m vim TARZAN II INI iDE DLIFANTS- MANKIN DWS-Achilles 5-1 Beschadig mij niet Gebruik i Valetti winnaar vaart uit DOOR EDQAR RICE BURROUGHS OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN Twisk-Oudesluis 0-1 Schagen comb.-Werkdorp Nieuwersluis 2-1 AMelleA Regionale wedstrijden te Zaandam De C. C. S. A- voor 1939 gestart WidAMJtwn, De ronde van Italiè: Frankrijk-China E t h e I M. Dell 33. De gidsen waren standvastig. Zy weiger den de vallei door te gaan, waar, naar ze zei den, vreemde blanke mensen hen gevangen zouden nemen en hen voor de leeuwen gooien. „Laat ons teruggaan," stelde Gonfala voor. „Wat zou het voor nut hebben, Spike? Als je gedood wordt zal de diamant Je geen goed kunnen doen". Spike mopperde in zichzelf, terwijl het meisje vervolgde: „Als je mij vei lig bij mijn vrienden terugbrengt, weet ik ze ker, dat ze je de diamant zulen laten houden" De man schudde zijn hoofd. „Daar komt niets van in. Als ik een van beiden moet opgeven, zal ik eerst de diamant opgeven. Maar ik wil ze beiden hebben!" En zo vervolgden ze hun tocht zonder de gidsen in deze ondoor dringbare wildernis. Drie dagen later volgden ze een tamelijk breed pad door het bos, toen een van de zwarten plotseling stilhield, luis terde en naar iets wees. „Daar komen men sen!" fluisterde hij. Spike schrok ervan. Mis schien waren dit de ongastvrije mensen, waar de gidsen bang voor waren, de mensen, die hun gevangenen voor de leeuwen gooiden. „Hier hier heen," riep Spike zacht. „Hier is een smal pad, dat avn het grote afwijkt. We kunnen ons verstoppen. Onderwijl klon ken de stemmen al van dichtbij. Achilles, dat tot dusverre geen slecht fi guur in de kampioenscompetitie geslagen had, is er in het Stadion niet in geslaagd een eer vol resultaat tegen DWS te bereiken. Met 51 werden de Assenaren verslagen en deze cijfers zijn geenszins geflatteerd, Want het aantal kansen, dat DWS heeft gekregen, vooral in de tweede helft, was zeer groot, zoo groot, dat een grootere score niets ver wonderd zou hebben. Lukte het samenspel in de Amsterdam- sche voorhoede vandaag zoo goed Of speelde de verdediging van Achilles beneden haar ge wonen vorm? De waarheid ligt in het mid den. Een feit is het, dat DWS keer op keer ten aanval toog en dat de aanvallen vaak uit stekend werden opgezet en ten uitvoer ge bracht. Een feit is het ook, dat de backs van Assen weinig kijk op het Amsterdamsche aanvalsspel hadden en vooral weer na de rust machteloos moesten toezien, hoe de bal naar hun doel werd gestuwd. Het was opval lend hoe slecht de buitenspelers van DWS ge dekt werden. Draeger en Van Stokken kon den herhaaldelijk zonder veel moeite den bal langs de lijn opbrengen en dan of zelf naar binnen zwenken, of rustig voorzetten, daarbij kwam nog, dat Brons, de doelverdediger van Achilles, niet erg veilig was, zoodat voor zijn doel tallooze malen gevaarlijke situaties ont stonden. Een ernstige fout van Brons ver oorzaakte ook het tweede Amsterdamsche doelpunt. Een gemakkelijken kopbal liet hij door de handen glippen. Het spel van de Assenaren heeft dus wel teleurgesteld. In den aanvang zat er nog wat vaart, wat fel heid in, maar ook dat werd minder, naarmate de speeltijd vorderde. De voorhoede werd wei nig gesteund en trok soms niet eens volledig ten aanval, zoodat de DWS-verdediging den toestand gemakkelijk meester bleef. Een van de goede spelers van Achilles, Jongman, moest in de tweede helft worden vervangen, maar het pleit was toen toch reeds beslist. Het eerste kwartier zag het er overigens niet naar uit, dat DWS een zoo groote over winning zou behalen. Het Amsterdamsche doel kwam het eerst in het nauw en het scheelde maar weinig of de Assenaren had den de leiding genomen, toen Bruist gevaar lijk was uitgeloopen. Het spel golfde gelijke lijk verdeeld op en neer in die periode. Maar na 15 minuten kreeg Van Stokken den bal ver naar voren, zijn schot werd teruggesla gen voor de voeten van Slot, die via de lat scoorde, 10. DWS kwam nu ook in het veld in de meerderheid en Dijkstra kreeg een goede kans, die hij miste door in de handen van den doelverdediger te schieten. Maar kort daarop doelpuntte hij op al heel gemak kelijke wijze, toen Brons zijn zachten kop- bal liet glippen, 20. Van dat oogenblik af waren de aanvallen van DWS beter in gevaarlijker. Draeger bracht herhaaldelijk den bal op en verschafte zijn medespelers vele goede kansen. Intus- schen had Dijkstra op de voorzetten van Draeger een beteren kijk dan Slot. Na de rust veranderde het spelbeeld niet. Een Achilles, dat meestal in de minderheid was, dat ook wel tot aanvallen kwam, maar daarbij niet doortastend genoeg was. En DWS, dat met veel zelfvertrouwen speelde, dat de aanvallen der tegenpartij vrij gemak kelijk afweerde en keer op keer het doel der Assenaren bestookte. Na 7 minuten schoot Dijkstra uit een voorzet van Van Stokken in, Brons sloeg den bal in het veld terug en de toestormende Draeger scoorde, 30. De Assensche ploeg, waarin Bimolt en wat later ook Jongman, vervangen werd, stond nu voor een hopelooze taak. Het Amsterdam sche overwicht werd eerder grooter dan klei ner. Tevergeefs trachtten de backs het samen spel van de DWS-voorhoede te breken, steeds weer werd Brons bedreigd. Dijkstra doel puntte na 17 minuten uit een prachtigen voorzet van Draeger, 40. Tien minuten voor het einde maakte Slot van dichtbij het vijfde doelpunt (50). Toen pas viel er bij Achilles een kleine opleving waar te nemen. Tweemaal kon Bruist slechts redden door den bal tot hoek schop te verwerken, maar daarna slaagden de Assenaren er in de eer te redden. Toen Bruist den bal uit de handen liet vallen, schoot Kamphuis in, 5—1. En met dienzelfden stand kwam het einde van een wel wat eenzijdigen wedstrijd. De opstelling der ploegen was als volgt: D.W.S. Doel: Bruist. Achter: Caldenhove en J. van Stokken. Midden: Trock, Melchers en Fanger. Voor: Draeger, Slot, Dijkstra, Wiertz én B. van Stokken. Achilles. Doel: Brons. Achter: Bimolt en van Staveren Sr. Midden: Snijder, Dekker en Jongman. Voor: Van Zand, Thomassen, Kamphuis, Van Staveren Jr. en Marring. De derde wedstrijd voor beide clubs is voor Twisk een evenzoovele nederlaag als voor Dosko een overwinning geworden. Het was een schrale maar verdiende overwinning. De Twisk-ploeg startte met vier invallers, maar daar was niet veel- van te bespeuren, want ze hebben gewerkt. Dosko begon, of de punten al in de tasch waren, maar dat had later wat voeten in de aarde, want wat men ook probeerde, het lukte dezen keer niet en men vond in den T.-keeper een groot struikel blok. Ieder verzoende zich met een blanco stand, toen wij plotseling twee minuten voor het einde het lang verwachte en dan ook met groot enthousiasme begroette verlossende doelpunt kwam. Zoodoende ging de buit toch nog mee naar de spoorhalte en staat Dosko er fraai voor: drie wedstrijden gespeeld met zes punten. Na de rust was O. geducht gehandicapt, daar de beide achterspelers door opgeloopen blessures van verder spelen moesten afzien. Over den wedstrijd het volgende: Eerst overhandigt de O.-aanvoerder een fraai bloemetje en spreekt den wensch uit, dat Twisk langer zal bloeien als deze bloe men en hoopt dat T. de kracht mocht vinden, om een volgenden keer toch den K.N.V.B. te betreden. (Twisk maakt geen gebruik van haar overgang.) O. wint de toss en verkiest met wind in den rug te spelen. De T.-voor hoede is direct actief en geeft de O.-achter- hoede handen vol werk. Maar deze weten het spel te verplaatsen, maar de O.-voorhoede loopt naar haar vorm te zoeken, op het voor hen bekrompen terreintje. Steeds is het een opeenhooping van spelers en verder dan een paar felle schoten over de lat brengen zij het niet. T. beantwoordt dit met een paar vlugge uitvallen. Zoo verstrijkt tenslote de eerste helft met een beetje huis- en tuinvoetbal. De tweede helft. Kort na de hervatting verdwijnt de l.back en O. ploetert met een gebroken achterhoede, wat toch heusch nog niet slecht ging. D. T.-spelers zitten er op als duvels en het wordt er niet zachtzinniger op. Er ontstonden eenige gevaarlijke momenten voor de O.-veste, maar de keeper is in goeden vorm en houdt eenige malen den bal keurig uit zijn doel. O. komt weer wat los, maar het is wanhopig tegen de verdediging van 5 6 man op te tornen. Eenige goede kansen krijgen tenslotte de 1.- en r.-binnen, maar de keeper van T. is on genaakbaar. Zoo nadert het einde en hier of daar ziet men een speler met zijn been trek ken en de vermoeidheid doet zich gelden. Als dan nog twee minuten zyn te spelen, breekt razend snel de 0.-m"idvoor door; zijn trekbal belandt keurig bij den plotseling vrij- staanden rechtsbinnen, die zich geen oogen blik bedenkt en den bal onhoudbaar in 't net jaagt. Groot is de vreugde in het Dosko- kamp en kort daarna fluit de goed leidende scheidsrechter het einde en heeft Dosko een verdiende, maar zwaarbevochten zege be haald, welke van groot belang is voor het bezetten van de bovenste plaats der kam- pioenscompetiti.e. In een wedstrijd, waarin beide partijen vrij wel tegen elkaar opwogen, is het de S.-com binatie gelukt met bovengenoemde cijfers te winnen, welke overwinning volkomen ver diend was. De voorhoede der gasten combi neerde wel aardig, doch was voor doel totaal ongevaarlijk. Wij hebben' geen enkel goed schot zien lossen. Het sterkste deel van W. was wel de achterhoede, waarin de keeper uitblonk. Ypey opende de score, nadat kort te voren een prachtschot van hem de doellat op zijn weg vond. Kort na rust was het dezelfde speler, die uit een corner, goed door Geelen genomen, met een prachtschot den stand op 20 bracht. Uit een penalty, toegekend we gens hands, wisten de gasten een tegenpunt te scoren. Scheidsrechter Anneveldt leidde naar be- hooren. Mej. Niessink verbetert het record kogelstooten. Onder groote publieke belangstelling had den op de terreinen van Z.F.C. te Zaandam regionale athletickwedstrijden plaats. De or ganisatie was in handen van de Athletiekver- eeniging „Zaanland". De wedstrijden hadden een vlot verloop en alle nummers waren op tijd beëindigd. De wedstrijden waren vooral wat de damesnum mers betreft, van belang, omdat de N.C.T. van de K.N.A.U. deze ais selectie voor de te vermen damesploeg, welke op 4 Juni a.s. te Mitcham (Engeland) uitkomen zal, be schouwde. In het nummer Kogelstooten is Mej. A. Niessink van het Amsterdamsche Sagitta er in geslaagd het Nederlandsche record, dat op haar naam stond met 11.53 meter, gevestigd op 5 September 1937 te Amsterdam, te ver beteren en te brengen op 11.72 meter. De uitslagen luiden: 3000 meter hardloopen heeren, klasse A. 1. W. Bakker (AAC) 9 min. 21.6 sec. 2. J. Meyer (de Volewijckers) 9 min. 23.6 sec. Hoogspringen dames, klasse A. 1. N. van Balen Blanken (Sagitta), 1.48 meter. 2. R. Tallen (ADA), 1.43 meter. Speerwerpen dames, klasse A. 1. Mej. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 35.59 meter. 2. Mej. M. v. d. Berg (ADA) 32.88 m. 100 meter hardloopen dames. Klasse A. 1. F. Koen (Sagitta) 12.5 sec. 2. C. Bak (Sagitta) 13.5 sec. 3. M. Knuyt (ADA) 13.6 sec. Klasse B. 1. Mej. M. Zeilstra (Zeeburg) 13.3 sec. 100 meter hardloopen heeren, klasse A. 1. H. Kips (AV Quick) 11.3 sec. 2. A. Schaap HAV) 11.4 sec. Kogelstooten dames, klasse A. 1. A. Niessink (Sagitta) 11.72 meter. 2. W. Albers (Sagitta) 10.80 meter. Een dezer dagen is door de Centrale Com missie voor schoolathletiek aan alle scholen voor voortgezet onderwijs een schrijven ver zonden om deel te nemen aan de jaarlijksche scholen ontmoeting in athletiek om het Moor- manschild voor jongens en de Gerritsen en van Kempenbeker voor meisjes. Lycea, gymnasia, H.B.S. en kweekscholen enz. kunnen met 4 jongens en/of 5 meisjes plus 2 reserves inschrijven, die allen moeten deelnemen aan de volgende athletiek-meer- kamp: De 4 jongens: snelloop 100 m, verspringen, kogelstooten (5 kg), 4 maal 100 m estafette. De 5 meisjes: snelloop 80 m, verspringen, kastiebalwerpen, 5 maal 80 m estafette. Het geheele land is verdeeld in 12 distric ten, die op Zaterdag 17 Juni of eerder de voorontmoetingen organiseeren, waarna op Zaterdag 8 Juli de finale te Utrcht plaats vindt. De inschrijving wordt gericht in het district Noord-Holland aan den heer W. Lindebom, Middenweg 151, Haarlem. Inschrijfgeld wordt door de C.C.S.A. niet geheven. De laatste etappe van de ronde van Italië van Sondrio naar Milaan over 169 km werd door Bartali in den sprint gewonnen voor een groep van tien renners, waaronder zich ook de leider der algemeene rangschikking Valetti bevond. Valetti had Zaterdag de over winning reeds binnen zijn bereik, toen hij met tien minuten voorsprong op Bartali de etappe van Trente naar Sondrio won en zich stevig op de eerste plaats van het klasse ment nestelde. Valetti heeft er in deze laatste etappe wel voor gezorgd, dat hij Bartali niet uit het oog verloor. Bartali bezet achter Valetti de tweede plaats in de eindrangschikking. Van de 96 renners, die aan de ronde deelnamen, hebben 54 den wedstrijd beëindigd. De uitslagen van de op den eersten dag gespeelde enkelspelen van de Davisbekeront- moetlng FrankrijkChina luiden: Destremeau (Frankryk) sl. Kho Sin Kie (China) 7, 0—3, 1—7, 7—5, 6—0. Boussus (Frankrijk) s'. Choy (China) 16, 6—4, 6—4, 6—1. Stand na den eersten dag 20 voor Frank rijk. FEUILLETON. 18. jy ook. Ze toonde hem haar mand. Zou Je die voor me mee naar huis willen nemen? Waar ga je naar toe? Ze keek hem glimlachend aan. Dat is mijn zaak, viijd je ook niet Misschien interes seert het je, dat... degene, die me de cigaret- tenkoker gegeven heeft, het week-end over komt. Het interesseert me niet in het minst, zei Oliver Keston stoïcijns. Ik heb het vet 1 te druk. Ik ga nu naar je moeder en dan moet ik zorgen, dat oude Columbus naar het zieken huis wordt gebracht. Is hij weer erger, vroeg Sybil plotseling ernstig. Hij heeft de dekens toch gekregen Jawel, hij heeft de dekens gekregen, maar niettegenstaande dat is hij erger. Hij kan niet langer in dat tochtige hok blijven. Ik denk dat ik hem moet verdooven, om hem er weg te krijgen. Maar anders gaat hij zeker dood. Zal ik je komen helpen? Nee, dan je. Zijn kleindochter komt en de wijkzuster. Dat is wel genoeg. Kestons oogen waren dwingend op haar gericht. En bovendien is er die man van de motorboot... Rolfe Britton... die, zoo noodig een handje helpen zal. Het heele gehucht zal vermoede lijk uitloopen. Heb jij de dochter van kapitein Stark nog gezien? vroeg Sybil. Nee. Jij! t Nee. Het is mijn gewoonte met menschen achterna te loopen. De mijne wel, zei Keston. En soms krijg ik ze te pakken ook. Je weet, dat ik met je trouwen ga, hè D&t weet ik zeer zeker niet. Hij knikte rustig en overtuigd. Het is toch zoo. Het zal misschifen de zaken vereen voudigen, voorzoover het anderen betreft, as je er rekening mee houdt. Sybil lachte nog, maar als 'emand, die niet goed weet, of ze zich boos of geamuseerd moest toonen. Meen je Jack Bellamy? Bovendien ver gat ik te zeggen, dat we nóg een gast krij gen. Lord Telford. Heb Je hem wel eens ont moet? J J. Nog niet. Is hij ook een mededinger? Ze keek hem met haar blauwe oogen uit dagend aan. Hij is een weduwnaar van 05, ontzettend rijk, geweldig imposant. Je hebt geen schijn van kans, als hij maar naar me kijkt. Dat waag ik erop, zei Keston onver stoorbaar. Als je overigens mijn kant op gaat. stap dan in. Ik ga je kant niet op, zei Sybil, maar ze stapte toch in. Bravo! zei Oliver Keston, sloeg een arm om haar heen en kuste haar. Ja, zei Sybil, je bént een bruut. Ze deed geen poging zich te bevrijden. Maar ik zal toch tenslotte mijn eigen zin doen. Integendeel, je zult doen, waar lk zin in heb, zei Keston met zijn lippen op de hare. Toen hy haar weer kuste, leunde ze tegen hem aan, de oogen half gesloten. Maar ze gaf hem zijn kus niet terug. Mag ik binnenkomen? vroeg Belinda. Ze had haar verzoek doen vooraf gaan door een luid kloppen op de achterdeur van kapi tein Stark's huis. Nu lichtte ze de klink op, deed de deur open en wandelde zonder meer naar binnen. Op den drempel van de keuken stond ze weer stil. Mag ik binnenkomen? vroeg ze nog eens. De deur stond aan. Ze duwde hem verder open en ontdekte een ten ger figuurtje, dat op een houten stoel bij de hooge tafel zat, bezig met aardappelen schil len. Hallo! Zei Belinda. Het figuurtje draaide zich om. Een paar prachtige, zwarte oogen zagen haar aan... oogen van een wonderlijke schoonheid, over schaduwd door zware, zwarte wimpers... in een gezichtje, dat van marmer leek, volkomen uitdrukkingloos, volkomen wit met uitzonde ring van de bleekroode lippen. Ben je hier alleen? vroeg Belinda en dan met een plotselinge schrik: Groote he mel, wat is er met jou gebeurd? Want op de onderlip zag ze een half ge nezen wond, paars opgezet. Belinda keek er naar met een onbewuste wreede nieuwsgie righeid. Een lage en zeer rustige stem antwoordde haar. Er is niets gebeurd. Zoekt u juffrouw Prawle? Ik zal haar roepen. Laat maar! zei Belinda. Er is niemand, waar ik zoo'n hekel aan heb als aan die oude kat. Ik kan evengoed met jou praten... en beter. Je bent Julie, hè? De dochter van den schipper? Ja, ik heet Julie, zei het meisje gereser veerd. Hoe zoo? Zoo maar, zei Belinda luchtig. Je ziet er raar uit. Niet zooals dien eersten dag. Ze zijn toch wel goed voor je? Als ze haar niet zoo uitvorschend had aan gestaard zou misschien deze vraag iets ver trouwelijks hebben uitgelokt. Nu wendde Julie het hoofd af. O jawel. Dank u zei ze. Nou ja, je zult het wel het beste weten, hernam Belinda. Waar is de schipper? Peter zei, dat ik hem hier wel vinden zou. Julie sloeg de oogen neer en ging door met aardappelen schillen. Hij zal wel in het observatorium zijn. Je kon me er wel even heen brengen. Ik zal wel van een koude kermis komen, denk ik, maar ik kan altijd eens probeeren. Julie bleef zitten. Als u recht door loopt, vindt u hem vanzelf. De deur aan het eind van de gang. O, ik weet den weg we.. Ik ben hier wel eens met Micky geweest, als de schipper uit was. Maar ik dacht, omdat je zyn dochter bent, dat je met me mee zou kunnen gaan. Het spyt me, maar ik heb geen tijd, zei Julie. De oogen van het andere meisje waren nog steeds op haar gericht. Ze kwam plotseling dichterby. Zeg, hoor nou eens! D'r is herrie geweest, hè? Nee, Micky heeft niet gekletst. Hij zou niet durven. ">e schipper zou hem half doodslaan, als hij er iets van merkte. Ik denk het maar zoo en ik zou het er niet-bij laten zitten. Het is een schande. Klaag hem aan wegens mishandeling! Ze stopte, want met een nerveus gebaar was Julie overeind gekomen. Onzin! zei ze. Ze kon niet beletten, dat haar gewonde lip trilde. Ik kan heusch wel op mezelf passen. Er is niets aan te kla gen. Ik ben van de trap gevallen en heb mijn gezicht geschramd. Dat is alles. O, best hoor, zei Belinda. Het spyt me, dat ik het bij het verkeerde eind had. O, daar komt Emily aan. Emily keek met haar loensche oogen ach terdochtig rond. Zoo bij jij het? zei ze onvriendelijk. Ja, ik ben het. Is de schipper te spre ken? Het gaat over het veer. Emily zette stoffer en blik met een plof op den vloer. Nee, hij is niet te spreken. Hij houdt er niet van, dat menschen hier komen spionneeren. Als je wat tegen hem te zeggen hebt, moet je buiten op hem wachten. Belinad gooie haar hoofd achterover. Ik zou je lekker bedanken. Ik heb nog al den tyd, buiten om te hangen! Ik moet aan nujn werk. Doe wat je niet laten kunt, zei Emily. Ze wendde zich plotseling tot Julie. Nog al niet klaar met die aardappels? Hemel, wat duurt het lang! Dat praat van werken! Jullie jonge dingen weten niet, wat wer ken is! Wat hebben we opeens een praats! zei Belinda. Is Miss Stark misschien je keu kenmeid geworden? Emily stoof met een woedend gebaar op. Bemoei je alsjeblieft met je eigen zaken, miss Quale, en maak dat je myn keuken uit komt. Sjulie staat onder my. Ik moet haar leeren en leeren zal ze! Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7