ctx Wacht niet tof st ra x eet steeds SALON SCHUDT UW LEVER WAKKER Helder 2 promoveert ERFTEMEUCr TABAK MANSHANDEN Dc Pinksterdagen op Texel Opening van de nieuwe schouwburgzaal dames Kapper heeren Visscherij Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein Zomerpostzegels en A-V-O.-werk het CursusEersteHulp bij Ongelukken Deken E. P. Rengs Officieren-vlieger voor Nederlandsch Indië Staatsmobilisatieraad Kaartleërrit in West-lFriesland 1 Dank zy een 10 zege op KFC 3 Slecht spel. De Helder-reserves hebben op den Eersten Pinksterdag de kroon gezet op een prachtig seizoen, dat vrijwel geheel zonder de gebrui kelijke downs is verloopen. Een zwaarbevoch ten 10 zege op den eenigen overgebleven concurrent KFC 3 deed Helder 2 promovee- ren naar de reserve tweede klasse; iets waar de HFC „Helder" precies dertig jaren voor heeft gewerkt; zooasl praeses Bregman het in zijn felicitatie aan de spelers uitdrukte. Het was wel het mooiste geschenk, dat Helder 2 aan het Bestuur en aan de geheele vereeni- ging kon schenken, juist bij dit 30-jarig be staan, dat onze oudste voetbalvereeniging 3 Juni a.s. hoopt te vieren. Er waren nog andere personen die na afloop hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Consul de Draayer deed dit namens den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond, de scheidsrechter namens zijn collega's; en ook de KFC-spelers wilden niet achter blijven en bo den eveneens hun felicitaties aan. Een spor tief gebaar, dat door de witjakken op hoogen prijs werd gesteld. Om nu op den beslissenaen wedstrijd terug te komen; die stond zooals het wel te begrijpen viel, qua spel niet op hoog peil. De volle 90 minuten door probeerden de elf witjakken hun normale spel te ontplooien, maar slechts en kele malen gelukte hen dit. Dan was de KFC- veste ook meteen in geducht gevaar, want de Helder-aanvallers bleken hun taak veel en veel beter te verstaan dan hun collega's van KFC De Koogers toch waren vooral na de rust gedurig in de meerderheid, doch de aarzelende houding der K-stormlinie was oorzaak, dat én Schotting én v. Beekhoven (die een pracht partrtje voetbal vertolkte steeds op tijd kon den ingrijpen. Hoe spil Veen ook zwoegde, hij kon zijn spelers niet tot een topprestatie krij gen, die noodig was om Helder 2 het res. 2e klasseschap nog op het laatste nippertje te ontnemen. De kans ertoe had bij beter spel van KFC 3 zeker bestaan, want verscheidene Helder-spelers hadden het met hun zenuwen te kwaad. Zenuw-voetbal. Hoe is het anders te verklaren, dat h.v. een Kottier, die de vijf voorgaande wedstrijden zoo goed gespeeld had, nu volkomen uit vorm was, hoe een v. Steenbergen op sommige oogenblikken een aarzelende houding aannam die we niet meer van hem gewend waren? Maar met de Koogers was het niet anders gesteld, want ook die stonden soms raar te schutteren. Het KFC-systeem. was toch ondanks dat schutteren, goed in de opstelling te bemerken. Godschalk en v. Tongeren, de twee gevaarlijkste spelers uit de Helder-voorhoede werden voortdurend ge schaduwd en dat dit wel noodig was, bleek uit de plotselinge gevaren, die uit de lucht kwa men, als ze even vrij werden gelaten. Hoe Helder scoorde Het was dan ook een combinatie van bo vengenoemd tweetal, waaruit de eenige door boring van het KFC-doel tot stand kwam. Rottier had deze combinatie mogelijk gemaakt door een lage through-pass, die Godschalk in staat stelde, de bewaking een oogenblik van zich af te schudden. Zijn voorzet vond v. Ton geren op zijn plaats en even doorloopend knal de deze den bal in de vlucht „kiezelhard" in 't net. Een fraai doelpunt! (10) Deze voorsprong, die na ruim 20 minuten verkregen was, zou een beslissenden invloed op het verdere spelverloop krijeng. Want KFC 3 reageerde zoo fel, dat zich voor het Helder- doel soms de raarste situaties afspeelden. Tot doelpunten kwam het echter niet, maar wel bleef KFC mede door de verdedigende houding, die Helder 2 aannam, tot het einde toe sterker. hadden de witjakken het windvoordeel en aan vankelijk kwam dit dan ook tot uiting. Vijf mi nuten waren er gespeeld, toen Godschalk na een schermutseling den bal voor de tweede maal in het Kooger-doel schoot. Het was o.i. een verkeerde beslissing van scheidsrechter De Heijer, die overigens uitstekend floot, om dit doelpunt wegens ons onbekende redenen niet toe te kennen. Geleidelijk naarmate de tijd verstreek, nam Helder zijn verdedigende houding weer aan en de Koogsche ploeg kon ondanks de windnadeel weer in den aanval komen. Maar behoudens een enkele maal, dat er een verrassend tintje aan die aanvallen zat, dreigde toch geen on middellijk gevaar voor de Helder-veste. Een maal slechts behoefde Prins op fraaie wijze redding te brengen, toen hij een harden schui ver languit vallend tot corner verwerkte. Dat was al... K.F.C. kwam niet door den muur van Helder-spelers heen, die het tweed? klasse schap moest beschermen. Tegen het einde werk ten de witjakken zich zelfs weer los en de wijze waarop zij hun aanvallen opbouwden, was veel beter dan die van hun tegenstanders. Zoo kon het gebeuren, dat het verlossende fluit signaal, temidden van een Helder-offensief, kwam, een fluitsignaal, dat tevens een einde maakte aan een zenuwsloopenden wedstrijd, de minst fraaie van alle zes promotie-kampen, die Helder 2 het reserve tweede-klasseschap ge bracht hadden. Zea&tlcfi nieuwJ Pinksteren is gewoonlijk het begin van het zomerseizoen op Texel. Ook ditmaal beloof den de Pinksterdagen weer extra druk te worden. Reeds Vrijdag begon de aanvoer van gasten en was de T.E.S.O. reeds verplicht met twee booten den dienst te onderhouden. Zaterdag was de toeloop zeer groot, doch helaas, Zondagmorgen was het weder, in- plaats van zooals gehoopt was stralend mooi, guur en koud, en menigeen, die een Pinksteruitstapje van één of twee dagen had willen maken, besloot Zondag met het gyre weder thuis te blijven. Voor fietsen was er veel te veel wind en ook voor wandelen was het weer ongeschikt. Gelukkig was het weer op den tweeden Pinksterdag iets beter, doch het was ook toen geen strandweer. De athletiekwedstrijd bracht toen evenwel een groot aantal personen naar hier. Niettegen staande het minder fraaie weer kan men toch over de Pinksterdagen nog wel tevreden zijn, wat het bezoek aan Texel aangaat, vooral daar velen, die vooraf plaats in pensions of clubhuis hadden gesproken toch hier arri veerden. We vernamen dan ook, dat het Bad hotel en vele pensions aan De Koog, zoo goed als vol waren, evenals „Het Mieren nest' 'en het Clubhuis „De Pelikaan". Het zendingsfeest, dat in een duinvallei nabij De Koog gehouden werd, trok ook dit jaar weer veel personen, waardoor het in en nabij De Koog weer extra druk was. Gisterenavond werd met een gezelligen avond, waarin een uitstekende Jazz-band optrad, het Texelsch „Casino" geopend. De zaal, die er zeer gezellig uitzag, was tot de uiterste hoeken gevuld. Bij de tooneel-opening was het publiek zichtbaar verrast door den keurigen indruk, die de zaal geeft. Het bleek, dat de architect, de heer P. de Graaf (een broer van den ondernemer), de groote moei lijkheden, die het zeer besloten terrein, waar op de schouwburgzaal is gebouwd, biedt, schitterend heeft overwonnen. Bij opening voerde de dirigent van het mu ziekgezelschap, even het woord, die namens de directie de aanwezigen, inzonderheid de bouwers en genoodigden hartelijk welkom heette. Daarop werden de aanwezigen ont haald op uiterst moderne muziek, waarbij de noodige vaftatie niet ontbrak. „The Master- keys" beschikt over uitstekende krachten, o.a. een zeer vaardige Xylophonist, een uit stekende „lady-crooner" een keurige tenor solist en refrein-zanger. Kortom alles wat een uiterst moderne jazz-band thans behoort te bezitten, was in goeden vorm aanwezig. Het publiek maakte een prettige openings avond mee. DE „LOFSTEM" behaalde een 2en prjjs. Op het gisteren te Heiloo gehouden con cours van Chr. Zangvereenigingen, behaalde „De Lofstem" een 2e prijs in de 2e afdeeling, met 293 punten. Dat de zangvereeniging dichtbij den eersten was, bewijst wel, dat deze behaald werd met 300 puntén. Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 ïlieuiud) uit UhJk URK, 26 Mei. Door 46 vaartuigen werd heden aan de Gemeentelijke Vischafslag alhier aangevoerd 3363 pond kuilpaling, van 20164 pond per vaartuig, prijs 1921 ct.; 347 pond luikaal. 2728 ct.; 78 pond lijn- of beugaal, 24—28 ct.; 400 pond noordzeeschol, 8—12 ct.; 80 pond schar, 4-5 ct.; 20 pond groote roode poonen, 10 ct. per pond; 10 kg tarbot, 1.00 1.10 en 12 kg tong, 1.00—1.15 per kg. dpor dagelijksche behandeling m»t In butje* van 50 e.n 90 c». I S I I bij apotheker* en drogisten JL M m, w Ook de Vereeniging Arbeid voor Onvolwaar- digen mag dit jaar weer eens deelen in de op brengst van de Zomerpostzegels en wel voor 30 pet. van de helft, welke voor sociale doel einden bestemd is. Het deel is bescheiden, maar bij behoorlijke opbrengst kan er heel wat mee gebeuren. Moet nog verteld worden, wat het A.V.O.-werk beduidt? Sinds het gedurende ruim tien jaren aan tal van menschen is ten goede gekomen? Moet nog gezegd worden, dat gees telijk- en lichamelijk-gebrekkigen voorheen vrijwel aan zichzelf en aan hunne naaste be trekkingen waren overgelaten en beschouwd werden als lastposten voor de samenleving. Terwijl een zeer groot aantal blinden, doof stommen, lichamelijk gebrekkigen en zelfs geestelijk misdeelden door de zorg der Vereeni ging en door de instellingen, welke deze in het leven riep, in staat zijn gesteld geheel of althans ten deele in eigen onderhoud te voor zien? Totdusver is de opbrengst der zomer postzegels, voor zoover die ter beschikking kwam van de Vereeniging A.V.O. bestemd ge worden voor de oprichting en inrichting van werkplaatsen, waar onvolwaardigen onder des kundige leiding leeren zich aan te passen aan allerlei arbeid, welke voor hen bereikbaar blijkt. Men neme dat woord „bereikbaar" voor af niet in zeer beperkten zin. Wie de resul taten heeft gezien, staat versteld van hetgeen op dit gebied bereikt is, en we zijn nog bij lange niet deri top genaderd. De A.V.O.-film, die allengs het gansche land is rond geweest en overal groote aandacht pleegt te trekken, laat U duidelijker dan schrif telijke of mondelinge uiteenzettingen geven kunnen, zien, hoe ver men gevorderd is met de opleiding van menschen, op wie het woord „on volwaardig" dikwijls geenszins meer toepasse lijk kan heeten. Dat hier in 10 jaren tijds zulke schitterende resultaten bereikt konden worden, mogen we, voor een deel althans, danken aan de opbrengst van zomerpostzegels, aan de offervaardigheid dus van het publiek, dat zich de grootere uit gave, welke de aankoop daarvan vordert, ge troosten wil voor het bereiken van goede doel einden. Want het A.V.O.-werk kost nu een maal geld, dat door de rechtstreeks belang hebbenden uiteraard niet kan worden opge bracht, geld echter, dat zijn rente ruimschoots opbrengt, wanneer men ziet, wat men er bij doelmatige aanwending mee bereikt. Moge ook weder dit jaar het Bestuur der Vereeniging A.V.O. ondervinden, dat het Ne- derlandsche volk waardeert, wat voor hen, die door de natuur misdeeld werden, met goed ge volg verricht is en naar we verwachten, in de toekomst in nog ruimere mate verricht zal worden. AVONDHAPJES Croquetten Bitterballen Nassi Goreng halve Uitsmijter „De Toelast" Spoorstr. 9-11- Tel. 300 Oosterend In de afgeloopen week is de laatste les gegeven van den cursus Eerste hulp bij onge lukken, die Dr. Renaut te Oosterend heeft gegeven. Deze cursus werd door een 20-tal personen gevolgd. Agn het eind der les bood de heer S. v. Heeringen namens de cursisten aan Dr. Renaut als blijk van waardeering een fraaie schemerlamp en een schilderij aan en sprak daarbij eenige waardeerende woor den. In butje* von 50 90 ct. bij apotheker* en drogittcn iUcheAmen Schermwedstrijden K.O.S. De wedstrijden van den Kon. Officiers Schermbond, welke oorspronkelijk waren vastgesteld in het begin van April, maar we gens den ernstigen toestand uitgesteld, wer den na gehouden op 25, 26 en 27 Mei, op de tennisbanen Marlot te Den Haag. De wed strijden voor officieren waren opnieuw afge last en alleen de toekomstige officieren, de cadetten en adelborsten, gaven elkander party. De laatsten waren ernstig gehandicapt door het ontbreken van vele schermers, waar onder verschillende der beste derdejaars Adelborsten. Den leider van het equipe, tevens de schermonderwijzer, den sergt. der marns. Overweg, was het intusschen gelukt ook nog den sergt.-adelborst Scharroo, uit Harskamp vrij te krijgen en deze versterkte als achtste man het Heldersche team. Ondanks al deze bezwaren is het een succes geworden, dat wel zeker buiten iéders verwachting lag. Op alle wapens immers stonden de adelborsten in de voorste rijen en soms was hun plaats verbluffend, de groote numerieke overmacht der Cadetten in aanmerking ge ïomer. Op degen waren aanvankelijk 8 adelbor sten ingeschreven, maar door bovengenoemde overplaatsingen was jonker Scharroo de eenige, die in het strijdperk trad. Uit bijna 20 deelnemers wist deze zich na geestdrif- tigen strijd, 3e te plaatsen, een prestatie, welke de bewondering der talrijke toeschou wers opwekte. Floret telde 16 deelnemers. Een strijd, die soms hoog oplaaide, bracht de 6 sterkste schermers in de slotpoule en 4 daarvan wa ren adelborsten. Het slot-resultaat was, dat de jongstejaars adelborst Beem ongeslagen kampioen werd. Sergt.-adelborst Scharroo eindigde ook hier op de derde plaats, de jongste jaars adelborst Castendijk werd 5e en nummer zes was de korp.-adelborst Dorre- steijn. Hun unieke strijdlust bezorgde hen deze fraaie plaatsen in het eindklassement en deed de toekomstige zeeofficieren glun deren onder den bijvan van het publiek. Ongeveer 40 deelnemers betwistten elkaar den zegepalm op sabel. De strijd was hier zwaar en fel, zoodat de wedstrijdleiding haar handen vol had. De finale bestond uit twaalf deelnemers en vertegenwoordigde de fine fleur van de jonge schermers, onder dit do zijn bevonden zich de beide jongstejaars adel borsten Castendijk en Beem. De einduitslag bracht als eerste de cadet Aromius met 9 gewonnen partijen van de elf. Tweede was de matroosadelborst Beem met zeven ge wonnen partijen. De classeering van Beem als tweede had deze te danken aan de meer gegeven en minder ontvangen treffers dan jonker Castendijk. Zaterdag omstreeks vier uur, na afloop der wedstrijden, werden de prijzen uitgereikt door den luit.-kolonel der Jagers, Scherpen- zeel. Onder het talrijke publiek, dat enthou siast was over de geleverde prestaties, merk ten wij onder andere op de luit.-generaal van Voorst tot Voorst en vele andere auto riteiten. Overste Scherpenzeel had voor iede- ren prijswinnaar een vriendelijk woord en onderstreepte onder applaus der aanwezigen de opmerkelijke successen der adelborsten. De verdienste der jonkers was mede de verdiensten van hun schermonderwijzer, Chr. Overweg, sergt.-maj. d. marns. Overal zorgde de majoor voor, voor iedereen wist hij raad en de weldadig aandoende strijdlust van de toekomstige zeeofficieren is voor het grootste deel aan zijn bezielende houding en voorbeeld te danken. Te Alkmaar is Zaterdagmorgen in den ouder dom van 62 jaar overleden pastoor E. P. Rengs, deken te Alkmaar. Hij was in 1876 geboren en in 1901 tot priester gewijd en kort daarop te Scheveningen kapelaan geworden; in 1903 ka pelaan te Vlissingen. In 1908 als professor in de dogmatiek is hij naar Warmond gegaan, wel ke functie hij tot 1917 heeft vervuld. Toen werd prof. Rengs pastoor te Bergen (N.-H.), en in deze steeds groeiende porachie is hij tien jaar gebleven. In 1927 volgde hij deken Ooms te Alk maar op en kort daarop werd hij tevens pastoor van de St. Laurentiusparochie. De plechtige uitvaartdienst is bepaald op Woensdag in de St. Laurentiuskerk te Alk maar. Teneinde jongelieden, die dezen zomer het vereischte school-diploma behalen, in de ge legenheid te stellen onmiddellijk na hun slagen met de vliegopleiding aan te vangen, roept het Luchtverdedigingsfonds nogmaals gegadigden op voor de kostelooze opleiding tot het vlieg brevet met mogelijkheid van uitzending naar Ned.-Indië door het Depart. van Koloniën als aspirant-officier-vlieger met kort dienstver band. Eischen: geboren vóór 1 Januari 1921 en na 1 Januari 1914, diploma H.B.S. 5-j. c. (a of b), Gymnasium, M.T.S. of Onderwijzersacte met Hoofdacte. Na het behalen van het groot-militair-brevet en het waarnemersbrevet maandelijksch inko men 460.— met periodieke verhooging om de 2 jaar van 60.p.m. Na de beëindiging der verbintenis 5000.— gratificatie, met vrijen overtocht, incl. event. gezin, naar Nederland. In verband met de keuringen, verdient het aanbeveling, vooruitloopende op den eventuee- len gunstigen afloop van het eindexamen H.B.S. enz., reeds vóór het examen, uiterlijk 21 Juni 1939, de sollicitaties in te dienen bij het Secre tariaat van het Luchtverdedigingsfonds, vlieg veld Ypenburg, Rijswijk Z.-H., hetwelk op aan vraag alle inlichtingen verstrekt. In de „Ind. Courant" lezen wij, dat binnen kort de staatsmobilisatieraad, die zijn kantoor heeft in een der gebouwen van het departement van oorlog te Bandoeng, zal worden uitgebreid. De luitenant-ter-zee le kl. mr. dr. J. H. Zeeman zal dan aan het secretariaat worden toegevoegd. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voeit U ellendig en ziet alies somber in. De meeste laxeermiddelen zün slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eiscnt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. WxuidetisfioAi De Alkmaarsche wandelsportvereen. „De Kaaskoppen" organiseerde 2en Pinksterdag een wandeltocht over 35 km, en natuurlijk was onze plaatselijke wandelsporlvereen. „De Zil vermeeuw" daarbij present. Als één van de grootste groepen wandelden „De Zilvermeeuwen" door de prachtige, bosch- rijke omgeving van de kaasstad; vóór de rust ging de tocht over Egmond a. d. Hoef, langs het nieuwe vliegveld en de, in aanbouw zijnde, kazernes, terwijl na de rust.de richting Oudorp werd genomen. Behalve een persoonlijke herinnering ont vingen „De Zilvermeeuwen" een keurig uitge- voerden groepsprijs en deden zij tevens een dosis gezondheid op in de mooie natuur rond Alkmaar. Adverteer in een blad dat huis-aan-huis gelezen wordt. a Dan weet ge tenminste dat j Uw geld niet weggesmeten is Gisteren heeft in W.-F. een kaartleerrit plaats gehad, waaraan ruim 140 automobi. listen en motorrijders deelnamen. De rit, dje georganiseerd was door de C.A.M.O.S. (Com missie voor Auto- en Motorsport) is uitstekend geslaagd. Er werden 4 geheime trajecten ver reden, welke door den bekenden renner Jan Moeijes waren samengesteld en waarvoor resp uit Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen en Schagen werd gestart. De ochtend- zoowel als de mid dagrit had een geanimeerd verloop en er heerschte des avonds een enthousiaste stem ming in Hotel „De Kolfbaan" te Enkhuizen, waar de Voorzitter der C.A.M.O.S., de heer j[ van Geldcren, de prijzen uitreikte. De uitslag luidt voor zoover deze deelne mers uit ons rayon betreft; Motoren: le prijs Liefhebber, Anna Paulowna, 11 strafpunten. 2e prijs A. B. Blaauboer, Julianadorp, 14 strafpunten. 18eprijs C. W. de Graaf, Julianadorp, 20 strafpunten. 20 prijs L. v. Zoonen, Julianadorp, 21 straf punten. Auto's. 7e prijs Hazeloop, Anna Paulowna, 16 straf punten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Paulau Bras, 27 Mei van Batavia. Johan de Witt (th.), 26 Mei van Singapore. Tabian (th.), pass. 26 Mei Gibraltar. Chr. Huygens, u., 26 Mei v. Southampton. Joh. v. Oldenbarnevelt, t„' wordt 30 Mei 8 u. v.m. te IJmuiden en 12 u. te Amsterdam verwacht. Tjikandi, t., 26 Mei v. Marseille. KON NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Ariadne, 26 Mei vn Dubrovnik. Aurora, pass. 26 Mei n.m. Gibraltar. Barneveld, u„ 26 Mei v.m. Azoren gepasa Boskoop, 27 Mei te Antwerpen. Odysseus, 27 Mei v. Amsterdam. Euterpe, 25 Mei v. Gothenburg. Fauna, 26 Mei v. Rotterdam., Hebe, 26 Mei v. Lissabon. Hercules, 26 Mei v. Calamata. Iris, 26 Mei v. Bordeaux. Orestes, 26 Mei v. Ciudad Trujillo. Perseus, 27 Mei v. Amsterdam. Poseidon, 25 Mei v. New-York. Rhea, 27 Mei v. Amsterdam. Telamon, 25 Mei te Manaos. Theseus, 26 Mei v. Oporto. Titus, 26 Mei v. Piraeus. Ulysses, 26 Mei te Limni. KON PAKETVAAK1 MAATSCHAPPIJ. Maetsuycker, 25 Mei v. Soerabaja. Nieuw Zeeland, 26 Mei v. Brisbane. Ruys, 25 Mei v. Hongkong. Straat Soenda, 26 Mei v. Port Natal. Rantapaundjang, 25 Mei te Bangkok. Reggestroom, 26 Mei v. Hamburg. Ceres, u. KON. HOLL. LOYD. 26 Mei te Las Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 26 Mei v. Chester. Delftdijk, 26 Mei te Londen. Edam, pass. 27 Mei Vlissingen. Lochgoil, 27 Mei v. Rotterdam. Nieuw-Amsterdam, 29 Mei 2 u. 30 m. n.m. te Plymouth verwacht. Noordam, 26 Mei te New York. Statendam, 26 Mei v. New York. Volendam, 29 Mei 5 u. 30 m. n.m. te Plymouth verwacht. Zaandam, 27 Mei v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 27 Mei te Amsterdam. Amstelkerk, 27 Mei v. Hamburg. Jaarstroom, u., 26 Mei v. Dakar. Nigerstroom, t., 26 Mei v. Monrovia. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bintang, 23 Mei te New Westminster. Kota Inten, 24 Mei v. Houston. Madoera, 25 Mei te Manilla. Manoeran, 26 Mei te Beira. Marken, 26 Mei v. Batavia. Silvermaple, 26 Mei te Manilla. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjinegara, 25 Mei te Cebu. Tjisadane, 25 Mei te Manilla. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tabinta, 25 Mei v. Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, t„ pass. 26 Mei Perim. Palembang, t., 27 Mei v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, 26 Mei te Londen. Antilochus, 26 Mei v. Hongkong. Eurymedon, 26 Mei v. Padang. Menelaus, 23 Mei te Gdynia. Menestheus, 27 Mei v. Penang. (HollandAfrika L(jn). Boschfontein, 27 Mei v. Amsterdam. Jagersfontein, t., 27 Mei te Marseille. (HollandAustralië Ljjn), Almkerk, t„ 27 Mei v. Brisbane. (HollandOost-Azië L(jn). Abbekerk, t., 27 Mei te Singapore. Zuiderkerk, u„ 26 Mei v. Singapore. Arendskerk, 27 Mei v. Rotterdam,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6