N*E*C* zegeviert ook over D*W*S* I leider 2 promoveert naar de reserve 2e klasse De Nijmegenaren nemen de leiding! West-Frisia heeft nog één punt noodig Alkmaarsche Wielerbaan NEC-DWS 2-1 Droevig ongeval bij EDO-Hilversum Het kampioenschap van Nederland De promotie- en degrada tie wedstrijden G.R.C. faalt West Frisia is er bijna Helder 2 zet de kroon op haar werk Eindhoven-Achilles 5-1 De athletiek-wedstrijden te Den Burg Het KNGV.-bondsfeest aangevangen Nationale wedstrijden A.V.A.C* Friesch ElftalZwaluwen 25 K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland. NEC—DWS 2—1 EindhovenAchilles gi Promotie en Degradatie 2e klasse. Afd. I. EDO—Hilversum 1—0 (gestaakt) Afd. II. SW-DFC 0—4 Afd. IV. MiddelburgLimburgia 13 BleijerheideHelmond 32 Afd. V. GRCFVC ,.i 1—1 Afd. I. Promotie/Degradatie 3e klasse. ZaandijkBloemendaal 40 Promotie/Degradatie res. 3e klasse. Helder 2—KFC 3 1—0 RAUCHBEKER. BKC I—HRC II 1—2 Pinkster twee zal in Nijmegen wel braaf gevierd zijn na de fraaie overwinning, die NEC op het leidende DWS bevocht. Na de inzinking, welke NEC op eigen terrein van Achilles deed verliezen, spreken de drie ach tereenvolgende zegepralen der groen-rooden dermate van de kracht der Oostelijke kam pioenen, dat het vrijwel niemand in den lande zal verwonderen, dat ze voorloopig aan de Amsterdamsche suprematie, die tot dusver in den strijd om den kampioenstitel geheerscht had, een einde hebben gemaakt. En het is onze stellige overtuiging, dat zij in dezen vorm er in zullen slagen aan een eventueelen hoofdstedelijken tegenaanval met succes het hoofd te bieden. NEC is geen ploeg, die uitermate fraai voetbal speelt, maar haar spel is geheel inge steld op doelpunten maken en dat is (zie maar naar ons nationale elftal) nog steeds de opzet in eiken wedstrijd! Ook DWS heeft dat gisteren ondervonden, want ondanks een veld- meerderheid, die Caldenhove c.s. ten toon spreidden, waren het de Nijmegenaren, die een tweenul voorsprong wisten te nemen. Wel slaagde Draeger er in den achterstand te verkleinen, maar verder kwam DWS niet. De wedstrijden AjaxDWS en DWSNEC zul len nu de beslissing moeten brengen. In Eindhoven nagelde de gelijknamige club het Assensche Achilles vrijwel definitief op de „laatste plaats". Na het goede begin der Assenaren valt ons dit eindresultaat wel eenigszins tegen. De stand luidt: NEC 6 4 0 2 18—12 8 Ajax 5 3 11 10—8 7 DWS 6 2 3 1 12—8 7 Eindhoven 6 13 2 12—11 5 Achilles 7 115 10—33 3 In afdeeling I werd de strijd in Haarlem niet beëindigd wegens het bovengenoemde ongeval van den EDO-speler Timmermans. De stand was toen 10 voor de Haarlemmers. Of de wedstrijd eventueel in zijn geheel over moet worden gespeeld, is ons nog niet bekend. Wordt de 10 stand als uitslag beschouwd, dan luidt hier de stand: HBS 3 2 1 0 9—5 5 EDO 3 2 1 0 5—2 5 Hilversum 4 0 0 4 110 0 Zooals men ziet moet de wedstrijd HBS EDO de beslissing brengen. In afdeeling II sloeg DFC resoluut de laatste poging van SVV om alsnog haar kansje in een tastbaar resultaat om te zetten, af. Met liefst 4—0 werden de Schiedammers op eigen terrein in de pan gehakt. Een uitslag, die weinig twij fel overlaat wat betreft het krachtsverschil tusschen deze twee ploegen. UW en DFC zullen het nu in Dordrecht gezamenlijk moe ten uitmaken, wie de sterkste van de twee is, aangenomen natuurlijk, dat UW er in slaagt haar thuiswedstrijd tegen het uitge schakelde'SW te winnen. Hier is de situatie alsvolgt: DFC UW SVV 3210 7—2 5 2 110 2—1 3 g 0 0 3 39 0 In afdeeling IV hebben beide wedstrijden de verwachte resul taten opgeleverd. Limburgia zegevierde in Middelburg met 3—1, terwijl Bleijerheide Hel mond met 3—2 naar huis terugstuurde. V oor- al Limburgia staat er nu prachtig voor; met twee thuiswedstrijden tegen Helmond en Bljjerheide zijn de kampioenen van 2 C o.l. wel zeker van een plaats in de eerste klasse. Helmond is ook nog lang niet uitgeschakeld, want ze staat met nog 2 wedstrijden te spelen slechts twee punten achter het leidende twee tal. Limburgia 4 2 2 0 8 4 6 Bleijerheide 4 2 2 0 9 Helmond 4 12 1 5 5 4 Middelburg 4 0 0 4 512 Tegen alle verwachting in, is GRC er niet in geslaagd een overwinning op het reeds uit geschakelde FVC te behalen. Slechts met groote moeite slaagden de Groningers erin een 11 gelijk spel te bevechten. De Huize- mers verdienen wel een pluim voor hun kra nig partij geven. Voor GRC is dit gelijke spel een geduchte tegenvaller, immers de Gronin gers zullen nu samen met WW in een be slissingswedstrijd moeten uitmaken, wie de plaats van FVC volgend seizoen mag innemen. WW zal inmiddels FVC wel erg dankbaar zijn voor dezen onverwachten tegenstand. GRC WW FVC 4 13 4 2 1 4 0 2 9—4 5—6 5—9 Zaandyk en Bloemendaal hebben elkaar gisteren voor de tweede maal bestreden, nu op het KFC-terrein. En het resultaat is wel zeer verrassend geweest. Met liefst 40 ble ven de kampioenen van 3 A in de meerder heid, daarmee op fraaie wijze revanche nemend voor de 10 nederlaag geleden in Bloemendaal. Deze 40 zege der Zaandijkers is anders wel een meevallertje voor West- Frisia, daar de Enkhuizenaren nu nog slechts één punt uit twee wedstrijden noodig hebben om hun plaats in de tweede klasse te behou den; en afgaande op de resultaten in de vorige wedstrijden bevochten, moeten ze daartoe zeker in staat worden geacht. West-Frisia 2 2 0 0 31 4 Zaandijk '3 1 0 2 42 2 Bloemendaal 3 1 0 2 26 2 De reserves der witjakken hebben hun aan hang niet teleurgesteld. Met 10 bleven ze voor de tweede maal de meerderen over het Koogsche KFC 3, dat haar laatste kansje met den moed der wanhoop heeft verdedigd. Door dit resultaat promoveeren de witjakken naar de reserve tweede klasse, hetgeen ze na het prachtige seizoen, dat ze achter den rug hebben, ten volle verdienen. In 16 competitiewedstrijden en 6 promotie kansen moest slechts drie maal de eer aan een tegenstander worden gelaten. De overige 19 wedstrijden werden alle in overwinningen omgezet. Helder 2, onze welgemeende felicitatie en succes in de veel zwaardere res. 2e klasse. De stand luidt hier: Helder 2 6 5 0 1 15—5 10 KFC 3 6 3 0 3 11—13 6 ZFC 3 5 2 0 3 9—13 4 W'meer 2 5 1 0 4 5—9 2 Twee Pinksterdagen by uitstek ge schikt voor voetbal; is het een wonder, dat ettelyke duizenden zich weer tegoed hebben gedaan aan de nog steeds meest populaire sport lu ons land: voetbal! Er was weer veel voetbalvreugden leed. Zoo slaagden de reserves van Hel der er in KFC 3 met 10 er onder te houden en daardoor hun promotie naar de res. 2e klasse te bewerkstelligen. Maar helaas was er een droevig ongeval, dat een donkere schaduw wierp op deze twee Pinksterdagen. Tijdens den wedstrijd EDOHilver sum stierf de linksbinnen der Haarlem mers, Timmermans, vyf minuten voor het einde aan een hartverlamming. Onnoodig te zeggen, dat de strijd on middellijk gestaakt werd. Timmermans was een veelbelovende jonge kracht, die reeds eenige malen uitverkoren was voor het Nederlandsche Jeugdelftal. Eindhoven nam na zeven minuten spelen de leiding, toen de snelle midvoor De Zeeuw uit een voorzet van Van Liempd den bal zooveel effect gaf, dat hij via de handen van Brons en den doelpaal in het net terecht kwam (10). Nadat de Achilles-doelman in de volgende minuut een scherp diagonaal schot van De Gier had gestopt en Eindhoven enkele corners had genomen, kreeg de Noordelijke ploeg iets meer tegenspel. Het waren ruime, frissche aanvallen, waarmede de Assenaren het Eindhovensche doel belaagde. Gedurende deze eerste aanvallen dei- gasten kwam de zwakheid van Eindhovens lin ker verdedigingswing reeds aan het licht en het verbaasde dan ook niemand, dat daarlangs de gelijkmaker kwam. Toen Schampers na 19 minuten spelen miste, kreeg Van Zand een vrij veld voor zich. Hij gaf een scherpen, lagen voor zet, waaruit Marring met een hard schot on houdbaar scoorde, 11. Eerst zes minuten voor de rust slaagde de thuisclub er in opnieuw de leiding te verove ren, toen Van Muilekom bij een uit een corner ontstane doelworsteling den bal keihard langs Brons schoot, 21. Hield de stand met rust nog alle mogelijk heden in, reeds spoedig na de hervatting werd de situatie volkomen gewijzigd. Eindhoven ging, klaarblijkelijk op in de rust gegeven aan- wijzigingen, haar uitstekenden rechtsbuiten De Gier meer in het spel betrekken. Reeds in de vijfde minuut gaf deze speler na fraai solo- werk een keurigen korten pass naar Van Mui lekom, die de gemakkelijke kans waarnam, door keihard in te schieten, 31. En drie mi nuten later onstond uit een nieuwen voorzet van den rechtsbuiten der Blauw-witten een korte doelworsteling, waarin De Zeeuw het be slissende schot loste, 41. Anderhalve minuut voor het einde moest Brons nogmaals zwichten, toen De Zeeuw bij een pijlsnellen uitval het leer hard in den hoek schoot, 51. Voor de Atletiekwedstrijden, die gisteren op het sportterrein te Den Burg werden ge houden, was de belangstelling groot. Maakten wy in een vorig nummer reeds bekend, dat zich pl.m. 120 personen voor deelname had den opgegeven, dit aantal is nog iets geste gen. Er gaven zich o.a. ook nog enkele per sonen uit Amsterdam op. Precies op tijd werd met de verschillende wedstrijden een aanvang gemaakt. De heer Kievits sprak een kort openings woord, waarbij een bizonder woord van wel kom werd gericht tot Burgemeester Kamp en den heer J. de Vries, Districts-commissa- ris van de K.N.A.U. en tot de deelneemsters en deelnemers van de wedstrijden. De uitslagen waren als volgt: Heeren boven 18 jaar. 100 M. hardloopen. 1. A. Blok, Olympia, W.waard, 11.3 sec. 2. v. d. Kar. AAC, Amsterdam, 11.8 sec. 3. C. Herman, Amsterdam. 12.4 sec. 4. B. Beumkes, Texel, 12.6 sec. Verspringen met aanloop. 1. A. Blok, Olympia, W.waard, 5.98 m. 2. C. Ran, Tex. Boys, 5.49 m. 400 m. Hardloopen. 1. A. Blok, W.waard, 54.2 sec. 2. R. Berkenbosch, S.V., Texel, 60 sec. Hoogspring Heeren. Aan dit nummer nam mej. N. v. Balen Blanken, uit W.waard (de bekende Europeesch kampioene) buiten mededinging deel. Op 1.56 M., evenwel deed mej. v. Balen Blanken een ongelukkigen sprong, waardoor verder deel name niet mogelijk was. 1. M. Reuvers, S.V.C., de Cocksdorp 1-64 m. 2. C. Hermans, Olympia, W.waard. 1.62 m. 4 maal 100 m estafette. 1. Olympia, W.waard, 49.8 sec. 2. SVC, de Cocksdorp, 52.5 sec. 1500 m Hardloopen. Aan dit nummer namen ook enkele leden van de Amsterdamsche Athletiekclub deel buiten mededinging. Sweres, AAC, Amsterdam 4 m 31.2 sec. Bakker, AAC, Amsterdam, 4 m 33.4 sec. 1. J. Dekker, HJO, uit Hoorn, 4 m 33.6 sec. 2. Jb. v. Ham, Olympia, W waard 4 m 35.4 sec. Kogelstooten. 1. J. Snel, OKK, Den Helder, 12.33 m. J. Schenk, W.waard (buiten mededinging) 11.90 m. 2. F. Rob, Olympia, W.waard, 11.68 m. Junioren 1418 jaar. 100 m Hardloopen. 1. G. v. Balen Blanken, Olympia, W.waard, 13 sec. 2. J. v. d. Sloot, HAV, Den Helder, 13.2 sec. Verspringen met aanloop. 1. G. v. Balen Blanken, Olympia, W.waard, 5.32 m. 2. J. v. d. Sloot, H.A.V., Den Heldër, 5.26 m. Hoogspringen met aanloop. 1. G. v. Balen Blanken, Olympia, W.waard, 1.64 m. 2. P. Blaauwboer, Olympia, W.waard, 1.60 m. 4 maal 100 m Estafette. 1. Olympia, W.waard, 54.6 sec. 2. S.V. Texel, 54.6 sec. 1000 m Hardloopen. 1. C. Spaans, Olympia, W.waard 3 m 13.6 s. 2. A. Keijser, S.V. Texel, 3 m. 13.7 sec. Dames boven 16 jaar. 1. T. Wagenmaker, H.A.V., Den Helder 11.8 sec. 2. Betsy Kooy, Olympia, W.waard, 11.9 sec. Verspringen met aanloop. Buiten mededinging Nel v. Balen Blanken, 4.80 m. 1. T. Rudolph, H.A.V., De Helder,4.39 m. 2. Betsy .Kooij, W.waard, 4.38 m. 4 maal 80 m. Estafette. 1. Olympia, W.waard, 47.3 sec. 2. H.A.V., Den Helder, 48.8 sec. Adspiranten tot 14 jaar. 80 m. Hardloopen. 1. J. v. d. Pyl, 11.4 sec. 2. N. Dapper, 11.6 sec. Verspringen met aanloop. 1. J. v. d. Pyl, Texel. 4.58 m. 2. H. du Porto, Texel, 3.98 m. Hoogspringen met aanloop. 1. J. v. d. Pijl, 1.35 m. 2. A. de Ruijter, Texel, 1.35 m, (na loting). 4 maal 50 m Estafette. 1. Adsp. Texel, 30.4 sec. 2e. Adsp. Tex. Boys, 31.2 sec. Afvahvedloop, voor alle deelnemers. 1. R. Sweres. A.A.C., Amsterdam. 2. J. Dekker, H.J.O.. Hoorn. 3. W. Bakker, A.A.C., Amsterdam. De medailles werden uitgereikt door den heer J. de Vries, districts-commissaris voor N.-Holland van de K.N.A.U. Te kort spel van de Amsterdammers N.E.C. heeft de leiding genomen in de kam pioenscompetitie van Nederland en dankt dat weer aan haar bewonderenswaardig doorzet tingsvermogen. D.W.S. kwam gewaarschuwd in het veld en onmiddellijk na den opgooi met den wind in het voordeel, zetten de Amsterdam mers opgestuwd door hun immer actieve halfs, den aanval in. Even werd die onderbroken door een van de onverwachte uitvallen van N.E.C., welke bijna een doelpunt opgeleverd had. maar daarna zag men toch bijna voortdurend veld- overwicht van D.W.S. Hieraan kleefde even wel een groote fout. welke slechts in het aatste kwartier, toen het te laat was, hersteld werd. De Amsterdammers speelden te veel in de breedte, waren te kort in het samenspel en waagden zelden een scherp schot te lossen. Dit speltype was een kolfje naar de hand van de N.E.C.-verdediging. welke voor de rust wel niet zoo goed op dreef was als daarna, maar toch in het algemeen den korten aanval van de Am sterdammers kon breken. Merkwaardig was, dat eigenüjk alleen het meeste gevaar van Draeger kwam, die telkens naar binnen moest zwenken om een schot te wagen. De Amster damsche halflinie deed voldoende haar best en vooral Melchers, belast met de bewaking van Ten Velde, heeft zijn team voor een grootere nederlaag behoed. De backs Van Stokken en Caldenhove hebben een uitstekende partij ge speeld. Caldenhove werd zeer in beslag geno men door de groote bewegelijkheid van den immer gevaarlijken Ten Velde, die keer op keer goede ballen kreeg aangegeven. Het was een geluk voor de Amsterdamsche verdediging, dat de beide N.E.C. vleugelspelers Lodenstijn en Van Sas ditmaal niet zoo gevaarlijk waren als tegen Ajax en in vorige wedstrijden. Slechts by vlagen gaven zij dat verrassende snelle en dat wisselende spel te bewonderen, waardoor N.E.C. zoo gevaarlijk is geworden in deze kampioens competitie. Remmend op den aanval werkte bij D.W.S. het voortdurend terugspelen op halflinie, op backs en zelfs op den keeper, waardoor men soms den indruk kreeg, dat de D.W.S.-ers wat angstig waren om een kans te wagen tegen de N.E.C.-voorhoede en liever het leder terug speelden dan recht naar voren. En hierin lag juist de groote tegenstelling tusschen N.E.C. en D.W.S. De Nijmegenaren speelden juist in de lengte en zetten voortdurend met verre trappen hun vleugelspelers aan het werk, die dan dik wijls ineens het leder doorgaven waardoor zij gevaarlijke situaties schiepen voor het vijande lijke doel. Uit dit beproefde N.E.C.-systeem zijn dan ook beide doelpunten vrijwel ontstaan en dat er niet meer gekomen zijn, ligt niet zoozeer aan de Amsterdamsche verdediging, als wel aan het minder gedisponeerd zijn van de Nijmeeg- sche vleugelspelers. Lakenberg en Wiskamp speelden weer in teruggetrokken positie en vormden de dieptepunten der W-formatie. Toch waren zij soms gevaarlijk, wat ook blijkt uit het tweede doelpunt, dat door Lakenberg die plotseling naar voren gekomen was, werd ge scoord. De Nijmeegsche halflinie was even goed als anders en sloot meer aan, ofschoon Van Benthem ditmaal, hoewel verdienstelijk, toch minder op dreef scheen te zijn. De Nijmeegsche backs waren na rust vooral, toen de D.W.S.- druk overweldigend werd, niet slechter dan die van D.W.S. Vooral Hoeboer heeft in de tweede helft een schitterende party gespeeld en Nag- tegaal was beter dan Bruist. De wedstrijd. Het leek aanvankelijk of N.E.C. zich zou laten insluiten, tot plotseling een van die felle flitsen losbrak, N.E.C. haar beproefde systeem van verre passes toepaste, het leder van den center-half naar Lodenstijn geschoten werd, van-, waar de bal opeens weer terecht kwam bij Van Sas, die ineens doorschoot en via den binnen kant van den paal doel trof, 10. D.W.S. zette haar beproefde spel voort, werd steeds sterker en vooral Draeger bedreigde het N.E.C.-doel waarvoor tamelijk onzeker gespeeld werd. Hoewel D.W.S. een tegenpunt verdiende, werd met 10 gedraaid. De tweede speelhelft begon vrij slap, met D.W.S. weer in de meer derheid. Dan kwam er na ruim 20 min. veran dering in het spel. N.E.C. werkte zich los, en kon weer haar beproefde systeem toepassen. Sas had het leder vrijgemaakt, plaatste naar Ten Velde, deze, zwaar gedekt, schoot ijlings naar Lakenberg, die een vrije kans had en be nutte ook, 20. Toch zette D.W.S. door en toen Van Stokken een scherpen voorzet gaf en deze zou worden afgeweerd, wist de toeschietende Draeger den bal nog te bemachtigen en onhoudbaar in te schieten, 21. Nu zette D.W.S. alles op alles en beleefde N.E.C. een zwaar kwartier. Ze hield evenwel stand en sleepte de overwinning nog uit het vuur, welke zij wel verdiende door meer door tastendheid en grootere productiviteit. Zondag is het Bondsfeest van het Konink lijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond aan gevangen. Arnhem geniet gedurende de Pink sterdagen het voorrecht ettelijke duizenden turners en turnsters binnen haar muren te mogen ontvangen voor dit groote festijn, dat iedere drie jaar placht te worden gehouden. Dat het gemeentebestuur van Arnhem zijn volle belangstelling aan dit evenement in de turnwereld schenkt, bleek bij de officieele ontvangst ten gemeentehuize, waarmede het bondsfeest des morgens werd ingezet. In een hartelijke speech heeft de burge meester van Arnhem, de heer H. P. J. Bloe- mers, het K.N.G.V. verwelkomd, daarby hulde brengend aan de regelingscommissie voor wat zij ter voorbereiding van het bondsfeest heeft gepresteerd. In den namiddag zijn de groepswedstrijden in vrye oefeneningen begonnen op de terrei nen van het gemeentelijk sportpark, achter Sonsbeek, waar de vlaggen der deelnemende landen van de hooge vlaggemasten wapper den. Op plechtige wijze is Zondagavond de bondsvlag van het K.N.G.V. overgedragen. Burgemeester Bloemers, heeft vervolgens de buitenlandsche afgevaardigden een wel kom toegeroepen, waarna de verschillende volksliederen werden gespeeld. De Bondsvoorzitter onderstreepte deze be groeting der buitenlandsche gasten met een welkomstwoord in het Fransch en het Duitsch. Deze eerste dag werd besloten met 'n fakkel optocht, welke onder groote belangstelling van de zijde van het publiek door de stad trok. De Drielandenwedstrijd op len Pinksterdag gehouden had het volgende resultaat: 1. Luxemburg, 838.8 pt. J. Groot en C. Bakker winnen den 40 km Koppel» edstryd. De Olympische sprintkampioen Henk Ooms winnaar in den sprint. De Pinksterwedstryden op de Alkmaarsche Wielerbaan, welke gistermiddag plaats had den, mochten zich in een enorme belangstel ling verheugen, welke in hoofdzaak te danken was aan de aanwezigheid en deelname van de volledige N.W.U.-ploeg, bestaande uit de rijders Jan Derksen, Jan Pronk, Piet Evers, Henk Ooms, Piet Smits en M. Mensen. Deze ploeg was reeds wekenlang getraind onder leiding van Guus Schilling. Circa 3500 perso nen waren getuige van een zeer varieerend programma, hetwelk werd ingezet met een Sprintwedstrijd voor Amateurs in 6 series van 2 renners. Hieraan namen deel J. Derksen (Zwolle), M. van Gelder (A'dam), H. Ooms (Haarlem) en P. Smits (Tegelen). Henk Ooms bleek de sterkste sprinter, hij won zijn 3 series. Hierna volgde Piet Smits met 2 winstseries. Derksen en Van Gelder wonnen elk 1 serie. De achtervolgingswedstrijd over max. 4 km tusschen de N.W.U.-ploeg J. Pronk, P. Evers, 0. Moeke, M. Mensen en C. Bakker, J. Groot, R. D. Lodewijks en K. Eenhoorn, was reeds na 14 ronden beslist ten gunste van eerstgenoem de ploeg in 2 min. 46 sec. Jan Pronk bleek ook in den klassementwed- strijd over 10 km een zeer goede sprinter te zijn. Hij was de eenige, die 2 sprints voor zijn rekening nam, tweemaal 2e en eenmaal 3e werd. Hy won dezen wedstrijd met 11 punten, terwijl G. Peters uit Haarlem een zeer goede 2e was met 7 punten; P. Evers werd 3e. De 10 km wedstrijd voor onafhankelijken en amateurs, waaraan door 16 renners werd deel genomen, was zeer interessant vooral, doordat geen der deelnemers een ronde voorsprong be haalde. In de voorste ploeg, bestaande uit J. Pronk, P. Evers, C. Bakker, J. Groot en K. Eenhoorn, moest de eindspurt beslissen, waar bij Jan Pronk uit de achterste gelederen de overwinning behaalde. Voorwaar een prach tige sprint. In de tijdrace tusschen de sprinters van wedstrijd no. 1, bleken Ooms en J. Derksen even snel te zijn, zij werden beide winnaar in 31 sec. over 500 meter. De klassementwedstrijd over 10 km, welke op medisch advies ten aanzien van J. Derksen werd ingekort van 10 op 5 klassementen, viel uit in het voordeel van P, Smits met 't hoogst aantal punten en winaar laatste sprint. Ove rigens bracht deze wedstrijd geen spanning, daar uitlooppogingen geheel achterwege ble ven. Over den koppelwedstrijd over 40 km voor amateurs en onafhankelijken valt zeer weinig te zeggen, daar de krachtsverhouding te veel verschilde. Het was het koppel C. Bakker en J. Groot, die sterk favoriet bleken en met 3 ronden voorsprong hun overwinning boekte. Hieronder de gedetailleerde uitslagen: Sprintwedstrijd voor Amateurs in 6 series van 2 renners met puntentelling, telkens over 4 ronden: le serie: J. Derksen, 10.8 sec.; 2e serie: H. Ooms, 11 sec.; 3e serie: H. Ooms, 11 sec.; 4e serie: P. Smits, 10.8 sec.; 5e serie: P. Smits, 11 sec.; 6e serie: H. Ooms, 10.6 sec. Uitslag van de 6 ritten: 1. Henk Ooms, 3 p.; 2. P. Smits, 4 p.; 3. J. Derksen, 5 p.; 4. M. van Gelder, 6 p. Achtervolgingswedstrijd over max. 4 km. (De ploegen starten op een onderlingen af stand van een halve baan. Heeft inhalen niet plaats, dan wordt de uitslag bepaald naar den stand der ploegen na 4 km te hebben gereden). 1. Ploeg J. Pronk, P. Evers, O. Moeke en, M. Mensen na 14 ronden rijden in 2 min. 46 sec. Klassementwedstryd over 10 km, met zes klassementen. Geen winstronden. 1. Jan Pronk met 11 punten; 2. G. Peters (Haarlem), 7 punten; 3. P. Evers, 6 punten. O. Moeke en K. Kusch elk 3 punten; M. Men sen 2 p.; v. Lobberegt, Ottentros, Kuilboer en Scheffer elk 1 p. Wedstrijd voor Onafh. en Amateurs over 10 km. 1. J. Pronk in 13 min. 39 sec.; 2. C. Bakker; 3. P. Evers; 4. K. Eenhoorn. Tijdrace over 500 meter voor amateurs (de renner, die in dezen wedstrijd den snelsten tijd maakt wint den wedstrijd). 1. H. Ooms en J. Derksen, elk 31 sec.; 3. P. Smits, 31.2 sec.; 3. M. van Gelder, 33 sec. Klassementwedstryd voor amateurs over- 10 km, met 5 klassementen. 1. P. Smits, 14 p. en winnaar laatste sprint; 2. J. Derksen, ook 14 p.; 3. M. v. Gelder, 12 p.; 4. H. Ooms, 10 p. Koppelwedstrijd voor Amat. en Onafh. over 40 km, met 3 klassementen. 1. C. BakkerJ. Groot, 10 p.; 2. op 3 ron den: LodewijksEenhoorn, 0 p.; 3. op 4 ron den: OttenbrosKusch, 2 p.; 4. op 5 ronden: Petersde Vries, 9 p.5. op 5 ronden: B. SchefferTh. Drost, 3 p. 2. Nederland, 827 pt. 3. België, 798 pt. Onze nationale kampioen J. Molenaar gaf o.m. aan het rek mooi werk te zien. De handbalwedstrijd tusschen ons land en Zwitserland werd door de Alpenbewoners met 83 gewonnen. Een groote massale optocht, waaraan 10.000 personen deelnamen, gevolgd door een even massale turndemonstratie door 8000 per sonen was op 2en Pinksterdag het slot van deze zoo mooi geslaagde turnfeesten van het K.N.G.V. De belangrijkste uitslagen van de wedstrij den. georganiseerd door de Amsterdamsche Veld Athletiek Club op de Sintelbaan te Am sterdam luiden: 110 meter horden: 1. Brasser (AAC) 15 s. 2. van Loozen (PEC) 16 s. 100 meter hardloopen klasse a: 1 Osendarp (Trekvogels) 10.5 s. 2. H. Baumgarten (Trek vogels) 10.7 s. 3. Chr. Berger (AAC) 10.8 s. Hoogspringen klasse A: 1. Carlier (Alge- meene) 1.75 m. 2. van der Klinkenberg (Haarlem) 1.75 meter. 400 ra. hardloopen klasse a: 1. K. Baum garten (Trekvogels) 50.1 s. 2. C. Nauta (Trekvogels) 52.9 s. 3. de Ruyter (Quick) 53.9 sec. Discuswerpen klasse a: x. De Bruyn (V. en L.) 44.25 meter. 2. De Graaf (Zaanland) 42.03 meter.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7