom van kijk- lustigen in het gareel te houden. Een groot gedeelte van de Parkkade was met houten hekken afgezet. Tegen twee uur liep het aan tal menschen, dat tusschen de hekken stond te wachten om aan boord te gaan, in de dui zenden. Telkens in groepen van vijftig werd het publiek aan boord gelaten. Toen om vier uur de laatste groep aan boord ging, stonden er zeker nog wel eenige duizenden in queue te wachten, die teleurgesteld naar huis moesten keeren. Maandagmorgen om acht uur is Hr. Ms. „Sumatra" weer naar de boeien op de rivier gesleept. Vanmorgen hebben de vijf oorlogsbodems weer zee gekozen. Parade nabjj de Rochussenstraat. Op het terrein tusschen de Claes de Vries- laan en den Drostweg is Maandagmiddag om twaalf uur een parade gehouden onder com mando van overste F. Lugt, bataljonscomman dant van het Corps Mariniers te Rotterdam. Aan deze parade hebben de adelborsten en matrozen van de „Tromp" en eenige secties mariniers deelgenomen. Marktoverzicht al was er nog in het g balveren aanvoer. De aanvoer van ™ch*e"K liepen WaS f°7°k tot 14SVoor oudere dieren werd van 7.— tot lveren deden prezen 60-Koeien «o„«n «tóf» gSTofn.rffJf,»" 10- De kineieren op de veiling waren ^ts lager in pri5 dan de vorige week (ongeveer 5 cent per 100 stuks). TEXEL, 1 Mei. Veemarkt. 2 paarden 280—300; 2 koeien 180—210; 4 graskalveren 4060; 48 nuchtere kalve ren 7—14; 20 biggen 8—12, Eierenveiling. Aangevoerd: 93500 eieren. 5862 kg o.t 3.45, 6264 kg 3.403.50, 66—70 kg 3.55—3.75; 50—56 kg 3.10—3.25. DE UITGESTELDE BOYS-AVOND. De uitvoering ten bate van de R.K. Voet balclub „Tex. Boys", die aanvankelijk was be paald op Dinsdag na Paschen, doch toen ter elfder ure door de tijdsomstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu a.s. Donderdag plaats hebben. Het gezelschap „Larette" uit Amsterdam zal dien avond optreden, terwyl met bal zal worden besloten. CONCERT TEX. FANFARECORPS. In verband met den verjaardag van Prinses Juliana gaf gisteravond „Texel's Fanfare corps" een goed geslaagd concert in het Park te Den Burg. Ondanks 't minder gunstige weder was de belangstelling voor dit concert zeer groot. Bij de veehouders, de heeren Gebrs. Broek man in Tienhoven, is Zaterdag een kerngezond veulen geboren, dat evenwel geen voorpooten had. Het dier is naar de noodslachtplaats ge bracht. Urk, 1 Mei. Door 30 vaartuigen werd j.1 Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd. 480 pond kuilpaling, van 12 tot 125 pond per vaartuig, prijs 20 tot 27 24 ct; 235 pond lijn- of beugaal, van 11 tot 60 pond p. beug- aalvisscher, 21 tot 26la ct.; 400 pond ver- sche Snurrevaadpoonen, 10 tot 12 ct.125 pond Noordzeeschol, 11 tot 16 ct.; 80 pond schar, 6 tot 8 ct. per pond en 80 manden nest, prijs 40 tot 45 ct. per mand. De visscherij op de voormalige Zuiderzee kan zich wegens het weder nog niet ten volle ontwikkelen. Voor de aal- en palingvisscherij blijft het te koud. Het vorige jaar was het weder warmer, waarom de visscherij toen ook iets beter was. Naar verhouding is de vis scherij op het IJsselmeer nu wel zoo goed. De motorlooze zeilvaartuigen, welke dicht bij Urk aan het visschen zijn op kuilpaling en nest, maakten dagvangsten van gemiddeld 12 tot 20 pond per vaartuig; per nacht tot 25 pond. Per etmaal waren de vangsten tot 5 manden nest. De weekbesommingen varieer den van 18 tot 33 gulden per zeilvaartuig. De kleine motorvaartuigen hadden per etmaal kuilpalingvangsten van 30 tot 70 pond per vaartuig. Per etmaal tot 10 manden nest. De gemiddelde prijs is 40 ct. per mand. De week- resultaten waren 60 tot 100 gulden p. motor vaartuig. De lyn- of beugaalvisschery gaat beter worden. De kustlijnaalvisscherij had per mor gen vangsten tot 21 pond lyn- of beugaal. De lijnaal was maar matig van stuk. De vorige week werd besomd 19 tot 28 gul den per kustvaartuig. De stoombeugers maak ten vangsten van 35 tot 60 pond per vaar tuig. De weekbesommingen waren 55 tot 80 gulden. De fuikaalvisschery is de vorige week maar zeer matig geweest. Per fuikaalvisscher waren de vangsten soms per 2 etmaal tot 60 pond. Besommingen 25 tot 30 gulden per fuik aalvisscher. De visscherij op de Noordzee werd de vo rige week zeer begunstigd door het mooie weder. De vangsten voor de kustvisschers wa ren tot matig; zeer ver uit de kust tot goed. De prijzen der Noordzeevisch waren echter over het globaal maar tot matig. De kust vaartuigen voor IJmuiden en Scheveningen verdienden de vorige week van 100 tot 130 gulden. De garnalenvisschers van 150 tot 205 gulden per garnalenvisscher. De groote mo torvaartuigen voor Terfel en Terschelling ge middeld van 150 tot 290 gulden per vaartuig. De snurrevaadvaartuigen van 325 tot 450 gulden per vaartuig. De vorige week (24 tot en met 29 April) werd door 8 tot 30 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aan gevoerd 2830 pond kuilpaling, prijs 21 tot 25 ct.' 944 pond lijn- of beugaal, 22 tot 27 ct 74 pond fuikaal, 24% tot 25 ct.; 650 pond Noord zeeschol 10 tot 16 ct.; 700 pond poonen, 9 tot 12 ct 500 pond schar, 5 tot 8 ct.; 150 pond bot 10 tot 11 ct. per pond en 423 manden nest, prys 40 tot 45 ct. per mand. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen de Ned. motorschoener Prin ses Juliana". Aangekomen van Londen en vertrokken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Niet geplaatste stukken worden niet Leruggezonden.) 6 MEI - NATIONALE RECLASSEERINGS. m hadden cn bovendien door subsidie-ver mindering voortdurend worden bedreigd. Alle instellingen doen aan deze actie mee> Ook in onze gemeente is er een comité ge. vormd, dat speciaal belast is met de uitvoe. ring van de collecte. Hierin hebben zitting. Ds. W. J. F. Meiners, voorzitter, Weezen. str3,3.t 70. w A Braakensiek, Secretaris, Asterstr. 19 S de Bock, Egb. Bos, Majoor A. Boek- hout mevr. G. M. v. d. Hoeven—Postuma, p H L Maas, Mr. J. Mulder, F. A. NypeiSi Kapiteine M. Ossendrijver, C Riekwel, j. Sinjewel, P. Tuk, J. J. Vermeulen, N. B. v. d. Vring, J- van Zwyndregt. Personen, die zich als collectant (trice) be schikbaar willen stellen, worden verzocht zich bij den voorzitter of bij den secretaris aan te melden. Ook Uw omroepvereeniging verleent aan ons werk haar medewerking. Verzuimt niet te luisteren naar één van de volgende uitzen- K.R.O., Hedenavond van 99.15 uur. Spr.; A. C. de Bruijn, voorzitter R.K. Werklieden- Verbond. V.A.R.A., Woensdag, 3 Mei, des avonds 6.40—6.55 uur. Spreker: H. Ploeg Jr. N.C.R.V., Woensdag, 3 Mei, des avonds 7.45g uur. Spreker: Dr. W. G. Harrenstein. V.P.R.O., Vrijdag, 5 Mei, des avonds van 7,307,35 uur. Spreker: Ds. E. D. Spelberg, ik Geachte Redactie, Vergun my een weinig plaatsruimte voor het volgende. Reeds zijn vele maatregelen getroffen, te gen eventueele aanvallen op onze stad, doch hoe staat het met onze watervoorziening, wanneer het waterleidingbedrijf, door een aanval, buiten werking wordt gesteld? Wanneer hiervoor nog geen maatregelen zijn getroffen, dan zou ik het volgende wil len voorstellen. Er zijn in onze oude stad, nog vele onge bruikte regenbakken, hetzij gedeeltelijk afge broken tot onder de straat, doch ook tot bo ven de straat, andere zyn gedempt met puin. Wanneer door Gem.-Werken wordt nage gaan, waar deze regenbakken zich bevinden, dan zouden zij door dezen dienst kunnen wor den schoongemaakt, waarna zij volgetapt kunnen worden door de waterleiding. Zoonoodig te voorzien van een goed afge sloten deksel met slot. Zoodoende zouden alle ingezetenen in tijd van nood, voorzien kunnen worden van het hoogst noodige water. U dankend voor de plaatsruimte. Een ingezetene. BRUTALITEIT „Ik verzoek een vergunning om te venter," vermeld stond ennoe enkefe P°htleJ°urnaal boet, ,tE„.4 had. 1^*22? dflS, Vrijstelling na vyfmaal betaling; verhooging tot 350. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp in gediend, houdende regeling van de collegegel den. Aan de memorie van toelichting is het vol gende ontleend: De minister geeft in overweging, de regeling van de collegegelden in dien zin te wijzigen, dat men wordt vrijgesteld van verdere betaling van collegegelden, nadat vijf maal collegegeld is betaald. Verhooging van het collegegeld van 300 op 350 is dan evenwel noodzakelijk. Vol gens berekeningen van het centrale bureau voor de statistiek zal de opbrengst van de col legegelden hierdoor niet minder zyn dan by de huidige regeling. In het wetsontwerp wordt tevens voorgesteld, den minister de bevoegdheid te verleenen in bijzondere gevallen toe te staan, dat het col legegeld in twee termijnen wordt betaald. Maandagavond 1 Mei is het voorjaars-con- cours van de kegelclubs, aangesloten bij den Kegelbond „Hollands Noordpunt", begonnen. De voorzitter, de heer S. Jaring, opende te 8 uur het concours en dankte den heer Burger voor de goede zorgen aan de banen besteed, de prijzen-commissie voor het aankoopen van de prjjzen en ook de technische commissie. Mevr. Lensen gooide den eersten bal, waarna de wedstrijd een aanvang nam. De heer Jac. de Boer had voor den kam pioenswedstrijd een kunstphoto in lijst beschik baar gesteld en de heer Schoenmaker een kistje sigaren. Uitslag van den wedstrijd van Maandag 1 Mei. Korpswedstrijd: Duim in 't Gat III 142 ht Onder Ons III 123 Onder Ons IV 132 E.V.A. III 155 Ons Genoegen III 151 Hoogste korpsgooier klasse B tot heden: G. Wit 65. Hamburger telling. Heeren: Jb. Smit 02 2. J. Boerdyk 86 3. P. Spruit 82 Verrassings wedstry d 1. K. Bregman 440 2. F. v. d. Meij 396 3. Jac. de Boer 352 Vrije baan Seniores: 1. J. Boerdijk 42 2. J. Helder 41—4' 3. Jac. de Boer 41—39 Juniores: 1. C. Govers 39 2 X 2. G. v. d. Kooi 39 3. N. Alderliefste 38 2 X Dames: 1. Mevr. Lensen 39 2. Helder 3736 3. Siegers 37—35 WIENS RIJWIEL IS DAT? By zekeren Van den Berg, Weststraat 36, is een rijwiel terug te bekomen, dat genoemde heer onbeheerd voor zyn woning heeft ge vonden. De eigenaar melde zich zoo spoed g mogelyk

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4