BKC met één been in de 3e klasse Assendelft met 3-0 geslagen De promotie wedstrijd Helder II- ZFC III Proefwedstrijd NHVB-KN VB elftal HRC 2-Andijk 1 6-0 „Atlas" conserveert „Sporters' Watervogels~Nt Niedorp 1-3 KFC 4-Oudesluis 1 1-2 Wieringerwaard III-JVC II l'2 Sijbekarspel 2-V.C.L II 3-3 Jan van Wees en Blok blonken uit. BKC heeft zich op uitstekende wjjze Tan haar plicht gekweten door de thuis wedstrijd tegen Assendelft met 30 te winnen. Het spel van de vierdeklassers en hun overwicht, dat gaandeweg toenam, wettigden die cijfers volkomen. Assendelft had thuis tegen BKC een grooten indruk gemaakt en er werd tegen de heeren ge ducht opgezien, vooral nu ze voor hun laatste kans hadden te strijden. De bezoe kers stelden echter danig teleur en raak ten zoo achterop, dat de beslissing was gevallen ver voor het eindsignaal klonk. Als kijkspel heeft de wedstrijd dan ook da nig teleurgesteld. BKC in de eerste helft tegen wind reeds de gevaarlijkste, heeft na rust de lakens uit kunnen deelen, zooveel zij maar wilde. De strijd werd eenzijdig, het tempo daalde en het was tenslot e alleen nog maar de vraag met hoeveel BKC zou winnen. Het is duidelijk dat dit spelbeeld niet bij machte was het publiek in een roes van spanning te brengen, ofschoon de schutterij van BKC tot het einde toe zoo aardig in actie bleef dat niet zoovelen ver voor het einde hadden behoeven heen te gaan. Of trok de radio? De ploeg van Assendelft had een nieuwe linkervleugel, waarvan men blijkbaar meer heil verwachtte dan de vorige. Overigens was het elftal ongewijzigd. Men kan moeilijk zeg gen in welke linie nu het zwak zat bij 16 April vergeleken. Uitgesp oken zwak was niemand. Maar het geheel was beduidend minder en wie toen uitblonken waren nu goed zonder meer, zooals rechtsback Winter, rechts binnen F v. 't Veer en rechtsbuiten Ris. Alleen keeper J. v. 't Veer was in pracht vorm. De geest in de A-ploeg hadden we ons an ders voorgesteld. Stond Assendelft hier. voor het laatst, haar dierbaar derde klasseschap te verdedigen? Het zou overdreven zijn om te zeggen dat de bezoekers het wel geloofden, toen het 10 werd voor BKC. Maar „gevoch ten" voor een kentering in den strijd hebben ze niet. Toen Keijzer er 20 van maakte, was de strijd geheel beslist, hoewel er nog 28 min. te spelen waren! BKC heeft uitstekend gespeeld. We geven toe: het is geen salonvoetbal met keurige af gemeten passen van man tot man, maar het is op nut gericht. De rechte weg naar het doel staat de vierde klasser voor oogen en zij weet dat doel vrij behoorlijk te vinden. BKC steunt op een hechte verdediging. Deze behoefde van middag niet in alle opzichten voortreffelijk te zijn om de score blank te houden. Daarvoor had de A-voorhoede thans te kort in den mars. We zeggen „gelukkig", want van Teulingen Hz. was wel terug naar zijn ziekte maar nog lang niet de oude. Steenvoorde heeft zich dan ook wijselijk wat achteraf gehouden en er voor gezorgd dat de gevaarlijke A-rechtervleugel geen kans kreeg om van Van Teulingens's onwennigheid te pro- fiteeren. Het is uitstekend taktisch werk ge weest van Steenvoorde, die zich wonderwel op alle plaatsen laat opstellen. Ook thans nu van Teulingen Hz. terug was keerde hij n.1. niet naar zijn rechtsbuitenplaats terug, omdat linkshalf v. d. Goes afwezig was. De overige spelers hebben goed voldaan. Invaller Keyzer op de rechtsbuitenplaats ook, al was het alleen al om zijn fraai goal, dat de zege tot een feit maakte. Jan van Wees en Blok verdienen echter een bijzondere pluim. De kleine linksbinnen was de beste voetbal ler van het veld en door zijn zwervend bestaan" de ziel van het elftal. Hij be kroonde zijn pracht- wedstrijd met een ju weel van een doelpunt Blok werd zwaar ge dekt en steeds in de gaten gehouden, maar door zijn snelheid en durf was hg zijn be wakers voortdurend te glad af. Hij heeft weer flink geschoten en bracht het eerste goal ter wereld op 'n wijze die niemand hem had verbeterd. De wedstrijd. A. begon met den wind in den rug, maar de eerste aanvallen waren voor BKC. Blok's eerste werk hield al beloften in, want een throughpass van De Schipper, die bijna niet meer te halen was, buitte hij in zooverre nog uit, dat zij een corner opleverde. Wel wist keeper v. 't Veer aan de druk op zijn doel het hoofd te bieden, daarbij goed door zijn backs bijgestaan, toen de eerste tien minuten verstreken waren, was de balans, ondanks het windnadeel, in het voordeel van BKC door geslagen. Het is bij dit eerste gewin niet ge bleven. Jav. v. Wees schoot kort hierna hard tegen de paal. Na 16 min. spelen nam BKC bijna de leiding. Blok schoot tustschen de backs door, de Schipper liep toe, raakte in duel met den ver uitgeloopen keeper, de Schipper schoot op het ,'erlaten doel, maar tergend langzaam rolde de bal precies langs de paal! Even later kan de A-keeper zijn talenten toonen, toen hij een vervaarlijk schot van Jac. v. Wees uit zijn heiligdom stompte. Nadien is Assendelft wat komen opzetten, 't Teruggetrokken spelen van Paardekoper gaf de A-spil gelegenheid zijn voorhoede van ballen te voorzien. Deze wist daar evenwel slecht raad mee en het gevaar dat zij schiep was zeer ge ring. Tauber en van Teulingen Hz. (hoewel nog wat onwennig en lang niet met de oude zekerheid ingrijpend) konden het best redden. Toen een vrij schop wegens hands van Tau ber was weggewerkt kwam. BKC weer aan 't woord. En opnieuw ontsnapte de A-goal op het nippertje aan een doorboring. Blok zette voor en de Schipper kogelde ontzettend hard in, maar de lat bracht de reeds geslagen keeper redding. Nog enkele goede kansen wist BKC zich te scheppen, maar het juiste schot bleef zoek. Door goede opstelling voorkwam Prins dat A's eerste goede aanval, besloten met een kopbal van den midvoor, succes had. De rechtsbuiten Jan van wees der bezoekers op eigen veld toen zoo geducht, wist na een vlotte doorbraak langs van Teu lingen Hz. niet beters af te vuren dan een slap schot in het zijnet. Met een blanco stand kwam de pauze. Merk waardige wijze begon A. het offensief te ope nen tegen wind. Maar reeds na enkele minuten nam BKC het initiatief over, dat ze niet meer heeft afgestaan ook. Nadat Blok, ondanks zijn bewaking gevaarlijk, een soloren met een keihard schot had besloten, hetwelk de keeper fraai keerde, waren de snelle overrompelende aanvallen van de thuisclub niet van de lucht. De strijd was 5 minuten hervat, toen De Schipper een ragfijne through-pass langs de linksback sneed; Blok, als een hazewind rea- geerend, vloog de A.-verdediger voorbij, om speelde taktisch ook de keeper en een laatste tikje was slechts noodig osi de eerste goal tot een feit te maken (10). Een krachtdadige tegenactie van As sendelft, zooals zij dat thuis liet zien, bleef uit en het was duidelijk, hoewel het einde nog verre was, dat B.K.C. de pun ten reeds drie kwart in den zak had. Tel kens en telkens weer kwam B.K.C. terug, gestuurd door Paar- dekooper in goede en Jan van Wees in topvorm. Tien minu ten later werd As- sendelft's vonnis ge veld. Blok en Keij zer trokken er, vlot samenspelen, tus- schenuit, waarop Keijzer met een prachtig schot bin nen de paal doel trof (2—0). De wedstrijd be gint dan in tempo af te zakken. Prins komt bij een vrije Blok. schop nog even ter dege in actie, maar Jan en Jaap van Wees ant woordden direct met harde rake schoten, die van den kranigen A.-doelman het uiterste ver gen. Bij een schermutseling na een corner speelt Blok op Paardekooper terug. Listig schiet hij in den hoek, maar het gejuich van het publiek blijkt zonder reden, want wegens buitenspel van Jan van Wees keurt scheidsrechter Hoek het doelpunt af. „De nachtkaars staat al eenigen tijd te bran den", zooals iemand uit de tribune zeer terecht opmerkt, als Jan van Wees, na zich vrij ge speeld te hebben, met een schitterend schot van een flinken afstand de derde goal scoort (30). In de resteerende twee minuten krijgt A.'s rechtsbuiten nog een kans, 'maar Tauber bezweert op het nippertje het gevaar. Als arbi ter Hoek die, bijgestaan door zijn grens rechters voor feillooze rechtspraak zorgde, affluit, is Assendelft derde klasser af. Wie zal haar plaats innemen? Een levendige kamp. Een gereorganiseerd HRC II plaatste zich in de volgende ronde door een klinkende over winning op de 4e klasser Andijk. Van het oude elftal van Racing zagen wij nog precies 4 spelers, de rest was aangevuld door jonge krachten, hoofdzakelijk uit het vierde elftal. Is HRC II nu weer die gevreesde tegenstan der, neen zoo ver is het nog niet, maar als dit elftal serieus traint onder hun bekwamen trainer, dan worden zij zeer zeker weer in het volgende seizoen, het HRC II, dat een woordje meespreekt in den strijd om de bo venste plaats. Nu dient gezegd, dat Andijk maar een ma tigen indruk achterliet en dat de doelverdedi- ger zeker twee doelpunten had kunnen voor komen. Maar met dat al speelde HRC toch in zekeren zin met de Andijkers, vooral v. Dungen, de l.half van het N.H.V.B.-elftal, als- Nu gingen „the reds" zich toeleggen op een heel goeden wedstrijd. In de voorhoede ontbrak Heijblok en viel de Schipper na tien min. uit, zij werden vervangen door resp. Bijl en C. Bakker. Ondanks de zes doelpunten was de voorlinie nu niet bepaald gevaarlijk, veelal was het te doorzichtig en ook de passes bereikten hun doel maar zelden. De doelpun ten waren dan ook haast allen het gevolg van het stugge doorzetten, want het is een feit, het waren elf jonge, stevige doorzetters, waar het tenslotte van komen moet. Alleen tech- nieuk zegeviert maar zelden. Zooals gezegd, was Andijk verre de mindere en het werk, dat Blankwater kreeg was spo radisch en absoluut ongevaarlijk, echter was het een uiterst sportieve club en alleen daar om al hadden ze wel wat meer verdiend. De wedstryd zelf was, het begin buiten beschouwing ge laten, niet bijzonder aantrekkelijk, tenminste voor den neutralen toeschouwer. HRC was na een kwartier al reeds veel meer in den aanval gekomen en bleef dit in zekeren zin tot aan het einde. Van Dungen kreeg na 16 min. den bal, paseerde heel handig eenige Andijkers, langs den grond ging de bal naar v. Dam en diens voorzet verdween hoog in de touwen, 10. Vier min. later had De Vries met zijn doorzetten succes en het was 20. Wel kwam Andijk nu en dan ook eens in den aanval, maar het was te ongevaarlijk, een schot van verren afstand, waar Blank water natuurlijk geen moeite mee had. Toch duurde het nog geruimen tijd voordat de voorsprong vergroot werd, eerst 5 min. voor het einde der eerste helft gaf van Dam weer zoo'n hoogen bal over den keeper heen in doel (30), hoewel dit doelpunt absoluut bui tenspel was. Kort hierop was het half-time. De tweede helft. Na de rust bracht het windje een nog grooter offensief voor HRC, en reeds na 5 min. had Koster succes, hoewel De Vries een groot aandeel in dit doelpunt had (40). Nu ginge „the reeds" zich toeleggen op „salon-voetbal" en inderdaad constateeren we bij momenten aardige staaltjes van samen spel, maar juist in die periode bleven ook weer de doelpunten uit. Koster viel uit en werd door Dekker vervangen. Het was opval lend, dat het tempo van de nieuwe spelers zoo hoog bleef, want als wij ons niet vergis ten constateerden wij bij de z.g. oudjes als van Dok en Kok reeds een vermoeidheid. Als dan eindelijk Andijk een doelpunt maakte, had de scheidsrechter juist gefloten voor buitenspel. In de laatste 5 min. vonden de roodjes nog tweemaal het net, het vijfde doelpunt kwam van den voet van Bijl, terwijl het zesde tot stand werd gebracht door Dek ker, die gebruik maakte van een halven mis- trap van een der backs. Scheidsrechter Okkerse floot goed. De Zaandammers zegevieren met 32, onder protest. Elf dansende en juichende rood-witten zagen we na afloop van den 2en promo tiewedstrijd van Helder 2 het veld ver laten, als teeken, dat aan de overwinnin- genreeks van de witjakken eindelijk een einde was gemaakt. En juist op een oogenblik voor Helder 2, dat minder wen- schelyk was; want door deze nederlaag kreeg ZFC 3 een puntenvoorsprong, die wel eens beslissend kon blijken voor het verdere verloop der promotie-competitie. Het was weer een echte wedstrijd, waarin duidelijk naar voren kwam, dat er veel van afhing. Beide ploegen spanden zich tot het uiterste in (zonder gelukkig tot excessen te komen), maar fraai spel zagen we slechts zelden. Noch ZFC, noch Helder konden zich verheffen uit deze impasse, die veroorzaakt werd door het vaak zenuwachtige geknoei van hun spelers. Af en toe flitste er wel eens aardig aanvalspel doorheen, maar dat was dan ook alles. Bij Helder viel bij die enkele goede momenten vooral Rottier op, die een goede partij voetbal vertolkte. Overal waar de bal was, was hij te vinden en de manier, waarop hij profiteerde van de hem geboden kansen, was loffelijk. Vooral het eerste doel punt door hem gescoord, was een juweeltje. Spanning en nog eens spanning. Maar de spanning, die den geheelen wed strijd bleef beheerschen, maakte alles goed. Het publiek leefde enthousiast mede, en er werd genoten. De wedstrjjd. Reeds dadelijk na het begin kregen we een Helder 2 te zien, dat ZFC 3 ondanks wind- nadeel geheel in de verdediging terugdrong. Godschalk in samenwerking met van Tonge ren was de eerste, die het Zaandamsche doel in ernstig gevaar bracht, maar Boutense wist hem op 't laatste moment nog den weg te versperren. De witjakken bleven evenwel aan vallen en na pl.m. 10 minuten kwamen deze aanvallen tot positief resultaat. Helder 2 neemt de leiding. Een strakke bal van Voerman kwam mid den tusschen een warreling van spelers te recht. Siersma „trok" tactisch dezen bal te rug naar den toestormenden Rottier, die met een enormen kogel in den linkerbovenhoek zijn club de leiding gaf (10). Tot op dit oogenblik was Helder positief in de meerderheid geweest, maar nu beging de Helder-middenlinie een onvergeeflijke fout. Dadelijk trok men zich terug in de verdediging met als negatief gevolg, dat ZFC over haar depressie heen kwam en op haar beurt Hel der 2 geheel op eigen grondgebied terug drong. Steeds zwaarder werd de druk en hoe de H.-backs ook zwoegden, deze vloed van ZFC-aanvallen moest hen te machtig worden. En dit geschiedde 3 minuten voor het ver strijken van de eerste helft. 2 doelpunten in één minuut. Een corner en een fout van Prins waren de oorzaak van den gelijkmaker en wederom een corner met een falen van Bijl, waardoor drie ZFC-ers den bal in 't doel konden loopen, be zorgden de Zaankanters onverwachts nog vóór de rust een kleine voorsprong. Helder 2 maakt gelijk. In de tweede helft kreeg men aanvankelijk hetzelfde spelbeeld als in de eerste 45 min. te zien. Een vurig eropzittend Helder 2, dat ten koste van alles den gelijkmaker wilde forceeren. Die kwam dan ook, ondanks den muur van spelers, die ZFC al had opgetrok ken. Een corner van Godschalk kwam feil loos voor doel en via Voerman kopte Bijl vol komen onverwachts den bal in den uitersten hoek. Weer neemt ZFC de leiding. Helder 2 bleef nu in de meerderheid, maar... de middenlinie bleef falen, nu werd de ver dedigende taak ietwat verwaarloosd, met als gevolg, dat een uitval van de roodwitten hen het derde doelpunt opleverde, gescoord door hun midvoor met een prachtigen, harden schuiver. En nu begon de laatste phase van de zen interessanten promotiekamp, een phase, waarin scheidsrechter Buntsma zjjn toch al niet overtuigende leiding met een blunder besmette. Want tien minuten na bovengenoemd derde doelpunt, kopte een ZFC-back, in het nauw gedreven door Rottier, dan bal in eigen doel. Doch onder protest van alles wat Helder was (ook één van de neutrale grensrechters had reeds naar het midden gewezen) keurde scheidsrechter Buntsma, dit volkomen zui vere doelpunt af. Het werd een zenuwsloopend laatste kwar tiertje, waarbij in de laatste minuut Rottier nog eenmaal buiten bereik van den keeper... tegen den paal knalde. Toen was het afgeloo- pen. tenminste op het voetbalveld, want de protestcommissie mag achter de groene tafel uitmaken of alsnog de stand gewijzigd wordt in een gelijk spel. Een 61 zege „Sporters", de 4e klasser KNVB-er uit Hoorn, had de 2e ronde bereikt door een groote overwinning op „Strandvogels" (70!), „Atlas" door een moeilijk bevochten zege op Wieringerwaard (21). Beide teams bevochten elkaar gisterenmor gen voor een plaatsje in de 3e ronde om het kostbare kleinood. Het is een match geworden, die aanvankelijk het beste deed hopen en vóór de rust zeker niet teleurstelde, daar Sporters een alleszins waardige tegenpartij bleek en in sommige onderdeelen het spel beter was dan van de thuisclub. Toen echter de bezoekers kort na rust het ongeluk hadden hun doelver- dediger te moeten missen, zakte hun spel als een kaartenhuis ineen en had Atlas gewon nen spel. De wedstrijd. Voor rust had Atlas den schuin over het veld staanden wind in het voordeel, maar dat voor deel was toch niet zoo groot als verwacht mocht worden, want de Horineezen gaven flink partij en hun spil de meest intelli- gente speler uit hun gelederen gaf door goed berekende passen zijn voorhoede telkens gelegenheid tot actief optreden, waarin het combinatiespel zeker te loven viel. Al met al was dit gedeelte zeker wel interessant; Atlas vinniger, Sporters meer weloverwogen. On danks een licht overwicht van A„ waren de kansen toch vrijwel verdeeld. Post c.s. schoten echter beter en de S.-doelman had het dan ook drukker. Toch duurde het nog 32 min eer de A.-rechtsbuiten na een magnifieke soloren zijn club de leiding gaf, nadat juist te voren één der A.-middenspelers den bal uit het door De Ruijter verlaten doel had getrapt. We memoreeren verder nog een keurig op- gebouwden aanval van S„ waarna het leder juist over de lat verdween. Een mistrap van den Hoornschen" linksback, vlak voor rust, is dan oorzaak, dat gepauzeerd werd met een 20 voorsprong voor Atlas. De bal is nauwelijks voor de tweede maal aan het rollen gebracht, of het is de links binnen van A„ die na een mooie schijnbewe- ging, onhoudbaar inkogelt. Sporters komt dan een paar maal sterk naar voren, doch twee maal achtereen wordt van dichtbij in het zij net geschoten. Na 8 min. spelen kan de S.- keeper niet verder spelen en zijn remplacant kan er niet veel van. Dit is het keerpunt in den strijd, de Sporteds verslappen en worden door de steeds enthousiaster spelende Atlas- menschen geheel teruggedrongen. De linker vleugel is op dreef; ondanks een paar „ge heide" gemiste kansen, duurt het niet zoo heel lang of de stand is 50, na 25 min. spelen. De S.-voorhoede krijgt dan even wat meer „lucht", de strijd wordt wat meer open, maar de A.-doelman komt er bijna niet aan te pas. Acht minuten voor het einde scoort Atlas nog eens en dan slaagt S. er in, door middel van den rechtsbuiten, om de „eer" te redden. Al- zoo een mooie 61 zege. Scheidsrechter Augustein leidde de ontmoeting voortreffelijk. Matige vertooning. Geen schut ters b(j Watervogels. Na de overwinning van N. Niedorp op Scha- gen, was, het thans Watervogels, die in N.N. haar meerdere moest erkennen. Hoewel de 13 uitslag geflatteerd is, verdiende N.N. toch volkomen de overwinning. Hun spel was heel wat beter dan dat van Watervogels. De wedstrjjd. Al direct na het begin had Watervogels de leiding kunnen nemen. Bij een snellen aanval schoot Gerritsen juist tegen den uitloopenden keeper aan. Watervogels bleef in den aanval, maar hoe ze het ook probeerden, het resultaat bleef nihil. Na een kwartier spelen is het N. Niedorp, dat de eerste serieuze kans krijgt. Bij een aanval weten zij een corner te for ceeren, welke uitstekend door Peereboom wordt genomen. Prachtig weet Marsman den bal uit het doel te koppen. N.N. zal het nog maals probeeren, het harde schot van Ter Haar gaat juist over. Hierna volgen eenige goede aanvallen van W. Wij zien goede voor zetten van Rensmaag en Koomen, doch de voorhoede weet hiervan geen profijt te trek ken. Na dit offensief komt N.N. sterk opzet ten en volgen goede aanvallen meestal geleid door Faust. Het wordt 01 als men Faust te veel vrijheid laat genieten. Geheel ongehinderd lost hij een hard schot. Kubbe laat het juist voor de voeten van den toestormenden Ter Haar vallen, die hem geen schijn van kans geeft, 01. Als scheidsrechter J. L. Augustein een zui ver buitenspelgeval over het hoofd ziet is het Peereboom, die daarvan profiteert en den stand op 02 brengt. Zoo heeft Watervogels, na meer in den aanval te zijn geweest, 10 min! voor de rust een 20 achterstand. Het werd haast 03. De paal echter keert het harde schot van Faust. Na de rust blijkt, dat N.N. haar voorsprong gaat consoli- deeren. Zelfs rechtsbuiten Peereboom is de verdediging gaan versterken. Dat N.N. de kunst van verdedigen verstaat, blijkt wel uit het feit, dat zij de stormloopen, die steeds door W. ondernomen werd, het hoofd weet te bieden. Hoe W. dan ook schiet of kopt, de stand blijft onveranderd. Al dient gezegd te worden, dat keeper Bakker wel eens wat erg fortuinlijk was. Tegen het einde worden de aanvallen wat minder en is het N.N., dat zelf weer aanvallenopzet en zoowaar met succes Uit een duel tusschen Ter Haar en een W- back rolt de bal tergend langzaam in het doel (0—3). Een minuut voor het einde weet Wa tervogels nog de eer te redden door Van Vel sen, die eindelijk keeper Bakker met een zui ver geplaatst schot weet te passeeren. Hierna floot de scheidsrechter het einde en is W den bekerdood gestorven. UalmardicAe. £icAaamAx>nUvMxti^ üoudt Uw. qzut qzyxid Na den aftrap zijn direct de Zaankanters in den aanval, goed gesteund door de half-ünie. Het schieten laat veel te wenschen over. Alleen een schot van Engel is zuiver gericht. Dan is de beurt aan de „Rest". Goed opge zet door Spierenburg en besloten met een schot van de Jong, hetwelk over gaat. De aanvallen van Z. worden wel iets beter afgewerkt. Toch valt een doelpunt aan de andere zijde. Sanders krijgt den bal, zet keurig voor, naar Pirard, deze weer door naar San ders, welke doelpunt, 10. Direct zitten de Zaankanters voor het doel van Brouwer en zoo heftig, dat tenslotte Göbel gelijk maakt. De tweede helft. Direct zien we de „Noordpunters" in den aanval, de Jong maakte den bal vrij, geeft door naar Spierenburg en deze zet Hamstra aan het werk. Hamstra zet voor en onhoud baar voor den doelverdediger schiet Pirard no. 2 in de touwen, 21. N.-H. komt er nu steeds beter in; weer een aanval, deze strandt op buitenspel. Zeer snel wordt er nu gespeeld. Dan moet de N.-H.. achterhoede handelend optreden. Slikker redt op de doellijn, en even later moet Brouwer in de bres springen. Het succes valt wederom aan den anderen kant. Pirard omspeelt de zwarte backs en in het uiterste hoekje ver dwijnt de bal, (31). Er volgt een verwoede stormloop van „de Zaan", de backs redden, doch de volgende aanval heeft meer succes (32). De Zaankanters hebben er nu zin in. Twee maal moet de Alcm. V.- doelverdediger han delend optreden, hetwelk hem goed afgaat. Even voor het einde beslist een doorbraak van N.-H. den wedstrijd. Sanders werkt, ge holpen door een Z.-back, den bal in het net (4—2). Hiermede kwam het einde van dezen nut tigen oefenwedstrijd. Oudesluis speelde voor de kampioenscom petitie den eersten wedstrijd in Koog aan den Zaan tegen het 4e elftal van de groote Koogsche, de club van Jackie Curtis. O. had het genoegen dezen eersten strijd met 21 te winnen en zeer zeker verdiend. Zelfs met wat meer geluk had de uitslag nog wel grooter kunnen zijn. O. stoorde zich niet aan het beruchte KFC-systeem, wat weer duidelijk gedemonstreerd werd, maar speelde een spelletje, waar KFC niet op verdacht was en K. kreeg dan ook geen voét aan den grond. O. zal als zij zoo doorgaat een goede kans maken voor de bovenste plaats. Over den wedstrijd het volgende: Alvorens getosst wordt, huldigt de O.-aan voerder zijn collega met het gebruikelijk bloemetje ter gelegenheid van hét behaalde kampioenschap. Met een drie cheers voor beide elftallen eindigt hij zijn speech en laat scheidsrechter Duijsen tossen en verkiest de K.-aanvoerder voor den wind, die recht over het veld staat, te spelen. Het is eerst wat verkennen en aan weerskanten wordt er nog wat geprutst, maar allengs komen de ploe gen er beter in. De eerste aanvallen zijn voor K., meestal geleid door den midvoor. Maar de hechte O.-verdediging, die dezen keer weer haar kunnen toonde, gaf geen krimp. Na een kwartier spelen komt O. los en eenige goede aanvallen worden opgebouwd, waarvan er een met succes wordt ondernomen, want de mid voor krijgt bij een scrimage den bal te pak ken en onhoudbaar verdwijnt de bal in het K.-doel, 01. Dat is K. te erg en zij komt verwoed opzet ten en vijf minuten later is de stand 1—1 als de rechtsbuiten van een misverstand profi- teerd; zijn voorzet belandt bij den vrijstaan- den linksbuiten, die zijn kans ziet en den bal in het leege doel deponeert. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld met O. iets gevaarlijker in den aanval. Het kan dan ook niet uitblijven als de O.-linkhalf den bal keurig voor doel plaatst en de O.-midvoor met een prachtig diagonaal schot den K.- keeper geen schijn van kans geeft, 1—2. Groot is de vreugde in het Dosko-kamp. Met een half uur spelen is alles tenslotte mogelijk, maar de O.-menschen werken dat het een lieve lust is en komen er steeds beter in. Even later weer een goede aanval, besloten met een prachtige pass van middenvoor naar rechts binnen, maar via het been van den K.-keeper scheert de bal den paal aan den verkeerden kant. De corner die hierop volgt levert niets op. Meteen gaat K. ten aanval en begint de zaak eenigszins te forceeren, maar de backs van O. redden ten koste van een corner, die weer afgeslagen wordt'. K. speelt nu alles op alles, maar vecht nu tegen haar eigen systeem, wat O. goed had bekeken, want er was geen doorkomen aan. Na nog wat wederzij dsche aanvallen fluit scheidsrechter Duijve, goed bijgestaan door de neutrale grensrechters mit en v. d. Weide, het einde en heeft Dosko maakt°eCl be^in de kampioenscompetie ge' JVC 2 heeft dezen wedstrijd verdiend ge- onnen; zij was, vooral na de rust, sterker. t ,!';r'ng'erwaard 3 nam, door toedoen van Jn. Wit de leiding (1—0), vijf minuten later wisten de Julianadorpers den stand, met een, o.i. off.-side-goal, gelijk te maken, door ver- Keerde opstelling der W.w.-verdediging, et gelijken stand ging de rust in. Ha de thee slaagde keeper Rezelman er et ,ln> een hard schot van de JVC-voorhoede InJ?'Jn macht te krijgen (12). Met een sterk aanvallend JVC en een spo radisch W.w.-elftal, verliep de verdere strijd. i i?60 de scheidsrechter, die bevredigen» ei de, het einde blies, was de stand nog steeds 12. Het is voor de VCL-reserves geen gemak* J ,e wedstrijd geweest te Sijbekarspel, maar nochtans hebben ze het er goed afgebracht- Het was overigens geen prettige wedstrijd- met name heerschte er in beide kampen noga' eens verschil van meening omtrent de beslis smgen van den scheidsrechter. Toen VCL vo gens de regelen der kunst een doelpun coorde en dit niet werd toegekend, üoP maat wel over! Maar jongens niet getreurd, het resultaa mag er toch nog wezen!

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8