s' Steradent Voortreffelijke uitvoering van Held» R»K» Gem. koor Solisten en dirigent in vorm „Ik ben weg zoek me maar!" w -■ Ilnifoutm HERMAN NYPELS' cS&wehjcfi nizuwJ YlieuiuJ uit VOiÈ J. VAN DE WITTE, Zaterdagmiddag 3 uur, dan )7la^meSelicAien. Tweede Blad Die Jahreszeiten is Warme zon goed voor Rheumatiek Burgerlijke Stand van Den Helder Commandants verwisseling vliegkampen REINIGT UW DAGELIJKS IN Het pufverbod en onze kustvisschers voor de KON. MARINE en LANDMACHT KLEEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Tex* Boys Feestavond AFHALEN wordt niet Dat gebeurt niet als U een KLOK heeft van Keizerstraat 103 Telefoon 575 Morgen: Nationale reclasseeringsdag Voor een zeer aandachtig auditorium werd gisterenavond in de groote zaal van Casino Haydn's oratorium „De Jaargetijden" 0p Duitschen tekst uitgevoerd door „Helder's Kath. Gemengd Koor", onder leiding' van den directeur, den heer Leewens. Drie solisten Maria Struycken—v. d. Adel, sopraan, Geert de Beor, tenor en Lucien Louman, bas, ver leenden hunne medewerking. Mevrouw Marie Nijmeijer Moorman was de accompagnatrice yan het geheele werk. Voor den aanvang nam de voorzitter, de heer St. van Amersfoort, het woord. Hij richtte in het bizonder woorden van welkom aan Me vrouw en Burgemeester Ritmeester, die beiden de geheele uitvoering zouden bijwonen. Daarna werden bij wijze van „vooruitbetaling" bloemen aangeboden aan de onvolprezen ac compagnatrice, Mevr. Nijmeijer, terwijl ook de soliste in deze bloemenhulde deelde. Hierna nam de dirigent de leiding over het betrekkelijk kleine koor, pl.m. veertig dames en' heeren. Wij konden op dezen bizonderen zangavond voor de zooveelste maal constateeren, dat de 'glorie van Vader-Haydn's oratorium nog niets had ingeboet van de schoonheid, welke over de geheele wereld een bijna 150 jaar, door duizenden wordt ondergaan. Het mag be kend heeten, dat Haydn de componist is van het Oostenrijksche volkslied. Al zijn werken dragen een zonnig karakter. Dit is te danken aan opgewekte natuur. Slechts in enkele op zichten speelde deze benijdenswaardige karak tertrek hem parten. Zijn kerkelijke composities kwamen daardoor bij de menschen in gedrang. Natuurlijk was hij voor zichzelf wel verant woord, want zijn verontschuldiging gaf hij in de volgende bewoordingen: „Wenn ich an Gott denke, ist mein Herz so voll Freude, dasz mir die Noten wie von der Spule laufen. Und, da Gott mir ein frohes Herze gegeben hat, so wird er mir 's schon verzeihen, wenn ich ïhn fröhlich diene". In 't kort komt de inhoud van dit werk hierop neer: Een verheerlijking van het ge boren worden, het zijn en het vergaan in de natuur. De lente, zomer herfst en winter de tafreelen van zijn compositie worden op de meest uiteenloopende wijzen van het -onderwerp geïllustreerd. De schitterende facet ten van zijn unieke genrekunst komen bizonder uit in het jachtkoor, de scène van den zwer ver, in talloos vele trekjes uit het landleven •en in een der hoogtepunten: in de schildering van den zonsopgang en van den winternevel. Zijn schildering in deze scènes is romantisch getint. Ook vele lyrische gedeelten vragen de aandacht, terwijl ook de dramatische elemen ten in ruime mate aanwezig zijn. Het Koor. De prestaties van het koor komen alle lof toe. Mocht de quantiteit betrekkelijk gering geacht worden, voor een uitvoering van een werk van dezen omvang (een enkelen keer moeten dubbelkoren aanwezig zijn, volgens de partituur), wat de qualiteit betreft, dit stond in het teeken van majeur. Er zijn bij de sopra nen vele heldere, frissche èn... hooge stemmen aanwezig. De alten beschikken over een warm- karakter, de tenoren zingen beschaafd en de bassen lieten een nobel en vast geluid hooren. De afwisseling op enkele plekken van vrouwen- en mannenkoor was het positieve bewijs, dat dit koor tot veel in staat is. Koor No. 8: „Sie scheint in herrlicher Pracht, In flammender Majestat! Heil, o Sonne", werd met muzikaliteit voorgedragen. Hier zingen koor en solisten om en om. 't Koor eindigt eenige keeren met de vraag „Wie?" Deze dissoneerende akkoorden werden krachtig, maar bovenal zuiver geïnterpreteerd. Het Jachtkoor, met den uitroep: „Tajo, tajo, tajo!" ging van een leien dakje. Dit mag als een verdienste worden aangemerkt, omdat hier, door de illustratieve begeleiding van de piano, het koor amper steun kan vinden, in deze ongeëvenaarde pianopartij (orkgst-partij). Bij 't Jubelkoor misten we 't orkest! Zeker waren dan de jubeltonen nog hooger opgelaaid, dan dat het nu het geval was. De contrapunc- tische momenten, waar een vierstemmige fuga de homophone zang onderbreekt, o.a. bij het slotkoor, leverden voor het koor allerminst een bezwaar op. Een enkele onzekerheid vergeven Wij gaarne en van harte. De solisten. Marie Struyckenv. d. Adel, sopraan, heeft haar eigennaam 'eer aangedaan. Een adel kon den wij zeker in hare vele vertolkingen bespeu ren. In „Wilkommen jetzt, o dunkier Hain" Als U last hebt van rheumatische pijnen zoekt U de zon op. Die warmte brengt u tijdelijk verlichting. Maar één tochtje en Uw pijnen komen terug met hernieuwde scherpte, want bij lijders aan rheumatiek is de huid buitengewoon gevoelig voor wind en tocht. Maak een einde aan Uw kwelling. Maar gebruik geen lapmiddelen. Bes rij Uw kwaal in de oorzaak zelf: het urinezuur dat zich door een trage werking v^-n w organen heeft opgehoopt. Verdrijf dat unn zuur en ge verdrijft Uw pijnen. Met - schen Salts! Kruschen is geen toovermiddel het doet Uw kwaal niet plotseling ver dwijnen, maar met „de kleine, dage 'J dosis" worden lever, nieren en ingew aangespoord tot hernieuwde actie en deze verjongde organen filteren het zuur UI gestel. Uw rheumatisch pijnen zullen zw en zwakker worden om op den L verdwijnen. Wacht niet langer. K p heden een flacon Kruschen. Ultslul'e"^Ipn krjjgbaar bij alle apothekers en i g a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot^ pak h kon zij al haar kwaliteiten ten toon spreiden. it gedeelte wordt door warme-harmonieën opgebouwd, terwijl ook hier weer de piano partij zeer illustratief optreedt. Een heldere, gave vertolking, in alle registers. In het Spin- lied wist zij de luchtige betoning te leggen, die hier geëischt wordt. Het dameskoor beant woordde haar strophen steeds met: „Knurre Radchen schnurre". Dit werd unisono gezon gen door het koor. De inzet was niet gemak kelijk, vandaar ook, dat op deze plekken de zekerheid die we overigens den geheelen avond konden constateeren hier even in ge drang kwam. Geert de Boer, tenor. De zekerheid, waar mede onze stadgenoot zijn partij zingt, ge tuigt van een zeer ernstige studie. .De kwali teit van zijn stemgeluid valt in vele opzichten te loven. In de lagere tonen is zijn voordracht van voornaam gehalte. In het miijder gemak kelijke recitatief en aria: „Gefesselt steht der breite See" moesten we een keer een onzeker heid bespeuren, welke wij zullen toeschrijven aan zijn verkoudheid, welke nog niet geheel was overwonnen. In het recitatief: „Abgespon- nen", nam deze solist evenwel revanche, dit werd subliem vertolkt. De uitspraak laat niets te wenschen over. Lucien Louman, bas. Deze Haarlemsche solist heeft hier reeds een goede reputatie verwor ven. Ook dezen avond bevestigde hij zijn be kende kwaliteiten. De voordracht komt bij dezen bas van binnen uit, met overtuiging en met volle overgave vertolkt hij zijn partij. Een vast geluid, nobel van klank. In alle registers valt een egaliteit waar te nemen, die wij vaak bij vele bassen missen. In de diepere regionen staat zijn stem vast als een rots. In „Nun zeiget das entblösste Feld" kunnen wij den geheelen omvang van zijn sympathiek stem geluid bewonderen. Onder hoorbare stilte werd dit voornaam gedeelte door de aanwezigen aangehoord. Een applaus bevestigde de gevoe lens; de zanger had in dit gedeelte rechtstreeks tot de harten der aanwezigen gesproken. Tenslotte werden de trio's en duetten gaaf gezongen, de samenzang was van den eersten rang. Vooral viel het duet tusschen sopraan- en tenor-solist te prijzen. De eenheid, welke hier bereikt werd getuigde van een belieer- sching, welke alle lof verdient. Ook hiervoor hadden beide solisten een hartelijk applaus te incasseeren. Mevr. NijmijerMoorman begeleidde op een prachtigen concert-vleugel: Stainway Sons. De firma IJpma, uit Alkmaar, had voor dit concert dit instrument afgestaan. Koor, solisten, dirigent en last, but not least de accompagnatrice zelf kwam dit feit zeer te stade. Een goed instrument is het halve werk. De dirigent, de heer Leéwens, kan wederom met veel voldoening op dezen zeer geslaag den avond terugzien. Hij dirigeerde be- heerscht en met overtuiging, zooals we dat van hem gewoon zijn. Moge nog vele zulke uitvoeringen volgen, het talrijke publiek toonde, dat een oratorium van deze kwaliteit op hoogen prijs wordt ge steld. GETROUWD: H. Kooij en C. Kolle; Th. C. J. Oud en M. van Til; J. A. Lucas en C. C. van der Steen; S. A. Boersema en N. M. J. Goudswaardt. OVERLEDEN: P. Veldman (m), 68 jaar; J. G. Janssen (m), 79 j.; E. SoekKlooster, 35 jaar. Loopjongen inde kwitanties en ging met het geld aan de haaL Gisterenmorgen zond de directie van een der grootste modemagazijnen hier ter plaatse, een der loopjongens uit ^teneinde deze een aantal kwitanties ten name van klanten te laten innen. Het jongmensch, de slechts 16 levensjaren tellende V.. begaf zich op pad en ving inder daad aan met het innen der gelden. Evenwel, niet met het doel hiermede zijn principalen te verrijken, doch integendeel... zichzelf. Wat zich dien morgen allemaal in het brein van den loopjongen heeft afgespeeld, is ons niet bekend, maar inplaats dat hij zich weder naar de zaak begaf, ontdekten tegen 12 uur enkele bewoners van het Helden der Zeeplein, dat zich aldaar, tegen een der boompjes, een fiets bevond, die daar reeds geruimen tijd stond. Een van hen besloot ten lange leste eens naar het rijwiel te gaan zien. Er bleek een tasch aan te hangen en bjj het nazieen daarvan ontdekte men een no titieboekje, waarin het volgende te lezen stond: „Ik ben weg, zoek me maar. V." In het boekje zag men van welke firma de fiets en het boekje moesten zijn en zoo werden beide eigendommen terug bezorgd. Door de firma in kwestie, die door het lange uitblijven van den knaap reeds argwaan was gaan koesteren, was inmiddels de politie in de arm genomen, die op het pad toog om den met de Noor derzon vertrokken loopjongen op het spoor te komen. Naar wij vernemen is er een bedrag van circa 60 gulden aan geïnde kwitan ties mee gemoeid. Dit politioneel onderzoek had al vlug resul taat. Gisteravond werd namelijk de hand op den jeugdigen voortvluchteling gelegd. Hij was reèds behoorlijk Opgeschoten. Men ont dekte hem namelijk in Amsterdam. Het bleek, dat hij een deel van het geld „goed" besteed had, door er zich namelijk opnieuw van in de kleeren te steken... De commando's over de vliegkampen „De Kooy" en „De Mok" zijn, onder eer volle ontheffing der commandanten, onder ling verwisseld, zoodat den kapitein ter zee J. W. G. van Hengel het bevel over het vliegkamp „De Mok" en den kapitein ter zee G. G. Bozuwa het bevel over het vliegkamp „De Kooy" is opgedragen. De luitenant ter zee le kl. dr. J. H. Zeeman en de id. 2e kl. A. N. baron de Vos van Steen- wijk, zijn bestemd voor diensten in Neder- landsch-Indië. Zij zullen derwaarts vertrekken per m.s. „Chr. Huijgens", 24 Mei van Amster dam. In busjes van 50 en 90 c»i> <rV bij apothekers en drogisten 1 i Het principieele besluit van de Tweede Kamer om te besluiten tot een verbod van pufaanvoer, heeft in het kamp van de voorstanders groote instemming ver wekt, terwijl de tegenstanders er ten zeer ste door teleurgesteld zijn. We hebben gisteren in heide kampen ons licht eens opgestoken en mogen daaruit con- cludeeren, dat niet verwacht wordt, dat tot het uitvoeren van het verbod spoedig zal wor den besloten. Engeland, dat de groote stuw kracht voor het verbod is geweest, zal waar schijnlijk wel geneigd zrjn tot spoedige ratifi catie, maar in België heeft men juist een minimum maat ingesteld en men zal er daar weinig voor voelen opnieuw tot wijzignig of aanvulling van de jongste bepaling over te gaan. Voor Duitschland heeft het ook weinig zin en in Denemarken is het in hoofdzaak de snurrevaad, die beoefend wordt, waardoor men geen last heeft van pufvisscherij. De voorstanders van het verbod zijn dus wel ingenomen met het principieele be sluit van de Kamer, maar zij verwachten niet direct resultaat van dit besluit. Eu daarom gaat het toch, omdat z(j in de puf- visscherij een uitmoording van het visch - bestand zien. De afname van den puf aanvoer, naar de officieele cijfers van IJmuiden, zou daarop wijzen, vandaar, dat men de dringende noodzakelijkheid ziet om tot een spoedig verbod te komen. De tegenstanders van het verbod, dat zijn dus de kustvisschers, de eendenhouders eu de pufmeelfabrieken, zijn teleurgesteld over het besluit van de Kamer. Den eersten dag waren zij vol moed, dat het verbod er niet zou komen en zij zien het als een handigheid van minis ter Steenberghe, dat hij de uitvoering van het verbod bepaald heeft, zoodra het internatio naal geratificeerd is. Een pufverbod zou volgens hem niet het gewenschte resultaat brengen. Zoolang de intensieve visscherij van de Noordzee plaats heeft door kotters en trawlers, zoolang is er geen heil te verwachten van een pufverbod. Het vischbestand wordt door deze intense vischmethode totaal vernietigd. Een pufver bod zou slechts den ondergang beteekenen van de kustvisschers, van de eendenhouders en van de vischmeelfabrikanten. Het zou honderden menschen broodeloos maken en het doel: het sparen van de jonge visch, niet be- reiken. Zoo staan beide meeningen tegenover elkaar en het is uiterst moeilijk om te zeg gen, wie het bij het rechte eind heeft. Zeker is echter wel, dat voorloopig van een verbod voor aanvoer van puf geen sprake zal zijn. Is dat wel het geval, dan is het met onze kust- visscherij gedaan en zal men naar andere vischmethoden moeten omzien en andere sche pen, die zeewaardiger zijn, moeten aanschaf fen, om de visscherij verder van huis te kunnen beoefenen. Wellicht brengt de snurrevaad visscherij uitkomst. Het resultaat, dat men daarmee in Denemarken boekt is meer dan bevre digend. Niet alleen zijn de vangsten goed, maar ook voor de jonge visch is deze vischmethode een zegen. Is het geen tijd voor onze kustvisschers aan deze Deensche methode meer aandacht te besteden Als het getij verloopt moet men de bakens verzetten. Aanbevolen adres: De feestavond van de Tex. Boys, die Dins dags na Paschen niet mocht doorgaan wegens maatregelen ter verdere voorbereiding der mobilisatie, heeft gisterenavond in Pen's Schouwburgzaal plaats gehad; de zaal was bijna geheel bezet. De voorz. der club, de heer C. Graaf, bracht in zijn openingswoord de verschillende oorzaken in herinnering, die er toe hadden geleid, dat deze Boysfeestavond zoo laat in het seizoen plaats heeft en deelde mede, dat in de pauze een verloting zou wor den gehouden, waarvan de opbrengst voor namelijk zou worden besteed om de kosten goed te maken, die de teleurstelling op 11 April met zich heeft gebracht. Verder be sprak de voorz. in 't kort de prestaties van de club in het afgeloopen seizoen. Voor „Boys I" waren die niet schitterend; dit elf tal eindigde op de onderste plaats, (hetgeen ook voor een groot deel aan veel ziekte onder de leden tijdens het verloop der competitie moest worden toegeschreven). „Boys II" ein digde ongeveer in het midden. De adspiranten als nummer 2. De activiteit van de club in de Texelsche samenleving was groot. Spr. bracht in herinnering de beslaglegging op den St. Nicolaaswisselbeker en de groote succes sen op verschillende atletiekwedstrijden. Hierna werd door leden en adspirantleden 't clublied gezongen, waarna die heer Larette, die het programma verder zou verzorgen, het podium betrad. De heer Larette, die in ons land reeds als goochelaar groote vermaardheid bezit en o.a. voor de Koninklijke familie is opgetreden, wist op de meest prettige wijze het publiek bezig te houden met een opeenvolging van de meest verrassende goocheltoeren. Dit' was ongetwijfeld de grootste kunstenaar, die op dit gebied de gemeente Texel heeft bezocht. Geen enkele toer mislukte en met 't grootste gemak vulde deze heer het programma voor den geheele avond. De keuze van het Boys- bestuur was ditmaal een buitengewoon goede. De feestavond werd met een zeer gezellig bal besloten. berekend door ESONA (Auto- en Bootdiensten) Urk, 3 Mei. Door 26 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 679 pond kuilpaling, van 1062 pond per vaartuig, prijs 2427 ct per pond, en 80 pond lijn- of beugaal, 2728 ct. per pond. DE INGENIEUR DER ZUIDERZEE WERKEN TE URK GAAT HEEN. De Ingenieur der Zuiderzeewerken, de heer van Helder, gaat Urk per 1 Juni verlaten en wordt overgeplaatst naar Dordrecht. De mogelijkheid bestaat, dat Ir. Klazema, welke thans de leiding heeft aan de Oostkust, naar Urk komt om hier de leiding der Directie op zich te nemen. DE STEUNUITKEERING TE URK GAAT MINDEREN. De steunuitkeering te Urk wordt thans ge regeld in 3 af deelingen. De regeling A: vanaf 30 April tot 13 Mei 75 van den grondslag; van 14 Mei tot 27 Mei 50 van 28 Mei tot 26 Aug. (dus 13 weken nihil); van 27 Aug. tot 16 Sept. 25 van 17 Sept. tot 18 Nov. 50 van 19 November tot 2 Dec. 75 van 3 Dec. tot 30 Dec. 100 Regeling B: 17 weken 90 2 weken 75 10 weken 50 6 weken 25 9 weken 50% 2 weken 75 en 6 weken 90 Een afzonderlijke regeling is gemaakt voor kuilers met mechanisch kracht. Deze ontvan gen tot 8 April dus 14 weken 100 tot 9 Dec. 35 weken nihil en tot 30 Dec. 100 (3 weken). Over deze steunregeling bestaat op Urk veel ontstemming. De vereenigde visschers- ver. Maas en IJsselmeer zullen aangaande deze kwestie eenige afgevaardigden naar den Minister sturen. GEBOORTEPLAATS TREKT. De bij alle Urkers en oud-Urkers bekende vrouw Hat, welke jaren lang Urk van brand stof voorzien heeft, en zich daarna op Urk ge vestigd heeft, is deze week naar Zwartsluis afgereisd. Bij het naderen van haar einde werd de begeerte, om de laatste levensdagen in haar geboorteplaats door te brengen, haar te machtig, en zij besloot Urk, waar zij zich altijd thuis gevoelde, te verlaten. Dit vertrek gaf groote belangstelling. Voor de laatste maal willen w(j U er op w(jzen, dat, als U voor weinig geld iets zeer bijzonders wilt zien, morgen een gang naar liet H.R.C.-terrein U ge heel bevredigen zal. Daar zullen de Bios Boys de Celluloid Boys uit Amsterdam ontmoeten, onder leiding van den beroemden referee Boekman. De burgemees ter doet den af trap en zoowel voor het verlie zende als het l|i||Jjl winnende elftal is een prijs be schikbaar ge steld, resp. een medaille door Mevrouw Rit meester en een beker door den heer P. v. Twisk. Voor iederen 50en bezoeker(ster) is er door onzen bioscoop-direc teur een pracht van een verras sing ter beschik king gesteld en iedereen, die den uitslag pre- :ies voorspelt heeft een goede kans op: „een jaar gratis naar de bioscoop". Dus nogmaals, Zaterdagmiddag drie uur, offer dan allen een kleinigheid voor de Beatrix-Vereeniging. Teneinde de collectie, welke op Zaterdag 6 Mei a.s. gehouden wordt, aan te bevelen, is hier ter plaatse een Comité van Aanbeveling gevormd. Hierin hebben zitting: G. Ritmeester, Burgemeester; W. de Boer, Wethouder; Mr. Dr. E. v. Bolhuis, Gemeente secretaris; Eerw. Heer J. van Buuren; P. van Dalen, Gem.-Ontvanger; Ds. H. A. Enklaar; Mr. D. B. A. Franken, Fiscaal bij den Zee- krijgsraad; N. Helder; A. J. v. d. Hoeven, Commissaris van Politie; Mevr. Koning; Pastoor A. Koopman; Ds. F. W. J. v; d. Poel; P. A. Smits, Wethouder; Ds. P. J. Smidts; Ds. F. Tollenaar; Pastoor K. A. H. van Veen; P. S. van der Vaart, Wethouder; Pastoor H. J. Verheij. Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat collectanten zich nog kunnen aanmelden hedenavond tusschen 7 en 7.45 uur in het Christelijk Militair Tehuis aan den Kanaal- weg en morgen na 8 uur 's morgens in het zelfde gebouw. Namens het Uitvoerend Comité: W. Braakensiek, Secr. Asterstraat 19. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om den 31sten Mei 1939 per m.s. Sibajak naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Sergt.-tormpmkr. G. Linning en G. Tukker. Kwartiermeesters H. T. Bos, M. Lips, F. J. Smeelen. Korpls. d. marns. G. Verweij, G. van Dijk, B. van Manen, G. van Dijk. Lichtmatrozen T. W. Huisman, R. O. Jans sen, P. Kamp, H. F. Koornneef, A. C. Kop- pendraijer, C. Kraak, D. Krediet, R. de Kreij, G. H. H. Lassooij, J. M. Nieuwenhuize. J. H. Otten, H. C. Radt, A. J. de Reus, M. N. Schijf, J. H. Sinke, A. Epeksnijder. Matrozen 2e' kl. D. Bruinsma, H. J. Daet- man, N. C. v. d. Eist, B. C. Scholten, H. Muileman, G. Salm. Stokers le kl. C. Bikkers, L. Breeuwsma, J. M. Brouwer, P. W. F. van Burik, G. van Geffen, J. C. Hilhorst, F. L. Jansen, H. v. d. Sluis. Stoker le kl. A. J. Luttenberg. Stoker 2e kl. A. H. van Alsté, W. P. C. Arts, J. C. Baetens, H. van Boekhoven, E. J. H. van Bavel, A. K. Knoops, R. Frans, G. A. v. d. Kieboom, J. J. Duran. Lichtmatrozen J. J. Wolhuis, H. Wever, A. J. Wams, J. P. de Vos, A. A. Vonk, W. Ver weij. A. A. van der Veer, M. J. H. v. d. Tas, H. H. Sprengers, A. Speksnijder. W. Snee- looper, J. H. Sinke, M. N. Schijf, G. E. Schotanus. J. M. Rohn, A. J. de Reus, H. C. Radt, J. H. Otten. G. Oosterveen, J. P. Nieuw- straten, J. M. Nieuwenhuize, P. Mühlhaus; N. M. Lindhout, G. H. H. Lassooij, W. F. ia Lau, R. de Kreij, D. Krediet, C. Kraak, A. C. Koppendraijer, H. F. Koornneef, P. Kamp, R. O. Janssen, T. W. Huisman, W. Hoogen- strijd, J. Hooftman, P. J. C. v. Holten, A. den Hollander, A. G. Arts, A. J. Barentsen, W. A. Bastiaan, J. Beckers, C. J. v. d. Berg, A. Bosselaar, A. H. Bruines. P. v. d. Burg, A. H. v. d. Burg, J. L. Crompvoets, S. Delahajje, A. J. Dierckx, J. C. van Eijk, J. F. Feil, J. ft. Franken, M. A. Haring, H. C. Hartman, J. v. d. Heijden, W. Amens. S. P. Baervelt, A. P. Bastiaansen, H. J. v. d. Born, P. Cijvat, N. Coblens, G. v. d. Deijl, C. Goedhart, F. Groe- nenberg, G. L. Hermsen. K. Kuperus, M. Kaij- ser, C. H. Knopjes, C. Kuijt, P. Kostelijk, H. J. Louwers, H. C. J. Mommaas, D. Metselaar, W. Ova. A. Prins. H. G. Recourt. A. de Rui ter A. van Renswoude, H. J. Verhagen, J. A. P. Zaat, P. A. Zijlstra.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5