8 goederenwagons vernield DE WERELD op Indië Bosch en heide in brand Twintig arbeiders gewond Straatmuzikant vindt tien mille Hongarije vriend der spilmogendheden Tsjccho Slowakije steeds meer ver-Duitscht Helium in Hongarije? Postvlucbten in weinig woorden vaart uit Ernstige treinbotsing in de hoofdstad Arbeiderstekort in Duitschland nijpend Een witboek over Palestina verwacht OORZAAK: VERKEERDE WISSEL STAND. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn op het nieuwe rangeerter rein in Amsterdam-Oost twee goede rentreinen niet elkaar in botsing ge komen. Er ontstond over een afstand van ongeveer 100 meter een groote ra vage, beide locomotieven kregen aan de voorzijde groote schade, in totaal ontspoorden vijftien wagons, terwijl acht. van deze wagens zoodanig in el kaar werden gedrukt, dat zij niet meer bruikbaar zijn. Persoonlijke on gelukken gebeurden gelukkig niet. Ooorzaak: verkeerde wisselstand. Het was ongeveer half drie 's nachts, dat uit de richting Hilversum een goederentrein naderde. Hij reed met een voor goederentrei nen normale snelheid. Op het rangeerterrein, dat zich bevindt ten zuiden van de Kruis- laan in de Watergraafsmeer, stond op een aangrenzend spoor een andere goederentrein, die op het punt van vertrek stond en ook in de richting Hilversum zou gaan wegrijden, zoodra eerstgenoemde trein was gepasseerd. Door een verkeerden wisselstand echter kwam de uit richting Hilversum naderende trein op liet spoor van de wachtende groep wagons. Een botsing was nu niet meer te voorkomen en met een hevigen klap, die tot in wijden omtrek hoorbaar moet zijn geweest, botsten beide locomotieven tegen elkaar op. Er ontstond een geweldige ravage. Adjjt groo te goederenwagons van den trein, die op het verkeerde spoor waren gereden, werden vol komen in elkaar gedrukt en zij lagen schots en scheef door elkaar. Enkelen waren ge heel v. 't onderstel afgerukt en waren negen tig graden omgedraaid, weer andere wagons waren gekanteld of waren geheel onder voor gaande en eveneens vernielde wagons verdwe nen. Deze groote ravage was het gevolg van het feit, dat de trein, waartoe deze wagons behoorden, met vrij groote snelheid had ge reden, waardoor de druk van achteren zoo groot was geweest, dat de wagons vlak ach ter de locomotief als harmonica's werden ingedrukt. Vrachtgoed verloren De stilstaande trein kreeg veel minder schade wel ontspoorden van deze groep wagens in totaal zeven wagons, doch de ma- terieele schade, die hierdoor ontstond, was van minder beteekenis en zij kan weer wor den hersteld. Beide goederentreinen waren geladen met stukgoederen. Het vrachtgoed in de acht vernielde wagons is uit den aard der zaak verloren gegaan, terwijl ook het vrachtgoed in bijna alle andere wagons van beide treinen meer of minder beschadigd is geworden, een nauwkeurig onderzoek daar omtrent zal nog moeten worden ingesteld. Ook sporen vernield. Doch niet alleen de twee goederemtrei- nen, ook het spoor, waarop de botsing ge beurde, werd over een afstand van circa 100 meter volkomen verwoest. - Het bedienend personeel werd wel is waar door elkaar gegooid, maar gewond werd er gelukkig niemand. Zondagmorgen verscheen een opruimings- ploeg uit Utrecht ter plaatse, die o.m. de grootste stoomkraan had meegenomen, waarover de Spoorwegen beschikken. Wat de oorzaak betreft vernamen wij nog, dat de verkeerde wissel stand een gevolg is geweest van een vergissing, die in de wacht post Watergraafsmeer Oost heeft plaats gehad. De spoorwegautori teiten stellen uit den aard der zaak een nauwkeurig onderzoeik in. De uit de rails gewipte en beschadigde wagons werden in den loop van den Zon dag naar het stationsemplacement de Riet landen versleept, terwijl de grondig ver nielde wagons op open wagens werden geheschen, waarna zij eveneens werden weggevoerd. Het zal echter nog geruiimon tijd duren, voordat de toestand weer nor maal is, want in het vernielde gedeelte gedeelte spoor zaten een aantal wissels, die natuurlijk ook onbruikbaar zijn ge worden. Op verschillende plaatsen in ons land. Gistermiddag heeft op „Heumensoord" te Nijmegen een tamelijk zware bosch- en heidebrand gewoed. Een paar H.A., toebe- hoorende aan de gemeenten Nijmegen en Mook zijn door het vuur geteisterd. De brandweer uit Nijmegen heeft bij het blusschen assistentie verleend. De oorzaak van den brand is niet bekend. Ook is gistermiddag tegen 2 uur een boschbrand uitgebroken in het Iroschter- rein van de landbouwkolonie Ncd. Mct- tray te Eefde gemeente Gorsel. De brand weer uit Zuilen was spoedig ter plaatse. Ook de burgemeester van Gorsel, de héér R. Wenthdt, was aanwezig. Met de hulp van omwonenden en de jongens van Met- tray werd erger voorkomen. De schade bleef beperkt tot ongeveer een halve hec tare. De oorzaak van den brand is onbe kend. Té Mook is Zaterdag 15 H.A. jong bosch in de buurt van Mook verloren gegaan. Militairen en burgers wisten het vuur te stuiten. Het aangrenzende Rijkswoud kon, dank zij tijdig ingrijpen, worden gesipaard. Stuurstang van auto brak. Zaterdagavond is op den Denekamper- straatweg nabij Oldenzaal een ernstig ver keersongeluk gebeurd. Een autobus van de garage Boerrigter uit Overdinkel, welke arbeiders, die op fabrie ken te Nordhorn in Duitschland werken, naar huis vervoerde, is op de zware helling op den weg nabij Oldenzaal, tengevolge van het breken van de stuurstang tegen een boom gereden. De bus werd totaal vernield. Van de inzittende" arbeiders, werd een twintigtal min of meer ernstig ge wond. De chauffeur van de bus bleef ongedeerd. Enkele der meest ernstig gewonde arbei ders werden naar het ziekenhuis te Olden zaal vervoerd, waarna allen op twee na, later met een andere bus naar hun woon plaatsen zijn vervoerd. De 2 personen, die in het ziekenhuis moesten blijven liepen een zware hersenschudding op. De slachtoffers zijn allen fkomstig uit Losser en Overdinkel. De verongelukte bus is later per kraanwagen weggesleept. De pot verteerd ln donker Am sterdam Vrijdagmiddag verloor de jongste bedien de van een groote firma aan de Heerengracht te Amsterdam een van vele roode lakzegels voorziene enveloppe, inhoudende een aan tal waardepapieren en bankbiljetten. Het be drag, dat deze bankbiljetten vertegenwoordig den, was in totaal f 10.000.De jongen had deze enveloppe van het postkantoor gehaald. De afstand van het hoofdpostkantoor naar het gebouw, waar de firma is gevestigd, bedraagt slechts enkele honderden nieters, doch hoewel de jongeman onmiddellijk te rugwandelde, was en bleef de enveloppe on vindbaar. Zaterdagochtend werd de opengescheurde enveloppe echter bij de Nieuwe Kerk gevon den; de inhoud was verdwenen. Inmiddels had de politie de waar schuwing ontvangen, dat een arme straatmuzikant in donker Amster dam zoo ongelooflijk veel geld uit gaf, dat men moeilijk kon aannemen, dat, dit geld met muziekmaken was verdiend. Het kostte de rechercheurs nu niet veel moeite den muzikant op te spo ren. Zij vonden f8000.op hem; de overige f 20C0 had de muzikant in 24 uur tijds opgemaakt. Gebleken is dat de man de enveloppe in de Raad huisstraat had gevonden. Toen hij gearresteerd werd, stak de man in kearige kleeren. Alvorens zijn tocht door de café's en allerlei obscure gelegenheden aan te vangen, had hij zich eerst keurig la ten aankleeden. De rest van het geld ver dween aan Wein, Weib und Gesang Twee vrouwen en een map uit de omge ving van den Zeedijk, die Zondagmorgen werden aangehouden, omdat zij de laatste 24 uur in het gezelschap van den muzikant hadden vertoefd en geweten zouden hebben, dat hun zoo royale gastheer niet eerlijk aan het geld zou zijn gekomen, zijn Zondagmid dag weer op vrije voeten gesteld. De tegen hen ingebrachte beschuldiging bleek niet juist te zijn. De oneerlijke vinder is uit den aard der zaak ingesloten. Echter ook vriendschappelijke gevoelens jegens Polen. De Hongaarsche minister van buitenland- sche zaken Csaky, heeft gistermiddag een rede gehouden, waarin hij o.m. verklaarde dat Hongarije zoo noodig met geweld zijn onafhankelijkheid en zijn integriteit zou verdedigen, zoo er een volk mocht zijn, dat dwaas genoeg was om het te bedreigen. CZAKY. Voortgaande zeide Csaky: daar ik de vreedzame bedoelingen van Duitschland ken, wil ik slechts noode nogmaals verklaren, dat het bevriende rijk de Hongaarsche grens als heilig beschouwt En, zoo voegde de minister er aan toe, rijkskanselier Hitlcr is niet gewoon, met zijn woord te spelen. Vervolgens sprekende over de belangen die Hongarije met de spilmogendheden verbin den, zeide spr.: onze wegen zijn in tal van opzichten gelijk. In verband met het vol gen van dezen gemeenschappelijken weg vragen wij niets en behoeven wij niet aan buitenlandsche deuren te kloppen. Geschenken zijn niets waard en niets is duurzaam dan onze eigen plannen, die wij met eigen hand en hart verwezenlijken. Ten aanzien van de bevriende landen zeide Csaky: onder vrienden versta ik in de eerste plaats de spilmogendheden op welker beproefden steun wij kun nen rekenen. Tot hen reken ik ook Polen, dat ik mijn oprechte wen- schen zend, opdat het den weg moge vinden van de ontwikkeling van de macht en den vrede, met waarbor ging van de nationale eer. Csaky sprak verder den wensch uit, dat met geduld en volharding vriendschappelij ke betrekkingen niet Joegoslavië zouden worden geschapen en dat er een tijdperk van ontspanning, of zelfs van begrip in de be trekkingen met Roemenië zou komen. Tenslotte verklaarde Csaky, dat het den eensgezinden wensch van het Hongaarsche volk, is, culturecle en economische betrek kingen aan te kweeken met de groote mo gendheden in West Europa, die, naar hij zeide, veel aan den toestand in Midden- Europa kunnen verbeteren. Zullen de Duitschers in het buitenland moeten terugkeeren? Een hooge ambtenaar der organisatie voor oeconomische aangelegenheden der nationaal-socialistische partij, heeft op een congres van bedrijfsleiders uit het district Middcn-Elbe verklaard, dat er in Duitsch land een tekort is van ongeveer 2 millioen arbeiders en ander personeel om te voldoen r.an de behoeften van het bedrijfsleven. Hij verklaarde, dat men de reservewerkkrach ten zou kunnen mobiliseeren door Duitschc specialisten, die zich nog in het buitenland bevinden, te laten terugkomen. Ook zou een meer doeltreffend gebruik moeten worden gemaakt van werkkrachten. Indien de lietrokkenon niet vrijwillig hun mede werking zouden verleencn, zou met de noodigc gestrengheid moeten worden op getreden. Als voorloopige maatregel Pa lestina onafhankelijk. De publicatie van een witboek, dat oplos sing zal moeten brengen voor 't Palestijn- sche vraagstuk zal, naar uit goede bron be kend wordt, op 17 Mei a.s. geschieden. De groote lijnen ervan zullen per radio bekend gemaakt worden, terwijl Macdonald er in het Lagerhuis een verklaring over zal afleggen. De regeling zal slechts van voorloo- pigen aard zijn en voor een over gangstijd gedurende welke in Pales tina een onafhankelijke souvereini- teit zal worden gevestigd. Deze pe riode van tien jaren zal twee stadia hebben. Na vijf jaren zullen nieuwe be sprekingen worden gehouden over de werking der instellingen en zal de defitieve grondwet worden uit gewerkt. Tezelfder tijd zal de Engelsche regeering zich bevrijd voelen van haar verplichtingen met betrekking tot de vestiging van een Joodsch nationaal tehuis. Zij zal dan den volkenbond verzoeken haar van het man daat te ontheffen. In de tusschenperiode zullen de Palestij- nen, geadviseerd door Engelsche directeu ren, de regeeringsdepartementen leiden. Het staatsbeheer blijft toevertrouwd aan een hoogen commissaris. Men weet, dat het witboek voorziet in de toelating, gedurende de eerste periode, van 75.000 Joden. Dit aantal sluit in het contingent van 25.000 wier toelating be schouwd moet worden als een bijdrage van Palestina tot het vraagstuk der politieke vluchtelingen. Joden ontevreden. Op een conferentie van de zionistische fe deratie heeft prof. Brodetsky, de Britsche zi onistische leider, een redevoering uitgespro ken, waarin hij zeide: „Wij verwerpen de Britsche politiek, die ten aanzien van Pales tina wordt overwogen, omdat die politiek de Joodschc minderheid in Palestina zal onderwerpen aan de genade van de Arabi sche volgelingen van den Moefti, die ver antwoordelijk zijn voor de terreur en die be loond zullen worden met posities in de advi seerende en uitvoerende staatsraden. Het Joodsche Volk, zoo zeide hij, zal niet rus ten tot het tegenwoordige politieke pro gram der Britsche regeering is opgeheven. Arbeiders en kostbaar materiaal naar Duitschland. In strijd met de verzekeringen, die gege ven zijn door de rijksregeering aan oud-mi- nister Chwalkowski. schrijdt de vcr-Duit- sching van de Tsjechische autonome be stuurslichamen snel voort. Het aantal Duit schers dat aangesteld is in de verschillende Tsjechische bestuurslichamen óp gebied van Bohemcn en Moravië bedraagt ongeveer 20.000. Vooral zijn zij aangeleid bij de poli tie en het financieel beheer. De Tsjechische bestuurslichamen werden gedwongen hun voornaamste bureaux ter beschikking te stellen. Vele Tsjechische arbeiders wor den naar Duitschland gezonden. In verband met het zenden van Tsjechi sche arbeiders naar Duitschland hebben tal rijke industrieele ondernemingen in Bohe- men en Moravië gebrek aan geschoolde ar beiders. Tot dusverre zijn 20.000 geschoolde Tsjechische arbeiders naar Duitschland ge zonden. Met het oog op het weghalen naar Duitsch land van kostbare machines en industrieele installaties zijn industrieele Tsjechische kringen van meening, dat een dergelijk op treden een desindustrialisatie van het land met zich mede zal brengen en een verar ming van Bohemen en Moravië. Kostbaar materiaal voor Duitsch land. Het is mogelijk dat in Hongarije bij de grens van Roemenië, helium zal worden gevonden, het gas, dat Duitschland noodig heeft voor zijn Zeppelins. Reeds vele jaren is de bevolking van dit gebied gewoon diepe putten te boren, waar uit zij gassen putten voor verwarming en verlichting. Men veronderstelt thans, dat hier ook helium zal worden gevonden en deskundigen zullen een onderzoek hiernaar instellen. Vertrek van Singap. 14 Mei Athene 14 Mei Jodhp. 14 Mei Jodhp. 14 Mei Athene 14 Mei Torenvalk (heenreis) Wielewaal (terugreis) Oehoe (heenreis) Zilverreiger (terugreis) Pelikaan (heenreis) G'er Isingap. 14 Mei (terugreis) I Aankomst te Band. 14 Mei A'dam 14 Mei Rang. 14 Mei Basra 14 Mei. Basra 14 Mei. Rang. 14 Mei Woensdag overwinningsfeesten in Burgos. Woensdagavond a.s. zullen in alle Spaan- sche steden de overwinningsfeesten be ginnen. Robert Taylor gehuwd. De filmspeler Rq. bert Taylor is met de filmactrice Barbare Stanwyck in het huwelyk getreden. Slowaaksche jeugd al-Duitsch. Volgens berichten in de Duitsche pers zal de jeugd van de Duitsche minderheid in Slowakije voortaan georganiseerd zijn naar model van de Hitlerjeugd. Duizend Britsche vliegtuigen per maand. - Volgens de „Evening Standard" zal de maandelijksche vliegtuigproductie in En geland over zes weken de duizend over schrijden. Dit getal van 1000 per maand wordt, aldus het blad beschouwd, als het maximum van de productie, die de Duit schc industrie kan bereiken. Poolsche pastoor moet Duitschland uit. De Poolsohe pastoor van Krasnoleka So- chaczewski, heeft order gekregen binnen vier dagen Duitschland te verlaten. Deze uitwijzing heeft onder de bevolking groote verontwaardiging gewekt. Prins Regent Paul weer thuis. Prins Paul van Joegoslavië is in Florence verwelkomd door den kroonprins, graaf Ciano e.a. Hieö na zijn de Prins en prinses Olga te mid dernacht naar Belgrado vertrokken. Tweeduizend S.A.-mannen naar Dantzig. Uit Dantzig wordt gemeld, dat daar giste ren 2000 S A-man nen zijn aangekomen uit Oostpruisen 'om deel te nemen aan het groote défilé van nationaal socialistische formaties, dat vandaag gehouden wordt. Onbekenden hebben voor de tweede maal de ruiten van den Poolschcn boekhandel) Buch in Dantzig vernield. De Poolsche commissaris zou bij den staat van de vrije stad een protest hebben ingediend. Uitgever van een anti-Duitsch boek onb voerd. De uitgever Pulman, de echtge noot van de omgekomen aviatrice Amelia Earhart, die in den afgeloopen nacht uit zyn woning te Los Angcles verdwenen was, is door de politie teruggevonden in een in aanbouw zijnd huis te Bakcrsfield op 100 kilometer van Los Angelos. Volgens zijn verklaringen is hy ontvoerd door twee mannen, die Duitsch spraken en van hem wilden weten, wie de schryver was van het bock. „De man, die Hitier doodde", dat door Putman is uitgegeven. Hij slaagde er in, aldus het Hsbl., hen er van te over tuigen, dat hij den naam van den schrijver niet kende. Frankrijk eert Jeanne d'Arc. In geheel Frankrijk is het feest van Jeanne d'Arc, de nationale Heilige, gevierd. Te Parijs werd de traditioneele optocht gehouden. Troepen en patriottische vereenigingcii marcheerden voorbij het ruiterstandbeeld van Jeanne d'Arc op de Place des Pyra- mides, waar minister-president Daladier met tal van autoriteiten had plaatsgeno men. Ook in Polen is het feest van de bescherm heilige van Frankrijk met grooten luister gevierd. Te Warschau werd in de garni zoenskerk een plechtige mis opgedragen, welke door Poolsche en Fransche autori teiten werd bijgewoond. Italianen krijgen weer tarwebrood. D0 Italianen krijgen weer zuiver tarwebrood, in plaats van het mengsel van tarwe niet mais. In Mei van het vorige jaar werd een schrale tarweoogst verwacht en derhalve werd bepaald, dat het meel voor het bak ken van brood met 20 procent mais moest worden gemengd. Later werd dit percenta ge verminderd tot 10 procent. Men ver wacht thans een hetere oogst, zoodat het menggebod is opgeheven. FEUILLETON. Ethel M Del 15. Nee, zei Rolfe. Er is immers een brug. Ik zal jou of miss Stark gratis over zetten zoo vaak jullie wilt... als je tenminste niet geeft om wat natte verf. Be'inda lache. Je zult het nog met den schipper aan den stok krijgen, als je niet oppast. Ik heb alles gehoord van gisteravond. Iedereen had het erover. Ze lachten zich half dood. Jammer dat ze niet wat beters hebben om over te praten, meende Rolfe. Ik kan niet zien wat er voor belachelijks aan is. Jij misschien niet, ei Belinda. Het zijn altijd de toeschouwers, die de grootste lol hebben. Op dit oogenblik verwijderde Julie zich van hen beiden in de richting van Honeyballfarm. En Rolfe Britton keerde zich tot het meisje naast hem met iets in zijn blauwe oogen, 'at haar onwillekeurig de hare deed neer slaan. Hij sprak op een wijze, als ze nooit tevoren van hem gehoord had. Je doet beter met lachen op te houden, zei hij, jij en je vrienden in „De Zwarte Zwaan". Ze zullen het wel uit hun hoofd laten te lachen, waar ik bjj ben. Ze weten best, dat ik hun de tanden uit de mond zou kunnen slaan. En ik zél dat doen, als ze het wagen om héér te lachen. Vertel hun dat alsjeblieft, als je ze weer ziet. Hij draaide zich om en ging weg over de vlakke steenen van de pier. Belinda keek hem na, met half geopende mond. Ze lachte niet meer en wendde zich met een ruk om. Julie keerde vastbesloten terug op hot kleine domein van Honeyballfarm als iemand, die weet wat hem te doen staat. Ze ging rechtstreeks naar de keuken, waar ze Emily Prawle op haar knieën vond liggen, druk bezig den vloer te schrobben. Julie sprak haar resoluut aan. Is kapi tein Stark nog huis? Ik wou hem spreken. Emily ging op haar hurken zitten en veeg de een vochtigen haarsliert weg van haar gezicht. Hij zal wel in het observatorium zijn. Maar ik zou je niet raden hei daar op te zoeken. Hij is niet bepaald in een goed hu meur vanmorgen. Julie stoorde zich niet aan dezen raad. Als ze zich al ongerust voelde, dan liet ze er toch niets van merken. Door een lange en donkere gang vond ze tastend den weg naar de deur aan het eind. Ze klopte tamelijk hard. Een gegrom was het eenige antwoord. Ze vond den knop en draaide dien om. Het licht, dat van alle zijden binnenviel, verblindde haar een oogenblik, maar weldra onderscheidde ze de gestalte van Reuben Stark, gezeten in zijn ouden, rieten stoel, den telescoop voor het oog. Zoodra hij haar ontdekte, knepen zjjn oogen zich samen en kregen een kwaadaardige uit drukking. Wel? snauwde hij haar toe, wat kom jij doen? Ik zou u graag even willen spreken, zei Julie heel rustig en duidelijk. Ze deed een stap naar voren. Ik wou graag weten, wat ik hier moet doen, Is het de bedoeling, dat ik als vw dochter behan deld zal worden? Hij keek naar haar van onder zijn ge fronste wenkbrauwen. O ja, zeker, zei hij. Ik zal je heelemaal als dochter behan delen. Ik zal je over de knie leggen en een pak slaag geven, als je je niet behoorlijk gedraagt. Julie's gezicht vertrok even, maar ze bleef op haar stuk staan. Wanneer u wilt, dat ik als uw dochter optreedt, veronderstel ik, dat ik zal moeten toezien op het huis en de bedienden... om zoo te zeggen de huishouding zal besturen. Reuben wendde zich met een vloek om in z(jn stoel. Je zult niets van dien aard doen. Je bent minderjarig. Je hebt eenvoudig te doen, wat je gezegd wordt. Ik ben niet van plan de slaaf te zijn van die vrouw in de keuken, antwoordde Juli. Ik neem van haar geen bevelen aan. Als ik de huishouding doe, zal het net anders om zijn. Ik moet zeggen, riep Stark uit, dat je je heel wat verbeeldt. Je zult dit wel en je zult dat niet en je bent nog geen vier entwintig uur in huis! U verwacht toch zeker niet, dat ik niets doen zal —viel Julie hem driftig in de rede. Er is een massa te doen in een huis als dit! Het ziet er afschuwelijk uit. Alles is even smerig en schunning. Zie nu dien stoel eens waar u in ziet. Het vulsel komt er overal doorheen En nou moet het maar uit zjjn! don derde Reuben. Het is goed genoeg voor ons en jij zult het ook goed genoeg moeten vinden. En jou de huishouding laten doen' Ik zal wel wijzer zjjn! Je zult werken onder Emily, of je het prettig vindt of niet En als je niet werkt, zul je ook niet eten Het lijkt er veel op, of ik heelemaal niet te eten zal krijgen, zei Julie. Maar ik ben niet van plan dat te verdraeen Als n wilt dat ik hier blijf, zult u me behoorlijk te eten moeten geven. Ik wil een middagmaal hebben als iedereen... al zou ik ervoor naar De Zwarte Zwaan" moeten gaan er^u later de rekening sturen! Met die woorden draaide ze zich om ging de kamer uit. Ze kwam met hoogopge' richt hoofd in de keuken terug. Emily wa' juist klaar met schrobben en liet het vuil® water wegloopen door een goot bij de achte1" deur. Wel? zei ze zuur, den RapiteW gesproken Jawel, zei Julie, en ik kom om praten over het middageten. Er wordt nu niet gegeten. Je zult moe4 ten wachten tot vanavond. Nee, zei Julie, dat ben ik niet van plan. Ze sprak zonder eenige drift, m&a vastbesloten. Ik ga iets eten en ik de'1 dat het u ook goed zou doen. Wilt u alstublief binnenbrengen .„t Ik zei Emily, alsof ze meende ni« goed verstaan te hebben. Ja, waarom niet? Dan zal ik onder"1, de tafel dekken. Het is niet mijn bedoeling extra werk te bezorgen en Ik wil graag ni helpen. Er is geen eten in huis, zei koppig. Dat geloof ik niet, We hadden vanlïl® gen havermout. En er moeten eieren zijn spek of zooiets. Er is niets, zei Emily, en pl®" haar handen op de heupen. Ga zelf m kijken. (Wordt vervolg'"

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2