DE WERELD Cm w e i n in f woorden Postvlucbten Beek moet maar buigen... Tol aan het Pinksterverkeer Pinksterretours hadden succes Het blijft Japan tegenzitten vaart uit Prinses Beatrix uit varen Radioprogramma op Indië Snelle groei der Britsche luchtmacht Joden moeten zich niet van Engeland afkeeren c/~u?! Een bevrijder van Tsjecho Slowakije opgestaan Polen kan tóch niet op Enge land en Rusland vertrouwen, meent de Romeinsche pers. Onder het opschrift „Quo Yadis Polonia?" tracht de Telegrafo, tiet hlad der familie Ciano, eenerzijds liet groote belang aan te toonen, dat Duitschland heeft hij het bezit van Dantzig en don corridor, en ander zijds de zwakheid van de strategische po sitie van Polen. Hetb lad wijst op het stra tegische belang voor Duitschland van den spoorweg SileziaGdynia. Het schrijft \oorts: Een land, waarvan de bevolking voor een derde uit minderheden bestaat sn dat een ongunstige strategische positie in neemt, kan moeilijk aan bui-tenlandsche vijanden weei's tand bieden, vooral wanneer een dezer vijanden Duitschland heet. Na verklaard te hebben, dat Polen niet al te zeer kan vertrouwen op den'bijstand van Engeland en de Sovjet-Unie, vervolgt liet blad: Wij gelooven, dat Beek niets anders overblijft dan te streven naar een politiek van overeenstemming met de as- mogendheden. Duizend vliegtuigen per maand. Volgens een artikel van den luchtvaart- correspondent van de Sunday Times nadert de vliegtuigproductie jn Engeland thans de duizend pei maand. De productie is op het oogenblik reeds op liet peil, dat oorspronke lijk eind 1D3Ü bereikt had .moeten worden. De schatting van de noodige jaarlijksche productie van ongeveer 33.0f)0 tot 40.000 ma chines kan niet buitensporig, hoog, noch onder deze omstandigheden onbereikbaar geacht worden. Een andere bemoedigende factor is volgens den luchtvaartmedewerker de kwaliteit en de prestaties van de nieuw ste types, die onbetwistbaar de beste ter wereld zouden zijn. Engelands vijanden zijn Joodsche vijanden." ook Albert Einstein heeft gisteravond in een radiorede den Joden er op gewezen „dat zij in 'hun gerechtvaardigde verbittering die nen te bedenken, dat de tegenstanders van Engeland ook onze bitterste vijanden zijn en dat de handhaving van de tegenwoordi ge positie van Engeland van liet grootste belang voor het Jodendom is." LJiter-st voor&cliaj is Ijet r e 14 L J2.v<r, *>At sneer bubbel zoveel bevAt 4*1$ lyct jcivtfuc o clj Lost Let w aa\- 2f et.! bgvi 4iocj twee vevscljillcube bveijiAtvo- 41 g41 gvi e Ie bo** vaar cjesel^euhe**. VrAAOj \jet reuzcj->AL t LX 117 0252 Vele gewonden, één doode. In de afgeloopen dagen lieeft Nederland weer zijn tol aan het wegverkeer be taald: dooden en gewonden vielen Een paar maal over den kop. Op den Nieuwen Provincialen weg te Weesperkarspël is gisteravond omstreeks half zeven een uit de- richting van het Gooi komende personenauto, welke een snelheid van ongeveer 80 km. gehad zou hebben, ten gevolge van het springen van een achter band enkele malen over den kop geslagen en gedeeltelijk aan de bovenzijde vernield is. Van de zes Inzittenden werd een 54-jarig lieer en diens 22-jarige zoon, beiden uit Amsterdam, vrij ernstig gewond, terwijl zij bovendien eèn zware hersenschudding op liepen. De andere personen kwamen er met builen en schrammen af. De onbewaakte. Op den onbewaakten overweg in de nabij heid van het Loo te Apeldoorn werd een 45-jarig fietser door den locaaltrein Zwolle- Apeldoorn gegrepen en op slag gedood. De sneltrein Sneek-Leeuwarden greep op den onbewaakten overweg te Mantgum een auto en sleurde die een dertigtal meters mee. De autobestuurder werd ernstig ge wond, evenals zijn vader, die mede in den wagen zat. In volle vaart tegen een boom. Gisternacht te circa half drie reed een personenauto, waarin zes personen tusschen 17 en 20 jaar, gezeten waren, in volle vaart in een bocht nabij liet café Schoonoord te Terheyden tegen een langs den weg staan- den boom. Van de zes inzittenden, die allen uit Breda afkomstig zijn, werden drie personen ernstig gewond, ter wijl de overige drie, onder wie de bestuurder A. min oi meer lichte kwetsuren opliepen. De auto is totaal vernield. Op den nieuwen verkeersweg Den Bosch- Utrecht, onder Kerkdriel, botsten gisteren middag twee motorrijwielen met 'n hevigen klap op elkaar. Eén der motorrijders en zijn echtgenooto liepen zware verwondingen op. Eén motorrijder, die zonder rijbewijs in de Dorpsstraat aan het toeren was, reed een voetganger aan. De toestand van den roeke- loozcn jongeman was zoo ernstig, dat hij naar liet ziekenhuis moest worden overge bracht. Enzoovoort koó zouden wij kunnen doorgaan met het opsommen van de talrijke Pinkster-ongeluk ken, die ons nog uit de hoofdstad en diverse andere plaatsen gemeld werden en waarbij nog ettelijke slachtoffers te betreuren zijn. Zaterdagmiddag was op het mid- deimet al het electrisch materi eel in gebruik. Van één uur af tot zes uur Zaterdagmid dag hebben er van Utrecht uit in verschil lende richtingen in totaal achttien niet in het spoorboekje vernielde treinen geloopen, waaronder niet meegerekend zijn die trei nen, die leeg werden vervoerd om op een andere bestemming een extra-dienst te be ginnen. Bedenkt men daarbij, dat er op Za terdag reeds bijzondere treinen loopen, dan kan men nagaan wat er allemaal gebeurd is om aan den overvloed van reizigers het hoofd te bieden. Een groot deel van den middag is, aldus de N.R.Ct., al liet electri- sclie materieel van liet middennet in route geweest, benevens al het diesel-electrisch materieel, op twee treinstellen na, waar nog bij kwamen twee extra ingelegde stoomtrei nen. Op het Centraal Station te A'dam. Het centraal station te Amsterdam heeft tijdens het Pinksterweekend een ongekend Gewezen minister van oorlog zal in Polen een Tsjechis*v' legioen formeeren. De Tsjechische minister van oorlog en binnenlandsche zaken in het mi nisterie van Wolosjin en vertegen woordiger der regeering van Praag in Sub-Karpatisch Roethenië, gene raal Leo Prchala, is Vrijdagavond te Warschau aangekomen, nadat hij in het geheim uit Praag was vertrok ken., Hij verklaarde in Polen 'n Tsjechisch legioen te willen oprichten om de bevrijding van Tsjecho-Slowakije voor te bereiden. Generaal Prchala heeft nog tegenover Havas verklaard, dat hij, alvorens zijn werk in Polen te beginnen, de meening der Pool- sche leidende kringen zou vragen. In poli tieke Poolsclie kringen beoordeelt men de aankomst van den generaal gunstig. Men maakt eenige reserve ten aanzien van zijn plannen tot organisatie der Tsjechen, doch verklaart een gunstige mogelijkheid te zien voor een unie van Tsjechen en Slowaken op Poolscli gebied. Na betoogd te hebben, dat alle Tsjechen op een geschikt oogenblik zouden opstaan om hun vaderland te heroveren, besprak ge neraal Prchala de positie der Tsjechen on der het Duitsclie bestuur. „De Duitschers, al dus de generaal, zenden niet alleen alle voorraden naar het ri>k, zoodat te Praag reeds een tekort aan levensmiddelen merk baar wordt, doch alles, wat naar Duitsch land kan worden verzonden, tot gebruikte knoopen toe." Hij verklaarde verder, aldus Havas, dat de Duitschers Tsjechische arbeiders ontslaan, om hen te vervangen door uit Duitschland gekomen arbeiders. Daartegenover zouden meer dan 200.000 Tsjechische werklieden naar Duitschland zijn gezonden. In de Skoda- fabrieken wordt door Duitschers gewerkt. Mislukt offensief brengt groote vertraging. Men verklaart te Tsjoenking, dat een offensief dat de Japarineezen vier weken gelegen tegen Siangjang en Fantsjeng aan de rivier de Han had den ingezet, mislukt is. Na een wan hopig gevecht bij Tangho en Soeih, sien, waarin 20.000 Japanneezen ge sneuveld of gewond zouden zijn, moesten de aanvallers' terugtrekken in de richting van Anloe om hun troepen te reorgaiiiseeren. Men is van meening, dat die reorganisatie en het zenden van versterkingen voor een nieuwen aanval ten minste drie maanden in beslag zouden nemen. Het aanhouden der buitenland- sche schepen. Da woordvoerder der Japansclie marine heeft de pers medegedeeld, dat voorvallen als de aanhouding van de „Ranpura", de „Ara mis" en de „Sauerland" zich waarschijnlijk niet meer zouden voordoen. Niettemin be houdt de marine zich het recht voor ieder verdacht schip te praaien. Hier is volgens den woordvoerder niet sprake van oen blok kade der Chineeschc kust, maar van een ver hindering der Chineesche scheepvaart. Inmiddels heeft toch weer een Japansch oorlogsschip het Duitsclie stoomschip Sauer land, dat op weg was n. Sjanghai, gedwon gen te stoppen. Eenige manschappen bega ven zich aan boord van de Sauerland een schip van de HamburgAnierikalijn en bleven daar twintig minuten De scheepspa pieren werden nauwkeurig onderzocht. Het te Sjanghai vcrschiinonde dagblad China Press, dat dit bericht lanceerde, meldt verder, dat de Duitsclie consul-generaal te Sjanghai krachtig heeft geprotesteerd. Volgens het blad was liet incident ver zwegen gehouden, doch is het bekend gewor den na de aankomst van de Sauerland te Sjanghai. FEUILLETON. E t h e I M Dell 26. Wat komt het er op aan? Maar ze zul len me niet langer als een hond behandelen. Ik zal ze laten zien... hem vooral... dat ik het niet verdraag. Ik zal ze temmen als wilde beesten. Het is een te gevaarlijk spel, zei Rolfe. Als je dan niet naar rede luisteren wilt dan zal ik misschien op eigen gelegen heid een beetje aan het temmen gaan. Wat bedoel je? Doet er niet toe, wat ik bedoel. Zijn toon was \olkomen rurtig en vertrouwen wekkend. Onthoud alleen maar, dat ik je nooit in den steek zal laten. Ik zal pe altijd helpen... je op de een of andere manier red den. Zorg alleen, dat je niet te veel in den knoei komt. Het is een te gevaarlijk spel voor een meisje. Ik ben niet bang. Wat het nog gevaarlijker maakt, zei Rolfe. Wil je nu werkelijk gaan? Goed, dan breng Ik je weg. Ik kan best alleen gaan, verklaarde Julie onafhankelijk. Nee, het is donker en ik ga mee. Wacht, ik zal je de ladder ophelpen. Ze gehoorzaamde hem, hoewel ze dat eigenlijk niet wenschte te doen. De wind kwam op en de zee gromde dof onder een zwaar bewolkten hemel. Het was een trieste nacht, en eenmaal uit de gezel lige kajuit van de „Circe", kwam de wereld haar eenzaam en treurig voor. Ze voelde zich weer meer vriendschappelijk gestemd tegen over hem, toen ze samen over de kade liepen. Het doffe geluid van de zee had een onheil speilenden klank. Verderop teel ende zich de donkere vorm van de Honeyballfarm af. Soms denk ik, dat de zee het weg zal spoelen, zei Julie huiverend. Daarvoor zou een springvloed noodig zijn. Ze knikte. Die komen immers wel voor? Ik denk niet, dat het gevaar erg groot is. Het heeft er al zooveel jaren gestaan. En er is immers de havenmuur om de golven te breken. Ja. Ze zei het geruststellend. Daar had ik niet aan gedacht. Als het ruw weer is, hoor ik de golven erop stuk slaan. Maar ik kan het nooit goed hooren, omdat mijn raam niet open kan. Wat? Het raam van je slaapkamer? vroeg Rolfe verontwaardigd. Ja, het zit vast. Ik heb al zoo vaak gepro beerd om het open te krijgen, maar het gaat niet. Soms heb ik gedacht, dat ik het kapot zou gooien. Maar ik heb het nog niet ge daan. Ze lachte even. Je ziet, ik ben nog niet heelemaal meesteres van het huis. Ik zal meegaan en het voor je open maken. Ze waren bij het hekje gekomen. Hij strekte een hand uit, om het te openen en Julie keerde zich om en keek hem aan. O nee, doe het maar niet. Als iemand je ziet, zal het een heele herrie geven. Nonsens! Stark en Peter zijn aan de overzij en Emily zit in haar keuken te slapen. Je kunt toch binnenkomen? - Ja, maar... ik geloof toch..., aarzelde Julie. Het is In een oogenblik gebeurd. Geen wonder dat je er slecht uitziet, als je 's nachts geen frissche lucht kunt krijgen, Dat misbak sel van een Peter had het al lang voor je moeten doen. Nou doe ik het. Ze gaf toe. Het scheen ondoenlijk Rolfe te weerstaan, als hij ergens zijn zinnen op gezet had. Met een licht schouderophalen wendde ze zich om en ging hem voor naar de deur. Julie opende de oordeur geluidloos. Het was donker in de gang. Er was geen lamp opge stoken en het was dus waarschijnlijk, dat Emily inderdaad in de keuken in slaap was gevallen. Ik zal een kaars uit de huiskamer haien, fluisterde Julie. Rolfe wachtte. Toen ze te rugkwam volgde hü haar met lichten tred. Als twee samenzweerders slopen ze de trap op. Julie bewoog zich als een snelle schaduw. Ze zou zich vrijwillig niet in dit avontuur begeven hebben, maar het was tenslotte onschuldig ge noeg. En ze had altijd haar benauwde, van de frissche lucht afgesloten kamer verafschuwd. Ze ademde vrijer, toen ze die bereikten. Hier tenminste was weinig kans, dat iemand hen ontdekken zou. Rolfe sloot de deug en nam met een snellen blik de omgeving op. Niet veel bijzonders, die kamer, hè? zei Julie. Ik zou hier nog geen hond laten slapen, antwoordde hij. Hij wendde zich meteen naar het raam. Er is overheen geverfd. Ik zal het een beetje af moe.en krabben. Hij voelde in zijn zakken. Nou heb ik mijn mes groot aantal passagiers vervoerd Aan Za terdagochtend 8 uur af tot des a\onds 6 uui waren doorloopend zestien loketten geopend tegen op gewone Zaterdagen acht. Een continue stroom van passagiers is door de ambtenaren verwerkt. Extra-treinen behoefden, gezien de grootere frequentie van het middennet, niet te worden ingelegd. De goedkoope Pinksterretours zijn bui tengewoon ingeslagen en de lieer Jong stra, chef van het Centraal Station was \an oordeel, dat het zeer groote passagiersver- voer hieraan in niet onbelangrijke mate te danken is. Het Nederlandsche publiek, zoo zeide hij, wordt meer en meer „raihvay- niiuded.' Het Prinselijk Gezin aan boord van de „Piet Hein." Men meldt ons van officieele zijde, dat Prinses Bernhard met Prinses Beatrix van Zaterdag middag tot Maandagavond aan boord van het jacht „Piet Hein verblijf hebben gehouden. Jkvr. Feith bracht Prinses Beatrix aan boord. Zondagmorgen ging de „Piet Hein in de nabijheid van Kampen voor anker, opdat het Prinselijk Paar de Godsdienstoe fening kon bijwonen, welke aldaar onder leiding van dr. J. Eijkman gehouden werd. WOENSDAG 31 MEI 1939. Hilversum I. 1875 en 415.5 m, NCRV-uitzendiiig. 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk wenschen 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Reportage. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. I.00 Ensemble Zingaresca en gramofoonmuz. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Reportage. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. (ca. 6.25 Ber.). 6.256.55 Taalles en causerie over het Bin- nenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Causerie „Het Indische werk van liet Bij belgenootschap" 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie „Een jacht... zonder slachtof fers". 9.30 Nederlands strijkkwintet en solist. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Vervoig concert. 10.45 Gymnastiek. II.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301,5 in. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 11.00 RVU. 11.30 VARA. 6.30 RVU. 7.00 VARA. 7.30 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8 00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 11.00 Cursus „Voedingsleer en warenkennis". 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.15 Berichten) 12.30 VARA-orkest. I.151.45 Esmeralda. 2.00 Voor de vrouw. 3.1^ Voor de kinderen. 5,30 VARA-orkest en soliste. 6.28 Berichten. 6.30 Cursus „Volksgemeenschap". 7.01 VARA-Kalender. 7.05 Felicitriies. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Reportage. 7.50—8.00 Toespraak: „Tot de V.C.J.C." 8.05 Her.-.aling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia, 8.17 VARA-Zomerprijsvraag. 8.20 "Tie Ramblers. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Viool en piano. 10.40 Zang en orgel. II.00 Esmeralda. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. niet bij me! Ik heb een mes, zei Julie. Ze ging naar het bed en haalde het groote tafelmes met het zwarte heft, dat ze den nacht van haar komst mee naar boven had genomen onder haar kus sen vandaan. Rolfe zag met verwondering toe. Bewaar je dat daar altijd? vroeg hij. Ze lachte op een manier, die niet veel goeds voorspelde. Altijd, zei ze kortaf. Hü vroeg niet verder, maar begon met het mes de verf te verwijderen. Daarna duwde hü met zün volle kracht tegen het raam. Het duurde enkele oogenblikken, voor er beweging in kwam. Met rukken en duwen kreeg hij het tenslotte open. Het maakte een knarsend ge luid en Julie's oogen gingen angstig naar de deur. Maar er gebeurde niets. Zoo zei Rolfe, nadat hij het verschei dene malen open en dicht had gedaan. het gaat nog wat stroef, maai dat wordt wel beter met het gebruik. Probeer eens, of je het nu zelf kunt. Ze kwam naast hem staan en met veel moeite slaagde ze erin het raam open en dicht te krügen. Ik zal het open laten, besloot ze Het geeft niet, of het inregent. Er is toch niets te bederven. En dan werd ze zich Roife's nabü'heid be wust... en met een verschrikte beweging ver wijderde ze zich van hem. Hü volgde haar rustig tot in het midden van de kleine kamer Ze stonden vlak tegenover elkaar. Je zult het wel niet goed vinden, zei hij Is-ngzaam, als ik je een kus geef om onze vriendschap te bezegelen. Ze staarde hem aan met het trillend gevoel beleedigd te zü'n. Zoo lang ze zich herinneren kon, had nooit een man haar gekust. Het vol Aankomst t» pngap. 29 Athene 29 Mf. Jodhp. 29 m,j (Slngap 29 M(i Skodafabrieken grootendeels Duitsch. Voortaan zullen de Duitschers de meer* derheid hebben in de raden van cotn«% sarissen van de wapenfabrieken van Sko da cn Brno. Bij de eerste onderneming zullen er elf Duitsclie en tien Tsjechisch* commissarissen zijn, bij de tweede zeven Duitsclie en zes Tsjechische. In beide ge- vallen is een Tsjech president-commissa. ris. Fransche torpedobootcn op de Theems. Er is een flotielje Fransche torpedoboo ten voor Gravesend in de monding van de Theems voor anker gegaan. De booten zul. len 'n bezoek van vijf dagen aan Londen brengen. De Yankee Clipper weer thuis. De vlieg. boot Yankee Clipper is weer te Port Was hington aangekomen en heeft daarmede de eerste retourvlucht in den geregelden dienst over den Atlantischcn Oceaan vol bracht. Vijl jaar vijfling. De vijfling van Dionne was gisteren vijf jaren. De kinderen heb ben bij die gelegenheid veel cadeaux ge kregen en meer dan 1600 brieven ontvan gen. Koningin Mary maakt hei goed. In het officieele bulletin wordt gezegd, dat de toestand van koningin Mary in bevredi gende mate blijft vooruitgaan. De toe stand van het gekwetste oog wordt beter. Er wordt aan herinnerd, dat de genezing van een kwetsuur van dezen aard aanzien, lijken tijd vraagt. De risico van de wielersport. Te La Cha< pelle Aubagne is een auto op een groep wielrenners, die deelnamen aan de ronde van het zuidoosten, gereden. Elf renners moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Exprestrein bij Singapore ontspoord, -< Tweehonderdveertig kilometer ten noor den van Singapore is een exprestrein ont spoord, naar men aanneemt, tengevolge van sabotage. De locomotief viel van den spoordijk. De machinist kwam om het le ven, terwijl ongeveer 300 reizigers licht gewond werden. Traangas in een bioscoop. In een Vios< cooptheater te Liverpool is, naar men ge looft door aanhangers van het. Iersche republikeinsche leger, een traan gasbom geworpen. Twintig personen moesten in een ziekenhuis behandeld worden. Brand weerlieden, die van maskers voorzien wa ren, hadden bijna een uur tijds noodig 0111 het gebouw van gas te zuiveren Autobus rijdt op processie in. Te Notre Dame de Bomie Fontaine, bij Metz. is een autobus met pelgrims op een processie ingereden, die rondom de dorpskapel trok, Er vielen een doode en achttien gewon den. Vier personen werden ernstig ge wond. De aarde beeft in noordelijkst Amerika. De eruptie van den vulcaan Veniaminoff, die Donderdag is begonnen,- is in een uiterst heftige phase getreden. De aarde beeft en dc vulcanische asch overdekt het land in een omtrek van 50 k.m. Molotolf kondigt rede aan. De Sovjet volks commissaris van buitenlandsche zaken, Molotof, heeft bij het sluiten van de avond vergadering van den hoogsten Sovjet aan gekondigd. dat hij voor de vergadering van 31 Mei een standpunt zal bepalen ten aanzien van dc hangende problemen der buitenlandsche politiek. Vijf jongelui verdronken. Vijf Duitscln, jongelui, van wie twee zoons van^ den secretaris der Duitsche legatie te Kopen hagen, zijn gisteren in de golf van Feiroe verdronken. Zij waren aan liet baden in gezelschap van 10 jongelui uit een Duit sclie vacantickolonie. gend oogenblik was ze wild driftig. Nee, natuurlijk niet! Natuurlijk niet! riep ze.— Ga weg! Ga alsjeblieft dadelijk weg Hij keerde zich onmiddellijk naar de deur en op hetzelfde oogenblik voelde ze berouw. Haar boosheid keerde zich tegen haarzelf. O nee! ze' ze. Ik heb het zoo niet bedoeld. Je bent erg goed voor me geweest en het is vreeselijk ondankbaar van me. Maar begrijp toch; begrijp toch alsjeblieft... het 1* alleen maar omdat Omdat er niemand anders is, die je een beetje helpen kan, zei hü'. Ja, ik begrijp het. Ik begrijp het heel goed, klein meisje. Onthoud maar, dat je altüd op me rekenen kunt. De absolute vriendelü'kheid, waarmee M sprak, bracht de tranen in haar oogen. Ze stak hem haar hand toe. Hü nam die, hield die vast en trok haar zachtjes naar zich toe. Zü'n sterke, blauw e oogen keken diep in de hare. Ze snikte even op en byna voor ze het wist, had ze haar gezicht naar hem opgeheven- En Rolfe kuste haar, waar de mooie zwarte krullen het voorhoofd beroerden. Ze voelde nauwelijks, dat zü'n lippen haar aanraakten, maar ze was zich hevig de siddering bewust, die op dat oogenblik door hem heen ging e*} die zich meedeelde aan haar en haar bloe in vlam scheen te zetten. Op dat oogenblik zou hü haar in zün armen hebben kunnen nemen en ze zou niet tegen* gestreefd hebben. Ze was volkomen machte loos en ze wachtte er büna op op deze manie genomen te worden. Maar hij weerhield zich. Je zult gauw weer eens bü me komen thee drinken? vroeg hij zacht. Ze knikte sprakeloos. (Wordt vervolgd.) Emoe (heenreis) Valk (terugreis) Gier (heenreis) Reiger (terugreis) Vertrek van Rang. 29 Mei Basra 29 Mei Basra 29 Mei Rang. 29 Mei

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2